VEILIG VERKEER" WIL VERPLICHTE BLOEDPROEF Meer maatregelen tegen resten landbouwvergift in voedingsmiddelen iigoede l*)rtie\iees vlees eten is venmtwoom eten bondig Meerderheid gemeenten had geen bezwaar Agenda voor Haarlem en de IJmond Eigen" school geopend HÊaranka iiieubelen en „Vierde TH bij Alkmaar' „Sexboek" waarschuwt tegen overbevolking van ons land cetais Straks autorijles voor scholieren Staatssecretaris kondigt aan: Minister Malik vanavond in Nederland Weer tankauto omgeslagen Jongeman stelt Danlon voor brandschade aansprakelijk Den Haag weert voortaan runners Journalisten verontrust over Griekse pers VRIJLATING VAN DE HUREN Uitgeverij liet enquête houden Transparant Satin - transparante Onbestendig KEUKENMIJMERINGEN No. 9 DINSDAG 24 OKTOBER 1967 2 A ut or ijl es f erkeerskennis I eiligheidsinspecties Hormoonpreparaten LOOP VRIJ IN EN UIT Minister Beernink: Paus Haarlem V eisend J muiden Beverwijk s-g Ss ix. es ëS UTRECHT. Het Verbond voor Vei lig Verkeer hoopt, dat zo snel mogelijk een wettelijke regeling van de promilla- gegrens ter beteugeling van het alcohol gevaar tot stand komt. De genoemde grens van 0.8 pro mille ziet het verbond als een eerste stap in de goede richting. In dit verband acht het verbond het dringend noodzakelijk, dat op korte ter mijn de verplichting in de wet wordt vastgelegd om indien aan bepaalde voorwaarden is voldaan een bloedon derzoek te gelasten. Deze wens uitte vanmiddag de voor zitter van het verbond, drs. H. A. Kort hals, in zijn jaarrede op de algemene vergadering van het verbond in Utrecht. Hij vindt het verheugend, dat de Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst haar bezwaren ten aanzien van het bloedon derzoek heeft laten varen. Het verbond zal met de Stichting We tenschappelijk Onderzoek Verkeersvei- veiligheid trachten te komen tot autorij les voor leerlingen van het voortgezet onderwijs in navolging van de Verenig de Staten, waar al enige jaren autorij- onderwijs aan de schoolgaande jeugd wordt gegeven. De verbondsvoorzitter op perde het plan, een centraal documenta tiecentrum in ons land te vestigen. De oprichting ervan zou gezamenlijk moeten geschieden door de Nederlandse Ver- keersorganisaties. Dit zou een verdere stap zijn op de weg naar meer samen werking, aldus de heer Korthals. Uit een onderzoek blijkt dat de helft van de Nederlandse weggebruikers de nieuwe verkeersregels kent. Het verbond vindt dit een gunstig resultaat. De weg gebruiker houdt nog slecht afstand, maar daarentegen geeft het punt „invoegen", een onderdeel van de actie „Zwarte Zes", een merkbare gedragsbeïnvloeding in gunsti ge zin te zien. Uit onderzoekingen is de noodzaak tot verdere differentiatie gebleken, waarbij de voorlichting en propaganda directer, meer concreet en instructiever zullen moeten zijn. De differentiëring naar groe pen weggebruikers, is onvoldoende. De heer Korthals meent, dat men zich dwars door deze groepen heen moet richten. Een aparte benadering van personen tot 50 jaar en personen boven 60 jaar, die jaarlijks niet meer dan 10.000 kilometer in hun auto afleggen, vindt hij wense lijk. Bij dit alles speelt volgens de ver bondsvoorzitter ook de differentiatie naar tijd, een belangrijke rol. De veiligheidsinspecties hebben grote be- lanstelling ondervonden. In de eerste zes maanden van dit jaar werden 28.114 keu ringen verricht (eerste half jaar 1966 7.778). Tevens zijn er cursussen gestart om automobilisten een speciale caravan opleiding te geven. Verder wil het ver bond een inzicht geven in de mogelijkhe den verkeersopvoeding in dé school in te voeren. Het verbond, aldus de heer Korthals, voert op het ogenblik besprekingen met de N.T.S. om bij erg slecht weer direkt voor lichting aan de weggebruikers te geven. Over de nieuwe nota verkeersveiligheid merkte hij op dat het verbond een grote rol gaat spelen bij de uitvoering van het voorgestelde beleid. De minister stelt dat hierbij de mens het moeilijkst een te ver anderen factor vormt. Daarom dienen voorzieningen te worden getroffen aan we gen en voertuigen. „Maar", aldus de heer Korthals, „hier moet niet de conclusie uit worden getrokken, dat aan de mens niets meer behoeft te worden gedaan". v''' '/"«'"r"" „v- 's-GRAVENHAGE In de toe komst zullen waarschijnlijk strengere ei sen worden gesteld ten aanzien van de aan wezigheid van resten van bestrijdingsmid delen in allerlei eet- en drinkwaren, aldus heeft de staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid, dr. R. J. H. Krui- singa meegedeeld. Dit blijkt uit een verslag van besprekingen die de Tweede Kamer commissies voor de Volksgezondheid en voor Landbouw en Visserij met staatsse cretaris Kruisinga en met minister Lar- dinois van Landbouw hebben gevoerd. Er werd op gewezen dat het publiek zich langzamerhand zorgen gaat maken over de aanwezigheid van gevaarlijke res ten van bestrijdingsmiddelen. Niet ieder een neemt de bestaande bestrijdingsmid delenwet even zorgvuldig in acht. In Duitsland zijn de voorschriften strenger dan in Nederland. Staatssecretaris Kruisinga merkte op, dat goedkeuring van het gebruik van'be- strijdingsmiddelen voor huishoudelijk gebruik in eerste instantie berust bij de volksgezondsheidsorganen. De controle gaat echter niet verder dan de vraag of is voldaan aan de voorschriften betreffen- ADVERTENT1E In het actieve leven van deze tijd is dat 'n gezond advies. Vlees houdt fit. d« eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie, voor vitaliteit. Boven dien, vlees is goed voor de lijn. Kortom SCHIPHOL. De Indonesische minis ter van Buitenlandse Zaken, Adam Malik, komt vanavond op Schiphol aan. Met een Friendship van de koninklijke luchtmacht wordt de minister daarna naar het mili taire vliegveld Ypenburg bij Den Haag gebracht. Na een ontkenning door de In donesische ambassade werd dit bevestigd door een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De Nederlandse ambassadeur in Dja karta, mr. E. L. C. Schiff, en de minister zonder portefeuille, belast met de ont wikkelingshulp drs. B. J. Udink, zullen het bezoek van minister Malik bijwonen. ADVERTENTIE Frans had laatst een zware griep; hij was onder een hoedje te vangen Toen hij weer een beetje praats begon te krijgen, was het: „Waarom draaf je zo door het huis?" of„Wie is er nu weer aan de deur!" en wilde het huishouden eens beter gaan or ganiseren. Na Frans kreeg ik de griep. Frans deed reuze zijn best en 's avonds was hij bekafLater plaagde ik hem met zijn organisatietalent, maar wij hadden beiden begrepen, dat wij iets moesten doen om geen slaaf van het huis te worden. Wij zijn begonnen met de keuken. Wij hebben nu een prach tige Houtwerf-Keuken met alle ge makken, welke een moderne keuken kan bieden en Frans zegt nu„met zo'n keuken mag je nog eens ziek worden, dan doe ik alles op m'n sloffen!' Wij hebben dan ook geen spijt, dat wij naar de Houtwerf-Toon- zaal aan de Kampersingel zijn gegaan. Ze hebben daar werkelijk een enorme keuze. Keukens van 2000,tot 20.000,—. (Van onze correspondent) VENLO. Bij het nemen van een bocht is een grote Duitse tankauto omgeslagen. Het gevaarte was geladen met een niet gevaarlijke vloeistof. De brandweer heeft voor alle zekerheid een greppel rond de tankwagen gegraven. De chauffeur van de tankauto liep geen letsel op. de de aanduiding van het gevaar op de verpakking en bij de reclame. Minister Lardinois verklaarde, over tuigd te zijn van het belang van de ver vanging van chemische bestrijdingsmid delen door biologische. Ondanks enkele spectaculaire resultaten op dit gebied mag men voor de nabije toekomst niet ver wachten dat de chemische bestrijdings middelen voorlopig vervangen zullen wor den, aldus de minister. De regering is van oordeel, dat de voor schriften, die beogen de behandeling van slachtkalveren met hormoonpreparaten tegen te gaan moeten worden verscherpt. Men is thans bezig aan de voorbereiding van een meer waterdicht stelsel van voor schriften. waarbij wordt begonnen met een herziening van anti-bioticawet, aldus de bewindslieden. Staatssecretaris Kruisinga wees de com missie op de gevaren voor de mens van de aanwezigheid van hormoonpreparaten in voedsel. Proeven hebben uitgewezen dat het verwekken of stimuleren van kanker niet uitgesloten moet worden geacht. Gro te hoeveelheden brengen het gevaar van verstoring van zwangerschap met zich mee. De hormonen beïnvloeden voorts het optreden van de puberteit. (Van onze correspondent) EMMEN. De directie van de carros- seriefabriek Jongman N.V. in Emmen stelt de directie van de Danlonfabrieken aansprakelijk voor de verwoesting van haar fabriek, als gevolg van de brand, die zondagmorgen 15 oktober de Danlon- fabriek is de as legde. Hoeveel de schade bedraagt waarvoor Danlon aansprakelijk wordt gesteld, wordt niet genoemd. Be halve het carrosseriebedrijf Jongman ging ook het gebouw van Emka-Touw- import n.v. in vlammen op. Bij Jongman waren 35 personeelsleden in dienst. De directie had geen bedrijfsschadeverzeke ring gesloten. In het verbrande gebouw stonden o.m. auto's van cliënten. Volgens de Danlondirectie zijn experts het er over eens dat er bij de brand sprake is geweest van overmacht. Volgens Jongeman is de brand bij Dan lon niet tijdig ontdekt. ff Dr. W. A. Visser 't Hooft, oud- secretaris van de Wereldraad van Kerken, heeft gisteren in Leiden de officiële opening verricht van een nieuw lyceum, dat zijn naam draagt. De foto toont dr. Visser 't Hooft voor de school aan de Kagerstraat. DEN HAAG De Haagse gemeenteraad heeft besloten de runners in de stad ge heel te weren. Het voorstel hiertoe werd ingediend door de P.v.d.A. Op het ogen blik wordt in de raad gediscussieerd over een nieuwe algemene politieverordening. De raad ging er niet mee akkoord politie optreden mogelijk te maken tegen al te opdringerige aanbevelingen voor tijdelijke woon- en logeergelegenheden. ADVERTENTIE bij Aneqang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW AMSTERDAM. De Federatie van Nederlandse Journalisten heeft in een re solutie haar verontrusting en verontwaar diging uitgesproken over het optreden van de Griekse regering tegenover de pers van dat land. Zij dringt er bij de Griekse regering op aan de persvrijheid onmiddellijk te herstellen. De federatie heeft de resolutie aan de Griekse ambas sadeur in ons land gezonden met het verzoek deze ter kennis te brengen van zijn regering. In de resolutie wordt verder opge merkt dat uit de verklaring v>an de In ternationale Federatie van Journalisten alsmede uit andere gegevens blijkt dat de ernstige inbreuken op de vrijheid van de Griekse pers niet ongedaan zijn ge maakt, maar eerder verscherpt. Minister president Kollas had de voorzitter van de Internationale Journalisten Federatie drie maanden geleden verzekerd dat op heffing van de beperkingen van de Griek se pers een der doeleinden van de nieuwe Griekse regering was. Overleden na val. De 77-jarige mevrouw L. Gout uit Den Haag is in het zieken huis overleden aan de verwondingen die zij had opgelopen bij een val van een portiek in de Winkelstede in Den Haag. Varkenspest. In een varkensfokkerij van een caféhouder in Reusel (N.-B.) is bij 200 dieren varkenspest geconstateerd. Op last van de veeartsenij kundige dienst moesten alle in de betrokken wei aan wezige varkens 725 stuks worden afgemaakt. Veerboot gezonken. De Duitse veerboot „Matthias" is bij Keulen in een dichte mist op de Rijn door het Nederlandse tankschip „IntertanklII" geramd en vervolgens gezonken. De 60-jarige veer man is waarschijnlijk verdronken. ALKMAAR. Minister Beernink is persoonlijk van mening, dat de vierde Technische Hogeschool in de agglomera tie Alkmaar behoort te worden gesticht. Hij zei dit gisteren tijdens een bezoek aan Alkmaar en vijf omliggende gemeenten, om zich te oriënteren op de problemen rond Alkmaars wensen tot gebiedsuit breiding. De bewindsman verklaarde overtuigd te zijn van de noodzaak van grenswijziging ten gunste van Alkmaar. Aan de samenvoeging van gemeenten op vrijwillige basis, waarbij momenteel twintig gemeenten in Noord-Holland zijn betrokken, moet volgens minister Beer nink aandacht worden geschonken. DEN HAAG. De huurliberalisatie, die op 1 oktober van dit jaar in bepaal de delen van het land van kracht is ge worden, zal niet worden opgeschort, al dus heeft minister Schut van Volkshuis vesting cn Ruimtelijke Ordening in ant woord op schriftelijke vragen van het communistische Tweede-Kamerlid W. F. H. van het Schip meegedeeld. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Nederlandse volk blijkt zich de dreigende overbevol king terdege te realiseren maar schrikt aan de andere kant terug voor drastische maatregelen. Dit kan men afleiden uit een NIPO-enquête die de uitgeverij Po lak en Van Gennep in Amsterdam heeft laten houden en thans publiceert in het door Richter Roegholt en Dick P. J. van Reeuwijk geschreven boek; Sex in de jaren '60". Van de 1116 personen die zijn onder vraagd is 69 percent van mening dat Ne derland thans reeds overbevolkt is en 59 percent meent dat er over 30 jaar geen behoorlijke toekomst meer kan worden geboden aan de jeugd. Voorlichting over geboortenbeperking moet volgens 78 per cent voor iedereen gemakkelijk beschik baar worden gesteld. Eveneens 78 per cent wil deze in handen van de ouders laten; de school wordt -hierin door 58 percent mede geaccepteerd doch slechts 19 percent ziet hierin een taak voor de overheid en 2 percent voor de NVSH. Een belangrijke vraag is geweest of men meent dat kinderbijslag en fiscale kinderaftrek invloed hebben op het kin dertal in de gezinnen. Hierop antwoordde 35 percent dat afschaffing van deze maat regelen het kindertal zal beperken 55 percent meende dat dit geen verschil zal uitmaken en 10 percent had geen oordeel. Voorstanders van geboortenbeperking (65 percent vond een kindertal van twee a drie ideaal voor een gezin) en voor standers van maatregelen tegen de over bevolking waren meer te vinden in de Randstad Holland dan in overig Neder land en meer in buitenkerkelijke dan in godsdienstige gezinnen. „Sex in de jaren 60" behandelt in kort bestek de vraag waarom Nederland op het gebied van kinderen zo'n „produktief" land is en vanzelfsprekend worden de mogelijkheden en ook de onmogelijk heden van de pil besproken. Ook an dere facetten komen aan bod zoals de seksuele nood welke bij psychiater en jurist ter behandeling komt. De schrijvers van het boek hebben de paus twee vragen voorgelegd. Zij wilden weten wat het essentiële struikelblok is voor een snelle beslissing over de toelaat baarheid van de pil en voorts vroegen zij een verklaring voor het feit dat door het uitblijven van die beslissing de geeste lijke onzekerheid van miljoenen rooms- katholieken en het gevaar voor overbe volking worden gerechtvaardigd. Na twee maanden antwoordde het Vaticaan dat „alles wel overwogen hebbende" het niet mogelijk was antwoord op deze vragen te geven. ADVERTENTIE Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: De r.-k. toneelvereniging „Thalia" met „De vreemde bezoeker" van Alberto Casella. Regie: John Kraay. Woensdag, 20 u.: „Fiesta Gitana". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Texas Addio", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Wilde nacht in Jericho", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Minerva, vandaag, 20.15 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Woensdag geen voorstelling. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Night La- dies", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Made in U.S.A.", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collec tie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 1 november dagelijks van 10 tot 12.30 u. (behalve maandag- en 14 tot 17 u. (op zondag 14 tot 17 u.): Ten toonstelling van werken uit het Aarts bisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Gemeentearchief Haarlem (Jansstr. 40): Expositie over „Het Stadsbestuur van Haarlem van 1245 tot heden". Geopend op werkdagen, behalve zaterdag van 9 tot 12 en 14 tot 17 u. en op 2 november ook van 20 tot 22.30 u. Tot 4 november. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Henri Kley. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 3 november. DIVERSEN Haarlem Jazz Club (Koudenhornkazer- ne, ingang Zakstraat), vandaag, 20 u.: Le zing door Michiel de Ruyter: „Van Oliver tot Ornette". Frans Halsmuseum (Ingang Klein Hei ligland-, vandaag, 20 u.: „De psycho-ana lyse volgens Sigmund Freud", cursus door J. W. Wildschut. Woensdag, 20 u.: „Monu menten van het Oude Egypte", cursus door prof. dr. J. Zandée. (Volksuniver siteit). Raadhuis Zand voort, vandaag, 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Provinciehuis Haarlem, woensdag, 10 u.: Vergadering Provinciale Staten. De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag, 20.30 u.: Optreden van Joost Nuissl. Bilderdijkzaal Brinkmann (Grote Markt), woensdag, 20 u.: Lezing met dia's over „De binnenlanden van Noorwegen door de heer H. Frederiks. Minerva-theater Heemstede), woensdag, 20.15 u.: Lezing in de wereldreizigersserie door Simon de Waard over „La bella Ita lia." DINSDAG 24 OKTOBER City, 20 u.Filmserie Velser Kunstkring: „Hercule Poirot en het A.B.C.-mysterie". WOENSDAG 25 OKTOBER City, 20 u.: „Samen uit, samen thuis". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 24 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hoe vertel ik het mijn vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". WOENSDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u „Hoe vertel ik het mijn vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". Een deel, doch niet het grootste deel, van de 420 gemeenteraden die vorig jaar is gevraagd hun oordeel te geven over de voorgenomen huurliberalisatie, meen de, dat bepaalde verlangens moesten wor den vervuld voordat tot huurliberalisatie zou kunnen worden overgegaan en slechts „een betrekkelijk gering aantal" gemeen ten wenste opschorting. De heer Van het Schip had gevraagd of het juist was dat het grootste deel der gemeenten die waren geconsulteerd, tal rijke ernstige bezwaren tegen de voor genomen huurliberalisatie had gemaakt en voorwaarden voor invoering had ge steld. Verreweg de meeste gemeenten had den geen bezwaar tegen invoering, en een vrij groot deel stemde zonder enig voorbehoud met de voorgenomen maat regelen in, aldus de minister. Zonder dit als voorwaarde te stellen, wees een an der deel op de noodzaak - van toewij zing van eenzelfde contingent-woningwet woningen als in 1966. De meeste geuite verlangens betreffen het algemene woningbouwbeleid, dat op de bouw van ten minste 125.000 woningen per jaar moet zijn gericht, aldus minister Schut. Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen IJsland en Schotland trekt een depressie naar het noordoosten. Het kou front ervan lag vanmorgen voor de Ne derlandse kust en verplaatste zich verder in oostelijke richting. Achter het front breidt een zwakke rug van hoge druk zich naar onze omgeving uit. Inmiddels koerst een ander lagedrukgebied van New Found- land naar het noordoosten. Het fronten systeem zal woensdag de Britse eilanden bereiken. Het weer behoudt daarvoor een onbestendig karakter. Er wordt een ver anderlijke bewolking verwacht met hier of daar enige regen, een matige zuidwestelij ke wind en een gelijkblijvende tempe ratuur. WEERRAPPORTEN e Maximum- en minimum e temperaturen ■0*2 ja SS c. 3 binnen- en buitenland BS Den Helder zw. bew. ZW 14 9 0 Ypenburg zw. bew. ZW 15 9 0 Vlissingen zw. bew. zw 15 10 0 Eelde mist zzw 14 9 0 De Bilt mist z 15 4 0 Twen re mist wzw 15 6 0 Eindhoven mist windstil 15 4 0 Z.-Limburg geh. bew. z 16 9 0 Helsinki zw. bew. ozo 6 -1 0 Stockholm regen zzw 6 4 0.2 Oslo zw. bew. windstil 6 5 2 Kopenhagen zw. bew. zzw 13 8 0 Aberdeen zw. bew. zw 12 2 0 Londen half bew. zw 15 9 0 Amsterdam zw. bew. z 14 7 0 Brussel mist windstil 15 8 0 Luxemburg geh. bew. zzw 15 12 1 Parijs zw. bew. windstil 15 13 18 Bordeaux zw. bew. ono 22 13 0 Grenoble mist windstil 20 7 0 Nice licht bew. n 22 13 0 Berlijn mist ozo 12 10 0 Frankfort zw. bew. zzw 16 13 0.1 München licht bew. zw 20 6 0 Zürich mist z 18 7 0 Genève mist zzw 17 4 0 Locarno Wenen mist windstil 18 5 0 Innsbruck licht bew. w 18 0 0 Belgrado mist zw 22 3 0 Athene onbewolkt windstil 24 16 0 Rome zw. bew. O 22 12 0 Barcelona half bew. nnw 22 15 60 Madrid geh. bew. windstil 18 12 6 Mallorca licht bew. ono 25 15 9 Lissabon onbewolkt nno 20 15 0.2 Woensdag 25 oktober Zon op 7.23 uur; onder 17.25 uur. Maan op 22.56 uur; onder 15.14 uur. Maanstanden Laatste kwartier 26 oktober 13.04 uur Hoog en laag water in lümuiden Dinsdag 24 oktober Hoog water 6.43 uur en 18.59 uur. Laag water 2.27 uur en 14.40 uur. Woensdag 25 oktober Hoog water 7.26 uur en 19.47 uur. Laag water 3.01 uur en 15.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2