OVERLEG TUSSEN BEWINDSLIEDEN Opneming van 2500 Griekse bannelingen in Den Haag heeft herhaaldelijk op vrijlating aangedrongen Kamercommissie wenst eerlijke voorlichting Politie legt beslag op valse miljoenen Vietnam-debat Kort en bondig P.v.d.A.-jongeren pleiten vurig voor stembusakkoord Agenda voor Haarlem en de IJmond Kerken gekant tegen beurzen op zondag CIVIELE VERDEDIGING Regering heeft vierjarenplan Eenheidstarief Haringvlietbrug GELDDRUKKERIJ IN FLAT IK HOUD HET BIJ POEDERS Twee doden bij botsing in mist Twee monteurs door val omgekomen Munten geveild voor 600.000 „Ministers géén lid van parlement" Veel bewolking f! II WOENSDAG 22 NOVEMBER 196 7 mmm Vervolg van pagina l KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk i s il (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Staatssecretaris De Koster van Buitenlandse Zaken zal met de mi nister van Justitie overleggen of het mo gelijk is de 2500 Griekse politieke gevan genen, die met verbanning worden be dreigd, in Nederland op te nemen. De staatssecretaris zei in de Kamercommis sie voor Buitenlandse Zaken, dat Neder land bü herhaling heeft aangedrongen op vrijlating van deze gevangenen. De sug gestie uit de commissie om de processen tegen deze politieke gevangen door een Nederlandse waarnemer te laten bijwonen noemde de staatssecretaris een goede ge dachte. De regering is van mening, dat het Rode Kruis zich het lot van de ge vangenen dient aan te trekken. Neder land zal daarop bij het Rode Kruis aan dringen. Nederland beperkt zich in zijn houding tegenover Griekenland tot het strikte ju ridische minimum, aldus de staatssecre taris. Er worden geen nieuwe verplichtin gen aangegaan. Bestaande verplichtingen worden wel nagekomen. Nederland acht een internationaal isolement van Grieken land. bijvoorbeeld door uitstoting uit de NAVO, ongewenst. Ook de E.E.G. doet tegenover Grieken land niet meer dan zij juridisch ver plicht is. De besprekingen over de Griek se associatie met de Euromarkt liggen daardoor sinds april stil en het laatste deel van 'n Europese lening aan Grieken land is geblokkeerd. Voor 1968 is geen NAVO-programma voor wapenleveranties aah Griekenland opgesteld. Amerika, de belangrijkste wa penleverancier. heeft de leveranties voor 1967 direct na de Griekse staatsgreep ge schorst. Amerika heeft achter de scher men veel meer druk op de Griekse rege ring uitgeoefend dan naar buiten is geble ken, zei minister Luns. Sommige landen leveren nu nog wapens aan Griekenland. Een deel van de Kamercommissie wilde dat de Nederlandse regering deze landen zal vragen de leveranties te staken. Mi nister Luns wees er echter op, dat deze leveranties niet van waarde zijn bij het onderdrukken van eventuele opstanden. De motie van de heer Van der Spek (P.S.P.), waarin de wens van een deel van de Ka mer was neergelegd, kreeg daarna alleen de steun van de P.v.d.A., D'66 en de P.S.P. DEN HAAG. De kerken zijn veront rust over het openstellen van de Voor- en Najaarsbeurs in Utrecht op zondag. In een gezamenlijke brief van de N.H. Kerken en de Gereformeerde Kerken wordt aan de directie van de Nederland se Jaarbeurs meegedeeld dat vele werk nemers in gewetensconflict kunnen ko men nu zij op zondag moeten werken. „De zondag is een rustdag", aldus de kerken. Zij verzoeken de beurs dan ook de beslissing te herzien. DEN HAAG. De PvdA-fraetie in de Tweede Kamer overweegt of het mogelijk is in de commissie voor de civiele ver dediging in een openbare vergadering deskundigen het voor en tegen van de ci viele verdediging en het probleem van afweer tegen de gevolgen van een oorlog doen toelichten, zodat Kamerleden en pu bliek een beter inzicht krijgen. Alge meen bestaat de wens naar volledige en vooral eerlijke voorlichting, opdat aller lei misverstanden en vooral ook weer standen uit de weg kunnen worden ge ruimd, zo bleek gistermiddag uit het de bat in de openbare commissievergade ring. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. Beernink, zegde deze ruimere voor lichting graag toe. Na een onlangs ver schenen brochure over de BB zal er bin nenkort ook een komen over nut en we zen van de civiele verdediging. Mis schien dat dan ook de ieder jaar weer kerende „rebellie" van enkele gemeente raden tegen de bij de wet voorgeschre ven posten voor de BB vermeden kan worden, zei de minister. In de kostenver deling tussen rijk en gemeenten zal trou wens binnenkort enige wijziging komen. In antwoord op de algemene inleidende beschouwingen van de Kamerleden schet ste premier De Jong nog eens het uit gangspunt van de regering met betrek king tot de civiele verdediging, namelijk dat een actieve vredespolitiek voorop staat. „Met alle middelen moet worden getracht een oorlog te voorkomen. Maar we zijn niet alleen op de wereld", zei hij. Alle grote landen beseffen naar de me ning van de minister hun ontzaglijke verantwoordelijkheid inzake het bestaan en eventueel gebruik van kernwapens, met uitzondering misschien van China. Om echter op alle kwalijke mogelijkhe den voorbereid te zijn is een voorberei ding van de burgerlijke verdediging on ontbeerlijk. In dit opzicht noemde de mi nister de film „The War Game", een pro- dukt dat een eenzijdige en onjuiste voor stelling geeft. Een motie van drs. Franssen (PvdA), waarin de regering wordt uitgenodigd om een aantal nieuwe maatregelen in 1968 aan te houden en zodoende 7,1 miljoen gulden te besparen, werd met 6 tegen 3 stemmen verworpen. De meerderheid van de commissie oordeelde het, mèt de mi nister, onjuist nog verder te beknibbelen op de toch reeds met vijftien miljoen gekortwiekte begroting. Er zouden dan noodzakelijke investeringen achterwege blijven, waardoor men de organisatie in het vlees snijdt. De regering heeft een nieuw vierjarenplan voor de civiele ver dediging opgesteld, dat, zodra het is in gepast in de andere plannen, in de Ka mercommissie ter discussie zal worden gesteld. Een noodzetel voor de regering in oor logstijd is er nog niet, maar in het kader MIDDELHARNIS. De aandeelhou dersvergadering van de N.V. Brugverbin- ding Haringvliet heeft besloten met in gang van 1 januari de toltarieven voor alle voertuigen gelijk te stellen op 2,50 per rit. Er worden tevens 20 rittenboek- jes beschikbaar gesteld voor 45. Brom fietsers en fietsers hoeven per die datum niets te betalen. van een zevenjarenplan wordt eraan ge werkt. De eerste fase van dit plan moet in 1971 voltooid zijn. Zij omvat de in richting van zeven noodzetels voor depar tementen en van zeventien oorlogsonder komens voor rijks- en provinciale dien sten. Totaal zal daarmee 17 miljoen ge moeid zijn. Er zullen 2000 ambtenaren kunnen werken. Voor de bescherming van kunstschatten zijn in verschillende delen van het land versterkte opberg plaatsen ingericht. De flat waarin de bankbiljetten- drukkerij was ingericht. (Van onze correspondent) KERKRADE. Bij een inval in een flatwoning in Kerkrade heeft de politie bij toeval de grootste valse munterij uit de Nederlandse criminele geschiedenis ontdekt. In een slaapkamer van de flat op de achtste verdieping vond de politie voor twee miljoen gulden vers gedrukte valse bankbiljetten van 100 gulden. In een andere kamer stond de pers en lagen tientallen clichés, nummcrblokjes en der gelijke verspreid over vloer en talels. De bewoners, een ?7-jarige Belg en zijn 24- Boven: een der valse biljetten. Onder: een geldig bankbiljet. ADVERTENTIE Tegen griep, verkoudheid en pijnen zijn Witte Kruis poeders zéér aktief. Als het er op aankomt neem ik Witte Kruis. Dan kijk ik weer helder uit mijn ogen jarige Duitse vrouw zijn gearresteerd. De politie had de flat al enige tijd op het oog in verband met een onderzoek naar de herkomst van pornograiisch drukwerk. Van de valse bankbiljetten is nog niets uitgegeven. De Kerkraadse politie kreeg onlangs een tip van een Zuidlimburgse papier leverancier over de drukkersactiviteit van de Belg. Verondersteld werd dat de Belg in zijn woning pornografische geschriften drukte. Maandag deed de politie een in val in de woning. Bijna alle vertrekken in de woning bleken als „bedrijfsruimte" dienst te doen. Buren hebben zelden iets van de drukkerij gemerkt. De politie van Kerkrade is ervan over tuigd dat dit de eerste produktie van de clandestiene gelddrukkerij is. De bankbiljetten die bij de Kerkrade naar zijn gevonden zijn allemaal ge dateerd 2 februari 1953. Ze dragen in series- verschillende nummers. Ze zijn slordig gesneden, de voorkant is geler dan bij normale biljetten en de figuratie in de ondergrond wijkt vooral op de achterkant van de biljetten sterk af. Bij tien willekeurige personen probeerde de Kerkraadse politie dinsdag een vals bil jet als echt uit te geven. Slechts één van hen, een fotograaf, had onmiddellijk in de gaten, dat er met het geld iets niet in orde was. Minister Luns herhaalde, zoals gezegd, zijn argument, dat er geen directe aan wijzingen zijn dat Noord-Vietnam na eventuele stopzetting van de bombarde menten tot onderhandelen bereid zou zijn. Hij wees daarbij op uitlatingen van zijn Britse collega Brown, op mededelingen van de Internationale Controlecommissie en op uitlatingen van de Noordvietnamese regering zelf. Critische uitspraken van Amerikaanse geestelijke leiders over de Vietnamese oorlog deed de minister af met de opmerking: „Zoveel sekten, zoveel zin nen". Hij haalde ook nog een uitspraak aan van premier Pengel van Suriname, dat stopzetting van de bombardementen de verspreiding van het communisme zal be vorderen en het vertrouwen in de stand vastigheid van de Amerikaanse politiek zal ondermijnen. Voorts betoogde de mi nister, dat langdurige stopzetting van de bombardementen de Amerikaanse regering zou dwingen tot ontruiming van Zuid-Viet- nam, tenzij de Amerikaanse troepen daar nog met een half miljoen man zouden worden versterkt. Minister Luns bestreed de opvatting, dat er een grote kloof ligt tussen de opvatting van de Kamer en die van de regering. „De regering heeft de Kamer in alle richtingen gevolgd", al dus de minister, „behalve in de mening dat stopzetting zal leiden tot vredeson derhandelingen. Zodra er aanwijzingen zijn dat dit wel het geval is, zal de re gering de uitvoering van de motie-Schuyt opnieuw overwegen". IIEERHUGOWAARD. Een botsing tus sen een auto met drie inzittenden en een vrachtauto tussen Alkmaar en Wierin- germeer heeft het leven gekost aan twee personen. Een derde werd ernstig gewond. Mist en een opvriezend wegdek zijn mogelijk de oorzaken van het onge luk geweest. Van de drie inzittenden van de perso nenauto kwamen de 74-jarige P. J. M. Heije en de bestuurder, de 32-jarige Th. A. Bakker beiden uit Nieuwe Niedorp om het leven. Een derde inzittende werd ernstig gewond. DOETINCHEM. De 36-jarige J. C. Siers uit Doetinchem botste met zijn vracht auto tegen een truck met oplegger, waardoor hij om het leven kwam. NAMEN (België). De 58-jarige me vrouw J. Schut-Gunther uit Arnhem is om het leven gekomen, toen zij werd aangereden door een auto, bestuurd door een r.k. priester uit Spanje, welke op de gladde weg slipte. MEPPEL. In Meppel is de 62-jarige J. Veldhuizen uit Noordwolde overleden die vorige week bij een verkeersongeval ernstig werd gewond. ASSENDELFT. De 55-jarige W. Bleeker uit Zaandijk is met zijn auto bij Bui tenhuizen op onverklaarbare wijze van de weg afgeraakt. De auto belandde in de berm. Hij overleed later aan zijn ver wondingen in een ziekenhuis. DORDRECHT Vermoedelijk door het achterwege blijven van de veiligheids maatregelen zijn de 20-jarige W. A. A. Reyers en de 31-jarige gehuwde A. M. Zoutendijk, beiden uit Arnhem, omgeko men. De mannen waren een glazenwas sers! ift voor een nieuw gebouw in Dor drecht aan het ophangen. Plotseling schoot de gondel, waarin de mannen wa ren gestapt los en stortte op het 20 meter lager gelegen bouwterrein neer. De mon teurs waren op slag dood. AMSTERDAM. De ruim duizend munten uit de collectie Dreesmann, die dinsdag in het Carltonhotel in Amster dam zijn geveild, hebben meer dan 600.000 gulden opgebracht. Voor enkele zeldzame exemplaren, waaronder een gou den muntstuk van twintig gulden uit 1808 met de beeltenis van Lodewijk Napoleon, werden hoge prijzen betaald. Straf voor kussende insluiper. De Am sterdamse rechtbank heeft een 32-jarige badinstructeur wegens diefstal met be dreiging veroordeeld tot een jaar en vier maanden gevangenisstraf. Op een nacht in juli was hij een woning in de Wild zanglaan in Amsterdam binnen gedron gen. Hij had de 20-jarige dochter des huizes op de mond gezoend, vervolgens bij de keel gegrepen en gezegd „Houd je mond anders vermoord ik je". Daarna was hij, met medeneming van een por- temonnaie met 10 verdwenen. Voor vluchtelingen. De Nederlandse Com- manderije van de Ridderorde van hét Heilig Graf van Jeruzalem in Wasse naar heeft opnieuw ƒ25.000 naar Jor danië gezonden ten behoeve van de Pa lestijnse vluchtelingen. Totaal is tot nu toe ƒ75.000 in geld en ƒ15.000 aan de kens en kleren naar Jordanië gezonden, alsmede ƒ10.000 naar Bethlehem in het door Israël bezette deel van West-Jor- danië voor het herstel van de oorlog- schade aan de technische school aldaar. Medische opleiding. Binnenkort zullen on geveer 25 medische doctorandi van de rijksuniversiteit in Groningen aan De venter ziekenhuizen hun studie kunnen voltooien. Momenteel heeft Deventer twaalf medische studenten in opleiding. Stoornissen taalgebruik. Prof. dr. Gre- wel en prof. dr. Tervoort hebben in het orthopedagogisch instituut van de uni versiteit van Amsterdam een consulta tiebureau geopend voor afwijkingen en ontwikkelingsstoornissen in het taalge bruik. Dit bureau is qua opzet uniek in de wereld. Het bureau is zowel voor kinderen als voor volwassenen bestemd. Ontsnapte mannen gepakt. In Venlo zijn twee mannen gepakt, die uit een inrich ting in Utrecht waren ontsnapt. Zij wa ren in het bezit van gestolen goederen. Zij liepen tegen de lamp toen zij pro beerden een met briljanten bezette gou den armband ter waarde van 10.000 op straat te verkopen. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten. buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 -11428 Geopend van maandag t/m vrijdag van 96 uur; ook zaterdags. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De jongerengroepen van de Partij van de Arbeid zijn vurige voor standers van het stembusakkoord, waar bij verwante partijen gezamenlijk de ver kiezingen ingaan. Zij hebben een rapport uitgebracht over de parlementaire demo cratie waarin ze verklaren, dat verande ring van kiesrecht en staatskundige in stellingen niet de oplossing kunnen bren gen voor de moeilijkheden in het partij wezen. Het stembusakkoord, waarbij van tevoren geen band tussen Kamer en rege ring zou mogen worden gelegd, zien zij wel als een oplossing. Voorzitter Arie van der Hek is van plan daarover op het congres van de P.v.dA., dat eind deze week in Amsterdam wordt gehouden, de mening van de socialistische jongeren kenbaar te maken. „Het zoü een fatale politieke blunder zijn als het stem busakkoord door het congres op de lan ge baan zou worden geschoven", zo zei hij in een toelichting op het rapport. De jongeren hebben partijbestuur en con grescommissie ook op het hart gedrukt voorzichtig te zijn met beslissingen over beperking van het staatkundige dualisme, namelijk het gescheiden opereren van Ka mer en regering. Zij verzetten zich met Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelgroep Ensemble met „Kaviaar of Spaghetti", van Guilio Scarnicci en Ren- so Tarabusi. Regie: Gilles Léger. Donder dag, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Do dendans" van August Strindberg. Regie: Hans Croiset. Concertgebouw, donderdag, 20 u.: Con cert door het Symphonieorkest „Haer- lem" o.l.v. Marinus Adam. Gastdirigent: Willem Rettich. Soliste: Corry Koppen (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een jonge wereld", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Finale in Berlijn", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Operatie Bosporus", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Rififi in Amsterdam", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „The War Wagon", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mijn Prin ses", 18 j. Minerva, vandaag en donderdag geen voorstelling. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokteb Zjivago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vreemde neigingen", 18 j. Van donderdag af 14.30 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts aan het strand", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „La Col- lectioneuse", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het tiende slacht offer", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal en Vleeshal (Gr. Markt): „Kin deren kijken naar kinderen", een ten toonstelling van zelf gemaakte boeken en kijkdozen door de schooljeugd. Dagelijks van 10-17 en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Tevens op vrijdag- en zater dagavond van 19.30-21.30 uur. Tot en met 26 november. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks behalve maan dag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Tot en met 26 november expositie van werk van de Franse schilder Michel Macréau. Da gelijks van 11-17 uur. Zondags van 13-17 uur en woensdags ook van 20-22 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Tot en met 9 december. Hofje van Staats (Jansweg 39): Expo sitie van portretten en reisschetsen van Geertruid Verdenius-Meursinge Reijn- ders. Dagelijks van 9-17 u. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. Tot 20 december. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Jaarlijkse Kunstmarkt. Dage lijks van 14-17 uur. Tot 3 december. DIVERSEN Minervatheater (Heemstede), vandaag, 20.15 u.: „Marokko", lezing door Niels Halbertsma. Wereldreizigersserie. Don derdag, 20 u.: De Zandvoortse Operette Vereniging met „De dragonders van Vil- lars". Joodse Gemeente (Kenaupark 7), van daag 10-17 u.: „W.I.Z.O.-bazaar". Raadhuis Bloemendaal, donderdag, 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 22 NOVEMBER City, 20 u.: „Battle of the. Bulge" DONDERDAG 23 NOVEMBER City, 20 u.: „De verdoemden van Al- tona". Felison. Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling schilderijen van Dick Ket. De expositie duurt tot en met 27 november. Pieter V'ermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 22 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Alfie, de verleidster". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Verdor ven liefde". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Jeroen ten Berge, schilderijen en reliëfs en van Jan van Wensveen, litho's en etsen; geopend van 9-12.30 uur en 13.30- 18 uur Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Ex positie wandkleden en keramiek. Geopend van 9-12.30 en 13.30-17.30 uur DONDERDAG 23 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Chuka, de revolverhuurling". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De tijger uit Barcelona". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Ex positie van wandkleden en keramiek; ge opend van 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. klem tegen het voorstel, dat ondermeer door de Christen-radicalen is gelanceerd, om ministers ook lid van het parlement te laten zijn. De jongeren van de P.v.d.A. willen zelf het voorbeeld geven van samenwerking op politiek terrein. In een resolutie wordt de leden aangeraden contact op te ne men met andere politieke jongerenorgani saties. die aanverwante opvattingen heb ben. Ze hopen dat daaruit in het volgende voorjaar een conferentie zal voortkomen, waarop de mogelijkheden tot samenwer- kijg besproken kunnen worden. ^W^^WV/WWWWWWAAAAAAAAIWWWVWWVftAftA Het KNMI deelt mee: Een krachtig ho- gedrukgebied boven de Noordzee breidt zich in onze richting uit. De minder koude lucht is tot nu tot over 't gehele land door gedrongen en heeft vrijwel overal de vorst en mist verdreven. Alleen in het zuiden van Limburg kwam nog lichte vorst voor. Het ziet ernaar uit dat dit ho- gedrukgebied ook het komende etmaal het weer in ons land zal bepalen. Het is gevuld met vochtige lucht waarin veel be wolking voorkomt. Er is weinig wind en de middagtemperaturen zullen omstreeks 6 tot 9 graden bedragen. OTEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt mist mist geh. bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt geh. bew. motregen motregen mist half bew. mist zw. bew. onbewolkt half bew. geh. bew. half bew. licht bew. nnw windst. no nnw windst. windst. windst. o nw wzw wnw w windst. n no ono no windst. ono windst. nnw wnw no windst. n n windst. n windst. windst. no wnw windst. 17 19 18 9 3 7 8 9 5 6 6 4 16 9 17 4 8 0 5 6 9 5 9 5 15 17 ono ono 5 -5 3 0 -3 1 -2 10 6 8 -2 -6 -2 0 4 -2 -4 -2 -6 7 10 11 15 s cS 0 0.1 0.2 0 0.2 0.2 0 0.1 0 0 0.3 0 0 0 0 0 0 0 8 0 0 0 0 0 0.1 0.1 0 0 0 0 0 1 0 Donderdag 23 november Zon op 8.12 uur; onder 16.40 Maan op 22.03 uur; onder 13.41 Maanstanden uur. uur. Laatste kwartier 25 november 1.23 uur. Hoog en laag water tn iJmuiden Woensdag 22 november Hoog water 6.29 uur en 18.45 uur. Laag water 2.09 uur en 14.26 uur. Donderdag 23 november Hoog water 7.12 uur en 19.34 uur. Laag water 2.49 uur en 15.10 uur. Het hoog en laag watei te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2