Overheid in Amsterdam niet veel gebrekkiger dan elders Improviseren in noodsituaties niet de sterkste kant 25. KLM-veteraan gehuldigd K ES HET VERTROUWDE MERK Agenda voor Haarlem en de IJmo en NYLON OORDEEL VAN COMMISSIE-ENSCHEDE Achtergrond van de ordeverstoringen S)(ö Amsterdamse politie is het wachten op toeslag moe Oud-Life-line-vlieger Stroeve kreeg hoogste KLM-onderscheiding Haags protest Dunne spoeling in sporttoto's Pleidooi voor een arbeidsrechter Doden in het verkeer Woning in ambtswoning Twee jaar voor juwelendief Morgen meer zon Zaterdag 7 oktober 1967 2 Palitie lelijk in de knel Sociologische factoren EEN KEIJZER TAPIJT PER METER2 Lastige stad Klacht tegen de pers onjuist W eggelaten Norma,'n Van Aarsen-produkt (sinds 1880), Boxmeer, tel.08855/1401 lil!! I I Haarlem V elsen-l J muiden Beverwijk Temptation •ü'-g B o at t (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De commissie-Enschedé, die thans haar eindrapport heeft gepubliceerd over haar onderzoek naar de achtergronden van de ordever storingen in Amsterdam, is tot de conclusie gekomen dat het overheids apparaat in de hoofdstad niet veel gebrekkiger is dan in andere steden. Maar in bijzondere situaties moet geïmproviseerd worden en over het algemeen is improvisatie niet de sterkste kant van het ambtelijk apparaat. In plotselinge nood kunnen ook bestuursambtenaren tegen de verwachting in falen, aldus de commissie. Zij meent dat er binnen het Amster damse bestuur te weinig coördinatie is geweest tussen het bestuurlijke-politieke apparaat, de politie en de justitie. Zij constateert dat de burgemeester de cen trale figuur is voor de opbouw van ten gecoördineerd beleid; een veroordeling spreekt zij niet uit. De commissie zegt dat in Amsterdam de techniek van het provo ceren ver en intelligent is ontwik keld; zij werd bovendien massaal ge steund door links-georiënteerde jongeren groepen. Haar rapport mag volgens de commissie niet gebruikt worden als grondslag voor verwijten aan individuele gezagsdragers zonder dat men rekening houdt met het klimaat waarin zij werkten. De meeste aandacht wijdt de commis sie aan de eigenaardigheden van het Am sterdamse overheidsapparaat. Zij memo reert het aanvankelijk preventief, later vooral repressief optreden van de politie. Bij het preventief optreden ging de po litie geweld gebruiken maar toen de klachten daarover luider werden ging zij meer en meer de repressieve weg bewan delen. Toen bleek dat de processen-ver baal vaak niet tot veroordelingen leidden verloor het politiebeleid zijn speelruim te. „De politie voelde zich langzamerhand lelijk in de knel", aldus de commissie. Zowel de inlichtingen als de bevelsver houdingen en de verbindingen toonden gebreken. De commissie is er van overtuigd dat de rel van 19 maart bij de fototentoon stelling niet zou zijn uitgebroken als deze gebreken er niet waren geweest. Hoofd commissaris Van der Molen had een uit nodiging voor de opening ontvangen, maar deelde daarover zijn ondergeschik ten niets mee, zodat buiten hem niemand van de opening op de hoogte was. Voorts waren de verhoudingen tussen de bur gemeester als hoofd van de politie en de korpsleiding niet gezond. Ook de mentale training van de Amsterdamse politieman was niet voldoende. Ook het beeld van het justitiële op treden is volgens de commissie niet erg bemoedigend. Het justitiële apparaat is tekort geschoten bij de aanpak van de chronische massale ordeverstoringen. De interne communicatie binnen het justitie apparaat en de communicatie tussen po litie en justitie moeten worden verbeterd. De commissie wijst op het grote belang van de public relations van het over heidsapparaat en concludeert, dat de overheid aan die kant var. haar werk meer aandacht zal moeten besteden dan thans veelal nog gebeurt. „Dat geldt voor de politie zo goed als voor de justitie en voor het stadhuis". Tot de algemene uitwendige factoren die op de gebeurtenissen van invloed zijn geweest rekent de commissie de golf van Vietnam-demonstraties en sociologische factoren: het wegvallen van oude zeker heden, de toegenomen welvaart en de aantasting van „de heiligheid van het gezag". De provocatieve acties waarin al deze factoren tot uiting kwamen zijn vol gens de commissie niet zo uitzonderlijk en eigentijds als men wel geneigd is aan te nemen. Tot de algemene inwendige factoren rekent de commissie de structuur van het overheidsapparaat. Bestuursapparaat, po- ADVERTENTIE Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) POSTBUS 39 HILVERSUM litie en justitie zijn ingesteld op een con tinue taakvervulling volgens vaste for mele regels. De inwendige soepelheid is niet groot. Bij uitzonderlijke situaties zijn de grenzen snel bereikt. Improvisatie is van geen enkel ambtelijk apparaat de sterkste kant, aldus de commissie. Amsterdam is volgens de commissie een lastige stad. „Amsterdam neigt naar een links extremisme. Kennelijk leeft in de bevolking een zekere woeligheid die makkelijk tot explosies kan leiden. In zo'n stad moet de overheid op de hoogte blijven van wat onder de bevolking leeft en voorzichtig zijn bij het toestaan of verbieden van demonstraties. Ook de tegenstelling Amsterdam-Den Haag speelt een rol, evenals de geringe leefbaarheid, woningnood, verouderde economische 'structuur". Wat het juni-oproer van de bouwvak kers betreft wijst de commissie op de grote rol die het communistische dagblad „De Waarheid" heeft gespeeld. Volgens de commissie zijn de agitatoren er niet op uit geweest de bouwvakkersdemon stratie van 14 juni in gewelddaden te laten eindigen. Zij houdt het er op dat de actie uit de hand is gelopen. De klacht dat de pers het gezag of de politie heeft „weggeschreven" is onjuist, aldus de commissie. In de comentaren heeft de pers haar functie van norm- handhavend instituut goed vervuld zon der haar taak om maatschappelijke ge beurtenissen critisch te begeleiden uit het oog te verliezen. Over de invloed van radio en televisie geeft de commissie geen oordeel. Over een belangrijke achtergrond van de Amsterdamse troebelen geeft het rap port geen uitsluitsel: de beslissing om het huwelijk van prinses Beatrix in Amster dam te laten sluiten. De regering heeft de daarop betrekking hebbende delen van het rapport niet vrijgegeven, omdat zij mededelingen bevatten omtrent standpunten van het Koninklijk Huis, welke volgens de regering geen onder werp van discussie kunnen zijn. Voorts zouden uit het rapport conclu sies getrokken kunnen worden omtrent meningen van afzonderlijke ministers in het kabinet-Cals. Daardoor zou het ge heime kabinetsberaad worden geschon den. In het rapport ontbreken voorts ver klaringen van en over Amsterdamse po litiefunctionarissen omdat de publikatie daarvan „slechts er toe zou kunnen bij dragen de onderlinge verhoudingen in het korps ongunstig te beïnvloeden". Ook een aantal passages betreffende de In lichtingendienst zijn om redenen van staatsveiligheid niet in het rapport op genomen. Over de keuze van Amsterdam als plaats voor het huwelijk van prinses Bea trix zegt de commissie dat de regering de beslissing genomen heeft zonder enig ander dan informeel contact met enkele vooraanstaande Amsterdammers. Nadat het besluit was gepubliceerd zijn er be zwaren gerezen. De regering heeft ech ter haar besluit gehandhaafd. De com missie laat in het midden of het voor de regering even gemakkelijk was, toen nog tot een andere plaatsbepaling te ko men als het geval zou zijn geweest indien er niet reeds een formeel besluit zou zijn bekendgemaakt. Waar het voor de com missie op aan komt is dat de regering een wijze van besluitvorming gekozen heeft, waarbij de stedelijke regering niet vooraf gepolst is. AMSTERDAM De lagere politieamb tenaren in Amsterdam willen maandag in een telegram aan de minister van Binnen landse Zaken uitdrukking geven aan hun ontevredenheid over het uitblijven van een toeslag voor roulerende diensten. Het overige overheidspersoneel krijgt deze on regelmatigheidstoeslag al sinds 1 juli van het vorige jaar. Voor de gemeente- en rijkspolitie zou een aparte regeling wor den getroffen. Volgens een woordvoerder zijn de politiemannen zo langzamerhand het wachten moe en hebben zij het ver trouwen in de drie politiebonden die met de minister over de kwestie onderhandelen verloren. Zij zullen de minister verzoeken zonder verder overleg met de bonden een soortgelijke regeling in te voeren als die welke vorig jaar voor de andere overheids bedrijven van kracht werd. SCHIPHOL Gistermiddag heeft de 53- jarige KLM-gezagvoerder J. Stroeve de bekroning beleefd van een zeldzame vlie gerscarrière. Hij werd gehuldigd omdat hij het aantal van 35.000 vlieguren heeft overschreden. Dat kan alleen in een on onderbroken dienstverband van ruim 30 jaar als actief vlieger. i tsrl tros allet/1 De heer Stroeve heeft meer geluk gehad dari zijn collega Te Pas, die evenals' hij in de oorlog iedere week twee maal 'de riskante vlucht met een DC-2 of DC-3 van Bristol in Engeland naar Lissabon en Gi braltar maakte. Te Pas verongelukte in 1943 met zijn Dakota en met de Engelse filmacteur Leslie Howard aan boord. J. Stroeve kwam de oorlog door en kon gis termiddag als laatste van het vijftal dat in de oorlog op deze „Life-line" zoals Churchill haar destijds bestempelde, dienst deed, een ovatie in ontvangst ne men van het verzamelde vliegend perso neel. President-directeur Van der Wal (Van onze correspondent) DEN HAAG. Burgemeester Kolf schoten van Den Haag heeft ernstig pro test aangetekend tegen de door de re gering gevolgde procedure inzake de voorgenomen verhuizing van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds van Den Haag naar Heerlen, zonder dat daarover met het gemeentebestuur overleg is ge pleegd, hoewel vitale belangen van Den Haag als regeringsstad worden aangetast. KLM-directeur Van der Wal speldt gezagvoerder Stroeve de gouden speld-met-drie-briljanten op. speldde hem de hoogste onderscheiding van de K.L.M. op: de gouden KLM-speld met drie briljanten. Deze -onderscheiding is slechts vlèrr keer toegekend. Directeur Van der Wal reikte voorts 63 ^.ronz^n medailles, voor 1,0,000 vlieguren en 32 zilveren voor 15.000 vlieg uren uit. De oudste buitenlander van het vlieger korps, de 55-jarige Amerikaan G. J. Ma- louin, die sinds 1945 voor de K.L.M. vliegt en binnenkort met pensioen gaat, ontving een zilveren medaille voor het bereiken van 10.000 vlieguren. De heer Van der Wal deelde hem mee dat de koningin hem had benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. DEN HAAG De cijfers van sporttoto 10 van 30 september en 1 oktober zijn: Aantal deelnemers: 630.452, bruto inleg: 826.650, prijzenbedrag 272.795 plus extra prijs 25.000, totaal: 297.795. Eerste prijs: 150.037,25. Er zijn tien meldingen met dertien goed voorspelde uitslagen. Per ko lom wordt 15.003 bruto uitgekeerd. Twee de prijs: 81.838,50. Er zijn 325 meldingen met twaalf goed voorspelde uitslagen, waarvan drie met twee kolommen. Per ko lom wordt ongeveer 251,80 uitgekeerd. Derde prijs: 40.919,25. Er zijn 612 mel dingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waarvan vijf met twee kolom men. Per kolom wordt ongeveer 67 uit gekeerd. Extra prijs: 25.000. 71 meldingen. Uitkering ongeveer 400 per juiste mel ding. De cijfers van sporttoto 11 van 30 sep tember en 1 oktober: bruto inleg: f 410.494,20; prijzenbedrag: f 135.463 plus extra prijs f 25.000, totaal: f 160.463; eer ste prijs: f 74.504,65, 20 meldingen met dertien goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt f 3.725 bruto uitgekeerd; tweede prijs: f 40.638,90, 343 meldingen met twaalf goed voorspelde uitslagen, waarvan vijf met twee en een met drie kolommen. Per kolom wordt f 116 uit gekeerd; derde prijs: f 20.319,45, 59 mel dingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waarvan een met twee kolommen. Per kolom wordt f 339 uitge keerd. Extra prijs: f 25.000, 218 mel dingen. Uitkering ongeveer f 125 per juis te melding. ZEIST. De rechtsbescherming van de werknemer zal op enkele punten ver beterd kunnen worden, o.m. door intrek king van de bevoegdheid van de direc teur van het gewestelijk arbeidsbureau, tot het afgeven van ontslagvergunningen. Hiervoor in de plaats zou een „arbeids rechter" ingesteld kunnen worden met twee niet-juridische bijzitters, die deskun digen zijn op het gebied van het arbeids recht. Dit betoogde mr. P. M. Witteman, rechter in de rechtbank van Amsterdam, tijdens een studiedag in Zeist van de R.K. Bond van Werknemers in bank- en verzekeringsbedrijven en administra tieve kantoren in Zeist. Andere verbete ringen die mr. Witteman bepleitte zijn een snellere rechtspraak met voorlopige voorzieningen door de kantonrechter in kort geding. KALMTHOUT. Bij een botsing tussen een Nederlandse tankauto en een Neder landse vrachtauto is nabij de Belgisch- Nederlandse grens de 17-jarige bijrij der A. van Gastel uit Roosendaal om het leven gekomen. GRONINGEN De 27-jarige tekenaar J.J. Bolman uit Hoogkerk is met zijn scoo- -i ter aangereden door een slippende au to. Hij werd dodelijk gewond. RHENEN De 73-jarige C. J. Heijkamjb uit Berghem is toen hij per bromfiets de weg tussen Rhenen en Veenendaal overstak, door een auto aangereden en later in een ziekenhuis overleden. WOENSDRECHT. De 65-jarige mevrouw W. Kuzee-Van Doorn uit Krabbendijke, die per bromfiets de rijksweg overstak werd aangereden door een auto en daarna overreden door een auto die uit tegenovergestelde richting kwam aanrij- den. Zij was op slag dood. ADVERTENTIE v. v v Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Nederlandse Comedie met „Het flauwgevallen paard" van Franqoise Sa- gan. Regie: Fons Rademakers. Maandag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Hele dagen in de bomen" van Marguerite Duras. Regie: Ben Groenier. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Je leeft maar twee keer" ,14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Texas Addio", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „Nooit op zondag", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mondo Bizarro", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „De Comancheros", 18 j. Zondag 11 u.: „Gravin Mariza", a.l. Luxor, 14 en 20 u. en zondag 14, 17 en 20.15 u.: „Modern Millie", a.l.; vandaag 23.30 u.: „Wilde aardbeien", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Zeven gouden mannen", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Sjors van de Rebellenclub", a.l. Rembrandt, vandaag 19.30 u.: en zon dag ook 14 u. en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Zondag 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zeventien" 18 j. Studio 14.15, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Huwelijk Zweedse stijl", 18 j. Zondag 11 u.: „Ballet Asse poester", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot eii met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collec tie van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie over „Ontwikkelingshulp". Dagelijks van 9-17 en 19.30-21.30 uur. Van 7 tot en met 14 ok tober. Vishal (Grote Markt): Expositie „Eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Tot 16 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10 tot 12.30 u. (behalve maandag) en 14 tot 17 u. (op zondag 14 tot 17 u.): Ten toonstelling van werken uit het Aarts bisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-T (Bakenessergracht): Expo sitie van schilderijen, aquarellen, teke ningen en gouaches van Hans Wiesman. Dagelijks van 11 tot 17 u., op woensdag ook van 20 tot 22 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Tot 15 oktober. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen, grafiek, plastiek en edelsmeedwerk van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks, ook op zondag, geopend van 14 tot-17 u. Tot 8 oktober. Duysterghast (Zandvoort): zaterdag en zondag van 14 tot 16 u.: expositie van grafieken, schilderijen en tekeningen van Kees Okx. DIVERSEN Concertgebouw, vandaag 21 u.: Bal voor leerlingen, introducés, oud-leerlingen, do centen en oud-docenten van de Meisjes- HBS (eeuwfeestviering). Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) vandaag 20 u.: Optreden van Johnny Silvo. Frans Halsmuseum (ingang Klein Heilig land), maandag 20 u.: „Hedendaagse theo logische stromingen", cursus voor de Volksuniversiteit door prof. dr. G. J. Hoen- derdaal. ZATERDAG 7 OKTOBER City, 19 en 21.15 u.: „Sabotagecomplot Gouden Zeven". Stadsschouwburg, 20 u.: „Dodemans Dollars voor Ringo". ZONDAG 8 OKTOBER City, 14.30 u.: „Old Shatterhand"; 17 en 19.15 u.: „Sabotagecomplot Gouden Ze ven". Stadsschouwburg, 13 u.: „Sandy de Zeehond"; 20 u.: Dodemans Dollars voor Ringo". Felison. Heidestraat 45, 14-17 u.: Expo sitie schilderijen van Arnold Reemer. Galerie ,,De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, 14-17 u.: Expositie teke ningen van Arnold Reemer. Ruïne van Brederode, Santpoort, 14-17 uur: Tentoonstelling gouaches van Ar nold Reemer. MAANDAG 9 OKTOBER City, 20 u.: „De naakte prooi". Felison, Heidestraat 45, 14-17 u.: Expo sitie schilderijen van Arnold Reemer. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, 14-17 u.: Expositie teke ningen van Arnold Reemer. Ruïne van Brederode, Santpoort, 14-17 uur: Tentoonstelling gouaches van Ar nold Reemer. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 7 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „De kanon nen van Navarone"; 23.30 u.: „Goed ge schoten Matt Helm". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Theo Michels, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZONDAG 8 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Door het dolle heen"; 16.30 u.: „Goed geschoten Matt Helm"; 19.30 u.: „De kanonnen van Nava rone". Luxor Theater, 14.15 u.: „Vuurgevecht in Abilene"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis". MAANDAG 9 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „De kanon nen van Navarone". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Theo Michels, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Bromfietscontrole. De politie in Limburg gaat alle bromfietsen controleren. Zij zal speciaal letten op exorbitante stu ren, veranderingen aan uitlaten en overbrengingsverhoudingen en geknoei aan carburateurs en motorblokken. UWlAA/tAAAAAAAfWtAAAfWWMWWWWWVWWMVWWWWMWWMWMIJWl AMSTERDAM. De ambtswoning <van de burgemeester zal worden verbouwd. De burgemeester en mevrouw Samkalden willen in de ambtswoning aan de Heren gracht gaan wonen wanneer een woonge legenheid wordt geschapen, welke zowel aan de behoeften van de bewoners als aan moderne eisen voldoet en waar de „privacy" van het gezin van de burge meester is verzekerd. De derde verdie ping, welke niet wordt gebruikt, zal daar toe worden verbouwd tot een woonflat. Dit delen B. en W. aan de gemeente raad mee. De verbouwing zal naar raming 145.000 gulden kosten. Tegen over deze uitgave staan tot dusver door de gemeente niet genoten inkomsten van 11.600 's jaars, de huur welke de bur gemeester moet betalen voor het bewo nen van de ambtswoning. De ambtswoning is sinds januari 1957 alleen in gebruik voor representatieve doeleinden en voor het houden van be sprekingen en vergaderingen. AMSTERDAM De rechtbank heeft een 26-jarige schilder, die in de nacht van 10 op 11 januari een spectaculaire in braak pleegde bij de juwelierszaak Regli in de Kalverstraat veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De buit bestond uit o.a. 800 horloges en een groot aantal gouden ringen, armban den en broches. De waarde was ruim 100.000,-. Hij week uit naar Engeland,' waar hij door rechercheurs van Scotland Yard werd gesnapt met zijn collectie sie raden en horloges. Hij werd in Londen veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf omdat hij de sieraden bij binnen komst in Engeland niet had aangegeven. ADVERTENTIE De cocktail „Temptation" won in 1954 de Eerste Prijs op het Nationaal Cocktail Con cours. Als u een extra lekkere' cocktail wilt proeven, moet u „Temptation" eens proberen. i/2 glas Pimpeltjens likeur, glas Cognac Oaütier en Vil glas Citroensap of Lemen Squash Goed schudden of ropren. Elke goed-gesorteerde slijter heeft niet alleen hele en halve flessen, maar ook maatjes flesjes Pimpeltjens Likeur en Cognac Gau- tier. Voor heel weinig geld geniet u van een vermaarde cocktail. Het K.N.M.I. deelt mee: In een groot deel van West-Europa staat het weer onder invloed van een brede zuidwestelijke luchtstroming, welke zach te en tamelijk vochtige lucht van de At lantische Oceaan aanvoert. Deze stroming wordt in stand gehouden door een de pressie ten zuidwesten van IJsland en een krachtig gebied van hoge luchtdruk, dat zich van de Azoren via het Middellandse Zeegebied naar de Balkan uitstrekt. In de zuidwestelijke stroming trekken wolken velden mee, maar hieruit valt geen regen van betekenis. Het laat zich aanzien dat zondag een gebied met wat meer opkla ringen ons land zal passeren. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland 65 •M (8 0) 3 Den Helder half bew. zw 15 14 0. Ypenburg zw. bew. zw 14 14 0.2 Vlissmgen zw. bew. zw 15 14 1 Eelde motregen zw 15 13 0.1 De Bilt geheel bew. zw 14 13 0.1 Twente geheel bew. zzw 15 12 1 Eindhoven regen zw 14 9 0.4 Z.-Limburg geheel bew. wzw 14 13 1 Helsinki mist w 13 7 0 Stockholm zw. bew. z 14 3 0 Oslo regen no 12 7 5 Kopenhagen regen zzw 13 10 0.1 Aberdeen zw. bew. zw 14 8 4 Londen zw. bew. zw 19 14 0.3 Amsterdam zw. bew. zw 13 13 0.2 Brussel zw. bew. zw 15 13 1 Luxemburg zw. bew. zw 12 12 1 Parijs motregen zw 19 12 4 Bordeaux mist zw 21 15 10 Grenoble onbewolkt windstil 17 9 0 Nice onbewolkt nnw 22 14 0 Berlijn geheel bew. w 14 8 0 Frankfort geheel bew. zzw 17 11 1 München motregen zw 16 7 1 Ziirich zw. bew. ozo 13 9 0.4 Genève mist windstil 13 7 1 Locarno onbewolkt o 19 4 0 Wenen licht bew. veran. 15 6 0 Innsbruck zw. bew. windstil 17 6 0.4 Belgrado Athene onbewolkt nno 27 17 10 Rome licht bew no 24 9 0 Barcelona onbewolkt nnw 22 14 0 Madrid half bew. windstil 26 10 0 Mallorca onbewolkt windstil 25 13 0 Lissabon licht bew. nnw 25 18 0 Zondag 8 oktober. Zon op 06.51 uur onder 18.03 uur. Maan op 13.32 uur onder 20.13 uur. Maandag 9 oktober. Zon op 06.53 uur onder 18.01 uur. Maan op 14.43 uur onder 21.09 uur. Maanstanden Nieuwe maan 3 oktober 2124 uur Eerste kwartier 10 oktober 13.11 uur Volle maan 18 oktober 11.11 uur Laatste kw «rtier 26 oktober 13.04 uur Hoog en laag water in IJmuiden. Zondag 8 oktober. Hoog water 6.23 uur en 18.44 uur. Laag water 2.16 uur en 14.29 uur. Maandag 9 oktober. Hoog water 7.12 uur en 19.36 uur. Laag water 2.57 uur en 15.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2