Politieke chaos schuilt al onder oppervlakte" kijk, zuiver scheerwol Grondslag voor nationale gezondheidszorg iiïteKi bondig Ontsporing op moment van NS-demonstratie Agenda voor Haarlem en de IJmond Naar Moskou £öe£ma Dode en vier gewonden bij botsing Kunstenaars demonstreren Hatta thans in ons land en üfaranka Biteubelen Oud-m in ister Bogaers Mej. Yvonne Paul verzoekt opnieuw toelating V.S. Rapport Wiardi-Beckmanstichting „Confessionele partijen niet op hun retour" Ex-kapper Mario in de cel TREINGELEIDING PER RADIO Circa 63 miljoen voor vluchtelingen Stortn en regen KEUKENMIJMERINGEN No. 10 .1 li si T)INSDAG 31 OKTOBER 1967 2 59 Nieuwe adjudant van prins Bernhard Premier De Jong: Ij*- m u Ut Haarlem f7eisend Jmuiden Beverwijk i is tv ës UTRECHT. „De politieke chaos schuilt op dit moment reeds als realiteit onder de oppervlakte". Dit zei oud-minis ter drs. Bogaers in een vergadering van de K.V.P. afdeling in Utrecht. Hij is er van overtuigd dat zonder diep gaande hervorming het verlies van de grote en middelgrote partijen nog groter zal worden. Als voornaamste oorzaak ziet hij een te grote onduidelijkheid van de politiek in het algemeen. Meer dan de helft van alle kiezers die begin dit jaar hun stem uitbrachten op een andere partij dan zij gewoon waren Op uitnodiging van de Russische partizanenbond zijn oud-verzetsman Piet Nak en Sem Davids, redacteur van De Groene Amsterdammer, gis teren van Schiphol naar Moskou vertrokken. Zij zullen er ongeveer twee weken verblijven ter bij woning van de vijftigste herdenking van de Russische revolutie. Via het Amerikaanse consulaat is bij de Amerikaanse immigratie- en natura lisatiedienst in New York gevraagd of de 38-jarige mejuffrouw Yvonne Paul, die al drie weken in de vertrekhal op Schiphol zit vergunning kan worden verleend voor het aanvragen van vergunning voor „her nieuwde toelating na deportatie". Het antwoord luidde bevestigend. Ze heeft die aanvrage dus ingediend. „Maar toestemming tot het indienen van de aanvraag impliceert in genen de le dat de vergunning werkelijk zal wor den verleend", aldus de consul-generaal de heer Foster. Volgens hem kan het antwoord uit New York twee tot vijf we ken op zich laten wachten. Hij zegt de affaire uitermate treurig te vinden. Zij weigert op de luchthaven onderdak en zelfs een matras. Zij werd op 9 oktober de Verenigde Staten uitgezet. Mejuffrouw Paul stelt alles in het werk om weer te worden toegelaten. Indertijd heeft zij als secretaresse op het Neder landse consulaat in New York gewerkt. Als gevolg van de publiciteit begint ze post te krijgen van mensen die zich haar lot aantrekken. De suggestie is gevallen, dat Yvonne de Amerikaanse nationaliteit moet zien te verwerven door voor de vorm met een Amerikaanse man te trou wen, maar ook daar wil ze niet van ho ren. „Ik wil niet door slinkse methoden «lagen, maar op een eerlijke manier", zegt ze. ADVERTENTIE Dit is zo'n sterke, warme meis jes- en jongenstrui met col uit de grote keuzecollectie van Dela- na. Fully fashioned. Zuiver Tas- manie scheerwol, krimpwerend - vervllt niet. Maat 116-164, prijs vanaf ƒ18,50. kindermode, tricotmode DEN HAAG. Aan kapitein-luitenant ter zee H. E. Rambonnet is eervol ont slag verleend als adjudant van prins Bernhard. Als zijn opvolger is benoemd kapitein luitenant tor zee W. G. Landzaat. Kapi tein-luitenant ter zee Rambonnet is be noemd tot eerste officier van het vlieg kampschip „Karei Doorman", dat zich thans als vlaggeschip van smaldeel V voor een oefenreis in de Middellandse Zee bevindt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Dr. Wiardi Beck- manstichting, het wetenschappelijk bu reau van de Partij van de Arbeid, heeft plannen gemaakt voor een nationale ge zondheidszorg. In een rapport „Gezond heidszorg", dat vandaag is gepubliceerd, worden ze ontvouwd. Gepleit wordt voor een gezondheidszorg in vier sectoren. De stichting wenst een orgaan van de gezondheidszorg, waartoe elke zieke zich in de eerste plaats wendt. Het moet een instantie worden, welke de patiënt meteen helpt of hem doorstuurt naar een van de volgende instanties. De instantie dient te bestaan uit een team van deskundigen, die samenwerken met een huisarts. Zo'n team zal moeten werken als een ge zondheidscentrum, waarmee wooncentra uitgerust moeten worden. Wijkverpleging, ziekenverzorging, zuigelingen- en kleuter zorg moeten er ook worden onderge bracht. Het is niet de bedoeling, dat bij dat al les de binding van huisarts met patiënt wordt verbroken. De arts moet gebruik maken van de gemeenschappelijke voor zieningen om zijn eigen patiënten te be handelen. De voordelen van zo'n gemeenschappe lijk gezondheidscentrum zijn volgens het rapport een eenvoudiger regeling van va kanties en weekend- en nachtdiensten voor artsen, verplegend en ander perso neel. Er is maar één 'administratie nodig en één laboratorium. Omdat niet alle artsen voelen voor een groepspraktijk stelt de stichting voor art sen, die er wél aan meedoen, financieel te bevoordelen. De tweede sector zal de specialistische hulp moeten omvatten. Het rapport stelt voor om poliklinieken zoveel mogelijk té koppelen aan ziekenhuizen, zodat alle specialisten gemakkelijk over ziekenhuis bedden kunnen beschikken. Verder wil de stichting een ziekenhuiswet, die de overheid vergaande bevoegdheden geeft ten aanzien van capaciteit, uitrusting en spreiding van ziekenhuizen. De derde sector van de gezondheids- DEN HAAG In een bijeenkomst van de Buitenlandse Persvereniging heeft minister-president De Jong vragen be antwoord over de pogingen om in Neder land tot partij hervorming te komen. Hij zei onder meer dat het belang van de godsdienst op het Nederlandse politieke toneel niet onderschat moet worden. Daarom kon hij niet zeggen dat de con fessionele politieke partijen in Nederland op hun retour zijn. Op de vraag of er geen tegenstelling bestaat tussen wat in de Troonrede is gezegd over ontspanning en wat in een recente persbijeenkomst van het Comité Verenigde Chefs van Sta ven ter tafel is gebracht over de drei ging van de strijdkrachten van de landen van het Oostblok antwoordde premier De Jong dat de regering de verhouding met de Oosteuropese landen tracht te verbeteren, maar het ongewenst acht om niet-noodzakelijke risico's te lopen. Hij verwacht nog steeds dat Groot- Brittannië lid van de Europese gemeen schappen zal worden. zorg bestaat uit het specialistische onder zoek, bijvoorbeeld op het gebied van hart- chirurgie of dat van transplantatie. Het rapport waarschuwt ertegen dit deel van de medische wetenschap te isoleren. Daar om voelt de Wiardi Beckmanstichting niet voor ziekenhuizen, die op één specia lisme zijn ingericht. Specialistische cen tra, die een onderdeel vormen van grote ziekenhuizen, verdienen volgens haar de voorkeur. De vierde sector behelst het terrein van de gehandicapten met als centrale doel stelling verpleging opf verzorging. Als deze plannen worden uitgevoerd, moet de artsenopleiding erbij worden aangepast. Het rapport noemt een unifor me opleiding van alle artsen niet langer houdbaar. Alleen een specialistische op leiding. die volgt op een korte gemeen schappelijke studie, zou de bevoegdheid mogen geven tot het uitoefenen van de geneeskunst. Om de opzet van een nationale gezond heidszorg te doen slagen, wil de Wiardi Beckmanstichting de ziekenfondsverzeke ring omgezet zien in een algemene volks verzekering. Dit wordt een van de voor naamste kenmerken van een nationale medische zorg genoemd. Om te beginnen zou daartoe de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten moeten worden uitgebreid tot de gehele ziekenhuisverpleging, ook die voor het eerste jaar. HEERHUGOWAARD. De 57-jarige heer J. G. Blom uit Hippolytushoef, die naast de bestuurder van een per sonenauto zat is bij een frontale botsing om het leven gekomen. De bestuurder en een andere man werden ernstig ge wond. De twee overige inzittenden kre gen minder ernstige verwondingen. DIEPENHEIM Maandag is een auto in 't Twentekanaal gereden. De bestuurder, een 21-jarige Engelse militair, ver dronk. Het ongeluk gebeurde door een inhaalmanoevre. DEVENTER. De 21-jarige A. J. A. te Hoonte uit Deventer werd op slag ge dood toen hij met zijn auto tegen een boom botste. KRUININGEN. In Kruiningen is een personenauto in een sloot langs de weg geraakt, als gevolg van slippen. Een van de inzittenden, de 32-jarige heer J. Anthonissen uit Colijnsplaat, raakte bekneld tussen de auto en de slootwand en overleed ter plaatse. NIEUWENHUIZEN. Het 15-jarig doch tertje van de familie Van Herwijnen in Uitwijk is met haar fiets onder een passerende zandauto gekomen. Het meisje was op slag dood. VLAARDINGEN. In Vlaardingen is de 11-jarige Monica van Beers uit Den Haag aan de gevolgen van een ver keersongeluk overleden. Zij liep bij het oversteken tegen een personenauto aan, die in verboden richting reed. BAARN De 9-jarige Frits van Mont- frans uit Hilversum is omgekomen toen hij achter zijn hondje aan de rijweg op liep. Hij werd door een auto over reden. tussen 25 en 30 pet verklaarde naar een andere partij te zijn overgegaan omdat het niet duidelijk was wat hun oude partij wil. Ongeveer de helft van alle kiezers is van mening dat alle partijen één pot nat vormen. Drs. Bogaers vindt het een groot be zwaar dat de kiezer onvoldoende invloed heeft op de samenstelling van het kabinet. Meer duidelijkheid en een maximale in spraak van de kiezer zijn volgens hem alleen te bereiken als vóór de verkiezingen doelbewust wordt gekoerst op een samen werkingsverband dat zeker is van een parlementaire meerderheid. Vóór de ver kiezingen zou een akkoord bereikt moeten worden tussen partijen die in het samen werkingsverband deelnemen over een ont werp regeringsprogramma en een lijst met kandidaat-ministers. Dit akkoord zou het resultaat moeten zijn van onderhan delingen tussen zelfstandige partijen. Vóór de verkiezingen zou dan al vast staan wat de partijen precies willen, wie het programma zullen uitvoern e n wie daarvoor verantwoordelijk zijn. De K.V.P. zal naar zijn mening een politiek moeten voeren die voortdurend blijk geeft bezield te worden door een radicaal-evangelische bewogendheid. Poli tiek vanuit een christelijke visie vindt hij geen vrijblijvende zaak. Zij legt veel meer verplichtingen op dan rechten. Het gebrek aan woningen, aan werkgelegenheid in eigen land en het gebrek aan voedsel, aan gezondheid in de ontwikkelingslanden vragen, zo zei drs. Bogaers, een politiek die doordesemd is van bekommernis. De Actiegroep Vietnam houdt voor het Amerikaanse consulaat in Am sterdam een continu-demonstratie van twee mensen met sandwich- borden. Gistermiddag waren de twee demonstranten dc schrijver Harry Mulisch en de componist Peter Schat. SCHIPHOL. De gezondheid van dr. Mohammed Hatta laat te wensen over. De thans 65-jarige voormalige vice-pre sident van Indonesië keerde vanmiddag per vliegtuig terug uit Stockholm, waar hij zich evenals vier jaar geleden, heeft laten controleren. Hij zou aanvankelijk in de Economische Hogeschool in Rotterdam een rede uitspreken over de economische wikkeling van Indonesië, doch op me disch advies zo deelde hij op Schiphol mede moet hij daarvan afzien. „Ik voel me wel moe", zo zei hij. „Ik hoef voorlopig niet naar Stockholm terug, maar ik moet me zoveel mogelijk onthou den van iedere inspanning". Met zijn vrouw, twee secretarissen en zijn lijfarts verblijft hij thans in het Hil ton hotel in Rotterdam. Hij zal er een week rust houden. Daarna begint hij aan de terugreis naar Djakarta, die hij in etappen zal afleggen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Mario, de 27-jarige kapper en mode-ontwerper, is terugge keerd uit Ibiza waarheen hij anderhalf jaar geleden vluchtte met achterlating van grote schulden. Naar hij zei was hij naar Amsterdam gekomen „om even zijn rekeningetjes te betalen". Maar gistermiddag kwam de Amster damse recherche hem uit zijn ouderlijke woning ophalen. Mario zit nu in een cel op het hoofdbureau van politie op beschul diging van bedrieglijke bankbreuk. De cu rator in zijn faillissement meent hiervoor de bewijzen te hebben. De „rekeningetjes" van Mario belopen ongeveer 150.000. Toen de grond hem te heet onder de voeten werd verdween hij, met achterlating van zijn bezittingen in zijn Loosdrechtse landhuisje, naar het ei land Ibiza. Spoedig was hij ook daar een meest besproken figuur. De Spaanse politie heeft hem nu wegens het veroor zaken van een publiek schandaal over de grens gezet. Terug in Amsterdam beweer de Mario dat hij zijn schulden ruimschoots zou kunnen betalen uit de opbrengst van een zeer sexy boek van zijn hand dat de Arbeiderspers zou uitgeven. Hij liet voorts weten binnenkort in het huwelijk te zullen treden met een Spaanse prinses. Bij de Arbeiderspers zegt men nimmer een manuscript van een boek van Mario te hebben ontvangen Nederland-Zwitserland. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Ne derlandse Kamer van Koophandel in Zwitserland wordt in Genève tot 9 no vember een postzegeltentoonstelling „Kunst en postzegels in Nederland" ge houden. De vroegere voorzitter van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Zwitserland, J. van der Linde, verklaar de in een toespraak dat het vorig jaar voor een bedrag van 600 miljoen frank aan Nederlandse waar in Zwitserland werd ingevoerd. De Zwitserse export naar Nederland had vorig jaar een waar de van 460 miljoen franks. ADVERTENTIE LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW GRONINGEN. Gistermiddag zijn tussen Winsum en Sauwerd twee goede renwagons ontspoord bij het rangeren. Dit traject maakt deel uit van de lijn Sauwerd-Roodeschool, waar sinds enkele dagen een proef wordt genomen met cen trale radio-verkeersleiding. Het ongeluk gebeurde juist op het moment dat aan een aantal journalisten op het station Usquert, waar de centrale post is geves tigd, werd gedemonstreerd hoe dit nieuwe verkeersgeleidingssysteem werkt. Het traject Sauwerd Roodeschool is één van de vijftien onrendabele NS-lij- nen. Met de radio-verkeersleiding kan een belangrijke besparing worden be reikt. Bij de tot dusver gebruikelijke bevei liging was op ieder station gedurende de gehele dienst personeel aanwezig om wissels en seinen te bedienen en op vijf stations van dit baanvak tevens de over wegen. Dezelfde mensen verkopen ook de plaatsbewijzen en zij verzorgen de wa- génladihgën-admiriistratie, de behande ling van expressgoed en bagage en ver richten andere voorkomende werkzaam heden. Ook op tijden dat hun aanwezig heid niet nodig zou zijn voor deze werk zaamheden moeten zij blijven voor vei ligheidshandelingen. Het centraliseren van deze veiligheidshandelingen biedt veel mogelijkheden tot personeelsbespa- ringen. Bij de centrale radioverkeerslei ding vervallen alle seinpalen en tevens het blokverband tussen de stations on derling. Daarvoor komt in de plaats een radioverbinding tussen één verkeerslei- derspost en alle machinisten die met een trein op het baanvak dienst doen. De verkeersleider in dit systeem heeft de functie overgenomen van zeven ADVERTENTIE Peter is 2 maanden voor zaken in Amerika geweest en hij is witheet van enthousiasme teruggekomen Al les was daar beter dan hier. „Kind", zei hij „bijna alle vrouwen hebben daar een baan, al verdient de man ook meer dan genoeg, maar het hele huis houden is daar geautomatiseerd. Keu kens dat ze daar hebbenAls zoiets hier te krijgen was, kreeg je er di rect eenIk heb Peter toen meege nomen naar de Houtwerf-Toonzaal aan de Kampersingel. Toen was Peter verbaasd. Nu heb ik mijn Houtwerf- keuken en Peter draaft niet meer zo dóór over Amerika, waar alles mo derner is, want hij ziet het nu elke dag in zijn eigen huis BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, 20 u.: „Brandt Parijs?", 18 j. Lido, 14 u.: „De Coyotte en... het mas ker van Zorro", 14 j.; 19 en 21.15 u.: „Sluik handel in meisjes", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u. en woensdag 14.30 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sex en moord in Soho", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hotel", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal en Vleeshal (Grote Markt): „Kin deren kijken naar kinderen", een tentoon- stelling van zelf gemaakte boeken en kijk dozen door de schooljeugd. Dagelijks van 10-17 en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Tevens op vrijdag- en zaterdagavond van 19.30-21.30 uur. Tot en met 26 novem ber. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Gemeentearchief Haarlem (Jansstr. 40): Expositie over „Het Stadsbestuur van Haarlem van 1245 tot heden", Geopend op werkdagen, behalve zaterdag van 9 tot 12 en 14 tot 17 u. en op 2 november ook van 20 tot 22.30 u.-Tot 4 november. Galerie-T (Bakenessergracht): Tot en met 26 november expositie van werk van de Franse schilder Michel Macréau. Dagelijks ïv? van 11-17 uur. Zondags van 13-17 uur en woensdags ook van 20-22 uur. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Henri Kley. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 3 november. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van fotografische werken van Cees van der Meulen. Zaterdag en zondag van 14-16 uur. Tot en met 19 november. DIVERSEN Haarlemse Jazz Club (Koudehornkazerne ingang Zakstraat), vandaag 20 u.: „Blues uit Amsterdam". Vishal (Grote Markt), woensdag 15 uur: Henk van Kerkwijk vertelt over zijn nog te verschijnen boek „Het komplot op de Silvere Dolphyn" (Kinderboekenweek). Poppentheater Merlqn (Hasselaersplein 35), woensdag 14.30 u.: „Prins Dadeltje". DINSDAG 31 OKTOBER City, 20 u.: „De prooi". WOENSDAG 1 NOVEMBER City, 20 u.: „De prooi". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 31 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouw voor vriend en vijand". Luxor Theater, 19 en 21.15 uu: „Je leeft maar twee keer". Galerie Bouwmans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderen van Jan van Wens- veen en beeldhouwwerk van Jeroen ten Berge, beiden uit Haarlem, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. WOENSDAG 1 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouw voor vriend en vijand". Luxor Theater, 19 en 21.15 uu: „Je leeft maar twee keer". treindienstleiders op de stations tussen Winsum en Roodeschool. Het nieuwe systeem is pas volledig als ook alle tot nu toe op de stations bediende overwegen verbouwd zullen zijn tot auto matische overwegen en de lijn voorzien is van klapwissels die door de trein kun nen worden bediend. Oorzaak van de niet ernstige ontspo ring in Winsum was dat door een mis verstand een wisselwachter een verkeer de wissel omzette. Twee goederenwagons kwamen naast de rails te staan, waar door de lijn twee uren lang versperd was. DEN HAAG Prins Bernhard heeft bekendgemaakt, dat de Europese vluchte- lingenactie van 1966 circa ƒ63 miljoen heeft opgebracht. Hij deed dit in Genève, waar hem de Nansen-medaille voor hulp aan vluchtelingen werd uitgereikt. De prins was van oordeel dat de hulp aan de vluchtelingen uitstekend kan die nen voor een verdieping van het begrip van het publiek voor de noden en behoef ten van de ontwikkelingslanden. Hij pleitte om de samenbundeling van krachten die de actie van 1966 heeft doen slagen, te bestendigen en te gebruiken voor nieuwe acties. ""^AA/UUUmiUIIIIWIIUUMUIIUUIIUUUMUIIMIIMUIimiWUUiiUMUMI Het K.N.M.I. deelt mee: Een in betekenis toegenomen lagedruk gebied koerste over Engeland naar het zuidoosten. Een bijbehorend regengebied breidde zich in de nacht tot over ons land uit, waarbij de wind naar het zuidoosten kromp en in het binnenland tot krachtig of hard en aan de kust tot hard of storm achtig aanwakkerde. De kern van deze depressie zal in noordoostelijke richting wegtrekken. Aan de achterzijde waait een stormachtige noordwestelijke wind. Daar er uit het westen een rug van hoge luchtdruk nadert zal het weer morgen een korte verbete ring ondergaan. Op de oceaan handhaaft zich evenwel een grote depressieactiviteit die later weer in ons land merkbaar kan worden. WEERRAPPORTEN Maximum- c n minimum- *5 W temperaturen binnen- en buitenland BS g| Den Helder regen zzo 10 5 10 Ypenburg regen z 12 6 0.4 Vlissingen regen zzo 11 8 4 Eelde half bew. z 9 4 2 De Bilt geh. bew. zo 5 4 2 Twente zw. bew. zzo 10 6 3 Eindhoven regen z 11 6 2 Z.-Limburg regen zzo 11 6 1 Helsinki half bew. zzw 10 6 13 Stockholm zw. bew. zzw 11 5 3 Oslo zw. bew. windst. 4 3 2 Kopenhagen regenbui z 10 4 1 Aberdeen regenbui windst. 9 -0 2 Londen licht bew. zzw 11 6 6 Amsterdam regen zzo 10 4 1 Brussel regen zzo 12 6 2 Luxemburg regen z 7 2 1 Parijs regen z 11 5 7 Bordeaux regen wzw 14 9 11 Grenoble zw. bew. windst. 13 1 0 Nice onbewolkt nnw 20 9 0 Berlijn onbewolkt zzo 11 2 0 Frankfort zw. bew no 9 0 2 München onbewolkt zo 12 -1 0 Zürich mist nno 10 -3 0 Genève half bew. wzw 0 0 Locamo zw bew. windst. 17 -1 0 Wenen mist verand. 13 -2 0 Innsbruck onbewolkt windst. 9 -4 0 Belgrado geh. bew. w 14 8 5 Athene zw. bew. windst. 24 19 13 Rome licht bew. ono 21 8 0 Barcelona onbewolkt nnw 17 8 0 Madrid licht bew. windst. 16 1 0 Mallorca half bew. windst. 20 6 0 Lissabon onbewolkt windst. 19 12 0 Woensdag 1 november Zon op 7.34 uur; onder 17.13 uur. Maan op 6.16 uur; onder 16.48 uur. Maanstanden Nieuwe maan Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier 2 november 6.48 uur. 9 november 2.00 uur. 17 november 5.52 uur. 25 november 1.23 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 31 oktober Hoog water 1.45 uur en 14.05 uur. Laag water 9.57 uur en 22.11 uur. Woensdag 1 november Hoog water 2.26 uur en 14.44 uur. Laag water 10.38 uur en 22.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2