Geschenken en goede wensen voor jubilerend „PALVU" Verenigingsnieuws uit de iJmond Den Helder op goede weg voor een goede visserij" in de EEG l Met auto tegen lantaarnpaal "S O.K. Engelmundus- kerk weer in gebruik In de Vishal en op zee Havenberichten Centrum voor handenarbeid in Velsen-Noord Twee bromfietsen gestolen Gehuurde auto verkocht Aanrijdingen in het weekend 5 MAANDAG 9 OKTOBER 1967 (Van een onzer verslaggevers) V elsen-lJmuiden Beverwijk WEEKABONNEMENTEN - fliwflnnftHflftiP"""****""""**""1""*"" I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Zaterdagmiddag om itreeks één uur reed een 30-jarige auto mobilist uit Beverwijk op tot dusver on- VELSEN Mevrouw Lilian de Vente heeft zaterdag als penningmees teres van de arbeiderstoneelvereniging „PALVU" ongetwijfeld een beste dag gehad. Want de meeste sprekers, die het bestuur tijdens de in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan gehouden receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan kwamen complimenteren, be ëindigden hun tospraak met het overhandigen van een enveloppe met inhoud, welke door voorzitter Cor Gravemaker steeds danbaar werd ge accepteerd. Zoals die van een vertegenwoordiger van de Centrale Levens- verSarrbTre^ijze'tegen^een lantaarnpaal I verzekeringsmaatschappij, welke maar liefst vierhonderd gulden bevatte, op de Creutzberglaan. De auto werd daar- Hier werd later door de heer D. Zalm namens de donateurs een evenmin bij volledig vernield. De bestuurder moest te verwaarlozen bedrag aan toegevoegd. Overigens werd deze receptie bij- u~' T^~ zonder druk bezocht, omdat vrijwel elke toneelvereniging uit Velsen was vertegenwoordigd en voorts de plaatselijke afdelingen van de VARA en de Bond van Bejaarden evenmin ontbraken. met een hoofdwond naar het Rode Kruis Ziekenhuis worden overgebracht MAANDAG 9 OKTOBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum. geopend iedere maan dagavond van 19.30-20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, I standigheden heeft aangepast, meende de Plein 1945 19-21.30 uur; filiaal Santpoort, wethouder dat er voor het bestuur weinig De lange rij van sprekers werd ingeleid door wethouder H. de Boer die het ge meentebestuur vertegenwoordigde. De hr. de Boer herinnerde eraan dat hij, beho rend tot de oudere generatie de oprich ting van „PALVU" nog heeft meege maakt, zodat hij er getuige van is ge weest hoe deze vereniging in tijden van sociaal onrecht de arbeider een prachtig stuk cultuur heeft gebracht. Hierbij wist men de creativiteit van de mens te bevor deren en tot ontwikkeling te brengen. Aldus kan „PALVU" terugzien op een eer- en waardevol verleden en omdat men zich steeds tijdig bij de veranderde om- „Spaamberg", Wüstelaan (ook voor r.-k, bibliotheek) 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, reden was zich voor de toekomst bezorgd te maken. Mede omdat spreker ervan uit- Willemsbeekweg 96, IJmuiden; 19-21 uur; ging dat ook de televisie een tijdelijk ver filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 19-21 u.; uitleenpost, IJmuiden-West, parochie zaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 19- 21 uur. schijnsel is, als onderdeel van een evolu tie, waar later toch weer iets anders voor in de plaats zal komen. Vandaar dat wet houder De Boer het bestuur adviseerde zijn pionierswerk te blijven voortzetten, City, voor Velser Gemeenschap, NiyON I zodat „PALVU" zijn vooraanstaande posi- DINSDAG 10 OKTOBER en Mij tot Nut van het Algemeen: film voorstelling „De vier einden der wereld". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden; 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, tie bij deze ontwikkeling kan blijven be houden. Om al deze redenen was het volgens de wethouder voor het gemeentebestuur van Velsen een genoegen geweest, het de jubilerende vereniging als blijk van gro- Wiltemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot T21 te waardering mogelijk Us maken, haar en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945. IJmuiden-Oost, is te geven feestvoorstelling in de Stadsschouwburg De volgende spreker was de heer J.G Bisenberger uit Zandvoort, die de afdeling Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies I Zuid-Kennemerland van de Nederlandse voor beiaarden; spreekuren voor IJmuiden Amateur Toneel Unie vertegenwoordigde - 1 il LI 1 1 n n yirüii 1 tTü COTYlOYt te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. e.o.: 9-10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 in IJmui den, betledenzaal 3, tel. 02550-15010; Vel- sen-N.: 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord, tel. 02510-25550; Sant poort: 15-16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak. Secretariaat: Hij herinnerde aan de prettige samen werking tussen „PALVU" en zijn organi satie en de stimulerende invloed, die door de jubilerende vereniging steeds op de beoogde onderlinge samenwerking is uit geoefend. Dit werd later volkomen onder schreven door de heer W. Bonke, die PALVU" namens het hoofdbestuur van de N.A.T.U. hartelijk kwam complimente- voortreffelijk regisseur, een waardevol adviseur en een goede vriend is ge weest. Spreker betreurde het dan ook dat Jan Velzeboer „PALVU" nu moet verla ten, omdat hij bij de N.A.T.U. inmiddels als landelijk adviseur is benoemd. Van daar dat het bestuur van „PALVU" heeft besloten, hem op grond van zijn onschat bare diensten voor de vereniging als ere lid te benoemen. Een besluit, waar door Wethouder H. de Boer komt het ju bilerende „PALVU" namens het ge meentebestuur van Velsen compli menteren. Behalve de wethouder v.l.n.r. als bestuursleden Jack Gor ter, Lilian de Vente, Cor Gravema ker, Jo Belfroid en Toon Hierop. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De oud-katholieke ge meente van de Heilige Engelmundus en de Heilige Adelbertus in IJmuiden hebben zaterdag en zondag het opnieuw in ge bruik nemen van het kerkgebouw aan de Koningin Wilhelminakade feestelijk gevierd. Er was nog meer reden voor feest vie ren, namelijk het zestigjarig bestaan van het kerkgebouw, terwijl het ook nog de verjaardag was van de kerkwijding onder het patronaat van de Heilige Engel mundus en een aantal geloofsleerlirigen voor het eerst deelnamen aan de heilige communie, waardoor zij leden van de de kerk werden. Zaterdag had de herinwijding plaats in de gerestaureerde kerk. Pastoor J. C. M. Keman las tijdens deze kerkdienst de verklaring voor van de gezamelijke ker ken in Nederland in verband met de Vre- desweek. Zondagmorgen werd het zestigjarig be staan van de kerk gevierd. Het gebouw was overvol. Het Engelmunduskoor en het r.-k. Gregoriuskoor verleenden hun medewerking. Pastoor A. J. Glazemaker hield de pre diking naar aanleiding van 2 Korinthe 6:16 „Wij zijn immers de tempel van de levende God". In de vespers "van dankzegging sprak pastoor Keman woorden van dank aan allen die aan de bouw medewerkten. In het oud-katholieke verenigingsge bouw werd een zeer druk bezochte recep tie gehouden. Vrijdag worden de feestelijkheden af gerond met een feestavond in de Stads schouwburg. (Van een medewerker) IJMUIDEN Maandagmorgen werden door 78 vaartuigen aangevoerd: 5455 kis ten vis, 33.000 kilogram tong en 185 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1275 kisten schelvis, 220 kleine kisten schelvis, 190 wijting, 32 kleine kisten wijting, 360 gul en kabeljauw, 230 kleine gul, 590 koolvis, 236 kleine kisten haring, 850 ma kreel, 1270 kleine kisten makreel, 980 schol, 42 tarbot en 288 varia. Prijzen van maandag. Per kilogram, in guldens: heilbot 7.20- 6.40, tarbot 7.70-7, grote tong 6.80-5.90, grootmiddel tong 5.76-5.22, kleinmiddel tong 6.92-6.13, tong een 8.22-7.29, tong twee 7.80-6.49. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 216- 172, middel kabeljauw 202-170, grote koolvis 120-92, middel koolvis 120-88. Per tien stuks: grote kabeljauw 230 204, middel kabeljauw 120-104. Per hoop: rog 120-60. Per 50 kilogram: grote schelvis 49-48, middel schelvis 60-48, kleinmiddel schel vis 44-34, schelvis een 44-30, schelvis twee 51-40, kabeljauw een 102-75, kabeljauw twee 75-65, kabeljauw drie 55-40, grote en middel schol 90-69, kleinmiddel en schol een 96-65, schol twee 74-59, schol drie 52- 37, schar 31-43, poon 24-13, haai 64-48, ge stripte wijting 69-51, dichte wijting 31, makreel 52-13, tarbot 246-162, tongschar 110-78, rode poon 57-48, koolvis een 45-35, koolvis twee 35-28. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 40 kisten schelvis, 30 wijting, 150 gul en kabeljauw, 20 kool vis, 255 haring, 1000 makreel, 2200 kleine kisten makreel, 50 schol en'1000 kilogram tong. Katwijk. Maandagmorgen werden in Katwijk 35 kantjes haring aangevoerd. Prijzen, in guldens per kantje: volle kleine haring 133, ijle haring van 55.70 tot 55.90. Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. ren. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- De Velser gemeenschap werd vervol lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 gens vertegenwoordigd door de heer W. uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, Bunte, die van deze overkoepelende orga nisatie voor „PALVU" de zilveren medail le had meegebracht. Een hoge onder scheiding, welke de jubilerende vereni ging volgens spreker gaarne is verleend, omdat „PALVU" volgens hem de formu le heeft ontdekt om „oud te worden en jong te blijven". Namens de sectie toneel van de Velser Geemschap werd hier door de heer Jan Wijker een enveloppe met in houd aan toegevoegd, welk voorbeeld nog werd gevolgd door de heren W. van der Steen en H. Vening, respectievelijk na tel. 02550-10715. MAANDAG 9 OKTOBER Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19.30 u eursus fotografie. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren o.l.v. Otto mens de toneelverenigingen „Advendo" Heuvelink, door Kennemerstaten. uit IJmuiden en „Jan van Dommelen" uit Het Groene Huis, Kruisweg 100, 16.15 u.: I Santpoort. Balletgroepen. De Lichtboei, Maasstraat 5, 19 u.: siera den maken, tieners van 12-17 jaar. Tijdens deze receptie heeft voorzitter Cor Gravemaker aldus vele sprekers moe- De Lichtboei, 19 u.: Toneelclubs, tieners ten beantwoorden, om hun dank te zeg- van 12-16 jaar. gen voor hun geschenken en goede wen- De Lichtboei, 19.30 u.: Indische keuken, I sen. Aan het einde daarvan richtte hij zoch nog tot Jan Velzeboer, die voor door mevrouw Quitz. Sportfondsenbad, Kuikensweg opend van 20.45-22 uur. 84, ge-1 „PALVU" gedurende achttien jaren een de aanwezigen met een spontaan en in- Verenigde Openbare Bibliotheken Be- stemmend besluit van werd kennis geno verwijk-Heemskerk: Beverwijk, Hendrik men. Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 u jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arends wee 61 volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: Ts.30-17.30 en 19-21 u Oosterwijk, Amstel- waarma voor Jeden^ en ^odrgden Na dit officiële gedeelte werd de recep- I tie omgezet in een gezellig samen zijn, straamvolw.: 15-17.30 u., jeugd: 19-21 u.; een maaltijd en een geanimeerde feest- Meerestein Parmentierstraat 2, volw.: 19-21 avond op het programma stonden, u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: ge slóten; Heemskerk. Kerkweg 45, volw.: 15-17.30 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 19-21 uur. DINSDAG 10 OKTOBER Het Hoge Duin, Wijk aan Zee, 20 uur: Marleshow verzorgd door Fa. Kemp, VOOT I Tor' Hollandia.' Gothenburg; Gebina, Helsing- I hnrtf» QnrinffipW PnptRmnilth' WotAH Daffpn- Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Polar Prins," van Avonmouth; Plover, Felixtowe; Havk- vern. Noordzee, IJmuiden; Amstelstroom, Huil; de Ned. Ver. v. Huisvrouwen. borg; Springfield, Portsmouth; Wotan, Dagen ham; Hebe Nobel, Londen; Ruby, Londen, IJ- ,,T e I nam. neuc nuucx, jamiuuu, nuujuuuucu, w- Huize „Westerhout Westernoutpiein P>|muiden; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Grada 10 u Beiaardengvmnastiek o.l.v. mevr. W. Westers, Great Yarmouth, IJmuiden; Sigwaldo, T> TTM-Si Rprrpatip Tubarao; Noordstad, Terneuzen, IJmuiden; Berta R. Flierenga—de Voogt, door bt. Recreatie ieck £amburg. Vermes, Casablanca; Jade. Bejaarden. Gefle; Tor Anglia, Immingham; Brittenburgh, Huize Scheybeeck, Velserweg 2 14 uur: I Middiesborough; Noordborg, Riga; Zenita, Rot- J. Q+ huiah en ffpzinsvoor- I terdam, IJmuiden; Alcor W., Shoreham, IJmui- naaien door de St. V. hui. g (den; Noblesse, Goole; Helmsdale, Fraserburgh, lichting. Dagenham; Claus, IJmuiden; Jan Tiedemann, Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Londen, IJmuiden. Zondag aangekomen te IJmuiden: Neder Rho ne, van Antwerpen; Antarctica, Poole, IJmui den; Dorlhe Oldendorff, Lipari; IJstroom, Da Handenarbeid door de St. v. huish. en ge- rins voorlichting. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, genham; Annie G., Lipari; IJstroom, Norwich; Otchi River, „,n rrcnrh,aardigheid door St Recre- Bremerhaven; Roelof Buisman, Par; CaraveUe, 13.30 U.. Hanavaaraigneia aoor öi. necie I ThameSi IJmuiden: Waverstroom, Par, Reind, atie Bejaarden. Tystad; Sarpedon, Bremen; Martha Friesecke, Gvmnastieklokaal, Oosterwijk, 20.30 uur: Londen; Fenice, Monrovia, IJmuiden; Ruth J n. I nie+i. OlrnrfVioll' Ufilbnlm CoVincidor fsnnmaps Huisvrouwengymnastiek door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Dieter, Skoghall; Wilhelm Schneider, Soemaes, Beverwijk; Dania, Kopenhagen; Vogtland, Bre men; Schieborg, Llandoulas Fingoe, Manty- Het Groene Huis, Kruisweg 100, 16 uur: I luoto, Velsen; Alca, Hamburg; Hunzeborg, Volksdansen voor 11-14 j Ipar, IJmuiden Liana, Avilez, IJmuiden; Draco Het Groene Huis, 19.30 U.: Volksdansen I Aarhus: Findon, Pasajes; Dintelborg, Aber- Swansea; Dependance, Londen, Zaandam: Sitka. deen, IJmuiden; Cremona 2, Karlshamn; Areas, 4 eezelliee I Lissabon. 6 Maandag aangekomen te IJmuiden: Lanrick, van Grangemouth; Jetty, Kopmansholmen, Algemene Club, I Zaandam. Zaterdag vertrokken van IJmuiden; Barbara naar Holbeek; Lauwersborg, Kirkaldy, IJmui- i, Kopenhagen; Thea Nagel, Lom den; Gemma, Klaipeda; Freetown, Rotterdam: Kungsholm, Gothenburg; Jean E., Londen; Tor Hollandia, Immingham; Hinde, Caen. Zaan dam; Gaasterland, Las Palmas; Bruse, Oslo ge-1 Turku, Le Havre: Kina, Leningrad; Stoerte- beker, Helsingborg, IJmuiden Perry, Simons- vik, IJmuideni Vliestroom, Leith; Koper, USA, for orders, IJmuiden. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia voor boven 14 jaar. De Lichtboei, Maasstraat clubs, meisjes v. 9-11 jaar. De Lichtboei, 4.30 u.: jongens v. 9-11 jaar. De Lichtboei, 20 u.: Volksdansen jonge-den. varia Dan Kopenhagen: Thea Nagel, Lon ren boven 16 jaar. De Lichtboei, 14 uur: Sieraden maken, dames. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur- nn i c i 7 on ipnvri- 1 4 3(1- naar Gothenburg; Rijnstroom, Shoreham; Nieu- gerstraat70, volw.. 15-17.30 u., jeuga. 1D.JU I Waterweg £reat Yarmouth; Krementchug, 17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en Ventspils; Adolf Leonhardt, Rotterdam, IJmui- 10 91 II ipusd' 15 30-17 30 U.; Oosterwijk, den; Rixte Oldendorff, Narvik; Hontestroom, 1S-Z1 U., jeugu. ÏJ.OU Sheerness; Amstelstroom. Huil; Ciudad de Ar- Lon- Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15 17 30 u Wiik aan Zee, De Zwaanstraat 4a: i TT 1 1 TT„„, I bestemming geen nadere aanduiding volgt, be- gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45 geslo- I tekent dit dat het betreffende senip van of ten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 u. Inaar Amsterdam is gegaan.) menia, Cristobal, Buitenhuizen Wolanda den; Sitka, Aalborg, IJmuiden. (Indien achter de plaats van herkomst of -I- <V. V. (Van een correspondent) VELSEN-NOORD Na acht maanden van hard werken door de doe-het-zelvers van de Vereniging „Kennemerstaten" ia zaterdagmorgen het verplaatste handen- arbeidscentrum van deze vereniging, ge legen tussen de driehoek van Schulpweg en Breedbandspoorweg, weer in gebruik genomen. Deze gebeurtenis geschiedde met het hij sen van de Kennemerstatenvlag boven het nieuwe centrum, dat in vergelijking met de oude situatie veel ruimer is en velen een kans biedt om zich in hun hobby op het gebied van reparatie, modelbouw, nieuwbouw en timmeren uit te leven. Over drie jaar hoopt men te beschikken over een stenen gebouw, dat iets ten wes ten van de tegenwoordige plaats zal ver rijzen. De hal is zodanig vergroot, dat hiervan gebruik kan worden gemaakt als gezellig heidsruimte. De hal verbindt de afdelingen metaalbewerking en houtbewerking. Tus sen deze afdelingen ligt het kantoor van de leiding van het centrum. Terzijde van dit kantoor is een ruime garderobe en be vinden zich de toiletten. Direct aangebouwd aan dit centrum bevindt zich de model- bouwloods. Aan de andere zijde bevindt zich de smeerkuil voor auto's. Men kan maximaal aan zes auto's tegelijk bezig zijn. In het centrum bevinden zich voorts twee volledige autogeen-lasinstallaties. In de oude kanoloods, die nog op de oude plek staat, maar over ruim een week moet zijn opgeruimd, is de heer Schutte een van de doe-het-zelvers bezig aan zijn speedboot van polyester, waarvoor hij zelf het ontwerp maakte en waaraan hij al twee jaar bezig is. De twaalf kano s, die hier voorheen een plaats vonden, bevinden zich nu aan de Staalhaven, waar aan deze boot jes wordt gedokterd. Vermoedelijk zal binnen enkele dagen een stalen speedboot naast het centrum een plaats krijgen om te worden gelast. De grote wens is nog, vertelden de heren Mül- ler en De Boer, d.e houtbewerking uit te breiden met een lint- en cirkelzaag. VELSEN. Een bewoner van de Tor- ricellistraat heeft bij de Velsense politie aangifte gedaan van diefstal van zijn bromfiets, die voor een café in IJmuiden stond. Van een negentienjarige student uit Santpoort werd de brommer gestolen uit de stalling bij het Patronaatsgebouw. Een negentienjarige straatmaker deed aangifte van diefstal van zijn col bertjasje uit de danszaal in „De Meer paal" in Velsen Noord. VELSEN. Terzake verduistering van een door hem op 16 juni in IJmuiden gehuurde auto werd in Amsterdam ge hoord eeen inmiddels terzake soortgelijke feiten aangehouden 29-jarige betontim- merman uit Amsterdam. Hij bekende de gehuurde auto in Purmerend te hebben ingeruild, waarbij hij negenhonderd gul den toe kreeg. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Ernstige verkeersongeval len hebben zich in het weekeinde in de gemeente Velsen niet voorgedaan, maar toch moesten weer enkele mensen in het ziekenhuis worden opgenomen, terwijl er aanzienlijke schade werd veroorzaakt aan verscheidene auto's. Een 53-jarige taxichauffeur uit IJmui den werd zaterdagmorgen op de Groene- weg verblind door een tegenligger. Hij zag daardoor te laat een geparkeerde vrachtauto. De taxi werd zwaar bescha digd, de vrachtauto licht. Bewoners van de Groeneweg deden aangifte, want de taxichauffeur raakte naar zijn eigen zeg gen zo overstuur, dat hij vergat de politie in te lichten. Een zestienjarige electricien it IJmui den raakte zaterdagavond bij het pas seren van een auto op de afrit van het Stationsplein in IJmuiden-West op de linker weghelft en botste frontaal tegen een naderende bestelwagen, bestuurd door een 23-jarige inkoper uit IJmuiden, die al nagenoeg tot stilstand was gekomen. De bromfietser moest met een linkerbo- venbeenfraktuur, een hersenschudding en schaafwonden in het Antoniusziekenhuis worden opgenomen. Een eenentwintigjarige automobilist uit IJmuiden-Oost verleende zondagmiddag op de noordelijke kruising van de Minis ter Lelylaan en de Thorbeckelaan geen voorrang aan een zevenendertigjarige chauffeur uit Hillegom. Een passagier, die naast de Hillegommer zat, sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit en kreeg een her senschudding. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Op de parallelweg van de Heerenduin weg zag een 49-jarige kantoorbediende uit IJmuiden-west zondagmiddag tegen vijf uur een tegenligger te Iaat. Hij reed met de linkervoorzijde van zijn wagen tegen de auto van een 39-jarige Hoog ovenarbeider aan en beide auto's liepen flinke schade op. De kantoorbediende klaagde over inwendige pijnen en is voor onderzoek naar het Antoniusziekenhuis gebracht. 50000000000 dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXXIOOOOOCXXXXXOOOOOOQUXXXXMUZ DEN HELDER Het gemeentebestuur van Den Helder is van mening, dat niet alleen voor de visserij maar ook voor de andere burgerscheepvaart havenaccom modatie moet worden geschapen. Aldus wethouder J. P. Stoop bij ge legenheid van het ingebruik nemen van nieuwbouw ten behoeve van de gemeen telijke visafslag, waarover men in de krant van zaterdag heeft kunnen lezen. De wethouder herinnerde er aan, dat Den Helder is aangewezen als primair te stimuleren industriekern in het stimule ringsgebied „Kop van Noord-Holland" De Helderse haven is ook bereikbaar voor schepen met een grotere diepgang dan alleen vissersschepen. Voorts is Den Helder niet alleen uitermate gunstig ge legen ten opzichte van de visgronden voor de kleine zeevisserij: het ligt ook centraal van het Nederlandse deel van het zogenoemde „Continentaal plat", bij zonder gunstig dus voor de bevoorrading van de booreilanden op de Noordzee. Een en ander is nog in studie, maar het ge meentebestuur van Den Helder verwacht binnen afzienbare tijd gunstige resul taten. De honderden genodigden konden za terdag niét ontkomen aan de indruk, dat niets was nagelaten om er een goede „show" van te maken. In de feestelijk versierde vishal deden alleen hagelwitte plastic viskisten aan vis denken, tot het moment dat de primeur, een vissorteer- machine werd gedemonstreerd. Tiental len kotters, eindeloos manoevrerend om een losplaatsje, accentueerden de onvol doende kaderuimte ondanks de recente uitbreiding. De directeur van de Visserijen, ir. Th.J. Tienstra zei met genoegen te hebben ge constateerd, dat het actieve visserijbeleid van de rijksoverheid door Den Helder was beantwoord "met een actief omzetbe- leid. Indien ook ten aanzien van de vis sersvloot men er voor zorgt „bij te blij ven", dan zal ér ook voor Den Helder in de E.E.G. „een goede visserij" zijn. Het gemeentebestuur van Den Helder en de jonge dynamische directeur van- de visafslag, de heer G. Mulder hebben in elk geval bewezen, dat het de moeite waard is hiervoor te vechten. Een deel van de uitbreiding van de gemeentelijke visafslag in Den Helder. 111MHIlil ,x -TTS

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5