Alle partijen behalve CPN zijn teleurgesteld KIP IN'T PANNETJE RECEPTIES HET HOGE DUIN DIRCK DIRCKZ Christen-radicale partij zou 33 pet van de stemmen krijgen Bij Kamerverkiezingen nü winst voor D'66 13 zetels Kort en bondig Agenda voor Haarlem en HELMOND NIET VERBAASD OVER UITSLAG Drs. Gruyters heeft het verbruid bij Helmondse D'66 Boringen op Texel gevaar voor de waterwinning? Opinie-onderzoek wijst uit: Wintermaand begint somber Tankwagen tegen vrachtauto; een dode Somber weer Drie Hansen ZATERDAG 2 DECEMBER 1967 2 KV P-meerderheid ging verloren Winst voor CPN Vragen van Kamerlid Anderhalf jaar* voor ex-directeur Gemeentebelangen won één zetel D'66 van 20 zetels 7 op Stembusakkoord Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk (Van onze correspondent) HELMOND. Het heeft gisteren tot laat in de avond geduurd eer er in Helmond een klein beetje ver kiezingssfeer doorbrak. De tweede december met de tussentijdse ge meenteraadsverkiezingen nodig ge worden door de annexatie van drie dorpen, liet behalve de vrij karig aangeplakte verkiezingsbiljetten wei nig merken dat het om een bijzondere dag ging. Na de vrij felle verkiezings strijd van de afgelopen weken geloof den de Helmonders het v/el. Hun aan dacht werd meer opgeëist door de Sinterklaas-inkopen en het winkels kijken in de feestelijk verlichte straten. Behalve de verkiezingsuitslag staat er ainds gisteravond nog een ding vast: D'66 „stoottroeper" drs. Gruyters kan voor lopig beter wegblijven uit zijn geboorte plaats Helmond. De plaatselijke lijsttrek ker van deze jonge partij, de dierenarts Hans Swinkels, heeft namelijk duidelijk gesteld dat het optreden van de heer Gruyters het stemmenaantal van D'66 be- sliist ongunstig heeft beïnvloed. Wat hij niet zei maar wel bedoelde is dat Gruyters heeft getracht de in de po litiek nog wat schuchtere Helmondse par tijgenoten naar zijn hand te zetten het geen hem ondermeer lukte door ex-jour nalist en ex-K.V.P.'er Paul Kuypers op de lijst van D'66 te krijgen. De heer Kuy pers is overigens niet gekozen. De Helmonders keken van de verkie zingsuitslag niet op. Anders dan de afge lopen weken buiten het Peelstadje wel eens is gedacht bestaat de Helmondse ge- menschap uit heel nuchtere mensen, die beter dan de politici in het westen de uit slag konden voorspellen. Reeds voor de telling kon men in Hel mond horen dat de traditionele meerder heid van de K.V.P.-fractie aan een zij den draadje hing. De K.V.P.-ers hebben altijd de dienst uitgemaakt. Maar het gaat de laatste tijd slecht in Helmond. Er is werkeloosheid, er dreigen nog meer ontslagen, er is te weinig industrie, het aantal krotwoningen is zeer hoog en er is te weinig geld om de uiterlijke triest heid van het stadje wat fleuriger te ma ken. Niet dat dit alles de schuld van de K.V.P. zou zijn, maar het is wel logisch dat velen zich afkeren yan de mensen die het tot dusver niet konden klaarspe len om van Helmond een gezonde en ple zierige gemeente te maken. De teleurstellende verkiezingssuit- slag had ogenschijnlijk geen invloed op de stemming van de drie „Han sen" van de jonge partij. Van links naar rechts: Hans van Mierlo, frac tieleider in de Tweede Kamer, Hans Swinkels, lijsttrekker in Helmond, en Hans van Lookeren Campagne, partijleider. ADVERTENTIE gebraden halve kip; royaal garnituur, fruitmix 455 geen zaalhuur port-sherry-vermouth 0.85 Vraag de folder menusuggesties diners 15 pers.en meerv.a.6.50 HOTEL-CAFE-RESTAURANT 40 meter boven de zee Si»*»» Wijk aon Zee 02517-322 SPECIALITEITENRESTAURANT Bilderdijkstraat hoek Kwokersplein A' DAM-West-020-83176 DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid de heer Wiebenga (P.S.P. heeft aan de minister van Economische Zaken ge vraagd of er exploratievergunningen voor olie of aardgas zijn verleend, die betrek king hebben op het duingebied op Texel, dat een waterwingebied vormt voor het provinciaal waterleidingnet van Noord- Holland. Indien dit het geval is, zo vraagt het Kamerlid, kan de minister dan mede delen, of hierover tevoren contact is op genomen of overeenstemming is bereikt met Gedeputeerde Staten van Noord- Holland? Indien dat niet is geoeurd, om welke redenen heeft de minister dit dan over bodig geacht? De heer Wiebenga wil ook weten of het juist is dat de deskundigen van het waterleidingbedrijf zeer ernstige be zwaren tegen deze boringen hebben en, indien daaromtrent niets aan de minister bekend zou zijn, of hij dan bereid is Ge deputeerde Staten van Noord-Holland te verzoeken gegevens te verstrekken en publikatie te bevorderen. ASSEN De rechtbank in Assen heeft de 56-jarige ex-directeur van de aanste- kerfabriek Poppell N.V. te Assen, veroor deeld tot een gevangenisstraf van ander half jaar. Aan de ex-directeur was belastingfraude op grote schaal, oplichting en verduiste ring van grote sommen gelds ten nadele van de N.V. Poppell ten laste gelegd. In Helmond speelt de grote politiek geen rol. Het gaat bij de gemeenteraadsver kiezingen om mensen en om omstandig heden. En het is alweer logisch dat de werknemers van de er niet zo rooskleu rig voorstaande metaalwarenfabriek Everts en Van der Weijden, welke als een „KVP- burcht" bekend stond, nu met een groot aantal hun stem aan de C-P.N hebben gegeven, niet dat zij nu plotseling commu nisten zijn geworden maar in moeilijke tijden wil men wel eens meer van de communisten dan van rechtse groeperin gen verwachten. Bovendien is de enige communist die de oude gemeenteraad tel de Jan van den Meulenhof, een aardige kerel die in de raad altijd zeer construc tief heeft gewerkt. Waarom dan geen ex tra winst voor de P.v.d.A.? Dat is een menselijke en geen politieke kwestie. Een bejaard ingezetene, die overigens de K.V.P. trouw is gebleven, zei: De K.V.P. krijgt een klap door zijn eigen wethouder Hardenberg, want die heeft in Elseviers Weekblad doen voorkomn dat we een stad zijn van verlaten vrouwen, onechte kinderen en vaders die met doch ters verkeren. Zoiets kun je niet onge straft over ons zeggen". De klappen voor de K.V.P. en P.v.d.A. zijn erger aangekomen dan de zetelver deling doet vermoeden. Dat zij op het oude aantal van respectievelijk 15 en 6 meenteraad van 29 op 31 zetels is ge- grote partijen werden overgeheveld. Gemeentebelangen, een van oudsher uit A.R., C.H. en V.V.D. bestaande groepe ring, had op demonstratieve wijze een katholiek op zijn lijst staan: niemand minder dan de lyceum-rector T. F. Praasterink. Hierdoor werd Gemeentebe langen aanvaardbaar voor de afvallige K.V.P.-ers, maar de groepering klom met moeite van drie naar vier zetels. Eigenlijk zijn alle partijen in Hel mond teleurgesteld met uitzondering van de C.P.N. De K.V.P. betreurt het dat de meerderheid in de gemeenteraad voor haar verloren is gegaan, de P.v.d.A. vindt het jammer dat haar stemmenaantal is teruggelopen. Gemeentel elangen had op 6 in plaats van 4 zetels gerekend. De Jongeren-CDU moet als gevolg van het stemmenverlies twee van de drie raads- zetels afstaan en D'66 had beslist op 6 zetels gerekend. DEN HAAG. Als nu verkiezingen zouden worden gehouden zou de K.V.P. 22 percent van de stemmen krijgen (bij de verkiezingen op 15 feoruari 26,5 pet), de P.v.d.A. 20 pet (23,5), de V.V.D. 8 (10,7), de A.R.P. 6 (9,9), de Boerenpartij 1 (4,7) en D'66 11 (4,5). Dit blijkt uit een onderzoek dat Neder lands Instituut voor de Publieke Opinie in opdracht van de NCRV op 13 november heeft ingesteld. Voor dit onderzoek, dat ten doel had na te gaan of en in welke mate de politieke stroming der christen radicalen bekend is bij de kiezers en wat de kiezers van de doelstellingen van deze stroming weten, werden 1255 kiesge rechtigden, mannen en vrouwen, onder vraagd. Zij vormden een selectie steekproef uit de gehele Nederlandse kiesgerechtigde be volking welke naar het NIPO aanneemt, en redelijk beeld oplevert van de poli tieke situatie in Nederland. Zeven vragen betrekking hebbend op stembusakkoorden, medezeggenschap, kernwapens, inkomstenverdeling, bestrij ding rassendiscriminatie, het sparen en de instelling van 'n nationaal ontwikkelings plan werden bij het onderzoek samenge trokken tot de vraag: „Er is een chris ten-radicale stroming welke onder meer deze zeven punten op zijn programma heeft. Zou u bij een verkiezing aan een dergelijke partij uw stem geven?" Van de ondervraagden zei 33 percent zulks te zullen doen; 28 percent antwoord de negatief. De vraag werd door 39 per cent met „weet niet" beantwoord. Voor standers van deze politiek kwamen uit K.V.P. (42 percent), A.R.P. (32 percent), C.H.U. (37 percent), P.v.d.A.<35 percent) D'66 (45 percent) en V.V.D. (16 percent) Volgens het onderzoek zou als nu ver kiezingen werden gehouden de C.H.U 8 percent van de stemmen krijgen (op 15 februari 8,1) de C.P.N. 2 (3,6) de P.S.P. 3 (2,9), de S.G.P. 2 (2), het G.V.P. iets minder dan 1 (0.9) en de overige partijen 1 (2,7). Zestien percent der ondervraag den verklaarde blanco te zullen stemmen, niet te zullen stemmen of verstrekte geen opgave. Het N.I.P.O. heeft deze percentages in Tweede-Kamerzetels uitgedrukt, waarbij de 16 percent blanco- of nietstemmers buiten beschouwing werden gelaten. Vol gens deze verdeling zou de K.V.P. 38 ze tels krijgen (thans 42), de P.v.d.A. 37, (37), de V.V.D. 15 (17), de A.R.P. 11 (15), de C.H.U. 15 (12), de B.P. 3 (7), D'66 20 (7), de C.P.N. 3 (5), de P.S.P. 4 (4), de S.G.P. 3 (3) en het G.P.V. 1 (1). Het onderzoek werd uitgevoerd na het congres der christen-radicalen, dat op 9 en 10 november in Scheveningen werd ge houden. Van de ondervraagden verklaar den 64 percent, wel eens te hebben ge hoord of gelezen van de christen-radi calen. Bij het onderzoek werd tevens de vraag gesteld of men vóór de verkiezingen moet trachten te komen tot een stembusakkoord Een percentage van 67 percent van de ondervraagde!) beantwoordde deze vraag bevestigend: 7 percent zei het daar niet mee eens te zijn. De grootste aanhang onder de voorstemmers vindt men in de groepering die kiest voor D'66 Dan volgen achtereenvolgens P.v.d.A., A.R.P., V.V.D, en C.H.U en tenslotte de K.V.P. Een percentage van 36 percent spreekt zich voor één grote christelijke partij uit. De meerderheid der ondervraagden (54 per cent) is er voor dat deze grote christelijke partij een vooruitstrevende politiek zal voeren. Voorkeur voor het zelfstandig blijven van zowel K.V.P., A.R.P. als C.H.U. sprak 12 percent der ondervraagden uit voor een samengaan van alleen de A.R.P. met de C.H.U. verklaarde zich veertien percent. Voor een samengaan van vooruitsteven de personen uit de drie grote christelijke partijen met de P.v.d.A. en D'66 ver klaarde zich 42 percent en er tegen 24 percent, terwijl 34 percent der onder vraagden zei geen oordeel te hebben. Ontploffing in groendrogei ij. De om geving van de Dinteloordseweg werd gisteravond opgeschrikt door een hevige ontploffing die zich voordeed in de machinekamer van een groendrogerij bij Dinteloord. Zowel het dak als een dikke muur van het bedrijf werden vernield. Na de ontploffing ontstond brand welke spoedig kon worden ge blust. Twee mannen kregen ernstige brandwonden. De schade in de fabriek wordt geschat op ongeveer twee ton. Hagenaar reisde met revolver. De re cherche van de Nederlandse Spoorwe gen heeft op het Centraal Station van Utrecht een 42-jarige Haagse koopman aangehouden, die in het bezit was van een revolver in schouderholster en een zakje met twintig patronen. De man reisde van Den Haag naar Groningen. Een medereiziger merkte de revolver op en waarschuwde de politie. De po litie vermoedt dat de man naar Gronin gen ging om een inbraak te plegen. Gouden tientjes zoek. De PTT-recherche is aan het speuren naar een aangete kende goudzending, welke vorige week uit Utrecht werd verzonden naar het bijkantoor van de Nederlandse Midden- standsbank in Tilburg. De zending bevat te 50 gouden tientjes, ter waarde van ƒ2000. De zending is nooit aangekomen bij de bank in Tilburg. Mini-station. Utrecht krijgt met ingang van de nieuwe dienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen een mini-stati on in de nieuwe wijk Overvecht. Er gaan per uur twee treinen stoppen, één van en voor Amersfoort en één van en voor Hilversum. Het mini-station zal bestaan uit een zeshoekige kiosk, twee perrons en een stalling voor fietsen en bromfietsen. Het kost de gemeente Utrecht 358.300 en de N S. 90.000. In emmer verdronken. In Eschedé is een éénjarig jongetje verdronken in een em mer water. Het kind lag in een bedje, waarnaast een emmer water was blijven staan. De vader vond later het jongetje voorover in de emmer. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT. Zonder zon is de winter maand december begonnen ondanks een groot en sterk hogedrukgebied dat in deze tijd van het jaar meestal een meer helder en winters weertype brengt. Dit hogedruk gebied is met zeer vochtige lucht gevuld zodat de zon nog maar weinig kans krijgt om tijdens het weekeinde door te bre ken. Langzaam kunnen ons van het noor den uit enkele verspreide opklaringen be reiken. De temperatuur blijft tussen 3en 5 graden schommelen. Zodra het iets gaat opklaren zullen door afkoeling de mist- kansen in de avond, nacht en ochtend toenemen. Het hogedrukcentrum blijft voorlopig dicht bij ons land liggen zodat er op 5 december wel geen sprake zal zijn van „Hoor de wind waait door de bo men". Want de eerste dagen van de win termaand blijven stabiel, overwegend droog met weinig wind maar somber. MMAMMMMHMIMIMIMWWIIIIWUUWIIIMUWUMIilMUWMUMWl u - Vv, -V 'Vï -tL: A 5 UDEN. Een frontale botsing tussen een vrachtwagen met aanhanger en een tankauto heeft het leven gekost aan de bijrijder van de vrachtwagen, de 19-jarige Albert Busch uit Oostzaan. De bestuurder van de tankauto werd zeer ernstig gewond. De tankauto vloog bij de botsing in brand. De brandweer had druk werk met het blussen van de brand en het opruimen van de struif van de eieren waarmee de vrachtwa gen geladen was. HEERHUGOWAARD De 72-jarige me vrouw M. A. Zijp is met haar rijwiel door een achterop komende auto aan gereden. Zij was op slag dood. Zij was plotseling naar links uitgeweken. IJZENDIJKE. De 19-jarige R. Hijfte is tussen een achteruitrijdende vracht auto en een muur bekneld geraakt. Tij dens het vervoer naar een ziekenhuis is hij overleden. Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: de musical „De Stunt", naar ideeën van Guus Vleugel en Eric Herfst. Regie: John van de Rest. Zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Een maan voor de misdeelden", van Eugene O'Neill. Regie: Theo Kling. Teylers Museum (Spaarne 16), zondag 15 u.: Orgelconcert door Haite van der Schaaf en Anton de Beer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De Anti-Gang Brigade", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Hartentroef in Tokio", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Een dollar met een gaatje". 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Fotomodellen voor Marokko", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Saskatchewan", 18 j. Zondag 11 u.: „Gravin Mariza", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De vrouw en het moederschap", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „De vrouw in het zand", 18 j. Minerva, 20 u.: „The bridge on the river Kwai", 14 j. Zondag, 14.30 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Zondag 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Tropische begeerte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Een maagd voor de prins", 18 j. Zondag 11 u.: „Das Dreimaderlhaus", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 lot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 janu ari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel- ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. M.S. Mettina (Spaarne, bij Waag): Nood- expositie van „De Rode Stip". Zaterdag en zondag van 11 tot 23 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Tot en met 7 januari: Expositie van beeld houwwerk van Wim Jonker en schilderijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks 10-12 en 14-17 u. Opening 2 de cember om 15 u. door Jacques Benoit. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht)Expositie van grafiek van Monpijn en beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11-17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Tot en met 9 december. Hofje van Staats (Jansweg 39): Expo sitie van portretten en reisschetsen van Geertruid Verdenius-Meuringe Reijn- ders. Dagelijks van 9-17 u. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van graficus Rob Clous. Zondags van 14-17 uur. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. Tot 20 december. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Jaarlijkse Kunstmarkt. Dage lijks van 14-17 uur. Tot 3 december. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van gouaches, etsen en litho's van Hubertus van der Vloot. Op zaterdag en zondag van 14-16 uur. Tot en met 17 december. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) vandaag 20 u.: Optreden van Elly Nieman, Jop Pannekoek en Rikkert Zuiderveld met „Zwart zaad". ZATERDAG 2 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van de Zeven". Stadsschouwburg, 20 u.: „Geheimagent in Casablanca". ZONDAG 3 DECEMBER City, 14.30 u.: „De dief van Damascus"; 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van de Zeven". Stadsschouwburg, 15 u.: „Duel zonder genade"; 20 u.: „Geheimagent in Casa blanca". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Tentoonstelling van werken van acht beeldende kunstenaars uit de omge ving van Velsen. MAANDAG 4 DECEMBER Heden geen filmvoorstellingen in de bioscopen. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie van werken van acht beeldende kunstenaars uit de omgeving van Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 2 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „My fair Lady"; 23.30 u.: „Hellegebroed". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur; „Mondo Bizarro". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Paul Citroen: schilderijen, tekeningen en gouaches; geopend van 9- 12.30 uur en 13.30-18 uur. ZONDAG 3 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Om vier uur breekt de hel los";.16.30 u.: „Hellege broed"; 19.30 u.: „My fair Lady". Luxor Theater, 14.15 u.: „Geheime op dracht in Saigon"; 16.30, 19 en 21.15 uur; „Mondo Bizarro". MAANDAG 4 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „My fair Lady". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mondo Bizarro". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Expositie wandkleden en keramiek, ge opend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Paul Citroen: schilderijen, tekeningen en gouaches; geopend van 9- 12.30 uur en 13.30-18 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: Ook het afgelopen etmaal stond het weer in ons land en de ons omringende gebieden onder invloed van een krachtig en om vangrijk gebied van hoge luchtdruk. Het laat zich aanzien dat gedurende het weekeinde de kern van het hogedrukgebied van Engeland via onze omgeving naar Zuid-Duitsland zal trekken. Tegelijkertijd wordt verwacht dat de activiteit van een depressie bij IJsland de luchtdruk in Schotland en op de Noordzee zal doen dalen. Daardoor zal de wind in ons land geleidelijk zuidwestelijk worden. De aan voer van vochtige lucht met laaghangende bewolking en plaatselijk ook mist zal voort duren. Zowel de kans op zon als de kans op neerslag blijft klein. WERKRAPPORTEN Maximum en minimum- t c j a temperaturen binnen- en buitenland .3 o Zu Den Helder mist O 9 4 Ypenburg lichte motr. windstil 5 5 Vlissingen mist O 5 6 Eelde geh. bew. wzw 5 2 De Bilt mist ono 4 4 Twente mist windstil 4 3 Eindhoven miLt windstil 4 3 Z.-Limburg mist ono 3 1 Helsinki zwaar bew. wnw 5 0 Stockholm zwaar bew. w 9 3 Oslo half bew. no 9 -1 Kopenhagen lient bew. w 10 2 Aberdeen onbew. windstil 14 1 Londen motregen ono 12 10 Amsterdam gen. bew. ozo 4 4 Brussel zwair bew. nno 1 Luxemburg onbew. no 0 Parijs onbew. nno 4 1 Bordeaux mi3t windstil 6 -3 Grenoble geh. bew. nno 6 2 Nice onbew. n 20 10 Berlijn motregen w 3 3 Frankfort geh. bew. windstil 1 -1 München mist zo 3 -4 Zürich geh. bew. nno 3 1 Genève geh. bew n 3 3 Locarno onbew. O 11 -2 Wenen zwaar bew. n 4 0 Innsbruck zw.iar bew. windstil 4 0 Belgrado b.ilf bew. zzw 5 -1 Athene Rome half bew. no 18 11 Barcelona lient bew. nnw 18 7 Madrid linht bew. windstil 14 3 Mallórca weerlic nt no 12 13 Lissabon onbew. O 16 8 Zondag 3 december .SS E2 0.3 o.i o 0.4 0 0.2 0 0 1 0 0 0 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0.6 0 0 0 0 0 0 0 4 1 O 0 1 0 Zon op 8.27 uur; onder 16.32 uur. Maan op 11.10 uur; onder 17.39 uur. Maandag 4 december Zon op 8.29 uur; onder 16.31 uur. Maan op 12.03 uur; onder 18.56 uur. Maanstanden Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 8 december 18.57 uur. 17 december 0.21 uur. 24 december 11.48 uur. 31 december 4.38 uur. Hoog en laag water in (Jmuiden Zaterdag 2 december Hoog water 3.33 uur en 15.50 uur. Laag water 11.41 uur en uur. Zondag 3 december Hoog water 4.20 uur en 16.37 uur. Laag water 0.05 uur en 12.29 uur. Maandag 4 december Hoog water 5.08 uur en 17.29 uur. Laag water 0.54 uur en 13.15 uur. Hei hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. V

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2