Scherpe critiek in ESB op Rijksbegroting Werkloosheid moet inflatoir worden bestreden Bernet en Ten Hove samen Minister Roolvink: J eugd werkloosheid ongekend hoog" Polishouders ontvangen 80 pet van overrente DERBY UP DRINK ABP blijft nog voorlopig in Den Haag Nieuw produkt van AKU-concern 5.000 gegadigden voor speciale verzekering van ziektekosten 4£/»fl-PAARDEVLEES ALLEEN BU ALBERT HEIJN Vlaer Kol Utrecht Nieuwe verzekering -Stad Rotterdam- MBGK bezorgd over de affaire Van Heijst gratis Derby Drinks glas bij 2 flessen Aandelenemissie Leerdamsche Waterleiding Van Berkel Patent in herstel BOG verwacht iets hogere uitkering Stoomspinnerij mag Turken aantrekken Scheepvaartberichten DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 55 44 derby drinw> Onder voorwaarden Op korte termijn Oplopende koersen ion oen ion ïom 29)4 V AMSTERDAM (ANP). In een spe ciaal nummer over de rijksbegroting 1968 stelt de redactie van Economisch-Statis- tische Berichten (ESB) onder andere dat de Miljoenennota en de Troonrede uiter sten vormen. De eerste is een technocra tisch ofwel een technisch stuk, de laatste is één lange gemeenplaats. De presenta tie van een reële visie op de huidige maatschappelijke problemen ontbreekt, zoals deze in de financieel-economische •feer tot uiting komen. Zolang de poli tiek van beleidsombuiging niet helderder tot uiting wordt gebracht, kan de conclu sie niet anders zijn dan dat minister van UTRECHT. De ambtenarenorgani- saties hebben gister met de minister en le straatssecretaris van binnenlandse zaken gesproken over een eventuele verplaat sing van het Algemeen Burgerlijk Pensi oenfonds (ABP). De organisaties hadden om een spoed-audiëntie gevraagd naar aanleiding van berichten dat het ABP van Den Haag naar Heerlen zou verhuizen, iets waarvan zij niet op de hoogte waren gesteld. Eerder op de dag hebben de minister en de staatsecretaris over deze kwestie ge sproken met de raad van toezicht an het ABP waarin de ambtenarenorganisaties ook elk met een lid zijn vertegenwoordigd. Na afloop van de bespreking hebben de minister en de ambtenarenorganisaties samen een verklaring uitgegeven waarin ondermeer wordt gezegd dat de verplaat sing van het ABP zorgvuldig zal worden bekeken. Het ministerie heeft over deze zaak al overleg gepleegd met de hoofd directie van het ABP en de raad van toezicht. Dit overleg zal worden -voortge zet. Van een overplaatsing op korte ter mijn zal geen sprake zijn, aldus de ver klaring. Nader vernemen wij van de zijde van de ambtenaren organisaties dat bet ABP zeker de eerste komende drie jaar nog in Den Haag zal blijven. De AKU zal binnenkort in haar bedrijf te Breda beginnen met de produktie van folie gemaakt van nylon 6. Hiermee wordt een verdere uitbreiding gegeven aan de activiteiten van de AKU-groep op het gebied van verpakkingen. Enkele onder nemingen van de groep bewegen zich reeds op verpakkingsgebied. Zo wordt in Breda reeds AKU-Breda cellofaan ge maakt. AMSTERDAM. De directies van W. Bernet en Co. N.V. te Amsterdam en van de Ijzerhandel v. h. H. W. ten Hove Bzn. NV te Almelo hebben besloten tot een nauwe samenwerking tussen heide bedrijven, met de bedoeling in vle toe komst tot een volledige integratie te ge raken. Financiën zich overgeeft aan een illusie wanneer hij meent, dat over enkele jaren het wel zal lukken te komen tot een krachtige ombuiging van het uitgavenbe leid. De ESB-redactie meent dat er van een structurele werkgelegenheidspolitiek geen sprake is. Zij bepleit een volgens haar tot dusver ontbrekende planmatige, gecoördineerde werkloosheidsbestrij ding door het entameren van een krachtige politiek van infrastructuurverbeterende werken in de probleemgebieden. De vraag wie dat zal moeten betalen, wil de redactie niet uit de weg gaan. Een groter conjunctureel begrotingstekort dan de door de minister becijferde 750 mil joen lijkt haar onder de huidige omstan digheden aanvaardbaar. Wij zullen bereid moeten zijn tot een inflatoire financiering van de werkloosheidsbestrijding. Een be drag van bijvoorbeeld 500 miljoen extra daarvoor betekent een aanslag van circa 400 miljoen op de betalingsbalans. Het risico van een incidenteel aanbreken van de deviezenpot moeten we durven lopen. Wij moeten niet te voorzichtig zijn, aldus het redactionele commentaar van ESB. UTRECHT. Ongeveer 5.000 Neder landers hebben zich tot dusver gemeld voor de speciale ziektekostenverzekering die de particuliere ziektekostenverzeke raars in april van dit jaar mogelijk maak ten voor iedereen die niet onder de wer kingssfeer van de ziekenfondsen valt, on geacht gezondheidstoestand of leeftijd. Zoals te verwachten viel, meldden zich vooral mensen die juist vanwege hun ge zondheidstoestand of leeftijd niet voor een normale particuliere verzekering wer den geaccepteerd en die graag bereid wa ren, de premie van ƒ396 per jaar te be talen om de voor hen extra grote risico's te dekken. De oprichting van een Onderling Her verzekeringsinstituut (NOZ) door de vier organisaties van ziektekostenverzekeraars samenwerkend in de contactcommissie landelijke organisaties van ziektekosten verzekeraars, heeft de introductie van deze speciale ziektekostenverzekering mo gelijk gemaakt. Voor degenen die thans onverzekerd zijn, geldt een wachttijd van vier maan den. Deze wachttijd komt te vervallen voor hen die een bestaande verzekering omzetten in een speciale verzekering. Aanvankelijk was de voorwaarde gesteld, dat men zich dan vóór 3 oktober 1967 voor de speciale verzekering zou moeten aanmelden. Nu is besloten de termijn van deze overgangsregeling te verlengen. Tot 1 januari 1968 kunnen bestaande verze keringen zonder wachttijd worden omge zet in de speciale verzekering, zoals deze in het leven is geroepen voor hen die op grond van gezondheidstoestand en/of leef tijd een verzwaard risico nemen. Men dient zich hiervoor te wenden tot zijn ziektekostenverzekeraars. ADVERTENTIE Het beste voor uw hond DEN HAAG Het aantal jeugdige werklozen, dat wil zeggen jongens en mannen van 14 tot 24 jaar, was eind augustus percentsgewijs hoger dan het de laatste tien jaar, inclusief het depressie jaar 1958, in deze maand is geweest, al dus blijkt uit een brief van de minister van Zociale Zaken en Volksgezondheid, B. Roolvink, aan de Tweede Kamer. In deze brief, die in antwoord op vra gen van de katholieke afgevaardigde C. F. Kleisterlee was aangekondigd, zegt minis ter Roolvink dat de Tweede Kamer op zeer korte tprmijn een nota zal ontvangen met inlichtingen over maatregelen ter be strijding van de jeugdwerkloosheid. Eind augustus waren 7.740 jongens van 14 tot 18 jaar, en 12.088 mannen van 19 tot 24 jaar werkloos, tegen slechts resp. 2.491 en 1.372 in 1956, en 6.127 en 6.839 in 1958. Zij vormden resp. 3,7 en 2,4 per cent van de beroepsbevolking van deze leeftijdklasse, de percentages jeugdwerk loosheid in 1956 en 1958 bedroegen resp. 1,2 en 0,4 en 3,0 en 1,8. Ook indien men alleen diegenen mee telt die eind augustus reeds een maand of langer werkloos waren is het beeld vdn Gisteren is in het bericht over de bank fusie van Pierson, Heldring Pierson en de Utrechtse bankiersfirma VTaer Kol de naam van de laatste instelling ten on rechte geschreven als Vlaer en Co. Voor de verschrijving bieden wij onze excuses aan. de huidige jeugdwerkloosheid, in vergelij king met voorgaande jaren, ongunstig. In geen enkel jaar van het afgelopen decen nium waren eind augustus zo veel jonge mannen reeds een magnd of langer zon der werk. Hetzelfde geldt indien men al hen in beschouwing neemt die eind augus tus reeds drie maanden of langer werk loos waren. De landelijke vraag naar arbeidskrach ten van 14 tot 24 jaar is globaal twee maal zo groot als het aantal werklozen. Doch in de provincies met het hoogste percentage jeugdige werklozen Drenthe Limburg, Overijssel en Noord-Brabant is de vraag over het algemeen gering, terwijl in het Westen, met weinig jeug dige werklozen, de vraag naar verhouding groot is. De werkloosheid onder de jon geren zou kleiner worden indien de geo grafische mobiliteit van deze groep zou toenemen, aldus minister Rookvink. DEN HAAG De gestegen rentestand' van de laatste paar jaar heeft de levens verzekering maatschappij „Stad Rotter dam" op een nieuwe vorm van levens verzekering gebracht. De instelling intro duceert een nieuwe winstdelende levens verzekering, waarbij polishouders voor een vast percentage mee gaan profiteren van de hogere renteopbrengsten die de maatschappij op beleggingen ontvangt. Aan winstdelende polishouders wordt de garantie gegeven, dat zij jaarlijks een vast percentage van de rentewinst, 'ie wordt gekweekt, ontvangen. Dit deel is vastgesteld op 80 percent, terwijl de overige 20 percent in het bedrijf blijft. Weliswaar hebben de verzekeringmaat schappijen de laatste jaren steeds meer aan winstdeling gedaan, maar het is vrij wel niet voorgekomen, dat in een winstde lende polis wordt vastgelegd welk deel van de resultaten van de maatschappij de polishouder ten goede komt. Wel kent de zustermaatschappij van Stad Rotterdam, De Waerdye, al meer dan 10 jaar een statutair vastgelegde regel, waarin de doorberekening aan polishouders an de beleggingsresultaten is bepaald. Stad Rotterdam gaat er bij de nieuwe verzekeringsmethode van uit, dat rente winst wordt gemaakt, zodra zij op de be leggingen meer dan 4 percent renteop brengst behaalt. Van de gekweekte rente is 3V2 percent per jaar bestemd voor ver sterking van de premiereserve, waarin Je verplichtingen tegenover polishouders tot uitdrukking komen. Voor de met het be heer van de beleggingen te maken kosten UTRECHT. Het hoofdbestuur van de (categorale) metaalbewerkersbond voor groot- en kleinbedrijf (MBGK) heeft in een open brief aan de minister van Eco nomische Zaken zijn ernstige bezorgdheid uitgesproken over de toekomst van de ar beidskrachten, die bij het Haagse metaal bedrijf T. B. van Heijst en Zonen werk zaam zijn. Het hoofdbestuur dringt er bij de mi nister op aan, het nog niet gestorte be drag van één miljoen gulden aan pre mies voor het beambten- en het bedrijfs pensioenfonds voor de metaalindustrie te vorderen uit het particuliere kapitaal van de heer Van .Heijst. Voorts wil de MBGK dat een onderzoek wordt ingesteld naar de stand van zaken in verschillende an dere bedrijven in ons land om in de toe komst soortgelijke excessen als in Den Haag te voorkomen. ADVERTENTIE tintelend fris en lekker pittig voor het kweken van een rentereserve, die bestemd is voor die jaren, waarin de opbrengsten mager zijn, neemt Stad Rot terdam zelf de rente tussen 3% percent en 4 percent. Wat overblijft is rentewinst. De maatschappij gaat de te beleggen premies van de winstdelende verzekerin gen in. een apart depot beheren. De be leggingen van dit depot zullen bestaan uit leningen aan overheid, bedrijfsleven en particulieren zoals hypotheken. Ieder jaar ontvangen de polishouders hun deel van de rentewinst. De eerste bijschrijving op een polis vindt plaats op de eerste mei van een jaar, nadat de verzekering 2 jaar heeft bestaan. Winstdeling bijt Stad Rot terdam kan bedongen worden bij de meest voorkomende kapitaalverzekeringen. Het minimum te verzekeren winstdelende ka pitaal zal f 10.000 bedragen. LEERDAM. Op maandag 16 oktober zal (bij de Algemene Bank Nederland in Amsterdam en Leerdam) de inschrijving worden opengesteld op nominaal 91.000 aandelen n.v. Leerdamsche waterleiding maatschappij tot de koers van honderd percent, zo meldt het prospectus. De aan delen, die in (182) stukken van ƒ500 aan toonder en desgewenst op naam luiden, zullen worden uitgegeven met recht van voorkeur voor de houders van de thans uitstaande aandelen, waarbij het bezit van zes gewone aandelen recht geeft op toe wijziging van één nieuw gewoon aandeel. De claimhandel zal beginnen op woens dag 4 oktober. Storting moet geschieden op woensdag 25 oktober. De nieuwe aandelen zullen voor eenvierde delen in d resultaten over 1967 en ten volle in die over de volgende boekjaren. ROTTERDAM De maatschappij Van Berkel's Patent N.V. deelt mee dat de gang van zaken in het tweede kwartaal een gedeeltelijk herstel vertoonde. Hier door kon de door de gezamenlijke werk maatschappijen aan derden gefactureerde omzet in het eerste halfjaar nog iets bo ven het peil van de overeenkomstige periode in 1966 komen. De oorspronkelijke teruggang van de concernwinst kon in het tweede kwartaal gedeeltelijk worden ingelopen Maatrege len, die de verschillende produktiebedrij- ven bij voortduring nemen om het kosten niveau te verlagen, zullen uiteraard slechts geleidelijk effect kunnen sorteren AMSTERDAM. De raad van bijstand en de directie van het Beleggingsfonds Onroerende goederen (BOG) hebben, ge zien de rapporten van de deskundigen, besloten tot een nieuwe taxatie van de tot het fonds behorende activa. Het resul taat hiervan is, dat per 30 september 1967 de intrinsieke waarde van de participa- tiebewijzen (incl. de lopende inkomsten vanaf 1 juli 1378 bedraagt (eind 1966 1337). Behoudens onvoorziene omstandighe den mag worden verwacht, dat de explof tatieresultaten over het gehele boekjaar zodanig zullen zijn, dat de uitkering op de participatiebewijzen, welke over 1966 65 bedroeg, wederom enige verhoging zal ondergaan. Voorts zou de reserve voor toekomstige uitkeringen verder worden versterkt. Op 3 juli werd een onverander de interimuitkering van 30 verricht. (Van onze correspondent) ENSCHEDE. Op grond van de opvat ting van de bonden kan aangenomen wor den dat de Stoomspinnerij Twenthe op korte termijn Turken zal mogen aantrek ken waarbij het bedrijf zijn pogingen blijft voortzetten om Nederlanders aan te wer ven, respectievelijk om te scholen. De hoofdbestuurders van de drie werknemers bonden in de textielindustrie, Unitas, De Eendracht en St. Lambertus zijn van oor deel dat in dit speciale geval en gezien de houding die de Almelose onderne ming in deze kwestie aanneemt zij begrip hebben voor het verzoek van deze onder neming om buitenlandse arbeidskrach ten aan te trekken. Zij achten het echter wenselijk dat aan een bepaald aantal voorwaarden wordt voldaan. Het standpunt van de bonden komt er concreet op neer, dat zij akkoord gaan met de pogingen die de Stoomspinnerij „Twenthe" doet om de machines die nu stil staan op korte termijn te doen beman nen met buitenlanders teneinde de moge lijkheid te scheppen dat het bedrijf de laatste maanden van 1967 zo rendabel mo gelijk draait. Daar tegenover verplicht de Stoomspinnerij Twenthe zich om in die periode zoveel moge'lijk Nederlan ders aan te trekken, respectievelijk om te scholen, zodat na een half jaar zoveel mogelijk Nederlandse arbeidskrachten zijn ingeschakeld. Abida 5 te Cristobal. Achilles 4 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Acila 5 v. Lissabon n. Genua. Alchiba 4 v. Damman n. Kuwait. Alcor 5 te Chalna. Algorab 5 te Montevideo. Amsteldijk 3 v. Portland n. Stockton. Amstelveld 5 te Hongkong verw. Anco Spray 4 v. Lobito n. Angoango. Area 4 v. Hamburg n. Gothenburg. Barendrecht 5 te Mena al Ahmadi. Beninkust 5 te Freetown verw. Borneo 5 v. Sorong n. Miri. Caltex Leiden 5 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Camitia 4 v. Porta Cardon n. Liverpool. Chevron The Hague 4 v. Saigon n. Bahrein. Chiron 5 te Georgetown. Cinulia 6 te Guayaquil verw. Deltadrecht 4 v. Seven Islands n. Halifax. Diadema 4 v. Genua n. Tripoli. Eos 4 te Piraeus. Esso Rotterdam pass. 4 Guadeloupe n. Curagao. Forest Hill 5 te Philadelphia. Gaasterkerk 5 v. Bremen n. Antwerpen. Gooiland 5 te Santos. Guineekust 4 te Le Havre. Gulf Hollander 5 v. Priolo n. Perzische Golf. Heemskerk 4 te Hamburg. Hermes 5 te Bremen. Holendrecht 4 v. Dakar n. Rotterdam. Ittersum 5 te Savannah. Kalydon pass. 4 Kaap de Goede Hoop n. Bandarmashur. Kelletia 5 te Duinkerken. Kermia 5 te Lourenco Marques. Kopionella 4 v. Gothenburg n. Sundsvall. Koratia 4 v. Singapore n. Danang. Korendijk 5 te Savannah. Krebsia 4 v. Point Fortin n. Curagao. Ladon 5 v. Aruba n. Willemstad. Loppersum 4 v,. Miami n. Mobile. Mainlloyd 5 te Le Havre. Mamelloyd 4 v. Los Angeles n. Balboa. Neder Linge 6 te Wellington verw. Ommenkerk 4 v. Dubai. 5 te Doha. Osiris 5 te St. Croix. Parthenon 5 te Paramaribo Pericles 4 v. Antofagasto n. Valparaiso. Philine 5 ten anker rede Essider. Philippia 4 v. Tripoli n. Hamburg. Polydorus 4 ten anker rede Pankal Penanf. Prinses Maria 3 v. Montreal n. Londen. Riouw 4 te Guayaquil. Rondo 5 te Alexandrië. Sarpedon 4 te Hamburg. Simonskerk 4 te Bremen. Slamat 4 te Ilo Ilo. Sloterkerk 4 v. Kobe n. Hongkong. Stad Den Haag 4 v. Annaba n. Polen. Straat Clarence 5 te Penang. Straat Clement 4 v. Melbourne n. Adelaido. Straat Frazer 5 te East London. Straat Lombok 4 v. Brisbane. 6 te Sydney verw. Straat Luzon 4 v. Melbourne n. Sydney. Straat Rio 5 te Dakar. Straat Singapore 4 v. Melbourne n. Sydney. Streefkerk 5 te Melbourne. Themis 5 te Kingston. Tjimanuk 4 v. Wellington n. Lyttelton. Tjinegara 5 v. Melbourne n. Adelaide. Togokust 4 v. Dakar n. Antwerpen. Van Noort 6 te Sydney verw. Westertoren 5 v. Tunis n. Berre. Witmarsum 4 v. New Orleans n. Le Havre. Woensdrecht 4 v. Londen n. Brake. Wonogiri 5 te Honiara. Wonosobo 4 v. Acapulco n. Buena Ventura. Zaankerk 5 v. Hamburg n. Bremen. AMSTERDAM Ondanks de teleurstellende houding van Wall Street is de stemming aan het Damrak vandaag meege vallen Bij de opening werden hier en daar lichte koersver liezen geleden, maar daarna werd bij de hoofdfondsen in vele gevallen een opgaande lijn gevolgd. Lokale vraag en enige buitenlandse belangstelling was daarvan de oorzaak. Ten aanzien van de ontwikkeling Van vandaag in New York was men in arbitragekringen tamelijk optimistisch. De Europese beurzen waren vanmorgen onregelmatig geopend. In Londen was de tendens iets gemakkelijker, in Dusseldorp vriendelijk. Kon. Olie opende in de oliehoek zestig cent lager op 143.60. maar dit verlies kon vrij spoedig worden ingehaald. Dit op buiten landse vraag. Philips verloor eveneens zestig cent op 115.60. Maar ook hier later enkele dubbeltjes hoger. Unilever on veranderd op 108, AKU 61.30, maar vervolgens op 61.70. Hoog oven 99 0.50). Het aansteken van Hoogoven 6 in november had geen invloed op de koers. KLM 7.50 tot 252. Scheep vaartmarkt lusteloos, bij cultures lagen Deli's op 87 a 88. Staats fondsen: hier en daar fractionele afwijkingen maar beide zij den. Atch. Top. Can. Pacific Illin Cent N.Y. Centr Penssylvanl South Pac Union Pac. Allied Chem Am. Can A.C.F. Ind. Am Smelting Am. T. and T Am. Tobacco Anaconda Bethl Stee) Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison MeDonn.D.C Du. de Nem E Kodak Gen. Electr Gen Motors Goodyear T 29% 29% 62% 62% 74 Va 74% 76 Va 76% 62% 62 30% 30% 40% 40% 43% 43% 55 55% 49% 50 Va 72% 72% 52 Va 52 Va 33 Va 33 Va 49 Va 47 Va 3734 36% 85 V* 85 Va 52% 51% 57% 57% 33% 33% 48 48 Va 172 168 Va 131% 130% 115 V8 114% 8718 86% 48 Va 49 Va A. Motora Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T Kennecott Mont.Ward Radio Corp Republic St. Royal Dutcb Sears Roeb Shell OU Soc. Vacuro Stand. Br. Stand. Oil N.J Studebaker Texaco Un. Alrcrafl Un. Corp. Un. Fruit Unlroyal Us Steel Westtngh. Woolworth Ford I LJd 14 Va 13% 37 37 107% 108 Va 111 112 50 49 Va 24 Va 24% 61% 61 47 .47 Va 44% 43%ed. 56% 56 Va 70 70 43% 43% 38% 38% 66% 66 Va 59% 60 Va 79% 79% 85% 85 Va 11% llVa 52 52 Va 45 45% 46% 46 75 Va 76 Va 30 30 Va 52 Va 52% 71 697a De Dow Jones indices: Industrie 921.29 3.18); sporen 260.08 0.95) en openbare nutsbedrijven 129.12 0.42). De omzet steeg tot 11.53 miljoen shares tegen 10.32 miljoen dinsdag. 5 OKTOBER 1967 11.30—12.15 ACTIEVE AANDELEN A.K.U. Deli Mij Hoogovens Philips ni lever Dort petr Dort Petr. 7 Kon Petr 61.80 gl 61.60 87 87.80 97.80 97.70 116.10 gl 115.90 gl 108.50 108.80 654 654 652)4 653)4 144.40 gl 144.20 SCHEEPVAART EN LUCHTVAART H.A.L. 91 gb 90% Java-Ch. P 178 175 K.LJM. 258 251 K.N.S.M, 93 gl 92% gl St. Mij Ned 112 112 Ntevelt Goud 116% 116 gb Ommeren 180 177 Rot. Lloyd 153 154 Sch. Unie 136% 136% OBLIGATIES: N. 66-1 105)', 105/. 1 N. '66-2 7 105/. 105/, 1 N 66 6% 1003s gb 10034 N. 67 6 98/. 98'4 N. 65-1 3% 96)4 9614 N. 65-2 5% 96)4 961. N. '64-1 5% 92)2 92)4 N.-'64-2 5% 92)4 92)4 N. '64 5 91/, 91/, N. 58 4% 90/. 89 90'4 N '59 4% 88)4 N. '60-1 4Va N. 60-2 4Va 89)4 89)4 87)4 87)4 N. '63 4Va 86 n 86'» N. 64 4Va 95U 95=4 N. 59 4 Va 87)4 87j| N. *60 4% 85/. 85/, N. '61 4% 85/. 85'4 N. '63-1 4% 85 85 N. 63-2 4% 84)4 84=4 N '61 4 851 a gb 85 N. 62 4 83)4 83)4 N 53 3% 81)4 8138 N. St. '47 3% 72/. 72n N. 51 3% 90 897a N. 53 1-2 3% 84)4 84)4 N. 58 3% 83)4 83 N. 48 3% 72)4 72)4 N 50 1-2 3% 74)4 7434 N. 54 1-2 3% 77)4 77)4 N. 55-1 3% 77]g 77 N. 55-2 3% 8334 83)4 N. **7 3 83)4 83'4 Gr. b. 46 3 83)4 83)4 Dollar '47 3 89)4 891, Wonin. 57 b 99)4 99'a [d. 58 '59 4% 92/, 92'4 ld. '60 4% 98)4 98=, Inv. C 3 87/, 87)4 In die '37-a 3 88/. 88/. CULTURES: Amsterd. R. H.V.A.-m Ver A. 1.000 '47 3)4 A. 1.000 48 3)4 Rd '52 1 4)4 B.N.G '65-1 6 ld. '65-2 6 ld. 65-1 5)4 ld 65-2 5)4 ld. 65 5)4 ld. '58 5)4 ld. 64 5)4 ld. 58 5 ld. 64-1 ld. 52 4)4 ld. r.s b. '52 ld. 500 '57 Exp. Fin. Exp. Fin Gron. Ind. 52 M. C. '57 1-3 N. B. '65 5)4 Nt. 1 b.'65 5)4 N. I b 4)4 Alb H. 55 4 Ams. B. 5 Bijenk. 6 Co-op N o. B Co-op R N.Gasun 5)4 rhillps Philips 48 3)4 Philips 49 3)4 Pgem '57 6 ld. '52 4)4 Pegus 2 '57 6 PGEM 6 PGEM 4)4 OBLIGATIES Luchtv., spoor, pr. obligaties KLM 15 J. 5 KLM 20 j 4)4 N. Sp. 4)4 Alkm. 56 2)4 Asd 33 100 id. pr.obl 51 ld. '56-1 ld. 56-2 ld. 56-3 ld. 59 Breda 54 Dordr '56 Eindh. 54 Enschede 54 s-Gr.h. 52-1 td. '52-2 R'dam '52-1 ld. '52-2 ld. '57 Utrecht 52 Z.-Holl '57 Z.-HoU 59 A.K U. 4)4 Ams. Br 3)4 Borsumfj 3)4 V Gelder 4)4 Hoogov 5)4 Sch. Hon. 4)4 61)4 61% 118)4 117% 88)4 88% 97)4 97% 97)4 97% 95)4 95196 9514 95 93)4 93^ 93=4 93% 92/. 92% 90=4 90 Va 90> 4 90 Va 9114 91% 167 167 Va b 161)4 161% 96)4 96)4 90 b 90 b 95 953a 9474 94% 96 89% 96 96% 9914 b 104 104 141 141 95)4 95% 92)4 92% 94i*6 97 Va 97% 93 93 b 98% 97% 89% 89 93% 94 90 90 94 93 72% 72% 112b 110 86 Va 85 Va 78 78 86% 87 88 87 80 79% 71 71 72}| 72% 76 Va 75 71% 71% 86% 87 86 Va 88 87 86 Va 86% 86% 104 Va 88% 87 86% 86% 89% 89 Va 106% 107 88 88 88 88 107% 107% 98% 89 Bank-, krediet en verzekeringswezen: A. Bank N 243% 242 AMEV 894 894 Amro B 48 40 48.50 Ass St. R'd 415 BOZ 283 277 Cultuurb 74% 74 Groninger 1 146 1431 H.B U. c.v.a 218% 218% Holl S eert 430 426 Kas Ass 121% 122 Nat. I. B. 3% Nat.-N eert 611 610% N. Cr b. 178% 179 N. Mid.bank 92 91.50 N. Overzee B 184 182 RVS eert. 518 516 Slavenb. Bk 181 181% Ngombezi 39% 39 Handel, industrie en diversen: Albert H. 991 995 A. Hand. Mij 133 134 A.V.I.M. 145 145 Amstel Br. 350 351 Ams Ballast 435 438 b Ams. Droogd 124 123V2 Ams. Rijtuig 148 149 A.N.I.E.M 67% 65 A.S W 299 298 Beeren 10% 10% Beers 250 250 Begemann 117% 120 Bensdorp 361 360 Bergh. en J. 213% 213 Bergoss Tap 320 320 Berkel 148 153 Bernet 152 b 154 Blaauwhoed 105.50 105.50 Blijdensteijn 81% 82 Boer (De) Dt 354 353 Bols 186 185 Bors Wehry 73V2 73% Braat A'dam Breda Mach 245 244 Bredero Ver 444 443 Brocades Bührmann-1 460 458 Butttnger 234 234 Bijenkorf 602 V2 613 Calvé 775 Carp's Garen 225 220 Centr. Suiker 407 410 Crane Cu rag H. Mij 168% 168% Daaiderop 158V2 Dagra 219 218 Desseaux 331 332 Dikkers 121 122 Dorp Co 102 101% Dr.-O verijs 118 118 Drie Hoefijz 92.70 93 D.R.U. 300 99% Duyvis 279% 2781 e-isevier Emba Enkes Erdal Excelsior Figee Fokker Ford uazeile Gelder Van) Gelderland-T Gelderman Gerofabr N.B Geveke en Co Gist- Splr Grasso Grinten v. d. Grofsmederij Gruyter Zn Hagemeljei Halberg 't Hart Insti Hatema Havenwerken Heineken Hensen Hero Hoek Mach Holec Holl Katten b Hoil Beton Holl. Constr Holl. Melks Homburg Hoogenboscö Hoogenstr. C Hooim Zn indoheem I.B.B. Interlas Intematlo Intern. G. B Inventum Jongeneel H Kemo Cors Kempen e B Key Hout KI. Smits Kiene l Uüi Kon. Adam K N Papiei Kon. T Unie Kon. Z. Ketj Korenschool Koudils K.V.T. K watts 285 111 172 505 69 Va 123 442 1000 1801 112 370 b 40 Va 486 123 845 95 115 105 58 Va 206 b 108 Va 552 200 518 185 68 95 290 Va 258 221 135 91% 32.50 165 438 276 346 150 Va 253 438 101 167 117 170 62 164 56 776 107 Va 340 1 172 290 111 Va 172 Va 508 68 Va 123% 445 176 111 375 487 122 845 92'/* 115 105.50 57 Va b Leeuw Papiei Leidsche Wol 300 Mndetevet 116 Lijempf 176 Liim G Ueir 124 Macintosh Meelfabr Mees' B'wm Metaverpa 438 372 Va 206 108 Va 55514 520 185 67 368 95 292 260 223 135 91% 31.80 165 Va 431 282 153 253 b 436 Va 100 Va 166 177 174 59 163 Va 56 Va 776 107 Va 330 1 169 292 295 116 177Va 129 438 374 1021 Meteoor Bet Misset Mosa Mulder-Vog Müller Co Mijnb W Naarden Naeff Gebr Nedap N. Dagbi U N Dok Mij N. Exp P N Kabelfabi N. Melk-Unie N. Scheepsb Nelle. Van Netam Nieaf Norit Nyma Nijverd.-t.C Oranjeboom Ogem Palembang Palthe Phil f 100 6 p Ptetersen A Pont Hout Poorter Reesink e Co Reineveld Riva Ruhaak Rijn-Schelde Rijsd.-Holl. Expl Mil Sch Sch Expl 6b Schokbeton Scholten Cai Scholten Hon Schupp Sajet Schuttersveld Simon de Wit Simons Emb Smit NH meg Spaamestad stokvis St.sp rwent Swaav. VaD Svnres l'ab Pblllps r.B Marijnen Technische U Texoprint Thom Drt1 Thorns V.B Tw Ka be) Tw -o H Ubbink-Davo Üdenhout Unlkap Unll 1000 Unil 100 6c pi Unll 1000 afl Utermühlen Utr. Asphaltt. 97 265 b 205 326 265 Va 283 151 151 Va 137 103 Va 302 102% 353 1 1001 181.70 26 104 384 102.60 69 1 67 Va 265 205 320 262 283 452 150 Va 150 138 Va 77 302 Va 226 102 Va 343 165 100 181.40 24 Va 102 383 102.50 67 386 Va 88 178 638 92 Va 65 200 1 157 256 386 88 177 638 93% 61 197 80 b 156 256 104 Varossleau Veenend S.sp Veneta Ver Glast V.M.F Ver. Touwt v ettewlnkei Vezelverw /ihamlj Vorst Cult M. redest. Rubb Vries (De) IJ Vulcaansoord Walvischvaar Wereldhaven Weminks B Wessanen Wilt.-F - Br Wyers Wijk e Herin Zaalberg Zeeuwsch C Zwanenb.-O 194 Va 155 187 Va 120 175 157 282 102 Va 124 94 154 100 Va 62 525 1 140% 515 167% 400 83 Va 62 1 135 194 194 1 165 186 114 175 Va 157*/* 104 124 94% 159 102 64 512 139 Va 512 167% 415 80 59 135 194 Mijnbouw en petroleum; 86% 86 Va Alg Exp Mij 26.50 26.50 181 180 Bill, le rubr 46 46 Bill. 2e rubr 130 132 K. P 1 20 161 ld. 5 f 20 146% 142% Maxw P. H 127.50 128 253 256 Moeara Enlm 1607 1615 141% 142 td. c 1/10 0 a 2620 1 2600 216 215% ld. 1 wtnstb 2805 id. 4 winstb 2800 2815 43.20 42 O.-Borneo M 112 b 112 b Fumess 452 453 40.20 40 Oostzee 1131/2 114 217 210 Geld. Tr w M 74 253V2 Ant. Br 173 b 80.20 81.20 Ant Vertl 116 116 84% 83 Va Elec MH Aru 125 126 Participatiebewijzen A. F. 1/1 pb 1038 1045 Converto 1040 1040 H.B.B 767 767 Holland F 492 492 Lnterbonds 664 664 Intergas 397 397.50 Wereldenergi 287 287 Beleggmgsinijen 102 103 AMD t S0 128 128 101% 101% D.I.F 125 125 365 369 Interume t 51 183.50 *183.50 73 72% b Nefo 50 85.90 85.90 Robeco 1 50 225 224.50 14% 14% Rollnco 212 212.50 87% 87% Unitas f 50 404 403 162 163 Utiltco 110.50 110.40 109 109% Ver. B y4 j ->1 100.40 10.40 98% 98% E.fonds 10 oh 460 460 66 65 Va Unlfons 508 504 319 316 Eurunlon 1140 1142 221 226 Valeurop 628 628 Canada G F Chemical F Masi. Inv. tr Telev E.Fd Gevaert Mannesmann Union M. la 1811 17)4 10)i 121.50 Canada: Can. Pac H. Imperial OU Inl Natur. G Int. Nickel Shell O C 62)1 663g lli'. 115>'4 31)1 8)4 1811 17)1 122 80 62)4 115=» 31 '4 Verenigde Staten: A C.F.l. 49% Am ENKA 371* Am Motors 14 Va Am Radiator 29% Am Smelting 71% Am. T T 54% Anaconda 49% Atch. Top 29% Bethl St. 36% Chadb Goth 511 Chesasp.O 66 V2 Chrysler 53% Cities Serv 52 Cor Gas 27% Curt Wrlbhi 28 Dougl Alrer 86 Va Du Pont Nem 174 Ford Motor 52% Gen ElectT 115 Gen Mot 87% Greyhound 243/s Int. Busln M 561 Int. Flav a F 56% Jones LaughJ 63% 1 Kenn Copp 50 iMontgum W 24 Va Nat Can 37 Nat Dairy P 38% Nat Stee] 51 Va enn R. 63 Va Philips P 60 Prot and G 92% Radio C 0 A 61 Va Rep St'ïeJ 46% Shell OU 70 Southern cy 251*6 Southern Pac 30% Standard Br Stand. O N j 66% Studebaker-P 60 Sunr M C. O 34% Texas Instr 123% Tide Water 106 Un Pac. Raii 40% Un St Steel 45% West Ban C 32% Westtngh E 75% Wils and Co 102 Woolworth 29 Va Prolongatie 5 49)§ 38 1.3H 29'. 71)4 54)4 48)1 29)4 b 3571 5)4 b 52)1 52 26)', 27)1 86 52)4 114)1 86/. 24)4 561 57)4 61)4 49 24 36)4 39 51)4 62)4 92)4 61 46)4 69)4 2511 30 37)4 66)4 61 34)4 122 106 40)4 45)4 32)4 76)1

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21