President Lyndon Johnson vecht in zijn land tevergeefs om sympathie Commentator W alter Lippmann tekende somber beeld van VS Absurde verhalen 4#% Pu fol ^eng I" Geld voor belangrijke winteraankopen: Kleurentelevisie Bontmantel Ski-uitrusting persoonlijke lening Het gaat hem slecht op het „liefdefront" HENKES IdUisky. Thailand ontvangt „Hawk"-raketten Weer betrekkingen Londen-Cairo Tip voor hoesters: Hadent halen hoest hops (6) Gif drinken om dorst te lessen" Waarom zou u het niet lenen? Algemene Bank Nederland DINSDAG 21 NOVEMBER 1967 7 Gerommel in parlement l i s Haal Henkes in huis! Manipulator U bent welkom bij de ln de huid gezondheid en zuiverheid GOUDEN SIERADEN ZILVEREN SIERADEN W. VOET ZONEN Vrouw door kolendamp om het leven gekomen (Van onze correspondent) WASHINGTON. President Lyndon Baines Johnson, de bijna zestig jarige president van de machtigste staat ter wereld, doet graag harten warm voor hem kloppen. Politiek, omdat dat stemmen oplevert. Menselijk, omdat de grote man uit Texas zijn armoedige jeugd en landelijke herkomst lijkt te willen overcompenseren in Texas-stijl met constante bewijzen van sympathie, bewondering, liefde voor zijn persoon. Deze dagen gaat het de president niet goed op het liefdefront. Behalve zijn lady Bird, zijn dochters en oude trouwe vrienden uit Texas, die met Johnsons ondoorzich tige financiële imperium verstrengeld zijn, lijkt bijna niemands hart in Amerika ook maar een zuchtje sneller te kloppen als het om vader Lyndon gaat. De staf in het Witte Huis klaagt ove* lijn veeleisendheid en grofheid (behalve misschien de lievelingssecretaresse, die haar onbeduidende echtgenoot door de president benoemd zag op een post, waar aan geen werk maar wel een salaris van 26.000 dollar verbonden is), de democra tische partijvrienden beschouwen zijn na bijheid als een politieke doodskus, een groot deel van de bevolking vindt John son een onbetrouwbaar sujet, die de waarheid over Vietnam niet vertelt en van wie men nooit een tweedehands auto zou willen kopen (een betrouwbaarheids criterium in Amerika, waaraan ook de republikeinse vice-president Nixon nim mer heeft kunnen beantwoorden) en zijn tegenstanders roepen opgetogen in koor altijd wel gezegd te hebben dat Lyndon Baines een grote mislukking was. Dat dit geen vage indrukken zijn be wijzen de resultaten der opiniepeilingen van de laatste tijd. Nog maar 23 percent der ondervraagden bij Gallup bleek te vinden dat Johnson zijn presidentiële taak goed vervult. 77 percent vindt ver der dat zijn behandeling van de Vietnam- politiek beneden peil is. En mocht het geval zich voordoen dat de republikeinen de New Yorkse gouverneur Nelson Rockefeller kandidaat stellen voor het presidentschap en Ronald Reagan uit Ca- lifornië voor het vice-presidentschap. dan maakt Johnson kans ook volgens Gallup verslagen te worden met 57 tegen 43 percent van de stemmen. Want zo staan de kiezers op dit moment tegen over een wedloop met Rockefeller-Reagan aan de ene en Johnson-Humphrey aan de andere kant. Erger nog dan de op zichzelf niet on middellijk effect hebbende resultaten der opiniepeilingen is voor Johnson het ge rommel in parlement en partij. De heren op de heuvel, zoals de parlementariërs in Washington worden genoemd, zijn de laatste tijd namelijk allesbehalve coöpe ratief. Niet alleen brekën"steeds meer se natoren en leden van het Huis van Afge vaardigden de staf over de uitzichtsloze oorlog in Vietnam, maar ook wordt er heel wat gesputterd tegen Johnsons wets voorstellen. Zo is bijvoorbeeld het voor stel tot een belastingverhoging van tien percent, dat door de president van urgent belang wordt genoemd om een nieuwe in- flatiegolf tegen te gaan, volmaakt vastge lopen in het Congres. De conservatieven, die toch al geen •ympathie hebben voor belastingen, vin den dat Johnson eerst maar eens allerlei sociale programma's en andere vormen van wat zij „socialistische verkwisting" noemen moet schrappen en inkrimpen voordat zij aan een belastingverhoging mee willen doen. De linkervleugel van het parlement vindt dit volmaakt onjuist, maar ook zij ziet er geen brood in hard te gaan zwoegen voor zoiets impopulairs als een belastingverhoging, die naar ieder een weet ook nog nodig is als gevolg van de impopulaire oorlog in Vietnam. Binnen de democratische partij slaan de liefdegolven ook niet hoog voor de man, die als democraat de grootste over winning aller tijden bij presidentsverkie zingen boekte. Een uitgebreide anti-John- son-beweging is zelfs aan de gang. die beoogt in 1968 een andere kandidaat naar voren te schuiven dan Lyndon, de Viet- nam-krijger. Jonge democraten uit Cali- fornië lopen vooraan in deze beweging, die de sympathie lijkt te hebben van een in vloedrijk blad als de „New Republic". Het grote probleem voor de zogenaamde „Dump Johnson"-beweging is evenwel dat ADVERTENTIE JL HENKES O BANGKOK (Reuter). De Verenigde Staten zullen Thailand „Hawk" raketten leveren voor defensie-doeleinden, zo heeft premier Kittikatsjorn bekendgemaakt. Omtrent de hoeveelheid Hawks, een luchtdoelraket, wilde de premier om vei ligheidsredenen geen mededelingen doen maar van ingelichte zijde was eerder ver nomen dat de Verenigde Staten bereid zijn eerst een compagnie met „Hawk"- raket ten uit te rusten en later een bataljon. De levering houdt verband met de toe zegging door de regering in Bangkok een divisie naar Zuid-Vietnam te sturen. Er staan al 2200 man Thaise troepen in Viet nam. zij geen andere kandidaat te bieden heeft. Senator Robert Kennedy wil namelijk in 1968 geen gooi doen naar de democra tische kandidatuur en heeft al gezegd Johnson ondanks alles te zullen steunen (kennelijk gelooft hij dat een splitsing in de democratische partij de verkiezings overwinning zou toespelen aan de republi keinen, zodat het geen zin heeft Johnson in 1968 naar het politieke leven te staan). Lyndon wekt dus bijna nergens sym pathie, slechts zelden loyaliteit en nim mer liefde en al zal het een troost voor de constant werkende en pratende man in het Witte Huis zijn dat er in zijn eigen partij nog geen rebellenleider is opge staan, die regelrecht zijn kroon bedreigt, het feit dat hij het zonder de sympathie moet stellen, die hij in zijn eigen ogen zo dubbel en dwars verdient, moet aan hem knagen. In gesprekken met zijn naaste medewerkers praat hij nu dan ook geregeld over zijn persoonlijk ge brek aan populariteit, dat hij schijnt toe te schrijven aan snobisme tegenover zijn landelijke achtergrond in Texas en wan begrip tegenover zijn goede bedoelingen. Zo simpel ligt het evenwel niet. Dat de stemming zo tegen Lyndon Johnsons persoon is, mag ten dele komen door zijn gebrek aan manieien en zuidelijk accent, maar overschatten moet men deze facto ren niet (tenslotte hebben heel wat Ame rikanen zelf ook slechte manieren en een regionaal accent). Belangrijker lijkt te zijn dat men Johnson een ondoorzichtige manipulator vindt, die om der wille van macht en politiek voordeel tot alles in staat is. Toen de man uit Texas als een tove naar kans zag een verbluffend vooruit strevend wetgevend programma door het parlement te loodsen waren heel wat Amerikanen bereid hun bezwaren te ver geten. Vandaar Johnsons enorme over winning in 1964. Maar nu het magische succes Lyndons vingers verlaten heeft, komen de oude verdenkingen weer boven drijven, nu nog versterkt door het ge- 'draéi 'van president en regering over de interventie in Vietnam. Tenslotte is het niet moeilijk opnieuw aan de oprechtheid van een politicus te gaan twijfelen als deze tijdens de verkiezingscampagne be weert geen „Amerikaanse jongens het vechten te laten doen voor Aziatische jongens" en de oorlog niet te zullen uit breiden tot Noord-Vietnam, maar zich na de verkiezingsoverwinning haast het te genovergestelde te doen. De twijfels aan zijn persoonlijke inte griteit, de ergernis en ongerustheid over de uitzichtloze strijd in Vietnam, de daar mee samenhangende belastingverhoging, het presidentiële falen in de rassensitua- tie, al deze factoren spelen mee in de golf van antipathie tegen de bewoner van het Witte Huis. Dat de „goede bedoelingen" van Johnson niet goed begrepen zouden worden lijkt daarentegen geen rol te spe len. Vele critici van het Vietnambeleid weten heel goed dat de president in Viet nam poogt twee „goede" doelen na te stre ven: tegenhouden van communisme en de veiligheid garanderen van Amerika zelf. Maar zij betogen desondanks dat John son fout is, omdat zijn doelen voor de massale interventie helemaal niet gediend worden om omdat de analyse, volgens wel ke Amerika's veiligheid in Amerika op het spel zou staan, onjuist is. De belangrijkste barrière, die tussen Lyndon Johnson en het Amerikaanse volk staat, lijkt intussen dezelfde barrière te zijn, die de president belemmert in het zoeken van een compromis-vrede in Viet nam: het immense presidentiële ego. Johnsons egocentriciteit en kwetsbare ijdeiheid maken 't moeilijk hem een warm hart toe te dragen, zoals zij hem ervan weerhouden in te zien dat de interventie in Vietnam en het streven naar een in wezen militaire oplossing van het pro bleem in Amerikaanse zin een misgreep is geweest, waarop een groot en mach tig land onder leiding van een redelijk man moet kunnen terugkomen. Door zijn licht gekwetste ijdeiheid mag het moeilijk of ondoenlijk voor Johnson zijn het politieke roer om te gooien en te bekennen fout geweest te zijn. Vandaar dat zijn beleid meestal doorkrast in de groef der afgelopen jaren. Maar in het persoonlijke leven van de president ligt dit anders, want de kring om hem heen fluctueert en de medewer ker, die hij gisteren nog alle vertrouwen schonk kan vandaag in de courant staan als prominente criticus van het regerings beleid. Een voorbeeld hiervan is Richard Goodwin, die als presidentiële assistent de „great society-speech" schreef maar nu tot de felle Vietnamcritici behoort. Vandaar dat in het kringetje rondom de president de laatste tijd nogal eens nieuwe gezichten opduiken. Niet alleen van klein zoon Nugent en aanstaande schoonzoon Robb, maar ook van een nieuwe favoriete hond Yuki, die op persconferenties rond springt en het protocol geweld aandeed toen hij de sandalen van de nieuwe Gha- nese ambassadeur Debrah besnuffelde. En niet in de laatste plaats het gezicht van de havenarbeider-autodidact-filosoof Eric Hoffer (schrijver van „The true Belie ver"), in wie Johnson plotseling een be wonderaar ontdekt heeft en die nu de ge lukkige ontvanger is geworden van uitno digingen naar het Witte Huis. Hoffer en Johnson brachten kort gele den een uurtje samen door, gezellig pra tend als „gewone jongens onder elkaar" en gierend van het lachen om de bevol kingsgroep, die beiden niet uit kunnen staan: Intellectuelen. „Aai hen, maar geef hun geen macht", zou Hoffers ad vies geweest zijn aan de president die graag een recept zou hebben voor het winnen van sympathie bij welke bevol kingsgroep dan ook. Wat de macht be treft was Hoffers advies echter overbo dig. Zolang Lyndon president is is de macht in handen van één man., die tot nu toe door niemand ooit in ernst een „in tellectueel" genoemd is. LONDEN (Reuter) Egypte en Groot- Brittannië hebben besloten hun diploma tieke betrekkingen te hervatten, zo heeft het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Beide landen zul len ambassadeurs uitwisselen. ADVERTENTIE HËEESSm Verkrijgbaar bij uw apotheker of drogist ADVERTENTIE Duizenden mensen vinden het heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u in zo'n geval ook niet een bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de Persoonlijke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 380) iedere gewenste inlichting geven. NEW YORK (AP) In een buitenge woon somber en pessimistisch betoog heeft de Amerikaanse commentator Wal ter Lippman verklaard dat de Verenigde Staten thans de moeilijkste tijd in hun leven doormaken. De deken van de Amerikaanse politie ke rubriekschrijvers betoogde dat presi dent Johnson door de Vietnamese oorlog evenzeer in het slop is geraakt als presi dent Herbert Hoover door de depressie in 1932. Johnson, zei hij, heeft zich in een positie gewerkt, waaruit hij net zo min als Hoover meer te redden is. Lippman verscheen voor de televisie. Hij stelde voor in 1968 Nelson Rockefeller, gouver neur van de staat New York, tot presi dent te kiezen, om de Verenigde Staten uit de puinhopen te redden. „Als Lyndon „Astublieft, meneer, uw pernod, o pardon, meneer, even uw tafeltje afvegen. Zo. Astublieft, meneer. Stil van daag? O, het is hier altijd stil, meneer. Soms komen er niet meer dan vijf klanten op een dag. Behalve in het volle toe ristenseizoen natuurlijk, daar moeten we het van hebben, al worden we er niet rijk van. Rijk? O, nee. Een schrale boterham, meneer, want de baas is ook niet scheutig. Maar we blijven ervan in leven, meneer, wat wil een mens nog méér? In het toe ristenseizoen? Ja, dan is het soms erg gezellig hier. Ze ko men allemaal op het kasteel af, natuurlijk. Nou, nog geen tien minuten hier vandaan, aan de rivier. Kasteel Amère heet het, prachtig gerestau reerd en onderhouden, met kantélen en torens en een ka pel, o meneer, een kapel! Niet dat ik erg kerks ben, hele maal niet, maar ik weet het mooie te waarderen. Mar meren vloeren en gebeeld houwde altaren en muur schilderingen, allemaal uit de elfde of twaalfde eeuw, geloof ik. Wij komen er nooit, me neer, maar de toeristen zijn er gek op. Ik ben meer een een voudige jongen van de vlakte, meneer, en met vlakte bedoel ik de streek hier, de dorpjes, de akkers, dat hele boeren- gedoe hier in de buurt, maar ik heb de pest aan werken op het land sinds nou ja. Vroeger werkte ik op het land, ik ging bij de boeren werken in de drukke tijd, ploegen en hooien en rooien en alles wat er te doen viel, het was een beste tijd, me neer, maar er is heel wat ge beurd intussen en ik laat me niet meer zien bij die boeren. Dat is geweest, dat is voorbij. Ik blijf hier hangen en klant jes bedienen en ik woon ach ter de herberg in een houten aanbouwtje en ik heb het best naar mijn zin. Alleen dat ver domde melden iedere maand, dat breekt een mens zijn nek. Nou, bij de politie. Of eigen lijk niet bij de politie, de pre fectuur heeft een afdeling die de nazorg doet, weet u wel, die toezicht houdt op de man netjes die gezeten hebben. Ja, ik draai er niet omheen, me neer, ik heb gezeten, vier jaar lang heb ik tegen de cemen ten muren aan zitten kijken, en waarom? Het was allemaal een beetje ondoordacht, dat geef ik toe, maar het was een opwelling. We waren maar eenvoudige jongens van de vlakte en we dachten niet ge noeg na over de dingen. Op een dag kwam die ver vloekte Brassière hier neer strijken met zijn filmploeg. Brassière heette een regisseur maar hij was het niet als u het mij vraagt, hij was een regelrechte nul. Maar ieder een keek tegen hem op en hij commandeerde die hele troep alsof het muilezels waren. Benedette France, die kent u wel, een pracht van een vrouw en een actrice om van te watertanden, en Philippe Vanguard, nee, die kent u niet, die is nooit bekend ge worden behalve door nou ja, ik zal u precies vertellen wat er gebeurd is. Ze kwamen op kasteel Amère af omdat het zo mooi geschikt was voor hun film, ze wilden het ver haal van een opera verfilmen. Misschien hebt u er wel eens van gehoord, de opera Tosca. Puccini? Ja, dat dacht ik wel, iedereen zegt meteen Puccini. Laat ik u vertellen dat het verhaal van Tosca is bedacht door een pure landgenoot van me, Victorien Sardou, een schrijver eerste klas, maar Puccini heeft cr wat muziek omheen gemaakt en is met de eer gaan strijken. Maar goed, het verhaal van Tosca kende ik niet 'toen die filmploeg hier met al die poeha kwam neerstrijken, ik wist van niets. Later neb ik gehoord hoe het in elkaar zat, want Brassière had mensen nodig uit deze streek als figuranten en we werden er compleet gek van, wij jongens vochten om een rolletje in die film en we lieten ons werk ervoor in de steek. Antoine en ik, we werkten allebei bij de oogst toen we het hoorden en we lieten onze hooivorken vallen om bij die verdomde Bras sière te gaan bedelen. An toine en ik werden aange- nomen, we moesten met nog een paar van die boerenlum- mels in het vuurpeloton. We kregen prachtige middel eeuwse soldatenpakjes aan en ouderwetse musketten in de hand en twintig franc voor schot. Vijftig franc in totaal voor ieder, dat was met hooien niet te verdienen en dan dat gedoe met die film, we waren trots als pauwen en iedereen in het dorp kreeg ontzag voor ons. Weet u hoe dat ging in dat verhaal over Floria Tosca? O, juist, maar misschien kan ik u nog een kleinigheidje vertellen dat u niet weet, ik heb er met mijn neus bovenop gezeten, ziet u, van A tot Z heb ik Tosca zien vrijen met haar Mario en dan aldoor die politieman Scarpia achter haar rokken, een glui perd van een vent was dat, maar een ras-acteur, dat moet ik zeggen. Mario werd gevangen ge nomen in de kapel, waar hij bezig was met schilderen, en er zat in die kapel een spion verborgen waar hij van wist. De politiechef Scarpia nam Mario gevangen om die spion in zijn vingers te krijgen, maar Mario hield zijn mond dicht. En Tosca was razend verliefd op die Mario, ze had alles voor hem over en ze wil de alles doen om hem vrij te krijgen. Ze wilde er zelfs voor met die Scarpia naar bed en Scarpia zei niet nee. Maar hij beloofde haar dat hij Mario zou vrijlaten na de schijn- executie. En nou komt het, meneer, die Brassière zat uren en uren te leuteren met Vanguard die Mario speelde, om hem aan het verstand te brengen dat het geen schijn- executie was maar een echte. De moeilijkheid, zei Brassière, was dat Tosca en dus ook net publiek moest denken dat het een schijn-executie was, ter wijl het een echte was. En de allergrootste moeilijkheid was dat Vanguard ofwel Mario volgens hem niet op de goeie manier doodviel. Die arme kerel viel per dag twintig keer dood en twintig keer was het volgens Brassière fout. omdat iedereen kon zien dat hij niet echt doodviel, ter wijl hij wel echt dood moest vallen omdat de schijn-execu tie een echte executie was, be grijpt u wel? En wij twintig keer per dag met die ellen dige musketten in de aanslag in die vervloekte soldaten pakken met blikken helmen op en dat allemaal voor die vijftig francs. Dagen achter een viel Vanguard twintig keer per dag dood en Bras sière maar vloeken. Antoine en ik hadden spijt als haren op ons hoofd en we kregen ieder uur méér de pest aan die ellendeling van een Brassière, vooral omdat we vonden dat Vanguard het prima deed. Hij viel heel handig dood op een manier, waardoor iedereen die er niet van wist dacht dat ie dood was terwijl iedereen die dacht dat het maar schijn was ook nog tevreden kon zijn. Kon het beter? Maar Brassière liet ons 's avonds om vijf uur opdonderen met de mededeling dat we 's mor gens om negen uur weer pre sent moesten zijn, en dat duurde veertien dagen, want tussendoor moesten we ook nog de kapel in- en uitlopen om naar de verborgen spion te zoeken. Er is voor een leek geen touw aan vast te knopen, omdat ze alle scènes door el kaar opnemen en later op een heel andere manier aan el kaar plakken. Maar de andere scènes waren na drie, vier keer goed, alleen die doodval- scène kostte ons zowat de hele oogsttijd en dat voor die ar moedige vijftig francs. Eindelijk hadden Antoine en ik er genoeg van en we spraken af dat we Brassière de volgende dag in zijn ge zicht zouden zeggen wat we van hem dachten. Dat was trouwens eerder gezegd dan gedaan, want die Brassière was een enorme bullebak en een boom van een kerel, waar iedereen bang voor was. Maar Antoine is voor niemand bang. Ik kneep hem wel een beetje toen we de volgende morgen naar het kasteel gin gen, maar Antoine zei dat we nergens bang voor hoefden te zijn. Hij zou Brassière voor iedereen in zijn hemd zetten, zei hij, en ik moet zeggen dat hij het deed ook. Ik had al leen liever gehad dat hij het op een andere manier gedaan had. We stelden ons op aan wijzingen van Brassière op voor de executie-scène, Bras sière was onbeschofter dan ooit en ik wilde maar dat ik thuis gebleven was. Maar An toine keek me telkens zege vierend aan en ik kende hem goed genoeg om te weten dat hij zeker van zijn zaak was. Onze musketter knalden en Vanguard viel dood op een manier die niemand hem ver beterd zou hebben. Maar Brassière smeet zijn paperas sen tegen de grond en riep dat er geen snars van deugde, dat het over moest, dat hij er genoeg van kreeg met prut sers te werken enzovoort. Toen deed Antoine een stap naar voren en zei Brassière ronduit in zijn gezicht: me neer Brassière, bent een prutser. Die man is doodge vallen op een manier die niet beter zou kunnen, maar u weet niet wat goed doodval len is. Wat krijgen we nou, riep Brassière en hij werd paars van woede. Moet ik me de les laten lézen door een boerenpummel die niet eens lezen en schrijven kan? Dat kan wel zijn, zei Antoine, wij zijn maar eenvoudige jongens van de vlakte, maar wij we ten wat doodvallen is. U bent een nul, en het bewijs ligt daar. We keken naar Vanguard en we zagen dat hij in een grote bloedplas lag. Antoine had de musketten van hem zelf en van mij met scherp geladen, hij had verstand van die dingen want hij was de zoon van een stroper. Van guard was zo dood als iemand maar dood kan zijn. En Bras sière stond in zijn hemd". „Antoine kreeg zes jaar en ik vier, we waren niet hele maal toerekenbaar, zeiden ze in de rechtzaal. Ik moet toe geven dat het een beetje on doordacht was. Nog een per nod, meneer? Tot uw dienst, meneer. Ja, ondoordacht noem ik dat. Primitief, zeiden ze in de rechtzaal. Maar onze vijf tig francs hebben we nooit gekregen". Johnson wordt herkozen", zei hij, „weet ik niet wat er gaat gebeuren. Ik geloof werkelijk, dat het land dan in een zeer gevaarlijke positie geraakt. Ik maak mij grotere zorgen over de toestand van het land dan ooit tevoren. Niet omdat ik bang ben voor een kernoorlog. Ik geloof niet, dat het zover zal komen, maar ik zie de ontbinding van de hoop, het ge loof, de wilskracht en de moraal." Op de vraag of hij een uitweg zag, antwoordde Lippman bevestigend. „Ja", zei hij. „Er moet een nieuwe orkestleider komen, die ervoor zorgt dat plotseling weer in de maat gespeeld wordt. Dat is, wat ons land nodig heeft." Hij zei, dat Rockefeller de man was, die het orkest weer leiding zou kunnen geven. Lippman zei het eens te zijn met oud president Eisenhower, dat Ho Tsji Minh nu president van een verenigd, commu nistisch Vietnam zou zijn geweest als de VS niet tussenbeide gekomen waren. Maar hij verwacht dat Ho zich tegen Chinese expansie verzet zou hebben en niet anti- Amerikaans zou zijn geweest. Als de Verenigde Staten buiten Vietnam zouden zijn gebleven zou dit de Russisch-Ame- rikaanse betrekkingen verbeterd hebben en zou het Amerikaanse prestige in de wereld veel groter zijn geweest. „Een communistische Vietnam is de enige soort staat die in Vietnam kan bestaan", aldus Lippman. ADVERTENTIE tf Het persbureau Nieuw China zegt dat Groot-Brittannië in zijn geloof de fi nanciële moeilijkheden door devaluatie te kunnen oplossen „alleen maar gif drinkt om zijn dorst te lessen". De de valuatie zal beproevingen brengen voor het Britse volk. De regering van Wil son hoopt de export te bevorderen en de Britse internationale betalingspositie te verbeteren en hiermee de sterling- crisis op te lossenmaar dit is alleen maar gif drinken om de dorst te les sen. Zelfs de kranten en spreekbuizen van het Britse monopoliekapitaal heb ben voorspeld dat de devaluatie de chronische ziekte van de Britse econo mie niet kan genezen, aldus Nieuw China. ADVERTENTIE U vindt bij ons een mooie collectie en zoals armbanden, broches, colliers, manchetknopen enz. Grote Houtstraat 165 - Tel. 023-12136 DELFT. De 59-jarige weduwe me vrouw J. van Galenvan Eek is in haar woning in Delft levenloos aan getroffen Een onderzoek heeft uitgewe zen dat ze is overleden aan de gevolgen van kolendampvergiftiging.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7