Minister Bakker belooft: Vrijer parkeerbeleid voor gemeenten Optreden tegen rijders met „een glaasje op" en bondig Drie mensen omgekomen bij botsing in Drente Bouwen in de Bijlmermeer Kunstgebitten Hoger tarief op aantrekkelijke punten Spoedig advies aan regering Minimumsnelheid volgens SWOV gewenst Politie zou een getuige hebben doodgezwegen Agent die jongen sloeg wordt niet vervolgd Man, verdacht van schennerij, door emotie overleden Christen-radicalen sturen niet op splitsing aan Bouwbonden klagen bij de Kamerleden Onzekerheid door „mini-uitvoering" mammoetwet Dr. De Beus verlaat Verenigde Naties Weer regen en wind 2 PAUSELIJKE NUNTIUS IN ONS LAND TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! WOENSDAG 1 NOVEMBER 1967 Amsterdamse metro Adem-analyse Minimumsnelheid Registratie K a mere om m issie Koop ook zo'n practisch bergmeubel voor uw naaimachine Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk i s-ë DEN HAAG. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat wil voor het gemeentelijke parkeerbeleid „een groot stuk soepelheid" aan de ge meentebesturen toekennen. Met name wat de tijdslimiet van twee uur voor de parkeermeters betreft wil hij de gemeenten grotere vrijheid laten dan tot dusver het geval was. De minister deelde dit mee in de vaste Kamer commissie voor Verkeer en Water staat. Een hogere parkeerheffing op aantrekkelijke punten in de steden, kan het volgens hem mogelijk maken dat in andere delen van de stad par keerruimte wordt aangelegd. Staatssecretaris Keijzer voegde hier aan toe dat het gedwongen parkeren aan de rand van de grote steden wei is over wogen, maar dat dit in andere Europese steden tot nog toe geen succes heeft ge had. Pogingen in New York en Parijs om door verlaging van de tramtarieven het personenautovervoer te verminderen leverden evenmin succes op. Het aantal trampassagiers breidde zich niet uit. Wel zijn parkeergarages bij de stations in de grote steden een groot succes ge bleken. Het bedrag van dertig miljoen gulden d®t is uitgetrokken als bijdrage in de te korten van de stedelijke vervoerbedrijven zal de komende jaren niet worden ver hoogd, zei staatssecretaris Keijzer. Alleen als zich uitzonderlijke ontwikkelingen voor doen kan er wellicht een ander bedrag op tafel komen. Het grootste deel van de dertig miljoen is bestemd voor Amsterdam, Rotterdam, en Den Haag. Een klein deel is beschik baar voor enkele stedelijke vervoersdien sten van kleine gemeenten. Hoe dat deel zal worden besteed is nog niet uitgemaakt De staatssecretaris, die met nadruk verklaarde niet aan de gemeentelijke au tonomie te willen tornen, zei dat er bij de vervoerbedrijven drastische nationali saties dienen te worden doorgevoerd „Daar zullen fikse gesprekken voor nodig zijn", zei hij. Staatssecreataris Keijzer zal binnen kort gaan deelnemen aan het overleg tus sen de gemeente Amsterdam en de Ne derlandse Spoorwegen over de eventuele aanleg van een metro in de hoofdstad. Voor het bedrag van 5 miljoen gulden, dat dit jaar op de begroting van Verkeer en Waterstaat is uitgetrokken ten behoeve van voorzieningen voor het openbaar ver voer in en om de steden, zijn 136 aanvra gen binnengekomen van 101 gemeenten. Staatssecretaris Keijzer hoopt op korte termijn het gevraagde rapport over popu larisering van het taxi-vervoer te ontvan gen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De Raad van de Waterstaat zal binnenkort advies uit brengen over een aantal maatregelen die een doeltreffender optreden mo gelijk moeten maken tegen verkeers deelnemers die onder invloed van al cohol hun voertuig besturen. Dit heeft de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. J. van de Kerk, mee gedeeld op de studiedag van de Stich ting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid. Ir. Van de Kerk noemde het bijzonder verheugend dat het hoofd bestuur van de Koninklijke Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst aan de ministers van Justitie en van Verkeer en Waterstaat heeft laten weten dat het onder bepaalde voorwaarden zijn be zwaren tegen eventueel verplicht stellen van de bloedproef heeft laten varen. Hij hoopte dat het de ministers spoedig mo gelijk zal zijn tot een definitief besluit te komen ten aanzien van de maat regelen die nodig zijn om tegen bestuur ders, die onder invloed van alcohol rijden, te kunnen optreden. Prof. dr. P. Muntendam, voorzitter van de studiegroep menselijke factoren bij verkeersongevallen van de S.W.O.V. zei dat het invoeren van maatregelen tegen alcoholgebruik in het verkeer pas een maimaal effect op de verkeersveiligheid heeft wanneer de politie beschikt over de middelen en mogelijkheden om in vol doende mate controle te kunnen uitoefe nen. De thans in een aantal Europese landen gebruikte apparaten zijn niet ge heel betrouwbaar. Op het ogenblik wordt een onderzoek naar de meest betaalbare, door de industrie leverbare adem-analy- satoren voorbereid. De directeur van de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid, ir. E. Asmussen, zei onder meer dat van een Eventuele invoering van een mini mumsnelheid een beter resultaat is te verwachten dan van een maximumsnel heid in verband met het grotere effect bij inhaalmanoeuvres. Hij dacht daarbij aan het probleem van de kruispunten, waarop in ons land 45 percent van de ongevallen plaats heeft. Gistermiddag arriveerde op Schip hol de nieuwe pauselijke nuntius in ons land, mgr. Felici. Hij werd af gehaald door de bisschop van Rotterdam, mgr. Jansen. UTRECHT. De rechtbank in Utrecht heeft een 27-jarige man uit Voorthuizen, verdacht van poging tot doodslag, op ver zoek van de raadsman in vrijheid gesteld Zijn zaak is terugverwezen naar de rechter-commissaris. De rechtbank twij feit ernstig aan de volledigheid van de processen-verbaal, die de Barneveldse politie over deze zaak heeft opgemaakt, De verdachte zou in de nacht van 10 juli met een bajonet twee agenten hebben bedreigd. De verklaring van de vader van de verdachte, die zei getuige te zijn ge weest van het gebeurde, kwam tot ver bazing van de rechtbank niet in de stuk ken voor. Hij was niet gehoord door de politie. De vader zei dat de politie hem had gevraagd te zwijgen over een schot, dat een agent had afgevuurd nadat de verdachte de bajonet had weggegooid. Dit was aanleiding voor de officier van Jus titie aanhouding van de zaak te vragen Drs. J. Meerdink, directeur van het Ge meentelijk Bureau voor de Statistiek te Amsterdam, en de heer J C. A. Carl- quist, wetenschappelijk medewerker van de S.W.O.V., spraken over ongevallen registratie. Er is geen enkele instantie in Nederland, die aan alle behoeften ten aanzien van ongevallengegevens tegemoet kan komen. Nu in een groot aantal ge vallen de politie niet meer bij een on geval wordt geroepen, zal vermoedelijk landelijk het aantal geregistreerde on gevallen in 1967 ongeveer 30 percent lager zijn dan in 1966. Verwacht wordt verder dat in 1968 het aantal geregi streerde ongevallen nog eens met 50 per cent ten opzichte van 1967 zal dalen. Be gin 1968 zal er een plotselinge daling op treden, zodat tenslotte 37 percent van het registratieniveau van vóór september 1966 zal overblijven. De politie maakt in drie percent van alle dodelijke ongevallen, in 24 percent van alle ongevallen met ern stig letsel en in 39 percent van alle on gevallen met licht letsel geen proces verbaal meer op. Van alle eenzijdige on gevallen wordt in 68 percent geen proces verbaal meer opgemaakt. Kop-staart-bot singen zullen in 1968 in de statistiek nog maar weinig voorkomen. De officier van Justitie in Amsterdam heeft besloten geen strafvervolging in te stellen tegen een Bussumse politieagent die een 20-jarige jongeman uit Naarden een klap had gegeven. De agent had de jongeman, toen deze op eigen houtje op een kruispunt het verkeer stond te regelen dat daardoor in de war liep, aangehouden Toen de jongeman zich ineens omdraaide voelde de agent zich bedreigd en gaf de jongeman een klap. Deze viel bewuste loos op de grond en zou daarna nog door de agent zijn geschopt. In een ziekenhuis is de jongen pas geruime tijd later tot bewustzijn gekomen. In de Bijlmermeer wordt op het ogenblik hard gewerkt. Op de foto een van de blokken huizen waar van verwacht wordt dat ze mqdio augustus van het volgend jaar be woond kunnen u-orden. HEERLEN Een 49-jarige inwoner uit Heerlen, die ervan werd verdacht de graf- en kerkschenner te zijn, die nu al enige tijd in Zuid-Nederland opereert is aan een hartverlamming overleden. De Heerlenaar, die wegens zijn slechte gezondheid werkloos was, werd door een doodgraver aangetroffen op een begraaf plaats. De man bekeek daar half uitge wiste inscripties in grafstenen. De dood graver observeerde de Heerlenaar arg wanend. Een voorbijganger vroeg wat hij op de begraafplaats deed. De Heerlenaar stapte toen vlug de begraafplaats af. De politie hield hem na een achtervol ging aan en verhoorde hem urenlang. Zijn onschuld kwam vast te staan. Door de emoties overleed hij echter 36 uur later. De Roermondse officier van Justitie ziet geen aanleiding voor een nader on derzoek naar de dood van de Heerlenaar Inmiddels is de schenner weer aan het werk geweest. Een kerk in Roosendaal en een in Bergen op Zoom werden be klad met opschriften en tekens. Derde voorzitter. Oud-minister mr. M. Vrolijk wordt derde voorzitter van de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer. Hij volgt drs. Roemers op, die benoemd is tot burgemeester van Vlissingen. Orang oetan geboren. In diergaarde Blij - dorp in Rotterdam is een Orang oetan geboren. Blijdorp is bijzonder blij met deze mensaap baby. Het is de eerste geboorte na de pokkenepidemie in 1965, die aan acht dieren van deze apesoort het leven kostte. Aan brandwonden overleden. De 71-jarige mevrouw G. van Onckel-Oosterhuis, die in haar woning in de Pontanusstraat in Amsterdam ernstige brandwonden op liep bij het aansteken van een kachel, is in een ziekenhuis overleden. Vermoed wordt dat de vrouw spiritus in de nog smeulende kachel heeft gegooid, waar door een steekvlam ontstond en haar kleding vlam vatte. Aankoop Deelerwoud. Het Prins Bernhard- fonds heeft de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten 50.000 geschon ken voor de actie ten behoeve van de aankoop van het Deelerwoud. ADVERTENTIE (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De heer B. Buddingh (CHU) van de werkgroep van christen radicalen heeft mededelingen gedaan over het congres, dat op 10 en 11 novem ber in Scheveningen wordt gehouden. De heer Buddingh en ook dr. M. van Hui ten (KVP) en drs. D. Kuiper (ARP), zeiden dat men niet aanstuurt op een split sing in de christelijke partijen, maaiver naar streeft de christelijke partijen in radicale zin te hervormen. Het zou kunnen zijn dat dit mislukt of tot afsplitsingen leidt. Maar daarover- wil men zich thans niet uitlaten. De vrees dat de christen-radicalen door de partijen worden ingekapseld noemde men niet terecht. Het congres zal door ongeveer 300 personen worden bijgewoond. Het Eerste Kamerlid prof. mr. W. F. de Gaay Fort man (ARP) zal het congres leiden. De christen-radicalen willen er een werk programma opstellen dat aan de KVP, de ARP en de CHU wordt aangeboden. Ook na het congres blijft de werkgroep van christen-radicalen bestaan. Zij zal de ontwikkeling in de christelijke partijen uitermate critisch blijven volgen. UTRECHT. In een brief aan de le den van de staten generaal heeft de een trale commissie bouwnijverheid (samen werkingsorgaan van ruim 200.000 leden tellende drie bonden in de bouwnijver heid) bijzondere aandacht gevraagd voor de zorgelijke werkgelegenheidssituatie in de bouwnijverheid. Aangedrongen wordt op een reeks maatregelen die de bouw activiteit bevorderen. De centrale commissie bouwnijverheid (C.C.B.) verwacht dat, indien geen ver dergaande maatregelen worden getroffen, de werkloosheid in de bouw komende win ter zal uitgaan boven het niveau van de vorige winter (14 percent) In de zomer daalde het percentage tot drie, maar het is thans al weer opgelopen tot ongeveer vijf. GRONINGEN. Bij een botsing in de Drentse plaats Peizermade, op de weg tussen Groningen en Peizermade, zijn drie mensen om het leven gekomen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De vaste commissie voor Onderwijs en Wetenschappen uit de Twee de Kamer heeft critiek geoefend op de invoering van de Mammoetwet bij het volgende schooljaar. Vooral dr. Tans (P.v.d.A.) kon zich niet verenigen met een „mini-uitvoering" van de mammoetwet. Hij wil een motie indie nen, als minister Veringa niet met toe zeggingen komt. Dr. Tans pleitte vooral voor een betere salarisregeling voor de leraren zodat onrechtvaardige verschillen worden weggenomen, voor een definitie ve regeling voor een lerarenopleiding en voor wijzigingen in de voorgestelde les schema's. Dr. Veerman (A.R.) sloot zich bij hem aan. Hij wees op de onzekerheid, die er bij de leerkrachten bestaat over de regelin gen die nog zullen moeten komen en over hun toekomstige positie. De commissie drong voorts aan op maatregelen om het onderwijs te demo cratiseren. De minister verklaarde dat de kwestie hem zeer ter harte gaat, maar dat hij nog niet over voldoende gegevens beschikt. Om aan te geven voor welke problemen het onderwijs kan komen te staan rekende hij voor wat de gevolgen zouden zijn als alle bevolkingsgroepen hetzelfde percentage studenten zouden leveren als momenteel de hogere milieus Het lager beroepsonderwijs zou dan in krimpen tot eenderde van de omvang van nu en het mulo-onderwijs tot de helft. Het middelbare onderwijs zou drie keer zoveel leerlingen krijgen. Het aantal stu denten zou zes keer zo groot worden. Twee anderen werden levensgevaarlijk gewond. Een personenauto, waarin een bejaard echtpaar met dochter en klein dochtertje zaten botste tegen een dwars op de weg staande bestelauto. De be stuurster van de personenauto de 42- jarige mevrouw A. G. Groenman-Been, haar 68-jarige vader, de heer Been, als mede een inzittende van de bestelauto, de 22-jarige manufacturier E. Schuiling kwamen hierbij om het leven. De vrouw van de manufacturier, alsmede de echt genote van de heer Been werden levens gevaarlijk gewond. HELLENDOORN. De 80-jarige heer H. Preuter is door een personenauto aan gereden en tengevolge daarvan ter plaatse overleden. SOESTERBERG. De 65-jarige mevrouw W. Lit is aangereden door een personen auto en zo ernstig gewond dat zij korte tijd later is overleden. HEESCH. De 68-jarige F. Bouwens uit Oss is om het leven gekomen toen de auto waarin hij zat slipte en tegen een boom botste. De wagen werd door zijn zoon bestuurd. ADVERTENTIE KEUZE UIT 25 MODELLEN ENGEL GROTE HOUTSTRAAT 181 TELEFOON 14444 NEW YORK, (Reuter). De Neder landse afgevaardigde bij de Verenigde Naties, dr. J. G. de Beus, heeft op een afscheidslunch in New York gezegd dat de VN dikwijls gevechten lieten ophou den, maar daarna geen regeling van de problemen die tot deze gevechten hadden geleid, konden bereiken. Hij noemde als voorbeelden het Midden-Oosten en Cy prus. De Nederlandse afgevaardigde verweet vele leden direct naar de VN te rennen wanneer zij een geschil hebben, zonder eerst te trachten zelf hun geschillen op te lossen. Hij zei tegenstander te zijn van het toe laten van „microstaatjes" tot de VN, die door hun kleine bevolking en gebrek aan economische kracht niet in staat zijn de verplichtingen van de VN na te komen Dr. De Beus gaat volgende maand naar Bonn. Concertgebouw, J ubileumconcert donderdag, 20 uur: Haarlems Gemengd Koor en Koninklijk Mannenkoor „Caeci- lia", o.l.v. Anton de Beer. M.m.v. Koor school Kathedrale Basiliek o.l.v. J. Val- kestijn, N.Ph.O. Ans Bouter en Miep van Luin (vleugel) en Jan Schouten (orgel). Solisten: Leo Ketelaars (bas bariton): Marion Schmitz (sopraan) en Gerard Honig (tenor). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, 20 u.: „Brandt Parijs?", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „An- gélipue, markiezin der engelen", 18 j. Lido, 14 „De Coyotte en het mas ker van Zorro", 14 j.; 19 en 21.15 u.: „Sluikhandel in meisjes", 18 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Mondo Ba- loroo", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Modern Millie", a.l. Van donderdag af, 14, 19 en 21.15 u.: „Weg van elkaar", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l Van donderdag af 20.15 u.: „Goed ge schoten, Matt Helm", 14 j. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zjivago" 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sex en moord in Soho", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zij zijn naakt", 18 j Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hotel", 14 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Manji", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie van Looy". Vishal en Vleeshal (Gr. Markt): „Kin deren kijken naar kinderen", een ten toonstelling van zelf gemaakte boeken en kijkdozen door de schooljeugd. Dagelijks van 10-17 en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Tevens op vrijdag- en zater dagavond van 19.30-21.30 uur. Tot en met 26 november. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente ex'positie van schilderijen, fossie len, mineralen en historische natuurkun dige instrumenten. Geopend op werkda gen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Gemeentearchief Haarlem (Jansstraat 40): Expositie over „Het Stadsbestuur van Haarlem van 1245 tot heden". Ge opend op werkdagen, behalve zaterdag van 9 tot 12 en 14 tot 17 u. en op 2 no vember ook van 20 tot 22.30 u. Tot 4 no vember. Galerie-T (Bakenessergracht)Tot en met 26 november expositie van werk van de Franse schilder Michel Macréau. Da gelijks van 11-17 uur. Zondags van 13-17 uur en woensdags ook van 20-22 uur. Cruquiusmuseum (Cruquiusw., Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemen- daalseweg 158): Expositie van schilde rijen, aquarellen en tekeningen van Henri Kley. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 3 november. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van fotografische werken van Cees van der Meulen. Zaterdag en zondag van 14- 16 uur. Tot en met 19 november. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag, 19.30 u. Raadsvergadering Haarlemmerliede en -jpaarnwoude. Raadhuis Hoofddorp, donderdag, 14.30 u.: Raadsvergadering Haarlemmermeer. WOENSDAG 1 NOVEMBER City, 20 uur: „De prooi". DONDERDAG 2 NOVEMBER City, 20 uur: „Je leeft maar twee keer Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 1 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u „Vrouw voor vriend en vijand". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen van Jan van Wensveen en beeldhouwwerk van Jeroen ten Berge, geopend van 9 tot 12.30 u. en 13.30 tot 18 u. DONDERDAG 2 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: ..In het web der ontucht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". (Derde week). Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen van Jan van Wensveen en beeldhouwwerk van Jeroen ten Berge, geopend van 9 tot 12.30 u. en 13.30 tot 18 u. ADVERTENTIE Goed bericht voor de bezitters van Dentofix - een nieuw aangenaam en hygiënisch poeder - brengt uitkomst voor alle loszittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig Dentofix, 's morgens op da plaat gestrooid, houdt Uw gebit de gehele dag, onder alle omstandigneden, vast en zeker op zijn plaats.Tevredenheid gega randeerd. Verkrijgbaar in discrete, neutral* plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. rfMWMWWIIUWMW>»WWMUWWWA<VWMWWWWWW>M^r»<WMWI«M WMWAIWAAIUMIWAAIUWUMWIAAiWKUWIWWOAIWAWUW» Op de oceaan is weer een actieve de pressie tot ontwikkeling gekomen, die koers heeft gezet naar Ierland. De regen zone ervan had zich vanmorgen al tot de omgeving van Londen uitgebreid. Deze depressie trekt over Zuid-Engeland oost waarts en zal morgen in onze omgeving regen veroorzaken bij een krachtige en af en toe stormachtige wind tussen zuid oost en zuidwest. De temperaturen wor den daarbij iets lager dan vandaag. WERKRAPPORTEN 00 «W 4 Maximum- en minimum —j b TJ+-» J a t 3 temperaturen S V 3 binnen- en buitenland it BB Ë-M cS Den Helder regen z 8 5 7 Ypenburg zw. bew. nw 10 7 10 Vlissingen zw. bew. w 10 8 16 Eelde geh. bew. z 8 6 4 De Bilt geh. bew. windst, 9 6 7 Twente regen z 8 6 5 Eindhoven regenbui w 9 6 6 Z.-Limburg :eh. bew. wzw 10 5 3 Helsinki geh. bew. z 9 4 2 Stockholm mist o 8 6 1 0 Oslo regen no 3 0.5 Kopenhagen geh. bew. ozo 10 9 0 Aberdeen hagelbui zo 8 5 24 Londen zw. bew. z 9 3 5 Amsterdam mist windst. 9 6 6 Brussel geh. bew. w 9 5 3 Luxemburg regen w 4 5 12 Parijs half bew. wzw 12 7 10 Bordeaux zw. bew. z 9 7 24 Grenoble regen windst. 10 4 18 Nice onbewolkt nw 17 9 2 Berlijn zw. bew. zzo 11 4 0 Frankfort zw. bew. zzw 8 6 4 München zw. bew. wzw 10 4 0.1 Zürich regen wzw 6 4 6 Genève regen w 7 4 13 Locamo <1 wolkt nno 6 1 11 Wenen mist verand 12 1 0 Innsbruck geh bew o 11 5 3 Belgrado Athene half bew windst. 24 15 1 Rome weerlicht w 21 14 5 Barcelona licht bew. windst. 19 11 0 Madrid licht bew z 14 9 0 Mallorca half bew. nw 21 17 0 Lissabon regenbui nnw 21 15 0.4 Donderdag 2 november Zon op 7.35 uur; onder 17.11 uur. Maan op 7.52 uur; onder 17.06 uur. Maanstanden Nieuwe -naan Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier 2 november 6.48 uur. 9 november 2.00 uur. 17 november 5.52 uur. 25 november 1.23 uur. Hoos en laas water ln IJmuiden Woenrdag 1 november Hoog water 2.26 uur en 14.44 uur. Laag water 10.38 uur en 22.55 uur. Donderdag 2 november Hoog water 3 07 uur en 15.26 uur. Laag water 11.20 uur en 23.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2