Communiqué: „In verband met leeftijd PAUL DE GROOT - voorzitter C.P.N. - GAAT HEEN Geen delegatie naar Moskou J0®* SUCROSA I DE STORM Nederlandse vrouw en twee Turken omgekomen Kalverstraat wandelstraat en BVD kreeg niet slechts in Leiden inlichtingen Agenda voor Haarlem en de IJmond lUaranka meubelen Minister weigert onderzoek naar huidskleur 3S&VO Schadeloosstelling omhoog Bij botsing in Duitsland Hoofd van dienst geeft commentaar Stormdepressie n KEUKENMIJMERINGEN No. 8 DINSDAG 17 OKTOBER 1967 Schade Non-proliferatie Conferentie Zedenzaak behandeld met open deuren Nu in luxe tafelverpakking De zoetstof met de zuiverste smaak heet Sucrosa, want daar zit géén sacharine in. In plaats van suiker voor de slanke lijn Goedgekeurd door de N.V.S. Vervolg van pagina 1 Tweede-Kamerleden Door wals overreden LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Plan van winkeliers: IIP' V-V-'. Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk 5s se BS DEN HAAG. Blijkens een commu niqué van het partijbestuur van de Com munistische Partij Nederland heeft voor zitter Paul de Groot tijdens de voorbe reidende zitting van het in december te houden partijcongrens de wens te kennen gegeven, in verband met zijn leeftijd (68 jaar) niet langer te worden belast met functies in de nieuwe partijleiding. Hij zal in de mate die het hem mogelijk is, werkzaam blijven voor en ter ondersteu ning van het nieuwe partijbestuur. Het partijbestuur besloot tijdens deze zitting, welke op 14 en 15 oktober werd gehouden, aan het congres voorstellen te doen waar door de deelneming van de heer De Groot aan het partijwerk onder zo gun stig mogelijke omstandigheden zal kun nen plaatshebben. Tijdens genoemde zitting van het par tij bestuur werd een verklaring over de herdenking van de oktoberrevolutie met algemene stemmen aangenomen. Het par tij bestuur, aldus deze verklaring, besloot geen delegatie naar Moskou te zenden ter bijwoning van de in de week van 3 tot 8 november te houden feesten om dat de ervaring, onder meer op het 23ste congres van de Russische communistische partij, is geweest, dat de aanwezigheid van zijn delegatie door het centraal co miié van de Russische communistische partij als een goedkeuring van zijn poli tiek werd voorgesteld. De C.P.N. wenst zich hiervan echter met nadruk te distantiëren. „Zij voelt zich in het bijzonder hiertoe genoopt in verband met de schade die deze politiek in de laatste tijd heeft veroorzaakt", zo vervolgt de verklaring. Met name de ver breking van, wat in de verklaring wordt genoemd, de internationale solidariteit met de communistische partij van Indo nesië heeft de Nederlandse communisten geschokt en verontwaardigd. „In het Midden-Oosten heeft de onder steuning van het avontuurlijke Pan-ara- bische chauvinisme de ultra's in Israel in de kaart gespeeld. De ernstige terugslag, die de nationale vrijheidsbeweging in de Arabische landen heeft ondervonden en de versterking van de posities van het Amerikaanse, Engelse en Westduitse im perialisme in het Midden-Oosten, alsook de versterking van de reactionaire krin gen in Israel hebben de communistische beweging overal in de wereld geschaad en in discrediet gebracht", zo luidt de verklaring verder. De C.P.N. keert zich blijkens de tekst verder tegen de pogingen van het cen traal comité om alle communistische en arbeiderspartijen te binden aan de plan nen tot afsluiting van een pact onder voorwendsel van „niet-spreiding van atoomwapens". In werkelijkheid moet een dergelijk pact de hegemonie van het Amerikaanse imperialisme op atoomgebied versterken, waarbij het andere landen ook voor het industrieel gebruik van atoomenergie tot afhankelijkheid veroordeelt, aldus de ver klaring van het partijbestuur, dat het ontworpen pact geen bijdrage tot de „De door de Amerikaanse imperialisten openlijk uitgesproken doelstelling van dit pact is bovendien het isoleren en het omsingelen van de Chinese Volksrepu bliek en van andere socialistische lan den, terwijl zij hun agressie in Vietnam voortdurend verscherpen en koers zetten op uitbreiding daarvan tegen China". De C.P.N. wijst eveneens nieuwe po gingen af voor een internationale con ferentie van communistische en arbei derspartijen die evenals de beperkte conferentie van Karlovy Vary, waaraan DEN HAAG. De minister van Justi tie, prof. mr. C. H. F. Polak, is niet be reid een nader onderzoek te doen instel len naar de huidskleur van verdachten of benadeelden in vijf zedenzaken, die de rechtbank te Amsterdam heeft behan deld. Hij is er van overtuigd dat noch de huidskleur, noch vooroordelen die daarmee zouden samenhangen, bij de behandeling van een strafzaak een rol spelen. De bewindsman deelt een en ander me de in antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid Van Wijk (P.S.P.) inzake een verkrachtingszaak, die de rechtbank onlangs met open deu ren heeft behandeld. Het pacifistische ka merlid had onder meer de vraag gesteld waarom in het bijzonder bij een ver krachtingszaak, waarbij een Surinamer de verdachte was, de officier van Ju stitie openbare behandeling heeft bevor derd. de C.P.N. niet heeft deelgenomen ten doel heeft deelnemende partijen aan de plannen van het Amerikaanse imperia lisme te binden. Zulke conferenties kun nen slechts een belemmering zijn voor een actieve, en niet-fictieve, eenheid van de communistische wereldbeweging op grondslag van het marxisme-leninisme en als resultaat van strijd tegen revisionis me en dogmatisme", aldus de verklaring, die besluit met de mededeling dat het partijbestuur al op 5 juni jl. besloten heeft de 50e verjaardag van de oktober revolutie in Nederland te vieren op grond van zijn eigen politiek en zijn autonome leninistische oriëntering. Paul de Groot ADVERTENTIE ROSA Onze weerkundige medewerker meldt Tussen negen en elf uur vanmorgen bereikte het stormveld op sommige plaat sen de kracht van een orkaan (boven 117 km per uur) vooral in het westen was dit het geval, waar hier en daar windstoten van 130 km per uur werden gemeten. In het noorden van ons land werd een windsnelheid van 112 km per uur bereikt. AMSTERDAM: Behalve de boven reeds vermelde schade noteerde men in de haven: drie losgeslagen schepen die met heel veel moeite in hun juiste positie kon den worden teruggebracht. DEN HAAG: Twee auto's zeilden als op vleugelen gedragen het water langs het Vlamenburg in. Een man werd ge wond toen een schutting omwaaide. H HEERLEN: Draadbreuk in de boven leiding van het spoorwegtraject Geul Heerlen waardoor het hele emplacement Heerlen zonder stroom kwam te zitten DEN HELDER: In de Waddenzee is de 400 metende Duitse kustvaarder „Neckar" aan de grond gelopen. De zee sleper „Titan" is uit IJmuiden uitgevaren om de „Neckar" hulp te bieden. BRLINISSE: Op de Keeten, het vaar water tussen Tholen en Duiveland is het motorschip „Petra" (740 ton) gezonken. Het schip vervoerde kali. De opvarenden werden gered. CULEMBORG: Door een draadbreuk op de spoorbrug bij Culemborg is het treinverkeer op de drukke lijn Utrecht- Den Bosch ernstig gehandicapt. Tussen Geldermalsen en Utrecht zijn bussen in gelegd. Tussen de stations Rotterdam C.S. en Rotterdam-Noord brak ook een draad van de bovenleiding, met als gevolg vertra gingen. BOSKOOP: Doordat een kabel van de 35 meter hoge hefbrug over de Gouwe bij Boskoop afgebroken is, waardoor de brug niet meer omhoog kan is het drukke scheepvaartverkeer Rotterdam—Gouda— Amsterdam volkomen gestremd. UTRECHT: Een groot aantal auto's is door omgewaaide bomen of zware takken beschadigd. Een boom kwam terecht bo ven op een woonschuit. Twee woonschui ten in de Vecht raakten op drift. In de Neudeflat begaf een reusachtig ruit het onder de stormvlagen. SCHIPHOL: Een vierpersoons zaken- vliegtuigje sloeg vlak na de landing om, toen het door een rukwind werd gegrepen. De vrouwelijke Belgische piloot, tevens eigenaresse, mevrouw Cousin uit Brussel is licht gewond naar het ziekenhuis over gebracht. DEN HAAG. De regering stelt zich in hoofdlijnen achter het rapport-Götzen, volgens welke de jaarlijkse schadeloosstel ling van leden van de Tweede Kamer vanaf I januari a.s. 25.000 gulden dient te bedragen, aldus blijkt uit een brief die de minister van Binnenlandse Zaken, mr. H. K. J. Beernink, aan de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer heeft gezonden. Sinds 1 januari 1965 bedraagtt de scha- delosstelling 20.000 gulden. De commissie meent dat dit bedrag tot maximaal 40.000 gulden en minimaal 25.000 gulden per jaar moet worden verhoogd. De grootte van de schadeloosstelling hangt af van even tuele „neveninkomsten", waarvan de helft wordt afgetrokken van het maximum van 40.000. De eerste 5.000 gulden van deze neveninkomsten zijn vrij van aftrek, en de aftrek zal ten hoogste 15.000 gulden be dragen. Een wetsontwerp zal spoedig worden ingediend. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Op de rijksweg Rot terdam-Dordrecht is een tien ton wegende wals tijdens reparatiewerkzaamheden aan het wegdek achteruit over de benen van een wegwerker gereden. De wegwerker is in zeer zorgwekken de toestand naar een ziekenhuis in Rotter dam gebracht. STUTTGART. De 34-jarige mevrouw H. van de Beek uit Vaassen en twee in Eerbeek werkende Turken zijn gisteren omgekomen toen de auto waarin zij za ten bij Pforzheim (Baden-Wüttemberg) door de middenberm schoot en tegen een Duitse tankauto botste. De perso nenauto werd dertig meter meegesleurd Het verkeer op de snelverkeersweg Karlsruhe-Stuttgart was verscheidene uren geheel geblokkeerd. Het 2-jarig dochtertje van mevrouw Van de Beek werd levensgevaarlijk gewond. EINDHOVEN. Op een kruispunt is 'n auto ADVERTENTIE tegen een lichtmast gereden. Van de twee inzittenden overleed de 63-jarige mevrouw P. van Greunven uit Eind hoven tijdens 't vervoer naar het zieken huis. BEESD. De 61-jarige A. J. Meijdam uit Everdingen is om het leven gekomen, toen zijn auto op de rijksweg Utrecht 's Hertogenbosch slipte en tegen een boom botste. THORN. Het 14-jarige meisje A. H. M. Vries uit Hunsel is bij 'n verkeersongeluk omgekomen. Nadat zij enkele auto's had laten passeren, sloeg ze plotseling op haar fiets linksaf de rijbaan over. Zij werd overreden door een haar ach terop komende auto. HARDERWIJK. In Hierden is de 82-jari- ge J. W. G. Dekker uit Elburg om het leven gekomen, toen hij met z'n bromfiets plotseling de weg wilde oversteken. Hij werd door een auto meegesleurd. DEN HAAG. De 69-jarige wielrijder H. de Geus, die plotseling naar links zwenkte zonder een teken te geven, werd door een auto aangereden. Hij overleed korte tijd later. GILZE-RIJEN. In een ziekenhuis in Til burg overleed de 53-jarige mevrouw C. P. van Meer-Engel, die ernstig gewond werd bij een autobotsing in Gilze-Rij- en, waarbij haar echtgenoot de dood vond. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De winkeliers van de Kalverstraat in Amsterdam zullen B. en W. van de hoofdstad binnenkort een uit gewerkt plan voorleggen dat deze drukke winkelstraat in een wandelstraat met sier- plaveisel moet veranderen. Tussen de winkeliersverenigingen van enkele winkelstraten in de Amsterdamse binnenstad is voorts overleg gaande om te komen tot een wandelroute van het Cen traal Station via Nieuwendijk, Kalver straat, Heiligeweg, Leidsestraat naar de P. C. Hooftstraat. Dit zou de eerste wan delroute in het centrum van de stad wor den. Een probleem bij de uitvoering van de plannen is de aan- en afvoer van de voor de winkels bestemde goederen. ADVERTENTIE Henk en ik waren laatst bij onze beste vrinden om hun nieuwe Houtwerf- keuken in te wijden. Henk had al vaker gezegt, dat ook wij onze keuken moesten moderniseren, maar ik vond het helemaal niet nodig. Wij zijn maar met ons tweeën en het kost een he leboel geld. Henk zegt: „Zo'n moderne keuken spaart een hoop tijd en ik dacht, ach wat, mannenpraatIk ben toch geen fabriek!! Maar nu bij onze vrienden was Ans steeds maar éven weg en ze heeft enorm uitgepakt! Na het diner de hele afwas in de vaat- wasmachine, klaar, af!! Toen besefte ik, dat Henk gelijk had. Wij hebben nu ook een prachtkeuken in de Hout- werf-toonzaal aan de Kampersingel uitgezocht. Toen de rekening kwam, zei Henk: „Ik zal je nog eens wat aanpraten!" Ik heb mij tranen ge lachen. Henk vindt het ook fijn. Amsterdaad '75. Zaterdag waren er ruim 55.000 adhesiebetuigingen binnen voor de actie „Amsterdaad '75" tot behoud van de Amsterdamse binnenstad. De eindtel- ling zal pas over tien dagen kunnen worden gehouden. Er kwamen ook brie ven uit het buitenland, lange gedich ten en ook vele vinnige commentaren op de aantasting van het stadsschoon. Tot de ondertekenaren behoort o.a. ir. A. van Walraven, directeur van de dienst Publieke Werken van Amster dam. Vluchtelingenhulp. De Nederlandse Commanderije van de Ridderorde van het heilig Graf van Jeruzalem heeft wederom 25.000 naar Jordanië gezon den ten behoeve van de Palestijnse vluchtelingen. Totaal is tot nu toe 75.000 in geld en 15.000 aan dekens en kleren naar Jordanië gezonden, als mede 10.000 naar Bethlehem in het door Israel bezette deel van West-Jor- danië voor het herstel van de oorlogs schade aan de technische school al daar. Er zijn voorts grote hoeveelheden babyvoeding, tenten, kookgerei, lam pen en ander huisraad aangekocht. In Zerka, een stad met 120.000 inwoners, voor het overgrote deel vluchtelingen, zijn een polikliniek en een werkplaats geopend. Ontslag gevraagd. Ir. H. M. Buskens, di recteur-generaal van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid, tevens in specteur-generaal van de volkshuis vesting, heeft om gezondheidsredenen ontslag uit zijn functie verzocht per 1 januari 1968. Hij zal aan het minis terie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening verbonden blijven als ad viseur voor stedebouwkundige vraag stukken. Rabbijndiploma. De heer A. Soetendorp heeft in Engeland het rabbijndiploma behaald aan het Beck-college in Lon den. Het is de eerste keer dat een stu dent uit Nederland het rabbijndiploma behaald heeft aan dit college. De heer Soetendorp is een zoon van dr. J. Soe tendorp, rabbijn van de Liberaal Jood se Gemeente in Amsterdam. (Van onze correspondenten) AMSTERDAM De rector magnificus van de Universiteit van Amsterdam heeft meegedeeld, dat zonder zijn medeweten door sommige universitaire diensten geheel te goeder trouw wel eens ge gevens over studenten aan derden ook aan BVD-ambtenaren zijn meegedeeld Deze mededelingen betroffen meestal openbare gegevens, zoals reeds gepubli ceerde afgelegde examens, maar in enkele gevallen ook persoonlijke bijzonderheden, zoals de beoordeling van examens en ten tamenresultaten. Aan deze gang van zaken is dadelijk een einde gemaakt. Universitaire bescheiden zijn nimmer door niet-universitaire instanties of per sonen geraadpleegd of ingezien, zo is ge bleken uit een onderzoek, ingesteld nadat bekend was geworden dat een BVD-amb tenaar inzage had gehad van dossiers van de Leidse universiteit. Op dit laatste heeft het hoofd van de BVD drs. A. Kuipers, desgevraagd als commentaar gegeven, dat de indruk, ge wekt door een artikel in het Leids univer siteitsblad, alsof er op geheime wijze in lichtingen werden ingewonnen aan de uni versiteit, onjuist is. „Er werden normale studiegegevens gevraagd in het kader van een antecedentenonderzoek naar een sol licitant voor een vertrouwendsfunctie bij de rijksoverheid. De betrokkene was daarvan op de hoogte. De BVD is niet de enige instantie die soortgelijke gege vens aan het bureau inschrijvingen en in lichtingen vraagt. Dit lijkt mij ook nor maal. Ik hoop mij met het universiteits bestuur hierover te verstaan", aldus het hoofd van de BVD. Intussen heeft een woordvoerder van de Rotterdamse Economische Hogeschool ons meegedeeld, dat via het departement van Binnenlandse Zaken herhaaldelijk in lichtingen worden gevraagd. De meeste vragen komen van Financiën, in verband met sollicitaties. „Dergelijke vragen stel f S b U; Stadsschouwburg, vandaag en woens dag, 20 u.: Nieuw Operette Gezelschap met „Der Bettelstudent" van Carl Mil- löcker. Regie: Theo Jansma. M.m.v. het Haarlems Operette Orkest o.l.v. Jan Stam. Concertgebouw, vandaag, 20 u.: Con cert door de Christelijke Oratorium Ver eniging „Door Zang Vriendschap", o.l.v. Jan Pasveer. M.m.v. het N.Ph.O., Simon Jansen (orgel), Annette de la Bije (sopraah); Aafje Heijnis (alt); Charles Holland (tenor) en David Hollestelle (bas). Programma: „Elias" van Mendels- sohn-Bartholdy. Treslong (Hillegom), vandaag, 20 u.: De Hoofdstad Operette met „Wiener Blut" van Johann Strauss. Regie: Walter Kochner. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Texas Addio", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo Bi- zarro", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Minerva, vandaag en woensdag, 14.30 u.: Sandy de zeehond", a.l. Van daag, 20.15 u.: „De Butler", 18 j. Woens dagavond geen voorstelling. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Primitief Londen", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „Othello", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collec tie van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10 tot 12.30 u. (behalve maandag) en 14 tot 17 u. (op zondag 14 tot 17 u.): Ten toonstelling van werken uit het Aarts bisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Gemeentearchief Haarlem (Jansstr. 40): Expositie over „Het Stadsbestuur van Haarlem van 1245 tot heden". Geopend op werkdagen, behalve zaterdag van 9 tot 12 en 14 tot 17 u. en op 2 november ook van 20 tot 22.30 u. Tot 4 november. Gemeentehuis Overveen Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Henri Kley. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 3 november. Duysterghast (Zandvoort): Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. expositie van grafieken, schilderijen en tekeningen van Kees Okx. DIVERSEN Frans Halsmuseum (ingang Klein Hei ligland), vandaag, 20 u.: „Voortplanting en sexualiteit", cursus door dr. C. J. H. v. d. Broek. Woensdag, 20 u.: „Monu menten van het oude Egypte", cursus door prof. dr. J. Zandée (Volksuniversi teit). Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), woensdag, 14.30 u.: „De Chi nese draak". Minerva Theater (Heemstede), woens dag, 20.15 u.: Lezing in de wereldreizi gersserie door Jan P. Strijbos: „De Waddeneilanden" (herhaling). Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. DINSDAG 17 OKTOBER City, 20 u.: „Samen uit, samen thuis1 WOENSDAG 18 OKTOBER City, 20 u.: „Samen uit, samen thuis' Felison, Heidestraat 5, 1-17 u.: Expo sitie schilderijen van Arnold Reemer. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, 14-17 u.: Expositie teke ningen van Arnold Reemer. Ruïne van Brederode, Santpoort, 14-17 uur: Tentoonstelling gouaches van Ar nold Reemer. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 17 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „De ka nonnen van Navarone". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een man en een vrouw". WOENSDAG 18 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „De kanon nen van Navarone". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een man en een vrouw". len ze ons echter ook uit het bedrijfsleven. Er zullen wel BVD-mannen zijn die in lichtingen vragen, maar die legitimeren zich dan kennelijk allemaal met „Binnen landse Zaken". Bij de Nijmeegse universi teit zijn wel eens inlichtingen aan de BVD verstrekt. Het gold dan afgestudeerden, die naar een functie bij het rijk solliciteerden. De inlichtingen waren uitsluitend van alge mene, formele aard, zoals iedere werk gever die kan opvragen. Nooit werd in zage gegeven van dossiers. Bij de TH-Twente en bij de universiteit van Groningen is niets bekend over het verstrekken van inlichtingen aan de BVD. In Utrecht kan het ten hoogste zijn voorgekomen, dat de BVD inlichtingen heeft ingewonnen over iemand d;e naar een rijksbetrekking solliciteerde. De BVD kan hier niet ongestoord dossiers en in schrijvingsformulieren hebben bestu deerd, aldus deelde het bureau voorlich ting van de universiteit ons mee. De voorlichtingsambtenaar van de Landbouwhogeschool te Wageningen, ir. A. Hadders, heeft verklaard dat de BVD hier nooit informaties heeft ingewonnen over Nederlandse of buitenlandse studen ten. Het KNMI deelt mee: Een stormdepressie met windstoten van meer dan 30 meter per seconde trekt de komende 24 uur van de Noordzee naar Scandinavië, zodat de wind geleidelijk zal gaan afnemen. Een nieuwe storing met koude en onstabiele lucht, afkomstig van het zeegebied bij IJsland, trekt in zuid oostelijke richting over de Noordzee in de richting van Denemarken. Het weer be houdt daardoor een wisselvallig karakter zodat ook morgen op enkele buien gere kend kan worden. De temperaturen zul len aanmerkelijk lager zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland c-c u BS Den Heldei Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Home Bercelona Madrid Mallorca Lissabon regen regen regenbui regen zw. bew. geh. bew. regen zw. bew. onbewolkt half bew. zw. bew. regen geh. bew. regenbui regen zw. bew. regenbui zw. bew, zw. bew. onbewolkt geh. bew. zw. bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew mist onbewolkt half bew. onbewolkt mist onbewolkt licht bew. onbewolkt geh. bew. zzw zw zzw zw zzw zzw zzw zw w windst. nno zw nnw zw zzw 13 14 16 14 15 15 14 17 13 11 11 12 10 17 13 16 20 23 zzw zzw zzw wirtdst. 25 nnw 24 15 15 23 22 24 19 20 w 22 windst. 25 windst. o nnw windst. 25 windst. 27 ozo wnw z zzw zzw O ozo 26 24 24 26 Q 9 10 16 9 9 9 12 16 3 -1 -1 9 4 14 13 17 16 11 15 10 12 11 9 13 9 10 5 12 17 16 16 10 12 15 J* 4) 3 i cS 17 6 2 12 0.1 7 1 2 7 0 20 0.6 25 7 3 3 0 0 0 3 1 0 0 0 0 7 0 0 0 0 0 0 0 0 Woensdag 18 oktober Zon op 7.09 uur; onder 17.41 uur. Maan op 17.42 uur; onder 7.02 uur. Maanstanden Volle maan 18 oktober 11.11 uur Laatste kwartier 26 oktober 13.04 uur lloog en laag water In IJmuiden. Dinsdag 17 oktober Hoog water 3.08 uur en 15.22 uur Laag water 1113 uur en 23.28 uur. Woensdag 18 oktober Hoog water 3 36 uur en 15.51 uur Laag water 11.44 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. a

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2