Ontslag voor trainer Peeman liep weer weg Haarlem-voorzitter Hut: Dit kunnen we niet langer hebben MOULIJN TERUG IN SELECTIE Ajax op zijn sloffen naar grote zege op Xerxes /DHC Frits Flinkevleugel: GVAV ontnam eerste punt aan Feijenoord Telstar kreeg een strafschop cadeau van arbiter Van Gemert ,Kijk naar mijn lip. Mijn handen weten van niks" Boe-geroep voor Groningers NAC bezorgde PSV verlies NEC sterker dan Sparta 9 MAANDAG 23 OKTOBER 1967 >VW1^/WWVWUWV>\#WWWVVWVWWWWWWWWWWWWWWVWV%/WWWWW\/WWWWWV%A#%#WV\A#WWW^ ^iiii/yyvtivi/winwiiniiiwwwwiwiwwiiiniwwvinHtwiniMiniwwwwwwiiwwiiwwwwiiiiwwywwwwwtfwwiwiywwwMiwA DEN HAAG. Bondscoach Georg Kessler heeft Coen Moulijn, Sjaak Swart, Henk Houwaart en Jan van Gorp toegevoegd aan de trainings groep voor de wedstrijd Nederland Joegoslavië, die woensdag 1 nov. in het Rotterdamse Feijenoordstadion wordt gespeeld. Van Gorp maakte begin deze week in de wedstrijd tegen ADO in Den Haag reeds deel uit van de Nederlandse B-ploeg, die toen kansloos ten onder ging. Hou waart speelde in deze wedstrijd in de Haagse formatie een zeer goede par tij. De selectie van Moulijn was al evenmin een verrassing, gezien de vorm en de ijver die de 30-jarige Rotterdamse vleugelspeler reeds vele weken toont. Van de selectiegroep werden Bert Theu- nissen, die geblesseerd is, en Willy van der Kuylen afgevoerd. De spelers komen woensdag 25 oktober in het KNVB-sport- centrum te Zeist bijeen. De zeventien spelers zijn: Nuninga, Swart, Cruyff, Keizer, Groot, Muller, Suurbier, Pronk (allen Ajax), Doesburg (PSV), Van Gorp (NAC), Pieters Graaf land, Israel, Jansen, Moulijn (allen Feije- noord), Eykenbroek (Sparta), Warnas (Go Ahead), en Houwaart (ADO). (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Johan Cruyff had het na de gemiste kans van het jaar in Madrid al gezegd: „Als je zo'n kans mist tegen Sittardia, komen er wel vier of vijf andere". Zondagmiddag was het in de Meer weer zover. Ajax scoorde vijf doel punten een redelijke produktie zo te zien maar het aantal gemiste kansen bedroeg een veelvoud van de uiteinde lijke score. Nu was Xerxes/DHC ook geen tegen stander, die Ajax tot een grote krachts inspanning kon dwingen. Integendeel, de slordige achterhoede en de onsamenhan gende aanvalslinie van de gecombineer- den stonden zo ver in kwaliteit bij de Amsterdammers ten achter, dat een voluit spelend Ajax ongetwijfeld voor een mon sterscore had gezorgd. Het publiek moest met een gescandeerd „tempo-tempo" de Ajacieden tot grotere activiteit aanzetten. De enige, die zich dat zichtbaar aantrok, was Suurbier. Zijn dubbelrol van voor- èn achterspeler bracht Ajax na 25 minuten het eerste succes. In sprintersstijl ging Suurbier achter een crosspass van Nuninga aan, en met succes. De bal verdween onder Treijtel door in de rechterhoek. Meteen na dit doelpunt meldde Muller trainer Michels een verkoudheid. Van Duiven- bode nam zijn plaats in. De eerste actie van de invaller leverde meteen het tweede doelpunt op. Ver op gerukt bediende hij Nuninga van een soe pel passje, waardoor de rechtsbinnen ge makkelijk 2-0 kon scoren. Na rust wilden de Ajacieden zich nog een kwartier inspannen. Eerst moest Joncic grandioos missen om Cruyff vrij voor Treijtel te brengen; daarna kreeg Nuninga in buitenspelpositie de gelegen heid Cruyff op een leeg doel af te sturen. Het laatste halfuur telde eigenlijk niet meer mee. Pronk, licht geblesseerd, hup pelde wat op de vleugel, waar hij lakonie- ke wippertjes weggaf. Bals gaf een de monstratie koppen ter hoogte van de mid dencirkel. Er zou nog maar één snelle aanval ko men. En die bracht, vier minuten voor tijd, Cruyff vrij in het strafschopgebied. Keeper Treijtel en back Van der Heide wisten toen niets beters te doen, dan de, in deze wedstrijd overigens niet zo bril jante, middenvoor in eendrachtige samen werking te vloeren. Scheidsrechter Schalks liet 25.000 Amsterdammers in spanning, door met gebaren, waaruit niets viel op te maken naar de plaats des on- heils te lopen. Groot gejuich: toch een penalty. Specialist Henk Groot schoot via de vingertoppen van Treijtel voor de vijf de en laatste maal raak. (Van onze sportredactie) HAARLEM. „Wij zijn er van overtuigd, dat Peeman een ge weldig trainer is, een goede coach, maar we kunnen niet hebben, dat hij zo maar wegloopt". Voor de voorzitter van Haarlem, Hut, woog het laatste het zwaarst, toen hij besloot de heer Peeman een brief te zenden, dat deze als zijn ontslag hij Haarlem kon zien. Gisteren, hij de uitwedstrijd in Schiedam tegen SVV, was Peeman wel aanwezig, maar als toeschouwer. Zowel voor als na rust achter bet doel van SVV, waar de doelpunten vielen. Sportleraar Doby Peters, aanvoer der van Haarlem, hield in de kleedkamer voor de wedstrijd een praatje over technische voetbalaangelegenheden, voorzitter Hut nam een ander deel uit het werk van Peeman, het mentale praatje, over. Voormalig Haarlem-trainer Peeman gisteravond: „Ik wil geen commentaar leveren. Haarlem heeft zijn standpunt bepaald. Men heeft mij dus kennelijk ontslagen". Voorzitter Hut: „Het is nu de derde keer, dat de heer Peeman zo maar wegloopt. Dat kunnen we niet hebben. Hij vindt het een heel gewone zaak, om na een of twee dagen zo maar weer te kunnen terugkomen, maar nu is het over Ik heb hem twee maal gevraagd of hij de verzekering kon geven, dat dit niet meer zou gebeuren. Dat kon hij niet. Zegt hij nu alsnog, dat hij op zo'n basis wil terugkomen, dan wordt dit een zaak, waar het voltallige bestuur zich over moet uitspreken. Het is een goeie, maar het is wel uiterst moeilijk werken met hem". Inmiddels heeft Haarlem contact met twee kandidaten voor de opvolging van Peeman. Het betreft een oefenmeester, die momenteel geen club traint (de kandidatuur van Van der Pijl, oud-RCH-trainer, word! pertinent ont kend) en een trainer, die nu nog wel verbonden is aan een betaald-voetbal club, maar al bezig was om van dat contract ontheven te worden. Haarlem verwacht nog deze week tot een definitieve keuze te geraken. Namen van de kandidaten worden angstvallig verzwegen, maar Hughes en Van den Veen (Blauw Wit) behoren ertoe. De aanleiding tot Peemans weglopen was ge legen in de training op donderdagavond. De trainer kreeg onenigheid met De Wolf wat dit seizoen meer dan eens is voorgevallen (deze keer ging het om het slordige, oude tenue waarin De Wolf was verschenen) en besloot onmiddellijk met de training te stoppen, toen De Wolf hem beledigde. Doby Peters, tactische tips. Tegen SVV speelde Haarlem giste ren een uiterst aantrekkelijke wed strijd. Goed voetbal van zowel aanval als verdediging in deze voor 8000 toe schouwers ook spannende wedstrijd leidde pas in de laatste fase van de strijd tot het voor Haarlem gunstige slot. Zes minuten voor tijd scoorde uitblinker Couperus namelijk voor de eerste maal en in de laatste minuut kon De Wolf van dichtbij inschieten, nadat Couperus voorbereidend werk had verricht. In de eerste helft dacht SVV aan een treffer te komen door Van Beve- ren, die een prachtig schot inzond naar een bovenhoek, maar Boomgaard redde schitterend. Haarlem was in die helft dicht bij succes met een af standsschot van Peters, dat Van de Roer goed stopte en met een konbal van Hoeben, waarop Van de Roer kansloos was, maar in dit geval kon Van de Korput de bal van de lijn werken. Ook in de tweede helft bracht Van de Korput een keer redding op le doellijn. Nadat Hoeben tegen de lat had gekopt en Van Haaren de terug springende bal had ingeschoten was lat noodzakelijk geworden. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Toen scheidsrech ter Van der Veer het einde floot vie len enkele GVAV'ers elkaar juichend om de hals. Het was hen als eersten in Nederland gelukt om de Rotter dammers in het hol van de leeuw een punt afhandig te maken. Was er al enige teleurstelling dat sommige Feijenoorders de uitgestoken hand negeerden het hoe-geroep van het publiek moet hen wel bijzonder naar in de oren hebben geklonken. De stemming in het stadion was voor Groningers ook niet zo gemakkelijk te begrijpen. Tien overwinningen achter el kaar bereikten zondag een climax in het aantal toeschouwers: 63.500, ofwel een uitverkocht stadion. De koorts heeft het publiek, dat van heinde en verre komt, weer volledig te pakken. En voor die stemming was niets meer dodelijk dan de twee schamele nullen aan het eind van de middag. En dat heeft GVAV voor wie die nullen juist in een krans van goud stonden maar moeilijk kunnen bevat ten. Kindvall was zondagmiddag geketend. Beuvink had de opdracht gekregen niet van zijn zijde te wijken en hij heeft zich voor honderd -percent van zijn opdracht gekweten. En wist de Zweed eens een ogenblik zijn kwelgeest kwijt te raken, dan zwermden er dadelijk twee, drie Groningers om hem heen. Hij kreeg een knietje in zijn rug en strompelde na de wedstrijd als een oude man met de hand pijnlijk in de zij door de kleed kamer. Maar er kwam geen klacht van zijn lippen. Hij heeft het als een man aan vaard. Ben Peeters, Guus Brox, Gerard Ker- kum, die bij Feijenoord de dienst uitma ken, klaagden evenmin. „Het moest een keer komen", zei Brox flegmatiek. Hij had ook kunnen zeggen: die en die (Geels, Jansen, Samardzic en Piet Romeijn voor de rust) waren niet bepaald in een glan zende vorm, maar dat heeft hij niet ge zegd. Het gelijk spel tegen GVAV was iets voor hen, dat een keer moest komen, zoals regen na zonneschijn. Scheidsrechter Van Gemert kijkt geconcentreerd naar het duel tussen Geestman van Telstar en Flinke- vleugels van DWS. De drie hoofd personen in het strafschopdrama. (Van onze sportredacteur) VELSEN. Wij weten nu hoe de achter kant van de heer F. Flinkevleugel's bo venlip er uit ziet. Frits voerde bewijs materiaal aan voor de door ons en ve len, maar juist niet door scheidsrechter Van Gemert aanvaarde stellingname, dat Telstar ten onrechte een strafschop heeft gekregen. „Kijk zelf", nodigde Frits alle aanwezigen na de wedstrijd uit, zijn bovenlip optrekkend als een getergde bull dog, „kijk zelf. Ik heb een dikke lip Daar is de bal tegenaangevlogen en niet zo zachtjes ook. Mijn handen weten van niks. Moet je meemaken". André Pijl man riep over Flinkevleugel heen in sappig Haarlemmerdijks: „de jongens van Telstar seggen het self. Het was geen hands". De jongens van Telstar kwamen er ook rond vooruit (na de wedstrijd). Ruud Geestman: „ja, ik wilde de bal over hem heen spelen. De bal kwam in Flinkevleugels gezicht en daarna, geloof ik, stuitte de bal tegen de hand van Frits. Maar het was geen strafschop". Zo ook beaamden de andere Velsenaren, die echter opmerkten: „mogen wij nu ook eens een keer een mazzeltje hebben". Dat mazzeltje dan bestond uit de straf schop van Bond, die de gelijkmaker voor Telstar opleverde, 1-1. Die 1-1 koesterde men aan beide zijden tot het einde. Piet Kruiver was zo reëel om het feit, dat DWS niet best gespeeld had, niet te schuiven op de wedstrijd van donderdag tegen Ajax in het Olympisch Stadion. „We hebben gewoon niet best gespeeld. Van donderdag hadden we geen last. Maar het gaat gewoonweg niet met ons. Deze wedstrijd hadden we moeten win nen. Het lukte niet. Dat van die straf schop is gewoon verschrikkelijk schle mielig. Maar als die scheidsrechter vindt dat het hands is geweest doe je er niets meer aan". En scheidsrechter Van Ge mert vond het een duidelijk handsgeval. „Ik liep er vlak bij. Het was hands". Telstar mag dus niet mopperen. Het deed het dan ook niet, hoewel er toch wel bezorgde gezichten waren rond een Ko Bakker, die per taxi naar het ziekenhuis werd gebracht, waar een diepe vlees wond gehecht moest worden, en rond Tjeerd Kort, die (vandaag) naar het zie kenhuis moet voor een onderzoek van een knie. „Dat zal wel een meniscus-geval zijn", was het oordeel van Telstars club arts Van Rompu. Trainer Piet de Visser heeft niet rus tig met een grote sigaar in de mond, af en toe tevreden knipogend naar zijn voor zitter, langs de lijn gezeten (het ideaal beeld van een trainer, zoals De Visser met een knipoog opmerkte). De Visser zag, met de 9000 anderen op Schoonen- berg, hoe DWS al vrij snel eigenlijk een (ook al) schlemielig doelpunt maakte. In de zeventiende minuut van dit waarlijk niet grootse duel kreeg de naar links af gezwenkte Van den Berg de bal. Hij kreeg alle tijd om zijn „goede" been ach ter de bal te zetten, deed dat ook, maar niet bepaald indrukwekkend. De bal rol de via het been van de onfortuinlijke Bak ker naar de hoek van het doel. Van der Meeren grabbelde, maar er zat te veel effect aan het leer, dat over de lijn drib belde, 0-1. Telstar streed dapper door, bouwde op het middenveld wel aardig op, maar durfde toch niet evenals DWS goed naar voren te komen. En in de zevenen dertigste minuut dan kwam de wijzende vinger van Van Gemert en de dikke lip van Flinkevleugel. Bond nam de straf schop weer op uitstekende wijze. In de tweede helft drong DWS wat meer op, schiep zich na een begin- offensief van Telstar wat meer kansen, maar die kansen bleven liggen. Eén keer had de overigens onopvallende Van den Berg pech. Hij zag een schot namelijk van de onderkant van de lat in het veld terugketsen. Telstar moest tenslotte nog even in een gewijzigde formatie zorgen het gelijke spel vast te houden, Bakker die bij een charge een nop diep in het vlees van 't bovenbeen kreeg, moest weggedra gen worden. Van Essen ging naar rechts en Van Egmond naar achteren als links back. Van Straaten moest de buitenplaats bezetten. Het maakte allemaal weinig uit, want dit DWS heeft niet meer het hart van vroegere jaren. Het zelfvertrouwen is weg. In de kleedkamer stond een speler van DWS zijn trainer Zalai te vertellen, wat er eigenlijk zou moeten worden gedaan op de training: „We moeten wat meer wed strijdjes spelen. Flink er tegen aan, met heen beschermers aan, natuurlijk. Daar word je hard van". Zalai zei niets. Tonny van Leeuwen was weer goed op dreef tegen Feijenoord. Koeman en Geels (links) kunnen dat be vestigen. (Van onze sportredactie) NAC heeft PSV, tegen de verwachting in, een 2-1 nederlaag bezorgd. Rijnders be kroonde na 10 minuten een solo. Met een na rust maakte Schrijvers gelijk. Maar twee minuten later stond NAC op nieuw voor. Nouwens was de maker van de winnende goal. Fortuna begon in Geleen overrompelend Binnen twee minuten keek FC Twente te gen een 2-0 achterstand aan. Fischer en Goldstein hadden met hun eerste schot al succes. Twente was de hele verdere wedstrijd sterker. Van de Vall verkleinde na 23 minuten de achterstand. De genade klap kwam voor Twente drie minuten la ter: Goldstein schoot opnieuw raak. Na rust doelpuntten beide teams nog een maal: Giessen voor Fortuna en Drost voor Twente. Go Ahead heeft zonder veel moeite met 3-0 van het zwakke Sittardia gewon nen. Voor rust scoorde Somer uit een strafschop 1-0 In de tweede helft benut ten Niehaus en Kattestaart nog twee van de vele goede kansen. (Van onze sportredactie) In het zeer goedbezette Goffertstadion is Sparta er met een 3-1 nederlaag -egen NEC genadig afgekomen. Alle doelpun ten werden in het eerste halfuur gescoord. Al in de 2e minuut kopte Venneker han dig over de verkeerd opgestelde doelman van Be veren heen. Van Reeken, gevaar lijk en snel, gaf 12 minuten later Geutjes de gelegenheid 2-0 te scoren. Eijkenbroek deed voor Sparta in de 22ste minuut wat tegen, maar pal daarop mocht NEC een strafschop nemen; Venneker werd door Bentzon gehaakt. Bonnen stuurde de jonge doelman van Beveren de verkeerde kant uit. NEC bleef de betere ploeg, maar ge scoord werd er niet meer. In de wedstrijd tegen MVV was ADO voortdurend sterker. Toch moesten de Hagenaars nog een benauwde slotfase doormaken, om de 2-1 zege binnen te halen. Voor rust scoorden Lalleman en Schoenmaker voor ADO. Brokamp bracht na 22 minuten in de tweede helft de span ning terug. Zelfs moest Thie vlak voor tijd nog een moeilijk schot van Druyts verwerken.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9