Nieuwe Drank- en Horecawet wordt in Velsen een jaar aan de praktijk getoetst PLACE BOÜrlOUE IJmuiden heeft nu brandblusboot in het eigen havengebied Zelf wasser ij en badhuis niet langer door Velsen geëxploiteerd Sleepboot „Nestor" gaat bij scheepsbranden assisteren „Licht over Haarlem" in Grote Kerk Carillonklanken over Velsen Havenberichten NOORSE TREKKERS nog steeds de SCHOOLSCHOENEN i Schoen handel BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK DONDERDAG 19 OKTOBER 1967 (Van een onzer redacteuren) VELSEN. Op het ogenblik dat woensdagavond door bur gemeester mr. J. C. Bührmann als voorzitter van de Velsense gemeenteraad het vaststellen van nieuwe verordeningen voor de uitvoering van de Drank- en Horecawet aan de orde werd gesteld, meldden zich onmiddellijk van elke fractie een of meer sprekers, welke animo een langdurige gedachtenwisseling in het vooruitzicht stelde. Het is hier dan ook prompt van gekomen, tot een door de P.S.P.-fractie ingediende motie toe, welke overigens bij de andere leden van de raad geen genade heeft kunnen vinden. Uiteindelijk werd het voorstel in zijn huidige vorm met een overgrote meerderheid geaccepteerd, ech ter onder voorbehoud, dat de verordeningen na ongeveer een jaar praktijk nog eens nader zullen worden bekeken. Speciale vrijdagaanbieding OP ALLE JUMPERS ƒ2.50 KORTING OOSTERDUINPLEIN waarvan u het meeste PLEZIER HEEFT WARM - STERK en VOORDELIG De heer Zuurbier (K.V.P.) r Bij de replieken kwamen de sprekers Wto W «tar+cr-hnt vnnr He Hehattpn allen tot de overtuiging, dat het onder loste net staitscnot oo de a deze omstandigheden beter zou zijn de door te verklaren, dat zijn tractie voi- verordeningen eerst een jaar aan de prak- ledig kon instemmen met de tekst en tijk te toetsen. Na die tijd zullen zij dan de achtergronden van het voorstel, weer eens nader worden bekeken. Alleen u „i de heer J oil ie handhaafde zijn bezwa- hoewel men toch bi] bepaalde punten die - drie amandementen onder_ gaarne enige wijzigingen zou zien („.acht Zij werden echter alleen door zijn aangebracht. Zoals bij het vaststellen beide fractiegenoten ondersteund, zodat van de minimum ruimte bij de vesti- ook de drie vertegenwoordigers van de ging van een nieuwe lokaliteit. Overi- I P S P- zich tenslotte maar bij de meerder gens vertrouwde spreker er op, dat gedurende de overgangsperiode van de oude naar de nieuwe verordening, een soepel beleid zal worden toege past. Ir. Van Rijn (Prot.-Chr.) was min heid hebben neergelegd. Verdeling woonruimte Aan heteinde van deze vergadering werd door de heer Kruisman (C.P.N.) nog protest aangetekend tegen het feit, .dat in de adviescommissie voor de ver der lang van stof, omdat hij zich thans deling van de woonruimte nog altijd geen nog van opmerkingen wenste te onthou- vertegenwoordiger is opgenomen van de den. In dit stadium zouden deze immers jeugd, welke categorie op deze wijze op- gemakkelijk als „haarkloverijen" kunnen nieuw een stem in het kapittel wordt worden gezien, zodat spreker er de voor- onthouden. Daarnaast verzette hij zich te keur aan gaf de voorstellen eerst een gen een vertegenwoordiging van de huis jaar aan de praktijk te toetsen. eigenaars, omdat zij te veel tot de belang _T -T Trhebbende partij behoren. Voor de V.V.D. spraken mevrouw Van H e e 1 - M o n t ij n en de heer Schot- j)e beer Kruisman vond voor zijn op- m a n, van wie eerstgenoemde veel waar- merkingen bijval bij vrijwel de gehele dering voor de verordeningen kon op- raadj zodat wethouder Van Leeu brengen. Aldus was zij overtuigd van de wen tenslotte tot een compromis moest noodzaak van de bepalingen met betrek- komen. Nadat de heer Van Leeuwen het king tot het vrouwelijk personeel, welke standpunt van het college had uiteenge zij eerder als een voordeel dan als een zetj dat meende beter met de samenstel- discriminatie voor de vrouw beschouwde. jjng van een nieuwe adviescommissie te De tweede spreker van deze fractie wens- kunnen wachten tot de herindeling van te de bepalingen over de commissie voor de ijmondgemeenten een feit was gewor- beroepsschriften nog eens aan een nader den! verzocht hij de raad de voorgestelde onderzoek te onderwerpen. commissie nu nog in deze samenstelling „m, te benoemen. Van zijn kant beloofde de De heer Kruisman (C.P.N)ook I der, dat het college zo mogelijk van oordeel dat er-bi] deze verordemn- reeds de eerstvolgende vergadering gen van discriminatie van de vrouw geen J indienen,waarbij sprake is, „Er zijn nu eenmaal wel am- de naam yan een vertegenwoordiger van meermeisjes, doch geen - de jeugd niet zal ontbreken. De raad nam luidde zijn op\ a ing. een met deze toezegging genoegen, alleen de gen een vertegenwoordiging van de huis van alcohol aan achttien jaar mogelijk blijft eigenaren te zullen verzetten. Hoewel de heer J o 11 i e (P.S.P.) even eens van mening bleek dat pas over enige tijd kan worden vastgesteld of alle ver anderingen ook verbeteringen zijn, wilde hij toch nu reeds enkele wijzigingen in de bepalingen aanbrengen. Een daarvan bestond uit het voorstel om de verkoop van alcoholhoudende dranken in sport- jeugd- en clubhuizen te verbieden. Daar naast vroeg hij zich af of de bepalingen I ten opzichte van het vrouwelijk personeel nu wél zo strikt noodzakelijk zijn. Ten- slotte kunnen de bona fide Horecabedrij ven best voor zichzelf uitmaken, wie zij wel of niet in dienst moeten nemen. Drs. Roessinh (P.v.d.A.) meldde I (Van een onzer redacteuren) VELSEN. De gemeenteraad van Velsen heeft woensdagavond weinig of geen bedenkingen aangevoerd tegen de door het college van B. en W. voorgestelde overeenkomst met Bureau Wijsmuller n.v. in IJmuiden, waardoor het voortaan mogelijk zal zijn de sleepboot „Nestor" van deze onderneming bij het bestrijden van eventuele scheepsbranden in te schakelen. Voor dit doel zal de „Nes tor" dan met een blusinstallatie wor den uitgerust. De heer Witte (K.V.P.) wenste alleen te worden ingelicht over de functionaris, die straks bevoegdheid heeft deze boot te alarmeren, terwijl de heer Kruisman (C.P.N.) van oordeel was, dat het huidige voorstel nog geen doelmatige brandbe strijding in de haven garandeert. Zo had hij uit de stukken begrepen dat met het aanbrengen van de installatie telkens nog een half uur zal zijn gemoeid, welk tijds verloop bij een ernstige brand wel eens noodlottig zou kunnen blijken. Met als motto „Een half ei is beter dan een lege dop", wilde hij het voorstel zijn stem echter niet onthouden, in de hoop dat er nog eens betere voorzorgsmaatregelen kunnen worden genomen. De voorzitter, burgemeester mr. J. C. Bührmanri vestigde er in zijn ant woord de aandacht op, dat met het aan schaffen van een speciale blusboot mins tens een miljoen gulden zal zijn gemoeid, welke kosten de financiële draagkracht van de gemeente verre te boven gaan. Onder deze omstandigheden is dit voor stel de enig mogelijke oplossing, waarbij spreker de raad nog wilde verzekeren, dat het college ten opzichte van voor zorgsmaatregelen altijd „kien" zal blij ven. Wat het tijdsverloop betreft had de burgemeester voldoende vertrouwen in het bekwaam gebleken personeel van Bureau Wijsmuller, om te durven ver onderstellen dat het aanbrengen van de installatie belangrijk sneller in zijn werk zal gaan. Evenmin zou spreker aarzelen de „Nestor" in te zetten in dat deel van het havengebied, waar het schip slechts met toestemming van een andere rederij mag opereren. „Eerst spuiten en dan kletsen", is hiervoor het devies van de burgemeester. Tenslotte mocht de heer Witte nog van hem vernemen, dat de bevoegdheid tot het alarmeren van de boot zal worden verleend aan de brandweercommandant of zijn plaatsvervanger. ADVERTENTIE De „Nestor" in actie in het IJmui- dense havengebied tijdens een oefe ning met een gedeelte van de brandblusapparatuur. Drie water kanons, die op het brugdek staan, jagen tonnen water omhoog. i (Van een onzer redacteuren) VELSEN. Zoals kon worden verwacht heeft de gemeenteraad van zich op zijn beurt als tegenstander voor I Velsen woensdagavond gaarne de exploitatie van de zelfwasserij en het een eventuele drooglegging van club- en badhuis aan de Snelliusstraat overgedragen aan mevrouw M. Janzen-Van stelfen'van^alcohotische drinken zalvoor- Ugmond uit Bakkum, op de voorwaarden welke reeds eerder in ons blad komen dat de jongeren naar andere ge- werden gepubliceerd. Al ging dit dan ook weer gepaard met een motie, legenheden uitwijken, waar wel aan deze ditmaal van de zijde van de V.V.D.waarin werd aangedrongen op een vraag kan worden voldaan. Tenslotte mag beroepsmogeliikheid voor de exploitante, wanneer het college zou menen v» ™ndlonrdCeSS bepaalde verzoeken te moeten afwijzen. Ook deze motie werd echter door kunnen worden voorkomen. Dwingt men geen enkele andere fractie ondersteund, de jongeren nu in zekere zin zich naar andere plaatsen te begeven, dan vallen j zij tevens buiten dit toezicht, hetgeen vol- Bij de behandeling van dit voorstel hij er de voorkeur aan geven wanneer mocht de raad een waarlijk lyrische ont- van de heer enkel raadslid in de neooenng zaï liggen. D e r k s e (k.V.P.), die zelfs Johann Niet volmaakt Strauss' onsterfelijke wals „An der scho nen blauen Donau" ter sprake bracht om de instemming van zijn fractie met deze Burgemeester Bührmann ging gang van zaken onder woorden te bren- uitvoerig op alle opmerkingen van de gen sprekers in, waarbij hij in de eerste plaats wilde vaststellen dat hier stellig geen Ook mr. W a 11 e r (V.V.D.) verklaarde volmaakt stuk aan de orde was. Daarom zich met het voorstel content, alleen zou zal het binnen afzienbare tijd opnieuw in behandeling worden genomen. In het vervolg van zijn betoog werd er door de burgemeester op gewezen, dat de zedendelicten in Velsen boven het lan delijk gemiddelde liggen, hetgeen volgens spreker overigens niet zo verwonderlijk is, omdat deze gemeente tot het haven gebied behoort. Wanneer in Velsen geen voorwaarden aan het in dienst nemen van vrouwelijk personeel in Horecabe drijven zouden zijn verbonden, dan be hoeft men er niet aan te twijfelen dat een dergelijke witte plek onmiddellijk in Nederland wordt gesignaleerd. Met als ge volg een grote belangstelling van lieden, die hier als minder gewenst moeten wor den beschouwd. Tot dusver is er voor het gemeente bestuur weinig aanleiding om in te grij pen geweest. In Velsen zijn thans van dertig tot vijfendertig vrouwen in dit bedrijf werkzaam, waarvan de politie slechts in drie gevallen op verzoek van de ouders bemiddelend is opgetreden. In een geval werd een werkvergunning ge weigerd. Wethouder De Boer schaarde zich bij zijn antwoord aan de zijde van drs. Roessingh, door erop te wijzen dat het vaststellen van een leeftijd een totaal verkeerd effect zal hebben. Het college geeft de voorkeur aan een methodiek van bescherming, waardoor wordt voorkomen dat de jeugdige sportman zich na afloop van een wedstrijd met zijn koffertje naar een gelegenheid begeeft, waar de leiding minder verantwoord is dan in een club huis. Om al deze redenen achtte de wet' houder het dan ook gewenst, de verkoop van alcoholische dranken in jeugd- en clubhuizen niet onmogelijk te maken. ADVERTENTIE Kennemerlaan 63 IJmuiden - Telefoon 14781 in het contract de bepalingen over de tariefswijzigingen enigszins werden ver zacht. Bij voorbeeld door deze op te han gen aan het indexcijfer. Daarnaast achtte hij het rechtvaardig, indien voor de ex ploitante een mogelijkheid tot beroep zou worden opengesteld. Van ganser harte akkoord", gaf de heer A 1 g r a (Prot.-Chr.) op zijn beurt te kennen en omdat naar zijn mening de voorwaarden naar behoefte en niet streng dogmatisch waren geregeld, zag hij het nut van de door mr. Waller aanbevolen clausule op dit ogenblik nog niet in. De heren Kruisman (C.P.N.) en Meijer (P.v.d.A.) hadden evenmin enige moeite met het stuk, vooral omdat de sociale functie van dit object op deze wijze ver zekerd blijft. Op deze wijze werd het wethouder Van Leeuwen niet al te lastig ge maakt het voorstel te verdedigen, zodat hij alleen de opvatting van mr. Waller diende te bestrijden. Hij deed dit door te wijzen op de bui tengewoon prettig verlopen onderhande lingen tussen de exploitante en het col lege, waarbij door de heer Janzen tegen geen enkele voorwaarde enig bezwaar kenbaar is gemaakt. Bovendien kan de exploitante zich bij eventuele geschillen steeds op de raad beroepen. Daarbij heeft het college geen enkel belang de exploi tante het zakendoen onmogelijk te ma ken. Het tegendeel is immers het geval Tenslotte herinnerde de wethouder er nog even aan dat zelfwasserij en bad huis jarenlang het zorgenkind van de gemeente zijn geweest, dat bij geen enke le begrotingsbehandeling onbesproken is gebleven. Hij adviseerde de raad dan ook in het belang van beide partijen met het voorstel in te stemmen. De raad bleek hiertoe unaniem bereid met uitzondering van mr. Waller, die door middel van de reeds vermelde motie trachtte de door hem bepleitte bepaling in het contract te laten opnemen. Ech ter vergeefs, zoals uit het bovenstaande is gebleken. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. In geval van brand in het IJmuidense havengebied zal voor een effectieve bestrijding van het vuur men niet meer behoeven te wachten op de tot blusboten ingerichte ijsbrekers uit Am sterdam, die anderhalf uur nodig hebben om de lange waterweg af te leggen. Wijs mullere sleepboot „Nestor", die sinds haar indienststelling in 1958 vooral in het IJmuidense havengebied werkzaam is om zeeschepen van en naar de sluizen en de buitenhaven van Hoogovens te assisteren, is thans extra zwaar uitgerust voor brandbestrijding in het IJmuidense ha vengebied. Het is deze 30 meter lange en 200 brt. metende sleepboot, die mede op verzoek van de gemeente Velsen, is uit gerust als brandblusboot voor het blussen vaji branden in gebouwen, kunstwerken, installaties op de wal en op binnenvaar tuigen in het havengebied tussen de slui zen en pieren. Het blussen van branden op zeeschepen valt buiten de overeen komst, die de gemeente Velsen en Wijs muller hebben gesloten. Wijsmuller be houdt zich hierdoor haar recht als berger onverkort voor. Alle te IJmuiden gestationeerde sleep boten van n.v. Bureau Wijsmuller zijn uitgerust met een brandbluspomp, waar op zes slangen kunnen worden aangeslo ten Daarnaast heeft de „Nestor" echter veel extra uitrusting aan boord gekre gen. In de eerste plaats werd een hogedruk- brandbluspomp geïnstalleerd met een ca paciteit van 4100 liter water per minuut. Op deze pomp kunnen verdeelkasten en waterkanonnen worden aangesloten, die een plaats hebben gekregen op het brug dek. De „Nestor" is daartoe uitgerust met twee waterkanons, die zowel voor water als schuim geschikt zijn; voorts met twee schuimkanons en tenslotte twee hand- schuimkanons. Speciale tanks zijn op het schip ingebouwd om een lading ossebloed mee te voeren voor de brandbestrijding met behulp van schuim. De waterkanons zullen per minuut elk 2000 liter water of ongeveer 13 kubieke meter schuim kunnen leveren. De hand- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Hedenavond om zeven uur, wordt in de Haarlemse Grote Kerk de jaarlijkse evangelisatie-bijeenkomst Licht over Haarlem" gehouden. De tij dens deze avond te houden dienst zal wor den geleid door de hervormde vlootpredi- kant ds. J. van den Blink uit Baarn en ds. G. Toornvliet, gereformeerd predikant van Radio Bloemendaal. Aan de bijeenkomst werken voorts mee een massaal koor onder leiding van Pie- ter de Jong, het Dubbelkwartet onder leiding van Teke Bijlsma, die ook her orgelspel zal verzorgen, het Leger des Heilscombo „The Christi Five" en de trompettist Wim Hardenbol. Tijdens „Licht over Haarlem" worden radio-opnamen gemaakt die op zondag middag 29 oktober om kwart over twaalf worden uitgezonden. Ook worden er op namen voor een grammofoonplaat ge maakt. Om tien minuten over zeven Despeelt Teke Bijlsma het orgel en om half acht begint een zangdienst en om acht uur de eigenlijke bijeenkomst. Het aantal zitplaatsen in de kerk is voor deze gelegenheid met vijfhonderd uitgebreid. Dit is noodzakelijk in verband met de grote te verwachten belangstel ling. In vorige jaren bezochten 1800 per sonen de bijeenkomst. Na de dienst bestaat de mogelijkheid tot een gesprek met de beide predikanten Deze avond staat onder auspiciën van de Commissie Maandagavond Begijnhof diensten en het Evangelisatie Comité Be gijnhof. schuimkanons zorgen elk nog eens voor 800 liter per minuut. Naast deze directe aanvalsmidde len heeft de „Nestor" ook een grote uit rusting slangen, verbindingsstukken, straalpijpen en verloopstukken aan boord gekregen. Voorts behoren tot de uitrus ting zuurstofmaskers, veiligheidsgordels, brandhelmen, bijlen, extra-lampen, as best- en wollen pakken. De brandblusboot is zoals de meeste in IJmuiden gestationeerde sleepboten uitge rust met verplaatsbare dieselpompen. Hiervan heeft de „Nestor" er vier aan boord. Ook een complete duikeruitrusting voor een kikvorsduiker en tenslotte snij- en lasapparatuur worden aan boord mee gevoerd. De „Nestor" en haar bemanning hebben in de loop der jaren aan de bestrijding van verschillende scheepsbranden deelge nomen. Een van de laatste was die van de tanker Diane" op 17 april van dit jaar in de Noordzee. Dit 60.193 ton metende schip geraakte toen na een aanvaring in brand. Twee Belgische sleepboten, drie sleepboten van Smit en de „Nestor" en „Titan" bestreden toen gezamenlijk het vuur in de tanks van het schip. En met succes. Het vuur werd bedwongen en on danks de grote schade als gevolg van explosies in de tanks wist de „Diane" Rotterdam te bereiken. Het schip is in middels hersteld op de werf van Verolme en is al weer in de vaart gebracht. GEBOREN: Anita M. M. d. v. T. W. Vermeulen ep A. R. A. Kramer, Alkmaar. Irma C. C. d. v. A. Beentjes en C. van der Molen; Annemarie A., d. van J. G. Sporry en E. L. ten Hoeve, Beverwijk; Yvonne M. A. W. d. v. J. J. M. Dam en M. A. J. Kaandorp; Johannes M. z. v. H. S. Eeltink en K. Tromp, Beverwijk; Eveline d. v. H. Los en A. T. Oudhuizen, Uitgeest; Emelie V. C. d. v. N. Beentjes en M. C. V. Zent- veldt, Akersloot; Willemke W. d. v. D Sonnema en W. Muilenburg; Miranda d. v. A. van der Glas en H. J. H. Wensink; Erik z. v. F. G. Groot en A. J. Dinkla, Be verwijk; Marcellus C. z. v. S. Tuin6tra en J. G. C. Beentjes; John F., z. van C. M. A. Beerse en J. C. M. Zonneveld, Castricum Jan z. v. J. W. Schuurmans en J. M. Terp stra; Astrid C. d. v. F. J. Volkers en S. J Roos; Jolanda J. K. d. v. N. W. Laan en A. G M. Hoogeboom, Assendelft; Astrid d. v. J. M. Apeldoorn en W. de Vries, Vel sen; Gerda d. y. J. M. Apeldoorn en W. de Vries, Velsen. ONDERTROUWD: F. W. Stedelaar te Beverwijk en M. G. Sinnige. GETROUWD: Gerardus J. van Hooff te Beverwijk en Johanna Raspoort; Jacobus van Baar te Berkhout en Margaretha M Rozing. OVERLEDEN: Jacobus M. Spanjaard, 2 maanden. De „Nestor"-bemanning in de weer bij het bestrijden van een brand op de tanker „Diane" in april van dit jaar. Links op de voorgrond een van de schuimkanons van de „Nes tor" in vol bedrijf. VELSEN Het carillon van de Stad huistoren te IJmuiden wordt zaterdag 21 oktober van 1617 uur weer bespeeld door beiaardier Hein de Ligt. Het pro gramma is samengesteld uit de volgende werken: Allegro uit concerto van Ant. Vi valdi; Weck op Weck op dat herte mijn en In de hemel is ene dans; Caillarde op 85 van Fr. Thomé; Een kalamander rok en Meiseke jong; Luchtige Suite van Wou ter Paap; Wij boeren en boerinnen en Wel Annemarieke; Thema ostinato van Willem Vogel; Herfstliedje van C. M. von Weber; De wind van C. Geerlings; Ro mance Capriccioso van Romke de Waard; Improvisatie. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Theron van Rotterdam; Mithras, Rotterdam; Regina Ida, Londen, IJmuiden; Cd. de Barranquila, Antwerpen; El. Bornhoffen, Antwerpen; Leoni- das, Operto, Guineekust, Antwerpen; Tor Ang- lia, Gothenburg; Berkelstroom,Rotterdam; Fivel- borg, Scarborough, IJmuiden; Ahoy, Seskaroe; Ruegen, Stettin; Anco Swan, Londen; Cremon, Leningrad, Zaandam; Antonio Lucio, Avilez, IJmuiden; Hontestroom, Sheerness; Heinz Ka- pelle, Helfast; Johannes Fritzen, Narvik; Aleksi, Archangel, Velsen, Frans van Seumeren, Ham burg; Filia, Archangel, Zaandam; Charlton Mira, Seven Island, IJmuiden; Emsworth, Dover. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Erlan- langen naar Antwerpen; Weimar, Antwerpen; Waverstroom, New Ross, Tor Hollandia, Got henburg; Ce ras, Hamburg; Heinschriewer, Ud- devalla, Kirkeness, IJmuiden; Lanrick, Leith; Arneborg, Lowestorft, IJmuiden; Togokust, Ham burg; Grada Westers, Bridgewater, IJmuiden; Otello, Antwerpen, Zaandam; Artemia, Rotter dam;; Rijnstroom, Shorenham, Ardeas, Rotter dam; Moerdijk, Selby; Caravelle, Poole, IJmui den, Holchart, Esbjerg; Swift 3, Londen; Am- stelstroom, Goole; Spaarneborg, Ystad, IJmui den; Greta, Rotterdam, Trito, Rotterdam; Can- dine, Rotterdam; Waterland, Hamburg; Zaan- borg, Mostyn, IJmuiden; Delfborg, Pools, IJmui den; Plover, Felixtowe; Teunika, Faversharn; La Paloma, Londen; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Myfem, Stockholm, IJmuiden; Gem ma, Klaipeda; Confid. Colchester; Koudekerk, Bremen; Patignies, Antwerpen; Karachi, Rotter dam; Jans, Londen; Breechees, Ipswich; Weiszer Grief, Rotterdam, Zaandam; Max Sieghold, Rotterdam; Spirit, Norrich; Heinz Wilhelm, Le Guildo, IJmuiden; Res Nova. Wells, IJmuiden; Erich Retz.latff, Savona, IJmuiden. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Silks- worth van Port Churchill; Commander, Newport Neva; Hayling, Dordrecht; Advent, Rotterdam, IJmuiden; Bona, Rotterdam; Kennemerland, Hamburg; Jan Laurenz, Rotterdam, IJmuiden; Seeadler 2, Schiedam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: John Augustus Essberger naar Sarroch; Tor Anglia, Immingham; Droco, Rotterdam; Lori dreyer, Rotterdam. TJmuiden; Saaremaa, Kristiansand, Zaandam; El. Bornhofen, Rotterdam (Indien achter de plaats van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7