Politie treedt tegen vrouwen anders op dan tegen mannen Echter geen beïnvloeding door vrouwelijke charmes Kort en bondigJ BVD vraagt al jaren bij universiteit gegevens HÊaranka itieubelen Ir. A. H. Boerma directeur-generaal van de F.A.O. Moeder en dochter omgekomen bij ongeluk „Vrij Griekenland" wil waarnemer bij processen Atoomaanval op Nederland niet waarschijnlijk Uts-onderwijs zit in noodsituatie DUITSE POLITIE-PSYCHOLOOG: NVV voorstander stembusakkoord nieuwe frisse energie Drie grote steden overwegen proces gaskraanplaatjes MINISTER BEERNINK: Vorst neemt af F KEUKENMIJMERINGEN No. 13 t DINSDAG 21 NOVEMBER 196? 2 LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Regering meent: Conclusie van NKV: Begraafplaats komt niet onder de hamer Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk s 13 a-s 8 IÏ 83 De heer Boerma met zijn vrouw na dat de uitslag van de stemming be kend was geworden. ROME. De Nederlander ir. A. H. Boerma is gekozen tot directeur-gene raal van de voedsel- en landbouworgani satie (FAO) van de Verenigde Naties. Ir. A. H. Boersma is in 1912 in Anlo (Drente) geboren. Aan de landbouwhoge school in Wageningen, legde hij in 1934 het ingenieursexamen af. Kort daarna werd hij adjunct-secretaris van de Over- ijsselsche Landbouwmaatschappij. In juli 1938 benoemde de regering hem tot hoofd van de afdeling veevoerdistri- butie, later tevens van de afdeling akker bouw van het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd. Na de bevrijding trad hij op als waar nemend directeur-generaal voor de voed selvoorziening. Op 1 januari 1946 werd hij met de leiding van het regeringscom missariaat voor buitenlandse agrarische aangelegenheden van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning belast. In het FAO-werk heeft de heer Boer ma sedert de oprichting van de FAO een werkzaam aandeel gehad. Hij was o.m. rapporteur van de commissie voor land bouw- en voedselvoorziening van de Eu ropese groep, welke de uitwerking van het Marshallplan ter hand nam. In Washington nam hij als lid van de Neder landse delegatie deel aan de besprekin gen over dit plan met de Amerikaan se autoriteiten. Op 1 juli 1948 werd hij hoofd van het Europese FAO-bureau en vertegenwoor diger van Nederland in de Wereldvoed- selraad. In 1957 werd hij directeur van de economische afdeling van de FAO, in 1960 assistent-directeur-generaal van de FAO. Thans is hij de hoogste functiona ris van deze wereldorganisatie geworden. Aansl. bij ir. Volgens onze correspondent in Rome 'is de heer Boerma bij dit alles een zeer sympathieke, pittige en typische Drentse man gebleven. Van alle Nederlandse boeren heeft hij wel het best geboerd. Geen andere leerling van de Landbouw hogeschool in Wageningen heeft ooit een zo hoge post ingenomen als deze Dren tenaar. Want de directeur-generaal van de FAO is een „super-excellentie" die tientallen personen met de titel van ex cellentie onder zich heeft. Hij resideert in het imposante gebouw van de FAO in Rome bij 't Circus Maximus en heeft daar ruim 8.000 man administratief personeel onder zich. In dat gebouw worden alle talen van de wereld gesproken. De FAO functioneert van alle organi saties der Verenigde Naties waarschijn lijk het beste, ook al heeft de algemene vergadering dit jaar weer moeten vast stellen dat de honger in de wereld toe neemt. Dat is echter niet de schuld van de FAO, maar van de bevolkingsexplosie. De voedselproduktie neemt wel degelijk toe, ook in de onderontwikkelde gebieden, maar de bevolking neemt nog steeds snel ler toe. De FAO heeft niet de autoriteit om daaraan iets te veranderen. MAASBRACHT.Bij Maasbracht is een personenauto uit de bocht gevlo gen en tegen een boom gebotst. De 48- jarige mevrouw H. Golsteyn uit Pey en haar 18-jarige dochter werden op slag gedood. De 49-jarige echtgenoot van de vrouw, die achter het stuur zat, werd ernstig gewond. De laatste tien jaar zijn op dit weggedeelte vijf tien personen om het leven gekomen, nadat hun voertuig uit de bocht' was gevlogen en tegen een der bomen was gebotst. LONNEKER. In Lonneker is de 35-ja- rige A. van Egteren uit Ootmarsum om het leven gekomen, toen hij met zijn auto tegen een loslopend paard reed, dat plotseling de weg overstak. UTRECHT. De 33-jarige F. X. Salas- zewski uit Essen, is op de weg Am sterdam-Utrecht omgekomen toen de auto waarin hij zat, bestuurd door een 29-jarige man, op de vluchtstrook te gen een geparkeerde aanhangwagen botste. De chauffeur zou oververmoeid zijn geweest. HENGELO. De 25-jarige heer P. W. Boes uit Enschede is verongelukt toen hij met zijn auto van de weg raakte en tegen een boom botste. De bestuur der was op slag dood. ADVERTENTIE DEN HAAG. Het comité „Vrij Grie kenland" heeft tot de minister van Bui tenlandse Zaken schriftelijk het verzoek gericht om, zo nodig in overleg met de Skandinavische regeringen, de Neder landse regering door een officiële waarne mer op de politieke processen in Grie kenland te doen vertegenwoordigen. In zijn brief aan de minister schrijft het comité ondermeer, dat gezien de ont stellende berichten, die in de westerse pers van tijd tot tijd doordringen over de behandeling van de politieke gevangenen in Griekenland en de wijze, waarop ze worden geïntimideerd door middel van geestelijke en lichamelijke kwelling, ge voegd bij het feit dat de rechterlijke or ganisatie en procedure in het huidige Grie kenland weinig waarborgen biedt voor een „Fair Trial", het van groot belang kan zijn, dat met name die regeringen, die de procedure voor de Europese Commis sie voor de rechten van de mens hebben aangespannen, een officiële waarnemer naar deze processen afgevaardigt. DEN HAAG. Hoewel de regering nim mer heeft ontkend dat Nederland in geval van een massale aanval met kernwapens geheel kan worden vernietigd, acht zij het niet waarschijnlijk dat een eventuele kernoorlog ten opzichte van Nederland deze vorm zou aannemen. Dit deelt premier De Jong mee in ant woord op schriftelijke vragen in de Twee de Kamer van dr. Schuijt (K.V.P.) over bescherming tegen atoomwapens. De pre mier zegt niet op de hoogte te zijn van een beweerde uitlating van de Amerikaan se prof. Smith, hoogleraar in Groningen, dat bescherming tegen de gevolgen van een atoombom onmogelijk is. De civiele verdediging is ondermeer be doeld om op te treden in en vanuit de niet direct getroffen gebieden. Indien prof. Smith zou hebben verklaard dat en de Ve renigde Staten de civiele verdediging na genoeg is stopgezet omdat bescherming onmogelijk is, dan is dit niet juist, aldus de premier. UTRECHT. Het Nederlands Katho liek Vakverbond meent, dat het Uitge breid Technische Onderwijs in een nood situatie verkeert. Het ruimtegebrek, al dus het NKV is zó groot, dat in de afge lopen jaren een spontane numerus clau- sus is geïntroduceerd. Van de ruim 9200 aanvaardbare kandi daten, die zich bij het begin van het af gelopen schooljaar hebben gemeld voor een UTS-opleiding werden 943 afgewezen, enkel en alleen wegens het ruimtegebrek. Daarnaast besloten 916 kandidaten een andere opleiding te gaan volgen. ROTTERDAM. Om een inzicht te krijgen in de verstandhouding tussen verkeersdeelnemers en politiemannen in het verkeer heeft dr. R. Umbach, politie- psycholoog in Münehen, twee onderzoe ken uitgevoerd, waarbij gebleken is dat 25 percent van de ondervraagde politie mannen vrouwen anders behandelt dan mannen. Dr. Umbach vertelde dit op de tiende door de ANWB georganiseerde politie- leergang in Rotterdam. Hij merkte ech ter op dat de mogelijkheid van de beïn vloeding door vrouwelijke charmes door 97" percent van de ondervraagden wordt verworpen. Over het algemeen wensen de ambte naren zich een zo groot mogelijke mate van beoordelingsvrijheid. Ten aanzien van de werkelijke situatie verlangen zij echter weer een binding aan concrete voorschriften. De politiemannen zijn voor hoffelijkheid, hoewel de verleiding om in geval van een werkelijke of vermeende provocatie met gelijke munt te betalen, heel groot is. Vijftien percent van de ambtenaren gewaagde van vaak voorko mende situaties met een agressief ka rakter. Veertig percent van de ambtena ren constateerden vaak een schrikreactie bij de verkeersdeelnemers tegen wie zij moesten optreden. Politieambtenaren voe len op grond van hun ervaring geen sterke behoefte aan scholing op dit ge bied: slechts drie percent meende op dit punt nog iets te kunnen leren. Slechts vijf percent van de ondervraagde ver keersdeelnemers allen hadden een te rechtwijzing gekregen had het optre den van de politie onplezierig gevonden. Ruim zestig percent van de ondervraag den betaalde de boete, omdat zij zich schuldig voelden: veertien percent meen de dat bij behandeling door de rechtbank hun zaak er niet beter van zou worden en dertien percent trachtte zich van de zaak af te maken. De resterende tien per cent betaalde om verdere rompslomp te voorkomen. Van de ondervraagden was 27 percent van mening dat de politie DEN HAAG De openbare verkoping van de begraafplaats Nieuw Eikendui nen mag niet doorgaan. Tot deze uit spraak kwam de president van de recht bank in Den Haag in een kort geding dat de N.V. Nieuw Eickenduijnen, de Haagse Crematoriumvereniging en andere be langhebbenden tegen de veiling van de begraafplaats aanhangig hadden gemaakt. De- president was van oordeel dat de exploitatie niet in gevaar mocht worden gebracht hetgeen het geval zou kunnen zijn als de begraafplaats door een gefail leerde aandeelhoudster in veiling zou worden gebracht. zich door verkeerscontrole vijanden zou kunnen maken. Volgens dr. Umbach moet het de poli tieleiding, meestal ingesteld op een nega tieve reactie van het publiek, duidelijk worden gemaakt dat zij meer dan voor heen rekening moet houden met een pu bliek dat bereid is met de politie samen te werken. Dr. Umbach concludeerde, dat het pres tigeverlies, waaraan volgens hem de po litie tegenwoordig zou lijden, niet be hoeft te resulteren in verlies aan effec tiviteit. „Het is dringend nodig, dat het gehele verkeers- en vervoersprobleem, verkeers beleid, parkeerbeleid en openbaar ver voerbeleid, als één geheel wordt gezien, hetgeen thans nog dikwijls niet het geval is. Ook het politiebeleid ten aanzien van het verkeer zal geïntegreerd dienen te worden. Dit zei drs. C. G. van Leeuwen, directeur van de Rotterdamse Electrische Tram te Rotterdam. Drs. Van Leeuwen ging ervan uit dat thans algemeen in ons land wordt erkend dat het openbaar vervoer moet worden UTRECHT. Het Nederlands Vakver bond is voorstander van een stembusak koord, hoewel het nog maar de vraag is of bij de komende verkiezingen de ver schillende vooruitstrevende politieke groeperingen zich met een dergelijk stembusakkoord aan de kiezers kunnen presenteren in de verwachting dat daar voor een meerderheid is te verkrijgen. Het NVV meent, dat indien dit akkoord wordt bereikt, de vakbeweging haar po litieke voorkeur bekend moet maken. Dit mag echter geen partijpolitieke voorkeur zijn, maar een beleidspolitieke. De politieke vernieuwing in Nederland heeft nu alle kans van de grond te ko-> men. Maar deze progressieve concentra tie, waarin naast de doelmatigheid ook het begrip solidariteit een grote voorrang moet hebben, kan volgens het NVV al leen succes hebben wanneer iedereen be reid is zijn dogmatische stokpaardjes op stal te zetten. Het NVV vreest niet, dat de nieuwe concentratie zonder radicale inslag zal blijven, omdat juist de jonge ren slechts met een radicale aanpak ge noegen zullen nemen. Het NVV verwacht de nieuwe concen tratie niet op korte termijn. Het meent voorts dat de vakbeweging bij een al dan niet aanvaarden van het stembusakkoord veel belang heeft, omdat daarmee een grotere zekerheid wordt verkregen dat het streven naar maatschappelijke ver nieuwing resultaat zal hebben. ADVERTENTIE bevorderd. Het vervoersprobleem is in feite een ruimteprobleem. De beperkte ruimte dient zo doeltreffend mogelijk te worden gebruikt en dat gebeurt door het openbaar vervoer, zowel ten aanzien van de rijruimte als de parkeerruimte, zei hij. Het openbaar vervoer dient aantrekkelij ker gemaakt te worden; regelmaat, be trouwbaarheid en snelheid moeten ver beteren. Dat kan volgens drs. Van Leeu wen door scheiding van openbaar en par ticulier vervoer, door een vrije baan voor het openbaar vervoer. Dit is één der re denen waarom metro-oplossingen in de grote steden de voorkeur verdienen. In beginsel is een min of meer vrije baan ook voor autobussen mogelijk en wense lijk. Taxi's dienen als een aanvulling van het openbaar vervoer te worden be schouwd. De structuur van het taxi we zen in Nederland dient echter te worden herzien, waarbij onder andere een wijzi ging van de Wet Autovervoer Personen, welke de taxi in het geheel niet kent gewenst is. Elke openbaar vervoer-reiziger is in de binnensteden ook voetganger. Daarom dienen de faciliteiten voor voetgangers te worden uitgebreid door voetgangers straten, voetgangerstunnels en dergelijke, aldus drs. Van Leeuwen. ADVERTENTIE „Mam, waarom heeft oma nu zo'n mooie Houtwerf-Keuken en u niet 7" „Ach, kinderen, oma is al oud en kan niet meer zo hard werken en daarom moet dee nieuwe keuken haar helpen". „Mam, vraagt u aan vader dan ook zo'n fijne Houtwerf-keuken, dan hoeft u ook niet meer zo hard te werken en dan heeft u meer tijd voor ons, nèt als oma". Karei en ik keken elkaar aan. Karei zei„Mam, de kinderen hebben gelijk! Wij moesten maar eens naar de Houlr werf-toonzaal aan de Kampersingel gaan kijken". Burgemeester. Naar in politieke kringen in Den Haag verluidt zal oud-minister ir. S. H. Visser (V.V.D.) worden be noemd tot burgemeester van Den Hel der. Visser was van september 1959 tot juli 1963 minister van Defensie. Vóór zijn ministerschap was hij secretaris van het Verbond van Nederlandse Werkge vers. Laatstelijk was hij Nederlands com missaris-generaal van de wereldtentoon stelling in Montreal. Protest. Bij de Canadese ambassade in Den Haag zijn ongeveer 20.000 protest- kaarten aangeboden, het resultaat van een actie tegen het levend villen van zee hondjes, georganiseerd door het actie comité Humanisering Zeehondenvang sten. Het protest is vooral gericht tegen het doden van zeehondjes die nog zogen bij de moeder. Rob Stolk tegen Bezige Bij. De Amster damse ex-provo Rob Stolk heeft zijn beklag bij het gerechtshdf in Amster dam gedaan tegen het niet vervolgen van de officier op zijn klacht tegen de Bezige Bij. Hij had inbeslagneming ge vraagd van „Het beste uit Provo" (in middels getiteld „Het slechtste uit Pro vo"), een bloemlezing waarin is opgeno men de zogenoemde subversieve brief, waarin ondermeer werd opgeroepen tot het opblazen van de IJ-tunnel. Hoogleraar, dr. D. A. van Dorp van het Unilever Research Laboratorium in Vlaardingen, is benoemd tot buitenge woon hoogleraar aan de universiteit van Wales in Cardiff. DEN HAAG. Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zullen aan de hand van een nog uit te brengen juridisch advies be slissen of ze al dan niet een gerechtelijke procedure zullen aanspannen tegen de fa brikant van de ondeugdelijke plastic-af dekplaatjes, gebruikt bij de overschake ling op aardgas. Dit zei de Haagse wethouder B. Bol tijdens de voortgezette begrotingsbehan deling. In het overleg met Amsterdam en Rotterdam over deze affaire is mede aan de orde de omvang van de kosten van vervanging en de bijkomende kosten. Alleen de vervanging op zichzelf genomen zal, mits met eigen personeel van het bedrijf uitgevoerd, circa vier ton vergen. DEN HAAG. Sinds jaren vragen ambtenaren van de binnenlandse veilig heidsdienst gegevens aan het bureau in lichtingen en inschrijvingen van de uni versiteit in Leiden, aldus heeft de minis ter van Binnenlandse Zaken. mr. Beer nink, meegedeeld in antwoord op schrif telijke vragen van het pacifistisch-socia listische eerste kamerlid mr. Van Wijk. De minister, die de vragen mede namens de ministers van Onderwijs en Wetenschappen en van Justitie beant woordt, zegt dat een B.V.D.-ambtenaar op 22 augustus het bureau inlichtingen en inschrijvingen, maar niet het archief van de universiteit heeft bezocht. Hem werden inlichtingen verstrekt over de voorop leiding en het verloop van de studie van iemand die naar een vertrouwensfunctie bij de rijksoverheid had gesolliciteerd. De sollicitant was meegedeeld dat de B.V.D. een onderzoek zou instellen om de ge gevens die hij het ministerie had ver strekt te verifiëren en aan te vullen. „De veiligheidsonderzoeken worden op verzoek van de betrokken minister door de B.V.D. ingesteld als uitvloeisel van de bestaande voorschriften inzake de bevei liging van overheidsgeheimen. Zij hebben ten doel gegevens te verzamelen die het de aanstellende autoriteit mogelijk maken om te beoordelen of de betrokken persoon uit veiligheidsoogpunt geschikt kan wor den geacht voor het vervullen van een vertrouwensfunctie". Het inwinnen van dergelijke informaties Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: De Haagse Comedie met „Helder zien in het donker", twee eenakters van Peter Shaf fer. Regie: Carl van der Plas. Woensdag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Kaviaar of spaghetti", van Giulio Scarnicci en Renso Tarabusi. Regie: Gilles Léger. Minervatheater (Heemstede), vandaag 20 u.: H.A.T. met „Het witte schaap van de familie". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een jonge wereld", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Operatie Bosporus", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „The War Wagon" 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mijn Prinses", 18 j. Minerva, vandaag en woensdagavond geen voorstelling. Woensdag 14.30 u.: „Mer lin, de Tovenaar", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vreemde nei gingen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „La Collec- tionneuse", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal en Vleeshal (Gr. Markt): „Kin deren kijken naar kinderen", een tentoon stelling van zelf gemaakte boeken en kijkdozen door de schooljeugd. Dagelijks van 10-17 en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Tevens op vrijdag- en zater dagavond van 19.30-21.30 uur. Tot en met 26 november. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks behalve maan dag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, 'ossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof). Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Tot en met 26 november expositie van werk van de Franse schilder Michel Macréau. Da gelijks van 11-17 uur. Zondags van 13-17 uur en woensdags ook van 20-22 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten Hofje van Staats (Jansweg 39): Expositie van portretten, tuinen en reisschetsen van Geertruid VerdeniusMeursinge Reijnders. Dagelijks van 9-17 u. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Overveen (Bloemer.daal- seweg 158): Jaarlijkse Kunstmarkt. Dage lijks van 14-17 uur. Tot 3 december DIVERSEN Joodse Gemeente (Kenaupark 7), vandaag 10-17 en 19-22 en woensdag 10-17 uur: „W.I.Z.O.-bazaar". Aula Kennemerlyceum, vandaag 20 uur: Bijeenkomst leden buurtvereniging „Over veen". Minerva (Heemstede), woensdag 20.15 u.: „Marokko", lezing in de Wereldreizigers serie door Niels Halbertsma. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), woensdag 14.30 u.: „De fluit van Boze- bol". Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: ge meenteraadsvergadering. DINSDAG 21 NOVEMBER City, 20 u.: „Battle of the Bulge" Stadsschouwburg, 20 u.: Gezelschap Max Tailleur. WOENSDAG 22 NOVEMBER City, 20 u.: „Battle of the Bulge" Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling schilderijen van Dick Ket. De expositie duurt tot en met 27 november. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 21 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Alfie. de verleidster". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Verdor ven liefj^". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Jeroen ten Berge: schilderijen en reliëfs en van Jan van Wensveen: litho's en etsen; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Ex positie van wandkleden en keramiek; ge opend van 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. WOENSDAG 22 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Alfie, de verleidster". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Verdor ven liefde". Galerie Boumans. Breestraat 122, Expo sitie van Jeroen ten Berge, schilderijen en reliëfs en van Jan van Wensveen, litho's en etsen; geopend van 9-12.30 uur en 13.30- 18 uur Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Ex positie wandkleden en keramiek. Geopend van 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. vindt sinds jaren plaats. Het hoofd van het bureau inlichtingen was hiervan op de hoogte. „Eerst achteraf is gebleken dat de betreffende ambtenaar van de rijks universiteit in Leiden gegevens buiten medeweten van het thans in functie zijnde universiteitsbestuur had ver strekt", aldus minister Beernink. De minister acht het optreden van de B.V.D. niet in strijd met de grondwette lijk gewaarborgde vrijheid van onderwijs en met de bepalingen van het Eurooees verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrij heden. *AAA/W\AAAAA/V\AAAA/WW\AA4V\AAAAAAJWWW%AAAAAAfl#fc 'WW^WWWWWWWWWWW\(WUWMW^MWWWWWWWW Het KNMI deelt mee: Over Ierland nadert een in betekenis toenemend gebied van hoge luchtdruk ter wijl een hogedrukgebied boven Oost-Eu ropa zich langzaam verwijdert. Met noor delijke winden wort minder koude lucht naar onze omgeving gevoerd die het eerst in de noordelijke provincies binnendringt. Daardoor zal er vooral daar mist of laag hangende bewolking zijn met temperatu ren om het vriespunt. Elders zal er bij heldere hemel aanvankelijk nog lichte vorst optreden. De wind blijft overwegend zwak. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum oo i b temperaturen J, T2 a SE V 3 binnen- en buitenland Den Heidei mist ZO 6 0 0 Ypenburg mist no 7 -3 0 Vlissingen onbewolkt ono 7 0 0 Eelde mist windstil 6 -2 0.1 De Bilt onbewolkt ono 8 -3 0 Twente mist windstil 7 -4 0 Eindhoven onbewolkt windstil 6 -4 0 Z.-Limburg onbewolkt zzw 6 -4 0 Helsinki regen wzw 3 2 0.7 Stockholm regen wzw 6 5 1 Oslo mist windstil 3 2 0.3 Kopenhagen zw. bew. wzw 6 1 0 Aberdeen licht bew. wnw 7 3 0.5 Londen licht bew. n 9 4 0 Amsterdam mist ono 7 -2 0 Brussel onbewolkt no 8 -2 0 Luxemburg onbewolkt no 6 -3 0 Parijs mist n 5 -1 0 Bordeaux mist no 12 9 1 Grenoble geh. bew. wzw 9 6 0 Nice onbewolkt nnw 18 9 0 Berlijn half bew. windstil 6 -2 0 Frankfort onbewolkt no 7 -4 0 Münehen geh. bew. z 5 -3 0 Zurich motregen windstil 4 2 0.1 Genève geh. bew. nnw 6 4 0 Locarno geh. bew. windstil 10 7 0 Wenen vr. onbew. ozo 6 -6 0 Innsbruck mist wzw 6 6 0 0 Belgrado onbewolkt zw -7 0 Athene licht bew. n 13 6 2 Rome half bew. no 18 7 0 8 Barcelona regenbui ono 18 15 Madrid vr. onbew. wnw 12 3 0 Mallorca regen ono 21 13 8 Lissabon onbewolkt o 18 15 0 Woensdag 22 november Zon op 8.11 uur; onder 16.41 uur. Maan op 20 42 uur; onder 13.16 uur. Maanstanden Laatste kwartier 25 november 1.23 uur. Hoog en laag water ln IJmuiden Dinsdag 21 november Hoog water 5.51 uur en 18.04 uur. Laag water 1.35 uur en 13.47 uur. Woensdag 22 november Hoog water 6.29 uur en 18.45 uur. Laag water 2.09 uur en 14.26 uur. Het boog en laag water te Zandvoort 1» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2