Gemeentebestuur gaat met helikopter de lucht in Verenigingsnieuws uit de IJmond U ST Minder aanvoer groenten bij veiling van Beverwijk 1 TAXIbeste 16200 Houten schuur uitgebrand in Wijk aan Zee Afscheid bij Van Gelder Zonen Het gezin" in Zandvoort C. J. RADEMAKERS Maandag experiment van Dullink N.V. Lijndienst op Beverwijk Weer verkoop dagen van Dorcas" Aanbod dekt de vraag nog Scheepstypen op postzegels Automobilisten onder invloed in Velsen Geen vijfduizend maar vijfhonderd woningen Havenberichten STORMVOGELS- ZILVERMEEUWEN 1 TEL. 15000 ZATERDAG 11 NOVEMBER 1967 ZONDAG 14.30 UUR Terrein: ZEEWIJK Velsen-IJ muiden Beverwijk Pastoor Glazemaker opende bazaar er zijn zoveel aparte geschenken in de >v DAMESKAPSALON „AMOURETTE" bij uitstek bekwame kapsters. Telefoon 111 66 Kort nieuws Jeugdige inklimmers uit Haarlem in Santpoort aangehouden (Van onze correspofiSent) VELSEN-NOORD Na achten veertig dienstjaren heeft de heer A. Geerlofs, praktijkleraar van de pa piervakschool van Van Gelder Zonen vrijdagmiddag van deze werkkring afscheid genomen. In aanwezigheid van leerlingen en personeel van de scfhool en vele belangstellenden uit het bedrijf, werd de scheidende le raar eerst toegesproken door de di recteur, de heer G. Bos, die zijn grote bewondering onder woorden bracht voor de mooie carrière van de heer Geerlofs. Hij wees voorts op de per fecte samenwerking waar altijd spra ke van is geweest, evenals spreker herinnerde aan de vele maatschappe lijke functies van de heer Geerlofs. Zo is hij onder meer jarenlang voor zitter van „Weduwensteun" en meer dan een kwart eeuw ,besiuurslid van de hervormde kerk geweest. Als af scheidsgeschenk werd hem een fraaie reistas aangeboden, vergezeld van een bloemstuk voor mevrouw Geerlofs. TAXI 3000 TEL. 23000 1II! ir m Kort nieuws BESTELLEN, DAN BELLEN Trouwauto's Toerritten Zittend Ziekenvervoer (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagmiddag tus sen drie uur en, tien minuten voor vier gaat het gemeentebestuur van Beverwijk een rondvlucht boven de IJmond maken met een helikopter. Zij doen dit op uit nodiging van het advies- en ingenieurs bureau Dullink N.V., dat sinds kort een vestiging aan de Parallelweg heeft in het voormalige pand van het Beverwijkse Aanneming* Bedrijf. De firma Dullink wil namelijk een helikopterdienst onder houden tussen het hoofdkantoor in Voor burg en de nevenvestigingen in Terneuzen en Beverwijk. ADVERTENTIE (le klasser) Deze vriendschappelijke ontmoeting op de nieuwe velden kan helaas nog niet worden gezien als de officiële opening. Bezoekers wordt daarom vriendelijk verzocht zich aan te pas sen aan de huidige omstandigheden. MAANDAG 13 NOVEMBER Stadhuis, Plein 1945, IJmuïden, 16.30 u.: Receptie voor brandweercommandant P. J. de Klerk. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. 20 u,: Ledenvergadering van Het Groene Kruis. Volksuniversiteit, in 't Braambos, Zee weg, IJmuiden, 20 u.: ir. W. H. Schoen maker over „Ouders en kinderen". Clara Stemschool, in de aula van de Hu- go de Groot-ulo aan de Grahamstraat in IJmuiden, 20 u.: Ouderavond; lezing over de betekenis van de Mammoetwet. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden,Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijker- straatweg 77: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur, R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, 20 u.: Toneeluitvoe ring door Rederijkerskamer '„Kennemer- land", opgevoerd zal worden: „De grote race". Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 14-15 u.: kleuterclubje, 4-5 jaar; 9.30-12.30 u.: kleuteroppas, 3-5 jaar. Het „Groene Huis", Kruisweg 100, 13- 14.30 u.: boksen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104. 14 u.: schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde, o.l.v. de heer J. C. Heeck. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84, ge opend van 14.15-15.30 uur. Openbare Verenigde Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Meerestein, Parmentierstraat 2: gesloten: alle andere leeszalen geopend van 10-12.30 uur. MAANDAG 13 NOVEMBER De „Lichtboei", Maasstraat 5, 16.30- 17.30 u.: Gezellige clubs; 19-20 u.: sieraden maken voor tieners van 12-17 jr.: 16.30- 17.30 u.: schilderen, tekenen, biljarten, timmeren voor jongens 6-8 jr.; 19-21 u.: toneelclubs voor tieners van 12-16 jaar; Indische keuken om 19.30 u. o.l.v. mevr. Quitz; 15.30 u.: huidverzorging en make up voor dames; 19.30 u.: film- en televi sievorming o.l.v. Bert Huizinga uit Am sterdam. Het Groene Huis, Kruisweg 100. 16.15- 19 30 u.: Balletgroepen; 19.30-21.30 u.: cursus fotografie. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20-22 u.: beeldhouwen en boetseren. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2. 20 u.: Creatief spel, experimenteel spel door toneelgroep „Perine"; 19-21.30 u.: Cursus knippen en naaien door St. huish.- en ge zinsvoorlichting. Huize „Westerhout", Westerhoutplein, 13.30 u.: Handwerken. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u.; 18.30-19.45 u. en 20.45-22 uur. Openbare Bibliotheek Beverwijk-Heems kerk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15- 17.30 u.; 19-21 u.: jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15- 17.30 u. en jeugd: 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 19-21 uur. Voorlopig zal deze dienst gedurende twee dagen gevlogen worden met een ge huurd toestel. Verloopt dit experiment naar wens, dan zal de N.V. een dagelijkse dienst gaan onderhouden met een eigen toestel. Deze lijndienst wordt ingesteld om personeel, salarissen en technische ge gevens zo vlot rqogelijk te kunnen over brengen naar drie belangrijke projecten van de firma Dullink: Hoogovens, het Bot- lekgebied en Delfzijl. De afstand over de weg wordt namelijk te tijdrovend ge vonden. Als het toestel in Beverwijk landt op een terreintje aan de Parallelweg zullen de inzittenden, onder wie de burgemeester van Voorburg jrh. mr. A. Feith, een be zoek aan Hoogovens brengen. Onderwijl gaan de Beverwijkse autoriteiten de IJ mond vanuit de lucht bekijken. (Van onze correspondent) IJMUIDEN. De tweedaagse bazaar, georganiseerd door de samenwerkende oud-katholieke vrouwenverenigingen „Onder Ons", „Sursum Corda" en „Sa menwerking", welke weer zijn onderge bracht in de vereniging „St. Engelmun- dus", werd vrijdagmiddag in het oud katholiek verenigingsgebouw in IJmuiden geopend door pastoor A. J. Glazemaker. In zijn openingsspeech werd er door de pastoor op gewezen dat de opbrengst van de bazaar niet alleen zal worden aangewend voor de aankoop van para menten, maar ook zal worden besteed voor het brede terrein van het kerke- werk. Spreker toonde zich voorts bijzon der erkentelijk voor de ijzer, die door zoveel dames aan de dag is gelegd voor het behalen van het beoogde succes. Dit werd door hem aan alle medewerksters dan ook van harte toegewenst. De bazaar is ook hedenavond nog geopend. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Vrijdagmiddag omstreeks één uur brak brand uit in een houten schuur achter de bakkerswinkel van de firma J. Dobber aan de Voorstraat 2. De vrijwillige brandweer van Bever wijk trad fors op tegen de vjiurz.ee, aan gezien ook de omringende houten schuren aan de St. Odulfstraat werden bedreigd. Gelukkig kon de brand met behulp van nevelspuit en druk op de waterleiding spoedig worden gelocaliseerd. Het schuurtje, eigendom van de ge meente en in gebruik bij de heer J. P. Schoos, brandde volledig uit. Evenals trouwens de inventaris, die uit 7 rieten badstoelen, een partij strandvlonders, deuren en een verfspuitmachine bestond. De heer Schoos was gisteren niet aan wezig. Kort voor het uitbreken van de brand had zijn zoon het schuurtje ver laten. Hij was daar aan het werk geweest en had daarbij de kachel flink opgestookt. Vermoedelijk is oververhitting van de kachel de oorzaak van de brand geweest. ADVERTENTIE sunart de kunst- nijverheids afdeling van De zusterkring .Dorcas" houdt in de Elonkapel, V-areniusstraat in IJmuiden, weer de gebruikelijke verkoopmiddagen. Ten bate van de zending zullen daar zelf vervaardigde goederen worden ver kocht. De kapel is maandag- en dinsdag middag voor dit doel van kwart over twee af geopend. Dinsdagavond zal de zende ling Edens met zijn echtgenote een voor dracht houden over zijn werk in de Kongo. Hij zal zijn betoog met vele dia's illustre ren. Deze avond begint om half acht. ADVERTENTIE Biedt u de nieuwe haarmodélijn voor herfst en winter geheel afgestemd op ons klimaat, ge creëerd door onze club MARCEL en gepresenteerd deor onze Lange Nleuwstraat 471 - IJmuiden Ook uw adres voor haarstukjes. NOORDWIJKERHOUT. De 6-jarige Corrie Koster in Noordwijkerhout veronge lukt toen hij door een bestelauto werd aangereden. Hij overleed tijdens het ver voer naar het ziekenhuis. Het jongetje zou plotseling de weg zijn overgestoken. (Van een bijzondere medewerker) BEVERWIJK. Aan de groentenvei- ling wordt de aanvoer steeds kleiner. Nifettemin was er nog voldoende aanbod om aan de vraag te kunnen voldoen. Veel zomerprodukten zijn verdwenen. Zo ziet men geen bonen meer. - Spinazie komt nog in kleine partijtjes onder glas vandaan, waarvoor tot 1,18 per kilo werd betaald. Sla varieerde van 10 tot 22Vi cent per krop. De aanvoer van bloemkool wordt ook kleiner; de prijzen liepen erg uiteen van 40 tot 139 cent per stuk. Tomaten heb ben iets aan prijs ingeboet, er werd van 40 tot 110 cent per kilo betaald. Andijvie was goed te verkopen tot 48 cent per kilo. Bospeen is nog steeds aan de markt; tussen 17 en 42 cent per bos. De was- peen liep iets in prijs op en kwam tot 39 cent per kilo. Bij de winter-produkten is een ruim aanbod van prei waarvoor van 30 tot 48 cent per kilo werd betaald. Selderi-knol- len gingen ook grif weg van 16 tot 32 cent per stuk. Uien bleven prijshoudend: van 18 tot 32 cent per kilo. De koolsoorten zijn in prijs niet veel veranderd. Wel kwam de boerenkool nog even boven de 40 cent per kilo uit, maar men betaalde later weer van 18 tot 30 cent per kilo. Groene kool varieerde van 16 tot 23 cent per kilo, terwijl de rode kool het niet verder dan 14 cent per kilo bracht. Ge schoonde spruiten varieerden van 80 tot 159 cent per kilo, de ongeschoonde sprui ten noteerden van 40 tot 90 cent per kilo. Witlof trok weer in prijs aan en liep op tot 131 cent per kilo. Breekpeen ging (Van een onzer'verslaggevers) SANTPOORT. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur werd de Velsense politie ervan in kennis gesteld, dat op de Kerkerinklaan in Santpoort drie jongens trachtten een perceel binnen te dringen. Bij aankomst van de politie namen zij de vlucht, waar bij een hunner kon worden achterhaald. Het bleek een dertienjarige jongen uit Haarlem te zijn en na deze aanhouding kostte het de politie weinig moeite ook de beide kameraden op te sporen. Zij wa ren eveneens uit Haarlem afkomstig en van ongeveer dezelfde leeftijd. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Vervolgens sprak ir. G. A. Schoonkind oud-bedrijfschef C. F., waarbij door hem met voldoening een lange en prettige sa menwerking in een hecht team werd ge memoreerd. Ir. Schoonkind besloot zijn toespraak met het aanbiedeen van een persoonlijk geschenk, waar namens de leerlingen door de heer R. Westhof nog enige attenties aan werden toegevoegd. Tenslottef overhandigde de heer S. Kra mer de scheidende leraar namens zijn oucbleerlingen het standaardboekwerk over Velsen. De heer Geerlofs toonde zich voor dit alles bijzonder erkentelijk en sprak daarvoor een kort dankwoord. Later werd de heer Geerlofs nog ont vangen door de bedrijfsdirecteur, ir. M. J. E. M. Heynens, die hem vele geluk kige jaren toewenste. Zijn afscheidsge schenk bestond uit een fraai Delfts blauw herinneringsbord. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Voor de leden van de postzegelvereniging „Heemskerk" heeft de heer F. Sant een korte lezing gehouden over schepen op postzegels. In chronolo gische volgorde heeft de heer Sant alle schepen, die op postzegels voorkomen, vanaf de Goeffa tot de Iloovercraft via een episcoop getoond. Hij begon met de Goeffa, een rond houten geraamte met leer overtrokken. Via kano's en zeilschepen van 4000 jaar geleden belandde hij bij de schepen van de Phoeniciërs uit 600 voor Christus. Ook Griekse en Romeinse vaartuigen uit res pectievelijk 400 en 150 voor Christus kwamen in zijn verzameling voor. Uit deze tijd stammen ook de Byzantijnse schepen met latijnse zeilen. De Noorman nen met hun Drakar-schepen kwamen in 900 na Christus. Niet onvermeld liet hij de Aziatische schepen met als belangrijkste represen tanten de Chinese jonken en de Melei- sische vlerkprauwen. Daarna kwamen de Vikingen met hun meer gedrongen sche pen zoals de Kog uit de veertiende eeuw en de Kraal uit de vijftiende, de Bark en de Karveel. Vermeldenswaard is, dat Columbus bij zijn ontdekking van Amerika een vloot van 3 Karvelen had. Geleide lijk werden de schepen groter onder andere het Galjoen, de Knoet, de Brik, de Brak en de Clipper. voor een prijs van 6 tot 19 cent per kilo van de hand. De noteringen waren bospeen 17-42, bloemkool 40-139, spinazie 40-118, prei 30-48, sla 10-22'/s, groenekool 16-23, rode kool 6-14 boerekool 18-30, andijvie 12- 48, tomaten 40-110, knollen 16-32, uien 18-26, spruiten 40-159, witlof 118-131, breekpeen 6-19. ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 Garage: Scheldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vrijdagavond om kwart over acht werd op het zebrapad bij de Hagelingerweg in Santpoort een zeventig jarige dame uit Velsen door een per sonenauto aangereden. Ten gevolge daar van moest zij met een hersenschudding naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden worden overgebracht. De bestuurder van de auto, een 21- jarige loodgieter uit Velsen, bleek onder invloed van sterke drank te zijn, zodat hij door de politie naar het hoofdbureau werd overgebracht. Nadat procesverbaal tegen hem was opgemaakt werd hij weer naar huis gezonden. Hedenmorgen om half vijf werd door de Velsense politie om dezelfde reden een tweede automobilist gearresteerd. Hij was in zijn auto met vier mede-inzittenden op de Waterloolaan in Velsen tegen een licht mast gebotst, waarbij auto en lichtmast werden beschadigd. De bestuurder, een 25-jarige inwoner van Hillegom werd op het hoofdbureau van politie in Velsen ingesloten. De inzittenden, twee jonge dames van 22 en 21 jaar uit Velsen en Haarlem, liepen bij de botsing lichte kneu zingen op, maar behoefden niet in een zie kenhuis te worden opgenomen. De man nelijke passagiers bleven ongedeerd. De zwaar beschadigde auto moest naar het hoofdbureau van politie worden gesleept. 'Z 'W v, Z, IJMUIDEN - In een van de koppen behorende bij de artikelen over het pro bleem van de krotten in IJmuiden en de plannen met betrekking tot nieuwbouw is vrijdag een storende fout geslopen! De kop maakt melding van de ruimte, welke vrijkomt voor 5000 woningen. De aandachtige lezer zal in het bijbehorende artikel geconstateerd hebben, dat het hier vijfhonderd huizen betreft. Waterloopkundige proeven. In de H.T.S. in Den Bosch heeft burgemeester, mr. Lambooy ,het laboratorium voor wa terloopkundige proeven in gebruik ge steld. Voor het eerst is een dergelijk laboratorium ondergebracht in een Nederlandse H.T.S.. Binnenkort zal dit in verschillende andere plaatsen wor den gevolgd. Burgemeesters. Met ingang van 1 decem ber is benoemd tot burgemeester van Zuid-Beijerland de 36-jarige heer A. Schout uit Werkendam. Hij is lid van van de A.R.P. Tot burgemeester van Schinveld is benoemd de 35-jarige heer J. J. G. Tonnaer in Hoensbroek. Hij is lid van de K.V.P. ADVERTENTIE Service DAG en NACHT UW ADRES voor •„Ook internationaal" Rijnstraat 91 - IJMUIDEN Zonder enig ceremonieel is op het Raadhuisplein in Zandvoort een bronzep beeld geplaatst van de Amsterdamse kunstenaar Hans I^aijens. Het beeld is 125 centimeter hoog en is genoemd: „Het gezin'. Het staat op de plaats waar voor heen het postkantoor heeft gestaan. Het komt hier zeer goed tot zijn recht en heeft bovendien op de om geving een zeer sterke invloed ten goede. Het gehele Raadhuisplein is erdoor aantrekkelijker geworden. In een communiqué stelt het ge meentebestuur dat de vormgeving van het plastiek sterk beïnvloed is door de situatie die zal ontstaan na de verdere sanering van het plein. Het gemeentebestuur releveert in dit communiqué nog eens dat de raad in oktober 1963 heeft besloten het dorpsbeeld volgens een bepaald plan te verfraaien. Voor de finan ciering van de opdrachten die hier voor verstrekt moeten worden, kan een beroep worden gedaan op een speciaal fonds dat de raad hiervoor reeds eerder heeft ingesteld. Vrijdag te IJmuiden aangekomen: Ivalo, van Hamina; Proton, Dagenham; Bordapian Rot terdam; Hontestroom, Sheerness; Novian Coast Ipswich; Heike, Londen; Wilhelm-S., Man-' Chester; Ine, Londen; Jo-Tor, Londen; Palla» Mantyluoto. Velsen; Baldrian, Londen; Rijn stroom, Shoreham; Blia, Londen; Fivelborg, Arbroath, IJmuiden; Wotan, Dagenham; Clauii Londen, IJmuiden; David/ Fowey; Reiger. Lon den; Maron, Paramaribo; Marianne Terkol, Rotterdam. IJmuiden; Vlistborg. Archangel; Wega. Middlesborough; Hummel. Swinemünde, IJmuiden; Nnamdi Azikiwe, Rouaan; Gronita» Londen Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Trans- oceanica Silvia, naar Rotterdam. IJmuiden; Aegir, Rocheford: Dina, Plymouth, IJmuiden; Luise Bukh, Gothenburg, IJmuiden; Vanda Felixtowe; Oranje Nassau. Cowes Roads Me teoor, Gent, Beverwijk; Neptunus, Barbados- St. Patrick; Greenor; Tagri, Little Hampton, IJmuiden; Schieborg, Milfordhaven, IJmuiden; Hansa, Rotterdam; Ramona, Simonsvik. IJmui den; Southland Star, Liverpool; Poseidon, Hel sinki; Kirovsk, Antwerpen; Proton. Londen: Tavi, Helsinki; Kalev, Archangel; Portsmouth. Londen; Saarstein, Cristobal; Jo-Tor, Malmö; Ask, Stockholm; Majo, Londen; Peenemiinde. Stettin; Zaanstroom, Goole; Eemsborg. Delf zijl, Beverwijk; Drittura. Londen; Maren Skou, Bremen. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Plover, van Felixtowe; Heyshott, Belfast; Hille Olden- dorff, Klaipeda. Zaterdag vertrokken yan IJmuiden: Mona Rosa, naar Rotterdam; Jonrix, Newcastle; Ben galen, Rotterdam; Baldrian, Oslo; Electron, Ipswich; Ine, Londen; Jason. St. Martin; Heike, Londen. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5