Wat hebberig van Sjaak Swart: I „DIE TIENDE, DAT WIL MAAR NIET LUKKEN BIJ ONS..." Zesduizend Nijmegenaren zagen geen heldenfeit van NEC maar een smadelijk debacle (9-1) BS Tottenham ontnam Liverpool een punt MVV KOCHT ZENDTIJD Oostelijke derby zonder goals Telstar sterk aanvallend -maar geen goals op Schoonenbe n* Drie meldingen met 13 goed MVV merkte gemis van Gerard Hoenen - na rust voor de eerste maal als betaald voetballer uitgevallen - mMBÊÊmÈÈËfëÈÈ MAANDAG 6 NOVEMBER 1967 ló Te gek WttaTwi*: Ajox-N.IX, II li U* Hl K Het mooiste mmÊM Van Wijk op de lijst 11111111 F (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Toch wel sneu voor die Nijmegenaren. Met z'n zes duizenden waren ze naar Amsterdam gekomen om hun NEC tegen Ajax naar iets heldhaftigs toe te schreeu wen. En, eerlijk gezegd, voor de wed strijd woog hun yell-kracht redelijk op tegen die van de toch ook niet be paald zwijgzame Amsterdammers. Zeker toen de geluidstechnicus dat is pas service het NEC-clublied opzette, leek het stadion gevuld met luidkeels gezongen zachte g's. De achttienduizend Amsterdamse sup porters hoorden het allemaal wat ge amuseerd aan. Ach, NEC is een nieuweling in de eredivisie, vol goe de moed en nog niet eens zo gek be gonnen. Afwachten maar, en eens zien na een kwartiertje. En inderdaad, dezelfde rij NEC-aan- hangers, die bij het binnenkomen van hun favoriete acteurs met verrukt ge zicht de rood-zwart-groene clubvlaggen de lucht in had gestoken, zat al na tien minuten wat bedeesd vanachter het opge rolde spandoek met „Hup NEC" verder te kijken. Toen al waren de Amsterdammers twee keer massaal omhoog gekomen, om treffers van Keizer en Pronk toe te juichen. Toen was ook al volmaakt duidelijk geworden, dat Ajax zich stukken gemak kelijker overeind hield op het spekglad de veld. Koning en Donners waren op de kritieke ogenblikken onderuit gegaan. De Bree had een hoge voorzet van Swart laten vallen. Nee, ook de meest fervente NEC-supporter moest nu al toegeven: te gen dit Ajax zijn wij eerder dilettanten dan debutanten. Dit Ajax, dat wil zeggen een Ajax dat niet, zo-als zo vaak gebeurt na een ge makkelijk verkregen veilige voorsprong de rest van de werktijd vult met leuke wippertjes, hakjes en kopballetjes, zonder nu per se nog meer goals te willen ma ken. Nee, het Ajax van nu bleef doorvech ten voor iedere bal, offerde de effectivi teit niet op aan fraaiigheid. Pronk, twee weken terug tegen Xerxes gebles seerd geraakt, maakte vlug even zijn doelpunt en liet zich vervangen door ver se kracht Gunther de Haan. De invaller begon meteen maar met het derde doel punt achter De Bree te drukken. Ook de resterende tijd bleef De Haan tot volle tevredenheid van trainer Michels optre den. „Al drie goals voor Ajax, en nog geen van mij, dat wordt te gek" moet ster middenvoor Johan Cruyff gedacht heb ben. Nog energieker dan tevoren draafde hij achter iedere bal, ook de onhaalbare, aan. En met succes. In de vijfentwintigste minuut demonstreerde Van Duivenbode dat ook hij de slalom beheerst. Met drie, vier hijgende NEC-spelers op zijn hie len ontving Cruijff de pass van Van Dui venbode en weer zakten de zesduizend De afgelaste wedstrijden Feijenoord DWS, DOS—Sittardia, ADO—PSV en Fortuna '54Xerxes/DHC hebben ver vangende uitslagen gekregen. De wedstrij den NACSparta en EindhovenWillem II worden als niet gespeeld beschouwd. De reserve-wedstrijden HeraclesHaar lem en CambuurDFC tellen nu onder aan de lijst mee. yt^anoor^P.W.5. D.O.S.-SSHofdte <k> jUwad-Twwta» A.D.O.-P.&.Y. N-A-C-Spcrte YlteM»-Hotl. Sp. Rndh.-WllUxn ti Helm. Sp.-OooilQBd AM—i n NEC-getrouwen wat dieper weg., Toch zouden zij nog een keer overeind mogen komen. Venneker, evenals de meeste Nij meegse aanvallers toch echt niet slecht spelend, „solode" langs de Ajax-verdedi- gers en passeerde Bals met een strak schot. Zou er dan toch nog kans zijn om een eervol resultaat te behalen? Nee, want nauwelijks besefte Nijmegen, dat het toch echt een doelpunt had, of Mul ler had de Amsterdammers al aan hun vijfde goal geholpen. De tweede helft, dat bleek al gauw, zou in het teken van de dubbele cijfers komen te staan. Na een twintig minuten was het al 8-1, door Cruyff, Nuninga en Koning, die een draai-voorzet van Cruyff artistiek zeker verantwoord in eigen doel schoot. De toeschouwers hadden het meeste, maar nog niet het mooiste gehad. Daar voor moest men wachten tot die gedenk waardige dertigste minuut, waarin de prachtigste goal, die De Meer dit jaar zag, gescoord werd. Cruyff ving een verre pass van Keizer uit het middenveld op met de achterkant van zijn rechterschoen, maakte een draaibeweging, die de bal meteen voor hem, in de vrije ruimte bracht. Hij sprintte door tot de achter lijn, stopte en zag, precies aan de andere kant van het doel Sjaak Swart komen aanstormen. Gelijk vertrok een meester- voorzet, over de hele NEC-verdediging heen, naar het voorhoofd van de rechts buiten, die keihard zijn hoofd tegen de bal en de bal tegen het net drukte. Ne gen-een. Ovaties. Geen wonder dat enkele al te dol ge draaide supporters de yell „Tien, Tien, Tien" inzetten. Sein voor de Nijmegena ren om te proberen althans deze schande te voorkomen. Toch, het zou ze niet ge lukt zijn als de kopbal die Sjaak Swart vijf minuten voor tijd, na een kopie van de zojuist beschreven aanval, niet, wat niemand zag, in het zijnet, maar, wat iedereen dacht, in het doel beland was. Het stadion was nog bezig zijn vreugde om de gedachte tiende treffer ten hemel te zingen, toen De Bree zijn doeltrap nam. - »Wg t ■■I Spanning, vanaf het begin de Grote Afwezige in de Meer, was er nu volop. Zou Ajax toch nog een tiende goal ma ken? Het lukte niet. Sjaak Swart was er na afloop nog ontevreden over. „Dat lukt ons nou nooit hé, om die tiende erin te knallen", luidde na afloop het ietwat hebberige commentaar van de rechtsbui ten. Trainer Michels maakte ook al niet de indruk een en al vreugde te zijn. Hij stelde de Nijmeegse verdediging, die hem nogal was tegengevallen, vooral aanspra kelijk. Maar ja, tegen zo'n voorhoede. (Van onze sportredactie) VELSEN. MVV heeft als eerste voetbalclub in Nederland eigen zendtijd gekocht. De Maastrichtse club heeft, vanaf gisteren, elke zondag van half twaalf tot twaalf uur een eigen programma over radio-Luxemburg. MVV wil daarmee de Limburgers aanzetten in nog grotere getale achter de Maas trichtse eredivisieclub te staan. In de eerste uitzending spraken mr. Triebeis, voorzitter van MVV, trainer Donenfeld en aanvoerder Toennear het volk per radio toe. „Volgens de man van radio-Luxemburg", aldus een bestuurslid van MVV, „die ons heeft aan geraden een eigen programma te beginnen, halen we het er financieel dik uit. We zullen maar eens zien". Op weg naar Telstar hebben de Limburgers de bandjes met de toespraken in de trein gedraaid. 4 - Cruyff maakt het vierde doelpunt van Ajax. De Bree ligt machteloos voor zijn doel. DEVENTER Een sterk defensief in gesteld FC Twente is erin geslaagd een beter Go Ahead een gelijkspel van 0-1 af te dwingen. De Enschedeërs, die voor het eerst sedert anderhalf jaar weer de beschikking hadden over stopper De Vries, trokken zich varv het begin van de oostelijke derby af in de verdediging. Go Ahead was voortdurend in de aanval, maar de acties van de Deventer voor- waartsen misten elke verrassing, omdat ze te lang doorgevoerd werden. Een goede scoringskans kregen de De- ventenaren in de 23e minuut. Het goed gerichte schot van Wietse Veenstra werd echter bekwaam door doelman Warringa gestopt. FC Twente kwam slechts schaars tot tegenaanvallen. De Twentse voorhoe de, zonder de voor twee wedstrijden ge schorste Pahlplatz, kon overigens ook niet tot doelpunten komen. Hassie van Wijk speelde ook gisteren niet voor Telstar. De Amsterdammer heeft last van zijn rug, waardoor hij zich niet volledig kan geven tijdens een wedstrijd. Inmiddels heeft hij al wel te kennen gegeven in december tijdens de tweede transferperiode op de lijst te willen. Van Wijk heeft tevens via een manager te horen gekregen, dat Mansell interesse voor hem heeft. Deze oud-trainer van Telstar gaat zich in Amerika belasten met het opzetten van een elftal, maar van zijn aange kondigd bezoek aan Nederland is tot dusver nog niets gekomen. Aangezien wedstrijd nummer acht NAC —Sparta als niet gespeeld wordt be schouwd, wordt de derde prijs niet uit gekeerd. Het bedrag beschikbaar voor de derde prijs wordt nu toegevoegd aan de derde prijs van sporttoto 19 van 11 en 12 november. De cijfers van toto 18 zijn: deelne mers: 675.950, inleg: 949.978, prijzenbe- drag: 313.494, eerste prijs: 172.421, tweede prijs: ƒ94.048, derde prijs: ƒ47.024 (wordt toegevoegd aan toto 19). Gisteravond hadden zich drie deelne mers met 13 goede voorspellingen gemeld. Twintig deelnemers voorspelden 12 uit slagen goed. VELSEN. „Hij zegt, dat hij van achteren werd vastgepakt, juist op het moment, dat hij wilde schieten". Zo gaf Telstar-trainer De Visser weer, hoe Bond zich na afloop van Telstar- MVV (0-0) verweerde op opmer kingen over de wijze, waarop hij zich vlak na rust van de bal liet dringen. Terwijl een doelpunt werd verwacht. „Ik heb dat (vastpakken) niet ge zien", voegde De Visser er aan toe. Er was een andere, zeer royale, kans voor Telstar om te scoren. Dat was voor rust, toen Bond een afge meten voorzet gaf, waardoor Jonker vrij kwam. De Visser: „Je krijgt op zo'n veld natuurlijk te maken met de gladheid". (De bal was van Jonkers voet weggesprongen naar de gretig reagerende doelman Körver). „En", voegde hij er aan toe, „met techniek". Zo liep Telstar de overwinning mis, die het in de tweede helft zeer ijverig trachtte te verdienen. Geschoten werd er ook, maar steeds recht op de keeper af. „Jij bent zeker wel tevreden", riep de Visser naar MVV-trainer Donenfeld, die dat be antwoordde met, „dit was toch wel de verhouding, een gelijkspel". Donenfeld dacht echter zorgelijk aan de blessure, waarmee zeer goed spelende Gerard Hoenen na een kwartier in de tweede helft uitviel, „De eerste keer, dat ik een blessure heb in het betaalde voet bal". (Hoenen is 26 jaar en voetbalt, vanaf zijn vijftiende in het betaalde voetbal). De eerste keer, dat Hoenen uitviel, was met een blessure aan zijn linker enkel. Zijn directe Telstar-opponent, Geestman, speel de na het uitvallen een stuk beter. Bij MVV scheelde het een stuk, dat zonder Hoenen (Breikers was zijn vervanger) moest worden gespeeld. In de eerste helft, waarin Telstar en MVV een duidelijk evenwicht in capaciteiten hadden ver kregen, was Hoenen de kleine meester op het middenveld, die zijn goede werk niet zag beloond. MVV miste toen ook, zo ver zuchtte Donenfeld, de Hongaar Nemes. „Zo'n veld, zulk weer, dat waren de om standigheden voor hem". Maar Nemes laat langdurig geblesseerd in Maastricht de geruchten over een eventueel vertrek naar Amerika over zich gaan en speelt ondertussen al geruime tijd niet voor MVV 1. In die eerste helft verzuimde MVV's linksbuiten Ensinck te profiteren van een kans, die hem na een kwartier spelen werd geboden. Na een misstap van André op het middenveld werd hij vrij gespeeld op zijn linkerwing. Toen het echter op schieten aankwam faalde Ensinck. Zijn slappe schuiver werd door Van der Meeren corner verwerkt. Jonker zorgde daarna met zijn misser in dat opzicht voor even wicht. Door Telstar-achterspeler Van Es sen kwam MW vervolgens nog bijna aan een voorsprong. Een terugspeelbal van deze speler bezorgde Van der Meeren veel moeite. Schoten van Boekestein verzorg den aan de andere zijde het gevaar. LIVERPOOL heeft zaterdag een van zijn twee punten voorsprong verspeeld. In de uitwedstrijd tegen Tottenham Hot spur kwam de ploeg van Bill Shankly niet verder dan een gelijkspel van 1-1„ Manchester United, dat een punt minder heeft, maar nog een wedstrijd te goed, versloeg Stoke City met 10. Aan de Londense White Hart Lane za gen 45.000 bezoekers dat Tottenham na een half uur door Cliff Jones een voor sprong nam. Een kwartier voor tijd schoot Roger Hunt Liverpool naast de bekerhouders. Manchester United heeft zich niet overmatig ingespannen tegen Stoke City. Tien minuten na rust maakte Bobby Charlton het enige doelpunt voor de „Mancunians". De uitslagen zijn: BurnleyChelsea 1-1, EvertonManchester City 1-1, Leeds UnitedArsenal 3-1, Leicester City Newcastle United 2-2, Manchester United Stoke City 1-0, Sheffield Wednesday Southampton 2-0, SunderlandNotting ham Forest 1-0, Tottenham Hotspur Liverpool 1-1, Wolverhampton Wanderers Coventry City 2-0. FC Niirnberg is ook op de twaalfde speeldag van de Duitse Bundesliga on geslagen gebleven. De Zuidduitse ploeg moest in de uitwedstrijd een winstpunt laten aan FC Köln (3-3). Bayern Mün- chen, dat bij Schalke met 1-0 won, lands kampioen Eintracht Braunschweig, dat dank zij Lothar Ulsass een zelfde score tegen Karlsruher SC bereikte en Borus- sia Mönchengladbach kwamen een punt dichterbij. Borussia Mönchengladbach leverde de meest opmerkelijke prestatie door met 10-0 van het laaggeklasseerde Borussia Neunkirchen te winnen. Het hoogtepunt van de twaalfde ronde was het duel tussen FC Köln en FC Nürnberg. Nümberg nam door Strehl en Brungs twee keer een voorsprong. Maar Flohe en Rühl maakten gelijk. Onmid dellijk nadat Overath de Keulenaren door een strafschop op winst had gezet, maak te Leupold voor de Neurenbergers het laatste doelpunt van de wedstrijd. De uitslagen zijn: Eintracht Braun schweigKarlsruher SC 1-0, VFB Stutt gartHannover 96 2-0, Borussia Mönchen gladbachBorussia Neunkirchen 10-0, FC KaiserslauternMSV Duitburg 0-1, Eintracht FrankfurtHamburger SV 1-1„ FC KölnFC Nürnberg 3-3, Werder Bre menAlemannia Aachen 0-1, München 1860Borussia Dortmund 3-0, FC Schal ke 04Bayern München 0-1. Het Belgische Anderlecht is, na een overrompelende start, lichtelijk van slag geraakt. Verleden week een nederlaag, nu een moeizame 0-0 uit tegen Standard Luik. De pas nog ongevaarlijke concur rent Beveren Waas is nu tot op een punt genaderd. Beveren versloeg FC Luik met 2-1. Internazionale heeft in de Italiaanse competitie eindelijk weer eens gewonnen. Bologna werd in Milaan met 1-0 versla gen. Juventus verloor van leider Roma, eveneens met 1-0. Roma heeft een punt voorsprong op Torino, dat 1-1 tegen Ata lanta speelde. Het uit Italië afkomstige „betonvoetbal" schijnt ook tot Portugal te zijn doorgedrongen. De zeven eredivisie wedstrijden leverden samen acht goals op, waarvan er alleen al bij AcademiaVar- zim vijf werden geschoord (5-0). De lei ders Benfica en Oporto speelden allebei 0-0 gelijk. In Spanje had Atletico de Madrid een aangename zondag. Concur rent Real verloor met 2-0 van Valencia. Zelf won Atletico met 4-2 van Malaga, waardoor de voorsprong is uitgegroeid tot drie punten. Interessant en boeiend werd Telstar - MVV overigens vooral na de rust. Vijfduizend toeschouwers gaven luidruch tig te kennen een Telstaroverwinning te willen, elf Telstar-spelers door hun aan- valsactiviteiten eveneens. Maar nadat Bond kort na rust in het doelgebied had gefaald bleken alle verdere pogingen om tot doelpuntrijpe kansen te komen ook niet afdoende. Enkele situaties in het MVV-doelgebied, die paniekerig aandeden, konden toch niet verhelen, dat de Maas trichtse ploeg een betrouwbare defensie had. Bij de uitvallen van MVV zorgde vooral Althoff voor kering van eventueel gevaar voor Telstar. Paul van der Meeren van Telstar slaat de bal weg voor het hoofd van Brokamp. Er staan nogal wat Velse- naren rond hun keeper: Van Eg- mond, Geestman, Bakker, André, Van Essen en Althoff.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13