1295 1]95 Politiehonden in park Beeckesteyn Interkerkelijke vredesweek in de IJmond Aanvaring bij gevaarlijke bocht in Noordzeekanaal voor de man met goede smaak AiCDESTCFFCN VCCC L4€E B 1 19/1 S Verkenners op bedevaart naar Heiloo Reserve-politie van Velsen schoot raak Vechtpartij op de Wilhelminakade Geen kernwapens maar welvaart Etalage-ruit in Breestraat vernield Gebrek aan communicatie Onder invloed op bromfiets Vefckauwop HALFZWARE SHAG MAANDAG 9 OKTOBER 196 7 4 1 Wdk&iuü-op -en ItifentitfeebfiZf Zuiver Scheerwol Crêpe Zuiver Scheerwol Shetland Arnel Jersey Imprimé Nieuwe AARDGAS- CONVECTORS 300.— goedkoper Adverteert in dit blad HAtF2wA| Rillerig? Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds AASPRO'. ^ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doeltreffend te bestrijden. 2 'ASPRO'5 uw Modehuis Superieure kwaliteit mo dieuze crêpe japonstof. Vier gloedvolle herfst kleuren: rood,groen,bruin, of blauw. 140 cm breed. Lage prijs: Zéér soepele, fantastisch kreukhersteliende wonder- jersey uit Amerika in een keurcollectie modieuze imprimé's... 110 cm breed. Lage prijs: Midden in de mode, su bliem van kwaliteit in twintig prachtige kleuren, o.a. koperrood, bleu, bruin en blauw. 140 cm breed. Lage prijs: (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Acht politiehonden hebben zondag tijdens nationale kampioenschap pen op het landgoed Beeckesteyn fraaie staaltjes van dresseerkunst getoond aan een talrijk publiek. Deze nationale wedstrijd werd gehou den op initiatief van de jubilerende poli tiehondenvereniging uit Velsen „Oefe ning baart Kunst", die zoals wij reeds uit voerig vermeldden in onze rubriek „Ken- VELSEN. Op de militaire schietbaan in O verveen zijn zaterdagmorgen schiet wedstrijden gehouden voor de reserve-po litiekorpsen van Bloemendaal, Haar lemmermeer, Haarlem, Heemstede, Vel sen en Zandvoort. Bij de korpswedstrijden verwierf de re- servepolitie van Velsen de eerste prijs, terwijl aan hoofdagent Van Pij keren de leidersprijs werd toegekend. In de personele wedstrijden won de Vel- sense reservist Hoekstra de eerste prijs en de reservist Kemperman de tweede. De prijzen werden uitgereikt door de Haarlemse hoofdcommissaris van poli tie, de heer A. L. de Boer. L<.v. "V, nemer Kruimels" van woensdag 4 oktober, binnenkort haar veertigjarig bestaan viert. De proeve van bekwaamheid van de di verse honden, die de gehele dag in be slag nam, werd onder anderen bijgewoond door de burgemeester van de gemeente Velsen, mr. J. C. Btihrmann, de wet houder van onderwijs H. de Boer en com missaris van politie W. Sepp. Bovendien werd de sportieve strijd tussen de acht honden gade geslagen door de secretaris van de Koninklijke Nederlandse Politie hondenvereniging (KNPV). afdeling Noord- Holland, de heer G. A. Volkom, die voor de aanvang van de wedstrijd namens de KNPV het jubilerend bestuur een plaquet te overhandigde na zijn complimenten te hebben gemaakt over de fraaie ligging van het terrein, waar de wedstrijd zich zou afspelen. Onder de acht kanshebbers bevond zich de landelijke kampioen jonge honden uit Oosterbeek 1966, waar jaarlijks de gro te wedstrijd wordt gehouden, alsmede de reservekampioen uit 1966. Onder de acht hondengeleiders was één vrouw, mevrouw Smit-Van de Wiel', die tenslotte beslag wist te leggen op een eervolle vijfde plaats. 's-Morgens werden de directe ap peloefeningen gehouden en 's middags het zogenaamde „pakwerk". Even na vijf uur maakte de 77-jarige keurmeester P. Verheugd de winnaars be kend. De eerste prijs ging naar'de Bloe- Onder het altijd waakzame oog van een keurmeester volgt de hond zijn baas trouw naast de fiets, zonder ook maar even zijn aandacht te la ten verslappen. mendaalse hondengeleider Gerrits met zijn trouwe viervoeter, met 297 punten, ge volgd door de Eindhovenaar Van de Oete- laar met slechts één punt verschil. Als derde eindigde de heer Veerbeek met zijn hond, eveneens uit Bloemendaal, met 287 punten. De extra prijs voor de zogenoemde schijnaanval ging naar de heer Van de Vorst. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Omstreeks één uur in de nacht van zondag op maandag zag een aan de Wilhelminakade in IJmuiden wo nend echtpaar twee vechtende mannen. De vrouw ging naar buiten, maar zij werd vastgegrepen door een van de mannen. Toen haar echtgenoot haar te hulp kwam, werd deze door de andere vechtersbaas gegrepen en door de ruit van het buur huis geduwd. De vechtersbazen zetten het daarna op een lopen. Vermoedelijk zijn het buitenlandse zeelieden. De be woner van de Wilhelminakade kreeg snij- wonden aan rug en rechterarm. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zeshonderd welpen, verkenners en rowans van de katholieke verkenners beweging, district Beverwijk, namen zondag deel an een bedevaarts tocht naar Heiloo. Dit jaar hebben veel verkenners en rowans de tocht vanuit Velsen, Beverwijk, üitgeest, Limmen, Heemskerk en Castricum lopend vol bracht. Reeds vroeg in de morgen kon men de jongens langs de diverse routes zien lopen. Tijdens de eucharistie-viering heerste er een geestdriftige stemming. Een bandje uit Uitgeest gaf steun aan de vocale ui tingen, waarvan Fr. Schreuder G.L. uit Castricum de leiding had. Districtsaal moezenier A. J. Hogema droeg met assis tentie van aalmoezenier Idema uit Bever wijk de mis op. Het geheel stond in het te ken van het jaarthema: d'Ander. Een the ma, dat ook in het spel van welpen en ver kenners een bijzondere plaats gaat inne men. Rond twaalf uur verzamelden de deel nemers zich enthousiast na een geslaag de stertocht door het bos in de „Omme gang" voor bezinning. Voldaan vertrokken de deelnemers daarna naar huis. Het ver voer van de gehele Don Bosco-groep op een platte wagen trok daarbij sterk de aandacht. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „Oorlog, twisten en ru zies stammen meestal uit ongelijkheid in rechten en gemis aan welvaart". Aldus een van de vele leuzen, waarmee de be volking van Nederland deze week wordt geconfronteerd in verband met de vre desweek. In de gemeente Velsen heeft het organiserende bestuur het Patro naatsgebouw aan de Zeeweg speciaal voor dit doel ingericht in een lokaliteit, waar de burgerij van Velsen kennis kan ma ken met de idealisering van een blijven- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zondagavond werd aan de Breestraat een etalageruit ver nield van de firma Bender. In verband hiermee heeft de politie drie Duitse zee lieden aangehouden. Bij verhoor is echter niet gebleken, dat dit drietal schuldig is. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Onvoldoende communi catie tussen schip en wal en schepen on derling heeft ertoe geleid dat op de laat ste dag van het vorig jaar het Zweedse schip Nuolja en het Noorse schip Ragni op het Noordzeekanaal met elkaar in aan varing zijn gekomen. De Nuolja is een reus van 44.001 brt, de Ragni meet 1999,99 brt. Tot de aanvaring heeft bijgedragen de omstandigheid dat beide schepen elkaar in de bocht nabij en westelijk van kanaal C moesten voorbijvaren. Vanwege de Rijkshavendienst is in de sluizen van IJmuiden, toen de Ragni daar lag, de aanwezigheid van de Nuolja wel omgeroepen, maar de loods van de Ragni heeft deze mededeling niet vernomen. Toen hij door de bemanning van een ander schip werd gewaarschuwd dat de Nuolja kwam aanvaren, bevonden beide schepen zich reeds zo dicht bij bedoel de bocht, dat het elkander passeren in die bocht niet was te voorkomen. De Raad voor de Scheepvaart is van mening, dat indien de Ragni een porto foon aan boord had gehad, haar loods eerder gewaarschuwd had kunnen wor den omtrent de nadering van de Nuolja, terwijl een communicatie tussen beide schepen door middel van portofoons had kunnen bijdragen tot het tijdig nemen van maatregelen ter vermijding van een aan varing. De Nuolja kreeg alleen lichte verfscha- de aan het bakboord voorschip; van de Ragni werd de vleugel aan de bakboord zijde van het achterschip vernield. Ten behoeve ven een veilige vaart in het Noordzeekanaal beveelt de Raad aan, dat de loodsen aan boord van zeesche pen altijd een portofoon te hunner be schikking hebben. En voorts, dat door het Loodswezen een zodanige regeling van het gespreksverkeer wordt vastge steld, dat bij belangrijke berichten of aan wijzingen door de ontvanger bevestiging van ontvangst wordt gegeven. De schuldvraag in deze aanvaringszaak waarbij twee buitenlandse schepen waren betrokken, ligt niet ter beoordeling van de Raad voor de Scheepvaart. de vrede. Het geheel staat onder auspi ciën van de Veiser jeugdcentrale, terwijl een drietal scholen hun medewerking aan dit project verleende. Zondag om twaalf uur opende de ten toonstelling in het Patronaatsgebouw haar deuren. Opvallend was het grote aantal jeug dige bezoekers. Zij werden in de gele genheid gesteld om na een rondgang door de expositieruimte gezamenlijk te discus siëren over: Vrede. Het toetsen van eikaars mening kwam echter al vaak op gang tijdens het bezichtigen van de stands. Behalve de tentoongestelde werk stukken waaronder vele collages is er een aparte ruimte, waarin een film wordt vertoond, die op suggestieve wijze de wereldvrede behandelt. De geestelijk adviseur pater Th. van Langen was na afloop van de dag zeer tevreden over het verloop van het geheel. Jammer vond hij het, dat er dit eerste jaar slechts drie scholen de gemeente lijke huishoudschool, de lagere techni sche school en het gymnasium Paulinum een aandeel hebben gehad in de op bouw van de tentoonstelling. Dit vindt zijn oorzaak in het korte tijdsbestek waarin alles moest worden geregeld. Het ligt in de bedoeling om de ten toonstelling woensdag over te brengen naar de Beverwij kse kweekschool aan de Baanstraat. Vrijdag 13 oktober zal om acht uur 's avonds in het jeugdhuis „De Haven" aan de Schipbroekenweg 6 in Santpoort een open discussie-avond wor den gehouden in het kader van de inter kerkelijke vredesweek door jongeren van de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente. Gesprekstof zal zijn het on derwerp: „Geen spreiding van kernbom men; wel spreiding van welvaart". Inlei ders tot de discussie zijn mejuffrouw E. Willems, pater P. Erftemeyer, de her vormd predikant ds. M. E. Duyverman en de heren J. L. van der Kogel, C. J. Griffioen, J. H. Galjaard en A. Haasnoot. Het geheel staat onder leiding van de gereformeerd predikant ds. F. Strikwerda. De landelijke vredesweek wordt op zondag 15 oktober afgesloten met een vre- deszondag, waarop ook weer de diverse kerken tijdens hun predikingen zullen reageren. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Een 18-jarige brom fietser uit Castricum is in de nacht van zondag op maandag op de Rijksstraatweg in botsing gekomen met een kilometer- paal. Volgens de politie verkeerde de knaap onder invloed van sterke drank. Ter plaatse vernam de politie bij aan komst, dat de bromfietsbestuurder reeds per taxi naar zijn woonplaats was ver trokken. Navraag bij de taxi-ondernemer leverde naam en adres van de jongeman op. Bij onderzoek bleek, dat hij tien gla zen pils had gedronken. De bromfiets werd in beslag genomen. Gevelconvectors, 6400 k.cal. 225.goedkoper. Gevel convectors. Davo Plano, ƒ150.goedkoper. Alle convectors met volle dige garantie. Alléén: ORANJEBOOM STRAAT 68 HAARLEM Telefoon 20948

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4