Zwendel bij aanleg pijpleiding NU VIER ARRESTATIES Schade nog niet te overzien n Chauffeur door eigen overreden vrachtauto bondie; Jk gaf de mening van het parlement het volle Agenda voor Haarlem en de lümond Daders Stockholmse moord naar Nederland Oud-KLM-er start vliegbedrijf Geen Griekse studiebeurzen $j. Veel doden bij autobotsingen Ds. Pop overleden Plechtigheid bij dodencel 601 Actie voor fietspad in Valkenswaard MINISTER LUNS TERUG VAN V.N. Kroon verwerpt beroep Het blijft zacht MAANDAG 9 OKTOBER 196 7 2 V. W$ m Bedrog D rie controles Tip z t V' :f" -•> Staten- en raadsleden van VVD willen groei toto bevorderen Pessimisme Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Midden-Oosten s-g Ss sa (Van onze correspondent) BREDA. Het aantal arrestaties In verband met de zwendel bij de aanleg van een pijpleiding Botlek Beek (L.), waarover we zaterdag in het kort konden berichten, is thans gestegen tot vier. Eén van het vier tal, een grondwerker uit Wagen berg lid van de Provinciale Staten voor de Boerenpartij is op medi sche gronden weer spoedig vrijgela ten. Hij heeft huisarrest. Van één arrestant is de identiteit nog niet be- kend.gemaakt. De overige twee ar restanten zijn een uitvoerder van het aannemingsbedrijf Algera uit Wolvega en een uitvoerder van het bureau Tebodin in Den Haag, dat de supervisie over het werk heeft ge had. De officier van Justitie in Breda, mr. J. Louët Feisser, weet nog niet bij bena dering te zeggen wat er allemaal uit de zwendel kan voortvloeien. De pijpleiding, die dient voor het trans port van een lichte benzinesoort (naphtal van Esso in het Botlekgebied naar Staats mijnen, is vorig jaar gelegd in opdracht van een dochter-N.V. van Staatsmijnen. Het kostbare en omvangrijke werk, waar van de kosten nooit zijn bekendgemaakt, werd voor een deel (50 km) verricht door de firma Algera uit Wolvega. Op 28 december vorig jaar werd de pijpleiding met drie maanden vertraging in gebruikgenomen. Onder hoge druk werd, en wordt nog steeds de nafta vanuit de Botlek naar Beek gestuwd. De pijp leiding ligt in velden en weilanden en is aangebracht onder rivieren, kanalen, we gen en dijken door. Ter controle staan er langs de leiding elektrische meetappa raten waarop men kan aflezen of onder gronds de leiding in orde is. Na de inge bruikneming kwamen er klachten binnen over lekkages. Bij de Staatsmijnen werd vastgesteld, dat er onderweg vrij veel nafta verloren ging. Men begon toen naar lekken te zoeken. Op punten waar de buizen aan elkaar waren gelast, werden putten gegraven. Toen bleek dat de grond op die punten met nafta was doordrenkt. Een ernstig defect werd vastgesteld bij Lage Zwaluwe. Bij Klundert werd even eens een lek ontdekt. Daar was men ge noodzaakt om 5.000 liter nafta uit de toen gegraven put weg te pompen. Arbeiders, die bij dit onderzoek betrokken waren, verklaren thans, niet te begrijpen, dat de affaire niet eerder openbaar is geworden. De meeste moeilijkheden deden zich voor op het traject Klundert-Dongen in West- Brabant. Als voornaamste oorzaak zou zijn vastgesteld, dat uit Duitsland afkom stige, gebruikte buizen niet deugden. Tij - (Van onze correspondent) SCHIPHOL Eén van de beide ver dachten van de moord op Henk Drost in Stockholm is van Zweden naar Nederland overgebracht en in het Huis van Bewa ring in Rotterdam geplaatst. Zijn mede verdachte zal een dezer dagen naar ons land worden gebracht. Beide jongelui (20 en 22 jaar) werden door een Zweedse rechtbank in een psychiatrische inrich ting geplaatst. Een verzoek van de Zweedse regering aan Nederland om de verpleging over te nemen werd ingewil ligd. De behandeling van de moord op Henk Drost zal thans in tweede instantie door de rechtbank in Rotterdam plaats hebben. (Van onze correspondent) SCHIPHOL. De onlangs aangekon digde oprichting van een nieuwe lucht vaartmaatschappij die zich met vracht vervoer zal bezighouden is thans een feit geworden onder de naam „Rijndelta Air Cargo" en zal domicilie kiezen op het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven. Di recteur van het bedrijf is de heer J. F. van Waveren, die jarenlang vrachtver- koopagent voor de KLM in Venezuela en Frankrijk is geweest. De „Rijndelta Air Cargo" heeft een optie op drie vliegtuigen van het type „Constellation 1049" van de Braziliaanse luchtvaartmaatschappij „Varig". (Van onze correspondent) DEN HAAG. De minister van On derwijs en Wetenschappen, dr. Veringa, heeft de toekenning van Griekse studie beurzen voorlopig opgeschort. Er waren twee aanvragen binnengekomen. Zoals ieder jaar had ook ditmaal de Griekse regering een aantal studiebeur zen aangeboden aan Nederlandse studen ten voor een jaar studie aan Griekse uni versiteiten. Deze uitwisseling geschiedt in het kader van het Nederlands-Grieks cultureel verdrag. Er waren dit jaar stemmen opgegaan tegen het aanvaarden van deze studiebeurzen gezien de politie ke situatie in Griekenland. De Nederland se Studentenraad betwijfelt of in dat land nog van studievrijheid kan worden ge sproken. Minister Veringa wil wachten op het resultaat van de Nederlandse klacht bij de Europese Commissie voor de rechten van de mens in Straatsburg. dens de aanleg waren al eens buizen af gekeurd en teruggezonden naar Duits land. De nieuwe partij welke toen werd gezonden, zou nu ook gebreken blijken te hebben. De buizen werden door de Staats mijnen in Duitsland ingekocht en ter be schikking van de aannemers gesteld. Ook in andere trajecten van de pijplei ding zou dit soort buizen zijn gebruikt. Dit betekent dat de kans aanwezig is, dat de gehele leiding moet worden vernieuwd. Vijf maanden is men bezig geweest met het onderzoek naar de lekken. Daarbij werd ook vastgesteld, dat men, ter ca mouflage van de ondeugdelijke leiding, met de elektrische meetapparatuur langs de leiding had geknoeid. Door het aan brengen van weerstandjes is men daar aanvankelijk wel in geslaagd, maar ook dit bedrog moest uitkomen. Bij een lek in de leiding zal onder meer over groot gebied een ernstige verontrei niging van het grondwater en daarmee ook van het drinkwater kunnen ontstaan. Daar waar de leiding dicht langs riolerin gen of bouwwerken loopt, zal bij een lek benzinedamp in kelders kunnen doordrin gen, met alle ontploffingsgevaar vandien. In de nabijheid van wegen en wegkruisin- gen zouden lekken tot enorme verkeers- catastrofes kunnen leiden. Aan de schuldigen kan ten laste wor den gelegd, het plegen van bedrog bij bouwwerken. Ook is door het geknoei gevaar ontstaan voor lijf en goederen van personen die in de buurt van de leiding wonen. Acuut ontploffingsgevaar is er niet, maar er is op vele plaatsen nafta in de grond gedrongen en dit kan ook onder wegen met druk verkeer gebeurd zijn. Als eerste werd de grondwerker aan gehouden. De gearresteerde uitvoerders worden grotere figuren in het complot genoemd, maar men neemt aan dat ook zij in opdracht gehandeld hebben. De directie van het technische bureau Tebo din uit Den Haag geeft geen enkel com mentaar. Aannemer Algera heeft zelf de justitie ingelicht. Dit is mede gebeurd, omdat de zwendel omvangrijke civiel rechtelijke gevolgen zal hebben. Mr. Louët Feisser is vandaag begonnen met een uitgebreid onderzoek. De politie zal daarbij assistentie krijgen van een aantal technische deskundigen, die voor dit doel zullen worden beëdigd. Er moeten opgravingen worden verricht en vele personen zullen moeten worden verhoord. Het transport van het vluchtige, hoogst brandbare nafta door de ongeveer 20 cm brede buis is op drie manieren beveiligd. Vanuit een centraalpost in Beek kan on middellijk lek- en drukverlies worden waargenomen. Vanuit een hefschroef- vliegtuig worden alle werken in de om geving van de leiding nauwlettend in de gaten gehouden. Bij kruisingen van de leiding met wegen is elektrische meetap paratuur opgesteld. Dit onderdeel van het veiligheidssysteem is bij het nu ontdekte bedrog in het geding. Bij elke kruising is de eigenlijke pijp door een stalen mantel geleid. Verschui ving van de pijp onder andere door zwaar verkeer kan op bovengrondse meters worden waargenomen. Door het inbrengen van de genoemde weerstandjes is dit elektrische meetsysteem nu op ver scheidene plaatsen waardeloos gemaakt. Voorlopig zal op zestien plaatsen in noordwest Noord-Brabant de leiding moe ten worden blootgelegd en het veilig heidssysteem worden vernieuwd of her steld. De kosten daarvan belopen onge veer 100.000 gulden. i Ongeveer twee weken geleden heeft de directie van de transportmaatschappij een tip gekregen over de onregelmatigheden. In Zundert ontdekten controleurs een nog verse „vreemde" las in de buitenmantel. Er bleek ook pas graafwerk rond de krui sing van weg en leiding te zijn verricht. Een dag later vonden zij in Made een weerstandje in de ondergrondse bedra ding van de apparatuur. Later bleek, dat zo'n weerstandje ook in Zundert was aan gebracht, maar naderhand weer was weg gehaald. •i -..•■i I ZELHEM De 29-jarige chauffeur J. B. Rosendaal is door zijn vrachtauto overreden. Hij was bezig de wagen door te smeren toen deze plotseling in bewe ging kwam. NIJKERK De 15-jarige P. M. Geurts uit Veenendaal is om het leven geko men toen de auto, waarin hij meereed, in een bocht slipte en tegen een boom reed. VRIES De 23-jarige H. Elderman uit Groningen is met zijn auto geslipt, te gen een boom gebotst en om het leven gekomen. DOORNSPIJK Tussen Oldebroek en Doornspijk*is een personenauto op de linkerweghelft gekomen en tegen een tegemoetkomend autobusje gereden. De bestuurder van de personenauto, de 22-jarige C. van Olst uit Doornspijk, kwam om het leven. ROERMOND Bij efn frontale botsing tussen een Belgische en Nederlandse auto in Bree in Belgisch Limburg is de 37-jarige Roermondenaar A. van Ber gen omgekomen. De bestuurder van de Belgische auto werd levensgevaarlijk gewond, zijn 32-jarige echtgenote over leed kort na het ongeluk. VOLKEL De 46-jarige opperwacht meester der rijkspolitie R. Groenendijk uit Volkel reed in Uden met zijn mo torrijwiel achter een personenauto. Bij een kruispunt gekomen wilde de auto bestuurder eerst naar links afslaan, maar onverwacht sloeg hij echter naar rechts af. De heer Groenendijk botste tegen de auto en werd dodelijk gewond. MOÖK Het 14-jarig meisje L. Steur, dat op het rijwielpad langs de rijksweg reed, is meegesleurd door een auto die door een tweede auto van achteren was aangereden. Het meisje werd dodelijk gewond. DRIEBERGEN. In de nacht van zaterdag op zondag is in Zeist na een kortstondige ziekte overleden ds. F. J. Pop, voorzitter van het directorium van de stichting „Kerk en Wereld" van de Nederlandse hervormde kerk. Hij is 63 jaar geworden. Van zijn hand zijn diverse bekende boekwerken en brochures verschenen, zo als ondermeer het voor theologen en predikanten zo bekende naslagwerk „Bij belse woorden en hun geheimen." LUNTEREN. De Vereniging van Staten- en Raadsleden van de V.V.D. heeft tijdens een conferentie in Lunteren een resolutie aangenomen, waarin er bij de Tweede-Kamerfractie op wordt aan gedrongen, te ijveren voor het wegne- emn var* alle nog bestaande belemmerin gen voor de verdere groei van de sport- toto. HILVERSUM Een bejaard echtpaar uit Graveland, dat op een tandem reed, is aangereden door een auto. De 77- jarige mevrouw H. A ,B. Liefmann- Meier is later in een ziekenhuis over leden. Haar man werd licht gewond. SCHIMMERT De 4-jarige Sylvia van Weersch is om het leven gekomen toen een auto, waarin zij zat, bij het linksaf slaan door een rechtdoorgaande per sonenauto in de flank werd aangereden. AMSTERDAM De 42-jarige Th. F. Stravers is dodelijk gewond bij een val met zijn bromfiets. DELFT De 74-jarige W. H. M. Marks, die door 'n auto was aangereden toen hij zonder op het verkeer te letten een weg overstak, is in een ziekenhuis over leden. KRIMPEN AAN DE IJSSEL Bij een frontale botsing tussen twee auto's op de afrit van de Algerabrug zijn vier personen gewond. Eén van hen is later overleden. „Er zijn heden ten dage nog nazi- misdadigers, die ondanks de in spanningen van Simon Wiesenthal vrij in ons midden rondlo pen, de zeer recente berichten om trent de gewetenloze schurk, die aan de deportatie van vele duizen den Nederlandse jod^n heeft mee gewerkt, vervullen ons met ontzet ting en verbazing." Dat waren za terdag de bittere woorden van de voorzitter van de Stichting Oranje hotel, jhr. mr. C. J. A. de Rcnitz, burgemeester van Utrecht. Hij sprak bij de jaarlijkse dodenherdenking op een van de winderige binnen plaatsen van de Schevingse strafge vangenis. Na de toespraak maakten de vele honderden aanwezigen de stille gang voorbij de gewijde do dencel 601, waar velen tijdens de Duitse bezetting hun laatste uren hebben doorgebracht. Er werden verschillende kransen gelegd, on der meer zoals de foto toont door jhr. De Ranitz. Vcor gedupeerd bruidspaar. Er heeft zich in Ouderkerk aan de IJssel feen comité gevormd dat een huis-aan-huis-inzame- ling zal houden ten behoeve van het bruidspaar SpithovenKoning, dat door de brand in hun pas ingerichte woning al zijn bezittingen, o.a. de nog niet ver zekerde inboedel, in vlammen zag op gaan. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten Het resultaat voor u 7 Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens DE ADMINISTRATIE. (Van onze correpondent) EINDHOVEN. Na de begrafenis van de drie meisjes, die slachtoffer werden van het verkeersongeluk in Valkenswaard wordt er door de inwoners een actie ge voerd voor de spoedige aanleg van fiets paden langs de Maastrichterstraat. De ge meente bezit reeds de benodigde grond van de oostkant van de weg. Over de aankoop van de grond aan de andere kant bestond een geschil met een landbouwer over de prijs. Toen B. en W. tot een ak koord kwamen verwierp de raad het voor stel tot aankoop onder het motto dat de gemeente voor de oostelijke gronden als nog moest bijpassen, die veel minder had den gekost SCHIPHOL. Terug van de algemene vergadering der Verenigde Naties heeft minister Luns zich zaterdag op Schiphol pessimistisch uitgelaten over zijn ver wachtingen ten aanzien van de oorlog in Vietnam, doch optimistisch over de mo gelijkheid tot het verkrijgen van een op lossing nog voor het eind van dit jaar in het Midden-Oosten. AMSTERDAM. De Kroon heeft een beroep ingesteld door de garagehouder W. van der Klis (Amsterdam) tegen de goed keuring van het uitbreidingsplan in on derdelen „Waterleidinggebied Amstel- veenseweg en omgeving" ongegrond ver klaard. Het plan heeft betrekking op het ge bied, begrensd door de ringspoorbaan, de Amstelveense weg, de IJssloot en de Jachthavenweg. Het is voor een groot ge deelte bestemd voor de oprichting van ge bouwen en installaties voor de drinkwa tervoorziening van Amsterdam, alsmede voor spoorwegterrein ter vervanging van het op te heffen spoorwegemplacement na bij het Haarlemmermeerstation. Voorts zijn gronden bestemd voor openbare ge bouwen of gebouwen met bijzondere be stemming en parkeerterrein. Door deze plannen zal het garagebedrijf van de appellant moeten verdwijnen. De Kroon geeft toe dat de appellant bij verwezenlijking van de op zijn grond gelegde bestemmingen ernstig in zijn be langen wordt geschaad, doch zij heeft bij afweging van de verschillende belangen geen aanleiding gevonden aan deze be stemmingen een goedkeuring te onthou den. Over de hem door het parlement opge dragen taak om de motie-Schuyt over Vietnam aan Amerika over te brengen zei hij: „Ik heb, zoals ik had toegezegd, de Amerikaanse regering onmiddellijk op de hoogte gebracht van de motie en heb ten tweede gemeend in de algemene ver gadering het oordeel van het Nederland se parlement met grote nadruk te moe ten uiteenzetten. Daarbij heb ik ook de interpretatie, die Schuyt aan zijn eigen motie heeft gegeven, verduidelijkt. Dat er nuances tussen de regering en het, par lement bestaan, ontgaat de grote mas sa en trouwens ook de politieke waarne mers." Of Amerika zich nu veel aan zo'n mo tie uit het nu eenmaal niet al te grote Nederland gelegen zal laten liggen, was een vraag waarop de minister het volgen de antwoord gaf: „Ik heb de mening van het Nederlandse parlement het volle pond gegeven. De Amerikaanse regering luis tert natuurlijk wel naar wat een geal lieerd land zegt, maar aangezien Neder land op geen enkele wijze deelneemt aan het conflict in Vietnam en de Amerikaan se regering er de volle verantwoordelijk heid voor draagt, is het begrijpelijk, dat het advies van Nederland natuurlijk geen doorslaggevend effect sorteert." De bewindsman zei pessimistisch te zijn over Vietnam. „Ik geloof niet, dat de VN ondanks de aandrang van de Verenig de Staten en de bereidwilligheid van de secretaris-generaal in staat zullen zijn iets te doen, omdat het in confesso Rus land en Frankrijk zijn, die over een ve to beschikken en die niet wensen dat de VN enigerlei inmenging in de zaak zullen hebben. Oe Thant, die ik gisteren nog heb gesproken, is dan ook evenmin opti mistisch." Dat de V.S. er op uit zouden zijn om Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Hele dagen in de bo men", van Marguerite Duras. Regie: Ben Groenier; dinsdag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „De eerste mevrouw Fraser" van St. John Ervine. Regie: Pim Dikkers. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Texas Addio", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo Bizarro", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Minerva, 20.15 u.„Zeven gouden man nen", 14 j. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „Zeventien", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Huwelijk, Zweedse stijl", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collec tie van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie over „Ontwikkelingshulp". Dagelijks van 9-17 en 19.30-21.30 uur. Van 7 tot en met 14 ok tober. Vishal (Grote Markt): Expositie „Eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Tot 16 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10 tot 12.30 u. (behalve maandag) en 14 tot 17 u. (op zondag 14 tot 17 u.): Ten toonstelling van werken uit het Aarts bisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer- ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-T (Bakenessergracht)Expo sitie van schilderijen, aquarellen, teke ningen en gouaches van Hans Wiesman. Dagelijks van 11 tot 17 u„ op woensdag ook van 20 tot 22 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Tot 15 oktober. Duysterghast (Zandvoort). zaterdag en zondag van 14 tot 16 u.: expositie van grafieken, schilderijen en tekeningen van Kees Okx. DIVERSEN Frans Halsmuseum (ingang Klein Hei ligland) vandaag 20 u.: „Hedendaagse theo logische stromingen", cursus door prof. dr. G. J. Hoenderdaal. Dinsdag, 20 u.: „Voort planting en sexualiteit", cursus door dr. C. J. H. v. d. Broek (Volksuniversiteit). MAANDAG 9 OKTOBER City, 20 u.: „De naakte prooi". DINSDAG 10 OKTOBER City, 20 u.: Voor Velser Gemeenschap, NIVON en Mij tot Nut van 't Algemeen: filmvoorstelling „Aan de vier einden der wereld". Felison, Heidestraat 45, 14-17 u.: Expo sitie schilderijen van Arnold Reemer. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, 14-17 u.: Expositie teke ningen van Arnold Reemer. Ruïne van Brederode, Santpoort, 14-17 uur: Tentoonstelling gouaches van Ar nold Reemer. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 9 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „De kanon nen van Navarone". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Samen uit. samen thuis" DINSDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u. „De kanon ïen van Navarone". Luxor Theater, 19 en 21 15 u. Samen uit, samen thuis" Galerie Boumans, Bitestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Theo Michels. geopend van 9-12.50 uur en 13.30-18 uur. thans een conflict met rood-China te for ceren, omdat dit land anders in de ko mende jaren militair wel eens te sterk zou kunnen worden, sprak de minister op een desbetreffende vraag nadrukkelijk tegen. Een optimistisch geluid liet hij horen over het Midden-Oosten. Wellicht zullen de Verenigde Naties met de Veiligheids raad nog voor het eind van dit jaar „eni gerlei begin van een oplossing vinden." Voorop stelde hij echter, dat de grote mogendheden tot overeenstemming moe ten komen. „Het is mij ook in gesprek ken met Arabische leiders gebleken, dat de Arabische landen de noodzaak van zo'n overeenstemming tussen Rusland en de V.S. wel inzien. tfWVWWWWWWWVWWWVWWWVVWVVWWVWWV/W Het weer stond tijdens het weekeinde onder invloed van een zuidwestelijke luchtstroming. Uit wolkenvelden viel hier en daar regen of motregen. De middag- temperaturen stegen zondag tot onge veer 17 graden. Een nieuwe oceaansto ring heeft de westkust van Schotland bereikt en trekt nu verder in de richting van Zuid-Scandinavië. Daardoor houdt over ons land de aanvoer van zachte en vochtige lucht aan. Uit wolkenvelden kan plaatselijk wat motregen vallen. WEERRAPPORTEN ïj Maximum- en minimum BA 1 as Ld temperaturen Jft d BB 0J 3 binnen- en buitenland BS - C<N Den tieiciei geheel bew ZW 17 li 1 Vpenburg motregen WZW 16 15 0.1 Vlissingen zw. bew WZW 17 16 0 Eelde motregen ZW 17 7 3 De Bilt motregen ZW 17 15 3 Twente motregen zw 16 1 3 Eindhoven geheel bew WZW 17 16 0.5 Z -Limburg motregen zw 17 15 1 Helsinki half bew n 12 9 9 Stockholm geheel bew. nnw 9 8 2 Oslo licht bew W 12 2 0 Kopenhagen half bew. w 15 11 0 Aberdeen regen zzo 16 8 0.5 Londen geheel bew zw 21 16 0 Amsterdam regen zw 18 14 2 Brussel geheel bew WZW 17 15 2 Luxemburg zw. bew WZW 16 14 0 Parijs geheel bew. windstil 20 15 0 Bordeaux mist windstil 21 8 0 renoble zw bew (Vindstil 21 14 0 Nice half bew. nw 22 15 0 Berlijn zw bew w 22 9 0 Franktort zw bew zw 20 15 0 München motregen zw 20 12 0.1 Ziirich mist n 18 8 0 Genève geheel bew. windstil 19 9 0 Locarno onbewolkt windstil 21 7 0 Wenen 'w bew. nw 22 15 0 Innsbruck half bew. w 21 9 0 Belgrado zw. bew WZW 20 11 0 Athene onbewolkt nnw 22 16 0.2 Rome onbewolkt O 23 11 0 Barcelona onbewolkt n 23 15 0 Madrid onbewolkt windstil 23 10 0 Mallorca licht bew. windstil 27 15 0 Lissabon mist nno 32 17 0 Dinsdag 10 oktober. Zon op 06.55 uur onder 17.59 uur. Maan op 15.35 uur onder 22.19 uur. Maanstanden Nieuwe maan Eerste kwartier Volle maan f aatste kw rtier 3 oktobei 21.24 uur 10 oktober 13.11 uur 18 oktober 11.11 uur 26 oktober 13 04 uur Hoog en laag water in IJmuiden. Dinsdag 10 oktober. Hoog water8.11 uur en 20 42 uur. Laag water 3.47 uur en 16.09 uur. Het boog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 mm. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2