Cadeaus voor moeder Oók nog 'n voorschot op uw girorekening? krediet Algemene Bank Nederland Geschenken voor vader Pakjes voor kinderen WELK SPEELGOED HOORT BIJ WELKE LEEFTIJD? nu: en... tot Ja! Op een rente-girorekening ki Nieuw recept! Eet eens voor de afwisseling 4 VISPANEES 400 GRAM 2,15 V DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 6 (Van onze correspondent) De Sinten hebben vol gas gegeven. Ieder jaar zijn ze bang te laat te komen en ieder jaar zijn ze rijkelijk vroeg. Warenhuizen en kleinere handelshuizen houden daar rekening mee. Aleer de Sint zijn baard weer eens friseert en het pak een dagje in de Madrileense buitenlucht hangt, staan ze hier klaar met de etalages met elektronische draai-en-beweeg-toestanden met stapels nieuwigheden voor verwende vaders en moeders en kinderen. Waarom zouden dan tóch al die vaders verrast moeten jubelen bij het uitpakken van het overhemden-sokken-dassen- zakdoeken-pakket? Omdat de Sint praktisch is. De Sint geeft nu eenmaal liever een overhemd, ook al zijn de mouwen te kort dan een onnutte pokei beker. Zeker nu het woord „werkloos heid tot de gewone conversatie is gaan be horen. Liever de sokken dan een zakflacon whisky nietwaar. Je weet nooit wat de toe komst brengen kan. Er zijn ook andere Sinten- Dat zijn de gullerds die de geschenkjes uitzoe ken voor moeder-de-vrouw. Die blijven de ny lons (drie paar in handige cadeau verpakking), de nagellakjes en de lippenstiftjes kopen, en niet te vergeten de gekleurde toiletwatjes in kanten nylon zakjes. En de kinderen wachten maar gewoon af. Die gooien het ijzersterke wollen wintertruitje, en het fleurig flanellen pyjamaatje als bijkomende lasten terzijde om zich met hartstocht te werpen op een onbegrij pelijk lawaaierige bromtol van ijzer. Zo gaat dat tussen 1 november en 5 december. We heb ben wat praktische en onpraktische geschenkjes voor u opgestapeld gewoon ter informatie. Din getjes voor hem en voor haar. En ook voor de kinders. Want het is toch een festijn voor de pré-tieners. Daarvan blijven we overtuigd. Zelfs na een wandeling langs de feestelijke winkels. BENEDEN 2,50 Gastenzeepje Lavendelsachets Limonadeglazen Kruidenpotje Houten pollepels Dienblaadje Bloemrijk toiletpapier VAN 2,50 TOT ƒ10,- Stoffer en blik Zilveren vingerhoed Plastic klei Ontbijtstel Klassiek emaille BOVEN DE 10,- Lurexkousen Plastic bad Boodschappenwagentje Borstelmat Bontcravates Sieraden Zaktassen Manicuurset Geurrrijke giften Onze kantoren lichten u graag verder in. BENEDEN 5,- Wie de sok past. Goed-kopertje Klem Bierviltjes Wedden BOVEN 10,- Doe-het-zelf Gastheer De tijd gaat snel BENEDEN 10,- Teddybeer Minipop Borduurkoffer Kinderstofzuiger Houten speelgoed Handnaaimachine Sasha Morgenthaler pop BOVEN 10,- Montagedoos Spirograph Scheikundedozen Dié zijn lekker! Flinke stukken zeeverse kabeljauw met een krokant paneerlaagje, volgens een nieuw recept. Iglo maakt ze! Dus: géén graatjes, géén baklucht, in een wip klaar. Onvoorstelbaar lekker! Vis gauw zo'n pak uit de diepvries. GESCHENKENTIPS VOOR JONG EN OUD Zeer oude koloniale zeep van Jack Jane Hicks uit het Amerikaanse Caro lina. Verkrijgbaar in dezelfde verpakking als waarin uw grootmoeder het al kocht. Niet alleen handig om altijd bij de hand te hebben voor onverwachte logés, maar ook prettig voor in de tas. ƒ0.50. Kleine batisten lavendelzakjes om zoomd met kant en geborduurd met een roosje. Heerljk geurig voor in de linnen kast of te gebruiken als speldekussentje. 1,10. Kleurige glazen waarvan men nooit genoeg kan hebben. Keus uit zes ver schillende fruitdessins. 0,25 per stuk. Losse kruidenpotjes met goudkleurig etiket en houten deksel. Inhoud 20 gram. U kunt kiezen tussen kruizemunt, mie rikswortel. zwarte peperkorrels en majo- naan. 1,25. Houten pollepels worden in ons plas tic tijdperk zo langzamerhand antiqua risch. Ze zijn er nog om te gebruiken of gewoon als versiering van uw keuken V a. ƒ0,75 bij alle huishoudelijke zaken. Plastic dienblaadje met kersen, aard beien of citrusvruchtdessin. Voor kamer bewoners eigenlijk nog praktischer dan placemats. 2,50. Lichtblauw, wit eq roze toiletpapier be drukt het roosjes, 1.Dubbelbreed als tissuerol te gebruiken, 1,95. Stoffer aan lange steel; niet meer buk ken voor een kruimeltje, ideaal voor de bejaarde huisvrouw, 8,50. Een vorstelijke onderscheiding voor de vrouw die zo goed met naald en draad om kan gaan. 4,95. Voor de artistieke vrouw die graag haar eigen sieraden en nog veel meer maakt. De klei blijft zacht zolang het niet gebakken is (de oven in de keuken is daarvoor voldoende). Hobbydoos ƒ9,90. Kamerbewoonsters slaan nooit meer hun ontbijt over wanneer de Sint hen met een door de Deense vormgeefster Lena Eklund ontworpen set verrast. Bestaat uit een eierverwarmertje 1,95), ronde placemats (per 2 ƒ9,25) en plastic voor- raadbusjes (groot ƒ6,90, klein ƒ2.90). U kunt kiezen tussen klaproos-, viool-, dah lia- en margrietdessin. Om uw keuken net zo'n sfeervol aan zien te geven als die van uw grootmoe der. Een poffertjespan om te gebruiken of alleen om op te hangen 5,95), een melkemmertje, ook ideaal als planten bak (ƒ7,90), een blaker (ƒ3,95), een kroes 1,60) en een oud-hollands theeke teltje (ƒ11,95). In rood, blauw, geel en oranje emaille. In goud en zilver om er op sombere winteravonden schitterend uit te zien 10,95. Solide zitbad van een onkrasbare kunst stof geeft uw douche het comfort van een badkamer .Afmeting 105 x 60 x 70 cm. 69,75. U heeft er geen idee van hoe zwaar de inkopen alleen al voor een weekend zijn. Vandaar dat de tas-op-wieltjes al tijd een zeer welkom geschenk blijft. Van af 23,75. In diverse Schotse ruiten. Voor radelose tuinbezitsters, die de strijd op willen nemen tegen bladeren en andere ongerechtigheden in huis, maakt door het vegen de schoen aan on der- en zijkant schoon, 13,50. Praktisch en chique voor koude win teravonden. Van omstreeks ƒ30,van geverfd konijn tot 150,van nerts. Zeer smaakvolle exclusieve bijous zijn er al voor circa ƒ5,50. Bij iedere ju welier zijn vanaf omstreeks 20,gou den broches verkrijgbaar. Origineler zijn de echte boomblaadjes, gedoopt in een 24 karaats goudbad. De beste zijn de „Flora Danica"-blaadjes (prijs 45,— met veiligheidssluiting. Goedkoper zijn de bladbroches uit Oostenrijk. Minder so lide. Vanaf 8,50. Het nieuwste op tassengebied: suède buidels in de vorm van een boodschap- penzak, gegarandeerd met koperen rin gen die tevens als handvat dienen. Bruin, beige en cognac. Ongeveer 30, Een praktische elektrische set, die de hele nagelverzorging voor zijn rekening neemt. Voor manicure en pedicure. Zelfs aan het drogen van pas gelakte nagels is gedacht. Een ventilator doet dat super snel. 99.50 merk Sunbeam. Guerlain „Fleurs des Alpes", een zeep die geurt naar de frisse pittige alpen weiden iets voor sportieve vrouwen 3. Van hetzelfde huis „Iris" zeer licht geu rend maar met iets meer cachet, iets voor vrouwen die de dertig zijn gepas seerd maar die altijd jong blijven 5, per stuk. Nina Ricci „L'Air du temps", een ver rukkelijke zeep van een befaamd Parijs modehuis zonder echter „geparfumeerd" te zijn. Iets voor vrouwen met een per soonlijkheid. 5,75 per stuk. Lanvin „Arpège", een zeep voor vrou wen die van de genoegens van het le ven houden op zijn tijd een Beaujolais drinken en die graag naar de schouwburg gaan 10,per stuk. Chanel no: 5, de zeep voor de ideale gastvrouw, die tevens een frequent par- fumgebruikster is 5,50. Ylves Saint Laurent „Savon de Toilet- te", een zeep van een vermaard coutu rier iets zwaarder dan „L'Air du temps" maar net licht genoeg om zelfs door twen- ners te worden gewaardeerd, 6,50. Molyneux no: 5, een zeep voor de niet meer zo jonge vrouw. Voor de dame met de vele bestuursfuncties, voor de zorg zame echtgenote van de goedgeslaagde zakenman 5,95. ADVERTENTIE 31/2%rente Duizend gulden trekke hem aan. De badstof sokken pas sen vrijwel altijd. Van ƒ3,50 tot ƒ4,95. De gekste kleuren. Van maagdelijk wit tot goed vaderlands oranje. In de afdeling kneuterige kleinigheden recht-toe-recht-aan-asbakken van glas. Strakke lijn en decoratief, 4,95. Het cadeautje, dat zelfs de mini-kleu ter van z'n zakgeldje kan kopen voor pa is het klemmetje voor een eigen ge- reedschapsrek. Het kleinste 0,06, het grootste 0,35. Kan moe eindelijk ophou den met knorrige opmerkingen over „die rommel in de kast". Alle schroevedraai- ertjes en tangetjes en andere gereed- schapjes kunnen zo voortreffelijk aan de wand geklemd worden. In alle soorten, maten en prijzen. Zon der reclame-tekstjes, maar mè't origine le Deense versierseltjes. Een pak van een stuk of twintig voor 4,75. dat pa' wel een gokje wil wagen met een fraaie leren pokerbeker? Hoeft maar een paar gulden te kosten. Kan ook schreeuwend duur zijn. Compleet met pokerbord en stenen in super-luxe uit voering. Zie maar. Geen man kan er meer aan ontko men. Al schaft hij zich alleen maar een setje Engelse sleutels aan. Zowel los als per set te krijgen. Compleet ƒ28,50. Vraag het Sint gerust. Een goed zakenman is een even goed gastheer. Daarom zal op zijn kantoor de koffiezetmachine -voor-een-paar-persoon- tjes niet mogen ontbreken, 44,75. Mis schien zelfs lekkerder koffie dan uit de kantoorautomaat met dit machin. En voor 's mans luiheid (pf gemakzucht?): zo gemakkelijk te bedienen! Jazeker. Voor vaders die zich dit niet altijd realiseren: fraaie klok voor de studeerkamer (zijn die er nog in de flat jes?) met leren rand: 69,75. Zachte knuffelbeer van draion, 40 cm groot, 8,95. Een pop van een minimale afmeting maar in verschillende houdingen, com pleet met minimeubels en minispeelgoed vanaf 1,45. Een cadeautje voor meisjes die het in hun vingers hebben. Een set om zakdoek jes en raffiakleedjes te maken, ƒ4,95. In een door de Nationale federatie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting uit gegeven brochure „Wegwijzer in speel- goedland" worden de volgende aanwijzin gen gegeven voor speelgoed voor kinde ren van verschillende leeftijden. Van 0 tot 4 maanden. Wiegehanger, bij voorbeeld plastic vin gerhoedjes aan lintjes. Van 3 tot 7 maanden Rammelaar, bijtring, babytrapeze. Van 6 tot 10 maanden. Popje of dier van gummi of plastic, stevig met rubber bespannen trommeltje met trommelstok, snoer van grote houten of plastic kralen, pieppop, lappenpop, knuffeldier van stof, bal van nylonpluche. Van 9 tot 15 maanden. Badbeesten, in elkaar passende kubus sen van stevig gelakt hout in heldere kleuren, doosje met scharnierend deksel en niet te kleine voorwerpen (lege garen klosjes) om erin te stoppen en weer uit te halen, plastic fles, plastic bal, bekertjes om te stapelen en in elkaar te passen, onverscheurbaar prentenboek met een fi guur op elk blad, boekjes met bakerrijm pjes, zoals (handje plak, het regent het zegent, Uitgave Sijthofr), het spel van moeder en kind (uitgave De Toorts). Rijmpjes en versjes uit de oude doos (uitgave Meulenhoff). Van 12 maanden tot 2 jaar. Kleurenpiramide, looprollen,, houten trekkarretje, waarin van alles rondgere den kan worden, dingen om mee te sjou wen, houten blokken, teddybeer, zachte dieren van stof, een dekentje of een lap om toe te dekken en een jasje zonder mouwen met een grote knoop, houten auto (tot 25 centimter) met lading, blok- kenmandje met figurendeksel, schroef- blikken, schroef tonnetjes, hamerbord. Van 22 maanden tot 3 jaar. Zandbak of teil, zand met vormpjes, emmertjes en schepjes, teil of emmer met bodem van 6-8 centimeter om mee te schenken, trechter, dik potlood met pa pier, grote blokken, kleurenmozaïek in grote Cukken, inlegspelen, legpuzzels, grote gekleurde kralen met plastic draad om te rijgen, pop met niet te mooie kleer tjes, poppebedjes met beddegoed, „werk bankje" met schroeven en moeren, pren tenboeken, stevig karretje of dier op wie len om zich voort te bewegen, muziek doosje, teiltje met klei, speelgoed dat uit elkaar gehaald kan worden en weer in elkaar gezet. Van 2i/2 tot 4 jaar. Veel grote blokken van verschillend formaat, onbreekbare opzetbeestjes en dinky-toys, papier, potlood, kleurpotlo den, schoolbord (bij voorkeur aan muur bevestigd), prentenlotto, koffertje, bood- schappenmandje, pop met haar, beweeg bare ledematen en kleertjes, poppewagen, serviesje, bezempje, vegertje, stofdoek, driewielertje, kruiwagen, step. Van 31/2 tot 5 jaar. Geïllustreerde boekjes, touwlader in deurpost, plakkaatverf en grote kwasten, grote vellen papier, waskrijt, plastic con structiespeelgoed, constructiespeelgoed van hout, moeilijker puzzels, dopjesmo zaïek, gewone kleine mozaïek, hamertje tik, kleurendomino of prentendomino, ga rage, kleinere kralen, weegschaal om echt mee te wegen (nog geen gewichten maar eikels, kastanjes e.d.), kleine poppetjes aangekleed als vader, moeder, kindertjes, kleren, lappen, hoofddeksels en derge lijke om zich mee te verkleden, poppen en allerlei attributen om vadertje en moe dertje, ziekenhuis en winkeltje mee te spelen, handpoppen en/of stokpoppen en een kleine zelfgemaakte poppenkast. Van 4x/2 tot 6 jaar. Uitbreiding van de constructiedozen, kleiner bouwmateriaal met huisjes, boompjes, beestjes, eenvoudig gezel schapsspel (bijvoorbeeld kleurtoren- tjes), allerlei wat bij een pop hoort, boot jes, treinen .auto's, vliegtuigen, allerlei voor grof naald- en draadwerk, uitbrei ding knutselmateriaal (restjes wol, stuk jes hout, kurk, melkflesdoppen, lege doos- jes, natuurprodukten, tube lijm, lapjes, splitpennen), echt timmergereedschap in kleine maat, materiaal om te punniken (klosje breien), zaklantaarn, spiegeltje, magneet, vergrootglas, zuivere xylofoon slaginstrumenten, tol, knikkers, spring touw. Van 51/2 tot 7 jaar. Babypop met toebehoren, lego, weef toestelletje, meer gezelschapsspelletjes (zoals domino, ganzenbord, zwarte piet, snip, snap, snor) weegschaal met gewich ten, poppenkastpoppen (eventueel zelf te maken). De „Wegwijzer in speelgoedland" be perkt zich tot de leeftijd van ongeveer zeven jaar. Tot het zevende jaar gaat de ontwikkeling van kinderen grotendeels gelijk op. In de lagere schoolleeftijd ko men er meer persoonlijke verschillen tus sen de kinderen. Eigen liefhebberijen en een persoonlijke keus krijgen meer kans. Ook neemt het schoolleven veel tijd in beslag en vermindert de mogelijkheid om met speelgoed de ontwikkeling van het kind te bevorderen sterk. Toch zijn schooljaren zeker ook speeljaren. Het spel gaat echter meer het karakter dra gen van vrijetijdsbesteding, waarin de hobby en de sport hun plaats opeisen. Het nieuwste op elektrisch gebied voor de poppenhuishouding. Zuigt echt en loopt op batterij motor, 8,95. Met opvoedkundige speelwaarde. In frisse kleuren gelakt en gegarandeerd gifvrij. Raceauto ƒ2,95. Voor bedreven poppenmoeders een handnaaimachine van metaal 20 x 11 x 15 cm. 15,50; elektrische machine met voetschakelaar, 30, Kunstzinnige pop met fijn gezichtje en wat dromerige uitdrukking, beweegbare armen en ingeplante haren, evenals de kleding ontworpen door een Zwitserse kunstenares, 29,50. Het speelgoed voor de kleine knutse laar bestaat uit glad gepolijste latjes, onbreekbaar zachte plastic schroeven, houten en rubber tandwielen en plateaus van 6,95 af. Vernuftig „tekenspel" voor schoolgaan de kinderen, gebaseerd op wiskundige be ginselen. Door kleine wielen in combina tie te laten werken met een vaste ring ontstaan er talloze fantastische figuren Prijs 19,75. Voor meer dan 100 proeven. Van 19,75 af. IGLOVfSRANEES

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 6