P. v. d. A. zou de meeste stemmen aan D'66 hebben verloren Reacties van politici Congres van P.v.d.A tegen uittreden uit NAVO JE» wêêSm itwm t t en bondig KVP-jongeren scharen zich achter Bogaers Agenda voor Haarlem en de Herdenking in Amersfoort INDIEN IN OKTOBER WAS GESTEMD: Dreigement van voorzitter der Limburgse K.V.P. Meer invloed van Nieuw Links in partijbestuur Vingervlug Dagelijks bestuur van D'66 Rumoerig congres in Utrecht Samenwerking mag niet isoleren v*'-; Morgen weer nat t si MAANDAG 2 7 NOVEMBER 196 7 2 Christen-democraten Niet uit de NAVO WmW Stembusakkoord Tumult Radicalen in CHU: ;,.:v :V W Haarlem HEEFT U LEKKE DAKEN Velsen-IJ muiden Beverwijk g ei i-ë el es Winst D'66 17 zetels; verlies KVP 10 zetels (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Als Nederland in oktober voor de Tweede Kaïner zou hebben gestemd, zou de stembusuit- slag een grote politieke verschuiving hebben opgeleverd. D'6G zou dan een winst hebben gemaakt van zeventien zetels. De K.V.P. zou een verlies van niet minder dan tien zetels hebben geleden. Winst zouden verder hebben geboekt de V.V.D. 3) en de C.H.U. C-f- 2). Andere verliezers zouden ge weest zijn de P.v.d.A. 2), de A.R.P. 2), de Boerenpartij 3), de C.P.N 3) en de S.G.P. 2). De enige partyen die hun posities zouden heb ben gehandhaafd zijn de P.S.P (4 zetels) en het G.P.V. (1 zetel) Dat is de conclusie van het politiek mrktonderzoek dat het bureau Veldkamp in opdracht van de KRO-TV heeft ver richt en waarvan de resultaten zondag avond in „Brandpunt" werden bekendge maakt. Uit het onderzoek van Bureau Veldkamp blijkt voorts, dat D'66 de mees te winst zou hebben behaald ten koste van de P.v.d.A (24 percent van de totale winst van D'66), voorts ten koste van de K.V.P. (19 percent) en van de nieuwe stemgerechtigden (17 pet.). Ook bijna alle andere partijen zouden volgens het on derzoek veren moeten laten aan de D'66, behalve de V.V.D. Het verlies van de V.V.D. aan D'66 blijkt namelijk even groot te zijn als de winst van de V.V.D ten koste van D'66. Het onderzoek heeft zich ook bezig ge houden met de voorkeur bij verschillende groeperingen voor politieke samenwer king met anderen. Opvallend is daarbij de conclusie, dat bij de K.V.P.'ers de voor keur voor een concentratie met de P.v.d.A. en D'66 het grootst was (38 percent van de K.V.P.-stemmers was ervoor) en die voor een concentratie waarin de V.V.D. is opgenomen het kleinst (22 pet.). De A.R.P. springt eruit met de kleinste voor keur voor een linke concentratie (19 pet) en de C.H.U. met de grootste voorkeur voor een concentratie met de V.V.D (43 pet). Van de Anti-Revolutionairen was 38 pet voor samenwerking met de V.V.D. Van de Christelijk-Historischen sprak 22 pet zijn voorkeur uit voor een linkse con centratie. Het percentage van mensen die geen van beide concentraties willen of geen antwoord op de vraag gaven, was bij al le drie partijen betrekkelijk hoog: K.V.P. 40 pet; A.R.P. 43 pet; C.H.U. 35 pet. De voorkeur voor een christen-democrati sche samenwerking was bij de A.R.-stem- mers 't hoogst: 600/o, vrijwel direct gevolgd door de C.H.U: 50 pet. De K.VP.-ers voe len veel minder voor een christen-demo cratische samenwerking: 41 pet. was er voor. Maar bij deze groep is de voorkeur voor een christen-radicale koers door middel van een aparte christen-radicale partij of door middel van geradicaliseer de christelijke partijen) juist het grootst: 30 pet. voorkeur, terwijl van de CH-stem- mers slechts 20 pet. daarvoor was en van de A.R.-stemmers nog minder: 18 pet. Het onderzoek verschafte ook een in zicht in de aanhang van D'66. Zoals te verwachten was is de aanhang van deze partij vooral gegroeid in de grote steden in het westen (waar 21 pet. van alle kei zers op D'66 zou stemmen), in het zui den (17 pet), in het westen buiten de grote steden (16 pet), en minder in het oosten (12 pet.) en nog minder in het noorden (8 pet.) Deze cijfers bevestigen nog eens het vermoeden, dat D'66 vooral terréin wint op de Partij van de Arbeid, welke in het westen vrij sterk is, en op de K.V.P., welke in het zuiden sterk is. Rekening houdend met het ervaringsfeit dat een partij aan de winnende hand blijft zolang zij in het westen wint, mag (Van onze correspondent) ROERMOND Voorzitter drs. H. Ve- ringa van de kring Limburg van de K.V.P. heeft opnieuw gedreigd de Limburgse K.V.P. los te scheuren van de landelijke partij. In de kring-jaarvergadering riep hij uit: „Als de partijraad volgende week geen besluiten gaat nemen overeenkom stig haar verantwoordelijkheid binnen deze partij zal ik niet aarzelen de Limbur gers op te roepen zelf te gaan opmarche ren naar een nieuwe christelijke volks partij". Dat de Limburgse K.V.P.'ers, samen een kwart van het aantal K.V.P.-leden vor mend achter hun politieke leider, drs. Veringa, zullen staan als deze zijn dreige menten waar zou gaan maken is wel te verwachten. Een enquête toonde nog on langs aan, dat deelneming aan de poli tiek vanuit een christelijke partij nog steeds algemeen wordt voorgestaan, maar de K.V.P. in haar huidige vorm wenst het merendeel der ondervraagde Limburgers los te laten. de conclusie worden getrokken, dat D'66 het groeistadium nog niet voorbij is. Ook de verdeling naar leeftijd wijst daarop Terwijl een partij als de P.v.d.A. duide lijk aan het vergrijzen is, omdat zij haar grootste aanhang heeft in de leeftijdsklas se boven de 40 jaar (27 pet zou daar op de P.v.d.A stemmen), heeft D'66 zijn grootste aanhang in de groep 20-29 jaar, waar 27 pet. op haar zou stemmen. Voor de andere partijen zijn de variaties in leeftijdsklasse minder sprekend. Ook met de samenwerkingsvoorkeur bij de D'66-stemmers heeft het onderzoek zich bezig gehouden: 49 pet. van de stem mers is voor samenwerking met de P.v.d.A., 34 pet. wil met de V.V.D in zee. Tegen samenwerking met de P.v.d.A is 11 pet. van D'66 en tegen samenwerking met de V.V.D 22 pet. De uitgesproken voorkeur als tegenstand tegen samenwer king met de confessionele partijen blijkt wat kleiner te zijn: het grootste deel van de stemmers op D'66 heeft daar geen op vatting over. Volgens dekundigen behoort de metho de, welke het Bureau Veldkamp bij zijn onderzoek heeft gebruikt, tot de betrouw baarste. Er is gewerkt met geheime stembiljetten, zodat slechts weinig onder vraagden zich zullen hebben laten leiden door een eventuele vrees voor het bekend raken van hun politieke opvatting. Alleen bij de C.P.N.-stemmers heeft dit ver schijnsel vermoedelijk een rol gespeeld Het verlies, dat de C.P.N. zou leiden (-3 zetels), is vermoedelijk groter dan het in werkelijkheid zou zijn. DEN HAAG. Een aantal politici heeft gereageerd op de resultaten van het politieke markt onderzoek. Mr. Aalberse (voorzitter K.V.P.): ..Deze enquete komt op een ongeluk kig moment voor de K.V.P.. We zijn middenin een open discussie. Straks na onze partijraad zal het wel weer beter gaan". Mr. Van Mierlo (fractievoorzitter D '66): „De uitslag doet mij ontzag lijk veel plezier. Naarmate onze pro gressieve lijn in de Tweede Kamer dui delijker wordt winnen wij meer stem men". Drs. Tilanus (voorzitter C. H. U.): „De A.R.P. en de C.H.U. zijn blijkbaar communicerende vaten. Wat de A.R. verliest wint de C.H.U.. Bij de A.R.P. is het Zijlstra-effect nu verdwenen". De heer Lankhorst (fractievoorzitter P.S.P.)„De P.S.P. is niet op zijn retour. Wij hebben een vaste aanhang gekregen". Mr. Toxopeus (fractievoorzitter V.V.D): „Wat de V.V.D. betreft ben ik niet ontevreden. Verlies van de K.V.P. en winst voor D '66 liggen wel voor de hand." Dr. Berghuis (voorzitter A.R.P.): „De totale zetelsterkte van de beide protestantse partijen is gelijk gebleven. Jammer dat 60 percent van het ver lies van de K.V.P. naar D '66 is ge gaan". Drs. Van Thijn (Tweede Kamerlid P.v.d.A.): „Bij alle veranderingen in het kiezerskorps bemoedigt mij de po sitie van de P. v.d.A. Jammer dat de enquete gehouden is vóór de congres sen van de Christen-radicalen van D' 66 en van de P.v.d.A. (Van onze parlementaire redactie) AMSTERDAM „De Partij van de Arbeid is op dit congres naar voren ge komen als een verjongde en vernieuwde partij. Nieuw Links is ingelijfd in de pluriforme Partij van de Arbeid." Dat zei de P.v.d.A.-fractievoorzitter, drs. Den Uyl, zaterdag in slotrede op het drie daagse congres van de P.v.d.A. De aan vaarding door het congres van de voor stellen inzake het sluiten van een stem busakkoord voor de volgende verkiezin gen noemde drs. Den Uyl „een bijzonder ingrijpend besluit", waardoor er een bij drage wordt geleverd tot de gezondma king van het politieke bestel. Drs. Den Uyl rekende het niet tot zijn taak om rapportcijfers uit te delen aan die groe peringen, die voor het stembusakkoord in aanmerking komen (de Christen-radica- Een zakkenroller heeft in de Parijse metro een vrouwelijke handelaar in juwelen van diamanten en andere edel stenen ter waarde van bijna een half miljoen gulden beroofd. De vrouw be vond zich op het spitsuur in de onder grondse: ze hield een tas tegen zich aangeklemd. Toen zij op de plaats van bestemming aankwam was de tas leeg. Een pakje met ruwe edelstenen, haar portefeuille en haar papieren waren verdwenen. len, D'66 en de P.S.P.). Ook die andere partijen hebben recht op hun eigen op vattingen, zei hij. Opvallend was dat drs. Den Uyl een veel mildere houding tegenover D'66 aan nam dan de partijvoorzitter, dr. Tans, die eerder de opstelling van D'66 teleurstel lend had genoemd. De noodzakelijke po larisatie was volgens dr. Tans van D'66 niet te verwachten. Drs. Den Uyl noemde zaterdag de moderne mentaliteit van D'66 zeker niet onbelangrijk. „D'66 is een baby van nauwelijks een jaar oud. Het is wat te vroeg om te zeggen dat de partij nu al helemaal heeft gefaald". Hij vond wel dat D'66 kleur zou moeten bekennen inzake het stembusakkoord. De grote vraag is of D'66 een partij wil worden terwille van zichzelf of een middel wil zijn voor het doel: vorming van een pro gressieve politiek in ons land. Het congres van de Christen-radicalen noemde drs. Den Uyl „een feestelijke ge beurtenis". Hij betreurde het echter, dat de radicalen hun programma onder de naam „Christelijk" hebben gelanceerd. Hij zei te hopen dat de confessionele par tijvorming van de radicalen een tijdelijk verschijnsel zou blijken te zijn. Over de P.S.P. zei hij: „In de P.S.P. spreekt mij aan het verlangen naar socialistische veranderingen in de maatschappij". De derde en laatste dag van het partij congres heeft weinig verrassingen opge leverd. De discussies over de buitenlandse politiek gingen soms wel hoog maar uit de stemmingen bleek, dat de sterkste van de „groep-Franssen", die beëindiging van het Nederlandse lidmaatschap van de NAVO bepleitte, ongeveer 20 percent be droeg. De sterke invloed van Nieuw Links in het partijbestuur, welke zich vrijdag al aankondigde, heeft zich zaterdag bij de herstemming nog verder voortgezet. Van de vijf nieuwe bestuursleden, die zater- Cel voor koper van LSD. De Amsterdamse politierechter heeft een 26-jarige kan toorbediende uit de hoofdstad, die voor 30 twee capsules LSD had gekocht, veroordeeld tot twaalf weken gevange nisstraf waarvan zes voorwaardelijk. Twee jaar. De Amsterdamse rechtbank heeft een 30-jarige koopman uit Zaan dam wegens flessetrekkerij en valsheid in geschrifte veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De koopman had van firma's in Nederland, België en Duitsland goederen betrokken voor totaal 170.000 hoewel hij wist dat hij die niet kon be talen. Hii was directeur geweest van de in mei 1966 gefailleerde n.v. Cohomach, gevestigd in Amsterdam en Bussum. 2000 kippen verbrand. Een felle brand heeft in Kootwijkerbroek een grote hooiopslagplaats met aangebouwde kip- penschuur in de as gelegd. Ongeveer 2000 legkippen kwamen in de vlammen om, 10.000 kilogram hooi ging verlo ren. Dode bij explosie. In de garage achter zijn woning in Almelo is de 36-jarige chauffeur-monteur J. W. Brunink bij een explosie om het leven gekomen. Hij was aan het lassen toen door onbe kende oorzaak de ontploffing ontstond. AMSTERDAM. Tijdens een hoofd bestuursbijeenkomst heeft de partij D'66 een dagelijks bestuur gekozen. Mr. H. J. van Lookeren Campagne uit Zalbommel werd voorzitter. D'66 heeft thans twee secretarissen: mr. H. van Beekhuizen (Amsterdam) voor politieke zaken, de heer B. Hamstra (Zwolle) voor organisa tiezaken. Penningmeester is geworden de heer J. A. P. M. Beekmans, arts in Melissant. De drie andere leden van het dagelijks bestuur zijn de heren P. Dirks (Maas tricht), ir. N. Schwarz (Den Haag), en F. A. Hymans (Diemen). Ruim 400 ex-gevangenen van het voormalige Amersfoortse concen tratiekamp, dat momenteel nog in gebruik is als militair kampement, zijn zaterdag bijeengeweest voor een reünie. Ze waren gealarmeerd door publikaties dat de restanten van het kamp zouden gaan verdwijnen. De burgemeester van Leusden, de heer A. Buining, op wiens grondge bied zich het kamp bevindt, deelde mee dat echter over de toekomstige bestemming van het kamp nog geen definitieve beslissingen zijn gé- nomen. De eigenares van de grond, die ook het landgoed Den Treek bezit, zou na de opheffing van het kamp deze plek weer bij de aansluitende bossen willen voegen. De gemeente is daar met voor. Van uit een der barakken trokken de be zoekers zaterdag in een stille tocht naar de schietbaan, waar het monu ment van de beeldhouwer Frits Sie ger de plek markeert waar zovelen voor de fusilladepelotons stonden. Hier werden kransen gelegd. dag bij de herstemming nog gekozen werden, behoren er drie tot Nieuw Links: mevrouw I. Forrink, mevrouw E. Lopes Dias en ds. H. J. Diekerhof. De twee andere nieuwe bestuursleden, drs. D. Roemers en de heer A. van Biemen, be horen niet tot Nieuw Links. Het resul taat van alle stemmingen was dat Nieuw Links zeven aanhangers in het partijbe stuur van 24 leden heeft, drie sympathi santen en twee bestuursleden die volgens Nieuw Links „een open oog hebben voor de noodzaak van vernieuwing van de P.v.d.A.". Het partijbestuur heeft de voorstellen voor het sluiten van een stembusakkoord vrijwel ongewijzigd aangenomen gekre gen. De enige belangrijke verandering is de versterkte invloed van het partijcon gres op de inhoud van een dergelijk ak koord. Het eindresultaat van de onder handelingen moet worden voorgelegd aan het congres. Voorstellen om de P.v.d.A. op te laten gaan in „een brede volkspartij op democratisch-progressieve grondslag" werden met zeer grote meer derheid verworpen. (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT. De K.V.P.-jongeren heb ben zich zaterdag geschaard achter de ra dicale groepering van oud-minister Bo gaers. Op het in Utrecht gehouden congres werd een motie aangenomen, welke duide lijk zegt welke kant de K.V.P. volgens de jongeren op moet. De jongeren verlangen: Een grote radicaal vooruitstrevende volkspartij waarin alle progressieve krachten van het volk worden gebun deld; Samenwerking van christelijke par tijen met P.v.d.A. en D'66 als de beste manier om dat doel te bereiken; Het stembusakkoord van christelijke partijen met de PvdA als een onver brekelijke voorwaarde. Aan het stembusakkoord laten de jon geren hun onvoorwaardelijke steun aan de KVP-radicalen afhangen. De motie kreeg 90 voorstemmers en 75 tegenstemmers. Toen oud-voorzitter P. van Engelen het stembusaccoord wilde gaan bestrijden ont Enkele vertegenwoordigers van de radi calen in de C.H.U. zijn het in en gesprek met partijvoorzitter Tilanus en partij secretaris Schuring er over eens ge worden dat de samenwerking van de drie confesionele partijen, K.V.P., C.H.U. en A.R.P. deze partijen niet mag isoleren. De radicalen menen dat de C.H.U. zich thans op serieuze wijze hernieuwt, zowel orga nisatorisch als programmatisch. Dit, aldus de radicalen, zal echter veel tijd kosten. Binnenkort zal nog een tweede gesprek plaatshebben. .vw ■■■/.T: •S-r.Mi Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Moeder Courage en haar kinderen" van Bertold Brecht. Regie: Han Bentz van den Berg en Theun Lam- mertse. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Finale in Berlijn", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Amsterdam, stad zonder genade", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „The War Wa gon", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mijn Prinses", 18 j. Minerva, 20 u.: „The bridge on the river Kwai", 14 j. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts langs het strand", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het tiende slachtoffer", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks behalve maan dag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Tot en met 9 december. Hofje van Staats (Jansweg 39): Expo sitie van portretten en reisschetsen van Geertruid Verdenius-Meuringe Reijn- ders. Dagelijks van 9-17 u. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. Tot 20 december. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Jaarlijkse Kunstmarkt. Dage lijks van 14-17 uur. Tot 3 december. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. ADVERTENTIE of GOTEN, VOCHTIGE MUREN? Deze worden vakkundig door ons gemaakt FA. BITEX - Dakbedekkingsbedrijf Roemer Visscherstraat 275 - Haarlem Telefoon 0 23 - 52947. MAANDAG-27 NOVEMBER City, 20 u.: „Grafin Mariza". DINSDAG 28 NOVEMBER City, 20 u.: „Grafin Mariza". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 27 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Naakt in de schijnwerper". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De blonde van Peking". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Ex positie van wandkleden en keramiek, ge opend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. DINSDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Naakt in de schijnwerper". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De blonde van Peking". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1: Ex positie van wandkleden en keramiek, ge opend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. stond er groot tumult. Vooral de radicalen vonden dat hij als oud-lid niet het recht had zich met de zaken te bemoeien. De congressisten sprongen joelend over eind, stoelen vielen om, tientallen boze jonge lui schreeuwden tegelijk door de 2 in terruptie-microfoons, vice-voorzitter Jacobs liep boos achter de bestuurstafel weg en het werd zo'n chaos dat voorzit ter Gielen de vergadering schorste. Na de schorsing probeerde hij de zaal er van te overtuigen dat het beter zou zijn voor de K.V.P. eerst een eigen ge zicht te bepalen en pas daarna aan het stembusakkoord te gaan denken. Hij kreeg geen bijval, integendeel, er werd een mo tie aangenomen waarin de jongerenraad wordt gevraagd om binnenkort te beslis sen over het beleid van de voorzitter en de samenstelling van de dagelijkse leiding. De jongeren zagen wèl heil in het over leg in de zogenoemde Groep van 18, tus sen K.V.P., A.R. en C.H.U. Zij verbonden er alleen de voorwaarde aan dat het in ra dicale richting gaat. ^fWWIAKA/IAfVWWVWWVVWVWWVWWVWWWWWWVVWWWy Het K.N.M.I. deelt mee: Zondag drong warmere lucht ons land binnen, vergezeld van regen, terwijl de wind naar noordwest ruimde. Inmiddels breidde een rug van hogedruk, welke voor enkele opklaringen zorgt, zich over ons land uit. Een front, dat de voorste begrenzing van vochtiger lucht vormt, lag echter maandagmorgen boven de Britse eilanden en trekt nu in onze richting. Voor dinsdag wordt dan ook veel bewol king met af en toe regen en motregen verwacht. De wind krimpt naar zuidwest en de middagtemperaturen zullen iets hoger zijn dan maandag. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum M 3 i fa temperaturen So J ft 4) 3 binnen- en buitenland d A Den Helder licht bew. nw 8 3 4 Ypenburg sneeuwbui wzw 7 2 19 Vlissingen half bew. wnw 7 4 8 Eelde regen nw 5 3 10 De Bilt regen w 7 3 7 Twente sneeuw wnw 5 0 5 Eindhoven regen w 6 2 2 Z.-Limburg geh. bew. wnw 6 2 8 Helsinki half bew. z 3 -2 0 Stockholm onbewolkt zzo 4 2 0 Oslo sneeuw O 2 2 8 Kopenhagen regen zo 3 3 2 Aberdeen sneeuw O 4 -2 2 Londen regen zzw 6 -2 0.1 Amsterdam regenbui w 6 2 13 Brussel onbewolkt zw 7 -2 3 Luxemburg sneeuw w 4 -0 10 Parijs licht bew. w 6 -2 4 Bordeaux onbewolkt windst. 11 -2 8 Grenoble geh. bew. nno 9 2 18 Nice regen nnw 14 11 20 Berlijn geh. bew. o 2 1 0 Frankfort regen zw 3 2 9 München zw. bew. wnw 6 -2 0 Zürich regen w 6 2 1 Oenève regen ozo 8 2 18 Locarno regen ozo 9 4 7 Wenen zw. bew. ozo 2 -5 0 Innsbruck zw. bew. w 9 -3 0 Belgrado zw. bew. zo 5 1 0 Rome regen ozo 17 9 0.2 Barcelona regen nnw 14 9 29 Madrid licht bew. nno 14 3 6 Mallorca geh. bew. nw 19 12 5 Lissabon onbewolkt n 14 7 0 Dinsdag 28 november Zon op 8.20 uur; onder 16.35 uur. Maan op 3.42 uur; onder 14.52 uur. Hoog en laag water ln IJmulden Maandag 27 november Hoog water 11.43 uur en uur. Laag water 7.09 uur en 19.35 uur. Dinsdag 28 november Hoog water 0.18 uur en 12.43 uur. Laag water 8.22 uur en 20.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 1» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2