Eerste nederlaag voor Nederlands honkbalteam Dames van De moeilijk Blinkert gaan seizoen tegemoet HAARLEM - R.C.H. Driebandenspelers hebben problemen door kunsthallen Tafeltennissers denken slechts voorbereiding op 1972 aan Beid schat kon geweld op Curagao niet aan HANDBALLERS DIT WEEKEINDE VAN VELD NAAR DE ZAAL Larsen verstevigde leidende positie Hockeycoaches voeren actie „ONWAARDIG" GEMIDDELDE IN GERRIT HEESE-TOERNOOI nieuwe frisse energie „Wij moeten een goed figuur slaan bij Europees kampioenschap in eigen land" op en top drop 25 ct. Q Noordhollandse voetballer beter dan Haarlemmers W VRIJDAG 10 NOVEMBER 1967 27 Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip Full time Ervaring Mevrouw Vreeken aan leiding in Emmen de WILLEMSTAD Het Nederlandse honk bal-negental heeft gisteren in het RIF sta dion van Willemstad de vriendschappelij ke wedstrijd tegen een Curagaose selec tie verloren met 6-8. Het was de eerste van de serie van zes ontmoetingen drie interlands en drie vriendschappelijke wed strijden - die het Nederlandse team op de Nederlandse Antillen speelt. Alle runs - met uitzondering van de 6e Nederland se - werden gescoord in de eerste twee in nings. Reeds in de eerste slagbeurt was het duidelijk dat Nederland het moeilijk zou krijgen. Aan slag kwamen de bezoekers niet verder dan één run van Van den Dungen Gronovius. Hij bereikte dit door een vrije loop op het eerste honk, een op offeringslag van Richardson en een twee- Ter Neuzen, die Beidschat moest vervangen in de eerste wedstrijd van het Nederlands honkbalteam in de West. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. De hoogste vertegen woordiger uit Haarlem en omgeving in de zaalhandbalcompetitie is weer het dames team van De Blinkert, dat het heel moei lijk zal krijgen. Wanneer een redelij ke klassering bereikt kan worden, zat men bij De Blinkert al dik tevreden zijn. De opstelling van de ploeg zal niet veel verschillen met die van de veldhandbal- ploeg. Voor de titel komen eigenlijk al leen Swift (huidige landskampioen) of Niloc in aanmerking met als gevaarlijke outsider Walcheren. De Blinkert begint direct met een belangrijke wedstrijd te gen Velo in de veilinghal te Poeldijk. De Wateringse ploeg lijkt ons ook niet een van de sterkste en een Haarlemse over winning kan een flinke stimulans beteke nen. In de overgangsklasse heeft Kennemer- fend geen vertegenwoordigers, maar in de districtsklassen vindt men veel ploegen uit onze omgeving terug. De damesteams van IJmond en Full Speed komen uit in de eerste klasse en zullen vrijwel niet verschillen met die van het veld. De kracht van IJmond moet hoger worden aangeslagen en kan een belangrijke rol gaan spelen, wanneer niet zo wisselvallig wordt gespeeld als vorig seizoen. De tweede klasse B bestaat voor een belang rijk deel uit nieuwe ploegen. Uit de af deling promoveerden WGW, AHC '31 en De Blinkert 2. Het Haarlemse Rapiditas heeft de meeste ervaring en kan mis schien eindelijk hoge ogen gaan gooien. IEV, dat het vorig seizoen met veel moei te degradatie voorkwam, en FSA lijken ons zwakker. Bij de heren spelen De Blin kert en IJmond in de eerste klasse en wij verwachten geen grote krachtsverschil len, al zal IJmond aanmerkelijk zwakker zijn dan verleden jaar, nu het enkele pro minente spelers moet missen. Wanneer De Blinkert mentaal sterker geworden is, zal het zeker een belangrijke rol kunnen ver vullen. In de tweede klasse B komen we Con cordia en Zandvoortmeeuwen tegen, als mede het gepromoveerde IJmond 2, dat moeite zal hebben zich te handhaven. Al enige jaren moest Concordia zich tevre den stellen met een tweede plaats; moge lijk dat met een verjongde ploeg concur renten als AHC 2 en Always Forward van zich af kan schudden. Zandvoortmeeuwen SOUSSE De Deen Larsen heeft zijn leidende positie in het interzonale schaak toernooi van Sousse versterkt door een overwinning op de Tunesiër Bouaziz. Hij heeft thans 13'/» punt uit 17 partijen. De Deen wordt gevolgd door de Joegoslaviër Gligoric en de Hongaar Portisch met 11 punten uit 16 partijen. De uitslagen van de partijen van de ne gentiende ronde: Suttles (Can.)Hort (Tsj.sl.) remise; Kortsnoj (Rusl.)—Barczay (Hong.) 1-0; Ka- valek (Tsj.sl.j—Mjagmarsuren (Mong.) 1-0; Geiler (Rusl.)Bilek (Hong.) remise; Ivkov (Joegosl.)Byrne (V.S.) remise; Larsen (Den.)—Bouaziz (Tun.) 1-0; Matanovic (Joe gosl.)Reshevsky (V.S.) remise; Cuellar (Col.)Saparu (N.Z.) 1-0. De stand na de 19e ronde: 1. Larsen 131/» uit 17; 2. en 3. Gligoric en Portisch beiden 11 uit 16; 4. Ivkov 11 uit 18; 5. en 6. Geiler en Matanovic beiden lO'/i uit 16; 7. Hort 10 uit 16; 8. Reshevsky 10 uit 17. lijkt ook een ploeg voor de onderste re gionen. De competitie in de districtsklassen start op 18 en 19 november. De afdeling Haar lem heeft de beschikking over de sport hal in Haarlem en de Dr. Prinsenhal in Heemskerk, terwijl men in januari de spothal in Zandvoort in gebruik hoopt te nemen. Hoewel men besloten had alle ploegen eindelijk de volgende speeltijd te laten spelen, moest men hiervan terug komen omdat toch niet genoegd uren be schikbaar bleken. Een groot deel van de jeugdploegen moet daarom weer genoegen nemen met verkorte speeltijden. De af deling Haarlem werd gelukkig weer uit gebreid en meer teams meldden zich voor zaalhandbal. Er werd naar gestreefd de ploegen ten noorden van het Noordzee kanaal hun thuiswedstrijden in Heems- kerk te laten verspelen en de overige ploe- gen in Haarlem, maar dit zal niet altijd kunnen. De indeling in de afdeling Haar lem luidt- Dames le klasse: ADO Blinkert 3 Concordia HBC TYBB IJmond 2 2e klasse: Full Speed 2 Concordia 2 Rapiditas 2 Onze Gezellen IJmond 3 ZVM Odin 3e klasse: Full Speed 3 Halfweg HBC 2 TYBB 2 Onze Gezellen 2 Wijk aan Zee ZVM 2 Heren le klasse: Concordia 2 de Blinkert 2 Odin Rapiditas IJmond 3 ZVM 2 2e klasse: de Blinkert 3 Full Speed Halfweg IEV Odin 2 Rapiditas 2 3e klasse: de Blinkert 4 Concordia 3 Halfweg 2 IEV 2 Odin 3 IJmond 4 ZVM 3 De indeling van de teams in de NHV-com- petitie is: Hoofdklasse dames: Walch.-Vliss. Swift-Roermond Zeeburg-Amsterdam Verb.-Poeldijk Velo-Wateringen de Blink.-Haarlem Hijgiëa-Den Haag Niloc-Amsterdam Hoofdklasse heren: Aalsmeer-Aalsmeer ESCA VC-Arnhem ZHC'31 -Amsterdam Sittardia-Sittard V en L-Geleen Olympia-Hengelo Operatie'55-D. Haag Niloc-Amsterdam Overgangsklasse A: Dames: V en K-Twello DES-Enschede AV A-Alkmaar BI. Wit-Amsterdam Olympia-Hengelo Hurry Up-Zwartem. V en K-Groningen KHC-Deventer Overgangsklasse A: Heren: Zeeburg-Amsterdam Olympia-Groningen UD-Utrecht E en O-Emmen V en K-Groningen Swift-Arnhem Hell.'57-Leeuwarden Attila-Utrecht District West A: Dames le klasse: DWS-Amsterdam Full Speed-IJmuid. Spirit-Utrecht SEW-Nibbixwoude IJmond-Velsen-N. Zeeburg 2-Asd. Dames 2e klasse A: Achilles-Utrecht Amstel-Amsterdam HHC-Hilversum Lij nden-Badhoeved. SDW-Amsterdam Sp. Vereent-Utrecht Dames 2e klasse B: AHC'31-Amsterdam de Blinkert 2-Hlm IEV-Velsen FS A-Spanbroek Rapiditas-Haarlem WGW-Den Helder Heren le klasse: Achilles-Utrecht BI. Wit-Amsterdam Blinkert-Haarlem Niloc 2-Amsterdam Sp. Vereent-Utrecht IJmond-Velsen-N. Heren 2e klasse A: Aalsmeer 2-Aalsm. A A V -Amersfoort Amersfoort-Amersf. BHC-Bussum Spirit-Utrecht Ookmeer-Amsterd. 2e klasse B: AHC 2-Amsterdam Alw Forward-Hrn Concordia-Hlm rk DTS-Amsterdam IJmond 2-Velsen-N. Zandv.meeuw.-Z.v. honkslag van Boudewijn Maat. Curasao antwoordde met twee runs van Forneri- no en Wilfred Pietersz. In de tweede slagbeurt scoorde Nederland viermaal. Stoker, Blom en Richardson (goed voor drie honken) sloegen raak. Curasao rea geerde door werper Cornelia te vervangen door Cannister. Deze zette meteen Simon Arindell voor drie slag aan de kant, waarmee een einde kwam aan het Neder landse offensief. Op zijn beurt kon Beid- söhat echter het geweld van de Curagaose slagmensen niet aan. Nadat hij twee spe lers een vrije loop toestond, sloegen Can nister en Marcel Brigitha beiden een 2- honkslag. Op een slag van Fornerino kwam Curagao met 6-5 voor. Deze ont wikkeling was aanleiding voor een wijzi ging in de Nederlandse ploeg. Beidschat werd op de plaat vervangen door ter Neu zen,die de gastheren nog twee runs toe stond (5-8). Na deze sprankelende ope ning ontwikkelde zich een werpersduel tussen Ter Neuzen en Cannister. Pas in de zevende inning gelukte het Maat rond te komen en de achterstand te verkleinen. In de allerlaatste fase kreeg Nederland nog een kans het Curagaose team te be dreigen. Nadat Maat en John waren uit gegaan op drie slagen, kwam Arindell op het derde honk. De hit van Stoker, die hem binnen had moeten brengen werd echter door de Curagaose stop keurig ge vangen, hetgeen meteen het einde van de ontmoeting betekende. Nederland: 9 honkslagen, 5 veldfouten en 6 runs. Curagao: 8 honkslagen, 4 veldfouten en 8 runs. (Van onze sportredactie) HAARLEM De coaches van de ho ckeyteams van Nederland, Duitsland en Engeland, Bromberg, Budinger en Jones, gaan in een door Jones opgestelde brief pleiten voor wijziging van de spelregels. Zo gauw de brief door Budinger en Brom berg is ondertekend zal hij in Engeland worden gepubliceerd. De drie coaches stel len onder invloed van het in Londen ver toonde hockey voor om de buitenspelregel te wijzigen, de inrol te vervangen door een inslag, sticks alleen dan te bestraf fen als het gevaar voor een medespeler oplevert en tenslotte om invallers toe te staan als een speler gewond geraakt is. Bromberg maakt zich overigens geen il lusies over de resultateii van deze geza menlijke actie. „Het zou me zeer verba zen als deze regels inderdaad gewijzigd zouden worden. Ik denk niet dat het zal gebeuren, maar er moet iets gedaan wor den." ADVERTENTIE Dat wordt zondag aan de Jan Gijzenvaart een uitverkocht huis bij de derby Veel meer behoeven we er eigenlijk niet van te zeggen, want de ontmoe tingen tussen de roodbroeken en de blauw-zwarten hebben zich in een lange reeks van jaren gekenmerkt door alles wat een derby zo aantrekkelijk maakt: sportieve rivaliteit, volledige inzet van beide ploegen, een sterk meelevend supporterslegioen uit beide kampen, dus volop sfeer envaak verrassende resultaten. De wedstrijd begint om half drie. De loketten zullen van half elf af geopend zijn, maar U kunt ook morgen nog plaatsbewijzen in voorverkoop krijgen bij de volgende adressen: F. Dam, Gen. Cronjéstraat 47; A. Drogtrop, Plataanstraat 80 A: A. Goedhart, Rijkstsraatweg 224; J. Croeneveldt, Oranje straat 52 en Ch. Spaas, Rijksstraatweg 21. AMSTERDAM. „Bijna drie maan den heb ik al met kunsthallen getraind, maar ik kan er geen ene", verzuchtte Hennie de Ruyter. De Waalwijker, die met ivoor nationaal recordhouder is met precies 1.000, had in de eerste ronde van het Gerrit Heesetoernooi (in Krasnapol- sky in Amsterdam) een forse nederlaag geleden tegen de hoofdstedeling Gerard Lorist: 60-41 in 69 beurten. De kunsthal len van Nederlandse makeljj hadden on ze kampioen in de boeien geslagen. De Ruyter ziet de toekomst dan ook somber in, want het Nederlands kampioenschap zal straks in Rotterdam eveneens met kunsthallen worden betwist omdat in Bil bao bij de Europese titelstrijd het ivoor is verdrongen. Daarmee is het laatste ivoren bolwerk in de biljarterij gesneuveld. Maar ter wijl bij alle andere spelsoorten de pres taties door het in gebruik nemen van kunsthallen omhoog vlogen, schijnen de driebanders er juist minder goed mee overweg te kunnen. Behalve dan wereld kampioen Raymond Ceulemans, die te gen Jan Sweering dank zij een hoogste serie van 10 in 40 beurten uit was en daarmee niet eens tevreden was. Want: „Ik zou liever met een iets zwaardere bal spelen, dan duurt geen partij meer langer dan veertig beurten" was het voor de concurrent ontmoedigende commen taar van de ronde Vlaming. „Die bal is veel te licht", is het oordeel van Hennie de Ruyter, Herman Popeyus en Jan Doggen en zij hebben aangekon digd er weinig voor te voelen om straks ADVERTENTIE in Rotterdam ook in het nationale kam- topdriebanders, die inderdaad na de eer mopnsrhan mpf Kal +o mmaton erip. _j._ _ii -n ste dag van het Heesetoernooi met voor hun doen onwaardige gemiddelden staan te spelen. Het ligt nu in hun voornemen de organisatoren van Rotterdam te ver zoeken een andere (zwaardere) kunstbal te kiezen en daarnaast willen zij in een brief aan de 'technische commissie van de KNBB hun grieven tegen dit materiaal uiten. pioenschap met deze bal te moeten spe len. „Wanneer daar die bal op de tafel komt, zit het er dik in dat de meeste deelnemers degraderen", zo menen de (Van een medewerker) DEN HAAG. Het nationaal tafeltennisteam bestaande uit Mary van Ruiten, Bert van der Helm en Bert Schoofs, vertrok gisteren naar Rusland om daar de vierde Europa-Cup-ontmoeting te spelen. Tot nu toe is ons team in de halve competitie voor die Europa-beker zonder enig succes gebleven. Achter eenvolgens werd verloren van Enge land, Oostenrijk en Hongarije met 70. Vele teleurgestelden mompelen dan ook: waarom laten ze routines ADVERTENTIE j..lv A RED BAND ROOSENDAAL als Ursula Stuhlmeyer, Bert Onnes of Frans Schoofs dan ook niet mee spelen, waarom werpen ze jonge men sen voor de leeuwen. Het antwoord van de heer A. Scharroo, voorzitter van de NTTB-sportcommissie is even eenvoudig als direct: „Omdat het niet past tussen de kaarsrechte beleids lijnen die de sportcommissie van de NTTB en full-time-trainer Dusan Tigerman hebben getrokken naar. 1972". Dan zullen de Europese tafeltennis kampioenschappen in ons land (Haarlem is kandidaat) verspeeld worden en... dan wil de NTTB met een team deelnemen dat niet zoals nu door elke behoor lijke tegenstander „van tafel wordt ge slagen". Om dit te kunnen bereiken is de sport commissie gestart met een voorberei dingsprogramma dat door opbouw en uit voering belangstelling wekt in het bui tenland en zeer zeker ook de aandacht verdient van die nationale bonden die nimmer blijk gaven over zoveel durf te beschikken als die NTTB met zijn 18.500 leden. „Nog geen twee jaar geleden werd in de NTTB een sportcommissie (vijf leden) gesticht, die dadelijk door het hele land achtkampen organiseerde om snel een in ventarisatie te maken van het talent in de leeftijd tot 17 jaar", vertelt de heer Scharroo. „Dit jaar worden er zelfs 160 achtkampen gehouden waaraan speelsters en spelers in de leeftijd tot 14 en van 14-17 jaar deelnemen. Weer met de be doeling om een volledig overzicht te krijgen van het aanwezige talent. Die dertienjarigen zijn in 1972 achttien en kunnen dan na vijf jaar intensieve trai ning Nederland op de Europese kam pioenschappen vertegenwoordigen. Zo ontdekten we bij voorbeeld in Vught de talentvolle 13-jarige Henk van der Zee. Wie weet is hij onze beste man op die Europese kampioenschappen, Bert Onnes en Frans Schoofs zijn dan al 34 en 35, zo redeneert de sportcommissie nuchter! Dat groot aantal achtkampen voor de jeugdige speelsters en spelers vormt in feite de basis van de „trainings-pyrami- de die zich via drie c-groepen van zeer jeugdigen, die centraal getraind worden in Den Haag, Vught en Zwolle, en een B-groep toespitst tot deA-groep,waaruit voor vertegenwoordigende teams geko zen zal worden". „Om een eind te maken aan de absur de situatie dat de part-time-trainer van de A- en B-groep niet mee kon naar be langrijke buitenlandse toernooien om zijn team te coachen hij kon daar niet steeds vrij voor nemen bij zijn werkge ver is met ingang van 1 september jl. een full-time trainer-coach in dienst genomen: de Joegoslaaf Dusan Tigerman. Die heeft voor training, samenstelling en coaching van de verschillende ploegen volkomen carte-blanche gekregen van de sportcommissie. Nederland zou als tafeltennisland twintigste op de wereldranglijst in de Europa-Cupcompetitie eerst worden inge deeld in een regionale divisie met België, Luxemburg, Jersey, Schotland en Wales. In dat gezelschap zou zonder veel moeite de eerste plaats bereikt kunnen worden. Omdat „enkele grote landen" het af lieten weten, werd Nederland gevraagd in de eerste divisie te spelen tegen Engeland, West-Duitsland, Oostenrijk, Polen. Rus land, Tsjechoslowakije en Hongarije. Wat zoveel wil zeggen als het accepteren van zeven nederlagen. Doen we, riep de heer Tigerman, dan spelen we meteen op het niveau waar ik de Nederlandse ploeg zo gauw mogelijk wil hebben. De 34-jarige, in Skopje geboren Joegoslaaf, leert de Nederlanders wat modern tafeltennis is: alles op de aanval, direct vanaf de rand van de tafel, geen stap achteruit doen, Frans Schoofs, als 29-jarige te oud om nog te passen in de plannen, die de technische commissie van de NTTB en de nieuwe bondscoach hebben. niet uit nood of voorzichtigheid in de verdediging kruipen. Een verdediger komt er in het keiharde moderne tafel tennis niet meer aan te pas". Zeventienduizend gulden trok het be stuur uit om onze topploeg deel te laten nemen aan wedstrijden in Oostenrijk, Hongarije en Joegoslavië. Zaterdag spe len Mary van Ruiten en de beide Berten tegen Rusland om de Europa-beker. Ook dat zal wel weer een 7-0 nederlaag wor den. „Die uitslagen zullen ons niet van ons doel afbrengen", zegt de heer Schar roo. „Wij hebben ze van tevoren geaccep teerd. De ploeg speelt die wedstrijden al leen om internationale ervaring op te doen. Daarna gaat de top weer twee tot vier keer per week op de tafels trainen onder leiding van de heer Tigerman. Bo vendien nog twee keer per week copdi a„,llu lla lwee lullaen miat: i vree Retraining onder leiding van Ted van ken lVz pnt.; 2. Ljiljac 1 en 1 afe '1 -6 Fre Goor een rTDK-rnsn n„t „11„„i t„l, eu 1 10 ^re. Goor, een CIOS-man. Dat kan allemaal, dat moet. Topsport kun je niet meer als een liefhebberijtje beoefenen". De Ruyter Ceulemans Lorist Jansen Van Oosterhout Sweering De Ruyter Doggen Popeyus 4 4 4 2 2 0 0 0 10 1.500 6 0.759 7 0.736 7 0.827 7 0.802 5 0.688 5 0.634 5 0.626 (Van een medewerker) UITHOORN. Op het fraaie sportvel dencomplex van de tweedeklasser Uit hoorn hebben de afdelingselftallen van Noord-Holland en Haarlem elkaar gister avond bestreden in een voorronde van de zondag in Schagen te houden „schouw- dag" van het amateurvoetbal in district west L De Noordhollanders bleken in dit treffen over alle linies beter dan de Haar lemmers en zegevierden verdiend met een score v~n 4-2. Ondanks de regen bleek het veld van Uithoorn knap bespeelbaar en ook de ver lichting was vrij goed. Alleen de belang stelling viel met een paar honderd kijkers enigszins tegen. Het beter spelende Noordhollands elftal nam door Van Zaa- nen (Zaanlandia) en de broers Monne en Janne de Wit (ZVV) een 3-0 voorsprong en daarna kon Van Ingen (Schoten) te- genscoren: 3-1. Back Van Honschoten (TYBB) kreeg nog voor de rust last van een oude knieblessure en liet zich ver vangen door Nijkamp (Zandvoortmeeu wen). Voor de tweede helft moesten keeper Vlug (Hillegom) en Nijman (Kin- heim) hun plaatsen afstaan aan Van Veen (IEV) en Pebesma (TYBB). Vooral de Velsenaar Van Veen deed knap werk on der de Haarlemse lat en hij liet zich slechts eenmaal verschalken door een schot van Janne de Wit: 4-1. Een kwartier voor het einde wist Paay (VVB) uit een strafschop tot 4-2 op te halen. Zijn elf- metertrap werd in eerste instantie door de Noordhollandse doelman weggestompt, maar Paay kreeg de bal opnieuw voor zijn voeten en kon toen gemakkelijk sco ren. Scheidsrechter Titulair leidde rustig en bekwaam. Het Haarlems elftal moet nu zondag om half een in de verliezersronde aan de slag tegen Utrecht. De opstelling luidt" Van Veen (IEV); De Rijk (VSV), Man nessen (ETO), Pebesma (TYBB), N.N.; Van Ingen (Schoten) en Beentjes' (ADO belaar en Aaldert Stobbelaar (allen Zandvoortmeeuwen EMMEN De uitslagen van de partijen uit de tweede ronde van het Danlon-da- mestoernooi dat in Emmen wordt gehou den, zijn: Tuk (Ned.)Vreeken (Ned.) 0-1 Heemskerk (Ned.)—Eretova (Tsj.sl.) 0-l' Assenova (Buig.)Ljiljac (Joegosl.) afg., Polihronidade (Roem.)Jovanovic (Joego sl.) remise. De stand na twee ronden luidt: 1. Vree- tova, Jovanovic, Polihroniade en Tuk. allen 1; 7. Assenova en 1 afg.; 8. Heemskerk 0 punten.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 27