SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJ m9Ê i HOOGOVENS IJMUIDEN V RIJKS POSTSPAARBANK RENTE TOT Een machinist greep en kreeg de kans bij Hoogovens Wilt u eenzelfde kans krijgen als die machinist? HOOGOVENS IJMUIDEN Weer vrijwilligers naar Kameroen Maatregelen tegen mond- en klauwzeer gevraagd O WIE WAT ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 Onderscheid Schandvlek 2 Keizer Bejaardenbeleid in Verjonging Haarlemmerhout 1 Bloemendaal r ;i. .- Kees de Jonge - een echte Zeeuw, 42 jaar - heeft gevaren als machinist. En dat beviel hem best. Toen hij ging trouwen werd dat anders. Hij werd machinist aan land. bij 'n chemische industrie in Limburg. Maar die omgeving beviel hem niet. De zee bleef trekken. Omdat De Jonge niet meer op zee z'n brood wilde verdienen, zocht hij een baan aan de kust. Het werd Hoogovens. Eerst algemeen bedrijfsman, toen algemene reserve walsgroepen. „Nu ben ik bedieningsman in de kaliberwalserijen. 't Salaris is er ook niet slechter op geworden. En wat het wonen betreft: eerst dacht ik in Heemskerk een huis te krijgen, maar het werd Alkmaar. En daar heb ik geen spijt van. De Hoogovenbus stopt toevallig voor m'n deur. Ik hoef er maar in te springen om op m n werk te l^omen. Pe sfeer i^r prettig. Jk ,kan 't goed met iedereen vinden. Grote vrijheid en zelfstandigheid, als je je werk maar goed doet. 't Was voor mij als zeeman, een helegok, maar het is goed uitgevallen." Bouw uw toekomst op staat Bouw uw toekomst op staal BB -sirenes Leraren gestraft voor uitlatingen in schoolblad Kort nieuws U vindt het duidelijk omschreven In WAAR'1968 DAGELIJKS VERKRIJGBAAR AAN ONZE BUREAUS ADVERTENTIE Naar aanleiding van het artikel „Plan voor kattendorp" in „Erbij" van zaterdag 11 november graag aandacht voor het vol gende: Wat heerlijk voor die arme zwerf katjes. dat er eindelijk daadwerkelijk iets voor de stumpers gedaan wordt. Ik gun die schreeuwende stinkertjes hun fijne wo ninkjes met ramen, brede vensterban ken en.centrale verwarming van har te! Ik kan des te beter met die egoïstische wezentjes meevoelen, omdat ik zelf ook tot de zwervertjes behoor. Toen mijn man en ik ons anderhalf jaar geleden blijmoedig in het huwelijk stortten en bij familie introkken, werden we al spoe dig verstoten. En sindsdien zijn we nog steeds zwervende. Soms kunnen we enige tijd onderdak vinden bij gewone mensen vrienden. Maar mensenlief, dit is geen le ven; geen dak boven je hoofd te hebben. En dan is er nog een zeker bureau, dat zo enorm met je lot begaan is, dat er geen toestemming wordt verleend wan neer je in vredesnaam dan maar je in trek wil nemen in één kamertje. Dus ga je clandestien zitten; een andere mogelijk heid bestaat niet voor ons, want we heb ben nog geen kinderen waar zouden we ze in 's hemelsnaam moeten laten, wat een geluk dat de pil bestaat! We zijn bovendien samen nog geen vijftig jaar (wat trouwens ook geen snars uitmaakt). En dan steekt het toch wel verschrikke lijk als je een jong stel hoort zeggen „Och, we hadden nog niet zoveel zin, maar we zijn getrouwd, omdat we een flat kre gen aangeboden". Er wordt altijd onderscheid gemaakt. Ook in het kattenverhaal, want zwerf hond j es komen er bijvoorbeeld niet in voor. Ik neem het mevrouw te Boekhorst c.s. niet kwalijk dat ze voor het versto ten dier opkomen. Aan een asiel voor zwerfdieren zou ik ook mijn medewer king kunnen verlenen, maar dure huis jes met centrale verwarming voor kat ten, vind ik werkelijk bespottelijk. En dat in een wereld vol ellende: woningnood, hongersnood, oorlogEr zijn tallozen in dezelfde situatie als wij. Daarom stel ik voor: zwervende wo ningzoekenden aller gemeenten, verenigt u! Misschien vinden we medewerkers en donateurs, die zes gulden per jaar op onze girorekening willen storten, en zijn schoolkinderen bereid lepeltjes en zak doekjes met huismotiefjes te verkopen. We moeten voor onze rechten strijden! W. C. H. GEUTSKENS-VAN DIJK, Haarlem. De heer A. J. Grootegoed Czn. heeft vol komen gelijk, wanneer hij stelt, dat het een schandaal is, dat het huis op de hoek Bloemendaalseweg-Vijverweg zo ver waarloosd wordt. Gezien de argumentaties van het ge meentebestuur zou ik evenwel willen stellen, dat het mij zeer nuttig voorkomt, dat dit gemeentebestuur eens de hand in eigen boezem steékt en de huisves tingsrichtlijnen, zoals deze thans gehan teerd worden, aan een kritisch onder zoek zou onderwerpen en tevens aan passen aan de belangen van zowel verko per als potentieel koper, die in dit geval samen gaan. J. P. WESTERMAN, Bloemendaal. De uitspraak van de strafcommissie I van de KNVB inzake de Ajaxspeler Kei zer vind ik niet zuiver. Deze man is voor vijf wedstrijden onvoorwaardelijk veroor deeld wat inhoudt dat hij geen competi tiewedstrijden mag spelen maar wel in een interlandwedstrijd mag uitkomen. Als deze man niet de man is op de rechte plaats waarom dan wel in een interland wedstrijd. Deze uitspraak is mis. Als de KNVB zo zuiver wil handelen om spelers, ongeacht van welke club zij deel uitmaken, te bestraffen laat men dan deze uitspraak doen door mensen die rechtspraak beoefenen en niet door hen die dit als nevenberoep doen. Ik sta achter deze speler en stel hem I in het gelijk hoger beroep aan te tekenen. Elk mens kan falen in de uitoefening van zijn beroep maar dit is volgens mij een opgeschroefde zaak op hoog niveau. A. J. GROOTEGOED CZN, Bloemendaal. In dez« rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats (Dus geen pseudo niem of initialen De brief moet gesteld zijn ln behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. In uw blad van 10 november komt een verslag voor van de wandeling door de Haarlemmerhout met het doel om ter plaatse een oordeel te vormen over de noodzaak van het kappen van bomen. De wethouder had deze bezichting ter plaatse in uitzicht gesteld op de bijeenkomst in mei met inwoners van Haarlem, die zich niet kunnen verenigen met de wijze waar op de verjonging van een deel van de I Hout in de winter van 1966/'67 was ge beurd, namelijk door het omzagen van al les wat er stond. Een deskundige beweert thans wel, dat alle bomen ziek en slecht waren, doch dit meen ik op goede gron den in twijfel te mogen trekken. Niet alleen, dat ik ter plaatse de gevallen I Met grote verwondering las ik de woor den van burgemeester van Bloemendaal, DR. D. H. Peereboom Voller, bij de ope ning van het bejaardencentrum „Olde- hove" in uw blad van 6 november. Hij zei niets tegen bejaarden te hebben en ver meldde voorts, dat de gemeente bijzonder soepel was in het verlenen van vestigings vergunningen. Over het eerste kan ik niet oordelen, maar over het tweede gedeelte van zijn gezegde wel. Ik heb namelijk een afwij zing ontvangen betreffende uitbreiding van Huize Juliana (bejaardenoord) in 6=vcllicil het pand Adr. Stoopplein 20 in Overveen I bomen heb bezichtigden"veelal Iternge- (gedateerd 2 mei 1967). Ik ben toen in I zonde bomen aantrof, doch ook één der beroep gegaan bij de raad der gemeente boomvellers zei tegen mij, dat het „hard- Bloemendaal en de afwijzing bleef ge- stikke" zonde was. handhaafd na een openbare vergadering Het gemeentebestuur heeft „de wind" (15 juni 1967) met slechts een meerder- mee gehad. De storm met orkaankracht heid van een stem: namelijk negen tegen had enkele van de nog vol in blad staan- aCj stemmen. Een uur lang is hierover de bomen ontworteld en er waren grote gedebatteerd in de raad, terwijl er twee takken afgebroken en afgedraaid. Tal van leden niet aanwezig waren, wier fractie bomen zijn nu met een witte stip ge- wel voor was. De stemming was dan wel- merkt en moeten, als het plan doorgaat, licht anders uitgevallen. I worden geveld. Kunt u begrijpen, dat ik grote ogen De bezichtiging van de te verwijderen opzette toen ik de woorden van de burge- bomen heeft mij geenszins overtuigd van meester las, in het bijzonder: soepel in de noodzaak van het rooien. Vele bomen et verlenen van vestiging? Persoonlijk kunnen mijns inziens zonder enig bezwaar en ik bezig geweest vanaf april tot en blijven staan. Natuurlijk moeten bomen, met september 1967 (getuige eerste ver- die gevaar op gaan leveren gerooid wor- zoek en eerste beroep, alsmede het twee- den, en wel in het bijzonder moet men e beroep bij GS met nihil resultaat). Er die in de gaten houden welke langs open staan genoeg huizen in Bloemendaal leeg, bare wegen staan. Maar bomen, welke maanden zelfs, alleen omdat de vestiging staan op voldoende afstand van de weg daar zo hopeloos moeilijk is, menig huis-|waar men niet mag wandelen en dus SS* a f -v,c.. eigenaar in Bloemendaal moet zijn huis voor een appel of een ei verkopen om maar uit de narigheid te zijn dat het huis M steeds in waarde zakt. Wij hebben in de-1 waaien, ze gemeente een villa willen kopen om Nu was het de bejaarden op hun oude dag zo gezellig mogelijk te maken, hetgeen we geen onmiddellijk gevaar opleveren, late men ongemoeid. Zij blijven wel hangen als zij onverhoopt eens mochten om-1 de storm in oktober vroeg tijdig en hevig en de grond was door de vele regens doorweekt. In Elswoüt la- ner zouden komen te wonen. CH. NOBEL, Haarlem, ADVERTENTIE MMH in het huis in Haarlem al doen. Maar I gen 00k" bomen om en ook elders. Het door gebrek aan ruimte voor recreatie wordt mijns inziens hoog tijd dat men de wilden wij uitbreiden uitsluitend in het argeloze stadsbewoner met borden bij de belang van de bejaarden, daar wijzelf ingangen waarschuwt om tijdens hevige privé verhoudingsgewijs m het huis klei-1 storm zich niet in het bos te begeven. Wij willen de prachtige Hout houden. Dat heeft met sentiment niets te maken. De Hout en andere wandelbossen langs I de duinenrij zijn wandelbossen van on gekende schoonheid en zij, die daar oog voor hebben zoals de schilders van der I Colk, komen in hevig verzet tegen de wijze van het verjongen van de Hout zo als het de laatste keer gegaan is. Dit heeft men bij de herhaalde reorganisa ties in het verleden, waarover telkens weer gesproken wordt, óók niet gedaan, U zit misschien met hetzelfde probleem als indertijd die machinist zekerheid voor de toekomst, promotiekansen in werk dat u ligt, goed loon. Hoogovens biedt mensen die echt willen veel goede kansen in veel soorten werk en uitzicht op een zékere toekomst. Vul onderstaande bon in en stuur hem (in gesloten envelop) aan: Personeelsvoorziening „Buitenhof", Hoogovens IJmuiden. Ik stel prijs op meer informaties over tewerkstelling bij uw bedrijf Naam: Voornaam: WoonDlaats: Huidig beroep: Handtekening: Gehuwd/Ongehuwd in een dergelijk geval volkomen onnodig ongerust maakt, is het volgende van be- aaau 'an®: Wanneer in vredestijd op een an- want anders zouden er geen eeuwen oude I ffre °f ^jdstip dan boven aangege bomen staan, monumenten van goddelij- Saan loeien, dan is dat ke kracht en wijsheid! I fkl een gevolg van storing in de PTT- Daarom, gemeentebestuur, laat ons nu L„a„ waar0P de sirenes zijn aangeslo- het bestaande oude gedeelte. De vernieu- L chuwe dan de stonngs- wers hebben dan de verjongde gedeelten, kil We ke daar°P zorg' v00r Dan kan men over 50 of 100 jaar, als het l m®atregelen om de sirene(s) nieuwe gedeelte groot is, het oude gedeel- tv/wiLT? tot zwijgen te brengen, te eens nader bekijken. Als gevolg van het op eniger tijd worden besloten de noodzakelijk onderhoud zullen er dan „„ISv vredestijd ook te gebruiken toch al tal van bomen zijn verdwenen. V^ng t? waarschuwen of nood- Bovendien is deze methode heilzaam bij ifrS ln dlenst te roepen in verband i-i—I met een vredesramp, dan zal het voorne- het miljoenentekort van de begroting. Daarom, liefhebbers van de Hout, let op uw saeck. De Hout is ons aller bezit en wij hebben het recht de vertegen woordigers, die wij zelf gekozen hebben, te benaderen en wij mogen verwachten, dat zij met onze wensen zullen rekening houden. D. SPAARGAREN JZN, Haarlem. men daartoe tijdig ter algemene kennis worden gebracht. K. H. R. MEINEMA, hoofd Bescher ming Bevolking A. Kring Noord-Hol land D, Haarlem. WILLEMSTAD. Het bestuurscollege van Curagao heeft tegen twee leraren Naar aanleiding van de kranteberich-1van het Peter Stuyvesant-college, een ten over het geloei van een BB-sirene op middelbare school op Curagao disciplinai- zondagavond 15 november wil ik graag het re maatregelen genomen wegens hun uit- volgende opmerken: latingen over verdovende middelen en De BB-sirenes zijn op last van de mi- seksuele omgang. Een der leraren schreef nister van Binnenlandse Zaken in het ka- onder meer: „Als een jongen en een meis der van de bij de wet voorgeschreven Je het verantwoord vinden seksuele om- maatregelen geplaatst. In vredestijd wor- gang te hebben is dat hun goed recht. I den de BB-sirenes uitsluitend op de eerste Maar het moet echt zijn, het meisje moet maandag van de maand (voor zover niet met als prostituée gebruikt worden". Over vallende op een erkende feestdag) van het gebruik van verdovende midddelen precies 12.00 tot 12.02 uur dus geduren- verklaart de leraar: „Dat vind ik volko I de twee minuten beproefd, hétgeen no- men voor je verantwoordelijkheid tegen dig is voor het onderhoud. over jezelf en de maatschappij. Voor Ondanks de vele door PTT getroffen sommige mensen kan het gebruik zinvol voorzieningen om zulks te voorkomen, zijn. Maar ik vind het beslist niet nood- I blijft het kennelijk mogelijk dat als ge- zakelijk. Ik ben er dus niet direct voor volg van een storing in een der vele PTT- maar beslist niet direct tegen" kabels BB-sirenes zonder noodzaak gaan loeien. Teneinde de duur van het ongetwij- I feld irriterende sirenegeloei in zo'n ge-1 val zo kort mogelijk te houden, zijn na- dere technische voorzieningen in voorbe-1 reiding. Om te voorkomen dat men zich Ambassadeur.. De heer J. P. Engels, tot voor kort consul-generaal der Neder landen te Vancouver, wordt ambassa deur in Monrovia. ADVERTENTIE Het cabaret in Nederland Metro in Rotterdam De nieuwe Schoolbenamingen h»t r.ieuwe. 288 pagina's talianda pocket jaarboek - 'ijk geïllustreerd in kleuren SCHIPHOL. Een groep van 14 door de Stichting Nederlandse Vrijwilligers op geleide jeugdige landgenoten zijn van Schiphol naar Kameroen vertrokken. De 12 vrouwelijke en 2 mannelijke vrij willigers reizen via Parijs Zij blijven 2 jr. in Afrika. De groep vormt het tweede team dat de eerste groep Nederlandse vrijwilligers, die eind 1963 naar West-Ka meroen vloog, opvolgt. De jongelui, die onder leiding staan van drs. J. Sneep, zetten het werk van het vorige team voort. Dit bestaat onder meer uit het geven van huishoudkundige voor lichting, lees- en schrij flessen aan onge letterde volwassenen en tuinbouwkundige voorlichting, door heel West-Kameroen. Als assistent-teamleidster zal van 1 de cember af rnej. T. Bolland optreden, die zelf als vrijwilligster in Kameroen heeft gewerkt. UTRECHT. Het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees heeft besloten, er bij de betrokken instanties met klem op aan te dringen, ogenblikke lijk maatregelen te nemen tegen het bin nenkomen van mond- en klauwzeer in Nederland. Deze ziekte heerst niet alleen in Enge land (waaruit, zoals bekend, de import is verboden), maar er hebben zich ook enkele gevallen voorgedaan in West- Duitsland, niet ver van de Nederlandse grens. In Duitsland worden besmette var kens- en rundveestapels afgeslacht en men past er ook inentingen toe rond be drijven waar de ziekte is geconstateerd. De Nederlandse veterinaire dienst houdt het verloop van de ziekte nauwkeurig bij, maar heeft nog geen maatregelen geno men om de Nederlandse varkensstapel te beschermen. ADVERTENTIE 19 2 fo

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4