WACHTEN OP ONDERVRAGINGEN I KERKELIJK NIEUWS WIE? WAT? WAAH? prij# ƒ3 25 WERELD-WEG-WIJS (Zo'n kind wil dan wat lekkers. - Die moet even opgekrikt.) (Een moeder heeft daar snel een antwoord op. Drie minuutjes in de keuken. Moderne stijl.) (Uit je privé-voorraadje. Blikje ham. Of leverpastei. Of knakworst. Of Frankfurters. Nèt waar-ie nou trek in heeft.) m i Leven en dood in Vietnamees dorpje Aangereden kind lag drie kwartier op straat Walt Disney-plaat voor goed doel POLITIERECHTER Noteringen van groenteveiling IJmuider Courant 6 Voor de BEVERWIJKSE COURANT □OOR WIE? WAT? WAAR? DINSDAG 21 NOVEMBER 1967 Geen dokter, geen ziekenauto Winkelsluiting 'N GREEP: NM&BHrapr:<- «rv i (Van onze correspondent) VLAARDINGEN. In Vlaardingen is men zeer verontwaardigd over de hou ding van enkele plaatselijke huisartsen, die geen hulp wilden verlenen aan een door een auto aangereden kleuter. Het meisje bleef als gevolg hiervan met een gebroken been en een bloedende hoofd wond ruim drie kwartier op straat lig gen. Het ongeluk gebeurde zaterdagmid dag. Toen de Geneeskundige Dienst niet verscheen, riep men de hulp in van een dichtbij wonende arts, die verklaarde geen dienst te hebben. Ook een andere arts verwees naar de arts die tijdens het weekeinde dienst had. De ziekenauto van de GGD was, zo bleek later, onderweg naar een ander verkeersongeval. Een gemeenteraadslid heeft over deze gebeurtenis vragen gesteld aan B. en W. Verkeerscompetitie. Zaterdag 25 novem ber wordt in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Utrecht voor de elfde achtereenvolgende maal de lande lijke finale van de school verkeerscom petitie gehouden. Scholieren uit 17 dis tricten zullen meedingen naar de door het Verbond voor Veilig Verkeer be schikbaar gestelde wisselbeker. Schrille tegenstellingen deze sym bolen van ontluikend leven en de allesvernietigende oörlog in hét Vietnamese dorpje Song Be. Een jonge vrouw geeft haar kind te eten. Naast dit eenvoudige tafereeltje de ingewikkelde constructie van moor dend oorlogstuig. De langspeelplaat „Walt Disney en zijn muziek", die onlangs is uitgebracht, is thans ook in Velsen verkrijgbaar. De Lions Club Velsen, die de organisatie van de verkoop in Velsen op zich heeft ge nomen, heeft op een aantal plaatsen ver kooppunten gevestigd. Walt Disney heeft in zijn testament be paald, dat de opbrengst van de plaat voor de helft ten goede zal komen aan het California Institute of the Arts en voor de andere helft aan nationale lief dadige instellingen. In Nederland werd besloten de toevloeiende gelden te be stemmen voor Nederlandse spastici. De verkoopprijs bedraagt 10,-, waar bij de gehele handelsmarge ten goede komt aan de Nederlandse spastici. De langspeelplaat is in Velsen-IJmuiden te verkrijgen, aan de volgende adressen: An- toniusziekenhuis (balie), kantoor VVV Marktplein, en Prins Bernhard HBS, Venusstraat 4, IJmuiden (concierge). Voorts kan de plaat besteld worden aan het adres van C. W. Bierens de Haan, Duinwijckweg 9 te Bloemendaal en van drs. C. F. W. Doyer, Anna van Saksen laan 6 te Santpoort-Zuid. HAARLEM. Een boete van ƒ750 legde de economische politierechter in Haarlem maandag op aan een 46-jarige koopman uit Hoofddorp. De koopman had radio- en televisietoestellen verkocht zonder de eerste aanbetaling van dertig percent te eisen. Tien kilo bedorven karbonade, bedor ven saté, stukken bedorven worst, lever, fricandeau en kip lagen er in juli in een automatiek in de Kruisstraat in Haarlem. Voor het ter consumptie aanbieden van deze etenswaren moest de 31-jarige auto matiekhouder zich maandag voor de eco nomische politierechter verantwoorden. Het rapport van de keuringsdienst voor waren sprak van een „weerzinwekkend geheel". „Ik had het druk met de ver bouwing van de zaak, ik moest het werk aan jonge jongens overlaten", veront schuldigde de man zich. „Die jonge jon gens maakten ook winst voor u", vond de officier van justitie. Hij eiste tegen de automatiekhouder, die al eerder voor deze overtreding veroordeeld is en ook nog voor een nieuw feit moet voorkomen, driehonderd gulden boete. De raadsman van de automatiekhouder, mr. M. D. Pro per, voerde aan dat na de verbouwing alles in orde was gemaakt en kans op herhaling uitgesloten was. De politie rechter legde een boete van 250 op. „Van de middenstand was 85 percent tegen de winkelsluiting op maandagmor gen", zei een 52-jarige kapper uit Bever wijk. De kapper was ook tegen sluiten op de eerste ochtend van de week geweest en had zijn zaak daarom opengehouden. De politierechter kon niets aan de ge meentelijke bepaling veranderen en ver oordeelde de kapper conform de eis tot vijftien gulden boete. Een chef-slager uit Amsterdam deed in februari in de zaak waar hij werkte in Haarlemmermeer sulfiet in het vlees. „Het moest van de baas", zei de man, die daar al niet meer werkte. De baas had beloofd de boete te betalen, maar daar was niets van gekomen. „De bedrie ger bedrogen", zei de officier van justi tie, die 75 boete eiste. Conform de eis werd de slager veroordeeld. Een 37-jarige slager die in zijn winkel in Haarlemmermeer bedorven vlees had bewaard werd veroordeeld tot honderd gulden boete. Dit groepje Zuidvietnamese kin deren begrijpt er weinig van. Ame rikaanse mariniers zijn hun dorp binnengetrokken. Hun ouders wor den ondervraagd. Ook zij zullen aan de tand worden gevoeld. Kinderen in een land waar al tientallen jaren oorlog wordt gevoerd. (Telefoto). BEVERWIJK Bloemkool 60-130; bos- peen 35-38; spinazie 92-124; prei 20-38 groene kool 23-36; boerekool 23-37; rode kool 7-19; andijvie 35-87; tomaten 40-110; waspeen 13-33; selderij knollen 16-37; uien 18-26; spruiten 35-117; witlof 110-141; breekpeen 5-15. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Schiermonnikoog H. Brouwer te Bergen op Zoom; het beroep tot zendingspredikant in dienst van de G.Z.B. op Celebes J. D. van Roest te Schelluinen. Beroepen te Albiasserdam (vac. H. J. de Bie) (toez.) J. Wieman te Nunspeet; te Andijk c.a. A. J. Wilzink, vicaris te Laren. Aangenomen naar Vu ren en Dalen J. Th. Groot, vicaris te Utrecht. Bedankt voor Nieuw-Beijerland C. Snoei te Langerak bezuiden de Lek; voor St. Anna Parochie K. Schaap te Tange-Alteveer. Geref. Kerken Beroepen te Amsterdam-Slotermeer- Geuzenveld (vac. wijlen A. Ferwerda) P. Kooij te St. Pancras; te Koudum en te Ter Apel J. Bulthuis, kand. te Assen. Be dankt voor Harmeien en Linschoten, voor Heerhugowaard en voor Monster (vac. J. Rowaan) J. Goldschmeding te Dussen (N.-B.). Beroepen te Leens c.a. J. Bult huis, kand. te Assen; te Grcningen-Noord (als missiepred. in Brazilië) F. L. Schalk wijk, tijdelijk woonachtig te Soest, die dit beroep ook aannam. Bedankt voor Groote- gast (vac. S. van der Linde) J. W. de Roo te St. Anna Parochie. Geref. Gemeenten Beroepen te Beekbergen W. C. Lamain te Grand Rapids (Mich.) (U.S.A.); te Middelharnis C. Harinck te Utrecht. Be dankt voor Almelo C. Wisse te Elspeet. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Heerde H. J. Venhuizen te Noordbergum; te Loenen aan de Vecht en Nigtevecht-Weesp H. M. Ohmann te Hoek (Zld.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Utrecht-Noord J. Weste rink te Kerkwerve. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-Centrum H. Postma te Rotterdam. Aangenomen naar Heerde H. E. van der Bij te Gouda, die bedankte voor Utrecht-Noord. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oppenhuizen c.a. B. Albe- da te Emmeloord; door de prov. kerkver gadering van N.B. en Limburg tot pre dikant voor b.w. (jeugdpred.) A. J. Wil- zing, vic. te Laren N.H.). Benoemd tot voorganger van de kapelgemeente Hooge- zand-Sappemeer K. Schaap te Tange- Alteveer. Aangenomen naar Rotterdam- Delfshaven (vac. ir. D. Harteveld) S. Kooistra te Lisse; naar Almelo (vac. E. Durkstra) (toez.) N. Visser te Harden- berg. Bedankt voor Twello (vac. J. B. Cats) J. Chr. Plaat te Well en Ammer- zoden; voor Stedum (toez.) Chr. van der Leden te Elim (Dr.). Dagelijks verkrijgbaar aan de bureaus van Zeestraat 18, Beverwijk; van 912 en 1.30 5 uur; zaterdags van 911 uur. Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden; van 9—12 uur en 1.305 uur; zaterdags van 911 uur. Telefonische bestelling of reserv. is niet mogelijk. Nieuwe school- benamingen. Cabaret in Nederland. Whisky four team. Metro in Rotterdam. Loodswezen. IJ»- en zeil- sport. Wildreservaten. Ruimtevaart Posttarieven. Donderdag: zware schooldag. 4.10 thuis. Loei-honger. Wat doe je dan? Dan pak je zo'n lekker blikje vlees! Vlees! Want dat is smakelijk en pikant op zo'n moment. En blikjes vlees kun je overal krijgen. Onze Nederlandse Merkfabrikanten maken samen maar liefst 23 verschillende soorten. Bon appetit.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 6