Glucks Orfeo deze week in Haarlem Twee Tevjes in Londen ENGEL Grandioze opvoering bij de Haagse Comedie Pas ingetrokken van narcotiseur Mia Versluis NEGEN MUZEN Watkins maakt Indianenfilm KRO-regisseur 't Hoen overleden Dr. King dringt aan op betogingen in Washington WIJ ONTVINGEN: DINSDAG 24 OKTOBER 1967 (Van onze toneelcriticus) DEN HAAG. Arthur Millers drama „A view from the bridge", in 1955 geschreven, werd het jaar daar op in ons land door de Nederlandse Comedie gespeeld onder de titel .,Van de brug af gezien"; het was een mooie opvoering, waarin Ko van Dijk excelleerde als de Newyorkse' haven arbeider Eddie Carbone. Nu heeft de Haagse Comedie het stuk opnieuw ten tonele gebracht, ook weer met Ko van Dijk in de hoofdrol, en deze nieuwe opvoering overtreft de vorige nog in alle opzichten; het is een su blieme ensemble-prestatie geworden. Speciale aanbieding op onze herenmode-afdeling: Prachtige satin feutre herenpyama in brons of groen normale prijs 21.90 nu 17.90 Heren ondergoed in rib tricot. Singlet en slip per stel normale prijs 5.- nu 4.50 modieus en meer keusl Mosselpercelen door de storm beschadigd Jos de Klerk NAAIMACHINES Grote Houtstraat 181 Haarlem Jortgenó T elevisieprograinma's „VAN DE BRUG AF GEZIEN" ADVERTENTIE In dit stuk het laatste dat Miller «chreef vóór de achtjarige onderbreking van zijn dramatisch werk heeft de auteur een belangrijk aspect van zijn le vensopvatting gedramatiseerd: de over tuiging namelijk, dat „het kwaad geen fout is, maar een feit" en dat de indivi duele menselijke wil, hoe sterk ook, al tijd kans loopt de nederlaag te lijden in een conflict met het kwaad in de natuur van dezelfde mens. Het voorbeeld, dat Miller hier geeft, is die Eddie Carbone, een echte stoere Newyorker maar blij kens zijn achternaam van Italiaanse af komst, evenals zijn vrouw, Beatrice. Zij hebben geen kinderen, maar wel hebben ze een ouderloos nichtje, Catherine, als hun kind opgevoed en zij is nu, zeven tien jaar oud, Eddie's oogappel. Twee neven van Beatrice, Marco en Rodolpho ontvluchten de armoede en ellende op Sicilië door illegaal Amerika binnen te "1 AMERSFOORT, APELDOORN, ARNHEM, HAARLEM, HILVERSUM. ZWOLLE „Van de brug af gezien" („A view from, the bridge"), toneelspel in twee bedrijven van Arthur Miller. Vertaald door Nel Bergmans-Withaar. Première bij de Haagse Comedie op 21 oktober in de Koninklijke Schouwburg. Den Haag. Regie: Paul Steenbergen in samenwerking met Dolf de Vries. Hoofdrollen: Ko van Dijk, Anny de Lange, Paul Steenbergen, Anne-Wil Blankers, Kees Coolen, Wim van Rooij. Decor: Hep van Delft. komen, en Eddie neemt hen grootmoedig bij zich in huis. Maar als Catherine en Rodolpho verliefd op elkaar worden, breekt door Eddie's vaderlijke genegen heid plotseling een onbedwingbare harts tocht voor het meisje heen, een harts tocht die hij, ook tegenover zichzelf, wei gert te erkennen. In zijn steeds toene mende jaloezie beschuldigt hij Rodolpho eerst van verkwisting, dan van de opzet om Catherine alleen uit egoïstische be rekening te trouwen, en tenslotte van homosexualiteit. Als dat alles niet helpt, verlaagt hij zich tot wat hijzelf, evenals zijn hele omgeving, als het allergemeen ste beschouwt: hij verraadt de illegale aanwezigheid van de twee broers aan de immigratie-autoriteiten, die hen dan ook onmiddellijk arresteren. Hijzelf veraf schuwt die daad, maar het kwaad van zijn hartstocht is sterker dan zijn wil. En de wraak van Marco, wiens in Sici lië achtergebleven vrouw en kinderen de onschuldige slachtoffers van Eddie's ver raad zullen worden, komt tenslotte do delijk op hem neer. Het is geen wonder dat Arthur Miller zelf in dit onafwendbare verloop van het drama, en in Eddie's innerlijk conflict tussen het-goede-willen en het-kwade- doen, een verwantschap met de Griekse tragedie heeft gevoeld. Daaruit is de fi guur van de advocaat Alfieri ontstaan: een figuur die deels de commentariëren de functie van het Griekse koor heeft en Anne Wil Blankers en Ko van Dijk in „Vun de brug af gezien". deels, evenals dat koor soms doet, ver geefse pogingen aanwendt om de tragi sche ontwikkeling tegen te houden. Dit wordt heel treffend duidelijk gemaakt door Paul Steenbergen, die zijn vertol king van deze rol prachtig variëert tus sen het afstandnemen van de handeling en het niettemin erbij betrokken zijn en willen ingrijpen. Deze hele opvoering, onder regie van Steenbergen in samenwerking met Dolf de Vries, heeft trouwens een uitzonderlijk hoog niveau. Door een bijzonder geslaagd, sfeervol dekor van Hep van Delft, met Brooklyn Bridge op de achtergrond, wordt het drama al dadelijk heel raak in het juiste sociale milieu geplaatst. En in de ze omlijsting is Ko van Dijks uitbeelding van de wanhopig tegen zijn eigen instinc ten worstelende, in wezen doodfatsoenlijke man nog rijper en aangrijpender gewor den, tot nog grotere dimensies uitge groeid, dan destijds bij de eerste opvoe ring van het stuk. Diep tragisch was ook Anny de Lange als de alles ziende en al les begrijpende vrouw en moeder, die machteloos staat tegenover de gang van het noodlot. Anne-Wil Blankers speelde heel zuiver en ontroerend het meisje dat (Van onze muziekmedewerker) HAARLEM. Koor Katholiek Haar lem, onder leiding van Albert de Klerk, geeft donderdag aanstaande in de ge meentelijke concertzaal van Haarlem zijn .najaarsuitvoering. Dit ensemble, dat zich in korte tijd van kind tot vrouw opbloeit. jn de e) concentreert op het geeste- Kees Coolen gaf prachtig gestalte aan de ,j.k 0ratoriumrepertoire, komt ditmaal ernstige, zwijgzame Marco, van wie een met de beroemde reform-opera van Gluck geleidelijk groeiende dreiging uitgaat, en 0rfeo ed Euridice", een meesterwerk Wim van Rooij was heel overtuigend als £at Jn 1762 jn Wenen V00r het eerst op- de levenslustige en nog jongensachtige 'oerd reeds twee eeuwen stand houdt Rodolpho, die het hele conflict ontketent. I dg operaplanken en zich tevens in concertvorm een vaste plaats verworven Arthur Millers drama is door zijn so- Mj de ko0rverenigingen. Uiteraard here, uiterst menselijke behandeling van u daarbij een overwegende rol, dat een. elementair noodlotsthema en zijn k de k edeelten van zijn „Orfeo" weergaloos-knappe dramatische opbouw dankbare taak toebedacht heeft, die nog even fascinerend als twaalf jaar ge- zowel dramatisch als bijzonder aan- leden en het komt in deze meesterlijk melodisch manifesteert, geregisseerde, van grote bewogenheid ge- 6 tuigende opvoering volmaakt tot zijn jjet gegeven is ontleend aan de Griekse recht. mythologie en verhaalt van de muziek- Simon Koster genius Orfeo, wiens aanbeden vrouw Euridice dodelijk door een slang is ge- (Van onze correspondent) ENSCHEDE. Op last van de officier van Justitie in Almelo is het paspoort in genomen van de narcotiseur, die ruim anderhalf jaar geleden het Enschedese meisje Mia Versluis een narcose heeft toegediend waaruit zij nog steeds niet ontwaakt. De maatregel is getroffen om de narcotiseur de mogelijkheid te ont nemen naar het buitenland te reizen. BRUINISSE. De storm van de vori ge week heeft voor 1.5 miljoen schade aangericht op de mosselpercelen in de Waddenzee. Meer dan 100.000 ton mos selen is verloren gegaan. AMSTERDAM Lex Goudsmit, hoofd rolspeler in de musical „Anatevka heeft een aanbieding gekregen van de Londense producent van de musical om de rol van „Tevje" in het Londense West end te komen spelen. De hoofdrol in de Engelse voorstelling, die de oorspronkelijke titel „Fiddler on the roof" draagt, wordt nu nog vertolkt door de Israëlische acteur Chaim Topoi, die de produktie in februari na een jaar speeltijd zou verlaten. De producent hoop te dat Lex Goudsmit de rol onmiddellijk zou overnemen. De Nederlandse acteur heeft het aanbod echter voorlopig moe ten afslaan wegens verbintenissen in Ne derland. Tot* september volgend jaar speelt hij nog in „Anatevka", daarna is hij contractueel gebonden aan de musi cal „Man van la Mancha". Topoi heeft nu besloten voorlopig de Londense „Tevje" nog te blijven spelen. Niettemin heeft de theaterproducent zijn aanbod aan Lex Goudsmit gehandhaafd, omdat hij van mening is, dat de musical in Londen nog zeker vier jaar op het programma blijft. Disc-marathon. Het is de een en twintig jarige Driebergenaar Chris van der Schoot gelukt het Europese rekord „disc jockey" te verbeteren en te bren gen op 30 uur. De vorige rekordhouder was de heer A. Nijkamp uit Breda, wiens rekord met vijf uur werd gesla gen. Uitgever. De Londense uitgeverij Mac millan, die onder leiding staat van de vroegere Britse premier van dezelfde naam, heeft haar archief over de perio de 1850 tot 1939 overgedaan aan het British Museum. De verzameling, die bijna een half miljoen documenten omvat, waaronder brieven, boeken en reacties van lezers,' zal in ongeveer dui zend boekdelen gebonden en worden tentoongesteld. Er zijn brieven bij van Charles Kingsley, Matthew Arnold Rudyard Kipling, Henry James, Thomas Hardy en W. B. Yeats. troffen en door de furiën naar de onder wereld gesleept. Dit doet de vergodde lijkte zanger in wanhoop zijn bede rich ten tot Amor, de godin der liefde, om de ontzielde levend uit de Hades te mogen ontvoeren, wat hem wordt toegestaan, op belofte dat hij bij de terugkeer naar aarde niet naar haar zal omkijken. Daar hij niet kan weerstaan aan de klachten van Euridice, die zijn houding niet be grijpt, breek hij zijn belofte en de gelief- Als nummer drie in de Fibulareeks de sterft opnieuw. Orfeo is radeloos en boekenboeken boekenboeken! boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboekem boekenboekenboekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboeken I (onder auspiciën van de Nederlandse Jeugdbond ter bestudering van de ge wil de hand aan zichzelf slaan. Tenslotte laat Amor zich vermurwen, Euridice her- schiedenis) is bij VAN DISHOECK m leeft en samen bezingen zij de macht der Bussum verschenen „Nederlandse ves- liefde Dit mythisch verhaal is vanaf het tingen" van C. A. de Bruijn en H. R. ontstaan der opera (Peri, Monteverdi, Reinders. Rossi) een zeer gezocht thema geweest. De burgemeester van Hilversum, de Gluck wendde het aan 0m te beginnen met heer J. J. G. Boot, heeft zijn dagboek uit I pogingen de opera te bevrijden van de oorlogsjaren als burgemeester van VormSchema's die het genre na anderhal Wisch laten verschijnen bij de Uitgeverij eeuw belastten. Hij streefde naar een SEMPER AGENDO N.V. in Apeldoorn Ij van dramatische conceptie, het lo- onder de titel „Burgemeester in bezet- isch inschakelen van de toneelmiddelen tingstijd'. In dit boek komen onder meer *n naar een aangenaam melodische zing aan de orde de positie van een burge- baarheid teneinde de aloude Griekse sage meester in oorlogstijd, de tragiek van de v0Qr - tiidgenoten duidelijk verstaan- jodenvervolging, een correctie op de naar baar maken mj ig erin geslaagd en het oordeel van de schrijver onrecht- zQzeer dat zijn warme en milde melo- matige en overtrokken cntiek van na de U generatie na generatie zijn blijven oorlog op dr. H Cohjn, de mislukte poging bis en h t werk met diepmenselijk om tot een politieke concentratie te komen accent de der the blijft vertoiken. en de situatie in Nederlands Indie na de tcdken capitulatie van Japan. Orfeo ed Euridice" was de eerste van Van de hand van de journalist J. van G^ck,s reform-opera's; hij werd in We den Berg is verschenen „De anatomie van Nederlandeen gezamenlijke onder neming van de Bezige Bij, Algemeen Han delsblad en Vrij Nederland, in een uitgave van DE BEZIGE BIJ. Aan de hand van gesprekken met gezaghebbende mensen geeft de schrijver een doorlichting van de politieke en religieuze machtsgroeperingen in ons land. I De Britse regisseur Peter Watkins „Eénpitskookkunst" is bedoeld voor wjens B.B.C.-documentaire „The war- kamerbewoners voor wie de auteur H. C. game" in ons land begon te draaien, gaat van Haaften een aantal recepten heeft v00r een Amerikaanse maatschappij een samengesteld in een boekwerk, uitgegeven speeifiim maken over de strijd tussen In- door KOSMOS in Amsterdam. dianen en pioniers in het Amerika van J. J. Vriend stelde een uitgave samen, I film, waarvoor nog geen titel is getiteld „Architectuur als samenspel van I gevonden zal geheel worden opgenomen ruimte en vorm", die bij de n.v. Uit- ?n de buurt van Wyoming's Powder Ri- geversmaatschappij KOSMOS in Amster- vef De opnamen zunen in jUni van het dam is verschenen. komende jaar beginnen. Evenals in zijn Over „Prinses Irene is eenfotoalbum documentaires en zijn eerste lange speel- v^scherien tnj de n.v. Gebr ZOMER fUm priviiege", zal Watkins voOr de KEUNINGS, uitgeversmaatschappij in hoofdrollen vrijwel uitsluitend amateurs Wagenmgen, bevattende 95 foto's, waar- ik van tien in kleur. Phé Wijnbeek maakte R een levensbeschrijving. „Juliana Regina" voor het jaar 1967 is verschenen bij de Uitgeverij en Drukkerij HOLLANDIA n.v in Baarn; het negentiende deel. Jaarlijks komt het album uit en het bevat foto's uit het afgelopen jaar van de leden van het koninklijk huis. De Oranjekalender 1968 van de Kalenderactie „Pro Juventute" (postbus 7101 in Amsterdam) bevat weer De radio geeft woensdag kleurenfoto s van het Koninklijk huis; op de buitenzijde een afbeelding van prinses HILVERSUM I Beatrix, prins Claus en prins Willem- 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Alexander. Buiten de Nederlandse is er Lichte gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 ook een op buitenlandse relaties afge- standen. 9-40 Schoolrad. 10.00 Lichte gramm. stemde kalender verkrijgbaar met een muziek. 9.00 Klassieke muziek.Lichte eram viertalig calendarium en Engelse onder- ^nden. 9^ de vrouw. 11.00 Nws.' schriften. .11.02 Rembrandt's tien laatste levensjaren In de AULA-reeks (Aula-boeken in door Dr. G. Knuttel. 11.32 Klassieke gramm. Utrecht en Antwerpen) is verschenen „De muziek. 12.00 Lichte gramm. muziek. 12.22 troubadours" van Henri Davenson, ver-Ivoor het platteland. 12.27 Meded. voor land- taald door F. A. J. van Morsel. De uit- en tuinbouw. 12.30 Licht instrumentaal sex- eave bevat de geschiedenis van de trou- tet- 13 00 Nws- 1310 Actualiteiten. 13.25 Lich- gave bevat ae gescmeaems van ae trou gramm muziek 13.45 Gesproken portret. badours die in het zuiden van Frankrijk Spelen met beton. 15.00 Moderne mu- geleefd hebben. zjek 15.25 Klassieke gewijde muziek. 16.00 Sedert 1951 verschijnt jaarlijks bij EL- Nws. 16.02 Operette. 16.50 Dansorkest. 17.20 SEVIER in Amsterdam een boek waarin Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten de gebeurtenissen die zich in het afge- 18.20 Uitzending van de A.R.P. 18.30 Kinder lopen jaar hebben voorgedaan encyclope- koor. 18.55 Dansmuziek. 19.30 Nws. 19.35 Mu- disch vermeld worden Dezer daeen Zlkaal klankbeeld. 20.00 Amusementsmuziek. „V,j,iY-d!,-,' rTJt w- 120.30 Accent. 20.45 Melodieën uit films en verscheen ,.W inkier Prins boek van het musicais 21.OO Sores van Dorus. 21.25 Melo- jaar 1967" en onder meer wordt aandacht dieën uit fibns en musicals. 21.40 Tram- besteed aan het huwelijk van prinses melant in Loeren aan de Hor. 22.05 Moder- Beatrix, de onlusten in Amsterdam, het ne muziek. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten, overlijden van mgr. Bekkers en de mam- 22.55 Een stem die telt. 23.20 Radio Jazz ma- moetwet. gazine. 23.55 Nws. Van de Franse schrijfster S. de Beau- HI7LQo NwsTwHet levende woord. 7.15 Klas- voir verscheen bij de Uitgeverij C. DE sieke gramm. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Actua- BOER jr. in Hilversum haar nieuwste hiteiten. 7.45 Klassieke dansen 8.00 Nws. 8.10 roman „De schone schijn". De vertaling Lichte gramm. muziek. 8.30 Nws. 8.32 Actu- is van Jan Hardenberg. aliteiten. 8.35 Lichte gramm. muziek. 9.15 „Gezonde seksualiteit" door de moraal- Volksmuziek van Cyprus. 9.45 Voor de kleu- theoloog dr. F. J. Heggen is een uitgave 'er®-. 10-9° Klassieke gramm. muziek. 10.30 ,- t Sphmx. 11.00 Nws. 11.02 Piek-uur. 11.50 Ac- die met medewerking van de huisarts J. I tualiteiten 12.oo Van twaalf tot twee. 14.00 Berkhout en de leraars opvoedkunde M. pjatennws. 15.00 Beumer Co (hoorspel dl. W. van der Giessen bij J. J. ROMEN 2). 15.45 Klassieke gramm. muziek. 16.00 Nws. ZONEN in Roermond en Maaseik is ver- 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Beiaardconcert, schenen. 117.15 Cabaret. 17.30 Licht ritmisch ensem- nen met Italiaanse tekst uitgevoerd, maar in Parijs en in het Frans ontketende hij een geestelijke revolutie, die stromen inkt heeft doen vloeien. Dit gold uiteraard ook voor de volgende vernieuwingswer- ken, die in Parijs werden opgevoerd. Voltaire had het voorzien, want toen Or feo te Parijs werd aangekondigd, voor spelde de fameuze filosoof, dat zowel met Gluck als met Lodewijk XVI een revo lutieperiode in het zicht was gekomen. Het verloop der gebeurtenissen heeft hem gelijk gegeven. De sociale revolutie kost te stromen bloed en de hervormingspo gingen van Gluck verliepen in heftige ruzies, uitgevochten in pamfletten en dag bladartikelen van voor- en tegenstanders van Gluck, die er als operahervormer onge deerd en onbesmet uit tevoorschijn trad. En waar ging het nu om? Om de eenvoud, die het kenmerk is van waarheid en men selijkheid. Aan de uitvoering van donderdag werkt het Noordhollands Philharmonisch Or kest mee; solisten zijn de mezzosopraan Caroline Kaart (Orfeo), de sopraan Ma ria Suchèl (Euridice) en de sopraan Lu- cienne Bouman (Amor). (Van onze rtv-medewerkster) HILVERSUM. Vannacht is in zijn woning in Hilversum onverwacht over leden KRO-regisseur en acteur Frans 't Hoen. Hij werd 47 jaar. Sinds 1 juli 1964 was de heer 't Hoen verbonden aan de KRO als regisseur bij de afdeling drama. Voor die tijd heeft hij als acteur bij ver schillende gezelschappen in ons land ge speeld. Jarenlang heeft hij onder andere zijn aandacht gegeven aan hel Amster damse amateurtoneel. De belangrijkste produktie, die 't Hoen voor de KRO heeft gemaakt is de opera Carmen, die in 1965 ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van de KRO in het Nederlands werd uitgezonden. Enke le weken geleden zond de KRO onder zijn regie de première uit van de mini- opera „Spiegel uit Venetië van Hendrik Andriessen. WASHINGTON, (AP). Dr. Martin Luther King heeft aangedrongen op een langdurige demonstratie, die het leven in Washington zou moeten verlammen om het Congres aan te sporen een pro gramma van twintig miljard dollar per jaar aan te nemen om de V.S. van armoe de te bevrijden. Dr. King zei dat in de komende twintig jaar jaarlijks dit bedrag nodig zal zijn om krotten op te ruimen, het onderwijs te verbeteren en werk gelegenheid te scheppen. „De tijd is gekomen om onze tenten in Washington op te slaan en met duizenden en duizenden te blijven totdat de federale regering en het Congres iets zullen doen aan de problemen" aldus King. Nederland I. Het avondprogramma be gint met Lucy. Ze is met meneer Moo- ney uitgenodigd om de opening van een nieuwe verkeersweg bij te wonen. Als ze merkt, dat ook het televisiejournaal acte de presence geeft, ziet ze haar kans schoon. Ze wilde immers al lang bij de t.v. Ko ning Klant vult de rest van de tijd tot acht uur. Na het journaal gaan we eerst kijken naar Achter het Nieuws en ver volgens naar een korte Engelse produk tie, die onlangs moest worden uitgesteld. Het is het sprookje van Sneeuwwitje op de golven. Een aantal bekende en enkele ano nieme waterskiërs brengen de geschiede nis tot leven. Een uur en tien minuten is vervolgens uitgetrokken voor de tweede zitting van de Televisierechtbank. Van avond pleidooi en vonnis. Na het VARA- programma en voor het laatste nieuws de Bond zonder Naam. „Naastenliefde kent geen mini-mode" is de titel van deze eer ste bijdrage. Nederland 2. 't Is weer dinsdag en dus de avond van Kees Brusse, „Dag Dins dag". Het eerst Van Gewest tot Gewest, dan de Eenentwintigste eeuw, waarin deze keer de reis naar de maan ter sprake komt. Zo'n reis zal in die eenentwintigste eeuw geen bijzonderheid meer zijn. Als het allemaal meeloopt kunnen we in het jaar 2000 het feit herdenken, dat een kwart eeuw geleden de eerste mens op de maan landde. Vooral het maanvoertuig zal vanavond in de belangstelling staan. In Amerika oefenen de astronauten er al mee Na het journaal een nieuwe aflevering van Dubbelspion „Beschadigde goederen worden niet geruild" is de titel van dit avontuur van de tennisspeler Kelly Robin son en z'n trainer Alexander Scott. Het verhaal speelt opnieuw in Hong Kong. Daar moeten de beide spionnen proberen een collega op te sporen, die een dubbele rol speelt. Hij moet bovendien „onbe schadigd" worden aangehouden, omdat hij geruild zal worden voor een gevan gen genomen Amerikaanse piloot. En beschadigde goederen worden niet geruild. In Eidofoor de ontwikkeling van Afrika en vooral de verhouding, die dit opkomende werelddeel in de toekomst zal hebben met Europa. In Parijs spreken drié journa listen met de directeur van het Afrikaan se weekblad Jeune Afrique; in Amster dam zit een forum van een Nederlandse, een Franse en een Engelse journalist. Een internationaal schakelprogramma dus, met medewerking van de Franse te levisie. Zoals iedere dinsdag ook nu tot be sluit van de avond een verhaal van Rob Sterling in de serie Tweeduuster op de grens van de werkelijkheid en verbeelding, „Mensen zijn overal mensen" is de titel. De hoofdpersoon is de eerste mens, di® een landing maakt op een andere planeet. Hij ontdekt er levende wezens. Meer nog: mensen, zoals ze ook op aarde wonen, ADVERTENTIE ble. 17.50 Hoe gaan we? 18.00 Geestelijke liederen. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.00 De deïdeologisering van de Nederlandse poli tiek. voordracht voor studenten. 19.45 Een jaar hulp aan Tibetaanse vluchtelingen. 1966. 20.00 Wiener Festwochen 1967: moderne en klassieke muziek. 21.30 Burgemeesters onder elkaar (gesprekken). 21.50 Franse chansons. 22.05 Spiegel van België. 22.20 Sextant, radio programma van de NVSH. 22.30 Nws. 22.40 Iks. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokaie muziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Langspeelplaten. 11.00 Nws. 11.02 Operette. 11.30 Grenzenloos. 12.30 Mu sical. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Zet 'm op. 14.00 Nws. 14.02 Muziek-Boetiek. 15.00 Nws. 15.02 Arbeidsvitaminen. 16.00 Nws. 16.02 Verzoekplaten voor de jeugd. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Gevarieerde platen. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 nws. 14.03 Amusementsmu ziek. 14.20 Koorliederen. 14.30 Voor de jeugd. 14.50 Gewijde koorzang. 15.00 Nws. 15.03 Ge wijde koorzang. 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Jazz. voor de jeugd. ADVERTENTIE <3oud - jZ,lluer - cllorlegeó - JCeltum^leet Gr. Houtstraat 6. Haarlem, Tal. 02500- 10616 VOOR DINSDAG NEDERLAND 1 10.20 Schooltelevisie. 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 De Lucy Show. 19.32 Koning Klant. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Achter het nws. 20.45 Sneeuwwitje op de golven, sprookje op waterski's. 21.10 Televisierecht bank: De zaak Dirk de Vogel. 22.15 Naasten liefde kent Geen Mini-Mode 22.25 Journaal. NEDERLAND 11 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Kees Brusse presenteert. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Een reis naar de maan. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Be schadigde goederen worden niet geruild (TV- film). 21.10 Afrika kijkt naar Europa. 22.00 Mensen zijn overal mensen (TV-film). 22.26 Reclame. 22.30 Journaal. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17.00 Voor de kinderen. 18.55 Pipo de Clown 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 Schat- eiland. 19.32 Panoramiek. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Uitzending van de P.S.P. 20.30 Stichting Socutera. 20.35 Ro bert Bresson regisseert, documentaire. 20.45 Het leven van een zakkenroller, (speelfilm). 21.55 Klassieke muziek. 22.35 Journaal 22.40 Voor-Olympische wedstrijden in Mexico-Ci- ty. NEDERLAND II 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Kinderen van de West,. 19.30 Beestje kijken. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Cinema. 21.10 Onaantastbaar. (TV-film). 21.55 Gelo ven zonder kerk. 22.26 Reclame. 22.25 Jour naal.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9