Reflecterend materiaal moet verplicht worden "uni ekaui 1 Malik terughoudend Van den Boom thuis Het helpt! Schiphol- proces en bondig Gesprek op Ypenburg REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Verbond voor Veilig Verkeer: - op fietsen en brommers - Drs. Korthals treedt af LACUNES IN SCHOOLBOEKJES Slechts enkele bladzijden over tweede wereldoorlog Goederenwagon met natriumsulfaat in het IJ Uitnodiging aan Soeharto is waarschijnlijk Middenberm wordt beveiligd op rijksweg 1 Oude zilveren munten gevonden Ik moest in Sofia 12 dagen staan" Harde wind n 4 WOENSDAG 2 5 OKTOBER 1967 Alléén als er Uniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit Tweede arrestatie na brandstichting Vervolg van pagina l Onbelemmerd Slagbomen Kort nieuws Haarlem J elsen-IJmuiden Beverwijk Onmiddellijke verlichting van s e S2 Ss Het Amsterdamse Buitenveldert is een nieuw verkeersbord rijker: „Attentie, spelende kinderen". Het is op initiatief van de buurtbe woners door een van hen gemaakt en het helpt: automobilisten halen bij het zien van het bord de voet van het gaspedaal. Het bord is op een, betonblok met wieltjes ge plaatst. Elke avond wordt het weg gereden en elke morgen weer op zijn plaats gebracht. Het zit met een ketting aan een. lantaarnpaal gekoppeld. UTRECHT Op de gisteren in Utrecht gehouden jaarvergadering van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft drs. H. A. Korthals na vier jaar zijn func tie van voorzitter van het verbond neer gelegd. De heer Korthals werd in okto ber 1963 tot voorzitter benoemd. Hij heeft tot dit aftreden besloten, om dat deze functie volgens hem niet meer is te combineren met onder meer zijn lidmaatschap van de Raad van State en het voorzitterschap van de Novib. De heer Korthals is nu erelid van het ver bond. Het voorzitterschap wordt waargeno men door de ondervoorzitter van het verbond, de heer H. Pols uit Leeuwar den. Het verbond acht het noodzakelijk, dat op korte termijn reflecterend materiaal zowel op rijwielen als op bromfietsen ver plicht wordt gesteld om de zichtbaarheid te vergroten, aldus de scheidende voor zitter. Volgens hem biedt de wettelijk voorgeschreven verlichting van deze twee- wielers te weinig bescherming. Bij een recente steekproef, is gebleken, dat met name de achterverlichting van één op de vijf fietsen onvoldoende is of ontbreekt. Het verbond is verheugd dat de minis ter van Verkeer en Waterstaat in zijn nota over verkeersveiligheid aandacht be- UTRECHT. De directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumenta tie, de onlangs tot hoogleraar benoemde dr. L. de Jong, heeft in 1962 de belang rijkste leerboeken bekeken die in het Ne derlands onderwijs worden gebruikt bij de geschiedenisles. Een voor de kweek scholen bestemd geschiedenisboek be vatte 38 bladzijden over de tachtigja rige oorlog, 6 over de Franse bezetting van 1806 tot 1813, maar nog geen 2 over de tweede wereldoorlog. Een geschiede nisboek dat in de openbare lagere scholen werd gebruikt wijdde 56 pagina's aan de tachtigjarige oorlog en amper 10 aan de jaren 1940'45; een veelgebruikt leer boek in de christelijke scholen had 141 pagina's nodig voor de tachtigjarige oor log en slechts 7 voor de tweede wereld oorlog. Prof. De Jong zei dit in Utrecht op een studieconferentie van onderwijsin- gpecteurs uit de E.E.G.-landen. Hij merk te op dat het gebrek aan belangstelling voor de gebeurtenissen in de jaren 1940- '45 vlak na de oorlog opvallend was. Het manuscript van het dagboek van Anne Frank werd door acht belangrijke uitgevers geweigerd, totdat het in 1948 werd gepubliceerd. Dagbladen, radio en televisie hebben een belangrijke rol gespeeld bij het wek ken van belangstelling voor de recente ge schiedenis. Prof. De Jong memoreerde in ADVERTENTIE zegt de kaasbaas van de Nederlandse Kaas Uniel V_y dit verband, dat de t.v.-serie „De Bezet ting" in 21 afleveringen totaal 30 uur op het scherm is geweest en dat van het boek De ondergang" over de deportatie van de Nederlandse Joden al 140.000 exempla ren zijn verkocht. Maar volgens prof. De Jong is onlangs nog gebleken dat de Ne derlandse schoolboeken nog evenveel lacu nes vertonen als de Duitse als het om de tweede wereldoorlog gaat. Hij acht een zeer gedetailleerde behandeling van de jongste geschiedenis op de scholen onmo gelijk, maar het is volgens hem in ieder geval fout om met de geschiedenislessen niet verder te gaan dan het jaar 1900. Als de geschiedenis objectief en waar heidsgetrouw wordt onderwezen wordt een fundament gelegd voor een vrije wereld waarin sterke burgers in staat zijn de democratie levend en krachtig te houden, aldus prof De Jong. AMSTERbAM. Bij het goederensta tion De Rietlanden in Amsterdam is van morgen om half acht een met natrium sulfaat geladen goederenwagen te water geraakt. De wagen werd bij het range ren te hard afgestoten en schoot van het spoor waarover de treinen de spoorpont over het IJ plegen op te rijden, het wa ter in. De veerpont lag niet bij de stei ger. De wagon zonk. De Nederlandse Spoorwegen hebben meegedeeld, dat na triumsulfaat niet giftig is. (Van onze correspondent) BUINERVEEN. In verband met de opzettelijke brandstichting in een boer derijtje in Buinerveen, waarover wij heb ben bericht, door een 52-jarige vrouw, die inmiddels is ingesloten in Leeuwarden, is nu ook haar 58-jarige echtgenoot ge arresteerd. Wie kan het beter weten Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A 11 e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A I I e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas! tMrqatun ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen D jonge kaas: rood jong belegen: blauw belegen; paars extra belegen; geel oud; bruin overjarige kaas steedt aan extra voorzieningen. Het hoopt dat de bewindsman hieraan voorrang zal geven. Dr. B. P. Hofstede, hoofd van de af deling studie en onderzoek van de N.R.U. en N.T.S. merkte op dat nieuwe inzichten over verkeersonveiligheid gebaseerd op een systematisch-empirisch onderzoek gemeengoed dienen te worden op alle ni veaus van rijk, provincie en gemeente. Volgens dr. Hofstede zijn automobilisten tot 30 jaar kritischer ingesteld dan oude ren zo bleek uit een onderzoek naar de communicatiewaarde van televisiespots. Op het gebied van verkeersvoorlichting moeten nog wel taboes worden door broken. Vijf keer zoveel mannen blijken hun ei gen verkeersgedrag voortreffelijk te vin den dan diegenen, die het onvoldoende achten, aldus dr. Hofstede. HOOFDDORP De kantonrechter mr. J. E. Goudsmit, die vanmorgen uit spraak deed inzake het proefproces of de wegen op Schiphol al of niet als openbare wegen moeten worden beschouwd, zei in zjjn rechtsoverwegingen bewezen te ach ten, dat de verdachte mr. C. H. Goekoop, juridisch adviseur van de n.v. Luchthaven Schiphol op 28 juli van dit jaar in een auto zonder kentekens had gereden op een voor het openbare verkeer openstaan de en naamloze weg. De kantonrechter stelde, dat uit het pro- ces-verbaal en de verklaring van ver dachte ter rechtszitting alsmede uit de ge houden luchtschouw was gebleken, dat bij of op de toegangswegen tot de lucht haven borden en een poort van verschil lende aard zijn geplaats. Er wordt daar bij van uitgegaan, dat een ieder die de luchthaven betreedt, weet dat hij zich op de luchthaven Schiphol bevindt en zich dient te gedragen overeenkomstig de be palingen van het Luchtvaartreglement en alle door of namens de luchthaven directie gegeven voorschriften. Mr. Goudsmit stelde dat mede door de gehouden luchtschouw was vast komen te staan, dat het zich op rijksweg 4 bevin dende verkeer via naar en van de lucht haven leidende op- en afritten vrij en onbelemmerd de luchthaven kan op- en afrijden. Bij de ingang is er geen enkele controle en er behoeft geen entreegeld te worden betaald. De toegangswegen zijn evenals de wegen op de luchthaven voor zien van een bitumen wegdek en ver schillen niet van elkaar, aldus de kanton rechter. Zowel uit waarnemingen van de lucht uit als op de grond was hem gebleken, dat de wegen van de luchthaven en die daarbuiten op een natuurlijke wijze in het wegennet zijn opgenomen en dat het ge dragspatroon van het verkeer dat van bui ten de luchthaven Schiphol opkomt, geen wijzigingen ondergaat. Verjaardag Israel. In verband met de twintigste verjaardag van Israel in mei 1968 is een comité gevormd on der voorzitterschap van de heer J. S. van der Hal, voorzitter van de Neder landse Zionistenbond. In het comité zitten o.a. de voorzitters van de drie joodse kerkgenootschappen en de voor zitters van diverse joodse organisaties in Nederland. Protest. Zeventig Winschoter midden standers hebben een brief aan de ko ningin gestuurd, waarin zij protesteren tegen het besluit van B. en W. een par keergelegenheid in het centrum op te offeren voor een verkeersweg. Deze zal naar een nieuw winkelcentrum leiden, waar 450 parkeerplaatsen aangelegd zullen worden. Hierin zien zij een on eerlijke concurrentie. De ministers Malik en Luns op Ypenburg. Ook betrok de kantonrechter de slagbo men in zijn overwegingen, die niet meer worden gesloten, waardoor een onbelem merde toegang wordt verkregen. Mr. Goud smit stelde voorts dat op de luchthaven een busstation is gevestigd van Maarse en Kroon, van welke onderneming zes bus lijnen de luchthaven aandoen. Eveneens zijn er op de luchthaven bedrijven ge vestigd, zo zei hij, die er niet uitsluitend zijn ten behoeve van de exploitatie van Schiphol en door een ieder vrij en on belemmerd kunnen worden bezocht. Drs. Roemers uit Tweede Kamer. Drs. D Roemers (P.v.d. A.) heeft per 1 novem ber ontslag gevraagd als lid van de Tweede Kamer. De heer Roemers, die benoemd is tot burgemeester van Vlis singen, maakte sinds 1952 deel uit van de P. v.d. A-fractie in de Tweede Ka mer. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De Nederlandse re gering zal generaal Soeharto, waarne mend president van Indonesië, vermoe delijk uitnodigen voor een bezoek aan ons land. Dit blijkt uit een opmerking van minister Luns tijdens de ontvangst op het vliegveld Ypenburg van de Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken. Adam Malik. Minister Malik zei dat generaal Soe harto van plan is volgend jaar Frankrijk te bezoeken. Invitaties uit andere Euro pese landen zijn tot dusver in Djakarta niet ontvangen. Mr. Luns verklaarde in aansluiting hierop diplomatiek „het zeker niet uit gesloten te achten dat Den Haag het In donesische staatshoofd uitnodigt." DEN HAAG. Op Rijksweg 1 (Am- sterdam-Amersfoort) ter hoogte van Mui den wordt met spoed een middenberm beveiliging aangebracht, aldus heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. A. Bakker, in antwoord op schriftelij ke vragen in de Tweede Kamer van drs. E. van Thijn en drs. J. J. Voogd, beiden lid van de P.v.d.A., meegedeeld. Zij had den gevraagd welke maatregelen de re gering wil nemen om de rijksweg bij Muiden, waar dit jaar veertien personen bij verkeersongelukken zijn omgekomen, veiliger te maken. De minister heeft opdracht gegeven „onverwijld" een begin te maken met werkzaamheden. De vluchtstrook gaat als rechterrijstrook dienst doen. Zo komt er ruimte vrij voor een middenbermbe veiliging. Op de brug over het Amsterdam-Rijn kanaal ontbreekt ruimte voor een der gelijke beveiliging. Deze wordt echter doelmatig bebakend om het van de brug in oostelijke richting rijdend verkeer te geleiden, aldus de minister. DEN HAAG. De Indonesische minis ter van Buitenlandse Zaken, de heer Adam Malik, is gisteravond per vliegtuig op Ypenburg aangekomen. Hij werd daar ver welkomd door minister Luns en door de Nederlandse ambassadeur in Djakarta, mr. E. L. C. Schiff, en door een aantal in Nederland wonende Indonesiërs. De oud-journalist Malik, oprichter van het persbureau Antara, stond op het vlieg veld journalisten te woord zonder veel substantieels te vertellen. Hij antwoordde in het Bahasa Indonesia, maar miste geen woord van de in het Nederlands gestélde vragen. Eén van die vragen was hoe hij denkt over een Nederlands verzoek gratie te ver lenen aan zijn voorganger Soebrandio en andere ter dood veroordeelde autoriteiten van het oude regime. In Rome heeft hij journalisten verteld als Nederland zich teveel bemoeit met deze zaak dat een averechtse uitwerking zou kunnen hebben op de gevoelens van het Indonesische (Van onze correspondent) VLISSINGEN. Opnieuw heeft de Zuid-Nederlandse bodem een zilverschat prijs gegeven, namelijk 119 zeventiende- eeuwse munten, die in de omgeving van Breda werden gevonden. De vondst werd enkele maanden geled°n reeds gedaan maar werd tot nu toe stil gehouden. De munten bevinden zich thans bij een makelaar in het Zeeuws-Vlaamse dorpje Groede. De vinders van de munten en de eigenaar van de grond waarin zij gevon den werden willen onbekend blijven. De deskundige dr. O. van Gelder van het Koninklijk Nederlands Munten- en Penningkabinet in Den Haag zal de mun ten onderzoeken. Zij zullen in november in Amsterdam geveild worden. volk. Nu beperkte Malik zich tot de op merking „dat hij zo'n Nederlands verzoek zou doorgeven aan Djakarta". Hij verklaarde via zijn tolk dat er tussen zijn land en het onze geen pro blemen bestaan en dat hij hoopt door zijn bezoek de goede betrekkingen nog verder te kunnen verbeteren. „Klopt het B.B.C.-bericht dat Indonesië troepen naar Vietnam wil zenden?" Malik zegt het bericht niet te kennen maar wil wel vertellen dat Djakarta zich zorgen maakt over de toestand in Vietnam. „Hoe staat het met de volksstemming op Nieuw-Guinea?" Daar komt hij juist met zijn Nederlandse ambtgenoot over praten. ,Is er een cultureel verdrag op komst?" Een antwoord blijft uit. Er is maar één probleem en dat ligt op financieel-econo- mische terrein. (Volgens onze correspondent in Djakar ta zal Malik in Den Haag, Parijs, Bonn en wellicht ook Belgrado spreken over nieuwe kredieten tot een bedrag van 325 miljoen dollar, welke Indonesië nodig heeft. Japan zou bereid zijn een derde van dat kapitaal te verstrekken op voor waarde dat andere landen deelnemen. Ne derland wellicht met 360 miljoen gulden). Minister Malik zal tijdens zijn verblijf dat tot vrijdag zal duren, ook door de ko ningin worden ontvangen. MAASTRICHT. Dinsdag is de 31- jarige heer Tony van den Boom, die de vorige week woensdag in Sofia (Bulga rije) werd veroordeeld wegens hulp aan een Oostduitse vrouw bij een poging naar het Westen te vluchten in zijn ouderlijke woning in Maastricht teruggekeerd. Hij werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf en een geldboete. Zater dag mocht hij uit Sofia vertrekken. „Van de 26 dagen in de staatsgevange nis van Sofia waren de eerste dagen er- schrikkelijk. Ik mocht twaalf dagen lang niet gaan liggen. Alleen maar staan en op de grond zitten. Liggen is in de Bul gaarse gevangenissen een speciale gunst. Later werd alles beter. Op bet laatst kreeg ik zelfs boeken", zo vertelde de Maas trichtenaar. Hij werd nadien op borgtocht vrijge laten. In de gevangenis zat hij opgesloten met buitenlanders die eveneens .wegens grensdelicten en pogingen tot mensen smokkel waren gearresteerd. „Behalve een Belgische consul bekom merde zich niemand om mij. Pas na de ruchtbaarheid over ons avontuur in Ne derlandse en vooral ook Duitse dag- en weekbladen kwam de Nederlandse ambas sade in Boekarest te hulp. Een raadsman kreeg ik later door de rechtbank in Sofia toegewezen", herhaalde Tony een al eer der in Bulgarije veel geuite klacht. Hij meent dat hij er vooral dank zij het toedoen van de Belgische consul zo goed vanaf is gekomen. Met hulp van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken werd hij in staat gesteld de vereiste boete te be talen. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: „Fies ta Gitana"; donderdag, 20 u.: Toneelgroep Studio met „Kooien" van Lewis Carlino. Regie: Kees van Iersel. Concertgebouw, donderdag, 20 u.: Con cert door het Koor Katholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk. M.m.v. Het N.Ph.O., Caroline Kaart (mezzo-spraan)Maria Suchèl (sopraan); Lucienne Bouwman (sopraan). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer', 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Texas Ad- dio", 18 j. Van donderdag af 20 u.: „Brandt Parijs?" 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Wilde nacht in Jericho", 14 j. Van donderdag af 14 u.: „De Coyotte en het masker van Zorro", 14 j. en 19 en 21.15 u.: „Sluikhandel in meisjes', 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Minerva, Vandaag geen voorstelling. Donderdag, 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: Dr. Zjivago, 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Night La- dies", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sex en moord in Soho", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Made in U.S.A.", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hotel", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal en Vleeshal. (Grote Markt): „Kinderen kijken naar kinderen," een tentoonstelling van zelf gemaakte boeken en kijkdozen door de schooljeugd. Dage lijks van 10-17 en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Tevens op vrijdag- en za terdagavond van 19.30-21.30 uur. Tot en met 26 november. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld- houwwerkn, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Tot 'l november dagelijks van 10 tot 12.30 u. (behalve maandag) en 14 tot 17 u. (op zondag 14 tot 17 u.): Ten toonstelling van werken uit het Aarts bisschoppelijk Museum van Utrecht. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Gemeentearchief Haarlem (Jansstr. 40): Expositie over „Het Stadsbestuur van Haarlem van 1245 tot heden", Geopend op werkdagen, behalve zaterdag van 9 tot 12 en 14 tot 17 u. en op 2 november ook van 20 tot 22.30 u. Tot 4 november. Gemeentehuis O verveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Henri Kley. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 3 november. DIVERSEN Frans Halsmuseum (Ingang Klein Hei ligland), vandaag, 20 u.: „Monumenten van het Oude Egypte", cursus voor de Volksuniversiteit door prof. dr. J. Zandée. Bilderdijkzaal Brinkmann (Grote Markt), vandaag, 20 u.: Lezing met dia's over „De binnenlanden van Noorwegen" door de heer H. Frederiks. Minervatheater (Heemstede), vandaag, 20.15 u.: Lezing in de wereldreizigersserie door Simon de Waard over „La bella Italia". De Ark (Nieuw Heiligland), vandaag, 20.30 u.: Optreden van Joost Nuissl. Brinkmann (Grote Markt), donderdag, 19.30 u.: lezing door prof. W. H. C. Ten- haeff over „Het gebruik van hypnose in de parapsychologie". Raadhuis Heemstede, donderdag, 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Bennebroek, donderdag, 20 u.: Gemeenteraadsvergadering begroting). (behandeling WOENSDAG 25 OKTOBER City, 20 u.: „Samen uit samen thuis' DONDERDAG 26 OKTOBER City, 20 u.: „De negerhut van Oom Tom". Burgerzaal Stadhuis, Plein 1945, 20 u Liederen-recital door de sopraan Rina Cornelissens, voor Velser Kunstkring. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21 15 u .Hoe ertel ik het mijn vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: ,,Je leeft maar twee keer". DONDERDAG 26 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „City under the Sea". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". ADVERTENTIE "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten I» eumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraalt verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. gwwvwwvwwwvwwvwiwwvwwwwwwvvw VWVWIWP^AIWWWIAW/VWWWVWWVfVWWWWWtfWtlWW1 Het KNMI deelt mee: Een diepe depressie bij Schotland trekt langzaam naar het noordoosten, terwijl het bijbehorende koufront zich over de Britse eilanden in onze richting ver plaatst. In verband met deze ontwikke ling wordt donderdag veel bewolking met plaatselijk regen verwacht en bij een toe nemende wind tussen zuidwest en zuid, die langs de kust tot hard of stormachtig zal aanwakkeren. De middagtempera- turen zullen ongeveer dezelfde waarden bereiken als vandaag of iets lagere. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen V 3 binnen- en buitenland V Den Helder zw. bew. zzw 14 ïi 0 Ypenburg zw. bew. zzw 14 8 0 Vlissingen zw bew. zzw 12 2 0 Eelde mist zzw 13 9 0 De Bilt zw. bew. z 14 6 0 Twente geh. bew. zw 13 7 0 Eindhoven mist z 15 6 0 Z.-Limburg zw. be v z 14 7 0 Helsinki regen z 9 8 2 Stockholm licht bew. wzw 9 6 6 Oslo mist windstil 11 0 0.1 Kopenhagen licht bew. wzw 12 8 o.i Aberdeen regen z 12 6 4 Londen half bew. z 14 9 0.1 Amsterdam zw bew. z 13 7 0 Brussel mist z 16 6 0 3 Luxemburg geh bew. zzw 13 5 12 Parijs licht bew. ozo 12 6 0 Bordeaux mist windstil 21 15 0 Grenoble onbewolkt windstil 20 7 0 Nice licht bew. nnw 23 14 2 Berlijn geh. bew. nw 15 8 7 Frankfort mist z 15 6 4 München regen wnw 21 11 1 Zürich zw. bew. zzo 18 10 04 Genève mist windstil 19 6 0 Locarno onbewolkt O 16 2 0 Wenen zw. bew. verand. 15 6 0 Innsbruck zw bew. windstil 17 3 0 Belgrado mist z 21 4 0 Athene licht bew. windstil 15 0 Rome zw. bew. no 23 15 0 Barcelona licht bew. nnw 22 14 0 Madrid 1 Mallorca regen ono 24 15 1 Lissabon onbewolkt nnw 24 15 0 Donderdag 26 oktober Zon op 7 23 uur; onder 17.25 uur. Maan op 22.56 uur; onder 15.14 uur. Maanstanden Laatste kwartier 26 oktobei 13.04 uur Hoog en laag water In iJmuiden Woensdag 25 oktober Hoog water 7.26 uur en 19 47 uur. Laag water 3 01 uur en 15.22 uur. Donderdag 26 oktober Hoog water 8.20 uur en 20.51 uur. Laag water 3.44 uur en 16.07 uur. Het noog en laag water te Zandvoort U» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2