PROVINCIALE STATEN WENSEN van G.S. aan de regering OPENBAARMAKING ADVIEZEN Auto's in Madrid vielen plotseling in groot gat Piet van Egmond viert veertigjarig jubileum IN DE VISHAL EN OP ZEE Ontslagen Italiaan wilde wraak nemen Kamerbreed TAPIJT i Wijziging gemeentegrenzen Carmichael naar tweede zitting Russell-tribunaal Nieuw lid van Prov. Staten 11 LibelIenylonsTricotages-Lingerie DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 Examens Opening van zaken m Kort nieuws export medewerker Prima ,,Enkalon" Moderne kleurstellingen 3.00 m br. 75.50 3.90 m br. 98.75 Gedessineerd Tapijt Prima 100 scheerwol. Vele kleuren 3.80 m br. 147.50 „Frisé" Tapijt scheerwol - lust voor het oog. 3.80 m br. 119.50 „Nylon" Tapijt moderne kleuren. 200 cm br. 33.80 200 cm br. extra zwaar 4G.00 Prima „Haarbouclé" Degelijk huiskamer tapijt. 3.80 m br. 108.00 Kant en Klaar- j egels NYLON TAPIJT met onder grond van board en kleefstof. p. tegel 50x50 8.00 'KRUISSTR. HAARLEM. TEL.1149r (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM In de woensdag gehou den vergadering van Provinciale Staten van Noord-Holland is een beroep op Ge deputeerde Staten gedaan meer openheid te betrachten in zaken waarin de Provin ciale Staten medeverantwoordelijkheid dragen. Met name ging het om adviezen van G.S. aan de regering met betrekking tot wijzigingen van gemeentegrenzen. Twee afgevaardigden, de heer J. Harm- sen (P.v.d.A.) uit Velsen en mevrouw A. Fortanier-De Wit uit Bloe- mendaal, drongen er bij het college van Gedeputeerde Staten op aan deze advie zen volledig openbaar te maken. Provin ciale Staten stemden met het voorstel van de voorzitter mr. F. J. Kranenburg in om deze kwestie in een commissie te doen bespreken waarna aan Provinciale Staten hierover verslag zal worden uitgebracht. De heer Ha rmsen wees op de ver antwoordingsplicht die het college van Gedeputeerde Staten heeft tegenover de Provinciale Staten. Hij refereerde aan een brief van de minister van Binnenlandse Zaken waarin deze in zoveel woorden er kende dat de Provinciale Staten in be paalde gevallen recht hebben op volledige openbaarmaking van door G.S. aan de regering verstrekte adviezen. De heer Harmsen achtte het gewenst dat Gedepu teerde Staten in het algemeen streven naar een grotere openbaarmaking van hun adviezen dan thans het geval is. J. Harmsen (P.v.d.A.). ROTTERDAM. Geslaagd voor het propaedeutisch examen aan de Economi sche Hogeschool mej. J. T. M. van Hedel, B. A. M. van Hedel en A. J. Oort, allen te Beverwijk, S. Oudhuizen te IJmuiden en E. Schmeink te Heemsteede. UTRECHT. Geslaagd voor het kan didaatsexamen kunstgeschiedenis me vrouw L. W. M. Sirtema van Grovestins- Hasseley Kirchner, Aerdenhout. DELFT. Geslaagd voor het propae deutisch examen werktuigkundig inge nieur A. J. Buijze, Heemstede; voor het propaedeutisch examen mijningenieur E. Keddeman, Haarlem, voor het kandidaats examen werktuigkundig ingenieur H. C. Berends, Bentveld, en T. C. M. Smit, Haarlem. AMSTERDAM (Gem. Un.). Geslaagd voor het kandidaatsexamen tandheelkunde M. Kabel, Haarlem; voor het doctoraalex amen economie E. Koel, Haarlem. DEN HAAG Geslaagd voor het ex amen staatsinrichting M.O. W. N. A. M. de Munnik, Velsen. Leiden. Geslaagd voor het kandidaats examen fiscaalrecht M. G. Hendriks, Haarlem; kandidaatsexamen Ned. recht W. Ie Grand, Hillegom. Groningen. Geslaagd voor het doc toraal examen geneeskunde C. Hambur ger, Heemstede; bevorderd tot arts J. H Ekering, Haarlem; kandidaatsexamen psy chologie S. L. Polak, Heemstede. Delft. Geslaagd voor het propadeu- tische examen elektrotechnisch ingenieur T. A. Fransen, Haarlem. Utrecht Geslaagd voor het kandi daatsexamen sociologie J. P. Willemse Haarlem. Gedeputeerde Staten daarbij geen beroep zullen doen op het algemeen belang dat zich tegen het overleggen van adviezen zou verzetten. Mr. M. D. Proper (CPN) gaf de wens te kennen dat de gemeenten die tot dusver nog niet tot openbaarmaking van de bijstandsnormen zijn overgegaan hier toe alsnog door het bestuur van de pro vincie uitgenodigd zullen worden. De voor zitter zei dat deze zaak in de commissie voor maatschappelijk werk behandeld zal worden. Mevrouw A. Fortanier-De Wit (V.V.D.). Mevrouw Fortanier-De Wit liet zich in dezelfde geest uit. Zij legde er de nadruk op dat het dagelijks bestuur van de provincie voor zijn besluiten verant woording schuldig is aan de Provinciale Staten. Het mag dan wel waar zijn dat de Provinciale Staten geen wettige taak hebben bij wijziging van gemeentegren zen, dit wil nog niet zeggen dat de Pro vinciale Staten in dit soort kwesties geen verantwoordelijkheid zouden dragen voor de adviezen die Gedeputeerde Staten aan de regering verstrekken. Volgens spreek ster wordt in de brief van de minister toegegeven dat de Provinciale Staten aan de hand van een concreet geval van Ge deputeerde Staten ten aanzien van hun be leid kunnen eisen opening van zaken te geven. Haar fractie staat op het stand punt dat van deze openbaarmaking een zo ruim mogelijk gebruik moet worden gemaakt. Mevrouw Fortanier hoopte dat (Van onze correspondent) KOPENHAGEN De Amerikaanse negerleider, Stokely Carmichael, zal ver moedelijk deelnemen aan de tweede zit ting van het Russell-tribunaal in Kopen hagen. De zitting, waarvan de aanvangsdatum nog geheim wordt gehouden, evenals de plaats waar ze gehouden zal worden, ondervindt nu al grote tegenstand van de Deense regering. Dit ondanks het feit dat de regering onder leiding van premier Jens-Otto Krag herhaaldelijk scherpe cri- tiek heeft geleverd op de Amerikaanse politiek in Vietnam en deze bij verschil lende gelegenheden scherp heeft veroor deeld. Tyge Dahlgaard, de minister van Handel in Denemarken, verlaat echter de regering zo deelde men op zondag mede, in ver band met zijn al te vrijmoedige uitlatin gen gedurende de laatste tijd waarbij hij scherp de Amerikaanse buitenlandse po litiek bekritiseerde. Uit doorgaans welin gelichte bron in Kopenhagen is vernomen dat de regering geen visa zal verstrekken aan de bij het tribunaal noodzakelijke vijftien getuigen uit zowel Noord- als Zuid-Vietnam. Om het tribunaal toch door te laten gaan heeft men besloten de getuigen nog even tueel in het in Zuid-Zweden gelegen stad Malmö te verhoren, waarbij men er op rekent dat de Zweedse regering hier mee akkoord zal gaan. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De heer W. de Wolf (PSP) uit Amsterdam is woensdag toege laten als lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. Hij neemt de plaats in van de heer P. J. Steijaart. De heren J. Tabak, Amsterdam en K. Koopman, Nieuwe Niedorp, beiden van de Prot.-Christelijke fractie, hebben hun ont slag als lid van Provinciale Staten inge diend. Prijsvraag. Destijds hebben de ANWB, de Heidemaatschappij, de Nederlandse Kampeerraad en het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten een prijsvraag uitgeschreven voor het ontwerpen van kampeerhuisjes. Er kwamen 124 inzen dingen binnen. De eerste prijs (3.000 gulden) is toegekend aan ir. P. Was- sink te Amersfoort, de tweede prijs (2000 gulden) aan ir. J. Vormer uit Alkmaar, de derde prijs 100) aan de heer P. Oegema, architect te Groningen. (Van onze correspondent) MADRID. Gistermiddag, een kwar tier voor de aanvang van het spitsuur, is een groot deel van een belangrijke verkeersader van Madrid verzakt. Over een lengte van meer van dertig meter ontstond een groot gat in een van de straten van het centrum van de stad. Daarin verzonken voor de verbaasde o- gen van vele toeschouwers en chauffeurs twaalf personeneauto's en een vrachtwa gen. Een meisje van zeventien jaar, dat op een bank aan de kant van de straat zat, viel plotseling naar beneden en moest met ernstige verwondingen in het zie kenhuis worden opgenomen. Dit zonderlinge gebeuren had plaats op een moment dat de stoplichten in de straat op rood stonden. De meeste auto's die in het enorme gat zijn verdwenen stonden op dat moment stil. Als het stop licht toevallig op groen was gesprongen zou het aantal veel groter zijn geweest. Nu kwamen alle betrokkenen met de schrik en slechts kleine verwondingen vrij. Alle buizen van gas en waterleiding zijn gesprongen en daardoor vulde het enorme gat zich onmiddellijk met water. Daardoor zakte het wegdek nog meer weg. In de straat is een bassin van der tig meter lengte, vijf meter breedte en een diepte van bijna anderhalve meter ontstaan. Dit ongeluk bewijst eens te meer de slechte staat waarin de bodem van Ma drid zich bevindt. De stad is aanvanke lijk gebouwd door de Moren, die acht eeuwen lang Spanje bezet hebben gehou den Voor hun watervoorziening hebben zij hun steden ondergraven met een in gewikkeld stelsel van kanalen en gangen. De bodem van deze gangen werd gevuld met zand en grint voor een natuurlijke zuivering van het water. Lange tijd heeft men in de Spaanse hoofdstad geen acht op deze gangen geslagen. De meeste stra ten werden er over heen gelegd. Maar door de eeuwen heen is het water door de bodem van Madrid blijven stromen en heeft een deel van de stad ondergraven. Daardoor kunnen voorvallen als de hier boven vermelde ontstaan. Regelmatig komt het voor dat vooral vrachtauto's zonder aanwijsbare reden in de bodem van de Spaanse hoofdstad weg zinken. De verrassing waarvoor de Ma- drilenen gistermiddag kwamen te staan was echter de grootste van de laatste jaren. Het is verwonderlijk dat zich geen ernstige ongelukken hebben voorgedaan, en dat op het moment dat de verzakking zich voordeed er ook geen enkele trein reed in de metrogangen onder de ver zakte straat. HAARLEM De kerk-- en concertorga nist Piet van Egmond hoopt op 7 oktober zijn 40-jarig jubileum te vieren. Ter gele genheid hiervan organiseert het Comité Kerkconcerten onder andere voor vrijdag avond 13 oktober om kwart over acht een jubileumconcert in de Grote Kerk in Haarlem. Piet van Egmond speelt naast werken van Bach, Handel, Mendelssohn, Reger en Verschraegen een improvisatie. De Haarlemse predikant J. G. W. van 't Hoff zal de jubilaris kort toespreken. Voor het feest is een „huldigingscomité Pipt van Egmond" opgericht, waarin on der meer dr. I Samkalden. Toon Her mans en Caroline Kaart zitting- hebben. Dit erecomité heeft zich belast met de organisatie van een feestconcert, dat de organist met medewerking van zijn Am sterdams Oratoriumkoor op zaterdag 7 ok tober in de Mozes en Aaronkerk in Am sterdam zal geven. (Van onze visserij medewerker) IJMUIDEN Woensdag werden in IJ muiden in totaal 3900 kisten vis aange voerd. Bij de aanvoer waren: 202 kisten tong en tarbot, 228 schol en 8 schar, 565 haring, 2580 makreel, 96 schelvis, 45 wij ting, 150 kabeljauw en gul, 12 koolvis en 14 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr .tong 5.20-5.11, grm. tong 3.69-3.39, kim. tong 4.98-4.76, kl. tong I 5.77-5.58, kl. tong II 4.98-4.89, tarbot I 6.70-5.40. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 212-168, gr. koolvis zw 128, gr. koolvis wit 204. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol Dit is de 36-jarige bedrijfsleider van een Haarlems constructiebedrijf die, zoals wij gisteren berichtten, ternauwernood ontkwam aan de drie schoten die een 35-jarige Ita liaan op hem afvuurde. Naast hem zijn de kogelgaten in het raam van het kantoor te zien. De Italiaan kon later in Amsterdam worden aan gehouden. Hij is op het ogenblik ingesloten in het politiebureau aan de Smedestraat. De Italiaan had als draaier in dienst van het constructiebedrijf bij de Hoogovens in IJmuiden gewerkt. Na een ruzie met een collega toas hij op 26 september op staande voet ontslagen. Hij meldde zich ziek en werd met ingang van vandaag ar beidsgeschikt verklaard. Op het kantoor van het constructiebedrijf aan de Kleine Houtweg eiste de Ita liaan onmiddellijke uitbetaling van zijn loon dat hij nog te goed zou hebben. Toen de directeur en de bedrijfsleider dit weigerden ontstak de Italiaan in woede en wilde zijn werkgevers met een stalen stoel te lijf. De bedrijfsleider wist de razen de man echter te overmeesteren en de deur uit te werken. De Italiaan haalde uit zijn auto een pistool en schoot driemaal door het raam op de bedrijfsleider die op handen en voeten kruipend een goed heen komen zocht. Daarna reed de schut ter in zijn auto weg. 70-48, kim. schol en kl. schol I 60-55, kl. schol II 50-22, schar 33, verse haring 44-39, makreel 32-13, gr. schelvis 49-44, grm. schelvis 53-48, kim. schelvis 49-44, kl. schelvis I 53-48, kl. schelvis II 56-51, wij ting 51-44, gr. gul 86-72, mid. gul 65-63, kl. gul 45-41. Besommingen, in guldens: KW 225-9250, 52-6100, 67-11.750, 33-6000, VL 142-25.390, 103-14.470. Aanvoer van donderag Zes vaartuigen hebben donderdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 2200 kisten vis en 2000 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 580 kisten schelvis, 200 wij ting, 180 gul en kabeljauw, 800 koolvis, 300 makreel, 780 kleine kisten makreel, 43 schol en 55 varia. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: tarbot 6.30-6, grote tong 6.22, grootmiddel tong 4.60, kleinmiddel tong 5.76-5.52, tong een 6.54, tong twee 5.29. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 220- 196, middel kabeljauw 212-182, grote en middel koolvis 86. Per stuk: haai 240. Per 50 kilogram: grote schelvis 60-43, middel schelvis 57-23, kleinmiddel schel vis 56-27, schelvis een 55-22. schelvis twee 62-34, kabeljauw een 86-78, kabel jauw twee 76-65, kabeljauw drie 55-43, koolvis een 41-33, koolvis twee 25-23, schol twee 83-71, schol drie 48-44, poon 26-12, gestripte wijting 50-39, makreel 20-13, tabort 150-142, ham 216. Katwijk Donderdagmorgen werden 167 kantjes haring en 39 kantjes makreel aangevoerd. Prijzen, per kantje, in guldens: volle klei ne haring 84-110, volle grote haring 79.30-80.10, makreel 41.10. Onderscheiden. Tot grootkruis in de Huisorde van Oranje is benoemd luite nant-generaal b.d. C. J. Valk, adjudant van de koningin in buitengewone dienst. Tot commandeurs in de Huis orde van Oranje zijn benoemd mr. W. J. G. baron Gevers, chef directie kabi net en protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken, en de heer H. Bakker, oud-directeur van 's Rijks Be lastingen en oud-hoofd van de Directie der Domeinen. Rats, kuch en kakkerlakken. Het Twee de-Kamerlid de heer Wieldraaijer (PvdA) heeft de minister van Defensie vragen gesteld over het feit dat in de Johannes Postkazerne in Steenwijker- wold grote aantallen kakkerlakken voor kwamen in de keuken en in de voedsel- gamellen. Hij wil weten welke maatre gelen zijn genomen „om de normale hygiënische toestand" in deze kazerne te herstelR Voor de jubileumtournee staan voorts de volgende concerten op het program ma: vrijdag 20 oktober in de Grote Kerk in Alkmaar, vrijdag 27 oktober in de Evangelisch Lutherse Kerk in Den Haag, vrijdag 3 november in de Nieuwe Zuider- kerk in Rotterdam en zaterdag 25 novem ber in de Sint Vituskerk in Bussum. Twee maal Piet van Egmond, die op 7 oktober zijn veertigjarig jubi leum als organist hoopt te vieren; boven als organist, beneden in zijn miniatuurwereld temidden van lokaal- en expressetreinen, naast de muziek zijn voornaamste hobby. TOOOOOOOOOOOOOC WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Kousenfabrieken Hin N.V. vraagt een Tot de werkzaamheden van deze functionaris behoort o.m. het zelfstandig behandelen van de exportcorrespondentie en -administratie, de interne orderbehandeling, het verzorgen van exportformaliteiten en het telefonisch te woord staan van buitenlandse afnemers. Een goede beheersing in woord en geschrift van de Franse, Duitse en Engelse taal is gewenst. Enige jaren export-ervaring wordt als eis gesteld. Belangstellenden (tot 35 jaar) die een middelbare opleiding hebben voltooid, wordt verzocht een met de hand geschreven sollici tatie met zo volledig mogelijke gegevens te zenden aan de afd. Personeelszaken van Kousenfabrieken Hin N.V., Zijlweg 144, Haarlem. HiNnv

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11