Eenheidsverpakking voor bollen zal enorm veel geld besparen Laadbordensysteem wordt verder ontwikkeld Verenigjngsnieuws uit de IJmond w UST IN DE VISHAL EN OP ZEE f r Vogelinvasie in Patronaatsgebouw IJmuiden Hoogovenarbeider tijdens douchen bestolen Nieuwe ontwikkeling in Santpoorts kindertehuis Na aanrijdingen doorgereden Goede opbrengst speelgoedactie Tweede lustrum van „Assumburg Receptie van 50-jarige ANBB „Atoom-kampioen" G. Schoone blijft Onderscheiding voor brandweer commandant P. J. de Klerk Automobilist reed vrouw met kind aan Havenberichten Ongeval op fietspad in Santpoort j MAANDAG 23 OKTOBER 1967 4 VERSCHEIDENE BEDRIJVEN NEMEN PROEVEN MET NIEUW SYSTEEM (Van onze medewerker bloembollencultuur) BOLLENSTREEK. De publiciteitsmedia zijn enorm geïmponeerd door het toenemende containervervoer. Men schrijft en spreekt over de ont slagen in de Rotterdamse havens, maar vergeet er bij te zeggen, dat veel havenarbeiders weer een plaats in fabrieken kunnen krijgen om daar de containers te laden. Er kan een verschuiving van het werk komen en een vereenvoudiging in Rotterdam of Amsterdam. Waar men niet over leest, is een toeneming van de verzending op laadborden, die eveneens veel werk en dus geld bespaart. Laadborden zijn voor de havenarbeiders ver moedelijk nog gevaarlijker dan containers, als men van gevaar wil spreken. De Fred Olsen Line in Noorwegen heeft er speciale schepen voor laten bouwen, die worden geladen en gelost met vorkheftrucks. Geen mens be hoeft meer een kist of doos te tillen. Voor de bloembollenstreek zijn de ontwikkelingen ook uiterst interessant en misschien geldbesparend. Men zal echter een terdege uitgekiende verpakking moeten maken. Hier wordt aan gewerkt. Andere wegen Velsen-IJ muiden Beverwijk Uniformiteit Pit mmm Bisschop greep in m Enige jaren geleden stichtten bloem bollenexporteurs via hun Bond een bureau Marktontwikkeling en Verkoopkunde. De ze optimisten dachten de kosten hiervan te kunnen bestrijden met hun eigen geld, dat via het Produktschap voor Siergewassen wordt geïncasseerd. Aangezien dit schap zijn taken steeds verder ziet minderen worden andere gezocht. Het heeft het geld in handen en laat niets over aan dat nieuwe bureau, zo gauw ergens het woord marktonderzoek klinkt. Het stichtte name lijk zelf snel een Commissie Marktonder zoek, toen bleek dat het publiekrechtelijk regeren in de E.E.G. niet op prijs werd gesteld. Een geluk is het misschien wel, want dit bureau, het CMV, moet nu óók allerlei taken zoeken om het bestaan te rekken. Het MAANDAG 23 OKTOBER Braambos, Zeeweg, IJmuiden- Oost, 20 u.: Volksuniversiteit, spreker A. L. Peeters, over „Overheid en jeugd". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Contactavond Toneelvereniging „Fryske Trou". Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum. geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19-21.30 u.; filiaal Santpoort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 19 tot 21 uur; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat tot 21 uur. DINSDAG 24 OKTOBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, 14 u.: „Over japonstoffen en gordijnstoffen", voor Ned. Ver. v. Huis vrouwen. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ- muiden-Oost, 20 u.: Ontspanningsavond voor bejaarden. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur voor IJmuiden e.o. 9-10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 in IJmui den, benedenzaal 3, tel. 02550-15010; Vel sen-N.: 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord, telef. 02510-25550; Sant poort: 15-16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Een daarvan is een verpakkingsonder zoek. Nog steeds tobt iedere industrie, iedere transporteur of vervoerder, ter zee, te land en in de lucht met de verpakking. Deze moet meestal zijn; licht, stevig, van een bepaalde maat, stapelbaar, kortom een schaap met vijf poten. Voor bloem bollen komt er nog bij, dat ze ventilatie- gaten moeten hebben. Gaten verslappen elk materiaal. Enfin, in samenwerking met het insti tuut voor Toegepast Natuurwetenschappe lijk Onderzoek in Delft heeft men nu een bloembollenverpakking. Deze wordt geuro- beerd door een aantal exporteurs. Als bij komstigheid ontdekten de onderzoekers, dat scheepvaartlijnen bijzonder geïnteres seerd zijn in dit onderzoek. Mochten de bloembollenmensen er namelijk in slagen om zendingen klaar te maken, waar geen mensenhand meer aan te pas komt, dan spaart de bootmaatschappij zoveel aan laad- en loskosten, dat er een korting kan worden gegeven op de vrachtkosten. Fred Olsen in Noorwegen heeft speciale boten laten bouwen, die uitermate snel kunnen worden gelost. Uit de ziiwanden kan men grote stukken omhoog klappen. In die opening laat men een groot plateau zakken en daarop zet een vorkheftruck het ene fraai beladen laadbord na het andere. Een man op de kade heeft even eens zo'n rijdend speelgoedkraantje onder zijn beheer en in een minimum van tijd worden honderden tonnen van boot naar kade en zo nodig andersom en tegelijker tijd verplaatst. De dekken zijn twee meter hoog, zodat er hooguit twee of drie beladen laadborden op elkaar komen. De lading wordt vastgezet, doordat men aan de zijkanten luchtkussens opblaast. Men werkt op verschillende dekken tegelijk. Fred Olsen bedient ongelooflijk veel haventjes in de Noorse fjorden, besteedde kapitalen aan lossen en laden, die ten slotte de helft van de vrachtkosten gingen bedragen. Door deze pallets of laadborden en deze nieuwe boten doet een boot het werk voor twee in zelfs iets kortere tijd. DINSDAG 24 OKTOBER Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 10 u.: Bejaardengymnastiek o.l.v. mevr. W. R. Flierenga, door de St. Recreatie Be jaarden; 13.30 u.: Handvaardigheid, door St. Recreatie Bejaarden. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 14 uur: naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting; 19.30 u.: handenarbeid door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Gymnastieklokaal, Oosterwijk, 20.30 u.: Huisvrouwengymnastiek door de St. voor huish. en gezinsvoorlichting. Verenigingsgebouw, Dommelsingel, 20 u.: Ledenavond voor Aquariumver. „Kenne- merland". Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 14.30 u.: Verkoopmiddag en 20 u.: Kienavond door Herv. Vrouwenver. „Maria-Martha". Kennemer Theater, 20 u.: causerie met film over Waddeneilanden door de heer J. P. Strijbos voor Mij tot Nut v, h. Algemeen. Bij het bezoeken van zo'n boot met ir. Fornerot van TNO, maakten we kennis met de pogingen van de verenigingen van vrachtvervoerders, cargadoors, verladers etc. om tot een algemene maat voor alle verpakkingen te komen. Niet alleen ver pakkingen, maar ook de vervoersmidde len en zelfs de opslagplaatsen of fabrie ken. Men kwam na veel gereken tot 1260 mm voor de transport- of opslagruimte en 1200 millimeter voor het produkt plus verpakking. Deze maten zijn op ongelofe lijk veel manieren deelbaar en ook te vermenigvuldigen. Als iedereen zijn ver pakkingen daarop gaat afstellen, kan elke vervoerder of verlader met dezelfde maten werken, zodat alles achter elkaar door kan worden gestapeld en weggewerkt. Men kan op deze manier ook containers vullen. Nog bijna al die kisten en dozen, zak ken en wat men verder nog voor ma teriaal gebruikt, werden tot nu toe met de hand op vrachtwagens gpzet of in containers gebracht. Bij elkaar 80 mil joen kg. Het kan allemaal zo simpel gaan en vooral snel. Een vorkheftruck is duur, maar voor de betrekkelijk lichte vrach ten bloembollen per pallet behoeft men niet het duurst te nemen. Een van de bloembollenexporteurs gebruikt er al ja ren een. Het is zijn beste investering, want een jongen speelt ermee, zorgt er voor als voor een eigendom, verzet zonder moe te worden onvoorstelbare hoeveelhe den werk en laat iedereen aan zijn werk. De meest vooruitstrevende mensen in het bloembollenvak hopen dat dat bureau (Van een verslaggever) IJMUIDEN. In het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg in IJmuiden zul len in december twaalfhonderd vogels worden gekeurd tijdens een tentoonstel ling waaraan vogels uit geheel Noord Holland zullen deelnemen. De organiserende vereniging Fauna Felisena houdt aanstaande vrijdag, 27 ok tober, een bijeenkomst, waarop door ge routineerde kwekers de kweekwijze voor kanaries, parkieten en tropenvogels zal worden behandeld. Vooral voor begin nelingen belooft het een leerzame avond te worden. De bijeenkomst is in het Cul tureel Centrum en begint om acht uur. Hoeveel zal een zalc bollen aan energie, tijd en stoorplekken op deze manier kosten? IJMUIDEN. Een arbeider van Hoog ovens had vrijdag een bedrag van 1400 ontvangen en dit in geuren en kleuren allerwege rondverteld. Later op de dag is de man in een van de badkleedlokalen gaan douchen en liet zijn broek, waarin het geld opgeborgen was, voor de deur op de grond liggen. Na de warme douche volgde toen een koude, want bij het aan trekken van het achtergelaten kleding stuk stelde hij vast, dat de portemonnaie met het geld verdwenen was. Een door de politie ingesteld onderzoek leverde niets op. -.V- Dit zijn laadbor deenheden, ge- elijk te stapelen achter de weegschaal, gemakkelijk in de vrachtauto te laden en efficiënt ih de moderne schepen te stuwen. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. De bisschop van Haarlem heeft ingegrepen in het ernstig personeelsconflict bij het kindertehuis „Sint Rafael" in Santpoort. De beslissing van het hoofdbestuur van de congregatie van de zusters van het Arme Kind Jezus te Maastricht, dat van plan was zeven zusters van het kindertehuis te laten ver trekken, is daarmee een week opgeschort Zoals bekend is, hadden de zusters met nog zeventien andere leden van de staf ontslag genomen als protest tegen het ontslag dat de directeur-psycholoog drs. P. F. Verdonck op staande voet van het hoofdbestuur van de congregatie had ge kregen. Het hoofdbestuur keurde de hou ding van de zeven zusters, van wie er twee ziek zijn, sterk af. Als tegenmaat regel kondigde het hoofdbestuur van de congregatie aan, dat de vijf gezonde zus ters onmiddellijk het tehuis dienden te verlaten. Ten teken dat de vijf zusters innerlijk toch gehoorzaam waren aan het beleid van de provinciaal-overste, vertrok moeder-overste Clara Augustina in tranen „op vakantieverlof". Teneinde de kinde ren niet de dupe te laten worden van deze affaire, gelastte de bisschop de vier zusters in elk geval nog een week te blij ven. Gepoogd wordt deze week een op lossing te vinden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In twee gevallen is de poli tie erin geslaagd automobilisten op te sporen, die geparkeerd staande auto's hebben aangereden en waren doorgere den. Een 19-jarige opperman woonachtig in IJmuiden en een 44-jarige IJmuider chauffeur kregen daarvoor een proces verbaal aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De tweede kienavond ten bate van de Vara-speelgoedactie, die dit keer in het verenigingsgebouw „De Zwervers" werd gehouden, is uitstekend geslaagd. De eerste avond in Heemskerk stemde het bestuur al hoopvol, doch de ze tweede kienavond bracht maar liefst 677,50 bruto op. De hoofdprijs (een schrijfmachine) werd door een lid van „De Zwervers" gewonnen. 17 Marktontwikkeling en Verkoopkunde met TNO de juiste verpakking heeft gevon den. Als dat lukt, dan mag men ver wachten, dat veel zaken het systeem snel zullen toepassen. Ze moeten wel even ver geten dat volslagen verouderde maten, hele en halve mudden, manden, tonnen en allerlei ongelijke aantallen ergens in het museum moeten worden bijgezet. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De Heemskerkse volksdansvereniging „Assumburg" hoopt volgend jaar het tweede lustrum te vieren. Om deze viering financieël mogelijk te maken, zal deze volksdansgroep in het hervormde jeugdgebouw „De Magneet" aan de Ten Katestraat een bazar houden. De opening van deze bazar zal plaats vinden op donderdag 2 november 's mor gens om 9 uur. Naast de verkoopstand zullen de bezoe kers aan deze bazar ook vele andere attracties aantreffen zoals onder andere het rad van avontuur, ballen gooien en enveloppen trekken. De kleintjes zullen onder meer hun geluk kunnen beproeven in de grabbelton en leuke dingen kunnen kopen in de „Winkel van Sinkel". Er zal ook een bar aanwezig zijn, waar tegen redelijke prijzen consumpties worden ver kocht. Het geheel wordt opgevrolijkt met volksdansmuziek uit diverse landen. Het tweede lustrum van de volksdans vereniging „Assumburg" zal volgend jaar gevierd worden met een grote volksdans- demonstratie in de dr. Prinsenhal aan de Maerelaan. Op deze manier hoopt „As sumburg" haar steentje bij te dragen tot verbreiding van het volksdansen in Heemskerk en tot een betere verstand houding van de mensen onderling. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling Be verwijk van de Algemene Nederlandse Bond voor Bouwnijverheid, recipieert het bestuur zaterdag 4 november in ge bouw „Wijkerbaan" aan het Kennedy plein. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Van de postdui- venhoudersvereniging „Het Atoom" in Velsen-Noord zijn thans, van ingewikkel de berekeningen, de verschillende kampi oenschappen van de in het seizoen 1967 gehouden vluchten bekend geworden. Generaal kampioen is de heer G Schoone, die hiermee het „Atoom-kampioenschap" prolongeert. Uit diverse standen is gebleken, dat de liefhebbers die vorig jaar met hun vogels ook al een belangrijke plaats innamen opnieuw goede resultaten wisten te be reiken ofschoon de plaatsing wel afhan kelijk was van minieme verschillen in de behaalde punten. In het afgelopen seizoen wist liefheb ber G. Schoone, ondanks zijn drie derde plaatsen in de Vitesse- en Fondvluchten, toch weer eerste te worden en daardoor zijn vorig jaar behaalde titel van generaal kampioen te prolongeren. De tweede plaats in dit kampioenschap viel ten deel aan L. Veldt, die de titel in 1965 veroverde maar nu net enkele punten te kort kwam om Schoone te ver dringen. Met een eerste en een tweede plaats in de Vitesse- en Fondvluchten en bovendien met het kampioenschap oude duiven ging de derde plaats in het gene- raal-kampioenschap naar liefhebber A. de Bot jr, die overigens een niet bijster goed jaar had. De uitslagen voor 1967 zijn als volgt: Generaal-kampioenschap: 1. G. Schoone 2. L. Veldt, 3. A. de Bot jr. Kampioenschap Vitesse: 1. A. de Roos, 2. L. Veldt, 3. G. Schoone. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De commandant van de gemeentelijke brandweer in Velsen, de heer P. J. de Klerk, is twaalf en een half jaar als zodanig werkzaam. In verband hiermee zal op maandag 13 november burgemeester mr. J. C. Bührmann hem een onderscheiding uitreiken. Dit zal ge beuren tijdens een bijeenkomst op het Stadhuis, die om half vijf 's middags begint. Midfond: 1. J. Stijnman, 2. A. de Bot jr., 3. G. Schoone. Fond: 1. A. de Bot jr., 2. L. Veldt 3. G. Schoone. Jonge duiven, eerste toer: 1. G. Schoone 2. F. Taverne, 3. T. Perinu; tweede toer, 1. L. Veldt, 2. F. Taverne, 3. T. Perinu Navlucht oude duiven: 1. A. de Bot jr.. 2. G. Schoone, 3. A. Voorhout. Kampioen oude duiven: 1. A. de Bot jr., 2. G. Schoone, 3. L. Veldt. Kampioen jonge duiven: 1. F. Taverne, 2. T. Perinu, 3. L. Veldt. Kampioen duif oud: A. de Bot jr. 1965- 294589 403,8 punten. Kampioen duif jong: beide toeren F. Taverne 1967-682119 251,6 punten. Kampioen duif oud navlucht: L. Veldt 1965-294958 152,0 punten. In de volgende maand hoopt men bij „Het Atoom" de feestelijke prijsuitreiking te houden. ADVERTENTIE DAMESKAPSALON voor de meest veilige en moderne haarbehandelingen. Alleen zeer bekwame kapsters Lange Nieuwstraat 471, IJmuiden Wilt u vlug geholpen worden BELT U DAN 111 66 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Een 26-jarige vertegen woordiger, woonachtig in Beverwijk heeft zaterdag op de hoek van de Tromp straat en de Lumeystraat een wielrijd- ster met haar 7-jarig dochtertje achter op de fiets aangereden en is doorgereden. Bij zijn aanhouding constateerde de po litie, dat de man onder invloed van drank verkeerde. Hij is ingesloten en zijn auto is in beslag genomen. Al voordat het ongeluk gebeurde had een hoofdagent van politie, die in zijn personenauto van dienst naar huis reed, een achtervolging ingezet omdat de man met veel te hoge snelheid door IJmuiden reed. Door tal van straten ging het, zon der dat het de politieman gelukte de automobilist in te halen. Op de hoek van de Trompstraat en de Lumeystraat reed de man geheel links van de weg en raak te een 34-jarige wielrijdster, die haar 7-jarig dochtertje achter op de fiets ver voerde. De vrouw die juist hersteld was van een hersenvliesontsteking liep een hersenschudding op. Het kind moest op medisch advies naar bed. Halverwege de Lumeystraat gelukte het de auto aan te houden. De bestuur der werd overgebracht naar het hoofd bureau van politie. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Proton, van Lowestoft; Amrum, Oxelosund; Ameborg, Lowestoft, IJmuiden; Amstelstroom, Huil; Tor Hollandia, Gothenburg; Strabo, Rotterdam; Cimbria, Malaga; Santa Helena, Tayport, IJ muiden; Margit Bagenkop, Whitby; Capetan Andreas T., Pasajes; Lycaon, Antwerpen; Martha Friesecke, Londen; Helga Dehde, Wifsta; Aar, Batskaersnaes; Ida-D, Swansea; Olau Drott, Rotterdam; Poti, Feodosia; Hada 2, Par; Luise Emielie, Leningrad, Beverwijk; Lutetia, Londen; Phidias, Hamburg; Tor Anglia, Immingham; Elise Schulte, Rotterdam, IJmuiden; Lippe, Gefle; Glory, Delfzijl; Onitsha, Avonmouth; Volente, Hull; Swift 3, Londen; Anja, Newhaven, IJmuiden. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Jan Laurenz, naar Vestervik, IJmuiden; Daloa, Hamburg; Donata, Wimsby; Johannes Fritzen, Port Etiënne; IJsel, West Hartlepool; Guinee- kust, Rouaan; Proton, Londen; Tor Hollandia, Gothenburg; Triton, Helsinki; Bruse, Oslo; Norsk, Drott, Perzische Golf; Vliestroom, Leith; Heinz Kapelle, Bremen; Fauna. Kotka, Velsen; Montferland, Tenerife; Adonis, St. Thomas; Santa Helena, Solvesborg, IJmuiden; Jean-E., Londen; Embla, Kalmar; Bouca, Bremen; Fern Hill, Le Havre; Claus, Londen, IJmuiden; Charlton Mira, Antwerpen, IJmui den. Zondag aangekomen te IJmuiden: Portslade, van Dover; Igarkales, Vyborg, Velsen; Car- drona, Zandvoorde; Tilla Doris, Hamburg; Liana, Avilez, IJmuiden; Regina Ida, Londen, IJmuiden; Lublin, Mozambique; Blankenstein, Bremen; Taurus, Kemi; Anna Sietas, Trurce; Saint André, Le Havre; Dora Danielsen, Bre men; Reind, Horsens; Waterland, Bremen; Trigon, Mauretanië; Brittenburgh, Middles brough; Starbay, Rotterdam, Velsen; Jean Guiton, Le Havre; Tim-S., Porsgrunn; Skaraas, Teignemouth; Dania, Kopenhagen; Honds bosch, Londen, Zaandam; Alcor-W., Shoreham, IJmuiden; Nerlandia, Aarhus; Hector, Bremen; Carl Lehnkering, Karlstad; Tielrode, Montreal; Volgoles, Novorossisk; Waalborg, Zweden, Be verwijk; Maxi Porr, Millbank, Velsen; Prinsen beek, Archangel, Beverwijk. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Ang lia, naar Immingham; Rijnstroom, Shoreham; Olau Drott, Hamburg; Steckelhoem, Barbados; Almkerk, Rotterdam; Hontestroom, Sheemess; Amstelstroom, Hull. Maandag aangekomen te IJmuiden Plover, van Felixtowe; John Kruse, Helsingborg. Maandag vertrokken van IJmuiden: Com mander, naar Philadelphia. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Zesenzestig vaartui gen hebben maandagmorgen in IJmuiden aangevoerd: 5520 kisten vis, 1812 kleine kisten vis, 390 stijve kabeljauwen en 40.000 kilogram tong. Bij de aanvoer wa ren: 1560 kisten schelvis, 640 kleine kis ten schelvis, 250 wijting, 22 kleine kisten wijting, 770 kabeljauw en gul, 180 kool- vis, 90 haring, 650 kleine kisten haring, 110 makreel, 170 kleine kisten makreel, 180 haai, 1230 schol, 60 tarbot en 340 varia. Prijzen in guldens, per kilogram tar bot 7.50-7., heilbot 7-6, grote tong 5.78- 4.87, middel tong 4.19-3.29, kleinmiddel 5.38-4.72, tong een 7.32-6.86, tong twee, 7.35-6.41. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 156- 132, middel kabeljauw 150-136, grote kool- vis 112, grote witte koolvis 222. Per tien stuks: grote kabeljauw 186-112, middel kabeljauw 65-60. Per stuk: haai 112-94. Per 50 kilogram: grote schelvis 75-62, middel schelvis 54-48, kleinmiddel schel vis 34-22, schelvis een 30-20, schelvis twee 39-28, gestripte wijting 47-27, dichte wij ting 16, kabeljauw een 61-52, kabeljauw twee 55-45, kabeljauw drie 32-22, schar 33-27, poon 20-16, haai 38-30, grote en middel schol 66-60, kleinmiddel en schol een 72-63, schol twee 48-35, schol drie 30- 15, haring 55-33, makreel 51-15.40, tarbot 260-172, griet 130-90, rode poon 53-44, baars 22, tongschar een 130-118, tongschar twee 98-90, koolvis een 41-37, koolvis twee 32-28, witte koolvis een 60-50. De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit 200 kisten varia en 5000 kilogram tong. Maandagmorgen werden in Katwijk 916 kantjes haring en 1 kantje makreel aan gevoerd. Prijzen in guldens, per kantje, volle haring 76, steurharing 67.70-75, ijle haring 45.20, ijle steurharing 50-52.10, ma kreel 40. Aanvoer en prijzen in Urk, waar vrij dag door 52 vaartuigen Noordzeevis werd gelost: 29.107 kilogram tong 4,60-/8,25 per kilogram; 1241 kg tarbot 2,86-7,62, 212 kg griet 1.53-1.75, 20.460 kg schol 0.34- 1.55, 10.500 kg kabeljauw 073-1,20, 785 kg wijting 0,70-1.30, 514 kg schar 0.60-1.32, 1090 kg poon 0.80-1.10. SANTPOORT. Op het rijwielpad van de Dijkzichtlaan is een 18-jarige inwoon ster van Santpoort, toen zij daar op haar bromfiets reed in botsing gekomen met een 11-jarig knaapje, dat hier in verboden richting fietste. De bromfietsberijdster kwam ten val en moest met een hersenschudding en kneuzingen aan het gelaat naar het An- toniusziekenhuis worden overgebracht. Het kind kwam met de schrik vrij. 949? ©PIB

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4