udenten verontrus over BVD-gesnuffel 25. Vier marine-korporaals bij autobotsing omgekomen Staking bij Bata ten einde na interventie minister K ES HET VERTROUWDE MERK .j Agenda mor Haarlem en de IJmond bondig en Open brief aan Kamercommissie Verklaring van V.S.-ambassade over Yvonne Paul Huurvrijlating wordt niet ongedaan gemaakt Geen hoop meer in Urk Conflict tussen bisschop en pastoor - *T&' Naar dezelfde berm uitgeweken Houtzaagmolen voor architect J. van Stigt Morgen koeler t ZATERDAG 21 OKTOBER 1967 Commissie spreekt met minister ~^nl?alon- EEN KEIJZER TAPIJT PER METER2 Minister Schut: Boerin aangehouden na boerderijbrand Deense kotter haalde stoffelijk overschot op - w m Amsterdams echtpaar in Spanje zoek Norma,'n Van Aarsen-produkt (sinds 1880), Boxmeer, tel.08855/1401 Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Langspeelfles De Kuyper l\ ït is DEN HAAG. De redactie van het Leidse Universiteitsblad (LUB) heeft de leden van de vaste commissie voor inlichtingen- en veiligheidsdiensten van de Tweede Kamer naar aanleiding van de B.V.D.-activiteiten bij de Leidse universiteit een open brief ge stuurd. Daarin wordt onder meer gezegd dat het communiqué van de B.V.D. naar aanleiding van deze gebeurtenissen de verontrusting hij de studenten allerminst heeft weggenomen. In de open brief wordt uiting gege ven aan de bezorgdheid over de recht vaardigheid, die betracht wordt bij de aanstellingen in overheidsdienst. De vraag wordt gesteld: „Welke persoon in overheidsdienst weet wat voor on derzoek door de BVD over hem is in gesteld? In het ranport zal heel wat meer staan over zijn politieke achter grond dan hij weet, heel wat meer wat vaak bij de universiteit is ver zameld," aldus de studenten. Aan de leden van de Kamercommis sie wordt verzocht te onderzoeken wat in het geval van de Leidse universi teit de feiten zijn geweest. „Wat heeft d,e BVD bij de administratie van- de Leidse universiteit gedaan? Het is aan u om te bepalen of de aan de dag ge komen feiten verontrustend zijn. Wij vinden van wel", aldus de brief. De redactie van het LUB vraagt de leden van de commissie te onderzoe ken en bekend te maken wat de ac tiviteiten van de BVD zijn rond de universiteiten, afgezien van het onder zoek in de administratie. „Hierover doen vele, groot onbehagen wekkende geruchten de ronde," aldus de open brief. Voorts wordt gevraagd welke punten door de BVD worden onderzocht voor rapporten, die als maatstaf moeten dienen bij benoemingen, welke punten personen voor een overheidsfunctie diskwalificeren, of bepaalde gegevens voor alle of slechts voor enkele over heidsfuncties diskwalificeren en waar om slechts zelden de resultaten van een onderzoek aan de betrokkenen worden meegedeeld. Tenslotte wordt de commissie ge vraagd of het niet mogelijk is in het algemeen een onderzoek in te stellen naar het bestaansrecht van de BVD in de tegenwoordige vorm. De studenten zijn ervan overtuigd, dat een goed functionerende parlementaire controle commissie deze punten dient te onder zoeken en waar mogelijk ook te pu bliceren. De BVD-Kamercommissie heeft gis termiddag vergaderd en de BVD-acti- viteiten aan de rijksuniversiteit in Lei den besproken, mede aan de hand van op haar verzoek door de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Beernink, schriftelijk verstrekte inlichtingen. De commissie heeft minister Beernink be reid gevonden tot een op zeer korte termijn te voeren nader mondeling overleg. Tot zolang onthoudt de com missie zich van commentaar op deze aangelegenheid. .wwwwinnnrvinnnrwinnRnn) ADVERTENTIE Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) v.a. POSTBUS 39 - HILVERSUM DEN HAAG. Naar aanleiding van de berichten omtrent de 38-jarige Yvonne Paul, die sinds tien dagen in de vertrek hal van Schiphol bivakkeert, is van de zijde van de Amerikaanse ambassade in Den Haag gezegd, dat zij geacht werd te behoren tot de groep die volgens be paalde artikelen van de immigratiewet binnenkomst in de V.S. geweigerd kan worden op grond van „een geestelijke afwijking". Volgens de Amerikaanse immigratie dienst heeft mej. Paul, die in april 1967 werd gedeporteerd, voor haar uitwijzing geweigerd een gesprek te hebben met vertegenwoordigers van die dienst. DEN HAAG. De minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. Schut, heeft aan het Landelijk Verbond van Huurdersverenigingen meegedeeld, dat hij geen aanleiding ziet de maatrege len inzake het vrijlaten van de huren in bepaalde gebieden in te trekken. Op grond van adviezen van Gedeputeerde Staten en van vele gemeenteraden is hij van oordeel, dat in die gebieden glo baal bedien van schaarste aan wonin gen niet meer kan worden gesproken. Grote spanningen of moeilijkheden als gevolg van een vrijer huurbeleid behoe ven daar volgens hem in het algemeen dan ook niet te worden gevreesd. Het Landelijk Verbond van Huurders verenigingen had op 26 september de mi nister verzocht de vrijlating van de huren niet op 1 oktober in werking te doen tre den, maar deze op te schorten tot 1 januari 1969 of later. In Blerick hebben 177 huurders van een Venlose bouwvereniging bericht ge kregen dat zij met terugwerkende kracht van het tijdstip af dat zij de woningen hebben betrokken maandelijks 2,75 aan huur moeten bijbetalen. Tevens is hun medegedeeld dat per 1 november de huur met dit bedrag verhoogd is. BORGER. Dinsdagavond is in Bruinerveen een boerderij in vlammen opgegaan. Een onderzoek van de rijks politie heeft er toe geleid dat vandaag de 52-jarige boerin is aangehouden. (Van onze correspondent) URK. Een Neptune van de marine luchtvaartdienst heeft drijvend wrakhout waargenomen op de plaats waar de Urker kotter „Vigilate deo vidente" de UK 154 waarschijnlijk is ondergegaan. Bovendien heeft een Deense kotter een stoffelijk overschot geborgen ter hoogte van Bor- kum, op ongeveer dezelfde plaats, waar donderdag het stoffelijk overschot van Jan Jenema werd aangetroffen. De Deen se kotter was gisteravond op weg naar een haven, waar het lichaam zal worden geïdentificeerd. Daarna zullen bijzonder heden naar Urk worden doorgegeven. Beide berichten hebben iij. U,rk de laatste hoop op een thuiskomst van de UK 154 doen wegvallen. (Van onze correspondent) SCHAESBERG. De parochieraad van de r.-k. parochie heeft zich achter pastoor E. Midema geschaard, die van de bisschop van Roermond, mgr. Moors, het verzoek had gekregen ontslag te nemen. Het ver zoek legde pastoor Midema, gesteund door zijn parochianen, naast zich neer. De bisschop is van oordeel dat pastoor Midema gebrek aan collegialiteit heeft getoond en zich bovendien niet wenst te houden aan het beleid, door het bisdom uitgestippeld. Volgens het bisdom heeft pastoor Midema zich aan een vijftiental „beleidsfouten" schuldig gemaakt. Twee van deze fouten zijn het over het hoofd zien van doopbewijzen bij het sluiten van een huwelijk en het voltrekken van ge mengde huwelijken zonder dat het bis dom daar dispensatie voor had ver leend. Het ontslag van de pastoor is voor lopig opgeschort. EDAM. Een frontale botsing tussen een vrachtauto van een expeditiebe drijf uit Elburg en een personenauto heeft gistermiddag omstreeks vijf uur op de E10-weg in Edam vier mensen levens geëist. De personenauto, waarin vier korporaals van de marine zaten, was op weg naar Den Helder. Bij een inhaalmanoeuvre naderde van de ande re kant de vrachtauto. Om een frontale botsing te vermijden weken beide au to's naar dezelfde wegberm uit, die ter plaatse tamelijk breed is. Door deze noodlottige samenloop ontstond de bot sing. De vier korporaals waren op slag dood. De chauffeur van de vrachtauto werd lichtgewond. De vier omgekomenen, allen beroeps militairen, zijn de 25-jarige J. G. Dok ter, de 34-jarige A. H. A. Wils, de 30- jarige G. T. Kreleger en de 31-jarige H. C. Veldkamp. Zij hadden allen de AMSTERDAM. Tijdens de gisteren in het RAIcongrescentrum gehouden jaar lijkse Houtdag werd door het bestuur van het Houtvoorlichtingsinstituut de tiende zilveren houtzaagmolenprijs ditmaal toe gekend aan de Amsterdamse architect J. van Stigt. Hij kreeg deze prijs „we gens de consequente materiaal-eigen toe passing van hout, in spirituele en con structieve zin, voor het personeelspavil- joen der Technische Hogeschool-Twente" Voor dit gebouw ontving hij in 1965 de Van Eek prijs voor architectuur. rang van korporaal-machinist, waren gehuwd en woonden in Den Helder. GELEEN. Op de autoweg E39 in Schinnen is een auto bij een inhaal manoeuvre door de middenberm ge schoten en op de andere rijweg frontaal in botsing gekomen met een vrachtauto met aanhanger. De bestuurder van de pei-sonenauto, de 61-jarige J. G. H. Creemers uit Maastricht, administra teur van de PLEM, kwam daarbij om het leven. Een medeinzittende werd le vensgevaarlijk gewond. De personenau to was aan het inhalen toen plotseling voor hem een vrachtwagen eveneens ging inhalen en de personenwagen, de middenberm indrukte. De grote Amerikaanse auto, waarin vier korporaals van de marine om het leven kwamen bij een botsing met een vrachtauto, werd totaal vernield. AMSTERDAM. De politie stelt sinds enkele dagen alles in het werk om achter de verblijfplaats van de heer en mevrouw J. Müller-Marandi uit de hoofdstad te komen. Het echtpaar vertrok op 18 sep tember voor een vakantie van drie weken per auto naar Spanje en zou op 8 okto ber terugkeren. Het laatste levensteken, een nrentbriefkaart, kwam op 5 oktober uit Taragona. De 38-jarige heer Müller had op 16 oktober weer op zijn werk moeten zijn. Aan Interpol in Parijs en Madrid is verzocht een onderzoek in te stellen. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. De staking bij de Ba- ta-Best, die in tal van Nederlandse schoen fabrieken, waarvoor de Brabantse onder neming als toeleveringsbedrijf optreedt, haar funeste gevolgen al deed voelen, is gisteravond na een vergadering van sta kingsleiding en stakers over de bemidde Iingsvoorstellen opgeheven. Maandagmorgen wordt het werk her vat. Het voorbarige bericht van de NCRV over de radio dat de staking opgeheven zou zijn, terwijl de stakers nog tot stem ming moesten overgaan, zette kwaad bloed. Slechts met een gering percentage kon de driekwart meerderheid worden be haald. ADVERTENTIE De opheffing van de staking is een ge volg van de interventie van minister Rool- vink, die beide partijen donderdagavond op het departement voor een gesprek aan tafel had gebracht. De bijeenkomst had een moeilijk verloop. Na zeven uur confereren werd het volgende resultaat bereikt: van 1 april af gelden voor de werknemers de collectieve arbeidsover eenkomsten voor schoen-, leder-, textiel- en rubberindustrie, inclusief de algemeen toegepaste pensioenpremiecompensatie van 3 percent. Verder aanvullende loon- betaling tot 31 december als de toepassing van de betreffende bedrijfstak-CAO's tot gevolg zou hebben dat .het loon lager zou zijn dan met toepassing van vier en an derhalf percent loonsverhoging. Met ingang van 30 oktober tot'en met 31 december zal de werktijd voor de werknemers inploegendienst inde kousen- fabriek worden aangepast aan de normale arbeidsduur volgens CAO in de textiel industrie met behoud van het inkomen, dat wil zeggen dat er bij deze kousenfa- briek korter wordt gewerkt met behoud van loon. Belangrijk is ook dat de geschillen over de toepassing van de bedrijfstak-CAO's zullen worden behandeld overeenkomstig het bepaalde in de betreffende CAO's. Daarmee is het fundament voor een vruchtbaarder samenwerking gelegd in een bedrijf dat onder overwegend Tsje chische leiding eertijds een sociaal kli maat deed ontstaan dat de Nederlander volkomen vreemd was. Het besluit om weer aan het werk te gaan werd geno men met 261 stemmen voor en 83 tegen. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelgroep Ensemble met „Pygmalion", blijspel van G. B. Shaw. Regie: Karl Guttmann. Zondag. 20 u.: David Berglas met zijn „Magie Show". Maandag, 20 u.: De Haagse Comedie met „Helder zien in het donker" van Peter Shaffer. Regie: Carl van der Plas. Concertgebouw, vandaag. 20 u.: Con cert door het Haarlems P.T.T. Mannen koor, o.l.v. P. J. Potgieser. M.m.v. de Koorschool Kathedrale Basiliek, het Pos taal Mannenkoor Breda en Jan Schouten (orgel). Maandag, 13.30 en 14.45 u.: Jeugdconcerten door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Hildebrandzaal (Smedestraat), van daag, 20 u.: Jubileumconcert van het r.-k. Stedelijk Gemengd Koor. M.m.v. „Der Atter Sangverein" uit Osnabrück en „Zang en Vriendschap" en „Zanglust" uit Hoofddorp. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Texas Addio", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „In negentig nachten de wereld rond", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Wilde nacht in Jericho", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Destry". 18 j. Zondag, 11 u.: „Gravin Mariza", a.l. Luxor, 14 en 20 u. en zondag 14, 17 en 20.15 u.: „Modern Millie", a.l. Vandaag, 23.30 u.: „Dr. Strangelove (or.: How I learned to stop worrying, and love the bomb)", 18 j. Minerva, vandaag en zondag, 14.30 en 20.15 u. en maandag 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Zondag, 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Night Ladies", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u „Made in U.S.A.", 18 j. Zondag, 11 u.: „Ballet Assepoester", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10 tot 12.30 u. (behalve maandag) en 14 tot 17 u. (op zondag 14 tot 17 u.): Ten toonstelling van werken uil het Aarts bisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Gemeentearchief Haarlem (Jansstr. 40): Expositie over „Het Stadsbestuur van Haarlem van 1245 tot heden". Geopend op werkdagen, behalve zaterdag van 9 tot 12 en 14 tot 17 u. en op 2 november ook van 20 tot 22.30 u. Tot 4 november. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Henri Kley. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 3 november. Duysterghast (Zandvoort): Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. expositie van grafieken, schilderijen en tekeningen van Kees Okx. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag, 20 u.: „Volluk", satirisch programma door Joost Nuissl, Dick Poons en Cobi Schreijer. Frans Halsmuseum (ingang Klein Hei ligland), maandag, 20 u.: „Vernieuwingen in de r.-k. Kerk", cursus door pater J. van Kilsdonk (Volksuniversiteit). Muziekzaal Brinkmann (Grote Markt), maandag, 20 u.: Lezing door pater S. Jels- ma M.S.C. te Utrecht over „De verklaring van de rechten van de mens". Tevens voordracht van enige gedichten door Otto Sterman. (Dag der Verenigde Naties). Verenigingsgebouw (Graaf Florislaan) Vogelenzang: Maandag, 20 u.: Voorlich tingsbijeenkomst B. en W. van Bloemen- daal. ZATERDAG 21 OKTOBER City, 19 en 21.30 u.: „Samen uit. samen thuis". Stadsschouwburg, 20 u.: „De man met vier vingers". ZONDAG 22 OKTOBER City, 14.30 u.: „Tarzan trekt naar In dia"; 19 en 21.30 u.: „Samen uit, samen thuis". Stadsschouwburg, 15 u.: „Laurel en Hardy als brokkenpiloten"; 20 u.: „De man met vier vingers". MAANDAG 23 OKTOBER City, 20 u.: „Samen uit, samen thuis". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAB 21 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Django"; 23.30 u.: „Fantastisch experiment". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". ZATERDAG 21 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De held van Rodeo"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Hoe vertel ik het mijn vrouw". Luxor Theater, 14.15, 16.30. 19 en 21.15 ii.: „Je leeft maar twee keer". MAANDAG 23 OKTOBER Kennemer Theater. 19 en 21 15 u Hoe vertel ik het mijn vrouw" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". Reacties. Het Rotterdamse aannemingsbe drijf dat voor 5 miljoen de voorma lige kathedrale kerk aan de Westzee dijk heeft gekocht, wordt overstelpt met brieven en telefoontjes van men sen die het er niet mee eens zijn dat het kerkgebouw een commercieel ob ject is geworden. Er was ook een brief van een inwoner van Heerlen bij die voorstelde de kerk steen voor steen af te breken en in Heerlen te herbouwen. Directeur. Tot directeur van het Neder lands Wetenschappelijke Instituut voor Toerisme in Breda is genoemd,drs. Th. G. W. Bodewes uit Utrecht. Het insti tuut liedt kaderpersoneel voor toeris tische functies op. Het was sinds 1 april van dit jaar zonder directeur toen mr. L. van Egeraat als zodanig ontslag nam. Hcogleraar. Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is dr. W. J. van Doorenmaalen benoemd tot hoogleraar in de fakulteit der geneeskunde om onderwijs te ge ven in de anatomie en embryologie. Jongen vermist. De politie van Rheden speurt naar de 16-jarige Willem August Kemper die sinds 3 oktober spoorloos verdwenen is. De jongen, leerling van de technische school Arnhem, verliet in de morgen van 3 oktober op de fiets zijn ouderlijke woning, om naar school te gaan, maar is daar nooit aangeko men. Nieuw bejaardentehuis. Prinsen Margriet heeft in Roermond het nieuvA: gedeelte van het „Roomsch Catholijc Godshuis", een complex van bejaardenhuizen, of ficieel geopend door de „Margrietklok" te onthullen. Deze klok is de grootste van het nieuwe carillon, dat tegelijk met de onthulling in werking werd gesteld. Vogeljaarprijs. In Amsterdam is voor de eerste keer de dr. Jac P. Thijsse-Vo geljaarprijs uitgereikt, welke ter gele genheid van de 100ste verjaardag van dr. Thijsse in 1965 werd ingesteld. De prijs 1000.-) is verleend aan de heer M. de Jong voor zijn boek „Vo gels binnensdijks en buitensgaats" en aan de heer K. Zweeres voor zijn boek „Naar rijke vogelgebieden". Luchtdoop. De derde F.28 Fellowship van Fokker heeft zijn luchtdoop ondergaan. Ter ere van chef-invlieger A. P. Moll, die ook dit toestel bestuurde, heeft het als registratie de letters PH-MOL ge kregen. De eerste F28 maakte op 9 mei de eeerste proefvlucht. Op 3 augustus volgde het tweede toestel. „Huwelijkszegel" De Haagse rechtbank heeft een 33-jarige cartograaf veroor deeld tot een boete van 20 gulden. Hij had in verband met het huwelijk van prinses Beatrix een herdenkingszegel vervaardigd om de onjuistheid aan te tonen van de mededeling van minister Suurhoff dat het ontwerpen en vervaar digen van een huwelijkspostzegel niet tijdig meer mogelijk zou zijn. Hij had een brief „gefrankeerd" met zijn zegel verzonden, maar PTT ontdekte de vals heid. ADVERTENTIE Al spelende met een fles Citroenbrandewjjn De Kuyper en frisdranken naar Uw keuze, maakt U ettelijke heerlijke longdrinks. En let wel: Citroenbrandewijn De Kuyper wordt nog steeds verkocht in de héleliter-fles. U doet er dus lekker lang mee. Het KNMI deelt mee: Een bij een depressie bij Schotland be horend front, dat de scheiding vormt tus sen vrij warme continentale en koelere oceanische lucht, bevond zich vandaag nog ten westen van ons land. Deze con tinentale lucht is onstabiel, zodat er plaatselijk regen- en onweersbuien voor kwamen. Zondag zal de oceanische lucht ons land bereiken. Met een naar zuidwest of west ruimende wind wordt koelere lucht aan gevoerd. Naast zonnige perioden zullen plaatselijk ook enkele buien voorkomen. De temperaturen zullen zondag in het al gemeen enkele graden lager zijn dan van daag. WEKRRAPPORTEN Maximum- en minimum oc c •h (9 temperaturen a a BB <V 3 binnen- en buitenland BS BS Den Heidei half bew. Z 18 11 0 Ypenburg zw, bew. zzw 19 14 0 Vlissingen half bew. z 17 13 0 Eelde zw bew. zzw 18 11 0.2 De Bilt Jicht bew. z 19 11 0 Twente licht bew. z 18 14 0 Eindhoven zw bew. z 19 14 0 Z.-Limburg onbewolkt z 19 13 0 Helsinki regen windstil 6 1 3 Stockholm regen zzw 8 7 2 Oslo geh bew. windstil 5 4 5 Kopenhagen zw bew zw 13 10 1 Aberdeen licht bew. z 14 8 0 Londen regen nnw 17 12 0.3 Amsterdam zw. bew. z 18 11 0 Brussel licht bew. zzo 18 9 0 Luxemburg onbewolkt zzo 9 0 Parijs half bew. zo 19 12 0 Bordeaux zw. bew. zo 25 16 0 Grenoble onbewolkt windstil 20 7 0 Nice onbewolkt n 20 12 0 Berlijn onbewolkt zzo 15 7 0 Frankfort mist windstil 17 3 0 München onbewolkt z 19 2 0 Zürich mist windstil 17 4 0.2 Geneve mist wzw 18 3 0 Locarno onbewolkt O 16 0 0 Wenen onbewolkt zo 14 3 0 Innsbruck onbewolkt windstil 16 -1 0 Belgrado onbewolkt O 14 2 0 Athene zw bew. n 15 13 1 Rome onbewolkt O 22 7 0 Barcelona zw. bew. windstil 20 16 0 Madrid zw. bew. z 26 13 0 Maliorca onbewolkt ono 25 13 0 Lissabon onbewolkt zw 22 12 17 Zondag 22 oktober Zon op 7.16 uur; onder 17.33 uur. Maan op 18.56 uur; onder 11.53 uur. Maandag 23 oktober Zon op 7.17 uur; onder 17.31 uur. Maan op 19.35 uur; onder 13.00 uur. Maanstanden Laatste kwartier 26 oktober 13.04 uur Hoog en laag water in IJmuiden. Zaterdag 21 oktober Hoog water 5.04 uur en 17.17 uur. Laag water 1.01 uur en 13.09 uur Zondag 22 oktober Hoog water 5.35 uur en 17.48 uur Laag water 1.32 uur en 13.38 uur Maandag 23 oktober Hoog water 6.08 uur en 18.20 uur Laag water 1.59 uur en 14.05 uur Het hoog en laag water te Zandvoort 18 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2