JACK MANSELL zocht in het geheim contact met spelers voor club in de VS Engelsman voerde gesprekken met Telstar-spelers Althoff, Van Wijk en Cleeren A RIJKS POSTSPAARBANK RENTE TOT 1 O 2 O Oranjeselectie met v.d. Kuylen-de Zoete én Jan van Beveren Haarlem ziet derby tegen RCH vol vertrouwen tegemoet Telstar staat voor zware opgave tegen FC Twente De opstellingen UITWIJKEND VAN HOTEL NAAR HOTEL Arrestaties na rel in Wenen Boetes voor spelers Celtic NAC vroeg om uitstel Zuid-Afrika leidt tegen India Ceulemans oppermachtig Zoetemelk derde in Mexico John Schepers bij Caballero ZATERDAG 11 NOVEMBER 196) 11 r "fr We weten van niets Bij de KNVB "k Duurt te lang "fr Graag terug "fr Geld voor Liptak Hans Rombouts Stein klopte Portisch (Van onze sportredacteur) HAARLEM Jack Mansell, de oud-trainer van Telstar, is de afgelopen week als een schim door de nacht door Nederland geslopen. De Engels man, die ook Blauw Wit enkele jaren onder zyn hoede heeft gehad, is sinds enkele maanden manager-coach van de Boston Beacons in de Ver enigde Staten. Hij heeft daar wél al een riante woning, maar nog géén speler. Vandaar, dat hij in het geheim naar Nederland kwam, in Amster dam van hotel naar hotel uitwijkend, bang ontdekt te worden. Mansell, tot voor kort trainer van Rotherham United, wil een flink aantal Neder landse spelers aantrekken. Hy belegde geheime bijeenkomsten, waarop hy spelers polste voor de Boston Beacons. Mansell doet dat in stilte, omdat de club in de wilde bond uitkomt (dit jaar voor het eerst) en hy ken nelijk wacht op een officiële fusie tussen de erkende en niet-erkende voet balorganisaties in de States, zoadat hy dan niet door de Engelse voetbal bond en de FIFA geschorst wordt. Carlos, opgedoken bij Puskas. - V George Liptak, meevallertje voor Telstar. Rob de Vries, terug naar VS. ATLETIEK. Willy Wokke, die tot dus ver voor ADA uitkwam, heeft overschrij ving aangevraagd naar Sagitta. Zij was twee seizoenen geleden Nederlands jeugd kampioene op de 400 meter. In het sei zoen 1967 werd zij door het ADA-bestuur enige weken geschorst. De Engelsman, die in Nederland ge waardeerd werd als een bekwaam voetbal vakman, heeft vooral belangstelling voor voetballers, die hij getraind heeft, zoals de Telstar-spelers Van Wijk, Althof f, Bak ker en Cleeren, maar ook anderen zoals diverse spelers uit het zuiden des lands (Van der Merwe, Hoenen). Mansell zou ook graag Rob de Vries, die al een jaar Amerikaanse ervaring in de Pittsburgh Phantoms heeft, bij zijn ploeg willen heb ben. De Vries had Mansell in New York gesproken, waar het eerste contact werd gelegd. En deze week dan volgden er nieu we besprekingen op een bijeenkomst in Beverwijk, waar o.a. ook Althoff, Bakker en Van Wijk aanwezig waren. Contracten werden er nog niet getekend. Mansell (aanwezig bij Ajax-NEC), die ook bezig is met spelers uit Scandinavië, België, En geland en Frankrijk, kon nog geen defini tieve bedragen noemen. Wel maakte hij de spelers o.a. gretig met folders van schitterende bungalows, die voor .hen in Boston gereed zouden staan. Bij Telstar heeft de Brit door deze ge sprekken natuurlijk wel de nodige op schudding teweeg gebracht. „Officieel we ten we van niets", zei ons trainer Piet de Visser, „Mansell heeft nog geen contact met ons opgenomen. Als het allemaal zo stiekum moet gebeuren... Ik probeer op te bouwen en als hij dan spelers zou wil len aantrekken, zal ik wel zulke bedra gen vragen, dat ik daarvoor andere goede krachten kan kopen. Maar ik geloof niet, dat het zo'n vaart zal lopen. Ik wil graag de ploeg, zoals ik die nu heb, houden. Ik til er niet zo zwaar aan met die Mansell. Ik ken hem wel. Ik heb hem leren kennen op een trainerscursus in Engeland en la ter zag ik hem hier weer in Nederland. Hij zal begrijpen, dat hij eerst bij ons moet komen praten." Mansell is wel bij de KNVB geweest om te informeren, hoe de kansen liggen om Nederlandse spelers aan te kunnen trekken. Daar heeft men hem verteld, dat alles volgens de normale regels van de FIFA (en dus ook de KNVB) gaat. Zo lang dus de Boston Beacons aangesloten is bij de wilde bond en de fusie in de Verenigde Staten nog geen feit is, kunnen er geen Nederlandse spelers op legale wijze naar Boston. Mansell, wiens vrouw en kinderen al in Boston wonen, is inmiddels weer naar En geland vertrokken. Hij komt over een maand terug. Rob de Vries vindt dat te lang duren. „Ik heb mijn geld in mijn „vrij-koop" gestoken bij de Phantoms. De anderen zijn nog aan de Phantoms ver bonden zoals Laseroms, Prins en Hooger- man. Ze hebben nog een hoop geld tegoed. Ze hebben het nog niet gehad. Ik heb in Pittsburgh gezegd: ik hoef geen geld meer te hebben. Geef mij maar een bewijs, zwart op wit, dat ik vrij man ben. Na enige moeite heb ik dat bewijs gekregen. Ik kan nu spelen waar ik wil. Als Man sell niet vlug met een aantrekkelijk voor stel komt, ga ik waarschijnlijk naar To ronto. Ik heb al contact met Kubala, die daar manager is. Ik wil weten waar ik aan toe ben." De Vries, die met zijn gezin in Zand- voort op kamers woont en één keer in de week met Ruud Geestman de jeugd van de AVB-club RAP traint, wil weer graag naar Amerika terug, ook al is hem het jaar bij de Phantoms niet meegeval len. „Dat is het geen van allen, ook al houden de anderen zich misschien groot. Maar ja, als ik in de States nog een paar jaar flink kan verdienen, dan is dat mee genomen. Als ik terugkom ga ik een zaak in sportartikelen beginnen. Kijk, voor een middelmatige voetballer als ik laten we eerlijk zijn is het altijd meegeno men. Voor ster-spelers, zoals Keizer en Cruyff, heeft het totaal geen zin om naar Amerika te gaan. Na de eerste wilde da- gen van vorig jaar is de vette room er wel af, al blijft het natuurlijk altijd wel aan trekkelijk." Hassie van Wijk loopt met serieuze plan nen rond. „Ik sta op de december-trans- ferlijst. Van de zomer vond Telstar me niet zo direct iemand, die ze met alle geweld wilden houden. Nu sta ik op de lijst. Ik ga met Telstar praten. En anders probeer ik bij een andere club te komen, in Nederland of Amerika. Dat laatste schept alleen extra-problemen, omdat ik een goed lopende sigarenzaak in Amster dam heb en je je gezin niet zo maar over kunt planten naar Boston." De Vries zal in Amerika oude bekenden ontmoeten, want de oud-DOS- en Telstar speler Liptak, die al enkele jaren niet meer in het betaalde voetbal uitkwam, traint nu hard onder de befaamde Pus kas, die de Golden Gates klaarstoomt voor de competitie in de wel erkende Amerikaanse voetbalbond. De transfer met Telstar is praetisch geregeld. Telstar oht- WENEN De Weense politie heeft gis teren een 38-jarige bouwvakarbeider ge arresteerd die zondag tijdens de inter landwedstrijd Oostenrijk-Griekenland het veld opkwam en een Griekse speler aan viel. De politie zoekt nog naar de toe schouwer die de Hongaarse scheidsrechter Gere met een bierfles verwondde. De Oos tenrijke voetbalbond heeft een beloning van ruim 700 gulden uitgeloofd voor aan wijzingen die tot de aanhouding van deze persoon leiden. vangt een aardig bedrag, een meevaller natuurlijk, aangezien Liptak toch al lang niet meer actief was. In de Golden Gates (San Francisco) spelen ook Lagendijk van Volewijckers, Hanek (die voor Alk maar uitkwam) en ook Carlos, de wissel vallige Braziliaan, die in Telstar speelde en legaal (na een transfersom betaald te hebben) naar Cannes uitweek. Carlos ging daarna één seizoen met vakantie en kwam niet meer terug. Hij dook op bij Puskas in Spanje. GLASGOW. Alle spelers van Celtic Glasgow, die zaterdag hebben meege speeld in de wedstrijd tegen Racing Bue nos Aires om het officieuze wereldkam pioenschap voor voetbalclubs, hebben van hun vereniging een boete opgelegd ge kregen van 250 pond sterling (ca. 2500 gulden). De wedstrijd ontaardde regelma tig in vechtpartijen en de Schotse spe lers, die in belangrijke mate tot de on geregeldheden bijdroegen, hebben met de boete hiervoor hun straf ontvangen. BREDA. Het bestuur van NAC heeft de KNVB verzocht de competitiewedstrijd NAC-GVAV, die voor 26 november op het programma staat, te verschuiven naar een latere datum. De Brabantse eredivisie club wil zo vlak voor de returnmatch die de Bredanaars in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars op 29 november in Wales tegen Cardiff moeten spelen niet het risico lopen, dat een of meer spelers ge blesseerd raken. BARCELONA In de interzonale halve finale van het Davis Cup-toernooi heeft Zuid-Afrika de beide eerste enkelspelen gewonnen. De uitslagen waren: Drysdale- Moekerjea 6-1 6-0 6-0 en Hewitt-Krisinan 3-6 6-3 6-2 2-6 8-6. ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) HAARLEM Feijeneord-doelman Eddy Pieters Graafland, Ajacied Piet Keizer en NAC-speler Van Gorp zijn verdwenen uit de selectiegroep, waar uit bondscoach Kessler het Nedër- lands elftal samenstelt. Met het oog op de interland tegen Rusland, op 29 november in Rotterdam, wordt woensdag een eerste training gehou den in Zeist. Daarbij zullen ook aan wezig zijn Jan van Beveren, de doel- verdediger van Sparta, Piet de Zoete, van ADO, en Willy van der Kuylen van PSV. Zij behoorden voor de wed strijd tegen Joegoslavië niet tot de selectiegroep. De oorzaak van het afvoeren van Pie ters Graafland zal gelegen zijn in zijn twee fouten, die evenzovele doelpunten betekenden in de interland tegen Joego slavië. Piet Keizer werd in die wedstrijd uit het veld gezonden. De strafzaak is nog niet behandeld, maar voorlopig is hij alvast geweerd uit de selectie. Van Gorp moet 29 november voor NAC spelen in de Europa Cup competitie II. Van de nieuwelingen is De Zoete, die tot dusver één interland speelde: tegen Oost Duits land, de laatste tijd weer goed in vorm. De ADO-er blonk vooral uit in de wed strijd, die een zgn. B-elftal enige weken geleden tegen ADO speelde. Van Beve ren faalde tot dusver in Jong Oranje, maar is in zijn club voortreffelijk. Van der Kuylen draait in zijn club nog niet goed, maar voldeed het eerste half uur van de wedstrijd, die Jong Oranje deze week speelde goed. Daarna viel 'hij uit met een scheenbeenblessure. De vijftien uitverkorenen zijn: Henk Houwaart, Piet de Zoete (beiden ADO) (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND. Optimis me is troef in Haarlem-kringen met betrekking tot de derby tegen RCH. De Racing zelf heeft minder reden tot zonnige voorspellingen. De Heem- steedse ploeg start als underdog en wil dat ook best weten. Dat wil niet zeggen dat men zich kansloos voelt. Integendeel. Telstar zit na vier wed strijden zonder nederlaag aardig in de lift. Morgen staat de zware wed strijd tegen FC Twente op het pro gramma. EDO speelt in Apeldoorn tegen AGOVV. Barry Hughes Net als het Haarlem-bestuur straalt trainer Hughes van optimisme met be trekking tot de voor Haarlem goede af- ,-r innnnnnimnj loop van de derby. „Dat zijn twee punten voor ons. We moeten nu bewijzen dat we de beste ploeg in Haarlem zijn en dat we het publiek hier het beste voetbal laten zien". Het vertrouwen blijkt ook uit het feit dat het Haarlem-elftal niets aan extra-training doet. Het team is het zelfde als in de afgelopen wedstrijden. Aan de accommodatie wordt wel iets extra's gedaan. Bij de noordtribune wor den 1500 zitplaatsen bijgebouwd. Bij RCH is men lang niet zo overmoe dig als in het kamp van tegenstander Haarlem. Men is zelfs uiterst voorzichtig. Oefenmeester Dubbelman maakt zelfs pas zondag de samenstelling van zijn elf tal bekend. De resultaten tot nu toe geven ook weinig reden tot optimisme. Te meer nu men ook nog kampt met enkele zieke en geblesseerde spelers. Pas op het laatste moment kan Dubbelman bekijken wie er beschikbaar zijn. Dan zal sectie-voorzitter De Lange ook wel weer een plannetje om de spelers voor de wedstrijd te ontspannen hebben bedacht. Vorige week is men gaan kegelen. De heer De Lange was wél van mening dat het beetje geluk ,dat RCH eigenlijk tot nu toe gemist heeft, voor het behalen van één of zelfs twee punten wel nodig zou zijn. Telstar kan zondag nog niet beschikken over Van Wijk, die nog steeds last heeft van een rugblessure. In het elftal komt er dan ook vrijwel zeker geen wijziging. Bij FC Twente kon men nog niet over zien wat de gevolgen van de woensdag gespeelde wedstrijd tegen Ajax voor de vorm en conditie van de spelers zijn. Pahlplatz heeft zijn schorsing in ieder Telstar (uit tegen FC Twente): Van der Meeren - Bakker, André, Althof en Van Essen - Geestman en Van Eg- mon - Jonker, Bond, Boekestein en Clement. Haarlem (thuis tegen RCH) boom gaard - Wentink, Koster, Peters, Meijer - Peijs en Kruyer - Hoeben, De Wolf, Couperus en Van Haaren. EDO (uit tegen AGOVV): Amama - Van der Zon, Disselköter, Breeuwer en Spiers - Van der Putten en C. Koe ne - Mul, Hendriks, Koek en Burke. RCH (uit tegen Haarlem): wordt pas later bekend gemaakt. rug en is dan ook geval achter de wel weer van de partij in de Twentse voorhoede, waarin ook Dick van Dijk voor doelpunten kan zorgen. Bij EDO zijn Hendriks na weken weer hersteld van zijn knieblessure en C. Koene twee weken geleden door ziekte niet van de partij in het elftal teruggekeerd. Joop Koene heeft zijn plaats moeten afstaan evenals Bosdijk. AGOVV een van de zwakkere ploegen in de tweede divisie komt uit in de volgende opstelling: Wiegmink - Van Houtem, Evers, Mackaay en Van der Kraats - Van Galen Last en Reuser - Perdon, Donderwinkel, Van Straalen en Melaard. Johan Cruyff, Bennie Muller, Klaas Nu- ninga, Wim Suurbier, Sjaak Swart (al len Ajax), Rinus Israel, Wim Jansen, Coen Moulijn (Feijenoord), Henk War- nas (Go Ahead), Pim Doesburg, Willy van der Kuylen (beiden PSV), Jan van Beveren en Hans Eykenbroek (beiden Sparta). Eddy Pieters Graafland zei ons over het gepasseerd zijn voor de centrale trai ning: „nee, een verrassing was het dit maal niet voor mij. De heer Kessler had het me gisterochtend zelf meegedeeld. Ik had het eigenlijk wel verwacht", liet hij er min of meer berustend op volgen. „Een keeper mag nu eenmaal geen fouten ma ken. Ja, het was in de wedstrijd tegen Joegoslavië wel een samenloop van om standigheden. Het is gebeurd voor je het weet. De kansen blijven natuurlijk altijd bestaan, dat ik weer eens terugkom. Daar zal ik natuurlijk mijn best voor doen". AMSTERDAM Van de drie top drie- banders, die op de eerste dag van het Ger- rit Heesetoernooi niet uit de voeten kon den met de naar hun oordeel te lichte kunsthallen, is vrijdagmiddag alleen Hen- nie de Ruyter consequent slecht blijven spelen. De Waalwijker verloor nu in 68 beurten kansloos van Cees van Ooster hout. Herman Popeyus (winst tegen Lo- rist in 66 beurten) en Jan Doggen (wel iswaar verlies tegen Ceulemans maar met een moyenne van 0.839) kwamen tot nor maler proporties. Het is wel zeker dat Ceulemans (gemiddelde van 1.348) gaat winnen. Van Oosterhout 60 68 4 0.882 De Ruyter 47 68 4 0.691 Jansen 60 76 4 0.789 Sweering 49 76 3 0.644 47 56 5 0.839 60 56 5 1.071 Popeyus 60 66 5 0.909 41 66 5 0.621 35 60 6 0.583 Doggen 60 60 7 1.000 Ceulemans 60 42 13 1.428 De Ruyter 32 42 7 0.761 Van Oosterhout 53 86 4 0.616 Popeyus 60 86 4 0.697 Lorist 58 94 5 0.647 Sweering 50 94 6 0.531 De stand na twee dagen: 1. Ceulemans 8 13 1.348 2. Jansen 6 7 0.719 3. Van Oosterhout 4 7 0.800 4. Popeyus 4 5 0.713 5. Lorist 4 6 0.688 4 7 0.659 2 7 0.762 8. De Ruyter 0 7 0.701 AGUASCALIENTES. De Italiaan Pecchielan is winnaar geworden van de zevende etappe van de ronde van Mexico. In de sprint van de 165 km. lange rit versloeg hij zijn landgenoot Parini en de Nederlander Zoetemelk. De sprint van het peloton dat bijna twee minuten later binnenkwam, werd gewonnen door de Nederlander Ger Harings. Harry Jansen heeft opgegeven, fijnen staat nog steeds vierde in het algemeen klassement. HAARLEM. John Schepers uit Stetn, die het afgelopen seizoen onder andere uitkwam in de Tour de l'Avenir heeft een profcontract getekend voor Caballe ro. Zijn broer Wim maakte al deel uit van deze formatie. SOUSSE De Rus Leonid Stein heeft vrijdag in het internationale schaaktoer nooi zijn afgebroken partij uit de 19e ronde van donderdag tegen de Hongaar Portisch gewonnen. Andere afgebroken partijen uit de 18e ronde hadden tot re sultaat: Byrne VS)—Gligoric (Joeg.) 1-0, Kortsjnoi (Rus)—Bilek (Hong) 1-0; Ma- tanovic (Joeg)—Gipslis (Rus) 1-0; Geiler (Rus)—Matoelovic (Joeg) 1-0; Mecking (Braz)—Hort (Tsjech) 1-0.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11