IN DE VISHAL EN OP ZEE 659.- Havenberichten Herfst was zeer nat Zoekt u een goede recorder met een eenvoudige, probleemloze bediening? Dan is een Philips cassette-recorder een uitstekende keus! Zoekt u een goede recorder een precisie-instrument met heel veel mogelijkheden? Dan is een Philips spoelen-recorder een uitstekende keus! 't is'n uw merk van service en vertrouwen DONDERDAG 30 NOVEMBER 1967 Mishandeling Bromfietsen Geen losse spoelen "bij het Philips cassette-sy steem, maar een kleine cassette, niet groter dan eensigarettendoosje.Daarinzitdegeluidsband veilig opgeborgen. De bediening is bijzonder eenvoudig: u legt-klik - de cassette in, druk op de knop... klaar voor opname of weergave. Een Philips cassette-recorder is een complete recorder, want u kunt er zelf mee opnemen en weergeven. Bovendien kunt u kiezen uit meer dan 300 musicassettes. *Musicassetteskant-en-klare programma's van wereldbekende artiesten en musici. Er is volop keus uit een groot repertoire. Reeds vanaf 7,50 Alle onderdelen van Philips recorders zijn af gestemd op maximale geluidskwaliteit en blijvende betrouwbaarheid. Een luchtspleet van 0.002 mm garandeert, dat de magneetkop elke toon in volle glorie weergeeft. Zelfsme- rende, gesinterde lagers garanderen een ge lijkmatige loop, een lange levensduur en een minimum aan onaernoua. Aan een rnmps re corder beleeft u veel luistergenoegen. Maar ook de mogelijkheden zijn bij Philips recor ders zeer groot. Duoplay-schakelingèn, multi play-schakelingen, trucage - mogelijkheden? De gevorderde geluidsfan vindt bij Philips veel opwindend schakel-plezier! ♦Minicassettes.: een extra argument voor de Philips cassette-recorders (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Met het zinnetje „Da- nes, als de melk zuur is, laat ze dan staan", ontwrichtte maandag een kanti nejuffrouw een zaak voor de Haarlemse politierechter. De officier van justitie kon niet anders dan bij gebrek aan bewijs vrijspraak vragen tegen een 44-jarige kantinejuffrouw en haar 63-jarige en 56- jarige collega's. Zij zouden bjj een groot Haarlems warenhuis uit de kantine melk hebben gestolen. De werkneemsters hadden de gewoon te om de overgebleven flessen melk des avonds mee naar huis te nemen. Bij de rechter-commissaris had hun cheffin ver klaard dat zij het kantine-personeel uit drukkelijk verboden had melk mee te ne men. Maar deze van een handtekening voorziene verklaring verwierp de als ge tuige gehoorde vrouw maandag voor de politierechter. Hoe de officier van justitie ook tegen haar van leer trok, zij bleef ijskoud bij de bewering dat die getekende verklaring een vergissing was. Zij zou alleen ge zegd hebben. „Als de melk zuur is, laat ze dan staan". De drie verdachten knik ten, naast elkaar gezeten op een bankje, verheugd de getuige toe. De klaar gehou den zakdoeken bleken niet nodig te zijn. „Zelden zo'n vreemde zaak gezien", concludeerde de officier van justitie. De tegenstrijdige verklaringen maakten het hem onmogelijk het bewijs te leveren, hij vroeg vrijspraak voor de drie ver dachten die wel ontslagen zijn bij het warenhuis. De raadsman hoefde niet meer te pleiten en de politierechter veroordeel de de drie vrouwen conform de eis. Tegengestelde getuigenverklaringen brachten maandag ook vrijspraak mee voor een 39-jarige vloerenlegger en een 49-jarige bankwerker uit Haarlem. Alleen wat de broer van de vloerenlegger be trof, een 33-jarige nachtwaker, zag de politierechter mishandeling bewezen. De drie mannen waren op 2 maart op een feestje. De nachtwaker was met een geleende auto gekomen en zag op een moment hoe iemand met parkeren de ze auto raakte. Hij stormde naar bui ten en zou de bestuurder van de auto, een 44-jarige schilder, een stomp hebben gegeven. Hoe het begin ook was, op een bepaald ogenblik rolden beide mannen over de grond. De twee andere mannen en verdere feestvierders en hun vrouwen kwamen het huis uit en mengden zich in de strijd. De schilder verloor zijn schoenen, sok ken en portefeuille. Met de komst van de politie werd de strijd direct gestaakt. De nachtwaker zei voor de politierech ter dat hij de eerste klap had gegeven omdat de schilder dreigende bewegingen naar hem maakte. De vrouw van de schil der viel haar man bij als getuige, zij had gezien hoe haar man plotseling was aangevollen. De officier van justitie eiste tegen de nachtwaker honderd gulden boe te en tegen de beide andere verdachten 75. De politierechter sprak de laatste twee vrij en veroordeelde de nachtwa ker tot 75 boete. Een negentien-jairge jongeman uit Krommenie werd door de politierechter veroordeeld tot zes weken gevange nisstraf, waarvan de helft voorwaarde lijk, omdat hij zeven bromfietsen had ge stolen. De officier van Justitie had zes we ken geëist, waarvan twee voorwaardelijk. Op een gestolen brommer was de knaap naar Assen gereden en vervolgens naar Antwerpen. Als een bromfiets defect raak te stal hij een andere. Van enkele brom fietsen had de verdachte de framenum mers veranderd en de benzinetanken in het water gegooid. (Van een medewerker) IJMUIDEN Woensdag werden In IJmuiden in totaal 1750 kisten vis aan gevoerd. Bij de aanvoer waren: 76 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 75 schol, 258 ha- hing, 295 makreel, 255 schelvis, 125 wij ting, 305 kabeljauw en gul, 5 leng, 26 haai, 6 poon, 328 koolvis en 15 diversen. Prijzen per kilogram, in guldens: heilbot 6,50, gr. tong 4,31-4,13, grm. tong 3,42-3.12, kim. tong 4,69-4,50, kl. tong 1 5,08-4,77, kl. tong 2 4,37-3.99, tarbot 1 5-4,40. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT De herfst is vooral in het Westen van ons land bijzonder nat ver lopen. In Den Helder werd 395 mm re gen gemeten (normaal 245 mm.), een hoe veelheid welke sinds 1843 alleen in 1852 met 410 mm. werd overtroffen. Op de 3e plaats komt de herfst van 1950 met 394 mm. In de Wieringermeer en in de Haar lemmermeerpolder is de 400 mm. regen overschreden, hetgeen de landbouw bij de oogstwerkzaamheden geen goed heeft ge daan. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 124-68, gr. koolvis zw. 82-81, gr. koolvis wit 172, gr. leng 67. Per 50 kilogram: tarbot 2 138-126, gr., grm., kim. en kl. schol 1 57-29, kl. schol 2 41-23, verse haring 35-30, makreel 50-13, gr. schelvis 63-61, grm. schelvis 60-46, kim. schelvis 48-38, kl. schelvis 1 56-40, kleine schelvis 2 60-46, wijting 36-25, gr. gul 37-32, middel gul 35-32, kl. gul 34-27, kl. haai 30- 23, poontjes 21, kl. koolvis zwart 27-20, kl. koolvis wit 51. Besommingen, in guldens: KW 159- 17.220, KW 117-4940, KW 170-10.620, KW 32-10.100, KW 52-6260, KW 67-8500. Donderdagmorgen werden in IJmuiden door vijf vaartuigen aangevoerd: 250 kis ten vis en 5500 kilogram tong. Prijzen, per kilogram in guldens: tarbot 4.70-4.40, grote tong 4.05-3.73, grootmiddel tong 3.52-2.98, kleinmiddel tong 4.75-3.86, tong een 5.20-4.13, tong twee 4.50-3.99. Per 50 kilogram: grove schol 54-33, schol twee 52-37, tong drie 50-25, schar 32, gestripte wijting 40-35, dichte wijting 25-23, tarbot 172, kabeljauw een 58, ka beljauw twee 50-44, kabeljauw drie 38-30. Per tien stuks: grote kabeljauw 78-73, middel kabeljauw 48. De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit 100 kisten wijting, 300 gul, 350 schol en 550 kilogram tong. Woensdag te IJmuiden aangekomen: Emma Retzlaff, van Zandvoorde; Heinrich Schulte, Monrovia; Mertola, Londen; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Beta, Goole; Portsmouth, Dover; Hanne Skou, Antwerpen; Boreas, Rot terdam; Draco. Rotterdam; Stephan-J., Xpila; Tor Anglia, Gothenburg; Regina Ida, Goole, IJ muiden; IJstroom, Dagenham; Mercurius, Rot terdam; Advet, Boston, IJmuiden; Kronborg, Hamina; Wotan, Dagenham; Groningen, Londen, IJmuiden; Billiton, Antwerpen; Skaumor, Pepel, IJmuiden; Swift 3, Londen; Nicol Schiaffino, Le Havre; Hydra. Londen; Canada. Londen; Hoijer Sif. Rotterdam; Hermes. Bremen; Zaan- stroom, Goole; Siwa, Rotterdam, IJmuiden; Strabo, Oporto; Memnon, Rotterdam; Leda, Ha mina, Velsen. Donderdag te IJmuiden aangekomen: Bruse, van Oslo; Sheratan, Rotterdam; Anholt, Great Yarmouth; Michael-M., Antwerpen; Confid, Londen, Zaandam; Anna Frem, Londen; John- V., Colchester; Heinrich-S., Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hercules, naar St. Maarten; Oriëntal Envoy, Brake; Rijn stroom, Shoreham; Gulf Scotl, Abadan; Am- rum, Rouaan; Rey Palayo, Bilbao. IJmuiden; Makkum, Milfordhaven; Reiger, Wisbeck; Arion, Rocheford; Voorwaarts, Wisbeck; Jean-E., Lon den; Jans, Londen; Transoceanica Franceses, Rotterdam, IJmuiden; Balje, Danzig, Beverwijk; Haine Cay, Aqua Dulez; Geisha, Rouaan; Zee vaart, Londen; LLanrick, Leith; Bonn, Heroya; Fauna, Kemi, Velsen; Augsburg, Bremen; Dus- seldorff, Bremen; Stazcnic, Bremen; Tessa, Hamburg: Martha Friesecke. Londen, IJmuiden; Tor Anglia, Immingham; Rotenstein. Hamburg; Dependance, Boston. Koog aan de Zaan; Rat- trey Head, Huil; Tuthersund, Stockholm; Su sanna, Rotterdam; Hendrik-B., IJstad, IJmui den. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Timi- soara, naar Constanza; Wilpo, Delfzijl, Zaan dam; Moritz Schulte, Puerto Limon; Aque. Cork; Dahomeykust, Rouaan. Gek voor spoelen? op spoelen? PHILIPS ,ir- Wv tCHSiSKft i-f i-. .t' iiv - AS'SJ - h ;;nf uiW ihVJï Hierboven afgebeeld: Philips batterij-cassette-recorder. Samen met oómpact-cassette met een half uur muziek, handige draagtas, verblndingssnoer en gevoelige microfoon met afstandsbediening In luxe, grotere uitvoering met toonregeling en OfiQ grote luidspreker 299.- Hiernaast afgebeeld: Philips net-cassette-recorder met o.a. op wippende cassette-houder, uitschakelbare automatische opname- sterkteregeling, geluidsreflector voor gerichte weergave. Samen met compact-cassette met een half uur muziek, verbindingssnoer en gevoelige microfoon O A Stereo net-cassette-recorder 429.- O Philips stereo-handrecorder met o.a. stereo-opname, ipengmo- gelijkheid, duo- en multiplay. Stereo-weergave via mono- of stereo-radio of versterker. Vier sporen, twee bandsnelheden. Samen met microfoon, verbindingssnoer, spoelen en langspeel- band. Keuze uit 8 spoelen-recorders. Van 299.- tot 1198- PHILIPS 74025

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4