VAN DAG TOT DAG Amerika laat Yvonne Paul niet toe President Johnson op persconferentie: „Voorlopig geen Amerikaanse troepentoename in Vietnam" Surveyor-VI maakte sprong op de maan BEDRIJFSLEIDER DAMESCONFECTIE Man die op in Panama Britse ombudsman stelt teleur Müller lijkt vrijgelaten, commentaar op actuele zaken Heerlijk avondje op Schiphol Vader van Debray: „Veroordeling in Bolivië van Regis is grote blunder" Kampcommandant gearresteerd Verzoek afgewezen Gevaarlijke harem Proces in Essen tegen oud-SS'ers Schotse nationaliste Nederland steunt Portugal in VN-Assemblee Levenslang geëist in Atheens proces telegrammen ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 3 Zwitsers vliegtuig in Algerije tot landen gedwongen SPECIAALZAAK TE ALKMAAR N.V. STOUTENBEEK Indische sergeant Staakt het vuren (Van onze correspondent) LONDEN. De Engelsen, die nu een half jaar ervaring met hun ombudsman hebben opgedaan, zullen hem waarschijnlijk wel voor een zacht prijsje willen overdoen aan Nederland, dat van plan is het Britse voorbeeld te volgen. De moeilijkheid is namelijk dat de bevoegdheden van de Britse ombudsman zo beperkt zijn, dat hij in de praktijk zeer weinig kan uitrichten. The Times noemde hem dan ook spottend „om- budsmuis"! Het Britse besluit om een ombudsman aan te stellen droeg een halfslachtig karakter omdat niet mocht worden getornd aan de taak van het Britse parlement de uitvoerende organen scherp in de gaten te houden. Maar aan het alziend oog van het Lagerhuis mankeert nog wel het één en ander. Minimaal Vandas arriveerde de milddadigste bis «chop uit de geschiedenis, Sint Nicolaas, in velerlei gedaanten en op de meest uit eenlopende manieren in Nederland. Maar de gedaante waaronder hij vanavond in •en paar Nederlandse gezinnen binnen komt onzichtbaar, maar met levens grote en levende geschenken slaat alle records van sinterklaasvreugde: treuren de vrouwen krijgen hun mannen terug, van wié zij gevreesd hadden dat zij tien jaar lang in Afrika gevangen zouden blij ven. De vrijlating van de vijf opvarenden van de „Jozina", de kustvaarder die door de Nigeriaanse regering in beslag werd genomen wegens wapensmokkelarij, is volkomen onverwacht en bijna ongelofe lijk. Een dergelijke afloop van het hache lijke, kwalijke avontuur had de grootste optimist niet durven hopen, vooral omdat men te doen had met de regering van een land dat zich in de netelige situatie van een gevaarlijke rebellie bevindt een regering bovendien die nu eenmaal te genover het blanke Westen niet bepaald overloopt van respect en dankbaarheid. Men kan zich ook in een dergelijke re gering vergissen. Of er heimelijke argu menten zijn gebruikt die niet met huma niteit te maken hebben, maar eerder eco nomisch van belang bleken, is moeilijk na te gaan. Wel staat vast, dat de Nigeriaan- l se regering door deze geste de openbare mening hier te lande enorm voor zich heeft ingenomen. En dat is eigenlijk be langrijker dan de vraag, op welke manier precies de diplomatieke gedachtenwisse- ling tussen Nederland en Nigeria zich heeft voltrokken en welke overwegingen de doorslag hebben gegeven. De „zwarte Pieten" van Nigeria hebben ditmaal de goedgeefsheid van Sinterklaas weten te overtreffen. Het zal een heerlijk avondje worden, daar op Schiphol. (Van onze correspondent) PARIJS Voor de ouders van de jon ge Franse filosoof Regis Debray kwam diens veroordeling door de Boliviaanse rechtbank tot dertig jaar gevangenisstraf, gisteren nauwelijks als een verrassing. De moeder van Regis, die de conserva tieven in de Parijse gemeenteraad verte genwoordigt, had enkele weken geleden al te kennen gegeven dat haar zoon een ho ge straf wel niet zou ontlopen. Als Regis Debray zijn straf geheel zou moeten uit zitten, zal hij 57 jaar oud zijn wanneer hij eindelijk uit de Boliviaanse gevange nis wordt ontslagen. Debray's vader die een bekende advo caat is noemde gisteren in Parijs de uit spraak van het Boliviaanse tribunaal een monumentale gerechtelijke blunder. Debray zal zijn straf vermoedelijk moe ten uitzitten in een klein militair fort op de grens van Bolivië en Paraguay. De bewaking zou door militairen van beide landen worden verzorgd. MüNCHEN (AP) Het Beierse minis terie van Justitie heeft de arrestatie be kend gemaakt van oud ss-kapitein Anton Ganz (68 jaar) die in de tweede wereldoor log aan het hoofd heeft gestaan van twee concentratiekampen in Oostenrijk. Het ministerie zegt dat Ganz zal wor den vervolgd op beschuldiging van mede plichtigheid aan de dood van talloze kamp bewoners. In de kampen zijn vele gevan genen doodgemarteld. Ganz was chef van de kampen in Wie ner Neustadt en Ebensee tussen midden 1943 en het einde van de oorlog. DEN HAAG. Yvonne Paul, die reeds vele weken lang op Schiphol bivakkeert in de hoop alsnog tot de Verenigde Sta ten te worden toegelaten, zal haar wens niet in vervulling zien gaan. De Amerikaanse ambassade in Den Haag verstrekte gisteravond de volgen de mededeling: „Mejuffrouw Yvonne Paul, een Nederlands staatsburgeres, die in april van dit jaar uit de Verenigde Staten werd gedeporteerd, heeft de me dedeling ontvangen dat haar aanvrage voor een hernieuwd verzoek tot toelating na ampele overweging door de afdeling immigratie van het Amerikaanse mini sterie van Justitie niet kan worden inge willigd. In dit verband zij er op gewezen dat mej. Paul na haar eerste uitwijzing in april 1967 een aanvraag voor een her nieuwd verzoek tot toelating heeft inge diend. Dit verzoek werd afgewezen. Des ondanks slaagde zij er in omstreeks 26 mei 1967 de Verenigde Staten op onwetti ge wijze binnen te komen, zonder te be schikken over een visum of een ander geldig document. Zij werd aangehouden en in oktober 1967 voor de tweede keer uitgewezen", aldus de mededeling van de Amerikaanse ambassade. Yvonne Paul was door deze afwijzing volkomen overstuur. Het duurde bijna twee uur voor zij haar emotie meester was. Om tien uur gisteravond verscheen zij weer in de vertrekhal en nam haar oude plaatsje op de bank in. Zij blijft er zitten en niemand kan haar daar van af brengen, want in haar gedachtengang is geen andere oplossing aanvaardbaar dan terugkeer naar de Verenigde Staten. **<wwww'^>vWWWWWWlfWWIWMWtWUWWWWWW' ISTANBUL (Reuter) Werklieden, die bezig zijn met de restauratie van de harem van het Topkapi-paleis in Istanbul, dat thans als museum dienst doet, hebben de onthoofde skeletten opgegraven van drie mannen en twee vrouwen en een gouden muntstuk met de datum van hun terechtstelling: 1816. Sinds het begin van de restauratiewerk zaamheden, aan het einde van het vorige decennium, zijn er in het geheel achttien skeletten gevonden. ALGIERS (Reuter). Algerijnse Mig- straaljagers hebben een Zwitsers lijn- vliegtuig met honderd inzittenden ge dwongen tot een landing op het vliegveld van Algiers. Een woordvoerder van de Zwitserse ambassade zei dat het toestel een chartervlucht maakte met 91 pas sagiers van Johannesburg naar Bazel, waar het vliegtuig gistermiddag om vier uur had moeten aankomen. De Algerijnen gaven de gezagvoerder omstreeks middernacht verlof de vlucht voort te zetten. WASHINGTON (Reuter, AP en AFP). President Johnson heeft gisteren verklaard dat de militaire bevelhebber in Vietnam generaal Westmoreland geen toeneming voor ziet van de 525.000 manschappen die al voor Vietnam zijn bestemd. Johnsons antwoord op een vraag tijdens een persconferentie besteedde geen aandacht aan de berichten dat generaal Westmoreland weliswaar geen extra troepen heeft gevraagd maar de reeds toegezegde troepen wel eerder wil inzetten. Johnson zei voorts te menen dat sta- PASADENA (Reuter en AP) De Ame rikaanse Surveyor-VI heeft een „sprong" op de maan gemaakt. Het is daarmee het eerste ruimtevaartuig dat weer van de maan is opgestegen. Met deze sprong, die 6,5 seconden duur den duurde, wilden de technici van het Apollo-maanproject, meer te weten komen over de mate van vastheid van de maan- bodem, waarvan eens raketten langs ra diografische weg moeten worden gelan ceerd voor de terugkeer naar de aarde van een ruimtevoertuig. Raketten gaven de „Surveyor" de nodige energie voor de sprong. Het maanschip weegt op aarde 270 kilo en op de maan ongeveer 45. Na de sprong zal de Surveyor in zijn nieuwe positie weer foto's van de maan kunnen maken. Deze foto's en die, welke al genomen zijn, zullen een stereoscopisch beeld van het maanlandschap geven. ADVERTENTIE Voor onze moderne vragen wij een Deze geheel zelfstandige, zeer goed gesaiariëerde levenspositie met grote toekomstmogelijkheden zou den wij graag in handen zien van een beschaafde dame tussen 35—40 jaar met ervaring in de confectie- branche en leidinggevende capaciteiten. Gegadigden voor deze interessante functie gelieven hun sollici tatie, welke onder uiterste discretie wordt behandeld, te richten aan DIRECTIE POSTBUS 70 BEVERWIJK king van de Amerikaanse bombarde menten op Noord-Vietnam alleen niet voldoende zal zijn om de Noordvietna- mezen tot onderhandelen te bewegen. De Amerikaanse president ging diep gaand in op de critiek die op hem wordt geleverd. „Een president leert met cri tiek te leven. Belangrijk voor een man op deze post is te zoeken naar de juiste antwoorden". Hij zei dat al zijn 35 voor gangers aan critiek hadden blootgestaan: „Er is echter verschil tussen opbouwen de critiek, geschiet in het wilde weg en pogingen om de wet in eigen hand te nemen". Johnson vroeg de Amerikanen opnieuw geduld te oefenen: „Amerikanen willen altijd of dat nu een oorlog, een ver kiezing of een voetbalwedstrijd is snel een uitslag hebben". Amerikaanse jachtbommenwerpers heb ben gisteren een vliegveld aangevallen op anderhalve kilometer van het centrum van Hanoi. Het Noordvietnamese pers bureau meldde dat bommen en raketten zijn gevallen in de woonwijken van Ha noi, in hoofdzaak in de ambassadewijk, waar de Indische sergeant Mangal Tsjand van de Internationale Controlecommissie werd gedood en een andere Indische mili tair werd gewond. Noord-Vietnam maakt ook het neerschieten van zer Amerikaan se vliegtuigen bekend. Bij de gevechten in Zuid-Vietnam ont moetten de Amerikanen zware tegenstand bij de verovering van een heuvel bij Dak To, de afgelopen dagen het toneel van ESSEN (AP en DPA) In de Westduit- se stad Essen is een proces begonnen te gen drie voormalige SS-officieren, die worden beschuldigd van moord op 155 en poging tot moord op zeven gevangenen van het concentratiekamp Mittelbau. Mittelbau ligt in dat deel van het Harz- gebergte dat nu tot Oost-Duitsland be hoort. In 1945 bevonden zich daar meer dan 42.000 gevangenen, die werkzaam waren bij de produktie van V-wapens en lucht- afweerraketten. De beklaagden zijn een 59-jarige bedien de, Helmut Bischoff uit Hamburg, de 62- jarige Erwin Busta, een metselaar uit München. en een 54-jarige elektricien uit Bottrop, Ernst Sander. Bisschoff is na de oorlog in de Sovjet- Unie wegens oorlogsmisdaden tot 25 jaar dwangarbeid veroordeeld. Hij kreeg in 1955 amnestie en werd op vrije voeten ge steld. Verwacht wordt dat het proces een jaar zal duren. Tot nu toe zijn ongeveer tweehonderd getuigen opgeroepen. In de Westduitse Bondsdag is bekend gemaakt dat de Westduitse regering geen mogelijkheid ziet Duitse oorlogsmisdadi gers, die in Italië en Nederland straffen uitzitten, op vrije voeten gesteld te krij gen. Staatssecretaris Gerhard Jahn deelde de Bondsdag mee, dat de Westduitse re gering over deze zaak met beide landen overleg heeft gepleegd, maar dat met de openbare mening in deze landen over even tuele amnestieverlening door de regerin gen van die landen, rekening gehouden moet worden. felle mortierbarrages door Noordvietna- mezen. De heuvel is de hoogste in een reeks nabij de Cambodjaanse grens. Se dert begin deze maand vechten tiendui zend Amerikanen bij de heuvel. In Sai gon is bekendgemaakt dat de afgelopen dagen 706 tegenstanders zijn gedood tegen 115 Amerikanen. De Vietcong heeft een staakt het vu ren aangekondigd van drie dagen, zowel tijdens Kerstmis als nieuwjaar, en van zeven dagen ter gelegenheid van het Chi nese nieuwjaar in februari. De militaire organisatie van het Zuidvietnamese be vrijdingsfront maakte dit vandaag via de radio bekend. Het kerstbestand gaat in op 23 decem ber en is van kracht tot de 26ste 's nachts. Amerikaanse functionarissen in Washin- ton achtten het „hoogst onwaarschijnlijk" dat de Verenigde Staten en hun bondge noten akkoord zullen gaan met bestands perioden van drie dagen of langer. Naar hun mening is er aan deze zijde geen be reidheid daartoe, tenzij de tegenstander tot enige matigende handelingen over wil gaan. „Noord-Vietnam heeft uit vorige bestandsperioden alleen maar geprofi teerd om zijn strijdkrachten en de Viet cong te bevoorraden", zo verklaarden zij. Vierhonderd, aanhangers vergezel den de Schotse nationaliste me vrouw Winifred Ewing tijdens haar reis naar Londen, waar zij haar zetel in het parlement zou innemen. PANAMA (AP, Reuter en AFP). Francis Willard Keith, van wie werd aan genomen dat hij de oud-Gestapochef NEW YORK (Reuter en AFP). De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft met 82 tegen zeven stemmen bij 21 onthoudingen een resolutie aange nomen, waarin de Veiligheidsraad wordt aanbevolen sancties tegen Portugal te ge lasten om dat land te dwingen zijn Afri kaanse gebieden (Angola, Mozambique en Portugees Guinea) onafhankelijkheid te verlenen. Er wordt een beroep op alle landen ge daan de diplomatieke betrekkingen met Portugal te verbreken en de handel te boycotten. 'Nederland, de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Australië, Portugal, Zuid-Afri- ka en Spanje stemden tegen de resolutie die was ingediend door Afrikaanse en Aziatische landen. Alle landen en in de eerste plaats Portugals bondgenoten in de NAVO wordt gevraagd de verkoop vart wapens en materiaal voor de vervaardiging van wapens te voorkomen en alle hulp die Portugal in staat stelt de „onderdruk king" voort te zetten, te staken. De Veiligheidsraad heeft zich steeds verzet tegen het nemen van maatregelen tegen Portugal. De schandalen, waarbij voor Defensie werkende elektronische firma's de staat vele miljoenen door de neus hebben ge boord zonder dat de departementen dit opmerkten, hebben dat bewezen. Het is daarom niet te verwonderen dat de man, die als hoofd van de rekenkamer deze gang van zaken ontdekte, als de eerste ombudsman werd aangewezen, namelijk Sir Edmund Compton. Sir Edmund is klein van stuk, energiek, opgewekt en heeft pientere straaloogjes. Zijn salaris bedraagt 86.000 gulden en hij beschikt over een team van vijfenveertig mede werkers, later uit te breiden tot ruim zestig. Het hele grapje kost jaarlijks twee miljoen gulden. Maar de ombudsman zal nooit de „oom" van zijn Zweedse evenbeelden (er zijn er sinds 1915 twee, namelijk een ci viele en een militaire) kunnen worden, want met de meeste dingen die de ge wone burger aan het hart gaan mag hij zich eenvoudig niet bemoeien. In de eerste plaats niet met zaken waarvoor men bij de rechter remedie kan zoeken en verder niet voor de dingen waarvoor de ministers niet rechtstreeks verant woordelijk zijn. Daarom is hij geen echte ombudsman (een Zweeds woord voor vertegenwoor diger of afgevaardigde). Zijn officiële titel is „parlementair commissaris voor administratie" en hij is bedoeld als een nieuw, machtig wapen in de handen van de Lagerhuisleden. Deze beschou wen zichzelf terecht als de persoonlijke vertrouwensmannen, niet alleen van hun kiezers, maar van het gehele volk, want iedere burger kan bij conflicten met de overheid te allen tijde de hulp inroepen van „zijn" Lagerhuislid, na melijk van de afgevaardigde van het kiesdistrict waarin hij woont, zonder dat hij op deze behoeft te hebben ge stemd. De parlementsleden trekken dan ook voortdurend ministers aan hun jas je indien een lid van het publiek in de verdrukking dreigt te raken. Het Lager huis ziet zodoende de ombudsman niet als een concurrent maar als een extra hulp wanneer er dieper moet worden gegraven om wanbeheer van de rege ringsadministratie of schrijnend onrecht of machtsmisbruik door liet overheids apparaat veroorzaakt, op te sporen. De benoeming van de ombudsman vormde een onderdeel van de maatre gelen welke thans genomen worden om het Britse parlement, dat zijn greep op vele zaken dreigt te verliezen, effectie ver te maken. Maar na zijn interim rapport over de eerste zes maanden heerst er teleurstelling over de slechts minimale mogelijkheden, die de om budsman bezit. Zijn functie wordt dan ook geldverspilling genoemd. Het be oogde doel, het regeringsapparaat te hu maniseren door bureaucratische wan daden te onthullen, is nog lang niet be reikt en zijn macht om het publiek hier tegen te beschermen is gering. Van de 816 klachten, die Lagerhuisleden aan hem doorgaven, werden 405 van de lijst afgevoerd omdat ze buiten het terrein van Sir Edmund Compton lagen. Welke blunders of domheden ambte naren ook mogen begaan, zolang zij zich aan de regels houden kan de ombuds man hun slachtoffers niet helpen. Het is daarom niet te verwonderen dat bij de 125 gevallen die hij heeft onderzocht er slechts tien voorbeelden van foutief administratief beheer zijn gevonden. De Britse ombudsman is daarom niet veel meer dan een wassen neus en een on toereikend gebaar om tegemoet te ko men aan de algemene ontevredenheid onder de burgerij over de lamentabele manier waarop zij maar al te vaak door officiële instanties wordt bejegend. Klachten uit het publiek kunnen de om budsman pas bereiken wanneer zij door de individuele parlementsleden zijn ge zift. Gewone mensen komen bij Sir Ed mund voor een dichte deur. Maar ge bieden waarop veel klachten voorko men, zoals de volkshuisvesting, onder wijs, ziekenhuiswezen, als ook de po litie en de strijdkrachten, zijn voor de ombudsman taboe. Ook plaatselijke be stuursorganen vallen buiten jurisdictie. Evenmin kan hij op eigen initiatief mis standen trachten op te sporen. Maar als er werkelijk iets ernstigs aan de hand is kan hij iedereen, van de minister tot het jongste klerkje ter verantwoording roepen en daarover rapport aan het par lement en aan 't desbetreffende depar- te ment uitbrengen Hij mag alle depar tementale stukken en notulen zien, maar van staatsgeheimen of kabinetsstukken moet hij afblijven. Gevallen waarmee hij zich mag bezig houden zijn bijvoorbeeld wanneer iemand een landbouwsubsidie wordt ge weigerd, bij vertraging in de terugstor ting van te veel betaalde belasting, wei gering van een bouwvergunning door toedoen van een invloedrijke buurman. Tegenover vele dingen die de afgelopen jaren de algemene woede hebben opge wekt zou ook de ombudsman machteloos hebben gestaan, zoals in het geval van een man die zich ophing nadat de ge meente hem voor onteigening van een stukje grond een habbekrats had aan geboden, terwijl hij het enkele jaren daarvoor voor een grote som had ge kocht, of van een jonge vrouw, die op valse gronden zeven jaar lang in een inrichting voor geesteszieken werd vast gehouden. Vandaar dat de aandrang groot is om gemeentelijke ombudsmannen aan te stellen die zich met normale grieven zouden kunnen bezighouden. In Bristol werkt zo'n ombudsman reeds met groot succes. Hij bemoeit zich vooral met be denkelijke commerciële en andere on gewenste praktijken van sommige win keliers en zakenlieden. Vaak kan hij de zaken via een telefoontje recht zetten. Bovendien werkt zijn aanwezigheid pre ventief op bepaalde wantoestanden. In het parlement zijn destijds stem men opgegaan om in plaats van een aan handen en voeten gebonden ombuds man aan te stellen, het Franse voor beeld van justitiële controle door de „Conseil d'état" te volgen. Want de par lementaire ombudsman heeft het cen trale probleem van de gerechtelijke con trole van het algemeen bestuur nauwe lijks aangeroerd, welke in een werkelij ke democratie als een onontbeerlijke aanvulling van de controle op de uit voerende macht is te beschouwen. Ve len hopen dat de ombudsman-van-de- toekomst met rechterlijke macht zal worden bekleed. Maar ook hij zal wei nig gemeen hebben met het algemene beeld dat men zich van hem als wan delend klachtenboek voor huis-, tuin- of keukengrieven had gevormd Heinrich Muller zou zijn, is gisteravond door de Panamese politie in opdracht van de Panamese minister van Binnen landse Zaken op vrije voeten gesteld. Keith was begin deze week op verzoek van West-Duitsland gearresteerd. Keith zei bij zijn vrijlating„Ik ben nooit in Duitsland geweest. Ik ben geen Duitser. Als ik Duitser was zou ik me er niet voor schamen. Ik ben van Schotse afkomst." Het Engels dat Keith spreekt klinkt dui delijk en goed gearticuleerd. Zijn Spaans is echter bijzonder slecht en vrijwel on verstaanbaar. Het parket van West-Berlijn dat de po gingen voortzet om de ware identiteit vast te stellen van Keith, beschikt niet over de vingerafdrukken van Müller. Dit heeft een woordvoerder van het West duitse ministerie van Justitie bekend. ATHENE (Reuter). In Athene heeft de aanklager in het proces tegen een groep van 31 mensen die worden beschul digd van pogingen om het militaire be wind omver te werpen, levenslang geëist tegen Konstantiinos Philinis, die de leider van de organisatie het „Patriottisch Frontis genoemd. Van deze groep zou componist Mikis Theodorakis deel heb ben uitgemaakt. „Ik wil niet de doodstraf vragen, hoe wel hij het verdient, omdat hij de open bare orde, de veiligheid en het leven van vele Grieken in gevaar heeft gebracht", zei de aanklager. Hij noemde Philinis „een betaalde agent van een grote mo- genheid, die opdrachten kreeg van oos telijke landen". Een van de beklaagden, een vijftig jarige weduwe heeft gezegd dat zij door de veiligheidspolitie tijdens een verhoor is gemarteld. Zoals bekend zal Theodora kis later terecht staan omdat hij ziek is. Varkensvoer. Jagers in het Russische Verre Oosten slachten de Siberische zeehanden met hun kostbare zilverpels bij tienduizenden af om ze als varkens voer te verkopen, zo meldt het Russi sche blad „Komsomolskaja Pravda". Apeschedel. In de woestijn van Fajoem een fossielenrijk gebied ongeveer hon derd kilometer ten zuidwesten van Cairo, heeft een Amerikaanse expedi tie van de universiteit van Yale een versteende schedel gevonden van een aap die ongeveer 28 miljoen jaar gele den moet hebben geleefd. Schadevergoeding. De Israëlische rege ring zal ongeveer 3,5 miljoen gulden vergoeding betalen aan kerkgenoot schappen voor in de juni-oorlog opge lopen schade. Record. Bij de buitenlandse arbeiders die in West-Duitsland kinderbijslag krij gen, staat een Nederlander aan de top. Hij krijgt elke maand voor zijn veer tien kinderen 905 DM. Andere „hoog geplaatste" kinderbijslagtrekkers onder de gastarbeiders zijn een Turk met dertien kinderen en een Italiaan en een Fransman met elk twaalf. Dakloos. 5.000 inwoners van Baubau in Zuid-Celebes zijn vorige week door een hevige brand dakloos geworden. De helft van Baubau werd in de as gelegd. Quarantaine. De Britse regering heeft als nieuwste maatregel in de strijd tegen de rampzalige mond- en klauwzeer- epidemie het vee in heel Engeland en Wales onder quarantaine geplaatst. Mijnongeluk. Vijf mijnwerkers zijn om het leven gekomen in de kolenmijn Ra- sa in Istrië tengevolge van een aard verschuiving. Gendarmes. Het internationale rode kruis zal niet langer deelnemen aan de eva cuatie van de Katangese gendarmes, die in een kamp in Roeanda vast zitten, na te zijn gevlucht uit Kongo, waar ze hebben deelgenomen aan ac ties tegen de regering-Moboetoe onder leiding van de Belg Jean Schramme.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3