Feijenoord had de grootste moeite om Telstar in bedwang te houden AJACIEDEN OP TRIBUNE Van Ravens: dat was moeilijk m Ook PSV is niet bestand tegen NEC's vechtlust Liverpool leider-af ADO wees terug AJAX OEFENDE TEGEN VUC REAL SPEELDE MAAR GELIJK m Trainer Peeters van Feijenoord: ,Het wordt elke week moeilijker voor ons Trainer De Visser van Telstar: Hadden ze zo maar tegen DOS gespeeld Opslag voor Pele Ajax B door Haarlem geklopt Veel meldingen n MAANDAG 9 OKTOBER 196) 13 Toverkracht Strafschop ÉA&WfJt. tF v tt Kindvall heeft een fout van André (tweede van rechts) uitgebuit. Van der Meeren is verslagen. 0—1 voor F eijenoord. (Van onze sportredacteur) VELSEN. Opgelucht vielen Kraay en Pieters Graafland elkaar in de armen. Kraay („had ik het niet gezegd: het wordt moeilijk voor ons en Pieters Graafland hadden met de andere Feijenoord-spelers moeilijke, heel moeilijke minuten doorgemaakt tegen Telstar. Rotterdamse trainer Ben Peeters, nog wat bleekjes om de neus, zei na afloop: „dat was me wat. zijn, die van ons wint of tegen ons- gelijk speelt. Hij wilde graag toegeven. Het wordt met de week moeilijker voor ons. Iedere ploeg wil de eerste dat Feijenoord stroever draaide dan anders. Dat het initiatief na de rust uit handen gegeven moest worden aan een mannelijk hard, maar fair spelend Telstar. Hij boog het natuurlijk om naar de psychologische kant: „ik ben geweldig blij met die twee punten hier. Ze speelden allemaal niet zo best bij Feijenoord. En dan toch nog winnen. Kijk, deze wedstrijd was daarom zo belangrijk, omdat het psychologisch effect op het elftal van Ajax groot is. Wij staan nu, als je het standenlijstje neemt, zes punten voor. Ajax heeft een zwaar programma in korte tijd. Het moet maar zien, dat het de achterstallige wedstrijden ook wint". Terwijl Peeters deze woorden sprak, schuifelde Sjaak Swart met de massa mee naar de uitgang. Met nog wat Am sterdammers had hij het duel met span ning gevolgd. Hij had gezien, hoe dicht Telstar bij de gelijkmaker is geweest in de tweede helft, toen Feijenoord ver lamd scheen en tenslotte de lijn uit zijn spel liet verdwijnen onder het geweld van Telstars enthousiasme. Zo riep dan ook Piet de Visser opgewonden uit: „wij hadden een gelijk spel verdiend. De ploeg heeft zich aan zijn opdrachten ge houden, een flinke mandekking volge houden, waardoor Feijenoord niet in zijn normale spel kon komen. Bovendien had den mijn jongens de durf om aan te val len tegen Feijenoord. Onze ploeg bleek fit. Je vraagt je natuurlijk af: waarom kunnen de jongens niet elke week zo spelen? Als ze de vorm van vandaag vo rige week tegen DOS hadden gehad, had den we royaal gewonnen. Maar ja. Een trainer is geen tovenaar". Telstar leek overigens vaak wel door toverkracht bezield. Dokter Rolink, oude bekende van Telstar en nu clubarts van Ajax, die ook in de kleedkamer van Tel star te vinden was, was er verbaasd over. En met hem veel van de 19.000 kijkers. In het begin was het natuurlijk de (Rotterdamse) kat uit de boom kijken. De rumoerige Feijenoord-aanhang werd pas goed geluidproducerend, toen André de bal jammerlijk miste in de achttien de minuut. Kindvall schoot naar voren en joeg de bal tussen de palen. Dat was dat. En men kletste elkaar op de rood witte schouders. Maar een minuut later was er groot tumult. Want een beste aan val van Telstar bracht Van Wijk in schietpositie. Er wérd ook goed geschoten, 99 (Van onze- sportredacteur VELSEN. Scheidsrechter Van Ra vens, het FIFA-embleem van zijn shirt afhalend: „Dat was moeilijk. Dat viel tegen. Ik had gedacht, dat Feijenoord vlot zou winnen. Ik had veel goals verwacht. Feijenoord had het heel moeilijk. Het viel me tegen." En een van de grensrechters riep: Feijenoord was slecht zelfs." Van Ravens vond dat er veel gepraat was in het veld. „Ik moest Moulijn even tot de orde roepen. Hij was het niet eens met de leiding. Niet ernstig. Ik zeg ook wel eens iets, dat niet door de beugel kan misschien. Ik heb hem gezegd rustig te blijven. Geen waarschuwing dus, welnee." De grensrechters Van Dorp en Deins kwamen bijna te laat voor de wed strijd. Ze waren namelijk met hun auto betrokken geraakt bij een lichte aanrijding. Tien minuten voor de wed strijd arriveerden ze hijgend. Nico Jonker stuurt Veldhoen en Is rael naar de verkeerde kant. Het zou toch geen doelpunt worden. Een „explosie", protesten, hands-gebrul. Scheidsrechter Van Ravens zwaaide de protesten weg. Geen hands („Hoe kunnen de mensen nu zo reageren. Ik stond er vlak bij. De Rotterdammer o, was het Israel? kreeg de bal op de borst. Hij had de handen langs het lichaam. Geen sprake van hands"). Geels, die Bakker op links een te zwa re tegenstander vond kennelijk, nadat hij even geblesseerd was geraakt, trok naar rechts en ging daar boeiende duels aan met Van Essen. Voorlopig kon Geels in getoomd worden. Het bleek trouwens, dat Feijenoord nog niet imponerend op gang kon komen. Er werd wel aardig gecombineerd, maar echte vaart, echt klasserijk voetbal was er niet te zien. Sjaak Swart als aandachtig toe schouwer bij TelstarFeijenoord. Hij was deze keer natuurlijk supporter van Telstar. (Van onze spórtredactie) HAARLEM. Tegen bet enthousiasme van eredivisie-debutant NEC blijken wei nig ploegen bestand. Ook PSV, in theorie toch van meer talent voorzien, had in het Goffertstadion geen verweer tegen de snelle combinaties van Venneker en Van Reeken. Na twaalf minuten combineerden Geut jes en Venneker door de PSV-achterhoe- de, waarna Van Reeken de score kon ope nen. Twintig minuten later zorgde Ven neker voor de tweede goal. Na rust ver hoogden dezelfde spelers, ieder met een doelpunt, de score tot 4-0. Senders en Sörensen kregen voor PSV nog wel kan sen, maar door te individualistisch spel bleven deze onbenut. Over de derby SpartaXerxes/DHC konden de 18.000 toeschouwers maar moeilijk enthousiast worden. De Delftse formatie trad aan zonder Dorjee (gebles seerd) en Joncic (geschorst), maar met Kreyermaat. De ex-Feijenoorder speelde overigens een zwakke partij. Voor rust besliste de oud-Xerxesspeler Heijerman de wedstrijd al, door twee doelpunten binnen de tien minuten. In de tweede helft bracht Verdonk de eindstand op 3-0. In Deventer speelde Go Ahead Volen- dam in de eerste vijfenveertig minuten al naar een 3-0 achterstand. Ressel (twee maal) en Veenstra zorgden voor de doel punten. H. Jonk haalde met een doelpunt, 2 minuten na rust gescoord, de rust uit de Go Ahead-ploeg. Van Volendamzijde kwam het meeste gevaar van de na rust voor Pelk ingevallen Sier. Gescoord werd er niet meer. GVAV mocht met het in Utrecht tegen In de Engelse league nam Sheffield Wednesday door een duidelijke 4-0 zege in eigen huis tegen het pas gepromoveer de Coventry City de leiding over. Liver pool dat tot zaterdag eerste stond, werd in Leicester ondanks een imponerend veldoverwiclit met 1-2 verslagen. Voor de ogen van 60.000 toeschouwers speelden zich op Old Trafford Zuidame- rikaanse tonelen af bij de wedstrijd tus sen Arsenal en titelhouder Manchester United. Acht minuten voor het slotsig naal werden de grofste overtreders van de voetbalreglementen de Schotse inter nationals Denis Law en Ian Ure (Arse nal) naar de kleedkamers gesturd. Een doelpunt dat John Aston in de 75ste minuut scoorde, was voldoende voor Man chester United om de winst in handen te houden. Voor het sterkste staaltje van de dag zorgde Stoke City: vier doelpunten in acht minuten. Deze productieve periode deed zich voor, nadat West Ham United de leiding had genomen met 3-0. Stoke City won met 3-4. De uitslagen zijn: Burnley Notting ham Forest 1-1, Everton Southampton 4-2, Fulham West Bromwich Albion 1-2, Leeds United Chelsea 7-0, Leicester City Liverpool 2-1, Sheffield Wednes day Coventry City 4-0, Manchester United Arsenal 1-0, Tottenham Hotspur Sheffield United 1-1, West Ham United Stoke City 3-4, Wolverhampton Wan- deres Newcastle United 2-2, Sunderland Manchester City 1-0. DEN HAAG ADO en DWS hebben in DOS behaalde gelijke spel best tevreden I een matige wedstrijd, waarin het tempo zijn. De Utrechters waren veel gevaarlij- veelal angstwekkend laag was, de toe- ker. Al in de vijfde minuut kopte Van schouwers in het Zuiderpark slechts bij Veen DOS naar een 1-0 voorsprong. Na uitzondering kunnen boeien. Het plaatsen rust maakte Franssen er uit een hoek- was bijzonder slecht. Bovendien buitten schop 1-1 van. Plageman bracht DOS de Amsterdammers te weinig de snelheid weer aan de leiding, maar door Pedersen van linksbuiten Rob Rensenbrink uit. kwamen de Groningers opnieuw op gelij -1 Ook ADO stelde danig teleur. De aan- ke hoogte. vallen van de Hagenaars waren deson- NACMVV stond op laag peil. Vooral danks aanzienlijk beter van opzet dan de voor 'rust brachten beide ploegen er wei- acties van de voorhoede van DWS, die nig van terecht. Daarna werd de strijd volhardde in spel in de breedte. Een vei- iets vinniger, vooral toen Pirard NAC lig schijnende 2-0 voorsprong van ADO naar 1-0 had geklopt. MVV werd aan- door doelpunten van Maassen en Heijnen zienlijk sterker, en volkomen verdiend kwam in gevaar toen een kwartier voor scoorde Brokamp twintig minuten voor het einde een Amsterdams offensief em- tijd de gelijkmaker. delijk een doelpunt opleverde. Piet Krm- Ook Fortuna '54Sittardia was een wei- ver, die tot op dat moment geen enkele nig aantrekkelijke wedstrijd. Mares be- keer gevaarlijk was geweest, omspeelde zorgde Sittardia na een kwartier een I doelman Ton Thie beheerst en scoorde, voorsprong, die vlak voor rust door debu- Nadat Henk Houwaart een tiental minu- tant Walstock werd teniet gedaan. Zes ten later het verschil van twee doelpun- minuten voor het einde bezorgde Fischer ten had hersteld was de wedstrijd in feite de minst slechte ploeg de overwinning, beslist (3-1). SAO PAULO. De Braziliaanse voetbalcrack Pele heeft weer voor 3 jaar getekend bij Santos. In het nieu we contract werd Pele's salaris iets opgetrokken. De Braziliaan ontvangt nu een maandsalaris van 16.710 plus een premie van 2600 gulden voor elke in Zuid-Amerika gespeelde wedstrijd. Wanneer Pele in een wedstrijd in Europa uitkomt, bedraagt de premie 6600 gulden. De Velsense aanhang veerde in de zes endertigste minuut op. Bij een door tech nicus Bond ingeleide aanval kreeg Jon ker (om zijn strijdlust in het team ge kozen) de bal in het centrum. Een kans? Veldhoen dacht er kennelijk ook zo over. Hij voerde een charge uit en scheids rechter Van Ravens hoorde weer een luid geloei van de tribunes komen. Nu stelde hij de massa gerust door naar de stip te wijzen. Strafschop. („Veldhoen probeerde niet op de allereerste plaats de bal te spelen. Hij nam eerst de man. Een geheide penalty"). Bond nam de stafschop vlekkeloos, 1-1. Onmiddellijk trok Feijenoord naar vo ren. Althoff, geblesseerd, werd duidelijk bij Telstar gemist. De defensie speelde wat onzeker. Geen wonder, dat er een doelpunt viel. Moulijn, feller en beweeg lijker dan ooit, schoof met een briljante dribbel door de Telstar-verdediging. Hij trok de bal voor en Geels kopte, „aaiend" in, 1-2. Feijenoord was weer gerust. Maar dat werd even anders in de tweede helft. Want toen dreef Telstar Feijenoord zo ver terug, dat er nu en dan paniek ont stond en de beste kansen voor de Velser formatie waren. („Ik geef toe", aldus trai ner Peeters, „dat we het middenveld moesten prijs geven"). Pieters Graafland kreeg het zeer druk, bij schoten en kop ballen van Bond, Clement en Jonker. Feijenoord werd kregelig. Moulijn werd tot de orde geroepen, Samardzic trapte naar Van der Meeren. Deze Samardzic bleek trouwens niet van plan de bal af te spelen, als een ander (Kindvall) in een beste schietpositie stond. Hoe dan ook: Telstar werkte hard maar kreeg geen punten en Feijenoord kon de zaak met moeite redden, hetgeen al bij al in ieder geval een boeiend duel op leverde („en daar komen de mensen toch voor", aldus De Visser). (Van een medewerker) HAARLEM In de eerste klasse A van I de competitie voor B-elftallen heeft Haar lem met 2-1 gewonnen van Ajax. Telstar was vrij. RCH en EDO zorgden in de tweede klasse A voor triomfen op respec- I tievelijk Hilversum (1-0) en ZFC (2-1). Het duel tussen Haarlem en Ajax bleef onder de maat. De thuisclub kwam door Van Polanen aan een 1-0 voorsprong, waarna de gasten uit een dubieuze vrije trap het evenwicht herstelden: 1-1. Vijf minuten na de rust werd Van Polanen I met een tweede treffer matchwinner. RCH speelde technisch iets beter dan I gastheer Hilversum, maar vele kansen werden gemist. De Racing had kort na de hervatting een strafschop nodig be kwaam door Koning genomen om met 1-0 te kunnen winnen. De strijd tussen EDO en ZFC was aan I de matige kant. EDO nam door Van Seg- gelen een 1-0 voorsprong en behield die kleine winst voor de rust doordat keeper Degen een strafschop keerde. Na de rust moest Degen echter zwichten voor een vrije trap van Van der Walle: 1-1. EDO kwam tien minuten voor tijd door een kopbal van Van Seggelen alsnog aan de I volle winst: 2-1. AMSTERDAM Trainer Rinus Michels heeft kennelijk problemen. Na de oefenwedstrijd van Ajax, zaterdag op eigen terrein, tegen de Haagse amateur eerste klasser VUC, snauw de Michels nl. danig van zich af. Hij was, zo bleek, niet be reid tot het geven van enige toelichting op de opstelling, die zaterdagmorgen tegen VUC in het Ajax-stadion een paar honderd toeschouwers maar weinig had kunnen overtuigen. Dat het bedoeling van Michels is, straks in Madrid tegen Real sterk verdedigend te gaan spelen, blijkt wel uit de vijf mans verdediging, waarin Wim Suurbier op links in plaats van rechts opereerde en Sjaak Swart het rechterdeel van het defensieblok voor zijn rekening nam. Tussen hen in stonden Pronk, Hulshoff en Vasovic. Een vijfmansverdediging dus tegen de Spanjaarden. Ajax won deze oefenwedstrijd over tweemaal een half uur met 5—0. In de eerste helft scoorde Cruyff, na rust doel puntten Henk Groot, Klaas Nuninga, Piet Keizer en weer Henk Groot. MADRID Real Madrid heeft zaterdag in de competitie wedstrijd tegen Espanol uit Barcelona met 22 gelijkgespeeld na met rust met 01 te hebben achtergestaan. Er waren 65.000 toeschouwers in het Bernabeu-stadion in Madrid. Beide doelpunten van Real werden gemaakt door Velazquez en wel in de 58ste en de 70ste minuut. Het doelpunt voor de rust werd gemaakt uit een strafschap. Atletico Madrid leidt met 7 pun ten voor Real met 6. Gisteren is het elftal van Real naar de Navacerrada-bergen gegaan om zich voor te bereiden op de wedstrijd tegen Ajax. Trainer Miguel Munoz heeft vijftien spelers meegenomen en zal daaruit zijn selectie maken. Men verwacht dat de opstelling zal zijn: Junquera, Calpe, Zoco, Sanchis, Pirri, Zunzunequi, Veloso, Amancio of Perez, Grosso, Velasquez en Gento. Van daag wordt Ajax in Madrid verwacht. Scheidsrechter voor de wedstrijd van woensdag is de Schot Davidson. DEN HAAG De cijfers van sportto- to van 7 en 8 oktober zijn: aantal deel nemers: 679.344, bruto inleg: 944.210, Eerste prijs: 171.372, tweede prijs: ƒ93.476, derde prijs: ƒ46.738. Zondagavond waren er 14 meldingen met 13 goed voorspelde uitslagen en 20 meldingen met 12 goed voorspelde uitsla gen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13