Regeling voor contacten BVD-universiteit ENGEL I Artsen hebben moeite om „bij" te blijven Agenda voor Haarlem en de IJmond Brits EEG-lidmaatschap kan niet worden opgehouden Kort en bondig Alphenaar Wens Tweede-Kamercomtnissie Aanleg van „IJzeren gordijn" gestaakt Moord voorkomen door anonieme waarschuwing Ook derde ronde in raad Jisp onbeslist Kinderen gestikt Europese Beweging viert jubileum Opklaringen Husqvarna Sporen van ver verleden PORTIERS- en CHAUFFEURS UNIFORMEN TRESLONG grammofoon SALZBURGER LAND ZATERDAG 11 NOVEMBER 1967 2 Vervolg van pagina 1 In Vaals Bromfietser overleden PROF. HALLSTEIN: Vrouwenbond PvdA pleit voor verplicht en gratis kleuteronderwijs Skieën, zonnen en ontspannen in het OOSTENRIJKS Haarlem V elsen-IJ muiden Maandag 13 november Beverwijk DEN HAAG. Voorshands zou moeten worden bekendgemaakt voor welke func ties een BVD-onderzoek noodzakelijk ge acht wordt en zouden slechts die sollici tanten aan een onderzoek moeten wor den onderworpen die op grond van een voorselectie voor de functie in aanmer king lijken te komen, aldus meent de vaste Kamercommissie voor de BVD. De genen die in een bepaalde functie niet zou worden aangesteld of bevorderd op grond van door de BVD verstrekte in lichtingen zouden in de gelegenheid moe ten worden gesteld om zich. vóór de be slissing, tegenover de autoriteit die de beslissing neemt tegen'de BVD-gegevens te verweren. Tevens moet het aantal door middel van een BVD-antecedentenonderzoek te beveiligen functies aanmerkelijk wor den ingekrompen, aldus de commissie, die in dit verband herinnert aan een on derzoek naar de antecedenten van een jong juriste die had gesolliciteerd naar een vaste aanstelling bij een raad voor de kinderbescherming. „De BVD behoort zich te beperken tot het terrein waar de nationale veiligheid in het geding is of kan komen, en behoort door andere rijks diensten ook slechts dan te worden inge schakeld". Voorts zijn niet alle door de overheid •ls „vertrouwelijk" aangemerkte docu menten van belang voor de nationale vrij heid. „Bovendien is de overheid wat snel geneigd stukken te rubriceren ook waar dit niet strikt noodzakelijk is". Maximale openbaarheid van overheidsstukken dient te worden bevorderd. Het spreekt vanzelf dat In begin sel de BVD de toegang tot de universi taire wereld niet kan worden ontzegd, aldus de commissie. Voor contacten tus sen BVD en de universiteiten en hoge scholen zou een regeling tot stand dienen te komen met de besturen van deze in stellingen. De regering is overleg over deze kwestie met de besturen begonnen. Werkwijze Het verslag gaat vrij uitvoerig in op de taak en de werkwijze van de BVD. Als algemene gedragslijn voor veilig heidsonderzoeken geldt dat ze zo dis creet mogelijk moeten worden verricht en dat de te horen informanten zo betrouw baar mogelijk moeten zijn; deze betrouw baarheid wordt vooraf onderzocht, waar bij dikwijls de plaatselijke politie wordt ingeschakeld en waarvoor soms nog een summier antecedentenonderzoek ad hoe plaatsvindt. Bij zijn entree bij een infor mant maakt de onderzoekingsambtenaar zijn kwaliteit en het doel van zijn be zoek bekend; desgevraagd vertoont hij zijn legitimatiebewijs. In het uiteindelijke rapport aan de aan vrager worden uitsluitend die gegevens verstrekt welke relevant zijn voor het doel waarvoor zij gevraagd zijn, gege vens, welke de betrokkene zouden kunnen schaden zonder dat daarmee een wezen lijk beveiligingsbelang gediend zou zijn, worden niet doorgegeven. Een door de BVD ingesteld anteceden tenonderzoek resulteert in een rapport aan ADVERTENTIE de aanvrager. Behoudens ten aanzien van een kleine categorie van internationale functies, heeft de dienst niet tot taak te adviseren met betrekking tot de door de aanvrager aan de hand van de verstrekte inlichtingen te nemen beslissing. In 1961 heeft de toenmalige minister van Binnen landse Zaken dit belangrijke principe in een circulaire aan zijn ambtgenoten nog eens duidelijk onderstreept. De bewinds man gaf daarbij in overweging, dat, in dien afwijzing van een sollicitant uitslui tend wegens de van de BVD verkregen inlichtingen noodzakelijk wordt geacht, de beslissing door de minister persoonlijk zou worden genomen. Veiligheidsonderzoeken worden slechts verricht op verzoek van de be trokken overheidsinstantie. Niet alle aanvragen worden door de dienst geaccepteerd. Bij de aanvraag wordt aangegeven of het een c-, b- of a-functie betreft, dat wil zeggen een functie waarin kan wor den kennisgenomen van respectievelijk dienstgeheimen (c) vertrouwelijk/ge heime (b) of zeer geheime gegevens (a). Voor c- en b-functies wordt in de regel volstaan met een eenvoudig administra tief onderzoek. Indien blijkt, dat geen gegevens aanwezig zijn of slechts gege vens welke niet meer relevant zijn (na verloop van een aantal jaren worden be paalde gegevens niet meer als relevant be schouwd) dan wordt aan de aanvragende instantie meegedeeld, dat omtrent de be trokkenen uit veiligheidsoogpunt bezien niets bekend is dat aan de benoeming in de weg behoeft te staan. Zijn gegevens aanwezig, die nog wel relevant moeten worden geacht, dan worden deze, nadat zo nodig de juistheid ervan nader geve rifieerd is. ter kennis van de aanvragen de instantie gebracht. Bij a-functies wordt begonnen met een administratief onderzoek. Worden daar bij gegevens aangetroffen die een verder gaand onderzoek noodzakelijk maken dan geschiedt zulks. Bij de meest belangrijke a-functies, wordt, ongeacht de uitkomst van het ad ministratief onderzoek, altijd een uitge breid onderzoek ingesteld door het onder- zoekapparaat van de BVD. Bij zo'n on derzoek worden door een onderzoekings ambtenaar van de BVD gegevens verza meld omtrent eventuele anti-democrati sche gezindheid, eventuele criminele an tecedenten, eventuele omstandigheden welke de betrokkenen vatbaar zouden ma ken voor chantage, en tenslotte omtrent karaktereigenschappen, w.o. de vraag omtrent de geschiktheid van de betrokke nen voor het behandelen van geheime za ken. ADVERTENTIE IWIDIN IINOl Grote Houtstraat 181 Haarlem. Telef. 14444 M* (Van onze correspondent) VAALS. Onder druk van de regering I in Bonn heeft het bestuur van het district Aken van de deelstaat Nordrhein-West- falen de aanleg van een stalen grensmar- kering het „IJzeren gordijn" in Vaals laten staken. Eerder deze week was tegen de aanleg ervan van verschillende zijden bezwaar gemaakt. De stalen grensmarkering werd aange bracht volgens een tractaat uit 1949 dat in 1963 was geratificeerd. Het hek deelt de Grensstaat in Vaals in twee stukken. In het dorpje Haps bij Cuyck) is een nederzetting afgegraven, die vermoedelijk dateert van circa 600 jaar voor Christus. Hier tracht een der specialisten houtresten te verza melen. Daarmee kan de datering tot op enkele tientallen ja-ren nauwkeu rig geschieden door bepaling van het percentage van het koolstofisotoop C 14. ROTTERDAM. De 42-jarige metselaar J. F. van Akelijen uit Rotterdam is bij een botsing op een kruising om het leven gekomen. De man die op een bromfiets reed zou geen voorrang aan een vracht auto hebben gegeven. (Van onze correspondent) SCHAESBERG. De politie van Schaesberg heeft een 19-jarige werkloze aangehouden, die ervan wordt verdacht zijn 49-jarige invalide vader te hebben willen vergiftigen. De jongen heeft bekend 50 gram rattenkruit in de koffiefles van zijn vader te hebben gedaan. Via een ano nieme tip was de politie van de plannen van de verdachte op de hoogte. De vader werd na enkele slokken koffie door de politie direct naar het ziekenhuis gebracht waar zijn maag werd leeggepompt. De jongen leefde enige maanden in onmin met zijn vader. DEN HAAG Prof. dr. W. Hallstein, oud-voorzitter van de E.E.G.-commissie, is van oordeel dat toetreding van Groot- ADVERTENTIE mr Uniformspecialisten Zijlstraat 71 - Haarlem Brittanjiië tot de gemeenschappen niet kan worden opgehouden. Dit moet een uitgangspunt zijn, zo zei hij vanmiddag in de Haagse Ridderzaal, op de jubileumbij eenkomst van de Europese Beweging in Nederland. Het is de objectieve zin van de historische ontwikkeling dat alle daar toe bereid en in staat zijn Europese vol keren bij de Europese eenwording wor den betrokken. Dat was de bedoeling van de oprich ters van de gemeenschappen en het is slechts een historische tegenvaller, dat de Britten in '50 en '55, toen ze tot deel name werden uitgenodigd (bij gebrek aan fantasie) weigerden, zo zei hij. Over de procedurekwestie zei hij dat de zes onverwijld met een ernstig gesprek dienen te beginnen om spoedig tot een uniform standpunt over de opening van de onderhandelingen te komen. Om het ar gument te weerleggen dat een of ander economisch feit de toetreding momenteel niet mogelijk maakt, mag ook een oplos sing in verschillende stadia in principe niet worden uitgesloten. (Van onze correspondent) ZAANDAM. In een speciale vergade ring kwam de gemeenteraad van Jisp ook gisteravond niet tot een beslissing over de vraag, wie het enige maanden leeg staande huis van de vroegere burge meester mag bewonen. Nadat tweemaal de stemmen hadden gestaakt, vroeg de raad met vijf tegen twee stemmen aan B. en W„ het voorstel om het huis aan wethouder M. Muis te verhuren, terug te nemen en met een ander voorstel te ko men. Het was gisteren de derde keer dat de raad over het aanwijzen van een nieuwe huurder vergaderde. Ging de strijd de eerste keer tussen de wethouder Muis en de bioloog drs. D. Dekker, daarna is de ambtenaar J. Gutker ook volop kandidaat geworden. Beide stemmingen leverden gisteren twee stemmen voor de heer Gutker op, twee voor de heer Dekker en een voor wethouder Muis. De waarnemend^ burgemeester, de heer E. C. Tjaden zei, zeer teleurgesteld te zijn over de houding van de raad. ADVERTENTIE Dagelijks diner-dansant HILLEGOM TEL. 0 2520 53 47 Reserveert nü voor de Kerstdagen Kerstdiner - dansant ('s ma. gesl.) Montmartre in Deventer. Het Bergkwar- tier, Deventers oudste stadswijk, zal in een Hollands Montmartre worden ver anderd. De restauratie van de Berg kerk, waarvoor de gemeenteraad bijna een half miljoen beschikbaar stelde, zal het sluitstuk worden van de algehele restauratie van de wijk. De tientallen eeuwenoude woningen in het Berg- kwartier zijn voor het grootste gedeel te rèeds in handen van de gemeente. Een comité ijvert voor behoud van de eeuwenoude muurschilderingen in de Bergkerk, welke bij restauratie gevaar lopen vernietigd te worden. Dijkzigtziekenhuis. De minister van On derwijs en Wetenschappen, prof. G. H. Veringa, heeft de Tweede Kamer ver zocht een bedrag van 90 miljoen gul den te voteren voor het overnemen van het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam door het rijk. AMSTERDAM. De vrouwenbond van de Partij van de Arbeid heeft aan de re gering en aan de leden van het parlement een verklaring gestuurd, waarin de bond „verontrust over de aangekondigde ver hoging van het schoolgeld voor de kleu terscholen", pleit voor verplicht en koste loos kleuteronderwijs vanaf het vijfde jaar. Dit zou volgens de bond een belangrijk» stap zijn op de weg naar verwezenlijking van gelijkheid van kansen. De bond vreest dat door verhoging van het kleu terschoolgeld minder kinderen aan dit on derwijs gaan deelnemen. Juist de kleuter leeftijd is een belangrijke fase in de ont wikkeling en de vorming van het kind en in deze tijd is van groot belang, aldus de bond. AMSTERDA. De snelle ontwikkeling van de wetenschappen en een chronisch tijdgebrek maken het voor de medici bij zonder moeilijk om op hun vakgebied volledig bij te blijven. Een optimale voor lichting aan artsen over geneesmiddelen is voor een optimale gezondheidszorg noodzaak. Dit werd duidelijk onder kend en erkend op een buitengewone vergadering van de Nederlandse Vere niging van Fabrikanten van Pharma- ceutische Produkten (Nepropharm), vrij dagmiddag in het RAI-centrum te Am sterdam. Daar werd de artsenvoorlichting en -na scholing besproken aan de hand van de BUSSLM.,— In Bussum is het één jaar oude kindjè Elisabefh van Baten door verstikking om het leven gekomen. De moeder had het meisje, naar bed gebracht en een oliekachel in het kamertje uitge draaid. Vermoedelijk is door een defect de kachel met kleine vlammetjes blijven branden waardoor in het vertrek een walm ontstond ten gevolge waarvan het kind overleed. AMSTERDAM. Het twee jaar oude jongetje Lambert Jagtenberg in Amster dam is door verstikking om het leven ge komen. Het kind raakte met zijn hals verstrikt in het tuigje waarmee het in zijn bedje was vastgebonden. ADVERTENTIE KRUISWEG 47-49 TEL.11532 Rond 70 ski- en wintersportoorden, 12 ka belbanen, een gletscherbaan, 260 stoeltjes- en sleepliften, 55 skischolen, 8 skibobscho- len, bobsleeën, ijskegelen, schaatsen, sport-, gezelschaps-, culturele- en folk loristische evenementen. Speciale wlnterkorting-arrangementen, ski- passen, kinderskicursussen, kinderbewaar plaatsen. Belangrijke reducties in Januari. Informaties bij uw reisbureau, het Landes- verkehrsamt Salzburg, Mozartplatz 10, A-5010 te Salzburg, of bij het TOERISTENVERKEERS-BUREAU Herengracht 437, Amsterdam.Tel. 020-62188 DEN HAAG Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Europese Be weging in Nederland is vandaag het boek „Europa Onderweg" verschenen. Het is van de redacteur H. J. M. Aben. Het boek behandelt alle facetten der Europese samenwerking. Het jubileum wordt morgen in de Rid derzaal in Den Haag gevierd. Hierbij zijn onder meer aanwezig koningin Juliana, de minister-president, een aantal andere leden van het kabinet, leden van de Ne derlandse permanente vertegenwoordi ging bij de gemeenschappen in Brussel en afgevaardigden van buitenlandse zus terorganisaties van de Europese Bewe ging. Op de bijeenkomst spreken Lord Chalfont, Brits onderminister van Bui tenlandse Zaken, minister Luns en de oud-voorzitter van de EEG-commissie, prof. dr. Hallstein. De bijeenkomst vindt plaats in de Haagse Ridderzaal. resultaten van een enquête, die de Ne derlandse Stichting voor Statistiek in op dracht van Nepropharm dit jaar heeft gehouden. Ondervraagd werden 130 niet-apotheek- houdende en 61 apotheekhoudende huis artsen alsmede 61 specialisten. Er bleek veel tijdgebrek te zijn om me dische lectuur door te nemen. Van de specialisten gaf 74 pet. dit te kennen; van de huisartsen 73 pet., van de huisartsen jonger dan 45 jaar 79 pet. Het gevaar om achter te geraken bij de wetenschappelijke ontwikkeling werd dui delijk onderkend, die kans wordt door cir ca 60 pet. van de specialisten groter ge acht dan op enig ande^ terrein. Ruimere mogelijkheden tot een betere organisatie van de nascholing wordt alge meen als middel aangewezen om dat ge vaar te keren. Circa 60 pet. van de me dici zei dat de universiteit onvoldoende mogelijkheden biedt. Het KNMI deelt mee: Vrijdag trok een rug van hoge druk over ons land. Het was dan ook fraai en vrij zacht herfstweer, waarbij de tempe ratuur plaatselijk tot 11 graden steeg. Na het wegtrekken van genoemde rug werd de circulatie beheerst door een gecompli ceerde lagedrukzone in het zeegebied tus sen IJsland en Noorwegen en een krach tige hogedrukgebied ten noorden van de Azoren. Zaterdagmorgen passeerde een warmte- front, hetgeen gepaard ging met regen. Op de nadering ervan wakkerde de wind aan de kust plaatselijk tot hard aan. Zondag bevinden we ons weer in de koude lucht, waarbij naast opklaringen, buien zullen voorkomen. Er blijft veel wind, die gelei delijk gaat ruimen. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder regen Stadsschouwburg, vandaag en zondag, [20 u.: De Nederlandse Comedie met „Spo ken in Spaanse kant", blijspel van Pedro Calderon de la Barca. Regie: Jules Croi- set. Maandag, 20 u.: Toneelgroep Centrum I met „Yvonne", van Witold Gombrowicz. I Regie: Peter Oosthoek. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Verboden Venus", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „Je bent nooit te jong", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De man met de vier vingers", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Drijfzand der be geerte", 18 j. Zondag, 11 u.: „Gravin Ma- ritza", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mijn Prinses", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: Fellini's „8 Minerva, 20.15 u.: „Fantömas slaat weer toe", a.l. Zondag 14.30 u.: ,,'n Snor, 'n Stokje en 'n Bolhoed*', a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Zondag, 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Verdorven lief de", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag [ook 16.15 u.: „Accident", 18 j. Zondag, 11 u.: „Onsterfelijk Griekenland", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vlshai en Vleeshal (Gr. Markt): „Kin deren kijken naar kinderen", een tentoon stelling van zelf gemaakte boeken en kijkdozen door de schooljeugd. Dagelijks van 10-17 en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Tevens op vrijdag- en zater dagavond van 19.30-21.30 uur. Tot en met 26 november. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Tot en met 26 november expositie van werk van de Franse schilder Michel Macréau. Da gelijks van 11-17 uur. Zondags van 13-17 uur en woensdags ook van 20-22 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. De Sneeuwbal, Herv. Jeugdcentrum (Herenweg 111, Heemstede): Expositie van werken van Truus Menger. Dagelijks van 10-16 uur. Woensdag en zondag ge sloten. Tot en met 16 november. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Jaarlijkse Kunstmarkt. Dage lijks van 14-17 uur. Tot 3 december. Ope ning: vanmiddag, 3 uur. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van fotografische werken van Cees van der Meulen. Zaterdag en zondag van 14- 16 uur. Tot en met 19 november. DIVERSEN Wagtaveerne (hk. Spaarne-Damstraat), vandaag en zondag, 20 u.: Optreden van Alex Campbell. Rehoboth (Achterweg, Lisse), vandaag, 20 u.: „Het hing in de lucht", van Bert Peets door de Toneelvereniging O.N.I. Centrale Veilinghal (Aalsmeer), van daag en zondag: bloemenvaktentoonstel- ling. De gehele dag geopend, tot 22 uur. ZATERDAG 11 NOVEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Je leeft maar twee keer". Stadsschouwburg, 20 u.: „Bloot? Sla dood!" ZONDAG 12 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Kerim, de zwarte sheik"; 19 en 21.30 u.: „Je leeft maar twee keer". Stadsschouwburg, 15 u.: „Turf in je ran sel"; 20 u.: „Bloot? Sla dood!" Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Expositie schilderijen van Dick Ket. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 14 tot 17 u. en duurt tot en met 27 novem ber. City, 20 u.: „Je leeft maar twee keer". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Expositie schilderijen van Dick Ket. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 14 tot 17 u. en duurt tot en met 27 novem ber. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon motregen regen regen regen regen regen regen motregen mist mist mist Jicht bew. geh. bew. regen regen mist zw. bew. mist half bew. licht bew. geh. bew. geh. bew. mist mist licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. regen half bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. 10 10 10 9 11 10 9 8 5 4 6 7 9 11 10 8 6 10 16 14 18 6 9 8 9 11 11 10 windst. 19 w 19 windst. nno nnw zzw zw zzw zzw zzw zzw zzw z no windst. windst, zw zw zw zzw zzw zzw z windst. windst. nnw w zw zzw nw zw nno wnw 20 20 windst. 19 23 ono 7 4 6 0 3 2 4 2 2 -0 0 2 8 8 4 3 -1 3 0 5 11 2 -2 -1 -3 -2 5 4 0 6 15 10 5 12 11 3 11 3 4 3 2 1 1 0 0.1 0.2 10 0 4 1 0 0 0 0 0 11 0.1 2 0 0.1 0 0 0.1 1 0 0 0 0 ZATERDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mooimaar slecht"; 23.30 u.: „De knuf felflat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sectie „S", contra Goldman". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Jeroen ten Berge, schilderijen en reliëfs; van Jan van Wensveen litho's en etsen; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. ZONDAG 12 NOVEMBEF Kennemer Theater, 14.30 u.: „Sunlight at Commanche Creek"; 16.30, 19 en 21.15 u:. Mooi maar slecht". Luxor Theater, 14.15 u.: „Hercules te gen de kapitalisten"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Zwarte markt der liefde". MAANDAG 13 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mooi maar slecht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zwarte markt der liefde." Zondag 12 november Zon op 7.53 uur; onder 16.54 uur. Maan op 15.32 uur; onder 2.31 uur. Maandag 13 november Zon op 7.55 uur; onder 16.53 uur. Maan op 15.41 uur; onder 3.41 uur. Maanstanden Volle maan 17 november 5.25 uur. Laatste kwartier 25 november 1.23 uur. Hoog en laag water ln IJmulden Zaterdag 11 november Hoog water 11.48 uur en uur Laag water 7.13 uur en 19.37 uur. Zondag 12 november Hoog water 0.22 uur en 12.49 uur Laag water 8.27 uur en 20.38 uur. Maandag 13 november Hoog water 1.14 uur en 13.38 uur Laag water 9.20 uur en 21.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmulden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2