Fraai plan kost bijna vier miljoen Sportvelden bij St. Aagtenbos moeten er spoedig komen Verenigingsnieuws uit de IJmond De Koers om bij „Dizzy" Beverwijkse Sportraad krijgt een eigen bureau N.V.V. Bestuurders Bond wil meer service geven 10/ 2 10 rentevergoeding op uw salarisrekening een maand salaris extra als gezinskrediet KVP Statenkring Velsen heeft nu partij gekozen Grandioos concert van koor „Looft den Heer Groot gebrek aan accommodatie Sportweek van 3-8 juni Eigen bureau grote wens Havenberichten Op basis van chr. inspiratie Klaproos-collecte in Velsen De bank waar ook zich thuis voelt! WOENSDAG 1 NOVEMBER 1967 Eilanden Ijsbaan J7elsen-IJ muiden Beverwijk Kosten BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN Dat doet de NMB voor u! desgewenst Dit kortlopend krediet is snel en eenvoudig verkrijgbaar. Vraag uitvoerige inlichtingen bij het NMB-kantoor in uw omgeving. Nederlandse Sammartini-première 99 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Bever wijk zijn van mening dat zo spoedig mogelijk het gehele sportveldencom plex bij het St. Aagtenbos-in-wording moet worden aangelegd. Dit complex ligt noordoostelijk van het industrieterrein De Pijp en wordt begrensd door de Parallelweg, de Sint Aagtendijk, de ringvaart van de Wijkermeerpolder en de Ringvaartweg. Het heeft een grootte van 20,4 hectare. De raad stelde in maart 1966 reeds een krediet beschikbaar van f 455.500 voor de reali sering van de eerste fase van het plan: de aanleg van drie voetbalvelden. Wegens het ontbreken van de nodige financieringsmiddelen is met de uit voering van de eerste fase tot op heden nog geen aanvang gemaakt. Inmiddels is het college gebleken, dat met het aanleggen van drie voetbalvelden als eerste fase van het plan de problemen niet worden opgelost. In het voorjaar van 1966 heeft de voetbalvereniging „Jong Hercules" haar velden reeds moeten ont ruimen in verband met de uitbreiding van Hoogovens. Ook het complex hockeyvel den van de B.H.C. „Eechtrop" wordt met opheffing bedreigd. Het bouwen van een nieuwe ulo-school op een terrein aan de Jekerstraat brengt voorts met zich, dat een voetbalveld zal moeten verdwijnen Tenslotte zal het noodzakelijk zijn niet al leen voor vervanging van velden te zor gen maar tevens voor uitbreiding in ver band met het toegenomen aantal sportbe oefenaars. Het sportcomplex zal worden omgeven door een vaart met een breedte, variërend van 10 tot 30 meter. Een vijver en ver bindingsvaart verdelen 't complex in twee eilanden. Op het ene eiland zijn 5 voet balvelden geprojecteerd, waaronder een hoofdveld en een oefenveld. Het andere eiland zal 6 voetbalvelden omvatten, waar onder eveneens een hoofdveld en een oefenveld. Voorts zullen op dit laatste eiland een ijssportterrein, een kleine par keergelegenheid en (eventueel) een thee schenkerij met terras een plaats kunnen vinden. Door de voetbalvelden zodanig te rangschikken, dat zij per eiland één com plex vormen, is het mogelijk aan een tweetal verenigingen een afgerond geheel van velden in gebruik te geven. Daarbisj wordt gedacht aan de s.v. Beverwijk en de r.k. v.v. „D.E.M." In deze opzet van het plan is rekening gehouden met de bouw van twee clubhuizen (annex kleed ruimten) die beide centraal ih een com plex en nabij een hoofdveld zullen zijn gesitueerd. In 1963 werd aan de Parallelweg een tijdelijke ijssportterrein ingericht. In de praktijk is gebleken dat dit terrein te klein is voor officiële wedstrijden. In het WOENSDAG 1 NOVEMBER Hotel Royal, 17.30 u.: Receptie Henri Marken. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. DONDERDAG 2 NOVEMBER Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Filmavond in Tiro- ler sfeer. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 uur in de Willebrordstraat 102, in IJmui- den, tel. 02550-10715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 uur en 14.30-17.30 u.; uitleenpost IJmuiden-West, bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c, 16-17 uur; Gem, bibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30- 17.30 en 19-21.15 uur. Stadhuis, plein 1945, IJmpiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. WOENSDAG 1 NOVEMBER Huize „Scheybeeek", Velserweg 2, 19.30 u.: Bloemschikken door de St. v. huish.- en gezinsvoorlichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Pottenbakken en glazuren o.l.v. Otto Heuvelink, door Kennemerstaten. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 16 tot 17.30 u.: Handenarbeid voor meis jes van 6-12 j.; 19 tot 20 u.: Cursus tiener mode o.l.v. mevr. A. v. Gurp; 14 tot 15.30 u.: Knutselclub v. jongens van 6- 12 j.; 20 tot 21.30 u.: Toneelclubs voor meisjes en jongens boven 16 j.; 20 tot 22 u.: Knip- en naaicursus o.l.v. mevr. A. van Gurp. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 16 tot 17.30 u. en 20.45 tot 22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; jeugd: 15 tot 17.30 u.; Arends- weg 61, volw.: 15 tot 17.30 u.; jeugd: 15 tot 17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30 tot 17.30 u.; Meerestein, Par- mentierstraat 2, jeugd: 14 tot 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw.: 19 tot 21 u.; jeugd: 14.30 tot 17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19 tot 21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30 tot 17.30 u. nieuwe sportcomplex is daarom ook een ijsbaan opgenomen, waarop eventueel een wedstrijdbaan van 400 meter kan worden uitgezet. Onderzocht zal worden in hoe verre het ijssportterrein in de zomermaan den als kampeerterrein kan worden ge bruikt. Het gehele complex zal een ruime re creatieve waarde krijgen. In het plan zijn bosbeplantingen en waterpartijen opgeno men, zodat het geheel ook voor de niet rechtstreeks bij de sportbeoefening betrok kenen attractief zal zijn. Het complex biedt dan ook behalve voor voetbal en schaatsen ruimschoots gelegenheid tot wandelen, hengelen en waterrecreatie. Een speelweide is eveneens aanwezig. In het complex is geen ruimte gereser veerd voor een groot parkeerterrein. De omliggende brede wegen kunnen als par keerplaats dienst doen. De kosten van realisering van het gehele project, inclusief de kosten van grondver werving, grondverbetering, en de kosten van de in het plan opgenomen opstallen en bijkomende voorzieningen worden ge raamd op f 3.490.000,-. Het college vraagt de raad in eerste instantie slechts een krediet van f 2.072.500,- te verstrekken. De posten die samen het resterend bedrag vormen moeten nog nader worden uitge werkt. Over dit grootse plan is vooraf overleg gepleegd met de Beverwijkse Sportraad, s.v. Beverwijk en „D.E.M.". Het college zal pogingen ondernemen in de kosten van aanleg van het complex bijdragen te ver krijgen van Staatsbosbeheer, de Neder landse Sportfederatie en van het ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk. Het college zal voorts nagaan of de spoorwegovergang ter plaats van een doeltreffender beveiligingssysteem kan worden voorzien. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In het jongerencen trum Dizzy aan het Meerplein is vanaf dinsdagavond geselecteerd. De maat was vol na een wanordelijk verlopen zondag avond. Het bestuur van de Stichting So ciaal Culturele Voorzieningen, de beheer ster van het gebouw, heeft de bedrijfslei der toestemming gegeven de niet gewenste bezoekers buiten te laten. In de nu veer tien dagen dat het gebouw draait zijn er diverse keren moeilijkheden geweest, om dat de jongelui niet veel anders wilden dan ruzie zoeken en vernielen. De bedrijfslei der van Dizzy, Cees Overmeer, zag in deze wanordelijke toestand geen kans iets op te bouwen. Bij de deur hangt nu een bord waarop staat dat men zich normaal dient te gedragen. Gebeurt dat niet dan zorgen enkele stevige knapen voor een snelle doch pijnloze verwijdering. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Van 3 tot en met 8 juni 1968 zal in Beverwijk een Sportweek worden gehouden onder auspiciën van de Beverwijkse Sportraad. Deze data werden dinsdagavond bekendgemaakt tijdens de ledenvergadering van de Sportraad. Door een der leden werd gevraagd of de sportevenementen niet een week later plaats konden vinden, teneinde op zaterdag 15 juni in het Sportfondsenbad nationale kam pioenschappen voor gehandicapten te houden. Een verschuiving bleet echter niet mogelijk. Omstreeks januari komt de Sportraad bijeen om het programma in grote lijnen vast te stellen. Aangezien (het werk van de Sportraad zich opstapelt en het dagelijks bestuur tijd te kort komt om de zaak goed draaiende te houden, besloot de vergadering tot in stelling van een bureau. Dit bureau zal gedurende twee avonden per week twee uur lang open zijn voor de leden, die daar met hun wensen en verlangens te recht kunnen. Teneinde de taak van het dagelijks bestuur iets te verlichten, be noemde de vergadering mevrouw Van de Groen Groot tot administratrice van (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. „Het is ons gebleken dat de leden (verdeeld over veer tien afdelingen) bijna niets van de bónd afweten. Daar willen wij ver andering in brengen. De afdeling Beverwijk van de N.V.V. Bestuurders Bond wil zijn 3.800 leden in de IJmond-Noord dan ook meer service gaan verlenen". Dit zegt voorzitter S. van Willigen van de Bestuurders Bond. Als eerste stap naar een beter contact is er nu elke donderdagavond in het gebouw aan de Wijkerbaan eén instuif. Op deze wekelijkse bijeenkomst is er gelegenheid tot biljarten, kaarten, sjoelen en natuurlijk praten. ADVERTENTIE Nu WEN kopen. Prachtige luxe uitvoering met Zwitsers ga lon offantasie bestikt. Methan- dige hotelsluiting.m mm Normale J prijs 2.75 nu L Mm O Halflinnen: THEEDOEKEN Grote maat! Pluizen niet.GezelIigebon- mm te dessins. Norma-1 VU Ie prijs 1.75 nu Ekm V Lange Nieuwstraat/Marktplein Umuiden Telefoon 1 52 05 VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN Bovendien zijn vakbondsbestuurders elke tweede en vierde donderdagavond van de maand present om eventuele pro blemen tot een oplossing te brengen. De heer Van Willigen meent echter, dat de bond veel verder moet gaan. Zo gaan zijn gedachten onder andere uit naar een echt bureau in Beverwijk, waar plaats is voor twee beroepskrachten; een bestuur der en een administratrice. Er is voor dergelijke krachten werk genoeg aap de winkel. De voorzitter is tevens van mening dat er veel te weinig aan vormingswerk wordt gedaan. Tijdens een vorige week gehouden ver gadering met de besturen van C.N.V. en N.K.V. werd het idee geopperd samen een vakbondscentrum te stichten. Het gebouw aan de Wijkerbaan zou voor dat doel ge schikt zijn. De heer Van Willigen noopt dat de af delingen in de toekomst worden opgehe ven. Er zijn veertien besturen. Voor elke bedrijfstak één. En dat is een beetje te veel van het goede. Tot zjjn wen sen behoort tenslotte de benoeming van een ombudsman op de bedrijven en in de gemeenteraad. Dinsdag in IJmuiden aangekomen: Zaan- stroom, van Goole; Hedwig Panbacker, Lenin grad; Saldus, Vyborg, Velsen; Alegro, Oxelo- Sw*ft 3, Londen; Torstein, Antwerpen Volkerfreundschaft, Londen; Reinbek Antwer pen; Bara, Ipswich; Rodenbek, Rotterdam; Vivipara, Rotterdam; Mira, Hamina; St. Patrick Klaipeda; Amstelstroom. Hull; Dorsetbrook Ips wich; Tor Hollandia, Immingham; Trio. Great Yarmouth; Jan Gerdes. Mantyluoto, Beverwijk* Hontestroom, Sheerness; Sea Union, Londen', IJmuiden; Hemz Helmut, Mantyluoto; IJstroom, Dagenham; Draco, Bordeaux; Moselstein, Bre men; Rokita, Klaipeda, Beverwijk; Jobst Olden- dorff Stettin; Rijnstroom, Shoreham; Frithjoff Noordzee, IJmuiden; Bramber, Shoreham; Anbö Gruvon, Beverwijk; Jason, Rotterdam, IJmui den; Warfleth, Lundholmen; Dapa, Hamburg, IJmuiden; Alca, Hamburg; Atrax, Bremen; Diligentia, Vlaardingen, Zaandam; Nordsee Vargo; Heinrich S., Rotterdam; Willem Koerts, Rotterdam; Ares, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Liana naar Avilez, IJmuiden; Producer, Norfolk; Emile Delmas, Antwerpen: Pergo, Ellesmereport, IJ muiden; Cape Nelson, Seven Islands, IJmuiden; Filia, Leningrad, Zaandam; Plover, Felixtowe- Maxi Porr, Cleveland, IJmuiden; Mercurius, Larne, IJmuiden; Jason, Hamburg, IJmuiden: Brinda, Londen, IJmuiden; Marilene. El Ferrol; Philetas, Rotterdam; Havelland, Antwerpen* Omtsha, Londen; Tor Hollandia, Gothenburg- Stentor, Hambifrg; Magas, Goole; Zaanstroom, Goole; Bali, Rotterdam; Hondsbosch, Rochester Koog aan de Zaan; Hayling, Gateshead; Tau-' rus, Oulu, Veisen; Dintelborg, Sharpness IJ muiden. Woensdag in IJmuiden aangekomen; Bjarmia van Rotterdam; Biederstein. Antwerpen; Lindö! oostkust Canada, Velsen; Merrimac, Hampton Roads; Fueno, Rotterdam, IJmuiden; Fauna. Kemi, Velsen; Orwell, Newcastle on Tyne' Edelgard, Kotka. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: St. Pa trick, naar Dublin; Dietert, Londen; Kirsten Smits, Rotterdam; Yewdale, Portsmouth; Vol kerfreundschaft, Warnemünde: Aardenburgh, Rotterdam; Tweelo, Hull; Hathershus, Glou cester; Heinz Hemut, Manchester; Honte stroom, Sheerness; Daugave, Ventspils; Kerk- singe], Rotterdam; Alderamine, Augusta; Ceres Bilbao. dit bureau. Om gezondheidsredenen trad de heer J. ten Napel als bestuurslid af De overige bestuursleden werden allen herkozen. De vergadering ging er mee ak koord, dat het bestuur van de Sportraad op de hoogte zal worden gehouden van de contacten die er tussen de respectieve verenigingen en de gemeentelijke over heid zullen zijn. De handbalvereniging „V.V.Z." (een loot van „De Zwervers") „V.V.Z." (een Hot van „De Zwervers") traden toe als kandidaat-leden. Het o- taal aantal verenigingen dal nu bij de Sportraad is aangesloten bedraagt daar door nu 33. BEVALLEN: K. M. Wieten-Tiben, z„ Oosteinderweg 15, Velsen-Zuid; C. J. Das- Ten Broeke, z., Frans Naereboutstraat 20, IJmuiden; E. F. J. Ausma-Heesemans, z., Charivariusstraat 10 III, Haarlem; M. Barg-De Bruijn, z., Hunzestraat 2, IJmui den; A. W. Westland-Carati, d., Dolfijn straat 280, IJmuiden; J. W. Boelhouwers- Koehorst, z., Meidoornplein 33, Haarlem; J. Gouda-Brandenburg, z., Heidestraat 10, IJmuiden; M. M. Thijssen-Hermans, d., Fazantenlaan 29, IJmuiden; C. Soddeman genaamd Keute-Van der Weïjden, z., Vleetstraat 127, IJmuiden; C. J. Fronczek- Dekker, z., Linnaeusstraal 151, IJmuiden; M. H. C. T. Gijzen-Meester, z„ Velserduin- weg 193, IJmuiden; E. M. F. Pruijs-Sik- kes, d., Bloemendaalseweg 140, Bloemen- daal; H. G. Mol-Kiers, z., Koningin Wil- helminakade 62 rd., IJmuiden; N. Schelle- vis-Bron, z., J. M. van Nassaulaan 17, Santpoort; S. J. van Deudekom-Brom, z., Kanaalstraat 150c, IJmuiden. OVERLEDEN: J. J. G. Keunen. 64 j„ e. van M. A. Duijn, Mons. Wilmers- straat 14, Boxtel; J. G. Kragten, 57 j„ e. van R. Mitnyik, Terrasweg 26, Santpoort. ADVERTENTIE op Als u wilt ontvangt u één dag tweemaal uw maandsalaris 3 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK IJmuiden: Plein 1945 no. 46. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De statenkring Vel sen van de KVP heeft zich dinsdagavond tijdens een spoedvergadering in „Prome nade" aan de Meerstraat uitgesproken over de toeokomstige positie van de par tij. Deze mening zal op de op 8 en 9 de- IJMUIDEN. „Looft den Heer" heeft gisteravond in de Hervormde Kerk in de Kanaalstraat te IJmuiden de meer dan 550 bezoekers aan zich verplicht met een uitstekend concert dat naast twee beken de werken van grote kwaliteit ook een Nederlandse première bevatte, nameiljk het Magnificat van Sammartini. Het koor opende ondef leiding van Wil lem Wiesehahn met Mozarts Requiem, waarbij het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest voor de begeleiding zorgde. Merkwaardig is in dit Requiem, dat het naast stukken van grote zeggingskracht ook delen heeft waar de muziek volstrekt met de tekst divergeert. Juist nu het niet helemaal zeker is welke stukken van Mo- zert zijn en welke door zijn leerling Süss- mayer zijn voltooid is de mogelijkheid niet uitgesloten dat deze wat minder in de opzet passende fragmenten van de laatste stammen, ook al bevinden ze zich niet aan het slot. Een sterk voorbeeld is het „Tuba Mi- rum" waar de sopraan zingt „Wie als voorspraak aanroepen, wanneer de recht vaardige nauwelijks zeker is?" Dit ge schiedt op een zoetvloeiende melodie en ook het daarna volgende kwartet is mooi maar zonder enige tragiek. De tragiek is in het Requiem het meest in de koorpartijen bespeurbaar. Zoals bij voorbeeld in „Hostias", met zijn verras sende pleiten op de belofte aan Abraham aan het slot. „Looft den Heer" bleek hiervoor volkomen berekend. Het koor was in uitmuntende vorm en bereikte een grote zeggingskracht. Alleen daar waar het voor de sopranen net even te hoog ging verloor de klank aan gaafheid. Zeer sterk klonk het koor in het Lacri- mosa, waar het opstaan van een mens uit de stof door Mozart frappant in op gaande noten is uitgebeeld. Jammer dat het N. Ph. O. enkele minder gelukkige momenten had, waaraan een niet al te duidelijke aanwijzing van Wiesehahn waarschijnlijk niet vreemd was. De solisten kweten zich uitmuntend van hun taak. Herman Schey, die enige aan loopmoeilijkheden leek te hebben, her stelde zich spoedig en blonk toen weer uit door een bewogen vertolking. Annette de la Bye zong haar sopraanpartij stra lend, en Gerard Honig, die een mooie tenorstem heeft, past zich goed bij deze coryfeeën aan. Een zeer aangename ver rassing vonden wij het optreden van Ma rianne Dieleman, die met niet al te groot volume maar grote zeggingskracht zong. Wel waren haar scherpe medeklinkers soms enigszins storend. Dit werd nog ge accentueerd wanneer de vier solisten hun s-en achter elkaar lieten vallen en dit ge beurde tijdens de kwartetten nogal eens. Bij „Looft en Heer" was dit beter ver zorgd, een duidelijk bewijs voor de grote toewijding waarmee op dit werk is gestu deerd. Mozart's Exsultate Jubilate werd door Annette de la Bye grandioos vertolkt, met een parelende coloratuur en een gro te lyrisch? schoonheid in het Larghetto De begeesterde luisteraars aarzelden even, maar braken toen de ban en vul den het kerkgebouw met een frenetiek applaus. Het slotwerk betekende een première voor Nederland: het Magnificat van Sam martini. Het werk verraadde de vakkun digheid van de maker, maar maakt toch geen erg geïnspireerde indruk. Samar tini werkt met beeldende contrasten en behandelt het orkest fraai. Maar het werk vloeit niet over van brede melo- diën en men mist vaak een lange cli max naar een stralend hoogtepunt. Verrassend is dat natuurlijk niet, want men moet een werk in zijn tijd zien en Sammartini leefde in de periode waarin men liever met dynamische tegenstellin gen dan met lange crescendi en decres- cendi werkte. Het gevolg is dat het Mag nificat voor de moderne luisteraar een wat brokkelige indruk maakt. Ook al door dat het aandeel van de solisten in het ge heel te klein is. Opmerkelijk was in dit ge val een prachtige altsolo tegen het slot, dip opnieuw bewees dat Marianne Diele man een grote toekomst tegemoet gaat. De uitvoering liet niets te wensen over. Looft den Heer hield een warmbloedig pleidooi voor dit werk. Dat het eindresul taat niet meeviel lag dan ook niet aan het koor, of aan de de gehele avond voor treffelijk leidende Wiesehahn. Maar na twee geniale werken van Mozart moet een dergelijk werk wel tegenvallen. Wat dit betreft had de volgorde van het pro gramma beter kunnen worden omge draaid. Kees Maas cember te houden partijraad worden ken baar gemaakt. De grote meerderheid heeft zich uit gesproken voor partijvorming op basis van christelijke inspiratie, zeker in de huidige tijd. Hierbij zal het uiteraard de bedoeling zijn, dat de KVP ook in de toekomst bq zal blijven en de ontwikke lingen in dit opzicht nauwgezet zal vol gen. Voorts wil men naar een partijvorming op algemeen christelijke grondslag, waar in dan het christen-zijn consequent wordt beleefd. Zolang de vorming van één algemeen christelijke partij niet zal zijn te realiseren, dient naar de mening van de vergadering het streven gericht te blijven op een hechte samenwerking met de ARP en de CHU, die er in wezen al tijd al geweest is. Volkomen buiten deze partij-vernieuwing om heeft men zich ook nog even bezig gehouden met de vraag of er voor de ver kiezingen al of niet afspraken gemaakt moeten worden. Hierbij is naar voren ge komen, dat een stembusaccóord in het huidige parlementaire stelsel zeker niet past. Wel hebben enkele leden zich uitge sproken voor een voorkeur ten aanzien van een politieke samenwerking voor de verkiezingen. Tenslotte is men overeengekomen de nieuwe partij op te dragen te zoeken naar een vernieuwing van de kabinetsformatie en hierbij de grootst mogelijke duidelijk heid te betrachten. Volgende week, van 6 tot en met 11 november, richt het Nederlandse Oor logsgraven Comité zich opnieuw tot de bevolking met een beroep om onder steuning van haar omvangrijke en be langrijke taak. Dan zal de bekende klaprooscollecte worden gehouden, waarvan de baten ten goede komen aan het onderhoud van de graven van ge allieerde militairen, die in de tweede wereldoorlog in ons land hun leven lie ten. Ook worden familieleden van hen, die ook voor onze vrijheid het hoogste offer brachten, door bijdragen van het comité mede in staat gesteld de gra ven in Nederland te bezoeken. De verplichting, die wij hebben ten opzichte van de meer dan 30.000 geval lenen, die in onze bodem rusten en ten opzichte van hun nabestaanden, is door het Nederlandse volk steeds verstaan. Van harte hoop ik, dat dit ook nu 22 jaar na de grote strijd onvermin derd 1 -t geval zal zijn. Werkt allen mede aan het welsla gen van de klaproos-collecte. Laat ve len zich als collectant(e) melden, laat ieder naar vermogen bijdragen! De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5