Doden door kolendamp Tijd van aparte sexuele moraal is thans voorbij Geen meningsverschil Bergh u is-Biesheuvel Brand maakt dertig man werkloos Kort en bondig MEISJE VERWISSELD MET DODE VRIENDIN Agenda voor Haarlem de Rotterdamse ruit vordert NVSH-CONGRES „SEXTANT": Politici gestrand op rijksweg 12 Eenheid op A.R.-partijconvent Soeharto wellicht naar Nederland Auto na botsing van dijk gerold; één dode Ontdekt na begrafenis Wolkenvelden MAANDAG 23 OKTOBER 1967 2 Secretaris KNVvL onderscheiden Prostitutie Brandstichting bekend y Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk HEEFT U LEKKE DAKEN •3 5 8 MAASTRICHT Buren hebben zater dagmiddag de 64-jarige heer Th. Walters en zijn eveneens 64-jarige echtgenote dood aangetroffen in hun huis aan de Mr. Ul- richweg in Maastricht. Een voorlopig on derzoek heeft uitgewezen dat het echtpaar ten gevolge van een defecte schoorsteen aan kolendampvergiftiging is overleden. Hun hond leefde bij de ontdekking nog, maar stierf korte tijd later. BEERTA Zaterdagavond is in Beerta het echtpaar Kloosterman door kolen dampvergiftiging om het leven gekomen. De man was 72 jaar, de vrouw 69 jaar. Om zeven uur was een kleinzoon nog op bezoek geweest, die de opmerking had gemaakt dat de kachel zo stonk. Dezelfde avond moest een overbuurvrouw zich onder me dische behandeling stellen, eveneens ten gevolge van kolendampvergiftiging. Haar man had haar, toen hij thuis kwam, be dwelmd aangetroffen. DEN HAAG. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart, is zaterdag in Den Haag een bij zondere vergadering gehouden, die onder meer werd bijgewoond door prins Bern- hard en de ministers Den Toom en Bak ker. De secretaris van de KNVvL, de heer P. J. Yperlaan, werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Door de KNVvL werd een aantal vere- nigings-onderscheidingen toegekend. (Van onze correspondent) AMSTERDAM „De tjjd van een aparte sexuele moraal is voorbij. Huwelijk, gezin en sexualiteit zijn immers niet onverbreke lijk met elkander verbonden. We» staat vast dat een samengaan van sexualiteit en liefde beide zal verrijken, maar deze sa menhang mag geen eis zijn. Het gaat hier om een prive-gebied van het menselijk doen en laten, waarover de maatschappij geen zeggenschap heeft en die geen enkele rechtvaardiging of excuus noodzaakt. De vorm, die men voor zijn sexualiteit kiest, is even belangrijk als de wijze waarop men zijn menszijn wenst te beleven". Al dus de voorzitster, mevrouw dr. M. Zel- denrust-Noordanus, zaterdag op het con gres Sextant '67 in de Amsterdamse RAI. De uitgangspunten, die bekend werden gemaakt zullen in de toekomst het be leid van de N.V.S.H. bepalen. Het congres was het resultaat van maandenlange dis cussies van gespreksgroepen. Uit deze stellingname vloeit voort, al dus mevrouw Zeldenrust-Noordanus, dat homo-sexualiteit niet bestaat, omdat er kend wordt dat er méér dan heterosexuele en homo-sexuele manieren van mens-zijn bestaan. „Dat betekent dat ook homofiele trekjes herkennen bij hetero's en hetero- fiele trekjes herkennen bij homo's, hetgeen een verrijking is van de mogelijkheden die het leven biedt". Zij zei over het voorechtelijk geslachts verkeer dat men een opvoeding tot stand moet brengen, die op het aanvaarden van verantwoordelijkheid is gericht, zodat kinderen de nodige bagage hebben op het moment dat zij tot sexuele handelingen wensen over te gaan. Over abortus-provocatus merkte ze op dat de vrouw de enige dient te zijn die hierin een beslissing neemt. Ten aanzien van het buitenechtelijke geslachtsverkeer meent de N.V.S.H. dat de te constateren schadelijkheid hiervan geen impliciet gevolg is van de sexuele handelingen, maar van de bestaande mo raal Overspel is niet de voornaamste reden tot echtscheiding. Over de prostitutie zei mevrouw Zel- denrust onder meer: „Er is geen reden om de prostitutie als onwaardig voor de vrouw af te schilderen. Wanneer zij han delt uit neurotische motieven heeft zij evenzeer behandeling nodig als iedere an dere neurotica, die evenmin gedegradeerd wordt". Wat de pornografie betreft merk te zij op dat het onesthetisch karakter er van geen reden is dat pornografie niet mag worden verkocht, zolang de schade lijkheid nog nooit is aangetoond. De N.V.S.H. heeft voorts een telegram aan de Haagse gemeenteraad gestuurd, waarin zij verzoekt het voorgestelde arti kel van de politieverordening over homo fielen niet te aanvaarden. De N.V.S.H. ziet dit namelijk als eeh discriminatie van de homosexuelen. ADVERTENTIE ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM BRILLEN SPECIALIST v. WOERDEN Een hevige regenbui na zonnig weer waarin met hoge snelheden werd gereden, veroorzaakte zaterdag tus sen Woerden en Bodegraven op rijksweg 12 een aantal botsingen waarbij ongeveer 20 auto's waren betrokken. De meerder heid daarvan moest worden weggesleept Zes mensen werden gewond. Bij de ge strande automobilisten bevonden zich po litici die op weg waren naar vergaderin gen in Utrecht, mr. J. T. Mellema, de fractievoorzitter van de CHU zag zijn au to geheel vernield, dr. A. Veeiman van de AR-fractie reed in een taxi naar het A.R. convent in Utrecht en ook deze taxi strandde. Hetzelfde lot onderging mr, K. P. van der Mandele op weg naar een VVD-vergadering. Minister Schut en de oud-ministers Toxopeus en Smallenbroek stopten om de collega-politici te helpen of «en lift te geven. Er wordt hard gewerkt aan de Rotterdamse Ruit. De zesbaans- rondweg van Rotterdam moet in 1972 klaar zijn. Ter hoogte van Overschie komt de weg over een viaduct te lopen. Een aantal gigan tische „paddestoelen" voor dit via duct is al klaar. (Van onze correspondent) ASSEN. Een 52-jarige vrouw heeft bekend dinsdagavond het deels bouwval lige, al een half jaar onbewoond boerde rijtje van haar man in Buinerveen in brand te hebben gestoken. Als drijfveer achter deze daad wordt het verzekerings geld (ongeveer 35.000 gulden) gezien. De vrouw is ingesloten. i m*m- :<&m -* va wr (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Op het partijconvent van de Anti-Revolutionaire Partij is grote instemming gebleken met het standpunt van partijvoorzitter dr. Berghuis dat de A. R. P. in het gesprek met de K. V. P. en de C.H.U. haar eigen gezicht moet houden. Het partijconvent voerde zater dag in Utrecht een open discussie over de partijvernieuwing. Duidelijk werd dat de meningsverschil len van dit voorjaar tussen dr. Berghuis en fractievoorzitter mr. Biesheuvel uit de weg zijn geruimd. Beiden lieten zich prijzend over elkaar uit. „U hebt iets be reikt in de A.R.P.", zei mr. Biesheuvel tot dr. Berghuis. „Er is rust in onze par tij. W(j zijn door de bocht". Hij bedank te dr. Berghuis daarvoor namens de Tweede-Kamerfractie. Mr. Biesheuvel zei dat het er momen teel niet meer om gaat of er een nauwer verband komt met de K.V.P. en de C.H.U., maar hoe dat gebeurt. De discussie had hem gesterkt in de overtuiging dat de vroegere „spijtstemmers" weer bij de partij horen. Wanneer een nieuwe par tijformatie tot stand komt horen zij er ook bij. Mr. Biesheuvel erkende dat de chris telijke partijen onduidelijkheid zou kun nen worden verweten. Maar dat komt, zei hij, doordat de P.v.d.A. en de V.V.D. niet met elkaar willen regeren. „Dit heeft tot gevolg dat wij altijd regeringsverant woordelijkheid moeten dragen". Mr. Bies heuvel verlangde dat de P.vd.A. en de V.V.D. duidelijker worden. Zolang dat niet het geval is moet men het punt van het stembusakkoord niet tezeer in het middelpunt plaatsen. Het Eerste Kamerlid, de heer H. Algera waarschuwde tegen wijziging van het kiesstelsel uit politieke overwegingen Wel vond hij dat de verkiezingsuitslag door de opkomstplicht wordt Vervalst en hij drong er dan ook bij de Kamerfractie met kracht op aan vóór afschaffing van de opkomstplicht te ijveren. De voorzitter van de jongerenorganisa tie, de heer H. A. de Boer, deelde mee dat in de ARJOS 95 percent van de leden wil vasthouden aan christelijke partijvor ming. De jongerenorganisatie is bijzonder ingenomen met de duidelijke koers van de A.R.P. Het Tweede Kamerlid dr. A. Veerman constateerde dat de A.R.P. enerzijds wordt beheerst door een hartelijke be geerte om met de andere christelijke partijen samen te werken, anderzijds door het verlangen verder te werken aan haar eigen programma. Dr. P. J. Boukema, een van de chris ten-radicalen, maakte zich zorgen over de mogelijke uitkomsten van het gesprek met de K.V.P. en de C.H.U. Het denken in de K.V.P. kan naar zijn mening niet zoveel kracht ontplooien dat de garantie bestaat dat er een programma uitkomt dat evenzeer inspirerend is als het Anti revolutionaire programma. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De waarnemend presi dent van Indonesië, Soeharto, zou begin volgend jaar een bezoek aan West-Europa willen brengen. Volgens het Franse blad „Le Monde" zal hij eerst naar Frankrijk gaan, daarna naar Nederland en vervol gens naar Joegoslavië. „Le Monde" schrijft dat wordt aange nomen dat Soeharto op de heenreis ook een bezoek aan Japan zal brengen. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag verklaarde vanochtend dat de Nederland se regering door Djakarta tot dusver niet is benaderd met het oog op een bezoek van generaal Soeharto. BLEISWIJK. Twee personenauto's zijn met elkaar in botsing gekomen door dat de bestuurder van een der wagens verblind door een tegenligger, op de linkerhelft kwam. Eén der auto's rolde van de dijk. De bestuurder, de 41-jarige H. Elsink uit Nieuwkoop, kwam om het leven. KERKDRIEL. Een frontale botsing tussen een personenauto en een perso nenbusje heeft aan de bestuurder van de personenauto, de 53-jarige W. W, Eltink uit Beneden-Leeuwen, het le ven gekost. Zijn echtgenote en de be stuurder van het busje werden levens gevaarlijk gewond. BOXTEL. De 19-jarige motorrijder A Vlassak uit Esch is in een scherpe bocht tegen een boom gebotst en do delijk gewond. BEDUM. De 16-jarige J. Ellerie die plotseling de weg overstak, werd door een auto aangereden. De jongen was op slag dood. DIRKSLAND. De 36-jarige W. A. Me lissant is, ernstig gewond, naast zijn brommer op de weg aangetroffen. Hi; is later overleden. HARLINGEN. De bromfietser T. van der Woude is om het leven gekomen, toen hij op een niet-beveiligde over weg door een trein werd aangereden IJSSELMUIDEN. De 21-jarige mej. D N. Holtland is om het leven gekomen, toen de auto waarin zij zat na een in haalmc noeuvre te vlug op de rechter rijbaan terugkeerde en werd aangere den door de ingehaalde wagen. (Van onze correspondent) SITTARD Een brand heeft zater dagmiddag in Sittard het hele fabrieks complex van Smeco (kanteldeuren en stalen ramen) verwoest. Het vuur richtte voor een miljoen gulden materiële schade aan. De te verwachten bedrijfsschade be loopt naar schatting eenzelfde bedrag. Daarvoor is de onderneming een fa milie-N. V. niet verzekerd. Directeur Wetzels (45 jaar) ligt sinds zondag met een shock in bed. De helft van het 60 man tellende personeel heeft hij ontslag aangezegd. De andere helft kon vandaag weer aan de slag in een dependance van de onderneming elders in Sittard. Naar de oorzaak van de brand wordt nog gespeurd door de politie van Sittard en de technische recherche van de rijkspolitie in Roermond. ROTTERDAM. Vier mensen zijn zondagavond gewond geraakt bij een brand in een huis aan het Zwaanshals in Rotterdam. De brand ontstond toen een pot met lijm explodeerde. Men had de lijm in de kachel van de woonkamer geplaatst om hem vloeibaar te maken. EMMEN. Zaterdagmiddag ontstond een felle binnenbrand in een van de ge bouwen in het centrum van Emmen van de N.V. Blauw en Zn. (handel in brand stoffen en gas). Een aantal flessen gas werden door de brandweerlieden met be kwame spoed uit het brandende gebouw verwijderd, doch een der flessen kon niet snel genoeg worden verplaatst en ont plofte. De schade is beperkt gebleven tot enkele duizenden guldens. GRONINGEN. In Tjuchem, gemeen te Slochteren, is zaterdag een boerderij met drie schuren geheel afgebrand. Het vuur ontstond doordat kinderen van de bewoners, de landbouwer J. S. Dallinga, vuur maakten tussen stropakken waar ze zaten te spelen, omdat het zo donker was. De schade bedraagt ruim 100.000 gulden Nog geen antwoord. Het actiecomité „Kruisberg veilig voor Doetinchem" heeft de minister van Justitie nogmaals om antwoord verzocht op het door dit comité op 9 augustus aangeboden schrijven met 5.000 adhesiebetuigingen. Hoewel inmiddels veiligheidsmaatrege len zijn getroffen en de bewindsman een nota over het psychopatenbeleid heeft aangekondigd, heeft volgens het comité de Achterhoekse bevolking recht op een openlijke uiteenzetting. Eerst daarna zal men kunnen bepalen of de veiligheidsmaatregelen voldoen aan de verlangens van een betere bescherming van de bevolking. Trawler gestolen. Uit de haven van Pa ramaribo is 's nachts de motortrawler „Big Chief" gestolen. Het schip, eigen dom van een Amerikaanse visser, is ge zien door de bemanning van het licht schip voor de Surinamerivier toen het naar zee voer. Ontploffing. Door een ontploffing (ver moedelijk gas) is de woning van een 76- jarige alleenwonende weduwe in Mid- delharnis geheel vernield. De vrouw werd te midden van de ruïne op bed aangetroffen. Zij had stukken steen op zich gekregen en werd met verwondin gen naar een ziekenhuis overgebracht. Wapens. In de auto, waarin twee Gelder landers bij Heel verongelukten, heeft de politie van Grathem (L.) een flobert geweer en 1600 patronen gevonden. De inzittenden van de auto waren op weg van België naar huis. Bij een inhaal manoeuvre botsten zij tegen een boom. Beiden werden ernstig gewond. Hoogeveen 35000. Hoogeveen heeft zijn 35.000-ste inwoner door de geboorte van Karin Helena Benjamins, dochter en 2e kind van een zadelmaker. Hoogeveen is percentueel de snelst groeiende ge meente van Nederland van de gemeen ten met meer dan 25.000 inwoners. Vo rig jaar bedroeg deze groei 3,86 per cent. (Van onze correspondent) RIJEN. Bij een ongeluk dat dins dag in Rijen gebeurde, werden twee 17- jarige meisjes levensgevaarlijk gewond. Eén van de meisjes overleed woensdag in een ziekenhuis in Breda. De familie Roeien identificeerde het door verband en pleisters onherkenbaar geworden slachtoffer als haar dochter Lia. Zaterdag had de begrafenis plaats. Een tante sprak er daarna haar twijfel over uit of het wel Lia was die men had begraven. Een nader onderzoek wees uit, dat Lia nog in het ziekenhuis lag en dat het overleden meisje haar 17-jarige vriendin Maria van den Wijngaard was, die eveneens levens gevaarlijk gewond werd bjj het auto-onge luk. Na de begrafenis van de doodgewaan de Lia Roeien was een tante van haar naar het ziekenhuis gegaan. Zij zag toen een der handen van het daar liggende meisje en kreeg daarop argwaan. Nog durfde zij niets te zeggen, maar toen zij 's avonds met andere familieleden het meisje opnieuw zag, liet zij de stiefva der van Lia Roeien halen. Op zijn ver zoek werd een deel van het verband ver- Amerikaanse school. Op 1 november zal in Uden een Amerikaanse school wor den geopend door de ambassadeur van de V.S. De school is bestemd voor on geveer veertig kinderen van Ameri kaanse militairen, die gestationeerd zijn op de NAVO-vliegbasis Volkel in Uden. Er zijn nog 3 van dergelijke scholen in Soesteiberg, Brunssum en Zwolle. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; In uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. C v. j V 'A Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: De Haagse Comedie met „Helder zien in het donker" van Peter Shaffer. Regie: Carl van der Plas. Dinsdag, 20 u.: De Katho lieke toneelvereniging „Thalia" met „De vreemde bezoeker" van Alberto Casella. Regie: John Kraay. Concertgebouw, dinsdag, 9.30, 13.30 en 14.45 u.: Jeugdconcerten door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer', 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag alleen 20 u.: „Texas Addio", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Wilde nacht in Jericho", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Night La- dies", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Made in U.S.A.", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10 tot 12.30 u. (behalve maandag) en 14 tot 17 u. (op zondag 14 tot 17 u.)Ten toonstelling van werken uit het Aarts bisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag vhn 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Gemeentearchief Haarlem (Jansstr. 40): Expositie over „Het Stadsbestuur van Haarlem van 1245 tot heden". Geopend op werkdagen, behalve zaterdag van 9 tot 12 en 14 tot 17 u. en op 2 november ook van 20 tot 22.30 u. Tot 4 november. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ilenri Kley. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 3 november. Duysterghast (Zandvoort): Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. expositie van grafieken, schilderijen en tekeningen van Kees Okx. DIVERSEN Frans Halsmuseum (ingang Klein Hei ligland) vandaag, 20 u.: „Vernieuwingen in de R.K. Kerk", cursus voor de Volks universiteit door pater J. van Kilsdonk. Dinsdag, 20 u.: „De psycho-analyse vol gens Sigmund Freud", cursus voor de Volksuniversiteit door J. W. Wildschut. Muziekzaal Brinkmann (Grote Markt), vandaag, 20 u.: Lezing door pater S. Jels- ma M. S. C. te Utrecht over „De verkla ring van de rechten van de mens". Tevens voordracht van enige gedichten door Otto Sterman. (Onder auspiciën van het Cen trum voor internationale lezingen.) Verenigingsgebouw (Graaf Florislaan) Vogelenzang vandaag 20 u.: Voorlich tingsbijeenkomst B. en W. van Bloemen- daal. MAANDAG 23 OKTOBER City, 20 u.: „Samen uit, samen thuis". DINSDAG 24 OKTOBER City, 20 u.: Filmserie voor Velser Kunst kring; „Hercule Poirot en het A.B.C.-mys- terie". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 23 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hoe vertel ik het mijn vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". DINSDAG 24 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hoe vertel ik het mijn vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". wijderd. Toen bleek hij te staan .voor zijn doodgewaande dochter. Een geestelijke heeft daarna de fami lie Van den Wijngaard van de tragische vergissing in kennis gesteld. De politie heeft van het gebeurde pro ces-verbaal opgemaakt. Dit is een forma liteit, nodig om de verkeerde overlijdens akte te kunnen vernietigen. ADVERTENTIE of GOTEN, VOCHTIGE MUREN Deze worden vakkundig door ons gemaakt FA. BITEX - Dakbedekkingsbedrijf Roemer Visscherstraat 275 - Haarlem Telefoon 0 23 - 52947 Het KNMI deelt mee: Zaterdag werden in ons land middag- temperaturen gemeten, die varieerden van 16 graden aan zee tot 22 graden in het zuidoosten. Deze zeer zachte lucht werd zondagmorgen verdreven. Een rug van hoge druk, die zich naar het oosten uitbreidde, zorgde voor vrij zonnig weer, waarbij de middagtemperaturen toch nog tot omstreeks 15 graden opliepen. Een depressie in het zeegebied ten zuiden van IJsland koerst nu naar het noordoosten. Het koufront, dat maandag morgen boven de Britse eilanden lag, trekt in onze richting en zal ons dinsdag bereiken. Dinsdag worden dan ook wol kenvelden verwacht, waaruit hier en daar regen zal vallen. In de nacht en vroege ochtend kan in het binnenland plaatselijk mist voorkomen. De middag- temperaturen zullen dinsdag niet veel verschillen van die van maandag. De wind blijft zwak tot matig uit richtingen tussen zuidwest en west. WZEKRAPPORTEN -d Maximum- en minimum i u a d 3 temperaturen binnen- en buitenland ïh SS 33 eS Den Helder mist Z 14 7 0 Ypenburg mist ZZW 14 6 0 Vlissingen licht bew. ZW 14 9 0 Eelde mist ZZW 14 2 0 De Bilt onbewolkt verand. 15 4 0 Twente zw. bew. windstil 16 2 0 Eindhoven zw. bew. windstil 15 4 0 Z.-Limburg mist ZZW 16 7 0 Helsinki half bew. wnw 9 1 0.2 Stockholm half bew. windstil 11 -1 0 Oslo geh. bew. windstil 9 2 0 Kopenhagen zw. bew. wzw 14 10 0 Aberdeen zw. bew. ZZW 11 7 1 Londen onbewolkt z 15 4 0 Amsterdam onbewolkt z 14 6 0 Brussel half bew. windstil 15 7 0 Luxemburg geh bew. windstil 17 11 1 Parijs zw. bew. nno 16 10 0 Bordeaux mist no 18 12 1 Grenoble half bew. windstil 21 7 0 Nice half bew. nnw 21 13 0 Berlijn regen windstil 19 6 0.1 Frankfort motregen windstil 19 13 5 München onbewolkt ZZW 6 0 Zürich mist zo 19 6 0.2 Genève mist zw 17 5 0 Locarno licht bew. windstil 16 1 0 Wenen onbewolkt zo 16 3 0 Innsbruck onbewolkt windstil 18 3 0 Belgrado onbewolkt ZZW 24 5 0 Athene onbewolkt windstil 23 14 0 Rome onbewolkt O 22 7 0 Barcelona zw. bew. ono 24 20 0 Madrid zw. bew. no 23 16 0 Mallorca half bew. ono 27 18 0 Lissabon regen nno 18 14 7 Dinsdag 24 oktober Zon op 7.19 uur; onder 17.29 uur. Maan op 20.29 uur; onder 13.58 uur. Maanstanden Laatste kwartier 26 oktober 13.04 uur Hoog en laag water in IJmuiden. Maandag 23 oktober Hoog water 6.08 uur en 18.20 uur. Laag water 1.59 uur en 14.05 uur Dinsdag 24 oktober Hoog water 6.43 uur en 18.59 uur. Laag water 2.27 uur en 14.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 1» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2