Pater-rector Theofridus viert zilveren jubileum Verenigingsnieuws uit de IJmond Zilver voor C. Luttikhuizen SIMON DE WIT BOUWT... en vraagt: Sam-Zam voor Zambia UST BSCR tegen KS A-project Keuring bij Ons Genoegen Haags Vrouwenensemble zong in volle Waalse Kerk JONGE MENSEN MET EN ZONDER ERVARING BH S>rn én 400S terecht Initiatief in Velsen Velsen geeft voor speelgoedactie Dit weekeinde 17 aanrijdingen Aanrijdingen in Beverwijk A.N.B, vierde gouden jubileum Industrieterrein wordt netter Bemanning Jozina nu aangeklaagd Korte berichten Dubbele scheiding MAANDAG 6 NOVEMBER 1967 Priesterlijk mens, menselijk priester 1elsen-IJ muiden Beverwijk GEHEUGENSTEUNTJE DAMESKAPSALON „AMOURETTE" bij uitstek bekwame kapsters. Telefoon 111 66 Programma was voltreffer voor de fijnproevers Jos de Klerk Spaargeld van oma gestolen en verbrast Verhuurbedrijf werkte met gestolen auto's (Van een onzer correspondenten) IJMUIDEN Onder grote belangstel ling heeft de rector van de parochie in IJmuiden-Oost, pater Theofrid van Over bruggen zondag zijn zilveren priesterju bileum gevierd. De feestelijke dag werd ingezet met een plechtige eucharistieviering in de pa rochiekerk van de heilige Laurentius van Brindisie aa'n de Willemsbeekweg. Tij dens deze dienst bleek dat de kerk nau welijks plaats bood aan de honderden kerkgangers onder wie de wethouder van Sociale Zaken, de heer J. van Leeuwen en vertegenwoordigers van de Velser Ge meenschap. Aan de eucharistieviering MAANDAG 6 NOVEMBER Petrazaal, Spaamestraat. IJmuiden, 20 u.: Voordrachtavond met optreden van Lies- beth Veendorp, voor 't Nut. Herv. .leugdgebouw, Rembrandtlaan, IJ- muiden-O., 20 u.: „Entre Nous" voert het blijspel „De onbekende wereld" op. Het Braambos, Zeeweg, IJmuiden-Oost, 20 u.: Volksuniversiteit, spreker drs. A. Lambo, directeur van de Gem. H.B.S. in Velsen, over „School en jeugd". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19-21.30 uur; filiaal Santpoort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 19 tot 21 uur; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 19 tot 21 uur. DINSDAG 7 NOVEMBER Velserend, Santpoort, 10 uur: Contact ochtend Ned. Ver. van Huisvrouwen, af deling Santpoort, met praatje over het Me disch Opvoedkundig Bureau. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur voor IJmuiden e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 in IJmui den, benedenzaal 3, tel. 02550-15010; Vel- sen-N.: 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord, telef. 02510-25550; Sant poort: 15 tot 16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. MAANDAG 6 NOVEMBER De Lichtboei, Maasstraat 5, 16.30 u.: gezellige clubs voor meisjes van 6-8 jaar; 19-20 u.: sieraden maken voor meisjes van 12-17 jaar; 16.30-17.30 u.: schilderen, timmeren, biljarten enz jongens van 6-8 jaar; 19 u.: toneelclubs voor meisjes en jongens boven 12 jaar; 19.30 u.: bereiden van Indische rijsttafel enz. door mevrouw A. van Gurp; 19 u.: Film- en televisie vorming. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur: Creatief spel. experimenteel toneel, door ..Perine"; 19-21.30 u.: Naaien en knippen, door de St. voor huish. en gezinsvoorlich ting. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 16.15 u.: Balletgroepen; 19.30 u.: cursus fotogra fie. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 en 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15 tot 17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Ooster- wijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 19-21 u.; Meerestein, Parmentier- straat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 15-17.30 en 19-21 uur; Ruysdaelstraat la, jeugd: 19-21 uur. DINSDAG 7 NOVEMBER K.S.A.-gebouw, Peperstraat, 20 u.: De monstratie-avond door Fa. Tegel voor Vrouwenbeweging N.K.V. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Handenarbeid in het gezin; 14-16.30 uur: knippen en naaien, door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. De Lichtboei, Maasstraat 5, 16.30 u.: Ge zellige clubs voor meisjes van 9-11 jaar; 16.30-17.30 u.: schilderen, timmeren, biljar ten voor jongens van 9-11 jaar; 20-21.30 u.: Volksdansen voor jongeren boven 16 jaar; 14-15.30 u.: sieraden maken voor dames. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 16-17.30 u.: Volksdansen voor 11- tot 14-jarigen; 19.30-21 u.: volksdansen voor boven de 14 j. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 15.30- 17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15- 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45: geslo ten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 u. werd medewerking verleend door het kerkkoor, dat werd bijgestaan door een dames- en jeugdkoor. In zijn predikatie bracht de jubilerende rector naar voren, dat hij wel eens als een „supermens" wordt beschouwd, het geen de pater-rector beslist ontkende, daar hij ervan overtuigd is dat hij vele tekortkomingen heeft en op vele terrei nen heeft gefaald. „Maar", zo verzekerde pater Theofrid zijn parochianen, „ook in de komende tijd zal ik mijn uiterste best doen te handelen naar eer en geweten." Na de anderhalf uur durende kerkelijke viering volgde een receptie in de grote zaal van het St. Fidelisgebouw. Deken Hosman uit Beverwijk prees de jubilaris speciaal voor zijn vele baanbre kende werkzaamheden in de negen jaar dat hij in IJmuiden was. Wethouder Van Leeuwen sprak dankbaarheid uit namens de gemeente Velsen voor de belangrijke bijdrage met name de buitenkerkelijke vorming die de priester in de loop der jaren tot stand heeft weten te brengen. Namens de oecumenische raad van ker ken in Velsen sprak de oud-katholieke pastoor A. J. Glazemaker. Spreker wees op de bereidheid van de jubilaris om steeds als de tijden dit noodzakelijk maakten zijn roer om te gooien in de juiste richting. Hij beschreef rector Theo frid als een priesterlijk mens en een men selijk priester. De geneesheer-directeur van het An- toniusziekenhuis, dokter C. F. J. Lampe bood de rector een reproduktie aan van Vincent van Gogh, die evenals pater Theofrid in het Brabantse Nuenen, nabij Eindhoven, werd geboren. Dat ook de niet kerkelijk georiënteer de bevolking van Velsen van de vele acti viteiten van deze priester heeft weten te profiteren, werd door de voorzitter van de Velser Gemeenschap, de heer J. van Os van den Abeelen naar voren gebracht. De rector heeft in negen jaar vele grote en kleine plooien in de gemeente Velsen glad gestreken. Pater Theofrid van Overbruggen werd op 1 augustus 1916 in Nuenen georen. Dertien jaar later ging hij naar het klein seminarie van de paters capucijnen in Langeweg, waar hij in 1935 met goed ge volg zijn eindexamen aflegde. Vervolgens studeerde hij filosofie en theologie in Helmond en Tilburg. In de loop der jaren heeft pater Theofrid tal van werkterrei nen gekend, waaronder Enschede en Den Bosch. In 1958 werd hij rector in IJmui- den-Oost. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft vanmorgen de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer C. Luttikhuizen, die aan de Heemskerker- weg 240 woont. De heer Luttikhuizen kreeg dit eremetaal, omdat hij op 4 no vember vijftig jaar in dienst was bij Van Gelder Zonen. De 64-jarige jubilaris, die vandaag met vervroegd pensioen gaat, werkte de laat ste jaren als eerste elektromontèur. Bij zijn veertigjarig jubileum ontving de heer Luttikhuizen reeds de bronzen ere medaille. Tijdens de gezellige plechtigheid thuis werd ook nog het woord gevoerd door de heer J. W. Weynman, hoofd technische dienst bij Van Gelder. Hij overhandigde de schriftelijke gelukwensen van de Raad van Bestuur en een draagmedaille. De heer Weynman herinnerde ook nog aan het verdienstelijk werk, dat de jubilaris op maatschappelijk gebied heeft gedaan. Later op de morgen werd de heer Luttik huizen in gebouw Concordia door zijn col lega's gehuldigd. In aansluiting hierop was er een ontvangst door de directie. ADVERTENTIE voor de vele aantrekkelijke funkties in haar binnenkort te openen nieuwe S-markt aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden. Zaterdag j.l. plaatsten wij een serie advertenties in deze krant over de vele mogelijkheden bij Simon de Wit. Wellicht was u van plan hierop te reageren. Vandaar dit geheugensteuntje U kunt elke disndag komen praten in Hotel-Res taurant „Royal". Kennemerlaan 93 te IJmuiden, 's middags van 35 uur en 's avonds van 79 uur. Wij geven u dan graag alle gewenste informaties. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Onder voorzitterschap van wethouder C. Ockeloen is in Velsen een comité gevormd, dat zich ten doel stelt hulp te verlenen aan Zambia. Vertegenwoordigers uit diverse groe peringen van de bevolking van de ge meente Velsen zijn in de kantine van het stadhuis bijeen geweest om zich te be raden over de mogelijkheid om als be volking van Velsen een actief aandeel te nemen in de ontwikkelingshulp. De gedachte van het initiatief-comité vond in al deze kringen weerklank, al- ontveinsde men zich niet, dat dit een hechte organisatie vergt. Zou dit plan werkelijkheid kunnen worden, dan zou de bevolking van Velsen een unieke daad stellen door als plaatselijke gemeen schap een ontwikkelingsproject te adop teren. Unaniem was men het er over eens, dat dit dan een concreet en uitvoerbaar project dient te zijn, waarbij dan ook ADVERTENTIE Biedt u de nieuwe haarmodelijn voor herfst en winter geheel afgestemd op ons klimaat, ge creëerd door onze club MARCEL en gepresenteerd door onze Lange Nieuwstraat 471 - IJmuiden (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Zeventig kinderen, meest van binnenschippers, in het tehuis Sint Theresia in Amsterdam, zullen een goed Sint Nicolaasfeest hebben. Een ba zaar en klaverjas-drives voor de zo ge noemde VARA-speelgoedactie hebben in Velsen-Noord 2400 voor dit doel opge bracht. Dit mooie resultaat werd mogelijk ge maakt door een voorbeeldige samenwer king van de Vrouwengroep, de jeugdgroep „Jonge Strijd" en de Vara van de PvdA, alsmede de milde gaven van winkeliers uit de IJmond. De tweedaagse bazaar in „de Meer paal" aan de Banjaertstraat werd, vooral door de jeugd, druk bezocht. Bij de trekking in de poppenloterij kwa men als prijswinnende nummers uit de bus: 361, 309, 714, 526, 40, 369, 888, 643, 232 en 35. Niemand wist de naam van de mooiste pop te raden. Zo doende werd Gerda bij opbod verkocht. De winnaars kunnen hun poppen afha len bij mevrouw Van Buuren, Duinvliet- straat 78, in Velsen-Noord. reële kansen van slagen aanwezig dienen te zijn, onder andere met de garantie dat de bijeen te brengen gelden volledig ten goede zullen komen aan het gestelde doel. Over de wijze waarop de actie zal wor den gevoerd, over het te kiezen project, over de organisatie en het tijdvak waarin de actie plaats heeft, zal nog diepgaand van gedachten worden gewisseld. De be doeling is, dat er een niet te groot bestuur komt, dat in zich een drietal werkgroepen verenigt. Zodra de plannen concreter vorm hebben aangenomen, zal hieraan uiteraard een zo groot mogelijke bekend heid worden gegeven. Het adres van het secretariaat is: Zee weg 218, IJmuiden-Oost. (Van een verslaggever) IJMUIDEN In het afgelopen weekein de hebben zich in de gemeente 17 aan rijdingen voorgedaan, waarvan er 16 met vrij^ veel schade aan de motorvoertuigen. In één geval is een automobilist gewond geraakt. De man gaf naar de politie mededeelde geen voorrang aan een autobus en is met een hoofdwond per on- gevallendienst naar het Antoniuszieken- huis overgebracht. Dit gebeurde op het kruispunt van de Amprestraat en de Bronsstraat. Op de Kennemerlaan stak zaterdagmid dag omstreeks half twee een vijf-jarig knaapje tussen enkele geparkeerde wa gens te voorschijn komend plotseling de weg over, pal voor een naderende auto. De automobilist kon het kind niet meer ontwijken. Het kind werd aan het rech ter onderbeen gewond naar het Antonius- ziekenhuis gebracht, waar de wond is ge hecht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het bestuur van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad ziet geen heil meer in een tijdelijk cultureel centrum. In een brief aan het gemeente bestuur wordt namelijk gezegd, dat wan neer zoals overigens te verwachten is van de zijde van Gedeputeerde Staten bezwaar bestaat tegen de financiering van het K.S.A.-project via een geldlening uit het Hoogovenfonds, dit fonds in zijn ge heel besteed moet worden aan de realise ring van een definitief cultureel centrum annex sporthal nabij de Wijkertoren. Het bestuur van de B.S.C.R. acht het ongewenst dat met financiële medewer king van de gemeente bepaalde tijdelijke voorzieningen tot stand worden gebracht. In welke vorm dan ook. De briefschrijvers zeggen bovendien dat realisering van 'n nieuw centrum zo spoe dig mogelijk verwezenlijkt dient te wor den. Desnoods in verschillende fasen. Tij dens de overbruggingsperiode wil de B.S.C.R. genoegen nemen met de bestaan de accommodaties als Vredevorstkerk, Ve renigingsgebouw De Schans en de aula van het Pius X College. In de brief waar van 'n afschriftis verzonden aan de Stich ting Scoiaal Culturele Voorzieningen, wordt gezegd dat de B.S.C.R. van harte mee wil werken aan het nieuw centrum. De burgemeester speldt hier de jubi laris het eremetaal op. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op de Arendsweg ontstond zondagmidag een aanrijding tussen een personenauto en een bromfiets. Het onge luk gebeurde, toen de bromfietsbestuur der op de linker rijbaan reed teneinde een geparkeerd staande auto te passeren. Het gevolg was, dat de bromfietsbestuur- dr frontaal in botsing kwam met de te- gemoetrijdende personenauto. De be stuurder van de tweewieler, een 81-jarige inwoner uit Beverwijk, werd 'met hoofd wonden in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. In hetzelfde ziekenhuis werd zondagavond een 16-jarig meisje uit Heemskerk niet een gebroken sleutel been en hoofdletsel opgenomen. Op het oostelijk rijwielpad van de Spoorsingel reed zij namelijk met haar bromfiets te gen een trottoirband, omdat zij te laat een flauwe bocht opmerkte. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. De algemene Neder landse Bond Bouwbedrijf afdeling Bever wijk hield zaterdagmiddag in gebouw De Wijkerbaan een receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. Namens het gemeentebestuur van Beverwijk overhan digden de wethouders W. J. Vessies en F. R. W. Kaebisch het jubilerend bestuur de stadsvlag. Voorzitter H. Witteman heette de ongeveer zestig genodigden welkom. Onder de aanwezigen waren ver tegenwoordigers van diverse zusterorgani saties. Namens de Bestuurders Bond Be verwijk voerde de heer J. Mol het woord. Hij wijdde onder andere uit over een betere coördinatie tussen de aangesloten organisaties. Ook de A.N.B. maakt deel van dat overkoepelend orgaan uit. Van de heer W. Alberda (metaalbond) ont ving voorzitter Witteman een fraaie steen met inhoud. Tot slot van deze bijeen komst sprak de heer P. Boerkool als een der oudste leden nog over de beginperio de van zijn organisatie, 's Avonds vier den de leden feest in het Kennemer Thea ter. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Zondagmorgen werd in café Sport de eerste tentoonstelling ge houden van „Ons Genoegen". De duiven- liefhebbers uit de gehele IJmond toonden voor dit evenement grote belangstelling. Aan de keuring werd ook deelgenomen door „De Atoom" uit Velsen-Noord, door „De Reisduif" en door clubs uit Heems kerk en IJmuiden. De jonge duiven wer den beoordeeld door keurmeester J. Snel- ders uit Koog aan de Zaan. Het resultaat van de eerste dag was: Hoogst aantal punten (92) P. v.d. Outenaar, A. v.d. Hei de, A. v. Leeuwen, G. de Graaf, A. Ber- lee, A. Voorhout, J. Stet en W. Brasser. Hoogst aantal punten voor twee duiven (allen 183): G. de Graaf, A. Hammer, A. v. Leeuwen, A. Berlee. Volgende week zondag worden de jonge doffers ter keu ring gehouden. (Van onze muziekrecensent) HAARLEM. Het restauratieconcert van zondagmiddag in de Waalse Kerk is een voltreffer geworden, zowel wat de belangstelling betrof als wat de vertol king aanging van het zeer belangrijke programma, waarop Het Haags Vocaal Vrouwenensemble, met medewerking van de harpiste Lily Laskine, Het Hekster- Kwartet ,en een drietal vocale solisten, onder leiding van Arthur Orobio de Cas tro de Haarlemse fijnproevers kwamen vergasten. Dit programma vormde een merkwaar dige artistieke eenheid, ondanks zijn com plexiteit. Vooreerst werd aandacht ge vraagd voor een reeks koornummers van Tsjechische, Hongaarse, Bulgaarse en Griekse componisten uit onze eeuw, om daarnaast met twee zelden gehoorde wer ken van de vroeg gestorven Franse toon kunstenaar André Caplet composities die buiten het koorbereik vallen) een kunst soort in het geding te brengen die zich apart aftekende tegen al het andere en er zich toch vrijwel volkomen mee assimi leerde. Dit bleek vooral in het „Septuor a trois voix" en van het hier vaak ge hoorde „Miroir de Jésus" in uitvoeringen, die ons de vocale sterren Seroen, Perug- gia en Kolassi te binnen roepen, alsmede Aerdenauds Vrouwenkoor in toppresta ties. Het Septuor is een tekstloze compositie; drie zangeressen vervullen op louter vo calen een drievoudige instrumentale rol in combinatie met een strijkkwartet. Een idee dat kennelijk gegroeid is uit de er varingen, opgedaan met de klankenweef sels van koor en strijkers in „Le Miroir de Jésus". Daar zijn het de instrumenten, die zich compleet vereenzelvigen met de stemmen, hier zijn het de „cordes vocales", die een evenredige taak te vervullen krij gen met de instrumentale snaren. De twee elementen begeleiden elkaar niet, zij gaan als een zevenstemmige eenheid in elkaar op. Wat het streng doorgevoerde procédé eist van de vocalisten moet men vooral niet onderschatten, maar ook wat het aan wederzijdse aanpassing vergt om het bewogen idioom van Caplet klankschoon waar te maken en het met geestelijke in tuïtie te laden mag als wonderlijke pres tatie gelden. Alle lof dan ook voor wat de dames Willy Smits-Van den Hoven, Gonne Poirrié en Lies Koning met hun fraaie en soepel reagerende stemmen te zamen met het klankschone Hekster- Kwartet, onder dynamische leiding van Orobio de Castro, bereikten. Een niet minder opvallend experiment van Caplet werd gehoord in zijn „Conté fastasque" voor harp en strijkkwartet, een compositie die eerst geschreven werd als een symfonische studie met chroma tische harp, maar naderhand omgewerkt voor gewone diatonische harp met strijk orkest. Het stuk bleef niettemin een hachelijke opgave, vooral wat betreft de vertolking van de harppartij, en als ge heel, in zijn dramatische bewogenheid en zijn speculeren op verrassende effecten, een harde kluif inzake samenspel. Ik ge loof echter dat het in het experiment is blijven steken en bovendien te zwaar be last is met de echt Franse tendens der Programma-muziek, hier naar een gru welverhaal van Poe. Maar dat neemt niet weg dat de virtuoze vertolking van de (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN De op het Industrieter rein-West gevestigde bedrijven en firma's hebben de laatste tijd de aandacht van de politie tot zich getrokken, door het inge- bruik nemen van de openbare weg als werkplaats of opslagterrein. Het is ge leidelijk aan begonnen, doch in de afge lopen weken is het steeds erger gewor den. Opslag van materalen aan de open bare weg werd algemeen gebruikelijk. Men ging lassen en schilderen, waardoor niet alleen het aanzien van het terrein er slechter op werd, maar ook de open bare veiligheid in het gedrang kwam. Me de ook met het oog op ongevallen of brand, vooral in het nachtelijk duister, zou men hier onverhoeds op obstakels kunnen stuiten, aldus de politie, welke er nu toe is overgegaan in te grijpen. Aan al len, die bij het in bezit nemen van de openbare weg betrokken zijn, is aanzeg ging gedaan binnen een week alles op te ruimen. Houdt men zich niet daaraan, dan zal na 10 november een begin worden gemaakt met het opmaken van processen- verbaal. Lantaarnpalen, sloopauto's, vijf tien caravans, draglineschotten en stuk ken profielijzer, om nu maar enkele te noemen, zullen dus vóór die tijd moeten verdwijnen. In de afgelopen zomer is al een der gelijke actie geweest, doch het nuttige ef fect bleek van korte duur te zijn. Ditmaal zal daarom strenger worden opgetreden. harpiste Lily Laskine en evenzeer van het Hekster-Kwartet ons een boeiend kwartiertje bezorgde, niet het minst om het geraffineerde samenspel. Het gave harpspel van Lily Laskine was tevens te prijzen in de vaderlandse bal lade „Belveder" van Janacek, waarin de mooie soli van de sopraan Gonne Poirrié alternerend te horen waren naast de pres taties van het complete koor. Zeer aan genaam aansprekend klonk het koorlied „Chi d'amor sente" van Kodaly; fraai genuanceerd, variabel van klank en pittig geritmeerd een paar werkjes van Balazs; uiterst karakteristiek, elk naar zijn aard, de Indiaanse, Negeramerikaanse, Slo waakse en Bretonse volkswijzen in be werking van Arma; naar een innige melo dieusheid groeiend een Herfstzang van Popov en opgetogen een Grieks Herders lied van Ghlikofridis. Samenvattend gaf dit koorprogramma de indruk van een gave beroepsprestatie. Orobio de Castro heeft zijn Haags Vocaal Vrouwenensem ble tot een uiterst buigzaam en klank- schoon instrument in evenwicht weten te brengen; en hij bespeelt het meester lijk. LAGOS (AP). Zeven bemannings leden van het Nederlandse vrachtschip Jozina zijn in staat van beschuldiging ge steld wegens onwettig bezit van wapens en munitie. Zij zijn voor een rechter in Lagos ge leid, nadat het schip op 23 oktober door de Nigeriaanse marine was opgebracht. De marine verklaarde dat de Jozina naar de Biafraanse haven Calabar koerste. Twee opvarenden zijn vrijgelaten. DEN HAAG. Een 20-jarige monteur heeft 3000 aan spaargeld van zijn 81- jarige grootmoeder gestolen en het met een vriend in Antwerpen opgemaakt. Beiden z'jn aangehouden. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Een autoverhuurin richting van een 37-jarige inwoner van Baarn blijkt het laatste jaar voor een belangrijk deel geëxploiteerd te zijn ge weest met gestolen auto's. Tot dusver zijn reeds tien gestolen wagens achter haald, maar de politie vermoedt dag nog een dertigtal van diefstal afkomstige wa gens te voorschijn zal komen. Herbouw Broedergemeente. Via het Ikor alsmede door enkele inderhaast op touw gezette acties is ongeveer een week na de grote brand die een groot deel van de huizen van de Hernhutters in Zeist in de as legde, ƒ65.000 bin nengekomen voor de herbouw. Mijnongeluk. Tijdens werkzaamheden in een steengang van de mijn Julia te Eygelshoven is de 39-jarige voor man J. van Ekaris uit Ubrach over Worms door vallend gesteente getroffen De man was op slag dood. Boerenpartij-jongeren. Tijdens een lan delijke ledenvergadering van de Boeren partij Jongeren-organisatie Neder land is tot landelijk voorzitter gekozen de 20-jarige heer R. E. Klein Beekman. Meer vluchten op Tokio. Van Schiphol is een delegatie van de rijksluchtvaart dienst naar Tokio vertrokken om be sprekingen te voeren met de Japanse luchtvaartautoriteiten over uitbrei ding van de bestaande rechten voor de KLM. Gehoopt wordt, dat Japan toe stemming verleent tot drie in plaats van 2 vluchten per week over de pool naar Tokio. Boerderij in de as. Vermoelijk door hooi- broei is een boerderij afgebrand in het Friese plaatsje Makkinga. Hierbij kwa men 33 stuks melkkoeien en elf stuks jong vee in de vlammen om. LONDEN, (AP). In een dubbel proces hebben de zoon en de vrouw van Patrick O'Shaughnessy echtschei ding toegewezen gekregen wegens overspel van hun vader en echtgenoot met zijn schoondochter.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5