KVP-jongeren voor parti. „links van het midden" si ml ré si Duitse afvalstoffen niet schadelijk voor visserij HORLOGES MOOIER DAN OOIT VAN NIEL ENGEL KIP INT PANNETJE RECEPTIES HET HOGE DUIN DIRCK DIRCKZ Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig Husqvarna HHIhI Stembusakkoord geen breekpunt Overbodig gebruik geneesmiddelen verslindt miljoenen Beslag op auto's van hardrijders Integendeel zegt ministerie Overvaller sloeg gemeentebode neer „Den Haag was onaangenaam verrast" Bromfietser na botsing met kalf overleden W einig verandering 4 ff ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 oorzitter Groene Kruis" Plastic woningen Veel werkgroepen achter partijbestuur In Utrecht Redding door Nederlands schip De Zon in een Fles In Stiphout Verplaat sing van rijksdiensten Kort nieuws Vervolg van pagina l ONZE COLLECTIE is weer compleet en HORLOGERIE Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De K.V.P.-jongeren willen vóór de partijraad van de K.V.P., welke op 8 en 9 december wordt gehouden, een standpunt be palen over vernieuwing van de K.V.P. Daartoe wordt volgende week in Utrecht een congres gehouden. De kans is groot dat de jongeren de rich- ting-Bogaers zullen aanwijzen. Pei lingen in de jongerengroepen hebben uitgewezen dat meer dan de helft van de leden achter het K.V.P.-radi cale programma staat. Het stembusakkoord, dat de christelij ke partijen met de P.v.d.A. en D'66 zou den moeten sluiten, vormt voor de K.V.P.- jongeren geen breekpunt. Dat wil zeggen, dat zij niet van plan zijn de K.V.P. de rug toe te keren als de partijraad mocht besluiten het stembusakkoord niet over te nemen. Voorzitter van de K.V.P.-jongeren, H. Gielen, verwacht veel van het overleg tussen K.V.P., A.R en CHU, de zogenaam de groep van 18. Hij vindt dat een mo gelijke stap op de weg naar partijver nieuwing, al gelooft hij niet dat de poli tiek daarmee uit de impasse komt. Ge loof levert volgens de K.V.P.-jongeren wel een politieke visie op, maar het is geen politiek bindmiddel. Zij zouden het ADVERTENTIE Grote Houtstraat 163 KRISTAL ORREFORS MAKKUMMER AARDEWERK UTRECHT „Het dragen van een ei gen risico bij de ziekenfondsverstrekkin gen kan meewerken tot de zo noodzake lijke besparingen, mits verboden wordt dat men dit eigen risico weer herverze kert. Het eigen risico zou een grote winst betekenen zowel op het terrein van de geestelijke gezondheid als voor het licha melijk welzijn". Dit zei dr. J. J. Werner van de vereni ging „Het Groene Kruis" in de jaarver gadering van deze vereniging in Utrecht. Hij zei, dat de miljoenenverslindende vraag naar vaak overbodige, nutteloze en soms zelfs gevaarlijke medicamenten en hulpmiddelen om een oplossing vraagt. Volgens dr. Werner worden teveel patiën ten in hun ziektebesef gesteund door de eeuwige slikmanie. Hij zei dat hier een geweldig terrein braak ligt voor gezond heidsopvoeding en- voorlichting, een ter rein dat veel belangrijker is dan dat van de sexuele voorlichting en opvoeding. Volgens dr. Werner kan men zich afvra gen of onze gezondheidszorg wel zo goed is als een-derde van de dienstplichtigen wordt afgekeurd. Het aantrappen van een bromfiets schijnt voor vele jongeren nog de enige lichaamsbeweging te zijn, zei hij. Hij meent dat men miljoenen kan bespa ren op het overbodige geneesmiddelenge- bruik en dat een deel van dit geld zou moeten worden besteed aan het bevorde ren van meer lichaamsbeweging voor de bevolking. In Stadskanaal staan wat Nederland be treft de eerste plastic woningen. Het be treft hier een blok van vier prototypen. Het systeem kan worden gebruikt voor alle gangbare woningtypen en voor kan toor- en fabrieksbouw. De woningen ver gen vrijwel geen onderhoud, zijn geluid- dicht, brandvrij en warmte-isilerend. Zon der paalfundering kosten zij ongeveer ƒ40.000,- bij een serie van 10 of 12 wo ningen, exclusief de grond. liefst een grote politieke partij zien, wel ke niet volgens liberaal of socialistisch beginsel is opgezet, maar een positie in neemt „iets links van het huidige mid den". De heer Gielen is van mening dat er vóór de Kamerverkiezingen van 1971 „een duidelijke lijn" moet zijn. Zevenendertig werkgroepen uit een to taal van 181 werkgroepen uit de K.V.P. hebben zich uitgesproken voor een stre ven naar een stembusakkoord. Dit blijkt uit het verzamelrapport van de K.V.P.- werkgroepen over vier vragen, welke be trekking hebben op de politieke sa menwerking. Deze vragen komen in de K.V.P.-partijraad op 8 en 9 december aan de orde. De vraag of partijvorming op basis van christelijke inspiratie wenselijk is wordt door het merendeel van de werkgroep beantwoord overeenkomstig het prae-ad- vies van de meerdeheid van het partij bestuur, dat van oordeel is dat partij vorming op basis van een christelijke visie juist in deze tijd wenselijk is. De meerderheid verwerpt de gedachte van ont-ideologisering van de partij. De meerderheid van de werkgroepen pleit voor een partijvorming op een al gemeen christelijke grondslag, welk stand punt in meerderheid ook wordt ingeno men door het partijbestuur. Deze meer derheid stemt in met deconfessionalise ring, „voorzover hiermee bedoeld wordt de partij te zuiveren van alle elementen die een bepaalde kerkgebondenheid sug geren". Overeenkomstig het oordeel van de meerderheid van het partijbestuur stem men ook de meeste werkgroepen in met het standpunt, dat gekozen moet worden voor een samenwerking of federatie van A.R.P. en C.H.U., zolang een algemeen christelijke partij nog niet te verwezen lijken is. Bij het vraagstuk van het stembus akkoord wordt in het verzamelrapport in meerderheid aangehaakt bij het stand punt van het partijbestuur dat zo moge lijk een voorkeur moet worden uitgespro ken voor een politieke samenwerking. Voor het uitspreken van een voorkeur is 23 percent; voor het zo mogelijk uitspreken van een voorkeur 37 percent; voor het stre ven naar een stembusakkoord verklaart zich 20,5 percent en tegen een stembus akkoord is 16,8 percent. Van de deelnemers aan de werkgroepen gaf 2,7 percent ant woord. UTRECHT. De Utrechtse politie gaat streng optreden tegen automobilis ten die op de pas voor het verkeer geopen de Kardinaal de Jongweg naar de nieuwe wijk Overvecht harder rijden dan 80 ki lometer. Als dat wordt geconstateerd, zal de auto in beslag worden genomen. Op 15 november werd de weg voor het verkeer opengesteld. Sindsdien heeft de politie geconstateerd dat automobilisten er vaak 100 kilometer rijden. ROTTERDAM Het Nederlandse mo torschip „Wonogiri" van de Koninklijke -ui ap ui Ijaaq pAo[q asuiepjaijoy dische Oceaan de gehele uit 27 koppen bestaande bemanning van het Liberiaan se schip „California Sun" uit zee gered. Het Liberiaanse schip was na een ont ploffing in de machinekamer geheel uit gebrand. ADVERTENTIE De Kuyper is er in geslaagd de zon in een fles te vangen. Bessen De Kuyper, gemaakt van zonrijpe bessen. En let wel Bessen De Kuyper nog steeds in de héleliter-fles. HIK DEN HAAG De afvalstoffen, die Duitse industrieën voor de Nederlandse kust In de Noordzee gaan lozen, zullen de visserij niet deren. Integendeel, er zit voor die bedrijfstak een verbetering in, zo verklaart het ministerie van Land bouw en Visserij. De zwavelzuren waar het hier om gaat komen nu nog via de Rijn in het IJssel- meer en in onze kustwateren. Via het kustwater dringt het verontreinigde wa ter door tot Den Helder en zelfs in de Waddenzee zijn er sporen van gevonden. Het is daar via de Noordzee gekomen en niet via het IJsselmeer, omdat het IJssel- meerwater een sterk reinigend vermogen heeft. Het verdunde zwavelzuur, dat voortaan door schepen geloosd zal worden, heeft geen schadelijke gevolgen, zo verzekert het ministerie. Alleen van het ook vrij komende ijzer zou men wat last kunnen hebben. Daarom is voorgeschreven dat de lozing ten minste tien mijl uit de kust moet geschieden. Op die afstand bevindt zich in de Noordzeebodem een diepe sleuf welke van het Kanaal naar het noorden loopt. IJzer kan overigens een gunstig ef fect hebben op de groei van bepaalde planktondiertjes, waarmee vissen zich voeden. STIPHOUT. Met een zware ijzeren staaf is vrijdag omstreeks zes uur de ge meentebode van de gemeente Stiphout, de heer M. Giebels, neergeslagen. Hij was met een tas met ruim 1000.-, huren van gemeentewoningen, onderweg van het ge meentehuis naar zijn woning. De aanval ler kreeg de tas niet te pakken, want een voorbijgangster, die de overval zag, sloeg alarm, waardoor de aanvaller op de vlucht sloeg. De rijkspolitie zoekt naar hem met speurhonden. De bode, die vrij ernstig gewond is, werd naar een ziekenhuis in Helmond overgebracht. Het rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater zal controleren of het lozen van afvalwater inderdaad op de voorge schreven afstand van de kust geschiedt. Aan boord worden de verdunde zuren eerst nog verder verdund met zeewater. Daarna worden ze geloosd in het schroef- water, zodat ze snel met het zeewater vermengd worden. DEN HAAG. Burgemeester Kolf schoten heeft in de gemeenteraad cri- tiek geoefend op het regeringsbeleid in zake de verplaatsing van rijksdiensten uit Den Haag naar elders. „Het gemeentebestuur werd begin ok tober overvallen en onaangenaam ver rast door het bericht dat het Algemeen Burgelij k Pensioenfonds zou worden ver plaatst", zei hij. „De gebrekkige en stun telige gang van zaken was precies het te genovergestelde van wat Den Haag had mogen verwachten in de bestaande ver trouwenssfeer tussen de gemeente en het rijk. Gebleken is dat de regering zich nauwelijks rekenschap heeft gegeven van het kettingeffect van de verplaatsing van rijksdiensten op de werkgelegenheid en de economie van Den Haag. Een winst punt was volgens de burgemeester, dat de regering heeft meegedeeld dat de po sitie van Den Haag als regeringscentrum in geen enkel opzicht zol worden aange tast en dat nieuwe vormen van samen werking tussen het rijk en de gemeente zullen worden ontwikkeld. Het rijk hand haaft de plannen voor de bouw van rijks kantoren. Volgend jaar zal worden be gonnen met de bouw van een nieuw paleis van justitie in het Bezuidenhout. Er zal een nieuwe gevangenis aan de Van Alke- madelaan worden gebouwd en er zal worden begonnen aan een nieuw gebouw voor het ministerie van Financiën op de hoek van het Korte Voorhout en de Prin- sessegracht. Door stroom gedood. In Tiel is het 14- jarige meisje M. R. Septer om het le ven gekomen, toen zij een bureaulamp vastpakte welke door een defect onder spanning stond. Rosa van 't Woud, de jonge vrouw van de stuurman van de „Jozina" kan weer lachen. Zij hoorde bij haar schoonouders in Waddinxveen het heuglijke nieuws dat Nigeria de be manning van de „Jozina" had vrij gelaten. Uiteraard heerste er gisteravond in de gezinnen van de Nederlandse beman ningsleden grote vreugde. Mevrouw Plan- tinga in Heerenveen, de echtgenote van de gezagvoerder, hoorde het nieuws van een buurvrouw die het heuglijke bericht via de radio had vernomen. Mevrouw Plantinga is dankbaar voor het medeleven dat zij heeft ondervonden. KOOTWIJK. In een ziekenhuis in Utrecht overleed de 51-jarige L. Koe- yer uit Kootwijkerbroek nadat hij met zijn bromfiets in botsing was gekomen met een kalf dat op de rijweg liep. EINDHOVEN. Doordat zijn auto slip te en omsloeg is de 35-jarige K. Bos man uit Eindhoven om het leven geko men. DELDEN. De 49-jarige G. H. A. Oude Blenke is door een auto aangereden en daarna nog door twee achteropko mende auto's overreden. Hij was op slag dood. ROTTERDAM. In een ziekenhuis is de 81-jarige M. Herman overleden na dat hij was aangereden door een auto, waarbij hij een verbrijzeld been en hoofdwonden opliep. BLIJHAM. De 64-jarige landarbeider B. Kruize uit Wedde is om het leven geko men, toen hij met zijn bromfiets tegen het portier van een langs de weg staan de auto reed, dat juist geopend werd. ELST. De 59-jarige J. van Loon die door onbekende oorzaak met zijn bromfiets ten val kwam, is overreden door een auto en dodelijk gewond. Op zwarte lijst. De Libanese autoriteiten hebben het Nederlandse schip „Fedala" dat in de haven van Beiroet wilde me ren bevolen de haven te verlaten, om dat dit schip op een twaalf jaar gele den opgestelde „zwarte lijst" staat, om dat het toen een Israëlische haven had aangedaan. De „Fedala" is nu naar Fa- magusta op Cyprus gevaren. I Autodiefstal. De Haagse politie heeft twee Noren aangehouden, die ervan worden verdacht in Europa op grote schaal autodiefstallen te hebben ge pleegd. En van de twee Noren is zo wel in Zweden als in Zwitserland uit een gevangenis ontsnapt. Hij moet nog een straf in Italië ondergaan. Hij wordt door de Zweedse politie gezocht we gens diefstal van sieraden ter waarde van 20.000. Brief per steen. Bij de zaakgelastigde van Nigeria is 's nachts een brief be zorgd aan een steen, welke door een ruit van de ambtswoning aan de Be- noordenhoutseweg in Den Haag werd gegooid. Op het briefje stond, dat „Pro vo Den Haag vrijspraak eist". Kenne lijk sloeg dit op de veroordeling in Ni- geria vdh de opvarenden van de kust vaarder „Jozina". Voor school in Chili. Voor de uitbreiding van een middelbare r.k. jongensschool in San Bernardo (Chili) zal Nederland 114.000 bijdragen. De school zal wor den uitgebreid met een projectiezaal, een biologiezaal, een theoriezaal, een een laboratorium voor natuur- en schei kunde en een handenarbeidwerkplaats. Waarnemend burgemeester. De commissa ris der koningin in Noord-Holland heeft de heer J. N. Stuifbergen, burgemees ter van Bovenkarspel, aangewezen als waarnemend burgemeester van Groote broek. Dit besluit houdt verband met het plan tot gemeentelijke herindeling van West-Friesland. ADVERTENTIE GROTE HOUTSTRAAT 86 - HAARLEM TEL. 10371 Speciaalzaak sinds 1883 ADVERTENTIE «WIOINIINDSIia* Grote Houtstraat 181 Haarlem. Telef. 14444 W\AAAIWW\AAA/WWWWWWWtA<MAA/WWVVWWWWWWWWWtARAA tWIlWWWWWWWVWWWVWVWWVWWWWVWVWWWVVVVM Het KNMI deelt mee: Een gebied van hoge luchtdruk strekt zich uit van de Brit se eilanden over óns land tot boven de Balkan, \fgelopen nacht daalde de tem peratuur op vele plaatsen tot min 5 gra den. Depressies trekken met een wijde boog om West-Europa heen naar het noor den en beïnvloeden het weer in onze om geving niet. Het gebied van hoge lucht druk zal zich zondag ten oosten van onj land bevinden, zodat de wind uit zuid oostelijke tot zuidelijke richting gaat waaien. Er komen enkele wolkenvelden mee maar in het algemeen zal het weer toch een vrij zonnig karakter houden. In de nacht en ochtend moet opnieuw op lichte vorst gerekend worden. WKERRAPPORTEN ADVERTENTIE gebraden halve kip; royaal garnituur, fruitmix 4.95 geen zaalhuur! port-sherry-vermouth 0.85 Vraag de folder menusuggeslies diners 15pers.en meerv.a.6.50 HOTEt-CAFE-RESTAURANT 40 meter boven de zee Wijk aan Zee 02517-322 SPECIALITEITENRESTAURANT Bilderdijkstraat hoek Kwakersplein A^M-Wss^2^317^^^ Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelgroep Centrum met „Slippers", blij spel van Alan Ayckboum. Regie: Walter Kous. Zondag, 20 u.: Toneelgroep Cen trum met „Volpone", komedie van Ben Jonson. Regie: Guus Hermus. Maandag, 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Mi micry", blijspel van Roger O. Hirson. Regie: Jules Rooyaards. Minervatheater (Heemstede), maandag, 20.15 u.: Solotoneel door Tob de Bordes voor de Heemsteedse Kunstkring. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Een jonge wereld", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Operatie Bosporus", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „De slag om Bas- togne", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „The War Wagon", 14 j. Van daag, 23.30 u.: Het geheim van de vijf graven", 18 j. Zondag, 11 u.: „Gravin Mariza", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het Zevende Zegel", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 14.30 u.: „Merlin de tovenaar", a.l.; vandaag en zondag 20.15 u.: „The Double Man", 14 j. Maandag geen voorstelling. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Zondag, 11 u.: „Furie en gratie der dieren",a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vreemde nei gingen", 18 j. Studio, 14.15 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „La Collectionneuse", 18 j. Zondag, 11 u.: „Onsterfelijk Griekenland", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal en Vleeshal (Gr. Markt): „Kin deren kijken naar kinderen", een tentoon stelling van zelf gemaakte boeken en kijkdozen door de schooljeugd. Dagelijks van 10-17 en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Tevens op vrijdag- en zater dagavond van 19.30-21.30 uur. Tot en met 26 november. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks behalve maan dag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Tot en met 26 november expositie van werk van de Franse schilder Michel Macréau. Da gelijks van 11-17 uur. Zondags van 13-17 ssa&se Maximum- en minimum temperaturen binnen- an buitenland u V e# Cel uur en woensdags ook van 20-22 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 uur. Op zon- eri feest dagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal seweg 158): Jaarlijkse Kunstmarkt. Dage lijks van 14-17 uur. Tot 3 december. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van foto's van Cees van der Meulen. Zaterdag en zondag van 14-16 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag, 20 u., Optreden van Leo Nelissen. Jeugdhuis Deining (Ripperdastraat), van daag 10-22 u. en zondag 13-18 u.: Vogel tentoonstelling „De gekleurde zanger". Concertgebouw, vandaag, 20 u.: Concert door de Haarlemse Harmonie Kapel o.l.v. J. Groot. Zondag, 918 u.: Expositie en ruilbeurs van de Ned. Ver. „De Verzame laar". Hildebrandzaal (Smedestraat), zondag, 20 u.: Dansavond m.m.v. „Haerlem Quin tet". Bilderdijkzaal van rest. Brinkmann Grote Markt), maandag, 20 u.: Lezing met filmbeelden over „Duin, strand, vo gels en planten", door H. Vader en P. C. van Spanje. ZATERDAG 18 NOVEMBER City, 20 u.: „Battle of the Bulge". Stadsschouwburg, 20 u.: „De schaamte lozen". ZONDAG 19 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Elvis' love in Las Ve gas"; 20 u.: „Battle of the Bulge". Stadsschouwburg, 15 u.: „De vierpotige kameraad"; 20 u.: „De schaamtelozen". MAANDAG 20 NOVEMBER City, 20 u.: „Battle of the Bulge". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Expositie schilderijen van Dick Ket. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 14 tot 17 u. en duurt tot en met 27 november. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 18 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Fi nale in Berlijn"; 23.30 u.: „Noem 't maar liefde" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sartana de schrik van Texas". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Jeroen ten Berge: schilderijen en reliëfs en van Jan van Wens veen: litho's en etsen; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZONDAG 19 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Maciste, gladiator van Rome"; 16.30, 19 en 21.15 u.' „Finale in Berlijn." Luxor Theater, 14.15 u.: „Scaramouche"; 16.30 u.: Sartana de schrik van Texas' 19 en 21.15 u.: „Verdorven liefde". MAANDAG 20 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Alfie, de verleidster". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Verdor ven liefde". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Ex positie wandkleden en keramiek. Geopend van 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarao Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt z mist nno onbewolkt no licht bew. mist zw verand. 10 9 9 9 9 onbewolkt windstil 10 onbewolkt o onbewolkt ono zwaar bew. regen zwaar bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt mist mist licht bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt mist motregen geheel bew. regen onbewolkt geheel bew. mist half bew. geheel bew. regen mist geheel bew. geheel bew. n verand. o no ono ono o nw wzw no ono windstil windstil windstil zo windstil zw nnw windstil ono windstil o ozo 8 7 3 5 5 8 12 8 9 8 8 15 13 20 8 8 4 6 9 15 9 7 14 22 22 18 11 23 13 -1 -1 1 -3 -4 -6 0 -4 0' 2 1 6 3 0 -2 -1 -2 4 12 8 14 0 -4 1 3 6 10 -4 3 -2 2 13 17 6 17 10 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0.4 0 0 0 0 0 0 0 0 0.4 0 0 0 0 0 1 1 3 0 o.l 0 0 0 5 6 0 02. Zondag 19 november Zon op 8.06 uur; onder 16.44 Maan op 17.34 uur; onder 10.52 Maandag 20 november Zon op 8.07 uur; onder 16.43 Maan op 18.23 uur; onder 11.53 uur. uur. uur. uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier 17 november 5.25 uur. 25 november 1.23 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 18 november Hoog water 4.11 uur en 16.21 uur. Laag water 0.00 uur en 12.17 uur. Zondag 19 november Hoog water 4.44 uur en 16.53 uur. Laag water 0.33 uur en 12.47 uur. Maandag 20 november Hoog water 5.15 uur en 17.27 uur. Laag water 1.03 uur en 13.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2