Zestig jaar geleden verscheen het eerste nummer van DE TRIBUNE Marxistisch blad leidde in 1909 tot scheuring in SDAP Over eenvoudig en voordelig sparen voor een eigen huis. AMRO BANK If ENGEL TOVERLEERLING ALS BASIS VOOR SCIENCE-FICTION Groningse raad is akkoord met bouw cultureel centrum Op vlucht voor schoonmoeder x3 AMSTERDAM - JROÏTERDAM BANK WIJ ONTVINGEN S^ortcjens DINSDAG 17 OKTOBER 196. Tegenstand Russische revolutie MÊf? ft*8*' Scheuring Dagblad In beslag genomen Nieuwe naam Verboden uiiuiiiiinuiiiiiiiiiiuiniiiiiHiiiii iniuiiRittiiiiiiiiHiiitinniiaiinn Bert Japin Examens De radio geeft woensdag Televisieprogramma's inniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii GRONINGEN. De gemeenteraad van Groningen heeft zich gisteravond na drie en half uur beraadslagen met al gemene stemmen akkoord verklaard met het definitief ontwerp voor de bouw van een cultureel centrum, dat dertien mil joen gulden zal kosten. De hoofdzaal wordt een concertzaal, maar de wethou der van culturele zaken heeft toezegging gedaan, dat binnen een half jaar een plan ter tafel zal komen voor de bouw van een aparte grote theaterzaal, zulks met het oog op het ontbreken van vol doende accommodatie in de stad voor het plaatsen van grote theaterprodukties, waaronder musicals. (Van een onzer redacteuren) „Hoort, Burgers, hoort! De Meester spreekt Die eind'lijk dan de stilte breekt, Van 't „Ministrie-Blanco". Wat zal er in de Grondwet staan? Wat gaat er uit die wet vandaan? Ach vrinden alles blanco'. Zo begon het hekeldicht op de plannen tot de grondwetsherziening van het kabi net-De Meester, waarmee het weekblad „De Tribune" de voorpagina van zijn eer ste nummer versierde. Deze week is het zestig jaar geleden, dat het moeizaam gefinancierde blad van D. J. Wijnkoop, J. C. Ceton en dr. W. van Ravesteyn die de leiding vormden van de marxistische vleugel van de SDAP - voor het eerst verscheen. De bedoeling onzer redactie is geen andere, dan voor onze klassegenoten een weekblad te hebben, dat niet plaatse lijk zal zijn doch algemeen en zal trach ten hun inzicht in de sociaal-democratie te verhelderen, te verbeteren en te ver ruimen", aldus de inleiding in het zater dag 19 oktober gedateerde eerste num mer. „We willen onze, op politiek gebied nog te veel aan de anarchie en de ver warring overgelaten arbeiders de bete kenis van 't socialisme duidelijk maken. We zullen uit de praktijk van hun broeders in de groot-industriële landen en uit de daden van hun aller kapitalistische mees ters, meer dan tegenover hen tot heden mogelijk was, de noodzaak der soc.-demo- cratie voor henzelve laten oprijzen". Het blad werd zeker niet alom met ge juich begroet, zo memoreert A. J. Koe- jemans (van 1943 tot 1948 hoofdredacteur van De Waarheid) in een goed gedocu menteerd boek over David Wijnkoop, dat onlangs bij Moussault's verscheen. „Het Volk" achtte de oprichting een or- ganistorische fout. Zo nodig had de partij tot de uitgave van zo'n blad moeten be sluiten. Particulier initiatief in deze werd afgewezen. De Rotterdamse „Voorwaarts" sprak eveneens van „anarchie", de Zeeuwse „Banbreker" „kon het niet aan bevelen", de Gelderse „Arbeid" vond, dat de redactie zichzelf had aangesteld tot schoolmeester der partijgenoten. Maar de Schiedamse „Moker" heette het blad, ondanks zijn „te absolute toon", hartelijk welkom: „Het heeft evenwel be staansrecht als „De Blijde Wereld" uitgegeven door de groep christen-socia listen binnen de SDAP Het eerste nummer - vier pagina's, drie cent - bevatte, naast een fel stuk over het algemeen kiesrecht, een econo mische kroniek, een rubriek „Uit de vak beweging" en een beschouwing over het marxisme onder de kop „Een dogma?" onder meer een stukje: „Uit de Rus sische revolutie": „De proletarische beweging, die sinds V «W toftss.wssï 6* XtoSto.' tor, 11 w&* i mtmMm jfc rrssjto, to&to to*tok wmt. va&tm* tut* <to* 'toto tototoXt<Ztototo t&ffjpfaXfjtocen-x* to toftótofttorKfö 'étoktotgtotototo W; r' V v m.mm toni tC uitïktok, vu-, touto totovXto ft tovStto tototoitoto. BK! «to -totontoy to -toto/toto uiiiiiniltrtllliimrci tto Itycvrwfo. toto torn n+s-< Kstrx •toto-.-'w. toMto to/tov to to** totoc rt" '■''ito m -"to, toto's- toto. tos, totoZtoKW 'ton totofr to.y, toy. «V ■'stotoy toto tostoto 'SS' 'SSS/'SS/S' S, to/s, -tok to, to ttotototo yto-ttoSfto, Kftoto to toi '"fs* 5 sx" - to - (SsS 'S/toto* <S"" 22 januari 1905 in Rusland als een brand uiteengeslagen is, verdient de bijzon dere en voortdurende opmerkzaamheid van het internationale, dus ook van het Hollandsche proletariaat. Er is geen sprake van dat de revolutie tot stil stand is gekomen. Integendeel, over al gist het en kookt het onder de ar beiders en boeren(...). Thans zijn de vakverenigingen onzichtbaar geworden, maar verstoren daardoor meer dan ooit de nodige rust voor de industrie". In de loop van het eerste verschijnings jaar ontstond binnen de SDAP allengs feller verzet tegen De Tribune. Het kwam zelfs zover, dat op een openbare SDAP- vergadering in Rotterdam, waar Troelstra zou spreken, colportage werd verboden. ADVERTENTIE Sparen voor een eigen huis is bij de AMRO Bank een heel eenvoudige zaak. Zonder ingewikkelde re gelingen of vervelende verplichtingen. Want wie spaart bij de AMRO Bank, mag voor de aankoop van een eigen woning op elk gewenst moment elk be drag van zijn spaarreke ning opnemen. Dus ook van die voordelige spaar rekening waarop de AMRO Bank vandaag 6% (zes procent!) rente vergoedt De voorpagina van het eerste num mer van de Tribune, gedateerd 19 oktober 1907. Het stadium van buigen of barsten was aangebroken. De bom barstte in februari 1909. Op een buitengewoon SDAP-congres in Deventer werd met 209 tegen 88 stemmen besloten, de Tribune-redacteuren uit de partij te stoten. De scheuring was een feit. De Sociaal- Democratische Partij ontstond en nam zelfstandig aan de verkiezingen deel (De partijnaam werd in 1918 gewijzigd in Com munistische Partij Holland en in 1935 in Communistische Partij van Nederland). NEDERLAND 1. Suitsuur (tussen zeven en acht) is een nieuw instructief pro gramma van de KRO voor kinderen rond de dertien jaar. Verkeer en beroepen zijn de twee voornaamste onderdelen. De voetganger, de fietser en de bromfietser krijgen de meeste aandacht, maar ook de andere weggebruikers worden niet ver geten. Verder een bezoek aan een tuin- bedrijf. In Spitsuur is ook een spel opge nomen, namelijk Bart Boudewijn, ge schreven door Jan Staal. In de eerste af levering spookt het bij de tante van Bart. Na het journaal tien minuten over het congres van het lekenapostolaat in Ro me en vervolgens Twee van de vijf, een documentaire van de Unesco over de be strijding van het analfabetisme in de we reld. Twee van de vijf volwassenen kun nen lezen noch schrijven. De Wrekers zijn er nog. Emma wordt ontvoerd en komt in éen oude filmstudio terecht. John weet haar uit haar netelige situatie te bevrij den. Vanavond in Nieuwspoort is het laatste onderdeel van het KRO-program- ma. Daarna nog de eerste uitzending van mini-omroep HIRO. Elkaar leren kennen is de titel van dit programma Na het laatste NTS-journaal een herhaling van De Bezetting". De geheime verbindingen met Londen is het onderwerp. NEDERLAND 2. Het NTS-programma is voor de derde maal getiteld Dag Dins dag. Kees Brusse verbindt een aantal be kende series. Eerst van Gewest tot Ge west en dan de 21ste eeuw, de serie over het leven na het jaar 2000. Vanavond „on derwijs per computer". Het onderwijs zal de komende decennia ingrijpend veran deren, waarbij de taak van het onderwij zend personeel voor een niet onbelang rijk deel zal worden overgenomen door radio, televisie en „leermachines", zoals die nu al bij het taalonderwijs worden gebruikt. Na het journaal van acht uur de geheime agenten Robinson en Scott. Ze zoeken naar een lek in de geheime dienst in Italië. Een lid van de Ameri kaanse ambassade schijnt daar meer van te weten. Via hem komen de beide stoere Amerikanen op het spoor van een chan teer, die de verbindende schakel blijkt te vormen. Dan een instructief programma getiteld Primo Conti. Onderwerp is het werk van de Italiaanse schilder van die naam, dat op het ogenblik in Amsterdam wordt geëxposeerd in de Rijksacademie van Beeldende Kunsten. Er is nogal wat kritiek op deze keuze, want velen on der wie met name de Haarlemmer Kees Verwey hadden liever gezien, dat het jubileum van de Academie was gevierd met een expositie van het werk van de vele beroemde oud-leerlingen. Deze kri tiek richt zich overigens niet tegen het werk van Primo Conti. Tot slot van de avond Twee-duuster. Opnieuw een fan tastisch verhaal van Rod Serling, deze keer getiteld het Mysterie der Ruimte vaarders. Drie astronauten herinneren zich niets van de ruimtevlucht, die ze juist hebben gemaakt. Ze kennen elkaar niet eens meer en raken een voor een spoorloos. ADVERTENTIE In 1916 is De Tribune dagblad gewor den. Het blad, dat aanvankelijk op de persen van de Diamantbewerkersbond was gedrukt en vervolgens enige tijd bij een particuliere ondernemer, had in 1913 zijn eerste eigen drukkerij gekregen inrichtingskosten: twaalfhonderd gulden. Verzet heeft de militante Tribune altijd in hoge mate opgeroepen. In juli 1934, toen de communistische partij een werk- lozenactie tegen verlaging van de steun leidde, waaruit in de Amsterdamse Jor- daan ernstige botsingen voortkwamen, werd de drukkerij door de politie geslo ten. Op last van het parket werd op 7 juli de pers gedemonteerd en in beslag genomen. Nog dezelfde dag verscheen De Tribune in gestencilde vorm. Ook op de stencilmachine werd beslag gelegd. Een nieuwe stencilmachine werd ingeschakeld Naderhand is de krant enige tijd weer bij particuliere firma's gedrukt. Tot zaterdag 17 april 1937 is De Tri bune blijven verschijnen. De daarop vol gende maandag kwam de krant uit on der de naam „Het Volksdagblad", ver nieuwd naar vorm en inhoud. Zo hoopte het blad gemakkelijker weerklank te vin den voor „de politiek van vereniging van alle democratische krachten tot bestrij ding van het fascisme", zoals enkele we ken tevoren in een communiqué was aan gekondigd. Op 10 mei 1940 werd het Volksdagblad verboden. De Nederlandse regering liet een aantal communistische partijleiders arresteren. Na de capitulatie werden zij vrijgelaten. Toen de CPN in juli onder toezicht van Rost van Tonningen werd gesteld, ging de partij in de illegaliteit In oktober 1940 kwam het eerste num mer uit van een nieuw, illegaal, com munistisch partijblad. Bij A. W. BRUNA zoon in Utrecht verscheen als Zwarte Beer „Een seksuele revolutie" van Yves de Saint-Anglais, uit het Frans vertaald door Th. de Jager- Bloemhof. In de serie Witte Beertjes verscheen bij BRUNA Ontmoetingen op de heuvel van Anne Philipe; zij is de weduwe van de acteur Gérard Philipe, die eerder „Niet meer dan een ademtocht" schreef. Met een inleiding van Marko Fondse, die ook voor de vertaling zorgde, ver scheen bij VAN DITMAR in Amsterdam „Ljoembimov" van Abram Terts. NAAIMACHINES Grote Houtstraat 181 - Haarlem ISTANBOEL (Reuter). Het Bul gaarse echtpaar Marev heeft in Istan- boel om asiel verzocht, omdat me vrouw Marev het gepraat van haar schoonmoeder niet langer kon ver dragen. Het paar maakte een plezierreis met het Bulgaarse schip „Nessebar", toen het tot de vlucht besloot. De heer en fnevrouw Marev zijn van plan zich in Canada te vestigen. Hun twee kinderen laten zij in Bulgarije achter.bij schoonmoeder. Goethes Zauberlehrling in de moderne gedaante van Kevin Fitzgerald, een am bitieuze, weinig scrupuleuze doch zeer integere Australische premier uit het laatste kwart van de twintigste eeuw, is de kernfiguur van Russell Braddons science-fictionroman The year of the an gry rabbit (als Het jaar van het boze ko nijn in de Prismareeks). Om een konijnenplaag te onderdrukken laat Fitzgerald een nieuw serum, Super- myx, ontwikkelen, dat echter de konij nen niet blijkt te doden doch levensge vaarlijk te maken: Fitzgerald ziet daar mee zijn kans: als een nieuw geheim wapen laat hij zijn Supermyx in alle be langrijke wereldsteden „planten" en een electronische apparatuur ontwerpen, waarmee hij vanuit zijn werkkamer de infectiehaarden kan „ontsteken". Na en kele ultimatums aan diverse regeringen, die niet erg serieus worden genoemen, stelt Fitzgerald hierop een voorbeeld en heeft daarna aldra de wereldmacht in handen. Het moet gezegd dat de Austra lische premier, hoewel verre van scrupu leus, zijn nieuwe macht overal aan wendt ten gunste van wereldvrede en wereldeconomie, waarmee de wijze waar op hij die macht verkrijgt en behoudt ui teraard niet is goedgepraat. Fitzgerald erkent aan het slot van dit verhaal dan ook: „Ik was maar een kleine man, die de verkeerde vrouw heeft getrouwd, een kleine man met valse tanden en afta- kelingsverschijnselen. Als mannen als ik de macht in handen krijgen, worden ze Hitiers, onverschillig wat hun idealen zijn geweest." Deze van een laat inzicht getuigende verklaring legt de premier af in het jaar van de catastrofe: het eerste jaar van de 21e eeuw, waarin de konijnen door Supermix-mutaties vleeseters ge worden ter grootte van een flinke hond „toverleerling" Fitzgerald uit de hand zijn gelopen en het menselijk le ven in Australië onmogelijk hebben ge maakt. Met Fitzgerald, op wie tijdens deze uitspraak een verscheurend konijn zit te loeren, sterft de laatste blanke Australiër en de toekomst is nu weer aan de resterende inboorlingen, wier medi cijnman door middel van zwarte kunst de konijnenplaag de wereld uithelpt. Een belangwekkend science-fictionver- haal. De nadruk ligt hier allerminst op het fantastisch of avontuurlijk element. Wat de auteur het meest intrigeert, zijn de politieke machinaties die in de door hem opgenepen situatie mogelijk worden, de ironische projectie van de hedendaag se politieke-leidersmentaliteit in het door hem gecreëerde toekomstbeeld. Verge lijkt men Braddons procédé met b.v. dat van Wyndhams Triffids (een verge lijkbare situatie van bedreiging door ge muteerde levensvormen) dan moet men erkennen dat er van de door Wyndham ge schilderde Triffid-opmars een veel ster kere beklemming uitgaat, o.m. alleen al doordat Wyndham duidelijk enkele per sonen centraal stelt die onder deze bedrei ging gebukt gaan en er al dan niet met succes tegen vechten: een grotere identi ficatiemogelijkheid van lezer met de ge wone mens die zich in een angstwekkende (toekomst) situatie geplaatst ziet. Daar staat tegenover, dat Braddons met hu mor geschreven toekomstpersiflage op on ze actuele werkelijkheid, primair boeiend blijft door het uitlijnen van de voor een dictator aantrekkelijke mogelijkheden die gelegen zijn in het bezit van een nieuw bacteriologisch wapen. Er kan dan ook zeker gezegd worden dat dit boek uiter mate aantrekkelijk is voor elke lezer die van s.f. meer verwacht dan een goed koop verhaaltje rond een of andere avon tuurlijke ruimtereis. Het Miljardenmonstrum (de Neder landse titel van de Bruna-uitgave van Len Deightons F'hion Dollar Brain) is een reusacht:,; j ei fut er in Texas, door een generaal t mei k v m- plexen gebruikt voor het dii ïgeren ut een privé-spionagedienst. Het fijne van 's generaals plannetje is het smokkelen van met virus besmette eieren naar de Sov jet-Unie. Een op het oog vrij fantastisch gegeven, dat echter, evenals in het ver- Het jaar van het boze konijn door Russel Braddon. Uitg. Het Spectrum (Prismareeks) Het miljardenmonstrum doorLen Deighton. Uitg. Bruna Zoiets doet een dame niet door Pierre Apestéguy. Uitg. Bruna (Zwarte Beertjes) Vraag een dame nooit teveel doorPierre Apestéguy. Uitg. Bruna (Zwarte Beertjes) haal van Braddon, de beklemming heeft van de persiflage op een voor de heden daagse lezer Dat, en het bacteriologische gegeven, is echter ook alle overeenkomst tussen de romans van Braddon en Leighton: Het miljardenmonstrum mag gebouwd zijn rond een feilloze computer, het is verre van een s.f.-verhaal een met vaart ge schreven, harde spionagethriller, zoals we die van Deighton gewend zijn. Wat minder barok gecomponeerd en geschreven dan Deightons vorige drie boeken (waaronder het hier al eerder besproken Chantage onder water), heeft het door zijn strak kere lijn en economischer verhaaltrant ze ker aan spanning gewonnen, vergeleken bij de rest van Deightons oeuvre. „All over the place" als het is (het verhaal speelt in Londen, Helsinki, Leningrad, Ri ga, New York en San Antonio) maakt het toch niet de indruk van een wat romme lige bouw, die in Deightons andere boe ken nogal eens stoorde: een boeiende en ondanks het wat bizarre gegeven overtuigende spionagethriller, die alleen al de aandacht gevangen houdt door de wijze waarop de auteur zijn couleur lo cale weet aan te brengen in de diverse plaatsen waarheen zijn verhaal de lezer voert. Marie-Caroline Demilot, die zowel aan de klank van haar familienaam al/ aan haar niet weg te cijferen verschijning de bijnaam „Vénus" dankt, is de heldin van .Pierre Apestégiy's thrillers. „De eerste vrouwelijke geheimagent in de Zwarte Beertjes", zoals de uitgever vol trots aan kondigt op de achterkanten van Zoiets doet een dame niet en Vraag een dame nooit teveel (de vertalingen van Apes- téguy's Les Sold-up de Vénus en Vénus au Danemark). Dat „vrouwelijke geheim agent" impliceert overigens geen (con- tra-)spionagegegevens: „Venus" is een uitgekookt gangstermeisje, dat zich, na verliefd te zijn geworden op een agent van Interpol, van de misdaad afkeert en met evenveel verve het recht gaat dienen. Wat liefde al niet vermag! Zoiets doet een dame niet is het ver makelijke verhaal van de aanslag die Ve nus en haar kornuiten beramen op de juwelen van een daze miljonaire, en beschrijft tevens Venus' „bekering". Het is een met veel humor en voornamelijk daaruit voortvloeiende spanning geschre ven schelmenverhaal in bijna klassieke trant: niet groots van intrige maar heel amusant om te lezen: Vraag een dame nooit teveel bezit een wat verwikkelder intrige en is meer in dedective-trant gehouden, al blijft het primair een kol der detective, met in grote lijnen dezelf de kwaliteiten als Zoiets doet een dame niet. Ook in dit tweede boek van Aestéguy is de amusante uitwerking de grootste verdienste van het verhaal dat zich af speelt in Kopenhagen rond het „mediamie ke" geraamte van een helderziende, die verwikkeld blijkt in een illegaal maar zeer winstgevend nevenberoep. ROTTERDAM Geslaagd voor het kandidaatsexamen economische weten schappen: R. A. W. Harms, Heemstede en H. C. Kerkhoff, Haarlem. HILVERSUM 1. 7.00. Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.20 Lichte gram. muziek. 9.00 Klassieke gramm. muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gramm. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Klassiek vioolconcert 12.00 Amusementsmuziek. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Amusementsmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.25 Gouden platen. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Spelen met beton. 15.00 Klassieke en moderne muziek. 16.00 Nws. 16.02 Voor bo ven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Spelen met beton. 17.55 Het Voor-Olympisch Hockey toernooi in Londen. 18.00 Nws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Uitzending van de V.V.D. 18.30 Licht vocaal en instrumentaal ensemble. 18.55 Tango-rumba-orkest. 19.30 Nws. 19.35 Moderne muziek. 20.00 Liedjes van overal. 20.25 Vragenvuur. 20.45 Akkoord. 21.30 Werk nemers te gast 21.50 Trammelant in Loeren aan de Hor. 22.15 Country en Western. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Klassieke mu ziek. 23.25 Moderne muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Klassieke gramm. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Ac tualiteiten. 7.45 Klassieke dansen. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm. muziek. 8.30 Nws. 8.32 Actualiteiten. 8.35 Lichte gramm. muziek. 9.15 Volkmuziek uit Joegoslavië. 9.45 Voor de kleuters. 10.00 Klassieke kamermuziek. 10.30 Sphinx: voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Amu sementsprogramma. 11.50 Actualiteiten. 12.00 Van Twaalf tot twee. 12.23 Voor de landbouwers. 12.27 Med., voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 13.' Nws. en commentaren. 14.00 Moderne muzie 14.10 Klassieke gramm mzuiek. 15.00 Vooi de oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Koorzang. 17.15 Cabaret. 17.30 Lichte orkestmuziek. 17.50 Overheidsvoor lichting. 18.00 Geestelijke liederen. 18.30 Nws 18.45 Actualiteiten. 19.00 De crisis van de ideologieën na 1945 (Lez.). 19.45 Het Inter nationale lentefestival te Praag. Moderne en klassieke muziek. In de pauze: 21.25 Carillon- muziek. 21.30 Burgemeesters onder elkaar. 21.50 Franse chansons. 22.05 Spiegel van Bel gië. 22.20 NVSH: Sextant. 22.30 Nws. 22.40 Iks,. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokale muziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Mengelmuze. 11.00 Nws. 11.02 Operette. 11.30 Grenzenloos. 12.30 The sound of music. 13.00 Nws 13.02 Actualiteiten. 13.05 Vrolijk platenprogramma. 14.00 Nws. 14.02 Muziekprogramma van Nederlandse arties ten. 15.00 Nws. 15.02 arbeidsvitaminen. 16.00 Nws. 16.02 Lichte gramm. muziek voor de tieners. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Zingende bougie. BRUSSEL 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Accordeonmuziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muziek. 14.20 Koorzang. 14.30 Waarom wij niet? 14.50 Koorzang. 15.00 Nws. 15.03 Kinderkoor. 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nws. en beurs. 16.09 Jazz voor de jeugd. 17.00 Nws. 17.15 Tophits. 18.00 Nws 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Le- kenmoraal en -filosofie. 18.50 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.00 Nws. 19.25 Voetbalwed strijd S.C. Anderlecht Karl Marxstadt. 21.20 Lichte muziek. 21.50 Adviezen. 22.00 Nws. ADVERTENTIE (§oud - 2Mo*r - cfyorloqeó - ^eltum^Pleet Gr. Houtstraat 6. Haarlam, Tal. 02500-10616 VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.20 Schooltelevisie. 18.55 Pipe de clown. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 Spits uur: (voor de jeugd) 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Het Interna tionaal Congres voor het Lekenapostolaat. 20.30 Documentaire van Unesco over het analfabetisme in de wereld. 21.00 De wre kers (TV-film). 21.50 Vanavond in Nieuws poort. 22.20 Elkaar leren kennen. 22.40 Jour naal. 22.45 De Bezetting. NEDERLAND II 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Kees Brusse presenteert. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Onderwijs per computer. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Chan tage in Rome, (TV-film( 21.10 Reis van het zeiljacht Phoenix uit Japan naar Noord-Viet- nam. 22.00 Het mysterie der ruimtevaarders (film) 22.26 Reclame. 22.30 Journaal. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17.00 Voor de kinderen. 18.55 Pipo de Clown 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 Schatei- land. 19.32 Panoramiek. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Uitzending van de P.v.d.A 20.30 Uitzending Stichting Socutera. 20.35 Crossfire, speelfilm. 21.55 Pre- Olympische wedstrijden in Mexico City. 22.25 Journaal. NEDERLAND II 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.30 Moef Gaga. 19.35 Vader tegen wil en dank (TV-film). 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Peyton Place. 20.45 Literaire ontmoe tingen. 21.30 Zangrecital. 22.00 De Vijanden gesprek met Hugo Claus n.a.v. zijn nieuwste film. 22.15 Reclame. 22.20 Journaal.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13