Collega's niet met van Bram Kunst kwamen lege handen aan ziekbed ■ra Verenigingsnieuws uit de IJmond Novum voor Nederland Nieuw vormingsinstituut verrijst in Velsen-Noord Discussie over wereldvrede in Jeugdhuis „De Haven" Interesse voor kwaliteit op bloemenveiling Conclusie rapport NEI Geen toekomst voor Dordt als zeehaven Grote berg stro brandde Vondellaan wordt voorrangsweg Druk bezoek in Galleeschool Oud-katholieken vierden feest in schouwburg IJmuidenaren stalen peren in Haarlem Bouw begint dit jaar Veertig jaar lid van „Jubilate Deo" Handel had vlot verloop Vele geslaagden op Kennemer Streekschool Ongevallen op de weg Sfeervolle bazaar druk bezocht Vissersvaartuig kreeg mijn in het net ZATERDAG 14 OKTOBER 1967 5 V elsen-I J muiden Beverwijk er zijn zoveel aparte geschenken in de Jubileum WEEKABONNEMENTEN (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De 19-jarige Bram Kunst is vrijdagmiddag tijdens het bezoekuur in het Antoniusziekenhuis door een delegatie collega's verrast met een spaarbankboek je, bevattende een bedrag van duizend gulden. Bram Kunst raakte enkele weken ge leden betrokken bij een ongeval tijdens werkzaamheden bij de bouw van een twaalf verdiepingen tellend flatgebouw, dat deel uitmaakt van het Zeewijkproject. De jongeman was tijdens deze bouw aan het flatgebouw werkzaam als opperman. Bij het hijsen van één van de materiaal- liften raakte hij met zijn linkervoet be kneld tussen het liftplateau en de gevel van het in aanbouw zijnde gebouw. Hij moest na dit ongeval met een verbrijzelde voet in het Antoniusziekenhuis worden op genomen. Zijn linkervoet is geamputeerd. Collega's van het slachtoffer, die werk zaam zijn bij het aannemersbedrijf „Pa- nagro n.v." uit Warmond, nabij Leiden, hebben onmiddellijk een actie ondernomen om de jongeman bij te staan in moreel en financieël opzicht. Nadat alle bouwvakkers, die aan het Zeewijkproject werken spontaan hun bij dragen hadden gestort, had men een,aan zienlijk bedrag bijeengebracht, dat nog door de directie van het aannemersbe drijf werd verdubbeld. De firma Otte, die in onderaanneming werkt voor bovenver meld aannemersbedrijf en de directe werk gever is van Bram Kunst, stortte honderd gulden voor dit doel. Het bedrag werd af gerond door de gemeente Velsen, nadat het geval in een bouwvergadering was be sproken, zodat men uiteindelijk duizend gulden voor het slachtoffer had weten bijeen te brengen. Vrijdagmiddag om drie uur nam een zichtbaar ontroerde Bram het spaarbank boekje in ontvangst. Dit gebeurde in aan wezigheid van de heren J. Romijn, J. de Feber, H. v.d. Nieuwendijk en R. Duyn; Hf: mmmfmmkmM ZATERDAG 14 OKTOBER Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 14-20 u.: Bazaar voor Goe de Herderkerk. Groninger Ver. „Martinitoren", Verga derlokaal Abeelenstraat, 20 u.: Contact avond. Jazz-Sociëteit Melpomene, Snelliusstraat 39, 20 u.: Jazz-avond. MAANDAG 16 OKTOBER 't Braambos, Zeeweg, IJmuiden-Oosj:, 20 u.: Politie en jeugd, voor Volksuni versiteit; spreker comm. van politie W. Sepp. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30-20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijker- straatweg 77, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Vennusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. eerstgenoemde was de initiatiefnemer van de actie. Nadat Bram Kunst het ziekenhuis zal hebben verlaten, gaat hij naar het reva- lidatie-centrum in Wijk aan Zee. (Van een verslaggever) SANTPOORT. In de nacht van vrij dag op zaterdag is in Santpoort-Noord, aan de Santpoortse Dreef, ter hoogte van het N.S. station, een enorme berg stro aan het branden gegaan. De massa stro lag opgetast op een bol lenveld en diende om de in de grond ge stoken bollen te beschermen tegen onge wenste koude temperaturen. De politie vermoedt, dat kinderen vrij dagmiddag met vuur hebben gespeeld bij de brandbare berg. Omstreeks kwart over een werd de Velsense brandweer gealarmeerd. De brandweerlieden waren zaterdagmorgen om half tien. nog bezig met het-nablussen. BEVERWIJK Het college van burge meester en wethouders heeft besloten van de Vondellaan een voorrangsweg te ma ken. Dit besluit wordt gemotiveerd door het feit, dat de Vondellaan een druk be reden verbindingsweg is tussen de Vel- serweg en de badplaats Wijk aan Zee. ZATERDAG 14 OKTOBER Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 14 u.: schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde, door de heer J. C. Heeck. Hotel Rijckaarts, Wijk aan Zee, 20 u.: Kienavond voor B.R.C. „Kennemerland" Het Groene Huis, Kruisweg 100, tot 15 u.: Boksen. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 14.15-15.30 uur. ZONDAG 15 OKTOBER Het Groene Kruis, Kruisweg 100, tot 17 u.: Danssociëteit, voor boven 15 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-13 uur. MAANDAG 16 OKTOBER Huize „Westerhout" Westerhoutweg 5, 13.30 u.: Handwerken door St. Recreatie Bejaarden. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19.30 u.: Cursus fotografie. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19 u.: Naaien door de St. v. huish. en gezins voorlichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.:Beeldhouwen en boetseren o.l.v. Ot to Heuvelink door Kennemerstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 16.15 u.: Balletgroepen. De Lichtboei, Maasstraat 5, 16.30 u.: Gezellige clubs, meisjes 6-8 jr. De Lichtboei, Maasstraat 5, cursus sie raden maken, tieners, 12-17 jr. De Lichtboei, Maasstraat 5, algemene clubs, 16.30 u.: jongens 6-8 jr. De Lichtboei, Maasstraat 5, 19 u.: To neelclubs, tieners, 12-16 jr. De Lichtboei. Maasstraat 5, 19.30 u.: Cursus Indische keuken. De Lichtboei, Maasstraat 5, huidver zorging en make-up, 16.30 u. De Lichtboei, Maasstraat 5, 19.30 u.: film- en televisievorming. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30u.; 18.30-19.45 u. en 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15- 17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u en 19-21 u.; jeugd, 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw. 15-17.30 u.; jeugd: 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2: gesloten; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, gesloten; Heems kerk, Kerkweg 45, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; Ruysdaelstraat la jeugd: 19-21 u, De heer J. Romijn laat zijn beste wensen voor de toekomst vergezeld gaan met een spaarbankboekje, ter waarde van duizend gulden, bijeen gebracht door collega's van Bram Kunst. ADVERTENTIE sunart de kunst- sunart nijverheids afdeling van HEEMSKERK. In de Meester Gal leeschool aan de Willem van Coulster- straat in de wijk Assumburg hebben ver tegenwoordigers van de bij deze serie- bouw betrokken gemeentebesturen van Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uit' geest, alsmede de schoolbesturen, onder wijscommissies en het onderwijzend per soneel* uit deze gemeenten deze nieuwe onderwijsinrichting bezichtigd. Op de foto van links naar rechts: C Kaandorp, penningmeester van de stich ting r.k. schoolbestuur Heemskerk; me vrouw J. M. Aalders; J. Blind, bestuurs lid van de stichting; pastoor J. C. A. Schoonderwoerd; burgemeester H. J. Aal ders van Uitgeest; C. J. Nielen, voor zitter. Het gezelschap bespreekt in de aula voor de door de heer Stam vervaardigde mozaïek de mogelijkheden, die deze school biedt. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het zestigjarig bestaan van de Oud-katholieke kerk aan de Wil- helminakade is vrijdagavond met een feestavond in de Stadsschouwburg ge vierd. De honderden bezoekers werden met muziek van het bekende pierement De Buffel" vanaf het toneel begroet. Een dameskoortje van de beide parochies van de H. Engelmundus en de H. Adel bertus, zong de geschiedenis van de IJmuidense Oud-Katholieke kerk en haar lotgevallen in latere jaren. Mevrouw Ans Poppe-Scholder zong enkele bekende liederen en een Spaanse Tarantella, waar mede zij veel succes oogstte. P. S. en de Weetjes zorgden voor een pittige afwis seling met hun drie accordeons en slag werk in de vertolking van een marsen en walsenpotpourri, die noopte tot mee zingen. Mevrouw Poppe zong daarna met het dameskoor Weense liederen. Een voordracht van de sportschool, met smijt- en valpartijen viel bijzonder in de smaak. De Oud-Katholieke Planke- ifïeiPs brachten enkele zeer geslaagde schetsen voor het voetlicht. Drie gitaren en twee zingende dames, aangekondigd als „Adelmundos" en het- dameskoor „De Hippies" lieten moderne muziek en mo derne zangopvatting horen. Het meest geslaagd was ongetwijfeld het „O.K.Baret". dat zich waagde aan de komst van Willibrordus in ons land, waarbij de artiesten een stukje kerkge schiedenis op hun manier weggaven. Na de pauze werd door de heer J. ten Brug ge de uitslag van de grote verloting ten bate van het restauratiefonds bekend gemaakt. De dragbare TV bleef in IJmui den. Pastoor J. C. M. Keman dankte allen die hadden meegewerkt tot het welslagen van het feest. IJMUIDEN - Dank zij de activiteit van twee rechercheurs van politie in Haarlem zijn in de afgelopen nacht twee IJmuidenaren nabij hun woning aange houden, die kort te voren in Haarlem twee kisten met peren uit een vracht auto hadden gestolen. De rechercheurs zagen omstreeks kwart voor twee een auto stoppen bij een vrachtauto op de Botermarkt in Haarlem. Een der inzittenden maakte de laadbak los, haalde er twee kisten met peren uit welke hij in de auto plaatste waarna men snel wegreed. De rechercheurs gingen er achteraan via de Leidsebuurt, langs de Zijlweg, Delftlaan, door Santpoort naar IJmuiden. Toen de auto in IJmuiden stop te, bleek men te zijn bij de woning van een van de twee inzittenden. De Haar lemse rechercheurs hielden beiden aan, een 34-jarige machinist en een 40-jarige afwerker, beid enwoonachtig in IJmuiden en brachten hert over naar het bureau van politie in Haarlem. De kisten met peren werden in beslag genomen. De IJmuidenaren hadden de nachtelijke tocht gemaakt in een auto van een van hen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nog dit jaar wordt in Velsen-Noord begonnen met de bouw van een geheel nieuw vormingsinstituut voor de mannelijke bedrijfsjeugd tussen 14 en 19 jaar in de IJmond. De aanbesteding zal reeds op zeer korte termijn plaats vinden. Het kolossale gebouw (inhoud 9.000 m3) zal ten noorden van de Melkinrichting Velsen verrijzen. Het ont werp is van de hand van architect H. Peters uit Velsen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Er zal heel wat moe ten gebeuren, wil de heer A. J. Boot uit IJmuiden ontbreken op het zangersappèl van het kerkkoor „Jubilate Deo", dat is aangewezen de ere-diensten in de Paters kerk van IJmuiden-Oost vokaal te bege leiden. Vandaar dat hij sedert 1927 de normale verzuimen wegens ziekte en an dere dwingende redenen buiten beschou wing gelaten zijn plaats in het koor strikt genomen slechts eenmaal is open gebleven. En dit kwam dan nog, omdat hij moeilijk had kunnen meezingen in zijn eigen huwelijksmis. Wij noemde reeds het jaar 1927, hetgeen dus betekent dat de heer Boot deze maand zijn partij in het koor veertig jaar lang dapper heeft mee gezongen. Het jubilerende lid is overigens altijd een hartstochtelijk beoefenaar van de zangkunst geweest, zodat zijn vader des tijds weinig moeite had hem als acht tienjarige jongeman te bewegen, een bij het koor opengevallen plaats te komen innemen. De jeugdige zanger voelde zich bijzonder tot de kerkmuziek aangetrok ken en om zijn taak zo goed mogelijk te kunnen vervullen volgde hij nog een cursus Gregoriaans met de heer H. van Kaam als onderwijzer zodat hij de betekenis leerde verstaan van de tekst die door hem moest worden gezongen. Vandaar dat „Jubilate Deo" steeds een trouw en toegewijd lid in hem heeft be zeten, in welk koor hij ook nog diverse bestuursfuncties heeft waargenomen. Voorts werd de heer Boot capabel ge noeg bevonden, om af en toe de dirigent te vervangen. Als geboren „Velseroorder" heeft de heer Boot ook steeds actief deelnomen aan het plaatselijk verenigingsleven, uiteraard vooral waar het muziek en zang betrof. Zo is hij werkend lid geweest van de voormalige operettevereniging „Zang en Vriendschap", waar hij mooie rollen kreeg te vervullen in operettes als „De klokken van Corneville" en de opera „Martlia', die dan in het Patronaatsge bouw, „Thalia" en de „Witte Bioscoop" met groot succes werden opgevoerd. Ook het gemengd koor „Inter Nos" telde dt heer Boot destijds onder zijn leden, waar bij hij zelfs nog voldoende tijd wist te vinden om als trompettist de gelederen te gaan versterken van het orkestje van Theo Need en de muziekverenigingen „So li Deo Gloria" en „Sint Fidelius." De laatste jaren bepaalt de heer Boot zich echter uitsluitend tot „Jubilate Deo", welk koor aldus steeds op zijn medewer king bij missen, processies en andere ker- (Van een verslaggever) SANTPOORT Velen hebben de open discussie bijgewoond over „Geen sprei ding van kernbommen; wél spreiding van welvaart", die vrijdagavond gehouden werd in het jeugdhuis „De Haven" aan de Schipbroekenweg, in het kader van de interkerkelijke vredesweek. Forum leden waren mej. E. Willems, pater P. Erftemeyer, de hervormd predikant ds. M. E. Duyverman, J. L. van der Kogel, ir. J. H. Griffioen en A. Haasnoot. Ge spreksleider was de gereformeerd predi kant ds. F. Strikwerda, die de avond om acht uur opende met een kort gebed, waarin hij vroeg om realisering van een blijvende vrede. Vervolgens hield de predikant een uiteenzetting betreffende de teach-in. Gedachtig het gebod „Gij zult niet doden" hebben de kerken zich in vroeger tijden in principe tegen elk oorlogsgeweld gekant, aldus spreker. Con- stantijn de Grote'echter maakte als eerste regels voor een eventuele oorlog. Hierin legde hij onder meer vast, dat het aan wenden van geweld alleen dan gerecht vaardigd zou zijn, als dit gebeurt met goede bedoelingen en op een eerlijke ma nier, waarmee tevens de houding van de clerus veranderde ten opzichte van oor logsvoering. Heden ten dage wordt vooral het aspect van de totale vernietiging van de geschapen mens bij een eventuele (kern)oorlog door de kerken naar voren gebracht. Vervolgens brachten de forumleden hun persoonlijke gedachtengang over dit onderwerp naar voren. Alle uitgangspun ten waren gebaseerd op historische en theologische gronden. De leden van de gespreksgrpep spraken de hoop uit dat sr over het knellende vraagstuk zal wor den nagedacht door jong en oud. Ook werd door enkelen gepleit voor een rechtvaardige verdeling van de rijk dommen van de aarde onder de gehele bevolking, want „Ontwikkeling is het nieuwe woord voor vrede", zoals de paus onlangs heeft gezegd. Een van de forumleden was van me ning, dat wil men een totale wereldvrede schapen, men eerst de mentaliteit in sigen kring moest veranderen. Eveneens werd het standpunt van de dienstweige raars ter sprake gebracht. Na een korte pauze was de beurt aan de zaal om te reageren. Aan de hand van één van de vele spreuken, die aan de wanden van de zaal waren bevestigd, zoals „De wereld doet veel om oorlog te voorkomen, maar te weinig om de vrede te bewaren" kwam langzamerhand een felle uitwisseling los van diverse meningen. (Van een bijzondere medewerker) BEVERWIJK De aanvoer aan de bloemenveiling is in het laatst der week weer groter geworden. Er komen steeds meer kaschrysanten, terwijl men ook weer grotere partijen buitenchrysanten aan de markt ziet. De handel had over het algemeen een vlot verloop, waarbij vooral de belangstelling uitging naar goede kwaliteit. Voor de buitenchrysan ten van zeer uiteenlopende kwaliteit, werd tussen de 40 en 145 cent per bos betaald. De verschillende soorten van de „jaar-rond-cultuur" varieerden van 200 tot 375 cent per bos. De grote chrysan ten noteerden van 18 tot 48 cent per stuk. Anjers waren de gehele week ruim voorradig. Voor de eerste soort betaalde men van 16 tot 28 cent per stuk, de twee de kwaliteit bracht van 8 tot 16 cent per stuk op. Ook de rozen gingen vrij- vlot weg. Voor de grote rozen werd van 20 tot 45 cent per stuk betaald, terwijl de babyrozen van 10 tot 26 cent per stuk noteerden. Er is iedere marktdag een ruim aanbod van Morine die van 30 tot 85 cent per stuk opbrachten. De kleine soort, de Cris- pa noteerde van 17 tot 30 cent per stuk. Er komen nog steeds dahlia's aan de markt. De prijzen zijn redelijk: tot 75 cent per bos. Takken met bessen, de Ca- licarpa, bracht van 120 tot 175 cent per tak op. Bij de lelies noteerde de Longi Florum van 20 tot 40 cent per kelk, de White Superior van 9 tot 20 cent. De Rubrums zijn goed aan de prijs. Voor de eerste soort werd van 175 tot 250 cent per tak betaald, de tweede soort ging tot 175 cent pei tak, terwijl voor de derde kwaliteit van 40 tot 100 cent per tak werd betaald. Irissen, waar van goede partijen aangevoerd werden brachten van 75 tot 275 cent per bos op. Er waren deze week geen tulpen. Ook de handel in potplanten verliep deze week zeer gunstig; de aanvoer wordt ook groter. De zondag jubilerende zanger neemt ook thuis dikwijls zijn partij nog even door. kelijk feesten kan rekenen. Vandaar dat men zijn veertigjarig zangersjubileum niet onopgemerkt voorbij wenst te laten gaan. Zondag 15 oktober is er aldus in de Pa terskerk om 9.45 uur eerst een gezongen mis, van 11 tot 12 uur gevolgd door een gezellig samenzijn voor de koorleden en hun dames. Daarna bestaat er van 12 tot 12.30 uur tijdens een receptie gelegenheid de jubilerende zanger te komen compli menteren. HAARLEM. Aan de Kennemer Streekschool voor opleiding van kleuter leidsters in Haarlem slaagden voor de ak te B-akte hoofdleidster, de kandidaten L. C. Beek uit Hillegom, I. E. E. Booms, E. Ch. Boekelaar en L. H. N. B. Spa renburg uit Heemstede. Uit Halfweg slaagde H. P, de Bruijn, uit IJmuiden M. A. Driesseh, uit Sant poort A. J. den Hollander, H. Verhoef en J. D. Veenis, uit Spaarndam E. E, Klomp, uit Beverwijk H. M. J. P. Klol- man, C. R. Petersen en A. Groot, uit Cas tricum M. Boot, uit Heemskerk J. T. van Liere, uit Katwijk aan Zee, H. J. Metz en A. H. Vellinga, uit Bloemendaal G. H Nieuwland Remkes, uit Vijfhuizen H. D. Stuiver en uit Driehuis G. M. Zwanen burg. XJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXX»OOOa dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het initiatief voor deze bouw is af komstig van de besturen van de Levens school „Alfons Ariëns" en het Kennemer Vormings Instituut. De plannen en de samenwerking tussen beide besturen be staan al jarenlang. Door het ontbreken van de nodige financiën moest de bouw steeds op de lange baan worden gescho ven. Dank zij de volledige medewerking van het ministerie van Onderwijs zijn de moeilijkheden nu uit de wereld geholpen. Het ministerie bleek extra-bereidwillig, doordat het in Nederland geheel nieuw is dat twee van dergelijke instituten on der één dak gaan werken. Overigens zul len beide instituten in de toekomst geheel onafhankelijk van elkaar werken. Voor dat doel krijgt het gebpuw, dat hopelijk in het najaar van 1968 gereed zal zijn, twee vleugels die identiek zijn. Daar naast zijn er gemeenschappelijke ruim ten, waaronder een sportzaal. Het is niet de bedoeling, dat de instituten tot fa brieken zullen uitgroeien. Het maximum aantal leerlingen wordt op 300 per insti tuut gesteld. Een getal, dat reeds nu bijna is bereikt. Tezijnertijd zal daarom ten zuiden van het Noordzeekanaal een de pendance verrijzen. IJMUIDEN Een 22-jarige straat maker uit Velsen raakte, terwijl hij met een bestelwagen door de oostbuis van de Velsertunnel reed de macht over het stuur kwijt. De auto raakte de rechter-, vervolgens de linker- en daarna weer de rechterwand van de tunnel, om tenslotte te kantelen. De bestuurder liep een rech terbeenfractuur op, een inzittende passa gier kreeg schaafwonden. De bestelwagen werd ernstig beschadigd. Tengevolge van dit ongeval ontstond een gecompliceerde aanrijding, waardoor twee personenauto's en een vrachtwagen vrij ernstige schade opliepen, terwijl de inzittenden schaafwonden kregen. Drie personenauto's werden zwaar be schadigd op het kruispunt Orionweg- Pleiadenplantsoen, waar een gecompli ceerde aanrijding ontstond, toen een van de auto's geen voorrang gaf aan een andere wagen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Er heerste vrijdagmid dag en -avond een kermisachtige drukte in de bovenzaal van het Hervormd Jeugd gebouw aan de Rembrandtlaan, waar een bazar wordt gehouden, waarvan de op brengst zal worden aangewend om de fondsen van de Goede Herderkerk enigs zins te verstevigen. Zowel 's middags als 's avonds was er voor de bazar veel belangstelling, vooral onder de jeugd. Evenals voorgaande jaren hadden de initiatiefnemers weer hun best gedaan om van het geheel een sfeer volle gebeurtenis te maken met als opzet om de bezoekers telkenmale naar hun portemonnaie te laten grijpen. Er zijn tal van attracties en diverse verkoop stands, waar men terecht kan voor aller hande gebruiks- en genotsartikelen, de traditionele grabbelton en het rad van avontuur, dat bij dergelijke gelegenheden niet mag ontbreken. Ook aan de aller jongsten onder het publiek is gedacht. Op het podium zijn zitjes ingericht waar men een verfrissing kan nuttigen en genieten van de drukte om zich heen. Ook vandaag zal de bazar toegankelijk zijn voor een ieder, die zijn bijdrage wil leveren voor de Goede Herderkerk. De openingstijd is van 14 tot 22 uur. 's Avonds zal in één van de benedenzalen van het Hervormd Jeugdgebouw een bandje spe len, „The Insamen Blues" uit IJmuiden; danslustige tieners kunnen zich dan uit leven. Dit dansfestijn staat onder leiding van de jeugdsociëteit „Pagoen". Aan het eind van de avond wordt de uitslag be kendgemaakt van een vooraf gehouden loterij. Hoofdprijs van deze verloting is een dames- of herenrijwiel naar keuze. (Van onze correspondent) DORDRECHT. Dordrecht heeft wat betreft de ontwikkeling van de haven- en industrieprojecten de toegestoken hand van burgemeester Thomassen van Rotter dam aanvaard. Op verzoek van het ge meentebestuur van Dordrecht heeft het Nederlands Economisch Instituut een rapport uitgebracht over de havenfunctie van Dordrecht. Het instituut komt hierin tot de conclusie dat elke illusie die Dordt nog zou koesteren zich in de rij van zee havens in Nederland te kunnen blijven scharen, tot het verleden behoort. Mede door het stilleggen van de N.V. tot Exploitatie van de Haveninrichtingen in december van dit jaar, zal er in Dord recht nog slechts één bedrijf overblijven waarop de Dordtse zeehaven zou kunnen steunen. Bovendien zal dit bedrijf, de Gebroeders Broere N.V. dat een sterke groei doormaakt, niet meer voldoende hebben aan de mogelijkheden die Dordt biedt. Het bedrijf zal zich voor verdere uitbreiding waarschijnlijk in het Euro- poortgebied gaan vestigen. De functie van Dordrecht zal in hoofd zaak van regionale betekenis worden. Aan de industrieterreinen in het havengebied wordt eveneens een regionale functie toe bedacht. Voor de vestiging van interna tionale industrieën is op deze terreinen en ook op de terreinen in het te creëren Mallegat-plan geen ruimt?. De samenwer king met Rotterdam zal in hoofdzaak hieruit bestaan dat Dordrecht zal kunnen meeprofiteren van die bedrijven, die be langstelling hebben voor een vestiging in het westen, maar voor de toelevering van hun grondstoffen en voor de produkten niet afhankelijk zijn van grote zeesche pen. De industrieën zullen door Rotter dam naar het zogenaamde spreidingsge- bied verwezen kunnen worden, waaronder Dordrecht. IJMUIDEN. Opnieuw is door een vissersvaartuig een mijn in IJmuiden aangevoerd. Het gevaarlijke oorlogstuig kwam in het net van de Katwijkse kot ter „Deo Volente", die bij aankomst in IJmuiden opgewacht werd door de expert van de Velsense politie. In samenwer king met de Koninklijke Marine is de mijn onschadelijk gemaakt.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5