Musical-concessies in „Pygmalion" PERFEKTE DOOLITTLE VAN JOHAN KAART Boeiend Jeugdproces van Theater Maskeroen TV-rechtbank terug op de beeldbuis HOLIDAY ON ICE TONEEL IN HAARLEM 7 t/m 19 nov. ONLEESBAAR Jeroen Bosch: drukker bezocht dan Picasso Onderzoek naar structuur van oceaanbodem slechts 13 dagen!!! nieuwe amsterdam Zelfverbranding in Zuid-Vietnam NEGEN MUZEN MAANDAG 23 OKTOBER 1967 7 Ratjetoe Zoek Simon Koster Examens Voor het eerst met KNSM Druk Pakken Inleven Macbeth C. B. De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma's (Van onze toneelcriticus) HAARLEM Dat „Pygmalion" een van de allersterkste speelstukken van Bernard Shaw is, wordt weer eens dui delijk bewezen door de opvoering die de Toneelgroep Ensemble er dit seizoen van geeft en waarmee het gezelschap zater dagavond naar Haarlem is gekomen. Want ondanks veel zwakke plekken in de bezetting, ondanks een tekst waaraan (hetzij door de regisseur Karl Guttmann, hetzij door de vertaler Alfred Pleiter) le lijk geknoeid was, en ondanks een regie waarop ook heel wat viel aan te merken, heeft een tamelijk volle schouwburg er zich toch over 't algemeen best mee ge amuseerd. Het was natuurlijk enigszins een waag stuk na de zo voortreffelijk geslaagde be werking tot het kijk- en zangspel „My fair lady" het publiek Shaws oorspron kelijke „romance in vijf bedrijven" weer, ontdaan van al die show-elementen, voor te zetten. Guttmann heeft dat waagstuk dan ook niet zonder meer aangedurfd. Hij heeft brutaalweg leentjebuur gespeeld bij de musical door dialogen die in Shaws stuk niet voorkomen (de spraaklessen, het telefoneren naar de politie) tussen de be drijven door uit luidsprekers te laten klin ken en door de damesmode anno 1912, die voor onze smaak op zichzelf al gek „Pygmalion", blijspel in vijf bedrij ven van George Bernard Shaw. Ver taald door Alfred Pleiter. Nederland se première bij de Toneelgroep En semble op 9 september in de Schouw burg te Eindhoven. Eerste voorstelling te Haarlem op 21 oktober in de Stads schouwburg. Regie: Karl Guttmann. Hoofdrollen: Sigrid Koetse, Roger Coorens, Johan Kaart, Paul Deen. Decors en kostuums: Colin Winslow. genoeg was, duidelijk naar de karikatuur en de „show" te trekken. Een andere concessie aan het musical-publiek is de wijziging van het slot; hoewel Shaw de afloop uitdrukkelijk heeft opengelaten en er in zijn nawoord zelf over zegt „de rest van het verhaal te laten zien is overbodig," is er bij de opvoering door Ensemble toch nog een eigengemaakte tekst van Eliza en een eigengemaakt mo- noloogje van Higgins aan vastgeplakt met toespelingen op een happy ending dat de schrijver bepaald niet bedoeld heeft. Wat zou Shaw zich daar razend over hebben gemaakt! Maar ja, hij heeft niet eens de bewerking van zijn stuk tot musical beleefd. De opvoering zelf was, zes weken na de landelijke première in Eindhoven, zeer behoorlijk ingespeeld, al was het geheel wel een ratjetoe van speelstijlen geble ven. Sigrid Koetse legde de kluchtigheid! van Eliza er in de eerste drie bedrijven wel heel dik op, maar na de pauze gaf zij een niet alleen uiterlijke maar ook innerlijke metamorfose te zien, die zeer overtuigend was en als vertolking veel meer menselijks had dan de gemaniëreer de komiekerigheid van het begin. Roger Coorens, die Higgins speelt se dert Jan Retèl kort na de première ziek werd, maakte een alleszins aanvaardbare figuur van de impertinente taaifanaticus zonder salonmanieren. Paul Deen degra deerde kolonel Pickering tot een raar mannetje uit „Punch", dat in de verste verte niet op Shaws geleerde Britse mili tair leek. De grote verrassing van de voorstelling was dat Johan Kaart nota bene de enige van het gezelschap die de zelfde rol in „My fair lady" had ge speeld als Alfred Doolittle zich volko men had losgemaakt van de musicalstijl en een perfekte „nieuwe" Doolittle in het Sigrid Koetse en Jan Retèl in Pyg malion. komediekarakter van Shaw te zien gaf. Dat Magda Janssens van de huishoud ster, mrs. Pearce, een keurig uitgewerkte kleine rol maakte, spreekt vrijwel van zelf. Vera Bondam, als mrs. Higgins, paste met haar zeer ingehouden speelstijl en haar matte dictie al heel weinig in deze opvoering. Arnold Geldermans was een aardige Freddy. De deftige moeder en dochter van Diny Sprock en Pleunie Touw bleven steken in vrij vage typerin gen. Dat bij een Nederlands beroepsge zelschap zelfs een beginnend actricetje zo amateuristisch-gek mag doen als qanci Geraedts in haar dienstbode-rolletje, kan men alleen maar verbazingwekkend noe men. Als geheel een voorstelling waarin de geest van Shaw dikwijls ver te zoeken was, al l.wam er in de loop van de avond geleidelijk meer sfeer en karakter in. Maar vader en dochter Doolittle zijn nu eenmaal onsterfelijke toneelfiguren en dat heeft toch ook deze opvoering wel weer aangetoond. AMSTERDAM (V.U.). Geslaagd voor: kand. ex. scheikunde J. C. Stoof, Aalsmeer; doet. ex. geneeskunde I A. A. Ressang, Aerdenhout en R. van Dalen, Badhoevedorp; kand. ex. scheikunde C. W. Hilbers, Beverwijk; doet. ex. geneeskunde II G. J. Mommes en H. Wierda: Haarlem; kand. ex. geneeskunde II N. Waalewijn, Haarlem; kand. ex. psychologie: J. H. Ros, Haarlem; kand. ex. rechten (not.) J. F. Hofman, Heemstede; doet. ex. geneeskun de II W. R. Filet, Heemstede; kand. ex. rechten mej. E. J. Noordam, Nieuw Ven nep; doet. rechten mej. L. van Heest, Santpoort; doet. theologie W. Ph. Leen man, Velsen-Noord; doet. geneeskunde G. Verspuij, IJmuiden; kand. ex. genees kunde II J. W. Schachtschabel, IJmuiden. LEIDEN Geslaagd voor het semi- arts-examen mej. R. Stoffelsma, Haarlem en mej. P. van der Zaal, Lisse. AMSTERDAM Geslaagd voor het kandidaatsexamen wiskunde en natuur wetenschappen N. P. van Zalinge, Haar lem en mej. A. B. S. Korringa, IJmuiden. AMSTERDAM Geslaagd voor het kan didaatsexamen sociale wetenschappen J. H. de Bock, Overveen. NIJMEGEN Geslaagd voor het kan didaatsexamen psychologie mej. P. Th. M Klink, Lisse (cum laude). (Van onze medewerker voor amateurtoneel) HAARLEM Na enige maanden gele den te zijn gestart met Godfried Ro mans' kolderieke klucht „Bloed en lief de" heeft „Theater Maskeroen", het Haarlems amateurtoneel door werkende jongeren de zaken veel serieuzer aange pakt door hierna Manuel van Loggems ook buiten onze grenzen bekend geworden to neelspel „Jeugdproces" in studie te ne men. De resultaten hiervan heeft dit en semble vrijdag- en zaterdagavond in het parochiehuis „St. Jan aan het Teylerplein door zijn donateurs laten bekijken. En aan deze vermelding kan onmiddellijk worden toegevoegd, dat de bezoekers met deze opvoeringen een boeiende toneel avond werd bezorgd. Men zal zich van vorige opvoeringen wellicht herinneren, dat Manuel van Log- gem zijn figuren voor dit stuk recruteerde uit een deel van de moderne jeugd, dat meent tegen de huidige vormen van de maatschappij te moeten rebelleren. Als gevolg van een verkeerde opvoeding, of omdat zij ervan zijn overtuigd dat deze samenleving hun al dan niet ge rechtvaardigde eisen te weinig onderkent. Aldus hebben in „Jeugdproces" vier van deze op drift geraakte jongemannen klandestien hun intrek genomen in een tijdens de wintermaanden verlaten va kantiehuisje. Dit, onder deze omstandig heden nog al trieste onderkomen dient hun tevens als uitvalsbasis voor enige misdadige operaties, waarbij zij tot dus ver het gevreesde contact met de politie wisten te vermijden. Op een kwade dag wordt een der bendeleden, Pieter, echter bij een routine-onderzoek toevallig door de politie verhoord, welke ondervraging hij overigens met goed gevolg doorstaat. Hij moet zich evenwel opnieuw bij de re cherche vervoegen en nu vreest Walter, een jongen van goede huize, die zich als bendeleider heeft opgeworpen, dat Pieter bij een herhaald verhoor tot doorslaan zal worden gedwongen. Walter neemt dan ook het wrede besluit deze zwakke schakel koelbloedig te elimineren en dit sinistere plan dreigt onder zijn pressie werkelijk door (je andere bendeleden te worden uit gevoerd. Maar op dit ogenblik worden door blaffende politiehonden hun ontdek king en arrestatie aangekondigd, op welk fataal ogenblik er iets knapt in de weinige hersens van de domme, maar gespierde Arend. Met als gevolg dat het nu Walter zelf is, die uit angst en in paniek wordt neergestoken. HET KWARTET spelers dat voor de rolverdeling was uitverkoren Jan van Galen (Walter), Hans Nederstigt (Arend), Gerard Zweers Martij n) en Cees Teeu- wen (Pieter)-, heeft zijn jeugdig en thousiasme meegehad om dit tijdspro bleem op een boeiende wijze in behande ling te nemen. Er werd door allen dan ook vlot en met een opvallende beleving van de situaties geacteerd, waarbij de se rieuze voorbereiding ook nog tot uitdruk king kwam door hun schier feilloze rol- kennis. Wel dient even te worden gewe zen op een te nonchalante regie, waardoor er zelden van een climax sprake is ge weest. Ongetwijfeld zou de voorstelling nog sterker tot de verbeelding hebben gespro ken, wanneer de spelers er op was ge wezen hun scènes van een bepaald punt uit op te bouwen om aldug door diverse nuances in de tekst een top in de con flictsituaties te bereiken. Dit neemt niet weg dat deze jonge toneelgroep na „Bloed en liefde" een aanzienlijk betere voorstel ling heeft gegeven, hetgeen wellicht een stimulans zal zijn bij de verdere opbouw van de prestaties. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Gerhard Kerff, direc teur van een aannemingsmaatschappij in Hamburg was zaterdagmorgen de 100.000ste bezoeker van de Jeroen Bosch expositie, die vijf weken geleden in d Brabantse hoofdstad werd geopend. Het daggemiddelde van de tentoonstelling be draagt bijna drieduizend bezoekers en daarmee is de expositie in het gerestau reerde Noordbrabants Museum succesvol ler dan alle de laatste jaren in Nederland gehouden exposities van bekende mees ters: Frans Hals trok in Haarlem per dag 2523 bezoekers, Vermeer in Den Haag 1340 en Picasso in Amstrdam 2892. UTRECHT. Met het m.s. „Adonis" van de KNSM gaat een aantal weten schappelijke medewerkers en studenten van het Vening Meinesz-laboratorium van de universiteit in Utrecht mee voor een geofysisch onderzoek op de Atlantische Oceaan naar de structuur van de oceaan bodem. Tot nu toe werden dergelijke onder zoekingen uitsluitend gedaan aan boord van schepen van de Koninklijke Marine. Thans verleent de KNSM belangeloze medewerking. Het onderzoek wordt uit gevoerd in samenwerking met het La- mont Geological Observatory in New York. De uitreis duurt twee weken. Op Jamaica wordt overgestapt op een thuis- reizend schip van de KNSM, waarschijn lijk het m.s. „Aegir", dat begin december in Amsterdam terugverwacht wordt. (Van onze r.t.v.-medewerkster) HILVERSUM Na enkele jaren van afwezigheid is het vanavond dan eindelijk weer zover: er komt een nieuwe afleve ring van de televisie-rechtbank. Voor het goede, spannende verhaal staat de naam van mr. Erica van Dijk-Visser weer borg. Deze keer werd ze wederom bijgestaan door mede-juriste Anita Leeser. „Toch weer fijn om dit onderhanden te hebben," zegt Erica van Dijk. Ze is nogal veranderd wat haar uiterlijk betreft: wit te laarsjes onder een hippe mini-jurk, de rossige haren in twee staartjes langs haar gezicht, de ogen schuilgaand achter een stevige pony. Ze heeft van 1949 tot 1954 uitgebreid publiek recht gestudeerd in ADVERTENTIE MORRIS CHALFEN PRESENTS dagelijks: 8 uur - matinees: woensdag, zaterdag en zondag 2.30 uur toegangsprijzen fauteuil 12.75 - stalles/ zijfauteuil f 10.25 - front-yzljparket f 8.25 - 1 e rang f 4.75 kinderen tot 14 jaar op woensdag-en za terdagmiddag half geld. Kaartverkoop voor alle voorstellingen: kassa Oosthal Wielingenstraat 10-16 uur telefonisch: 020 - 79 64 41 (11-16 uur) bij de bekende vóórverkoopadressen in uw woonplaats. Inlichtingen: 020 - 796441. 4-4 BEVERWIJK 0 2510 - 23535 GEBR. OOSTEROM N.V., Velserweg 22 BEVERWIJK 0 2510-26842 Reisbureau „DE MAGNEET" N.V., C. H. Moenstraat 13 BEVERWIJK 0 2510-24029 Reisbureau „DE MAGNEET", C. H. Moenstraat 13 HAARLEM 0 2500 - 20033 Reisbureau CEBUTO, Gr. Houtstraat 124 HAARLEM 0 2500 - 12123 Fa. J. J. GROENEVELD, Oranjestraat 52 HAARLEM 0 2500 - 19770 Reisbureau „DE MAGNEET" N.V. Koningstr. 14 HAARLEM 0 2500-20896 Reisbureau „DE MAGNEET" N.V. Koningstr. 14 HAARLEM 0 2500-20140 GEBR. OOSTEROM N.V., Kruisweg 68 HAARLEM 0 2500-11100 V.V.V., Stationsplein SANTPOORT 0 2560 - 7658 Reisbureau EUROPA, Hoofdstraat 157 IJMUIDEN 0 2550-8306 Reisbureau „DE MAGNEET", Kennemerlaan 25 IJMUIDEN 0 2550 - 5611 V.V.V., Marktplein Leiden, met als bijvakken economie en auteursrecht. „Achteraf had ik liever in Amsterdam gestudeerd, want daar had ik me beslist lekkerder gevoeld. Maar goed ik ben er nu toch terecht gekomen en ik bevind me er erg wel bij." Eerst nu al weer vijf jaar geleden was Erica slechts juridisch adviseur van de t.v.-rechtbank. Daarna kreeg ze de hele produktie, „maar dat werd me op den duur toch te druk en ik heb mijn zaken over gedaan aan Anita Leeser. Nu doe ik het weer met haar samen, want het is haast onmogelijk om zo'n zaak in je eentje uit te werken. Toch merk ik nu al weer dat het allemaal een beetje te veel voor me is. In de eerste plaats heb ik mijn twee kinderen, en dan heb ik ook nog een baan: ik werk bij het wetenschappelijk voorlichtings- en docu mentatiecentrum van het ministerie van justitie. Daar verzorg ik een intern docu mentatieblad, dat voorlichting geeft over wat de buitenlandse vakbladen brengen op het gebied van het strafrecht en aan verwante wetenschappen. En ja, dan heb ik toch ook nog mijn vertaalwerk, dat steeds harder gaat lopen. Een mens kan zich toch niet in drieën hakken?" Zo maar een geval te bedenken is op zichzelf niet zo moeilijk, vindt Erica „Maar je moet met zoveel rekening hou den. In de eerste plaats moet de hele zaak in maximaal drie uur af te han delen zijn, anders wordt het een onver teerbare hap. In de tweede plaats moet er een juridisch strijdpunt in zijn, anders heb je geen reden om je getuigen uit te melken. In de derde plaats moet het ook nog een interessant drama zijn (een ste vige moord of zo iets, dan pakt tenmin ste), waarin liefst 'n aantal mensen voor komen die een prettig contrast in zich hebben. Hoe je zoiets nu exact bedenkt is moeilijk uit te leggen. Dat groeit zo. Heb je je verhaal rond, dan ga je naar de politie in Hilversum. Die maakt dan een proces-verbaal op. Vervolgens komt er eventueel (uiteraard alleen als er doden gevallen zijn) een sectie-rapport, daarna met hulp van het gerechtelijk laborato rium deskundigenrapporten, een voorlich tingsrapport van een reclasserings-ambte naar en eventueel een rapport van de psychiater. Voor alles hebben we echte deskundigen. We willen de mensen niet zo maar een verhaaltje op de mouw spelden Hoe komt ze aan haar spelers? „Ken nissen of kennissen van kennissen. Meest al vinden de mensen het enig om mee te doen. Ze krijgen van ons een heel ver haal mee over wie en wat ze zijn. Zeven tot tien dagen werken we daarmee. Doen we het langer, dan wordt het vaak lastiger voor velen om zich in hun rol in te leven Gelukkig is er nog nooit iets misgegaan dat zal ik even afkloppen Wel komt de psychologische kant van de zaak er soms wat anders uit: de mensen trekken de zaak dan teveel naar zich toe." (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM Terwijl door het op nieuw in vertoning brengen van „Citizen Kane" de aandacht weer eens gevestigd wordt op het voormalige wonderkind van de filmwereld, Orson Welles, brengt de Tros vanavond de Macbethverfilming van deze eigenzinnige, kameleontische figuur, die nooit opgehouden heeft de pennen van critici in beweging te brengen. .Macbeth" ontstond in 1947 en het was de eerste keer dat Welles zich met Sha kespeare bezighield. Vijf jaar later zou hij „Othello" in Italië tegen realistische achtergronden verfilmen en onlangs heeft hij zijn film vrienden in bewonderende ver bazing gebracht door zijn Falstaff-inter- pretatie in „Chimes at midnight", een soort compilatie van Falstaff-fragmenten uit enige koningsdrama's en uit „The merry wives of Windsor". In al die ge vallen speelde Orson Welles uiteraard de titelrol en zo zien we hem vanavond als een duistere, eerzuchtige generaal Mac beth, wiens ambities worden opgewekt door de voorspellingen der bosheksen die hem als de toekomstige vorst van Schot land zien. Om dat doel te bereiken moet hij Duncan, koning van Schotland, ver moorden, maar die ene moord lokt de an dere uit en eenmaal op het pad van de misdaad is er ook voor Macbeth geen terugkeer meer mogelijk. In zijn eerste filmbemoeienis met Sha kespeare is Welles nog sterk aan het to neel gebonden, al tracht hij voortdu rend uit de studio's weg te breken bij spectaculaire scènes als veldslagen en massa-taferelen. Maar ook dan zijn de imitatie-rotsen en bossen duidelijk her kenbaar. Eerst in „Othello" durft hij vol ledig met theater-tradities te breken. Maar hij heeft dan na de teleurstellende ervaring met „Macbeth" in vijf jaar geen film gemaakt en zijn honger naar roem in die tijd moeten stillen met het spelen van filmrollen. Harry Lime in „The third man" was er een van. NEDERLAND I. Na Pipo en het eerste nieuws de gezamenlijke kerken met de ac tualiteitenrubriek Kenmerk. Vervolgens de VARA met de schertsspion Maxwell Smart, die vorig jaar naar de middag werd verbannen, maar die in verband met het feit, dat het een kleurenproduktie is, nu weer naar de avond is verplaatst. Smart moet fungeren als lokeend voor de contraspionage. Hij wordt in de kraag gegrepen en onder druk gezet om de code te verklappen, die hij als pseudo-spion niet kent. Na het journaal voor de tweede maal de quiz Per seconde wijzer. Tenslotte een uur en een kwartier televisierechtbank. Twee avonden zijn gewijd aan de moord zaak Dirk Vogel. Hetzelfde systeem als vorig jaar: verdachte en getuigen zijn amateurs, die improviseren op een hun voorgelegd gegeven. Prof. Belinfante is er nu niet meer bij. Zijn plaats wordt ingenomen door Prof. Mr. C. Bronkhorst. De andere leden, de griffier en de commen tator zijn dezelfden. Als verdediger treedt op Mr. Huizinga. NEDERLAND 2. De TROS begint met Rick de Kikker voor de kinderen. Met me dewerking van 'n vlooiencircus deze keer. Dan Rin Tin Tin met de wolfshond en zijn baasje Rusty. Ze laten een van moord verdacl 3 ontvange ontsnappen als die dreigt te worden gelyncht. Later doen ze hun best de man achter slot en grendel te krijgen. Voor acht uur vervolgen» nog Mijn Oom van Mars. Hij brengt mevr. Brown in grote moeilijkheden door haar (per ongeluk) plotseling tot de meest aan trekkelijke dame in de hele stad te ma ken. Na het journaal TROS-kompas en tot slot de Macbethfilm van Orson Welles. SAIGON (AFP) Een boeddhistische non van 21 jaar heeft zich gisteren in Gia bij Saigon door zelfverbranding om het leven gebracht. Sedert het begin van de crisis in de verhoudingen tussen de boed dhisten en de Zuidvietnamese regering hebben 23 nonnen en monniken op deze wijze zelfmoord gepleegd. Een vlijtige man in Quimper (Enge land) heeft het kleinste boek ter wereld ingebonden. Het telt met zijn vijftig pagina's slechts twee gram en het meet 22 bij 16 milli meter. Hoe aardig bedacht ook: dit boek is onleesbaar want er staan geen letters in. Maar misschien komt dat nog wel. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten, 8.15 Lichte gramm. muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Uitgebreide reportages. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Barok. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.55 Beurs. 12.00 Klas sieke muziek. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Beschouwing. 13.30 Filmmuziek. 14.30 Muziek uit Polen. 15.00 Mijn naam is Cox (detective-hoorspel). 15.35 Muzikale lezing. 16.00 Nws. 16.02 Kerkorgelconcert. Klassieke en moderne muziek. 16.25 Voor de jeugd. 17.15 Dansmuziek. 17.30 Lichte gramm. muziek voor de tieners. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Romantische muziek. 19.00 Trefpunt. 19.30 Nws. 19.35 Kop en staart 20.00 Licht muziekprogramma. 21.00 Dans- orkest. 21.20 Jazz Spectrum. 22.00 Gonk!, satirisch programma. 22.30 Nws. 22.40 Be schouwing. 22.55 Signaal. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassiek strijkkwartet. 7.30 Nws. 7.32 Actua liteiten. 7.45 Volksmuziek. 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lied. 8.13 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.15 Klassieke gramm. muziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Moderne liederen. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Van twaalf tot twee. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato. 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Amusements muziek. 18.20 Uitzending van de B.P. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.05 De Bisschop pensynode in Rome. 19.10 Licht ensemble. 19.40 Conciliepostbus. 19.45 Zoekend geloven. 20.00 Het Brabants Orkest. 21.10 Rusland nu (lezing). 21.25 Klassieke muziek. 22.00 Cul tureel programma. 22.30 Nws. 22.40 Over weging. 22.45 De zingende kerk. 23.00 Con text. 23.30 Liedjes. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Nederlandse Artiesten Revue 10.00 Nws. 10.02 Klink-Klaar. 12.00 Nws. 12.02 Zorro: voor tieners. 13.00 Nws. 13.02 Ekspres. 15.00 Nws. 15.02 Er-Jee-Em-Drie. 16.00 N.WS. 16.02 Mix. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazz. 18.00 Nws. 18.03 Tips voor het verkeer. 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Praatje. 20.00 Nord-Ring 1967. 21.00 Boekbespreking. 21.10 Klassieke muziek. 22.00 Nws. Koopermoolen. De Nederlandse cabaretier Henk Elsink heeft een bod van 150.000 gedaan op zijn eigen theater-restaurant „De Koopermoolen", dat op 23 augus tus jl. door de Amsterdamse rechtbank failliet werd verklaard. Andriessen. De componist Hendrik An- driessen heeft gisteravond na een feest- concert in de dekenale kerk in Den Haag ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag de zilveren penning voor bijzondere verdiensten van de gemeen te Den Haag ontvangen. VOOR MAANDAG NEDERLAND I. 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 Kenmerk. 19.32 De Lokeend, (TV-film). 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Per seconde wijzer, (quiz). 2100 Televisierechtbank: De zaak Dirk de Vogel (1). 22.15 Journaal. NEDERLAND II. 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Rick de Kikker (TV-film voor de kinderen). 19.08 Rin-Tin-Tin. 19.32 Mijn Oom van Mars, (TV-film). 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Kompas. 20.45 Macbeth, (speelfilm). 22.11 Reclame. 22.15 Journaal. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.20 Schooltelevisie. 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 De Lucy Show. 19.32 Koning Klant. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Achter het nws. 20.45 Sneeuwwitje op de golven, sprookje op waterski's. 21.10 Televisierecht bank: De zaak Dirk de Vogel. 22.15 Naasten liefde kent Geen Mini-Mode 22.25 Journaal. NEDERLAND II 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Kees Brusse presenteert. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Een reis naar de maan. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Be schadigde goederen worden niet geruild (TV- film). 21.10 Afrika kijkt naar Europa. 22.00 Mensen zijn overal mensen (TV-film). 22.26 Reclame. 22.30 Journaal.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7