Krantenmagnaat Axel beheerst 40 W estduitse Springer de pet van perswereld I Toon investeerde drie ton in zijn VS-debuut OMEGA VAN NIEL m 1? 2 *v A 'S VANAVOND VEL Nieuwe NTS- commissies m Pipo verplaatst arbeidsterrein NTS beraadt zich over grafschenner Nederland II iets meer in trek Uitgeefster van de „Canard" overleden Experiment met gekleurd voetbal STER-brom weg met nieuwe codering Ierse dichter overleden NTS staat critisch tegenover zichzelf NEGEN MUZEN DONDERDAG 3 0 NOVEMBER 1967 23 Huichelaar Invloed Spruitjeslucht Advertenties Last 132, GOUD, GOUD, Het huis met het carillon Het huis van vertrouwen GROTE HOUTSTRAAT 49 TEL 2 00 49 - HAARLEM Bij juwelier voor 11.000 gestolen I hij Provincie fü. ^>NMA De radio geeft vrijdag de harde matras met alle comfort van een zachte! Televisieprogramma's (Van onze correspondent) BONN. Toen de nu 56-jarige Axel Springer, machtigste krantenmag naat van de bondsrepubliek, na de oorlog zijn eerste dagblad begon, stuur de hij leraren, priesters en sociale werkers uit om in de huisgezinnen na te gaan wat de mensen het liefste wilden lezen. Het ging toer. alleen nog om het Hamburger Abendblatt", waarvoor de ondernemende Springer een licentie uit de handen van de Britse bezettingsautoriteiten had weten te krjjgen. De kranteneigenaren van voor de debacle moesten eveneens bij de geallieerden op het matje komen als ze hun krant wilden heroprich ten. De meeste van deze in het vak groot geworden ondernemers hadden minder succes dan de nieuwkomer Springer, en hun kranten lijden heden ten dage een kommervol bestaan. Het .Hamburger Abendblatt" heeft daar entegen volgens de laatste gegevens een oplaag van 314.9-15 exemplaren. f de geïllustreerde massaweekbladen als „Stern" en „Quick", die niet het geper fectioneerde kleurendruk en hun enorme oplagen de grote advertenties aantrekken, die juist het leven van de kleinere krantenuitgever zo konden veraange namen: niet minder dan 70 percent van het totale reclamebudget in 1960 ging naar de t.v.-stichtingen in West-Duits- land. Het geheim van Springers succes is het geheim van de éne fietsenmaker die grootindustrieel wordt terwijl de andere tot zijn dood toe fietsen blijft repareren. Springers vader was uitgever van de „Altonaer Nachrichten". Springer jr. wil de geld verdienen en machtig worden. Politiek interesseerde hem aanvankelijk niet. Nu beschuldigt de schrijver Giinter Grass Springer van „fascistische metho den" en de taal die in Springers kranten wordt uitgeslagen staat dichtbij die van de inhoud van de „National und Soldaten- Dit is het juist wat de lezing van „Bild". „Bild am Sonntag", ..Welt am Sonntag" I en „Die Welt" zo beangstigend maakt. Wat in ons land „spruitjeslucht" wordt genoemd walmt de lezer uit deze kranten tegemoet. En in zijn oren klinkt de stem van de gepensioneerde schoolfrik, die met opgeheven vinger de theorieën uit zijn eigen grootvaderstijd er met de roede inhamert. Toch is dit onomstotelijk het soort conservatisme en het (rechts-) racialisme dat de gedachten van de mees- Voor Axel Springer ligt het gevaar in zijn eigen overdrijving: zijn te huichel achtige medeleven met de minder ge slaagde vakbroeders, zijn te groot wor dende macht hoewel men hem die in een liberaal staatsbestel niet afhandig kan maken maar vooral zijn fanatieke rechtse politieke koers, die hem iedere sympathie bij het denkende deel van de Duitsers heeft doen verliezen. In 1957 reisde Springer naar Moskou, om „met Kroesjtsjev aan de deling van Duitsland een eind te maken". Hij kwam na veer tien dagen te hebben gewacht met lege handen en met de eerste politieke op vatting in zijn leven terug: het commu nisme diende te worden vernietigd. Maar door de toenmalige president Eisenhower werd Springer helemaal niet ontvangen te burgers beheerst. Dit ontdekten de zeitung", een blad dat nog rechtsradicaler heren, priesters eh sociale werkers toen - - - 1 zij in 1947 in Hamburg op onderzoek uit- Ien evenmin door president Kennedy gingen en sinds die tijd is er niets ver anderd. Dat deze geaardheid ook een grenzeloze wreedheid en een ongebrei delde nieuwsgierigheid inhouden, toont ten overvloede de dagelijkse inhoud van de „Bildzeitung" aan. Het is de mentali teit die tot het soort heksenprocessen leidde, dat nu onder een andere naam nog voortbestaat. De moord op de Ber- lijnse student Benno Ohnesorg in juni van dit jaar vond plaats in de verhitte sfeer die Springer had opgewekt. is dan Von Thaddens NPD-orgaan „Deut sche Nachrichten". De eigenaren van de I Duitse kranten die nog niet tot het Springer-concern behoren beschuldigen Springer er van, dat hij door zijn pers concentratie de meningsvrijheid bedreigt en dezelfde beschuldiging uiten studen ten, journalisten, schrijvers, dichters en enige verlichte professoren. Uit deze I kringen stijgt met de regelmaat van een klok de kreet op „onteigen Springer" Een dwazere eis is nauwelijks denkbaar. I Toch is het om over na te denken, dat Springer heer en meester is over de dag bladen „Bild" (4.366.176 ex.), „Welt" (246.132 ex.), het genoemde „Hamburger I Abendblatt", de „Berliner Morgenpost" (225.622 ex.) en „BZ" (321.63S ex.). Iedere week verschijnen „Bild am Sonntag" (2.660.709 ex.), „Welt am Sonntag" (421.725 ex.) en het voetbalblad „Kicker" („who is that mr. Springer?"). De daar uit voortgevloeide rancunes reageert de ijdele man in zijn eigen land af. De con servatieven in de CDU en de CSU helpen hem daarbij een handje. (Van onze R.-TV.-medewerkster) HILVERSUM. Het bestuur van de NTS heeft twee nieuwe commissies in gesteld. De eerste krijgt tot taak, de samenwerking tussen Nederlandse On derwijs Televisie, Academische Radio Om roep en Teleac enerzijds en NTS ander zijds te onderzoeken. De tweede commis sie zal zich bezig houden met de regionale omroep. ADVERTENTIE VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V. KERKSTR. 25, AMSTERDAM. TEL. 23 27 27 Een andere kant van deze sombere medaille belichtte kortgeleden het maand blad „Capital" in een opstel over de zo genaamde noodtoestand, waarin de Duitse kranten zich nu bevinden. Het ging hier I (191.412 ex.). Wat de zondagsbladen be- over de vraag in hoeverre de pers werke- treft beheerst Springer daarmee 90 per cent van de markt. In Hamburg beheerst hij 67,5 percent van alle dagbladen en in Berlijn 66,5 percent. Van de tijdschriften is het radio-tv-blad „Hör zu" het grootste succes: met zijn oplaag van 3.771.176 exemplaren betekent dit de helft van de oplage van dit soort bladen in West- Duitsland. En dan zijn er nog „Das Neue Blatt" (1.042.401 ex.), „Funk Uhr' (701.926 ex.), „Twen" (158.341 ex.), „Bra vo" (761.113 ex.) en „Eltern (1.073.506 ex.). Ook zijn de uitgeverij „Ulstein" en het „Propylan-verlag" eigendom van Springer en neemt hij voor 36 percent aan de zogenaamde „Hummelreizen" deel, een uiterst lucratief reisbureau. Om deze globale opsomming van Sprin gers bezit nog eens anders uit te drukken: het aantal dagelijks door dit concern ver spreide kranten bedraagt 8.568.500 ex., dat is 40.7 percent van de gehele kranten markt. Daaronder komt de verwerpelijk- ste van alle persorganen, namelijk het schandblad „Bild", dagelijks onder de ogen van 12 miljoen lezers. En het rechts- radicale dagblad „Die Welt" wordt om onbegrijpelijke redenen nog steeds, vooral ook buiten Duitsland, tot één der be trouwbaarste Duitse kranten gerekend lijk invloed kan hebben op de dagelijkse politiek. Het blad herinnert er aan dat in Hamburg (67,5 percent van alle kran ten behoort toe aan Springer) sinds jaar en dag een SPD-regering aan het bewind is, evenals in West-Berlijn (66,5 Sprin ger). Het weekblad „Der Spiegel" was indertijd in staat de toenmalige minister van Defensie Strauss ten val te brengen, maar het Springer-concern slaagde er niet in hetzelfde te bereiken met haar aarts vijand minister Schroder, aldus „Capital". „Stern" en „Quick", die met de gepër- En dan geeft „Capital" de kleinere kranten een veeg uit de pan: „1200 zijn er van, maar de meeste dragen alleen nog hun eigen naam in volle onafhankelijk heid, een eigen mening hebben ze niet meer. Het politieke deel van deze bladen die in 540 uitgeverijen verschijnen, wordt door 150 redacties samengesteld, die ieder 52 aangesloten kranten van nieuws en commentaar voorzien. Van deze 150 re dacties bepalen alleen de 80 grootste wat 85 percent van de Duitse lezer onder ogen zal krijgen. Van de dagbladen met een oplaag onder 20.000 en deze maken 73 percent uit heeft 88 percent geen eigen redactie' (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Men zal moeilijk kunnen zeggen dat Toon Hermans, wan neer hij, zoals nu het plan is, in het komende voorjaar naar Amerika gaat met zijn one man show, onvoorbereid „op het ijs" komt. Toon heeft er meer dan drie jaar naar toe gewerkt. De investe ringen die hij ervoor heeft gedaan, gaan de drie ton te boven. Alvorens Springer in hoogsteigen per soon van dit alles de „schuld" te geven, dient men eerst na te denken over de uitspraak van een Duits socioloog, maar naar aan te nemen is niet alleen van deze dat „het idee van de burger, die zich uit verschillende media informa ties en meningen verschaft, om tot een eigen mening te komen, onrealistisch is. In de meeste gevallen kiest men onbe wust uit en bevestigt deze keus de al be staande belangstelling en voorstellingen". ADVERTENTIE Waarom hebben vele moord en brand roepende uitgevers zich niet even handig aan de tijd aangepast als Axel Springer, vraagt „Capital" zich af. (Zonder daar mee te bedoelen dat men met alle ge weld rechts-reactionair diende te wor den). „Tussen 1950 en nu is het aantal krantenlezers in de bondsrepubliek van 12 tot 22 miljoen gestegen. Waarom is die markt niet ook door anderen uitge buit?" Door een ander soort conserva tisme, meent het blad: „Men maakt nog steeds kranten voor oude academici en verbaast zich dan dat zelfs in de dorpen „Bild-Zeitung" met sprongen vooruit gaat. In München daarentegen, waar de „Münchner Abendzeitung" en „Express" als boulevardblad buiten Springer om een florissant bestaan voeren, is „Bild alleen om Springers prestige te redden te koop". De macht van Springer ligt ook in de omvang van zijn advertentievolume, en Springer tezamen met de reclame in de t.v. maken de kleine uitgevers hele maal hysterisch van angst. Zowel „Capi tal" als een door het weekblad „Der Spiegel" ingesteld onderzoek komen tot de conclusie dat de werkelijke bedreiging van deze uitgevers komt van de zijde van plaatsen. Hoe lang het zal gaan duren is niet met zekerheid te zeggen. „Toon denkt een half jaar, maar volgens mij zal het zeker een jaar wordëh. Ik voel er veel voor om gedeelte van de tournee mee te maken. Dat is ook voor mij zeer leer zaam, want wat die Amerikanen op orga nisatorisch gebied presteren is grandioos Er is nu al een publiciteitsmolen voor Toon gaan draaien, waarvan de omvang met stomheid slaat. Hij is druk bezig in opdracht een biografie samen te stel len, waarmee de Amerikaanse publici teitsmedia zullen worden overstroomd Een geld dat daarin gaat zitten, maar natuurlijk hoeft Toon dat niet te betalen Dat is voor rekening van William Morris. Het moet er dubbel en dwars weer uit komen, wantals een show in Amerika eenmaal aanslaat, wordt er goud ver diend. Ze waren er tijdens de filmvoor stelling helemaal kapot van de show. Hoe is het mogelijk dat een Nederlander zo iets in het Engels kan presteren, riepen ze om het hardst". GOUD.... Goud voor haar, goud voor hem in ieder geval: goud met Sinterklaas, dat belooft een fijne traditie te worden. En wij doen daaraan mee, met een prachtige collectie 'goud voor iedereen' AMSTERDAM. Bij een inbraak in (Van onze R.-TV.-medewerkster) HILVERSUM Vanaf 1 december zal I Pipo de Clown voor een ander decor gaan opereren. Geen zomerse bossen meer en stralende zon, terwijl Pipo de kindertjes welterusten wenst, maar kale winterse bossen en binnenopnamen in de woonwa gen, met knusse lampjes en kaarsjes er- (Van onze R.-TV.-medewerkster) HILVERSUM. Er is intern overleg gaande in N.T.S.-kring, in samenwerking met de daarvoor in aanmerking komende instanties, hoe eventueel van televisie gebruik gemaakt kan worden bij het op sporen van de grafschenner. Duidelijk Een man die bij dit alles zeer nauw betrokken is is zijn manager Dick Bin nendijk, zelf eens danser en conferencier Dick, die na een „fysieke waarschuwing' niet meer rookt en drinkt („alles went op den duur, al is het moeilijk"), maar drukte in geen enkel opzicht schuwt, ver telt dat de spanning die Hermans zo lang in een min of meer wurgende greep heeft gehouden („daar kwam dat maagzweertje door") thans min of meer is geweken „Dat komt door het succes, dat hij in New York heeft geoogst bij de grote jon gens onder de theateragenten. Toon heeft er de films van zijn Amerikaanse show vertoond, waarvan hij in Amsterdam Hilversum en België proefvoorstellingen heeft gegeven. Ze stuurden uit de States nog dezelfde avond een telegram aan zijn vrouw, dat het geweldig was. William Morris is de man die hem in Amerika wil gaan brengen, maar dat betekent niet dat hij met één agent in zee gaat. Theo retisch kan het voor elke plaats wel een andere zijn, maar Morris behartigt tij dens de gehele tournee zijn belangen' HET is niet de bedoeling dat Toon op Broadway start, zoals eerst het plan was Hij gaat eerst naar Washington, Phila delphia, Boston en nog een reeks andere een juweliersza-ak in de Jan Evertsen- omlijnde plannen zijn er echter nog niet, straat in Amsterdam-West is voor 11.000 temeer daar men niet van zins is zonder aan sieraden, in hoofdzaak gouden rin- meer het Westduitse idee om misdadi- gen, ontvreemd. De inbreker kwam bin- gers via de T.V. op te sporen, over te nen via de tuindeuren achter de winkel, nemen. (Van onze rtv-medewerkster) HILVERSUM. Er is, dank zij ge lijktrekking van de journaals, een lichte verbetering gekomen in de kijkdichtheid van Nederland II. Bedroeg die in oktober nog slechts 9 percent, momenteel meet men 12 percent. PARIJS. De uitgeefster van het Franse satirische weekblad Le Canard Enchainé Jeanne Maréchal, is in de ouderdom van 82 jaar overleden. Toon ziet het zelf zo, aldus Dick Bin nendijk: „Het was alsof er een zware last van me werd afgewenteld, of er een drukkende band van m'n kop werd ge haald". Nu werken Hermans en Binnendijk naar maart toe, als het Amerikaanse avontuur werkelijk gaat beginnen. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Er stonden in het Feijenoordstadion in Rotterdam gister avond tijdens de voetbalwedstrijd Neder landRusland twee camera's voor kleu rentelevisie. Dat was voor een experi ment, dat de Nederlandse Televisie Stich ting wat wijzer moet maken over het gebruik van kleurentelevisie bij kunst licht buiten de studio's. In het Bussumse Concordia werden de kleurenbeelden ontvangen, beurtelings van een der camera's, die overigens ter wille van het experiment ook een ver schillende kleureninstelling hadden. Men kreeg de indruk, dat over het algemeen genomen de kwaliteit erg meeviel, dat in kleur zo'n wedstrijd rustiger aandoet dan in zwart-wit. Zelfs een wat te hard of te zacht kleurig beeld werkt al aan het beter en rustiger volgen van het spel mee. (Van onze rtv-medewerkster) HILVERSUM. NTS en STER heb ben, in nauwe samenwerking met een bekende radiofabriek, een nieuw systeem voor elektronische codering ontwikkeld, waarbij het geluid via een ander kanaal dan het gebruikelijke geluidskanaal ge leid zal worden. Dat betekent, dat de hinderlijke bromtoon van het laatste half jaar nu definitief verdwenen is. DUBLIN. (AP) Patrick Kavanagh een bekende Ierse dichter, is in de ouder dom van 62 jaar in Dublin in een ver pleeghuis overleden. Kavanagh werd ge boren in Innisheen in het district Mona ghan en verdiende als keuterboertje zijn eerste geld. Zijn eerste dichtbundel heet te „Ploeger en andere gedichten". In 1942 gaf hij „De grote honger" uit. Vr der schreef hij een aantal romans. Voor enkele kranten verzorgde hij een vaste rubriek. (Van onze r.t.v.-medewerkster) HILVERSUM. De NTS is niet ge heel gelukkig met haar eigen gezicht Men beraadt zich momenteel zelfs over de vraag of er na -1 januari ingrijpende veranderingen moeten komen in de dins dagavondprogramma's De heer K. Enke laar zei hierover gistermiddag: „We zijn niet geheel tevreden met de opzet van de dinsdag, eigenlijk met onze program ma's in hun geheel niet". Ereprijs. De Franse schrijver Georges Walter heeft woensdag de „Grand prix d'honneur" gekregen voor zijn eerste werk, „Les enfants d'Atilla". Deze prijs is ingesteld door jonge letterkundige redactrices, die hem toekennen aan de schrijver die volgens hen de Prix Femina verdient maar hem niet heeft gekergen De veertigjarige Walter van Hongaarse afkomst. Hij is journa list, acteur en toneelschrijver. ADVERTENTIE Grote Houtstraat 86 Haarlem Telefoon 10371 Speciaalzaak sinds 1883 ADVERTENTIE Nederland 1. De KRO begint met een aflevering van de BBC-reeks natuurfilms Survival. Onderwerp is de Amerikaanse fauna. Aan de hand van tekeningen van Audubon wordt nagegaan, hoe de dieren wereld in Amerika was en is. Na dit En gelse programma nog een korte produktie van de Saarlandse televisie. Het is een bescheiden show rond het zangeresje Tes sa Beaumont, waaraan voorts meewerken het orkest van Frank Pourcel, een ballet en als solisten Sophie Hardy, Les Java- lins les Djinns en les double Six. Een vrijwel geheel Frans programma. Na het journaal een reportage van het concert dat het Russische Staats Symfonie Orkest in Amsterdam geeft. Jurriaan Andriessen regisseert dit programma, waarin de diri gent E. Swetlanov het orkest leidt in uit voeringen de „Russiche ouverture" van Prokofief en in het eerste pianoconcert van Tsjaikovsky. Solist is de jonge Rus siche pianist Victor Eresko. Daarna een eenakter van de jonge schrijfster Pauline Macouly uit Engeland. Onder regie van Paul Pauwels wordt het stuk gespeeld door Lex Schoorel, Gerard Hartkamp en Rob Milton. Tot slot van de avond volgt nog een aflevering van Brandpunt. Nederland 2. Na het Internationaal Agra risch Nieuw en van Gewest tot Gewest de NTS met Openbaar Kunstbezit. Prof. Dr. J. Bruyn behandelt de geschiedenis van het zelfportret. Na het journaal neemt de TROS de dienst over. Fieke van West- reenen brengt haar onlangs uitgestelde tien minutenprogramma over de Neder landse rlpythm and blues-groep the Whis kers. Dan een vast programmapunt van de TROS, het vrij worstelen. Barend Ba- rendse zal het woord voeren als Mick MacManus en Spencer Churchill het in een dubbelwedstrijd opnemen tegen Steve Lo gan en Johnny Williams. Na de twintig minuten worstelen een kwartiertje Mart Gevens, die uit België komt. Ze schrijft eigen liedjes en probeert in Nederland carrière te maken door ze te zingen. Ze zingt in het Frans en het Nederlands. „Voyage tot the bottom of the sea" is het volgende onderdeel. „De levende com puter" is de ondertitel. De Seaview heeft een computer aan boord gekregen, die de bemanning overcompleet maakt. Voor al le zekerheid gaat gezagvoerder Lee Crane toch nog maar een reisje mee en dan ont dekt hij, dat die computer „levend" is, met andere woorden dat hijzelf niet moe derziel alleen aan boord is. Hij pakt de indringer hoewel het niet gemakkelijk gaat. Tot slot van de avond het tweede en laatste programma van de KRO en RKK over de laatste dingen. Hierin komen vragen aan de orde rond de dood en voort bestaan. In deze uitzending wordt een fragment gespeeld van Dostojefsky's de Gebroeders Karamazow met Anita Menist en Bab Wijsman. Paul Storm geeft com mentaar; Egbert van Paridon speelt de rol van dominee. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten 8.20 Lichte gramm. muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Opera. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.55 Beurs. 12.00 Blik op de wereld. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.40 Jazz muziek. 12.50 Praatje. 13.00 Nws. 13.10 Actua liteiten. 13.20 Hoor die krant. 13.30 Semi klassieke muziek, 14.20 Wikken en wegen. 14.30 Lezing. 15.00 Vliegende blaadjes. 15.20 Buitenlanders over Nederland. 15.30 Licht orkest. 16.00 Nws. 16.02 Thuis. 16.30 Voor de kinderen. 16.45 Festival van St. Hubert 1967. 17.40 Informatie. 18.00 Nws. 18.15 Commen taar op informatie. 18.20 Uitzending van het GPV. 18.30 Hee. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Is misdaad nodig, lezing. 19.30 Nws. 19.35 Cri terium. 20.00 Tot beter begrip. 20.45 De rol van Jezus (1). 21.00 Opera-, ballet- en musi calmuziek. 22.20 Licht instrumentaal sextet. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Licht gevarieerd platenprogramma. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Licht klassiek platenprogramma. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw 9.40 Schoolradio 10.00 Moderne muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Van twaalf tot twee. 14.05 Schoolradio. 14.30 Musiesta. 15.00 Semiklas- sieke orkestmuziek. 15.30 Voor oudere luis teraars. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Filmkroniek. 16.30 Gramm muziek voor de tieners. 17.15 Jazztrio 17.30 Sportkompas. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.00 Voor de tieners. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Uit. 20.55 De waarheid is een persoon (toespraak) 21.00 Van mens tot mens (hoorspel). 22.00 Kans op kunst. 22.30 Nws. 22.40 All In. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Lichte gramm. muziek. 11.00 Nws. 11.02 Licht platenprogramma. 12.00 Nws. 12.02 Ons kent ons. 13.30 Help. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Nieuw platen programma. 15.00 Nws. 15.02 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.02 Operette-Varia. 17.00 Nws. 17.02 Sport. 17.05 Zingende bougie. BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek .12.40 Weer bericht. 12 48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands pers-overzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.09 Lichte muziek 17.00 Nws. 17.15 Volksmuziek. 17.45 Gewijde koorzang. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Lichte muziek. 18.35 Verkeerstips. 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte zang. 19.00 Nws. 19.40 Amusementsmuziek. 20.00 Licht muziekprogramma. 20.30 Amusements programma. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.40 Nws. ADVERTENTIE VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal 19 03 Reclame 19.07 De vogeltekeningen van Au- budon (A tree grew in Brooklyn) 19.32 Tes sa, ballet- en muziekprogramma. 19.56 Re clame 20.00 Journaal 20.16 Reclame 20.20 Semi-klassieke muziek. 21.20 Monica, één- akter 21.55 Brandpunt 22.40 Journaal NEDERLAND II 18.55 Pipo de clown 19.00 Journaal 19.03 Van gewest tot gewest 19.25 Internationaal- agrarisch nieuws 19.45 Openbaar Kunstbe- IT 20.00 Journaal 20.16 Reclame 20.20 The Whiskers 20.30 Vrij worstelen 20.50 Een beet je chanson 21.05 Voyage to the bottom of the sea 21.56 De laatste dingen 22.26 Reclame 22.30 Journaal. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 10.20 Schooltelevisie. 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 Pick Up. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame 20.20 Actualiteiten 20.45 Stoelendans 21.30 De stormridder (TV-feuilleton). 21.55 Farce Majeure. 22.15 De zeventigers (gesprekken). 22.50 Journaal. NEDERLAND II 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal. 19.03 Die van hiernaast, Engelse comedie. 19.33 Tips voor het weekeinde. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Franse chansons. 21.10 Klassiek muziekprogramma. 21.35 Actuele problemen. 22.21 Reclame. 22.25 Journaal. 22.30 Gemeenteraadsverkiezing Helmond.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 23