Dankbare klanten verrasten de heer Griekspoor met een afscheidscadeau Verenigingsnieuws uit de IJmond A.V.R.O. - TELEVISIE In Beverwijk tentoonstelling vakopleiding van volwassenen TAXI8 16200 STADSSCHOUWBURG „VELSEN" - Groeneweg 71 - IJmuiden Max Tailleur weer in Velsen IJmond vraagt steeds meer vaklieden C.J RADEMAKERS BOVENSTE BESTE BOILER Kustvaarder tegen steiger in middensluis Lichtschip „Texel" aangevaren AVRO s WEEKENDSHOW JOHNNY KRAAYKAMP RIJK DE COOYER Dansers van het NATIONAAL BALLET De WEEKENDSHOW BIC BAND In de hal van arbeidsbureau Ledenvergadering van sportfokkers Carillonklanken over Velsen Dierenbescherming heeft veel meer leden nodig Opbrengst collecte HAALDEROP-TIEL ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 DRIEHUIS-IJMUIDEN. De omgeving van de Driehuizerkerkweg zal het voortaan zonder een bekende figuur moeten stellen, die hier dagelijks met zijn bakfiets als „melkboer" de ronde heeft gedaan. Van de heer G. M. Griekspoor namelijk, gedurende ruim veertig jaar bij ongeveer honderdzestig huisvrouwen als hun leverancier vertrouwd en gezien. Eerst met de ouderwetse handkar, waarop twee glimmend gepoetste koperen melkbussen en daaronder een forse trekhond, die zijn baas nimmer in de steek heeft gelaten en daarvoor dan ook een puike verzorging kreeg. I elsen-IJmuiden Beverwijk er zijn zóveel aparte geschenken in de dekTt I sunart stoutenbeek Kustvaarder voer door BURGKRUJKR STAND VAN BEVERWIJK vrijdag 24 november 1967 opname van 16.00 tot 18.00 uur zaal open 15.30 uur met o. I. v. Cees Smal en vele gasten uit binnen- en buitenland Toegangskaarten a ƒ2.— verkrijgbaar aan de kassa of telefonisch onder nummer 02550-15564 op woensdag 22 november 1967 donderdag 23 november 1967 vrijdag 24 november van 11.00 tot 12.00 uur Toegang: 16 jaar en ouder of onder geleide. VELSEN. Met de herinneringen aan het grote succes dat Max Tail leur bij zijn vorig optreden in de Velsense Stadsschouwburg mocht be halen, heeft het bestuur van de kunstkring „Voor Allen" geen ogenblik geaarzeld toen de mogelijkheid bestond, deze populaire artiest met zijn specifieke humor ook voor dit seizoen eenmaal te engageren. Vandaar dat Max Tailleur en zijn kleine ensemble dinsdag 21 november opnieuw in de Velsense Stadsschouwburg een van hun gerenommeerde avonden zullen verzorgen. Met een geheel nieuw programma uiteraard. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de hal van het Gewestelijk Arbeidsbureau IJmond in Beverwijk (Prins Bernhardlaan 5) heeft wethouder J. van Leeuwen van de gemeente Velsen vrijdagmiddag een tentoonstelling geopend die gewijd is aan de vakopleiding van volwassenen. Al eerder was er in Beverwijk een dergelijke expositie, namelijk in 1965. Toen was er echter een vrij grote spanning op de arbeidsmarkt. De wethouder concludeerde dat de werk loosheid in de IJmond in tegenstelling tot elders in het land gelukkig mee valt. Er zijn slechts 215 werklozen, hetgeen neerkomt op omstreeks een half percent van de mannelijke beroepsbevolking 40.000). BESTELLEN, DAN BELLEN Trouwauto's Toerritten t Zittend Ziekenvervoer De heer Van Drimmelen overhan digt de scheidende leverancier het geschenk van zijn klanten. ZATERDAG 18 NOVEMBER Zomerlust, Santpoort, 20 u.: „Ninotch- ka". toneel door Getosa. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Toneelavond, Gro ninger-Drentse Vereniging De Martini toren. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui- den, 20 u.: Beat door Testify. Sociëteit Idee '67, Snelliusstraat, 20.30 u.: Cabaret door Harlekijn. MAANDAG 20 NOVEMBER Aquariumvereniging Velsen, 20 u.: Praatavond in het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijker- straatweg 77: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort, „Spaarnberg". Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 18 NOVEMBER Speeltuingebouw Soerstraat 1, hoek Van Riemsdijklaan, Clubtentoonstelling t.g.v. het 45-jarig bestaan v. d. Kennemer Pluim vee Vereniging. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 14.15-15.30 u. ZONDAG 19 NOVEMBER Speeltuingebouw Soerstraat, hoek v. Riemsdijklaan: Clubtentoonstelling t.g.v. het 45-jarig bestaan van de Kennemer Pluimvee Ver. Stichting Het Groene Huis, Kruisweg 100, 14-17 u. danssociëteit ,,In Group", v. boven 15 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-13 u. MAANDAG 20 NOVEMBER Buurthuis De Lichtboei, Maasstraat 5. 16.30-17.30 u.: gezellige clubs meisjes 6-8 j.; 19-20 u.: Sieraden maken, tieners van 12-17 jr.; 16.30-17.30 u.: schilderen, tim meren, zaalspelen en biljarten, jongens v. 6-8 jr.; 19-20.30 u.: toneelclubs, tieners v. 12-16 jr.; 19.30-21.30 u.: Indische keuken o.l.v. mevr. Quitz; 19.30-23.30 u.: film en televisievorming. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 16.15- 19.30 u.: Balletgroepen; 19.30-21.30 u.: cur sus fotografie Creatief Centrum, Hoflanderweg 104; 20-22 u.: cursus beeldhouwen en boetse ren. Huize „Scheybeeck", 20 u.: Creatief spel, experimenteel toneel door „Perine"; knippen en naaien 19-21.30 u. door St. v. huish.- en gezinsvoorlichting. Huize „Westerhout", Westerhoutweg 3, 13.30 u.: handwerken voor bejaarden door St. Recreatie Bejaarden. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u.; 18.30-19.45 u. en 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30- 17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 u.; jeugd: 19-21 u. Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4 a: Gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; Ruysdaelstraat 1 a, jeugd 19-21 uur. De heer Griekspoor deed zijn intrede als melkventer in Driehuis in 1926, in dienst van een melkfabriek, waarvan hij de producten gedurende een kwart eeuw aan „de vrouw" heeft gebracht. In 1949, toen de fabriek zich alleen nog maar met de distributie van melk wenste bezig te hou den. werd de heer Griekspoor de moge lijkheid geboden zelfstandig te worden, welke kans hij uiteraard met beide hand den heeft aangegrepen. Inmiddels had hij aan de Driehuizerkerkweg reeds een melk zaak geopend, die voornamelijk door zijn echtgenote werd gedreven. Zelf zette hij de verzorging voort, waarbij hij zijn cliën- tele al die jaren door weer en wind tot hun volle tevredenheid heeft bediend. Hoe tevreden de huisvrouwen in dit deel van Driehuis over hem zijn, werd de heer Griekspoor vrijdagochtend duide lijk gemaakt, toen hij ten huize van zijn zoon aan de Lange Nieuwstraat in IJ muiden onverwacht een „deputatie" uit zijn wijk op visite kreeg, aangevoerd door de heer T. C van Drimmelen uit Drie huis. Het doel van hun komst werd hem al spoedig onthuld. De heer Griekspoor achtte namelijk de tijd gekomen zijn zaken aan een opvolger toe te vertrouwen, met het voornemen zich voor de rest van zijn leven zelf door een andere melk boer te laten bedienen. Hij gaat zich daar om met zijn echtgenote vestigen in een nieuwe flat in Zeewijk, ten einde het voort aan iets rustiger aan te doen. De huisvrouwen uit Driehuis wensten de haar zo vertrouwde leverancier echter niet zonder meer te laten vertrekken en om dat zij hem gaarne willen overtuigen van een grote erkentelijkheid voor zijn voor beeldige bediening, werd binnen een mi nimum van tijd een aardig bedrag voor een afscheidsgeschenk bijeengebracht. Hiervoor kocht men een fraaie verrekijker altijd een hartewens van de heer Griekspoor en deze werd hem nu vrijdagochtend door de deputatie aangeboden. Er was zelfs nog een bedrag overgebleven dat hem in een enveloppe werd overhandigd, waar bij mevrouw Griekspoor bovendien met ADVERTENTIE sunart nijverheids- afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK een mooie plant kon worden bedacht. Eeen en ander onder hernieuwde betui gingen van erkentelijkheid en sympathie. De heer Griekspoor was buitengewoon met deze spontane en hartelijke atten-t ie verrast, waarvan hij met een kort en kennelijk oprecht gemeend dankwoord ge- met deze spontane en hartelijke attentie verrast, waarvan hij met een kort en ken nelijk oprécht gemeend dankwoord ge tuigde. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De kustvaarder „Vliest- borg" is vrijdagavond bij het verlaten van de middensluis tegen de steiger ge varen welke daardoor vrij ernstig be schadigd werd. Vermoedelijk heeft de au tomatische stuurinrichting een ogenblik gehaperd. Het schip kon naar zee door varen. (Van een onzer verslaggevers) Vrijdagavond omstreeks 7 uur meldde het lichtschip „Texel" dat het was aan gevaren. Het bleek dat het lichtschip was geramd door de Duitse kustvaarder „Bea te R". Het lichtschip werd slechts licht beschadigd en er hadden geen persoon lijke ongelukken bij plaats. Onder de be manning en bij het loodswezen heerst ech ter grote verontwaardiging over het feit dat de Duitsers na de aanvaring, zonder zich te vergewissen of er slachtoffers wa ren op het lichtschip, volle kracht zijn doorgevaren. GEBOREN: Marleen N„ d. van J. Heemskerk en W. N. Imanse; Maria A., d. van J. M. Lavin Ramero en M. L. Ortiz Gutiérrez; Marchel, z. van G. Kok en A. M. Verlaan; Johanna M„ d. van N. G. Timmer en H. C. de Boer; Antonius F., z. van F. A. Brasser en A. E. Rumping; San- der, z. van N. J. van Benthem en T. de Boer; Anna E., d. van W. L. Kuiper en E. M. Corver. ONDERTROUWD: J. A Zand voort en E. R. Enschede; H. R. G. Langendijk en L. A. M. Eggermont; C. C. Moleman en H. G. M. Piepers; R. N. van der Plas en G. Wit; J. P. Hennemar. en E. W. M. vbn der Valk; A. J. Doetjes en F. H. Horn; C. N. Braam en C, Stoutenbeek; J. W. Nieuwenhuisen en C. Zandbergen. GETROUWD: W. J. J. Nieuwenhuisen en E. M. Lutgerink. OVERLEDEN: J. Piet, 55 j.; C. H. Hoo- geland, 62 j.; C. de Graaf, 82 j.; M. Bak- kum, 68 j„ geh. gew. met C. G. Huijg; C. Visser, 59 j. ADVERTENTIE Max Tailleur staat niet toe dit program ma van te voren te omschrijven, eenvou dig omdat de samenstelling daarvan voor hemzelf nog een geheim betekent. Het is immers bekend dat hij zijn conferen ces afstemt op het publiek, dat hij deze avond in de zaal ontmoet. Wij meenden daarom 'als inleiding voor zijn optreden niet beter te kunnen doen dan de woor den herhalen van niemand minder dan Max Tailleur, omgeven door de leden van zijn ensemble: pianist Leslie Davis en de zangeressen Pau line Johnson en Mieke Telkamp. Niettemin is er een belangrijke ver schuiving aan de gang. Zo had het ar beidsbureau in de IJmond het vorig jaar nog 1500 aanvragen, een aantal dat nu tot de helft is teruggelopen. De vraag naar vakkrachten is verhoudingsgewijs ook groter geworden. Daarom hoopte de heer Van Leeuwen, dat de expositie die tot 8 december duurt de aandacht krijgt die ze verdient. Er is namelijk gebleken dat grote groe pen nog te weinig op de hoogte zijn van de mogelijkheden om alsnog een vak te leren. Spreker herinnerde eraan dat on geveer de helft van het aantal leerlingen van ulo en voorbereidend onderwijs de eindstreep niet haalt. Daar zitten onge twijfeld mensen tussen die reeds van na ture over technische vaardigheid beschik ken. De heer Van Leeuwen wist te ver tellen dat sinds 1945 70.000 cursisten tot een goed vakman zijn opgeleid. Op dit moment bekwamen zich 2200 cursisten, hetgeen verhoudingsgewijs zeer gering is. Spreker kon zich voorstellen dat met na me de ouderen vaak terugschrikken voor de financiële consequenties. Vooral als zij niet op de hoogte zijn van de loonder vingsvergoeding. In Noord-Holland vin den de opleidingen plaats in centra in Alkmaar en Amsterdam. De overzichtelijke expositie gaat uitge breid in op de mogelijkheden van de vijf tien vakopleidingen en de duur ervan. De tentoonstelling is tot 8 december overdag te bezoeken tijdens de kantooruren van het arbeidsbureau. Bovendien kunnen be langstellenden er op dinsdag- en vrijdag avond terecht van 19-21 uur. Toon Hermans, die zijn mening over Max Tailleur als volgt samenvatte: „Telkens als ik Max ontmoet, begint het gesprek met dezelfde tekst: „Toon ik heb nou een witz! Moejehoren, Bram komt Moos tegen"Zo ken ik Max Tailleur. Zo ken ik hem al jaren. Een hij blijft zo Zo ontmoet ik hem op re cepties, in voetbalstadions, bij begrafenis sen en zelfs door de telefoon. „Toon. ik heb nou een witz". En hij heeft er dan ook een. En wat voor een! Zo'n witz kun je alleen van hem verwachten. Uniek! „Waar haalt ie het vandaan", zeggen de mensen, moegelachen. En dat vraag ik mij ook wel eens af.Want de stroom is niet te stuiten, een onuitputtelijke arse naal van Brammen en Mozen", die el kaar overmoeibaar blijven tegenkomen Ik ben een groot liefhebber van joodse humor, spottend, maar nooit bijtend; sar castisch en toch mild, diepmenselijk dik wij Is en van een oeroude warmte en wijs heid. Ja, humor die wijzer maakt, leert en ontroert en voor alles, nimmer vul gair is. Ik weet niet beste mensen, wat Max Tailleur ditmaal brengt. Dat ik hem introduceer komt alleen maar door het feit dat ik altijd om hem moet la chen. Maar wat hij u ook moge aanbie den ik kan u alleen maar dit zeggen: Als ik een mop zo zou kunnen vertellen zoals Max dit doet, dan ging ik het ook zo doen". (Van onze correspondent) BEVERWIJK. De sportfokkersver- eniging „IJmond en omstreken" hield in hotel „Anneta" in Velsen-zuid een leden vergadering. De agenda was in hoofdzaak gewijd aan de komende clubtentoonstel ling op 1, 2 en 3 december. Deze exposi tie wordt gehouden in de benedenzaal van de Petruskerk in IJmuiden. Tijdens de vergadering werden de prijzen voor hoen ders, konijnen en cavia's behaald op de jonge dierenkeuring uitgereikt. Zo- merkampioen 1967 in de afdeling hoen ders werd de inzending van P. W. Poste- ma. Eenzelfde titel werd gegeven aan de inzending van Th. Koper. Beide leden ontvingen een bekertje, terwijl een me daille voor op een na het fraaiste model toeviel aan J. Schoon. De jeugdige Sja- kie Beentjes was de beste in de groep cavia's waarvoor hij een stoffelijk blijk van waardering ontving. VELSEN Hein de Ligt bespeelt za terdagmiddag van vier tot vijf uur het carillon in de stadhuistoren van Velsen en zal de volgende melodieën laten horen: Preludium quasi una fantasia, van Jef van Hoof; De Klokken van Haarlem, Suze Naanje en Kom mee naar buiten; La badine, van P. J. Leblan; Malle Kits, Trijntje Lollepot en Colterom; Kleine suite, van Leen 't Hart; Ein Jager aus Kurpfalz, Drunten im Unterland en Der Mond ist aufgegangen; Andante en Ron- reau l'angloise van J. H. Fiocco; Berceuse van A. Ilynsky; Improvisatie, van H, de Ligt. ADVERTENTIE Service DAG en NACHT UW ADRES voor '„Ook internationaal" Rijnstraat 91 IJMUIDEN ADVERTENTIE ELEKTRISCHE BOILERS (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op een door de af deling Velsen en omstreken van de Ne derlandse vereniging tot bescherming van dieren in café Flora belegde propa- ganda-avond heeft de heer J. D. Zijlstra de doelstellingen van de vereniging uit eengezet. Spreker stelde, dat het bepaald „geen vereniging van hondjes en poesjes" is, maar dat het hoofddoel is: het optre den tegen excessen. Nog meer echter beoogt men deze excessen te voorkomen. Voorts vertelde de heer Zijlstra over de organisatie en de wijze van werken. Bij zonder belangrijk noemde hij de samen werking met de scholen en de politie. Hij spoorde de aanwezigen aan de ver eniging te komen versterken, aangezien de afdeling in Heemskerk nog maar 60 leden heeft. Om het werk goed te kunnen verrichten, is immers geld nodig. Hoe meer leden de afdeling telt, hoe beter gewerkt kan worden aan de bescherming van het dier. dat van ons afhankelijk is. De belangstelling voor deze bijeen komst was zo groot, dat de organisa trice. mevrouw Ch. A. Bos Kuitert, een compliment voor haar activiteit kreeg. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Klaproos-collecte, georganiseerd door het Nederlands Oor- logsgravencomité, heeft in Beverwijk dit jaar 2.983,66 opgebracht.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5