Boksbondinstructeur met moeite vrij voor één maand voor Olympische Spelen in Mexico City Kunst voor zes duels geschorst Speciaal tapijt in sporthal /•'V Nederlands basketbalteam startte slecht in Finland Duchesse Mac grote kanshebber voor het herfstkampioenschap V gé» Tafeltennistop door transfers aan veranderingen onderhevig De Felipe van Real voor maand uit de strijd Aller c >gen HAARLEM - H.V.C. AMATEUR-COACH WAS DOOR ZIJN VAKANTIE HEEN Ook NEC versloeg OFK Beograd Nederlaag tegen de Finnen in toernooi om de Europese titel Rodoni erkent nieuw record van Anquetil niet op en top drop 25 ct. Wereldrecord voor Irina Kirichenko Dameshockeyteams tegen Canada en Zuid-Afrika Titelgevecht werd uitgesteld HAARLEM B - ELINKWIJK B Zijl 1 27 VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1967 Zware straf Haarlem-speler IIP Theo Reitsma advertentie I Knie-operatie nodig Jeugdschermers naar toernooi in Koblenz (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. „Eigenlijk is het wel achterlijk", zegt zeer evenwichtige prater Willy Schagen, „dat ik bij interlands in Nederland met mijn armen over elkaar zit. Iedere bokser heeft zijn eigen clubinstructeur en de hondsinstructeur zit aan de kant Amateur Schagen is de eerste om verzachtende woorden aan te voeren voor die situatie. „Ach men is het zo gewend. Als er nu ge zegd werd, we hebben een bondsinstructeur dus die be geleidt de jongens en dat wordt nu wel overwogen dan is er zestig percent van de clubinstructeurs, die daarmee akkoord gaat, maar de rest zal er aanmer kingen op hebben. Dat is ergens ook wel begrijpelijk Zo'n man kent de jongen goed en de jongen kent de man, waarnaar hij na drie minuten boksen terugkeert De bondsinstructeur van de Nederlandse Boks Bond weet uit zijn eigen carrière van 1943 tot en met 191)2, waarvan dertien jaar als prof hoe belangrijk dat is. „Je relatie met die jongen daar komt het op aan. Hij krijgt het idee als hij terugkomt naar zijn hoek: ik doe het toch niet helemaal alleen. Hij daar in die hoek ver zorgt me weer even. Dat is een vertrouwd iemand (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Haarlem-speler Nico I Kunst is voor zes wedstrijden geschorst. Dit is de straf, hem door de KNVB opge legd, wegens het ongeoorloofd aanvallen van Klijnjan, die hierdoor een scheur in het kuitbeen opliep. Bij Haarlem is men zeer verbolgen over deze strafmaat, om- dat, zo zegt men daar hetgeen ook aan de KNVB gemeld is de scheids rechter aanvankelijk een corner wilde geven, maar na twee minuten pas, toen Klijnjan nog steeds behandeld werd, zijn mening veranderde en geen hoekschop maar een vrije trap tegen Kunst gaf en hem toen pas in zijn boekje schreef. Haarlem „Kunst is één van de spor tiefste spelers van het land" gaat in beroep .Vanochtend heeft men al een pro- testtelegram aan de KNVB gestuurd. Die vertrouwd iemand is voor achttien uitverkoren Nederlandse boksers naast hun clubinstructeur bondscoach Schagen, die vanaf zaterdag 9 september wekelijks een centrale training leidt in Amsterdam. Het is de man, die volgend jaar zeer waarschijnlijk de boksers zal begeleiden, die naar de Olympische Spelen worden gezonden. Het is ook de man, die zich met de grootst mogelijke moeite kon vrij maken voor een maand voor-Olympische Spelen in Mexico City gedurende de maand oktober. Dinsdag vertrekt hij met één bokser: Jan Huppen. Terwijl andere hondscoaches als Kerkhoven, Westphal en Muys de komende voor-Olympische Spelen of die van vorig jaar uitgebreid in hun programma's opnamen uiteraard terecht moest Schagen wikken en wegen of dit nou wel kon. ^Natuurlijk is liet van groot belang, dat je daar geweest bent voor de werkelijke spelen beginnen, maar mijn vakantie was op". En dat is iets, wat Kerkhoven, Westphal of Muys niet behoefden te zeggen. Schagen wel. „Ja, ik moest naar mijn baas om een maand onbezoldigd verlof te vragen. Dat kreeg ik eerst niet. Dat was te duur were te moeilijk. Dokter Van Dokkum (de chef d'équipe van de Nederlandse Olym pische ploeg) is toen naar mijn werkgever gegaan en die heeft het in orde ge kregen" Bestelwagenchauffeur Schagen krijgt vrij en kan gaan, maar heeft nog wel eens extra gevoeld, dat een full time job als bondsinstructeur geen weelde zou zijn. „Ja, ik zou wel veel meer willen doen. Plannen heb ik wel, maar ik kan ze wel op papier zetten, maar ik heb geen tijd om ze uit te voeren. Ik kan nou wel zeggen, in Sneek zitten een paar aardige aankomende boksers, die wil ik eens aan het werk zien, maar dan moet ik daar wel heen en het zelf betalen. Dat doe je eens, maar natuurlijk niet regelmatig achter elkaar". Hij zegt het allemaal wat verontschuldigend, deze 41-jarige Amsterdammer, die zelf in zijn actieve bokstijd bekend stond als een technisch hoogstaand bokser. Zonder beschuldigingen te uiten in ieder geval, want hij vindt zijn activiteiten aantrekkelijk en weet dat de boks- bond geen geld heeft om een man in vaste dienst aan te stellen. De bond, die uiteraard wel de maand, dat Schagen met onbezoldigd verlof is voor zijn rekening neemt, moet nog tot overeenstemming zien te komen met het NSF voor de defini tieve aanstelling van een instructeur. De centrale training van de Neder landse amateurboksers is uiteraard vooral gericht op de Olympische Spe len, die in oktober 1968 in Mexico City zullen worden gehouden. In die voor bereiding is opgenomen een groot twaalflandentoernooi in mei 1968, in de vorm van het jubileumtoernooi van de boksbond, zoals dat vorig seizoen een groot succes is geworden. De techni sche commissie van de NBB, die in samenwerking met bondsinstructeur Schagen werkt, heeft voorts besloten minder interlands tegen sterke buiten landse teams te boksen, maar meer kleine groepjes boksers uit te zenden, die zich Werkelijk kunnen meten met hun tegenstanders. De Nederlandse ploeg als geheel was te zwak voor ont moetingen tegen sterke buitenlandse formaties. In Tilburg hebben Tom Okker, Jan Hajer en Evert Schneider in de Pellikaan-sporthal een tennis- demonstratie gegeven op een nieuw soort vloerbedekking. Desso heeft namelijk een tapijt ontworpen voor sporthallen. Het tapijt kan op elke soort vloer bevestigd (geplakt) worden. De reacties van de tennissers waren gunstig. Het ge luid wordt gedempt, zodat men zich beter kan concentreren. Men heeft geen last van gladde vloeren door transpiratie of eventueel condens). De groene kleur is rustgevend. Ok ker vond het „sporttapijt" sneller dan gravel spelen en de grasbaan benaderen. Alle effect, aan de bal len gegeven, kwam tot zijn recht. De prijs van het tapijt kan concur reren met de goedkoopste huidige vloerbedekking. NIJMEGEN. De Nijmeegse eredivi sieclub NEC heeft gisteravond in het Goffert-stadion een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Zuidslavische OFK Beograd met 2-1 gewonnen. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. In de 19e minuut van deze door 4.000 toeschouwers bijgewoonde ontmoeting namen de Zuid- slaviërs door Turudya de leiding. Maar nog voor de rust scoorde Hans Venneker met een kopbal de gelijkmaker. Twee mi nuten na de hervatting doelpuntte Hans Venneker voor de tweede maal en heilp NEC hiermee aan de zege. Schagen houdt zich overigens al ge ruime tijd bezig met de voorbereiding van Nederlands amateurtop voor belangrijke evenementen. Voor Tokio (Olympische Spelen 1964) begon hij met zijn activitei ten; toen in samenwerking met de Vlaar- dinger Zinder, die de boksers tijdens de gj&tt&Sgi spelen vergezelde. Later alleen en thans al doelbewust naar de Olympische Spe len van volgend jaar toe. „We hebben vijf boksers, die nu reële kandidaten zijn voor uitzending: Lubbers, Huppen, Schre Willy Schagen - •wr gardus, Van Ispelen en Doornbosch.Het zijn de vijf van Rome". Vorig jaar ston den zij in de Italiaanse hoofdstad tijdens de Europese kampioenschappen al in de eerste ronden tegen tegenstanders, die later of goud of zilver bemachtigden. „Het hadden stuk voor stuk finalepartij en kunnen zijn van onze jongens.' „In ternationaal contact is van groot ge wicht. Routine is zo enorm belangrijk In conditie zijn ze. Voortreffelijk. Hup pen gaat nu mee naar Mexico, hij heeft een voortreffelijke vorm. Van Ispelen, die jongen traint, zijn conditie kan niet be ter. En daarna gaat het om routine. Dat maakt de jongens zekerder. Niets is zo erg als onzekerheid. Natuurlijk mag je ner veus zijn voor een wedstrijd, gespannen, maar onzekerheid is fout. En angst mag je niet hebben. Dat is uitgesloten. Dan moet je stoppen." „Ik weet precies wat ze denken en voe len. Daarvan ben ik overtuigd. Ze moeten het prettig vinden, dat ik achter ze sta. Dat komt natuurlijk ook omdat je het zo lang zelf gedaan hebt. Zelf gedaan als prof en als amateur". Een groot verschil? „Ja, enorm. Als prof heb je te maken met commercie. Niet iedereen kan er te gen. Ik ben twaalf jaar prof geweest. Het is leuk om wat geld te verdienen met iets, waarvan je denkt dat het aardig gaat. Laat ik het zo zeggen, ik heb er hard voor moeten werken, maar ik heb een goed leven gehad. Maar ik zal nie mand advies geven als ze bij me komen om te vragen of ze prof kunnen wor den. Dat moet een ieder maar voor zich zelf uitmaken Daarvan houd ik me hele maal afzijdig. Ik kan ook geen advies ge ven, al zou ik het willen, want ik zit ook in de commissie die advies moet uitbren gen over toelating van nieuwe profs". Nico Kunst Commentaar sportredactie: de straf maat in het geval-Kunst is hoger dan normaal voor een officiële waarschuwing. Zeker voor een speler, die nog een blanco strafblad heeft. De strafcommissie heeft zich kennelijk laten beïnvloeden door het feit, dat het hier om een international ging, de blessure vrij ernstig was en er veel publiciteit aan hét geval-Klijnjan is gewijd. Bij de bepaling van de strafmaat heeft men zich ook bezig te houden met de speler, die de overtreding heeft be gaan. Zonder nu bepaald Kunst de hand boven het hoofd te houden wij hebben daar geen enkele behoefte aan vinden wij de straf toch wel te zwaar, gezien de gebruikelijke hantering van de strafmaat. HELSINKI. Het Nederlandse basket balteam is gisteravond in de Finse hoofd stad het toernooi om het Europese kam pioenschap slecht begonnen. Voor ruim 4.000 toeschouwers verloren onze land genoten in liun eerste wedstrijd voor groep A met 83—70 van Finlanc nederlaag die voor een groot deel te wij ten is aan het feit dat vier van de beste Nederlandse spelers wegens persoonlijke [fouten voortijdig het veld moesten ver laten. Achtereenvolgens werden Van Woerkom, Kales, Pastor en Tuinstra door de Hongaar Kassai en de Bulgaar Kame- nik naar de spelersbank verwezen. In de overige ontmoetingen van de ;e weusiriju vuui ±u nc TT i van Finland, een openingsdag maakte de Sovjet-1 me titel- II i rr/-* v» nn Ho errnnt «?fp favoriet. in (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG In het wel zeer bescheiden programma, dat zaterdagmiddag (1.30 uur) op de renbaan Duindigi wordt verreden krijgt de recordhouder der driejarigen Felix het m de 2500 meter lange Waiter Mitty-prijs bijzonder zwaar tegen een sterke groep oudere paarden. Indien hij wederom geen fouten maakt kan hij winnen. DE TIPS 1 Carma Norton-prijs. 1. Fredericia. 2. Esther H 3. Faola Hollandia. Outsider: Fenno Slik. 3 Carma-prijs. 1. Eland, 2. Fluiter S, 3. Faith Hoilandia. Outsider: Favera. 4. Walter Mitty-prijs. 1. Felix, 2. Ernie Rita, 3 Dandv H. Outsider: Aleph. 6. Aysmine-prijs. 1. Charles H, 2. Don Camillo, 3. Allegonda's Juweel. Outsider: Esmeraud 8, Roland-prijs. 1. Fedde B, 2. Elfine, 3. Flos sie Outsider: Ellen Axkit. RENNEN 2. Spoetnik-prijs. Iliona, 2. Pawnee, 3. Cm Cin Outsider: Blueasette. 5. Spoetnik-prijs. 2e afd. 1 Rolanda, 2. Quelle Musique. 3. Kokette Katinka. Outsider: Hurri cane. ADVERTENTIE 'K _J_ ES HOCKEY. Het nationale dameshockey- team van Canada heeft donderdagmiddag in Eidnhoven een 2-1 overwinning behaald op het elftal van Oranje—Zwart. De rust- stand van deze vriendschappelijke wed- strijd was 1-0 in het voordeel van Oran jeZwart. ROME. Het werelduurrecord, dat Jacques Anquetil woensdag op de Vigorel- libaan in Milaan op 47 kilometer en 494 me ter bracht, kan naar het oordeel van de president van de internationale wielerfe deratie (UCI) de heer Rodini, niet wor den erkend omdat de Fransman weiger de zich aan een anti-dopingcontrole te la ten onderwerpen. Rodini zei gister in Rome dat het internationale reglement „met de anti-doping clausule" niet alleen bij kampioenschappen van kracht is, maar ook bij record-pogingen. Italiaanse kran ten maakten vandaag melding van het feit dat Jacques Anquetil een schadever goeding van 100 miljoen lire (circa 600000 gulden) zal eisen, als men hem het we reldrecord ontneemt. I RED BAND ROOSENDAAL (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. Zaterdag beginnen ruim 400 tafeltennissers aan de competitie- strijd in de ere-, hoofd- en overgangs klasse van de NTTB. Een week later be treden de overige 18.000 spelers de wed strijdarena in de diverse afdelingen. De ereklasse bestaat evenals vorig jaar uit 10 teams, waarvan het district Amster dam met vier teams opnieuw de sterkste afvaardiging heeft. In groep A is Nedlloyd met de gebroe ders Schools en de voor 800 van SNL- Smash overgekomen Carel Deken veruit favoriet. Eventueel kan SNL-Smash me, Henny Habes, Klooster en Wim Schone- meyer (ex. Nedlloyd) voor een verrassing zorgen, in ieder geval ligt een tweede plaats binnen het bereik van de gecom bineerden. Om de belangrijke derde plaats, die recht geeft op een beslissings wedstrijd met nr. 3 van groep B voor een plaats in de promotiegroep, is een felle strijd te verwachten tussen het Utrechtse SVE en de jonge ploeg van Wibats uit Den Haag. De Utrechtenaren hebben dit jaar diep in de geldbuidel moeten tasten om een behoorlijke ploeg op de been te kunnen brengen. Naast de clubtrouwe Bertus Swart zijn de jeug dige Peter van Ham (van JCV overge komen) en de ex.VVGA-er Jan Compel- man opgesteld. Maasbree completeert het vijftal in groep A. In groep B gaat de strijd tussen AMJ V en landskampioen Scylla, waarbij een prognose een lastig karwei betekent. De Amsterdamse ploeg heeft de pech dat zij de eerste drie weken Bert Onnes van wege een tennisarm moet missen. Ed van de Berg en Mauri Colthof zullen de scha de door het gemis van Onnes samen met invaller Eric Goudsmit wel tot een mi nimum kunnen beperken. Of Scylla op nieuw voor een verrassing zal gaan zor gen zoals vorig jaar, hangt in grote mate af van de vorm waarin Bert van der Helm en Gerard Bakker de competitie zullen ingaan want van de derde man Kuijper mag niet te veel verwacht wor den. AVGA met o.a. de verrassing van de laatste open Nederlandse kampioen schappen Feike Kraayenga in de gelede ren, lijkt sterk genoeg om op de derde plaats beslag te leggen. De beide debu tanten Swift uit Deventer en De Treffers uit Roelofarendsveen lijken voorbestemd om de onderste plaatsen te bezetten. ERIWAN. De Russische wielrenster Irina Kirchenko heeft in Eriwan, de hoofdstad van de Sovjet-republiek Ar menië, een nieuw wereldrecord over 500 meter met vliegende start gevestigd Zij legde de afstand af in 32.5 sec. en bleef daarmee 0.2 sec. onder het twaalf jaar oude record van haar landgenote Ljubov Rasuvajeva. verdediger en de grootste favoriet, in Tampere indruk door een ruime zege op Israel: 92—65. België nam tegen Joego slavië in de eerste helft een voorsprong, maar in de tweede periode bleken de Belgen niet meer opgewassen tegen de stugge Joegoslavische verdediging. De scorers in de ontmoeting Finland Nederland waren: Ton Boot 16, Karei Vrolijk 12, Erik van Woerkom 10, Peter Rijsewijk 9, Karei Pastor 6, Roel Tuin stra 6, Frank Kales 4, Erik Jager 4, Frans de Haan 2, Fred Witte 1. De overige uitslagen luiden: Groep A: TsjechoslowakijePolen 90 75; RoemeniëSpanje 8885. Groep B: ItaliëOost-Duitsland 64— 55 (28—21); Bulgarije—Hongarije 66—58; GriekenlandFrankrijk 7869 (32—33). MADRID. De centrale verdediger van Real Madrid Pedro de Felipe di recte tegenstander van Johan Cruyff in het Europa-cupduel tussen Ajax en Real I Madrid is gistermorgen opgenomen .n I het ziekenhuis van Madrid. De Felipe, die in de wedstrijd die ter ere van de vroegere Spaanse doelman Ricardo Za- I mora tussen het Spaanse elftal en „de 1 rest van Europa" in Madrid werd ge houden, een blessure aan zijn knie cp- liep, zal geopereerd moeten worden en is zeker voor een maand uitgeschakeld. Dit houdt in dat hij niet alleen zal ontbre ken in de wedstrijd die Spanje aanstaande zondag in het kader van het Europese kampioenschap voor landenteams speelt tegen Tsjecho-Slowakije, maar ook in de ontmoeting tussen Real Madrid en Ajax op 11 oktober in het Bèrnabeu-stadion. DEN HAAG. In het Wagenerstadion te Amstelveen spelen zaterdag het Neder landse A.- en B-elftal (dames) wedstrij den tegen respectievelijk Zuid-Afrika en 7 Spoetnik-prijs. 1. Leonie. 2. Flagrant, 3 Just in Time S. Outsider: Marello. Het niet al te uitgebreide programma, dat zondagmiddag op Mereveld wordt verreden telt enkele zeer goede koersen. Het Herfstkampioen schap, waarin Carlos Pluto, C Alkestis en Royal Hanover waarschijnlijk zullen struikelen over de sterk verbeterde Duchesse Mac. In de Stay ers-prijs voor 4-jarigen heeft Wagenaar Jr even eens een goede kans met Esculaap R, doch in dien de snelle El Hadie de 2600 meter lange af stand goed uitloopt zal dit paard de winnaar worden. DE TIPS 1. Oldenzaal-prijs. 1 Dulacinti, 2. Doornroosje V. 3. Dorothea. Outsider: Ever Queen. 2. Rijssen-prijs. 1. Ghia, 2. Grenadier. 3 Goudvos Outsider: Guustaaf. 3. Haaksbergen-prijs. 1. Faola Hollandia, 2 Furie, 3. Edmund van Peterhof. Outsider: Ed ward Kinley 4 Herfstkampioenschap. 1. Duchesse Mac. 2. Captain Double K, 3. Carlos Pluto. Outsider: Royal Hanover. 5 Tom Schreurs Memoriaal. 1. Little Miss Mitzie, 2. Coryphee RH, 3. Cyrano Silk. Outsi der: Anne Eniilie. 6. Prijs der 4-jarige Stayers. 1. Esculaap R. 2. El Hadie, 3 Ernie Rita Outsider: El Mac. 7. Olst-prijs 1. Evelyn Hollandia. 2. Brown Bomber. 3. Double v. d. Lente. Outsider: Beach' comber. 8. I.osser-prijs. 1. Fedde B, 2. Fan Pom B. 3 Freeloader. Outsider: Fabiola Kitty. BOKSEN. Het gevecht tussen de ïtali- 1 iiëp" zal geope7eei-d'moeTen~worden en 'is aan Nino Benvenuti en zijn Amerikaanse ze£,r y00r maan(j uitgeschakeld. Dit uitdager Emile Griffith om de wereldti tel boksen in het middengewicht, dat van nacht zou plaats vinden in het SHEA honkbalstadion in New York, is wegens de regen 24 uur uitgesteld. DEN HAAG. Vijf jeugdige sabreurs zullen Nederland zaterdag in Koblenz vertegenwoordigen bij een landenwed- strijd (voor schermers tot twintig jaar). Het zijn Walter Janssen, André van Zon, Rob Ligteringen, Rutger Borst en Eddy Ham. Begeleider is Kasper Kardolus. Zon dag neemt men deel aan een internatio naal jeugdtoernooi, eveneens in Koblenz. VOETBAL Het Nederlandse militaire I cam^De 'ontmoeïing" tegen Canada" be": elftal heeft donderdagavond in eendam -nt Qm 15 Q0 uur en die tegen Zuid-Afrika een vriendschappelijke wedstrijd tegen de tweededivisieclub verloren. Veendam met 3-1 ADVERTENTIE Een der rivalen van het vorig seizoen, het eveneens gepromoveerde H.V.C.komt zondag naar de Jan Gijzenvaart. Ook in de le divisie behoren de Amersfoorters nu o m. met Temmin, Harmse en doelman v. d. Wekke tot de naaste concurrenten van HAARLEM, want zij zijn slechts 1 punt op onze plaatsgenoten achter. Dat be looft dus weer een pittige wedstrijd tussen twee gelijkwaardige tegenstanders. Het B-elftal van de roodbroeken doet het tot dusver leuk in de hoogste afdeling. Vorige week werd met 4-1 van TWENTE gewonnen Komt u daarom zaterdagmiddag ook eens kijken naar de wedstrijd Beide wedstrijden beginnen om half drie gint om 15.00 uur en die tegen Zuid-Afrika om 16.30 uur. De Nederlandse ploegen zijn als volgt samengesteld: A-elftal doel: Jos Jilissen (MEP), achter: Marijke Alsbach (Laren) en Anneke Staring (BDHC), midden: Anke Dienske (Deven ter), Fuus Verloop (SCHC) en José Poel mans (Rapidity), voor-: Wien van der Oord (Quick), Liesbeth Lieve (BDHC), He- leen van Rooy (Voordaan), Jeanneke van 't Hek (Be Fair) en Rietje Küper ('s-Herto- genbosch). B-elftal doel: José van Aalst (EMHC), achter: Hanneke Molenburgh (BDHC) en Linda van Cleeff (HGC), voor: Annetje Braat (Kieviten), Jobs Verkaayk (Gooische HC) I en Carry van Meerwijk (Amsterdam), voor: Marjolein Vorstelman (Gooische |HC), Marjolein Bakker (HDM), An ja Smits (Racing), Loes Seelen (Venlo) en Nannie van der Eist (Almelo).

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 27