HUREN VOLGEND JAAR IN MEER GEMEENTEN VRIJ „Geen zvolf-schaap-verhouding tussen verhuurders en huurders Jongetje na dodelijk ongeluk verwisseld met een ander Beoordeling door de gemeenteraad ongewenst en bondig Drie nieuwe partijen bij Kiesraad ingeschreven HANOMAG Agenda voor Haarlem en de IJmond Nieuw KLM-ontwerp I Voortreffelijke zaak", zegt minister Wereldomroep voor rekening van luisteraars Eis drie jaar voor sigarettendiefstal Beroepsgeheim maatschappelijke werkers? Burgemeesters-sollicitati es -meent minister Beernink- In Utrecht unieke telefooncentrale Ook chauffeur van auto overleden In oprichting: „Egalistische Beweging' Koufront voorbij ff u af Vrijdag io november 1967 2 Amsterdam ontvangt weer Sint Nicolaas Treinongeluk zo'n 1-4,5 ton nuttige economische vracht-na-vracht wegwerker Autobedrijf Fa. L. KORS Llndenlaan 44-46, Heemstede Tel. 023-80999-86217 Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk 43 c'ï (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Volgend voorjaar worden in een nieuwe reeks gemeen ten de huren vrijgemaakt. Minister Schut van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft gisteren in de Kamercommissie meegedeeld dat de regering voorzichtig maar doelbewust doorgaat met de huur- liberalisatie. „De regering: vindt het een voortreffe lijke zaak", zei hij. De bouw wordt ge- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamercom missie voor Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk heeft met 9 tegen 5 stem men een motie van drs. J. J. Voogd (P.v.d.A.verworpen, waarin de rege ring werd gevraagd de Wereldomroep niet uit de luister- en kijkgelden te gaan finan cieren, zoals zij heeft aangekondigd, maar uit de schatkist. Alleen de P.S.P. steunde de motie, waarmee de indieners wilden voorkomen dat de Nederlandse radioluis teraars en televisiekijkers ook het „visi tekaartje van Nederland over de grenzen" moeten betalen. (Van onze correspondent) BREDA Drie jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van Justitie bij de Bredase rechtbank geëist tegen een 27-jarige inwoner van Breda en een 29- jarige man uit St. Willebrord wegens het stelen van een truck met oplegger met vijf miljoen sigaretten. De sigaretten werden later voor 55 en 75 cent per pakje verhandeld. De rechtbank doet uitspraak op 23 no vember. stimuleerd en er komen meer tevreden mensen die beter bij hun huis passen". Degenen die huurverhogingen moeten be talen hebben volgens de minister jaren lang te lage huren betaald. De liberalisa tie, die op 1 oktober is ingevoerd voor Friesland, Groningen, Drente, Zeeland en delen van Noord-Brabant en Limburg is meegevallen. De liberalisatie brengt volgens minister Schut de doorstroming op gang en leidt tot een duidelijke vraag naar bepaalde woningen. Daardoor zal er gebouwd kun nen worden op grond van werkelijke be hoefte. Er zal de neiging ontstaan om ou de huizen te verbeteren. Dat is speciaal voor de noordelijke provincies van belang voor de werkgelegenheid. „Doorstroming is een onvermijdelijke noodzaak die gepaard moet gaan met krotopruiming. Het gaat erom dat ons volk weer aardigheid krijgt in zijn huis", zei de minister. De waakzaamheid van de publieke opi nie: vakbonden en consumentenbond, heeft een gunstige uitwerking gehad op de verhuurders, aldus de bewindsman. In de praktijk is geen wolf-schaap-verhou ding tussen verhuurders en huurders ge constateerd. Een motie van de heer Van den Doel, (P.v.d.A.) waarin werd gevraagd in 1968 99 niet door te gaan met het vrijmaken van de huren, kreeg alleen steun van de P.SP. De motie kreeg een afwijzend advies met negen tegen vier stemmen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek zal halfjaarlijkse overzichten maken van de gevolgen van de liberalisatie. DEN HAAG Staatssecretaris Van de Poel (C.R.M.) pleegt met de minister van Justitie overleg inzake het verscho ningsrecht voor maatschappelijke wer kers. De kwestie van de geheimhoudings plicht acht de staatssecretaris eveneens essentieel voor het personeel achter de maatschappelijk werker, zoals admini stratieve krachten. Deze kwestie moet z.i. ook geregeld worden. De Kamercom missie voor C.R.M. had er op aangedron gen het verschoningsrecht aan maat schappelijk werkers toe te kennen. De heer Tilanus (CHU) noemcïfe deze toe kenning meer dan gewenst. De maat schappelijk werker heeft vaak te maken met allerlei functionarissen, b.v. pries ters en artsen, die zich wél op een be roepsgeheim kunneivberoepen. ZWOLLE. Een aanrijding in Kampen, waarbij de 9-jarige Berry Schrijver om het leven kwam zoals wij gisteren al hebben bericht heeft identificatie- moeilijkheden van het slachtoffer tot gevolg gehad. De politie had als enig identificatiemiddel een briefje met som men van school dat hij bij zich had. Daar stond alleen de naam Berry op. Dit werd aanleiding tot persoonsver wisseling. De politie kwam na lang zoeken bij een vrouw, die het handschrift op het sommenbriefje als dat van haar zoon tje herkende. Zij ging daarop met een grootmoeder terstond naar het zieken huis. De vrouw kreeg een shock nog vóórdat zij het jongejtje had gezien en raakte buiten bewustzijn. De groot moeder ontdekte dat het niet haar kleinkind was. Een arts herkende Ber ry Schrijver als een van zijn patiëntjes. De doodgewaande Berry speelde op straat SCHOONEBEEK. De 72-jarige J. G. Lubbers is om het leven gekomen toen hij op een kruispunt tegen een auto botste. WAHLWILLER. Bij een aanrijding op de rijksweg Maastricht-Vaals is een 36- jarige vrouw verongelukt. Haar man werd ernstig gewond. Haar echtgenoot sloeg met zijn bromfiets links een zij weg in. Toen hij de weg overstak werd hij daarbij in de flank aangereden door een motor. Zijn vrouw viel van de duozit. Zij werd daarop aangereden door een auto uit de tegengestelde richting. AMSTERDAM. De 28-jarige P. van Buren uit Vinkeveen is in Amsterdam met zijn auto tegen een vrachtwagen gebotst. De man werd uit de wagen geslingerd en overleed ter plaatse. HEESCH. De 41-jarige H. F. Jansen uit Nijmegen is in Heesch op de rijks weg Den Bosch-Nijmegen om het le ven gekomen. Hij reed met zijn perso nenauto tegen een vrachtwagen. ROTTERDAM. Op een kruispunt in Rotterdam is de 42-jarige metselaar J. van Akelijen uit Rotterdam op zijn bromfiets tegen een vrachtauto gebotst. De man was vrijwel op slag dood. CHAAM. In Chaam is de 90-jarige C. van der Broek door een militaire wagen aangereden. De man was op slag dood. Het slachtoffer liep midden op een onverlichte weg. SINT TRUIDEN. Bij een ernstig ver keersongeluk in België zijn twee Ne derlanders om het leven gekomen. Zij zaten in een busje dat zeven arbeiders uit Limburg naar Brussel vervoerde. Het busje botste tegen een landbouw - tractor, die de weg opreed. MIDDELIE. De 68-jarige J. van Veld hoven uit Hoorn is verongelukt toen zijn auto plotseling ging slippen. Een achteropkomende vrachtauto drukte de slippende auto in elkaar. ROOSENDAAL. De bejaarde vrouw Van Gastel-Van Oers is omgekomen toen zij vermoedelijk door een auto in de mist werd aangereden. De auto is doorgereden. Toen de 21-jarige chauffeur B. Wieg- gers uit Gendringen in zijn vrachtauto wilde stappen werd hij door een aan hangwagen van een passerende combi natie van de treeplank geslagen. Hij viel voor een andere auto die over hem heenreed. De chauffeur is overleden. een auto van de rijkspolitie tegen een onder een straatverlichting geparkeer de vrachtauto gereden. En der twee inzittenden, de 47-jarige opperwacht meester van de rijkspolitie A. Bot uit deze plaats kwam daarbij om het leven. De bestuurder, een 23-jarige wacht meester werd ernstig gewond. SLEEN. In Sleen is de 25-jarige land bouwer H. Kuipers met zijn personen auto klem gereden onder de aanhanger van een vrachtwagencombinatie. De man overleed ter plaatse. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Beernink van Binnenlandse Zaken wil niet dat de ge meenteraden meepraten over sollicitaties naar een burgemeesterspost. De commis sarissen der koningin kunnen de raad horen over een benoeming, maar de raad dient volgens de minister buiten het be oordelen van de sollicitaties te blijven en ook geen oordeel uit te sprken over de aanbeveling die de commissaris opmaakt. De minister is tegen het systeem van de gekozen burgemeester. Deze zou in te grote mate afhankelijk zijn van zijn kiezers. In de Kamercommissie voor Binnen landse Zaken had drs. Van Thijn (PvdA) een motie ingediend, waarin hij vroeg het recht op inspraak voor de gemeente raden vast te leggen. De commissarissen der koningin wilde hij verplichten de raad te horen over kandidaten voor het burgemeesterschap die hij bij de Kroon aanbeveelt. UTRECHT De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Bakker, heeft in ■Utrecht een voor ons land unieke telefoon centrale officieel in dienst gesteld. Het is een volledig getransistoriseerde centrale, ontworpen en gebouwd in de fabrieken van Philips Telecommunicatie Industrie in Hilversum. Deze centrale, die wat de om vang betreft een kwart van de gebruikelij ke ruimte inneemt, is de tweede in Euro pa. De primeur was voor de Deense stad Aarhus. Op de centrale zijn ruim 1.000 Utrechtse telefoonabonnees aangesloten. Het enige verschil voor hen met andere abonnees is dat de bel in hun telefoon is vervangen door een luidsprekertje, dat door melo dieuze toontjes aangeeft dat de abonnee wordt opgeroepen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De hoofdcommissa ris van de Amsterdamse politie heeft voor zaterdag 18 november alle verloven in getrokken. Op die dag zullen duizend po litieagenten op straat dienst moeten doen langs de route van de stoet waarmee Sint Nicolaas zijn jaarlijkse intocht houdt. De goedheiligman heeft zelfs de „koninklijke route" gekregen. Een tiental tramlijnen en het gehele oost-weststads- verkeer zullen geruime tijd volkomen worden lamgelegd. D'66, de P.S.P. en de C.P.N. verlangden soortgelijke of verdergaande bevoegdhe den voor de gemeenteraad. Alleen de af gevaardigden van de regeringsfracties verzetten zich ertegen. Daardoor staat het wel vast dat de motie, waarover woens dag za worden gestemd, een afwijzend advies van de commissie zal krijgen. Deze maand krijgt minister Beernink een rapport waarin wordt uiteengezet of de gemeentelijke voorschriften ten aan zien van de demonstratievrijheid veran derd moeten worden. Een ambtelijke werkgroep, welke naar aanleiding van de gebeurtenissen in Amsterdam vorig jaar is ngesteld een wetsontwerp tot wijziging van de Gemeentewet heeft voorbereid. HEYTHUYSEN De 33-jarige chauf feur W. J. de Groot uit Wychen van de vrachtwagencombinatie die gisteren op de overweg tussen Heythuysen en Baexem door een trein werd aangereden is aan zijn verwondingen overleden. Bij het ongeluk kwamen ook de machinist en conducteur van de trein om. Sinds vanmorgen kunnen tussen Roer mond en Weert in beide richtingen weer treinen rijden. Het treinverkeer op deze lijn is door de botsing een dag gestremd De KLM heeft een nieuw ontwerp voor haar hoofdkantoor in Amstel veen ingediend nadat Amsterdam bezwaar had gemaakt tegen het eer. ste plan: een gebouw van 48 meter hoogte, dat niet zou passen aan de rand van het Amsterdamse Bos. In het nieuwe ontwerp is de hoogte teruggebracht tot 36 meter. De KLM-directie, die haar zetel uit een oogpunt van efficiency van Den Haag naar de omgeving van Schip hol wil verplaatsen, zal pas over enkele maanden beslissen of het nieuwe hoofdkantoor in Amstelveen komt. Dit is een maquette van het nieuwe ontwerp. Huisvrouwen. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft haar 50.000ste lid ingeschreven. Deze huisvrouw woont in Stadskanaal. Ze blijft echter onbe kend omdat de afdeling Stadskanaal 20 nieuwe leden tegelijk bij het hoofd- bestuur heeft doorgegeven waarbij zich de 50.000ste bevond. Het hoofdbestuur zal de 20 huisvrouwen huldigen. Geen nieuw stadhuis. De gemeenteraad van Dordrecht heeft op voorstel van B. en W. afgezien van de bouw van een nieuw stadhuis. Uitvoering van het door ir. J. Veger uit Leeuwarden ge maakte ontwerp, welke in 1965 20 mil- joen zou kosten, vergt nu meer dan 40 miljoen. Protest. De stichting Rotterdamse Hotel combinatie heeft een fel protest laten horen tegen plannen van de commissie studentenhuisvesting in Rotterdam voor een studentenhuis annex hotel met 20 kamers. De helft van deze 20 kamen is bestemd voor studentenhuisvesting, de andere helft voor een hotel dat het gehele jaar geopend is. Bovendien zou in de vakantiemaanden het studenten gedeelte bij de hotelexploitatie getrok ken worden. De stichting verklaart dat er in Rotterdam voldoende hotelaccom modatie is, zodat de bouw van dit stu dentenhotel zal leiden tot een over capaciteit. Ordecommissie. De burgemeester van Dordrecht heeft een commissie van ad vies voor de openbare orde ingesteld, die hem op zijn verzoek moet advise ren bij het voeren van het politiebe leid. In de commissie hebben zitting de voorzitters van alle raadsfracties, De commissaris van politie treedt des gevraagd als adviseur op. DEN HAAG De Kiesraad heeft drie nieuwe politieke partijen geregistreerd, te weten de Democraten Referendum Partij, de Praktische Politieke Partij Volksfront en de Nationale Volkspartij. In de registers van de Kiesraad hebben zich opnieuw laten inschrijven de Nieuw Democratische Partij en de Partij voor Volkswil en Referendum, welke beide partijen aan de laatstgehouden verkiezin gen hebben deelgenomen. De oprichter van deze laatste partij, mr. P. Koot uit Den Haag, heeft inmiddels drie nieuwe referendumpartijen opgericht, te weten de Referendumpartij voor de Arbeiders, de Referendumpartij voor de Middenstand en de Partij voor Legalisatie Hazardspe len. De goedkeuring van de Kiesraad voor ADVERTENTIE STARTKLAAR BIJ UW DEALER: Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: R.-k. Toneelgroep „Rokato" met „De kat en de kanarie", van John Willard. Regisseur: J. Kuiper. Zaterdag, 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Spoken in Spaanse Kant", blijspel van Pedro Calderon de la Barca. Regie: Jules Croiset. Concertgebouw, vandaag 19.30 u.: Twee de Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Verboden Ve nus", 18 j. Vandaag en zaterdag 23.30 uur: „Je bent nooit te jong", 18 j. Lido 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vier vingers", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Drijf zand der begeerte", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mijn Prinses", 18 j. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: Fellini's „8 Minerva, 20.15 u.: „Fantömas slaat weer toe", a.l. Zaterdag 14.30 u.: ,,'n Snor, 'n Stokje en 'n Bolhoed", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verdorven liefde", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Accident", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal en Vleeshal (Gr. Markt): „Kin deren kijken naar kinderen", een tentoon stelling van zelf gemaakte boeken en kijkdozen door de schooljeugd. Dagelijks van 10-17 en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Tevens op vrijdag- en zater dagavond van 19.30-21.30 ur. Tot en met 26 november. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk van Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Tot en met 26 november expositie van werk van de Franse schilder Michel Macréau. Da gelijks van 11-17 uur. Zondags van 13-17 uur en woensdags ook van 20-22 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. De Sneeuwbal, Herv, Jeugdcentrum (Herenweg 111, Heemstede): Expositie van werken van Truus Menger. Dagelijks van 10-16 u. Woensdag en zondag gesloten Tot en met 16 november. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaalse- weg 158): Jaarlijkse Kunstmarkt. Dagelijks van 14-17 u Tot 3 december. Opening: za terdag om 3 uur. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van fotografische werken van Cees van der Meulen. Zaterdag en zondag van 14- 16 uur. Tot en met 19 november. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, vandaag 18.30 u.: Bur geravond. Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) vandaag 20 u.: „Hootenanny-avond" en za terdag 20 u.: Optreden van Alex Campbell. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), zaterdag 14.30 u.: „De Toverhoed". Tivoli (Zwanenburg), vandaag, zaterdag en zondag van 20-23 u.: „Voflora 1967". Rehoboth (Achterweg, Lisse), zaterdag 20 u.: „Het hing in de lucht", van Bert Peets, door de Toneelvereniging O.N.I. Centrale Veilinghal (Aalsmeer), van daag, zaterdag en zondag: Bloemenvak- tentoonstelling. De hele dag geopend, tot 22 u. VRIJDAG 10 NOVEMBER City, 20 u.: „Je leeft maar twee keer". ZATERDAG 11 NOVEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Je leeft maar twee keer". Stadsschouwburg, 20 u.: „Bloot? Sla dood!" Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie schilderijen van Dick Ket. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 10 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mooi maar'slecht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sectie „S" contra Goldman". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Jeroen ten Berge, schilderijen en reliëfs; van Jan van Wens veen litho's en etsen; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. ZATERDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mooimaar slecht"; 23.30 u.: „De knuf felflat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sectie „S", contra Goldman". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Jeroen ten Berge, schilderijen en reliëfs; van Jan van Wensveen litho's en etsen; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. deze drie nieuwe partijen zal nog deze maand worden aangevraagd. De Praktische Politieke Partij Volks front, die zal deelnemen aan de binnen kort in Helmond te houden raadsverkie zingen, ijvert voor de nationalisatie van alle ziekenfondsen, voor een radicale op ruiming van de P.B.O., en voor de aan stelling van een ombudsman in elke pro vincie. Zij wil een verzwaring van straf fen voor ernstige misdaden en de open stelling van alle staatsbossen. Volksfront verwerpt het districtenstelsel bij' verkie zingen. De Nationale Volkspartij, een van de drie ingeschreven nieuwe partijen, wil een nationale omroep en keert zich tegen iede re verhoging van de schadeloosstelling van Kamerleden. De Nationale Volkspar tij wil verlaging van de defensiekosten met ten minste 70 percent en een verla ging van de inkomens van minister?, Ka merleden en hoge anjbtenarpn njet ten minste 50 percent. In oprichting is voorts de Egali?tis,che Beweging, die o.m. nivellering van de sa larissen wenst. Deze beweging acht „een vernieuwing van het huidige partijenstel sel noodzakelijk, maar beschouwt een her ziening van het maatschappelijk stelsel al! veel urgenter." De strijd van de Egalisti sche Beweging zal in het bijzonder gaan „tegen het kapitalisme, dat een vergaar bak is van al wat slecht is: oorlog, uit buiting, zedeloosheid, onrecht en discrimi natie." WWMWWWHWIWWWWWWWWWWWWWWWWVWWW Het KNMI deelt mee: Een koufront van een depressie passeerde ons land met vrij veel neerslag en maakte een einde aan de korte periode met nachtvorst. De wind ruimde naar west en nam langs de kust tijdelijk tot krachtig toe. Inmiddels breid de een rug van hoge druk over de Britse eilanden zich in onze richting uit. Maar na opklaringen neemt de bewolking weer toe op de nadering van een nieuwe de pressie ten westen van de Britse eilanden. Er moet dan ook zaterdag weer op wat regen gerekend worden. De temperaturen zullen weinig met die van vandaag ver schillen. WRKRAPPOKTEN i minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo regenbui licht bew. zw. bew. licht bew. half bew. onbewolkt licht bew. half bew. geh. bew. mist regen g« Kopenhagen geh. bew. Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. licht bew. half bew. zw. bew. geh. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. geh. bew. mist regen regen regenbui half bew. geh. bew. zw. bew. half bew. licht bew. mist half bew half bew. ft ft d 3 nnw 9 8 5 nw 8 7 4 nw 8 8 2 wnw 3 2 4 w 4 4 4 w 8 4 3 w 8 4 4 wzw 11 4 3 O 8 2 1 zzo 5 2 0 zzo 3 1 5 w 9 7 0 zzw 9 1 1 wnw 6 6 3 zw 11 3 1 zzw 9 2 0 w 10 4 0 nnw 15 8 0 windst. 17 4 0 nnw 18 11 0 zw 5 4 0.8 zzw 6 1 2 nw 8 -1 0.5 wnw 8 1 0.4 windst. 11 2 0.2 O 15 3 0 windst. 10 4 13 z 15 -1 0 z 20 9 0 windst. 23 13 0 O 22 14 0 n 19 12 0 no 14 9 0 ono 24 17 0 ono 10 0 Zaterdag 11 november Zon op 7.52 uur; onder 16.56 uur. Maan op 15.22 uur; onder 1.18 uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier 17 november 5.52 uur. 25 november 1.23 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 10 november Hoog water 10.28 uur en 23.07 uur. Laag water 5.48 uur en 18.22 uur. Zaterdag 11 november Hoog water 11.48 uur en uur. Laag water 7.13 uur en 19.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2