NKV steunt resolutie van groep-Bogaers Pyromaan ■elna is Wintersport geen luxe meer bondig KVP gaat bemiddelen in geschil van jongeren Agenda voor Haarlem en de IJmond SINT PLEEGT LOKAALVREDEBREUK ENGEL Ittaranka meubelen en Waarom nog geen klachtenbureau? Voor een progressieve KVP Studentenschip naar centrum Amsterdam Chirurg in Bussum niet nalatig Ruim 50.000 Nederlanders nemen kerstvakantie Geen nertsenplaag in Uden Ook Amsterdam heeft aardgas Kouder De helft méér KEUKENMIJMERINGEN No. 15 DINSDAG 5 DECEMBER l9o, 2 Statenlid vraagt over bulder baan: Baby bij felle brand in magazijn omgekomen (vervolg van pag. 1) NAAIMACHINES Grote Houtstraat 181 Haarlem Antwoord aan Kamerlid: LOOP VRIJ IN EN UIT bij: Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW GS. van Noord-Brabant Extra-treinen S V' Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk s s -VV.V.V -*■ HAARLEM. Het lid van de Provin ciale Staten van Noord-Holland mej. S. Boerlage (P.S.P.) heeft aan Gedeputeer de Staten vragen gesteld over de pas in gebruik genomen „bulderbaan" van Schip hol. Zij vraagt of Gedeputeerde Staten heb ben kennisgenomen van de krantenberich ten waarin melding werd gemaakt van de geluidshinder, die de bewoners van Am- stelveen-Noord en Amsterdam - Zuid on dervinden, nu de „bulderbaan" in gebruik is genomen? Hebben Gedeputeerde Staten ook gelezen dat er nog geen klachtenbu reau ten behoeve van deze, nu in een ge luidstrog wonenden of werkenden is inge steld? Meent het college niet, dat het advies van het gemeentebestuur van Am sterdam: „voor klachten over de geluids hinder dient men zich in eerste instantie te richten tot de luchthaven direktie van Schiphol", onjuist is, daar het toch de taak van de overheid is om het welzijn van de bevolking te bevorderen en zorg te dragen voor de belangenbehartiging, van hen, die de dupe dreigen te worden? Mej. Boerlage vraagt voorts of de be richten, waarin melding wordt gemaakt van een op provinciaal niveau werken of meewerken aan de oprichting van 'n klach tenbureau t.a.v. de geluidshinder, juist zijn DEURNE. Bij een felle brand in een textielmagazijn in Deurne is de zes maanden oude Josette van de Weyer om gekomen. Zij lag in een kinderwagen in het magazijn waar ook een oliekachel brandde. Toen de brand werd ontdekt was redding niet meer mogelijk. Het gehele magazijn brandde uit. VVUVV\n/W\AAnAAfVt/tfVVVVVVWVW\A/VVVVVVVVVVWAMn/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVUVWWVWWVWWVVWVVVSAniVW Sint Nicolaas is gisteren toch op be zoek geweest in de School met de Bijbel in het Betuvrse Resteren, hoewel het schoolbestuur had ge decreteerd, dat „die roomse heilige" in een christelijke school niet mocht worden toegelaten. De bovenmees ter had dan ook de voordeur secuur vergrendeld, maar de Sint wist en nog wel met negen Pieten toch binnen te komen. In de klas der allerprilsten, die van sch ooibestuur lijke decreten nog geen benul had den werd hij zelfs enthousiast toegezongen nadat het rondgestrooi de lekkers met smaak was veror berd. Een boze bovenmeester had inmiddels de plaatselijke rijks politieman ontboden en geëist dat deze Sinterklaas en zijn Pieten zou bekeuren wegens lokaalvredebreuk. Dat gebeurde dan ook en de politie man schreef dan ook in zijn boekje: „Sint Nicolaas en Zwarte Pieten". Hij had kennelijk begrip voor de situatie,,AndersJtad hij,,u\el tts.Md-, men opgeschreven van Wageningse studenten, leden van een christe lijke studentenvereniging, die het standpunt van het Kesterense schoolbestuur al te bar hadden ge vonden. ADVERTENTIE UTRECHT. „Het lijkt ons toe, dat een ieder in de partijraad van de K.V.P. die het ernstig meent met onze politiek en met het kiezersbestand, toch weinig moeite heeft met een dergelijke resolutie. Dit zegt het Nederlands Katholiek Vakver bond in zijn blad „Ruim Zicht" over de resolutie van de groep Bogaers voor de partijraad op 9 december, waarin wordt gevraagd de K.V.P. om te vormen tot een radicaal - vooruitstrevende partij. Ook spreekt de resolutie df wens ijUiit a te gaan of met andere christelijke partijen welke ziphvjor een gelijkgericht beleid uitspreken één federatieve samen werking of een fusie tot stand kan worden gebracht en er naar te streven met andere radicaal-vooruitstrevende partijen ruim schoots voor de volgende algemene verkie zingen een samenwerkingsverband te vor men, dat in staat is een parlementaire meerderheid te behalen. De partijraad van de K.V.P. is geen af spiegeling van het katholieke kiezersvolk maar een vertegenwoordiging van actief de partij deelnemende leden, aldus het N.K.V. in zijn blad „Het is zonder meer duidelijk", dat het grootste deel van AMSTERDAM. Het Amsterdamse! het katholieke kiezersvolk bestaat uit loon studenten woonschip „Caledonia" zal ver- en salaristrekkenden die aansturen op een sleept worden, eerst naar het Stenen progressief beleid". Het voegt hier echter Hoofd nabij het Centraal Station, later aan toe, dat de progressiviteit niet alleen naar de voormalige Willem III-sluis aan js voorbehouden aan deze groep en dat de noordzijde van het IJ, vlakbij de Six- het N.K.V. daarom ook nooit zou pleiten haven. Dit besluit, dat genomen kon wor- voor een werknemerspartij. Het N.K.V. den dankzij de medewerking van het Am- heeft zich steeds onafhankelijk willen op sterdamse gemeentebestuur, de havenmees- stellen van welke politieke partij dan ook. ter en Rijkswaterstaat eigenaar van Overigens wil het N.K.V. niet ontkennen het water waar het schip uiteindelijk| ,jat er tussen het verbond en de K.V.P. komt te liggen verlost de paar hon derd studenten die de hutten aan boord I bewonen, uit de onaangename situatie ver buiten de stad in een soort niemands land te leven. Het schip komt nu vrij-1 wel in het Centrum van Amsterdam. De „Caledonia" wordt woensdag omstreeks het middaguur weggesleept uit de Horn-| haven. De activiteiten van de pyromaan be gonnen op 20 mei toen hij brand stichtte in enkele leegstaande panden aan de Leidsevaart 38. Daarna probeerde hij op 9 juni een stal aan de Oost-Indiëstraat 28 in brand te steken. Drie keer in een nacht sloeg hij toe op 7 juli aan de Gedempte Voldersgracht en naaste omgeving. Een bromfiets en een olievat voor de kosterij van de remonstrants-gereformeerde ge meente aan de Oranjekade werden in brand gestoken terwijl ook brand werd gesticht in het gebouw van de Lieven de Keyschool aan de Ged. Voldersgracht. Voorts trachtte de glazenwasser pp 1 au gustus een bromfiets aan de Leidsevaart en een auto op de Noorder Emmakade in brand te steken. In de nacht van 16 op 17 november veroorzaakte hij een binnen brand in het pand van Simon de Wit op de hoek van de Grote Houtstraat en de Raamvest. De totale schade bedroeg hier ƒ35.000,-. Het laatste geval van brandstichting waarin de glazenwasser de hand heeft gehad was in de opslagruimte van de op- tiekhandel van de firma Federmann aan de Grote Houtstraat. Doordat hij tijdig werd ontdekt kon erger worden voorko men. De jongeman, die getrouwd is en twee kinderen heeft, heeft verder bekend op 7 juli ingebroken te hebben in het tand heelkundig centrum van de Haarlemse ziekenfondsen aan de Nieuwe Gracht, Hij nam hier voor duizend gulden aan instru menten weg. Deze werden in zijn woning teruggevonden. Op 30 november ont vreemdde hij in de Lieven de Keyschool aan de Gedempte Voldersgracht een band recorder en een elektrische grammofoon De politie heeft geen aanwijzingen dat de Haarlemmer ook de hand zou hebben gehad in de geruchtmakende gevallen van brandstichting in Amsterdam. een bepaalde affiniteit bestaat. „Maar" ,zo zegt het, „dat betekent niet dat men koste wat het kost terwille van deze affiniteit een scheuring binnen die partij moet voor komen en zijn heil moet zoeken in „min of meer onduidelijke compromissen waar van de gewone man in de straat een vieze smaak in zijn mond krijgt". "h.ir ft n -> I it DEN HAAG. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. Kruisinga, heeft in antwoord op vragen van het Eerste Kamerlid mr. J. H. van Wijk (P.S.P.) meegedeeld dat geen aan leiding bestaat voor een disciplinair on derzoek of strafrechtelijk onderzoek te gen een chirurg in Bussum. Mr. Van Wijk had gevraagd of het juist was dat op zaterdag 21 oktober een chirurg weigerde een patiënt van het Ma jellaziekenhuis in Bussum te opereren in verband met zijn vrije weekeinde, dat de operatie pas op 23 oktober werd uit gevoerd en dat de patiënt als gevolg van een infectie, welke door de vertra ging optrad, is overleden. De staatssecretaris verklaart dat de patiënt in de middag van 22 oktober werd opgenomen na onderzoek van de in het ziekenhuis aanwezige chirurg, die op zui ver medische aanwijzingen onverwijld in grijpen ongewenst achtte. Op maandag 23 oktober volgde een nieuw onderzoek waaruit bleek dat operatief ingrijpen noodzakelijk en verantwoord was. Deze operatie vond om 12 uur plaats en had een normaal verloop. Het is niet juist dat als gevolg van ver traging infectie ontstond. Op de derde dag deden zich infectieverschijnselen voor die door de behandelende chirurg met sue ces zijn bestreden. Na het overlijden op de negende dag na de operatie is geble ken dat de patiënt aan een ernstige niet te voorziene complicatie is overleden, al dus de staatssecretaris. UTRECHT. Ruim 50.000 Neder landers gaan de laatste dagen van het jaar temidden van sneeuw en ijs door brengen. Zwitserland en Oostenrijk staan weer bijzonder hoog aangeschre ven bij al deze wintersportliefhebbers. Maar ook in eigen land blijft men de ze dagen niet thuis zitten; de Neder landse Spoorwegen verwachten aan de vooravond van kerstmis ruim 800.000 reizigers te vervoeren, die elders in het land op familiebezoek gaan. De sterke toeneming van het met-va kantie-gaan aan het eind van dit jaar vergeleken bij vorige jaren heeft twee oorzaken. In de eerste plaats vallen de kerstdagen bijzonder gunstig. Het opnemen van drie vakantiedagen re- i ■A/lAAAftAAAAAAAIWVWWWWWMUtAAAAAAAAAAAWAAAi ADVERTENTIE (Van onze correspondent) UDEN. In antwoord op vragen van het V.V.D.-Statenlid drs. IJ. van der Werff, hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant gezegd, dat de 60 ont snapte nertsen uit Uden de wildstand weinig schade zullen berokkenen. Van de op 13 november losgelaten dieren, zijn er inmiddels 200 dood of levend gevangen. De overige dieren is geen lang leven beschoren, want op de waterarme zand gronden houden in het wild levende nert sen het niet lang uit. De kans op ver-t menigvuldiging is niet groot, want nert sen paren meestal in maart. Ze brengen dan per worp gemiddeld vier jongen ter wereld, die slechts onder ideale omstan digheden in leven blijven. Met dit ant woord hebben G.S. de onrust, die ont stond na de ontsnapping van nertsen in Uden, grotendeels bezworen. sulteert met inbegrip van oud en nieuw in tien vrije dagen. Bovendien schij nen velen de vakantie niet meer in eens in de zomermaanden te willen op nemen. Zij willen ook in de donke re maanden nog een appeltje voor de dorst hebben. Daarnaast krijgen de warme landen zoals Spanje, de Balearen en de Ca- narische eilanden 's winters steeds meer toeristen. Velen, die de veertig zijn gepasseerd, gaan tegenwoordig naar het zuiden om enkele weken het winterse klimaat in Nederland te ont vluchten. De directeur van de. Nederlandse Nederlandse Reisvereniging, de heer C. van Zwijndregt, verwacht dat het een zeer goede kerst zal gaan worden. De N.R.V. en Hotelplan zullen in de week voor kerstmis zeven extra trei nen laten rijden naar Chur, Salzburg, Innsbruck en Zuid-Beieren. Deze trei nen zullen ongeveer 6.000 reizigers vervoeren. Ook januari, februari en maart zijn al nagenoeg volgeboekt, al dus de heer Van Zwijndregt, die nog een nieuw element signaleert in het reizen naar de wintersportcentra, na melijk de chartervluchten. De N.R.V. heeft twee veertiendaagse vluchten naar Oostenrijk en Joego-Slavië, wel ke volledig zijn bezet. Hij berekent, dat voor een 15-daagse wintersportva kantie minimaal 400 nodig is. De Algemeen secretaris van de Al gemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus, mr. A. Borst, schat, dat het algemene vervoer ruim 50 per cent meer zal zijn dan het vorig jaar ww%»vwwvwwwvwwwwww\^#wwwv%/wwwwwww Inbrekers. In Amsterdam betrapte de po litie een 35-jarige metselaar en een 36- jarige los werkman bij een inbraak in een kantoor op de Herengracht. Bij hun verhoor bekenden de mannen nog 21 in braken. Hierbij maakten zij in totaal voor 20.000 aan geld en artikelen als bandrecorders en platenspelers buit. In de woning van een hunner werd een par tij fotografisch materiaal ter waarde van 3.000 in beslag genomen. Huurbelasting. Het bestuur van de Lande lijke contactgroep gepensioneerde oud verzetsstrijders en nagelaten betrekkin gen heeft in een telegram aan de minis ter van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk verzocht in verband met de aangekondigde huurbelasting het smartegeld van de gepensioneerde oud-verzetsstrijders buiten het belast baar inkomen te houden. Symposium in Noordwijk. De Internatio nale vereniging van gemeenten zal van donderdag 7 tot donderdag 21 december in Noordwijk een symposium houden over „Urbanisatie in ontwikkelingslan den". Aan het symposium nemen der tig deskundigen deel, onder wie tien Nederlanders. Journalist in arrest. Als nasleep van de Britse hasjischzaak is in de nacht van zaterdag op zondag voor de tweede maal een 31-jarige Amersfoortse journa list aangehouden. Een weekblad heeft de journalist vlak na de arrestatie van handelaren in verdovende middelen in De Bilt afgeschilderd als het meester brein van een internationale smokkel organisatie. Oudste predikant. In Winschoten is in de ouderdom van 94 jaar overleden ds. F. J. Siega, emeritus-predikant der Neder lands Hervormde Kerk. Ds. Siega, die een der oudste predikanten in Neder land was en bijna 70 jaar predikant is geweest, is ook een der voortrekkers op oecumenisch terrein geweest. Hij was predikant in Schoonoord, Steggerd Hellendoorn, Hijkersmilde, Sellingen en Schildwolde. Op 1 oktober 1938 kreeg hij eervol emeritaat. Noodweer. De rechtbank in Maastricht heeft een 30-jarige Italiaanse mijnwer ker uit Spekholzerheide, die op 7 au gustus in Kerkrade een landgenoot had doodgestoken, ontslagen van rechtsver volging. De rechtbank overwoog dat de tengere Italiaan, die al eens door zijn veel sterkere tegenstander in het zieken huis was geslagen, had gehandeld uit noodweer. ADVERTENTIE TONIA. schreven wij vorige week, heeft bijna haar hele leven de afwas zélf gedaan, om een voorbeeld aan haar dochters te geven. Haar dochters vonden haar ouderwets en een beetje dom en kochten direct een vaatwas- machine, toen zij trouwden. De les is, vecht niet tegen de vooruit gang, dat is nutteloos. Het nieuws van deze tijd is voor u, niet voor uw doch ters over 20 jaar. U '-eft in deze tijd en moet ook het goede van deze tijd beleven, u ontzegt het anders alleen u zelf. De Houtwerf-Keuken is de beste en modernste keuken van deze tijd, daar heeft u recht op. Kom maar eens kij ken in onze toonzaal aan de Kamper singel (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het dagelijks bestuur van de K.V.P. wil een poging doen om het geschil tussen de voorzitter van de K.V.P.-jongeren, Hjirry Gielen, en zijn mede-bestuursleden op te lossen. Gister avond is. een driemanschap gevormd, dat gaat praten met liet bistuur van de KVP- jeugd en de heer Gielen, die dit weekein de door het bestuur is geschorst. Het driemanschap bestaat uit het Ka merlid C. F. Kleisterlee, drs. L. de Bruijn en mr. Bibo. Het geschil in de jongerenorganisatie is ontstaan over de manier, waarop de heer Gielen de jongeren op de partijraad, welke vrijdag en zaterdag in Arnhem wordt gehouden, wil presenteren. De jon geren hebben op hun congres, vorige week in Utrecht, gekozen voor de radicale stroming in de partij. De meerderheid in het bestuur wil dat de jongeren als radi caal worden voorgesteld. De heer Gielen laat uitkomen dat een flink deel van de organisatie het niet met de radicalen eens IS. .rr i- M v„v „I-, tAn ci-rj De heer Gielen, die als voorzitter van de jongeren lid is van het dagelijks be stuur van de K.V.P., heeft de vergadering waar het besluit om te bemiddelen werd genomen, bijgewoond. AMSTERDAM. De laatste gasaan- sluitingen in Amsterdam zijn van stads- gas op aardgas gebracht. Twee jaar en twee maanden zijn nodig geweest om de Amsterdamse gasverbruikers van stads- gas op aardgas te laten overstappen. Dat betekende dat 389.591 gastoestellen zijn omgebouwd en 193.350 nieuwe toestellen zijn geplaatst. Gebleken is dat er in Am sterdam 20 percent meer gastoestellen wa ren dan men bij het energiebedrijf ver moedde. Dat is dan ook een van de oor zaken dat de kosten van de omzetting in 1964 geraamd op ƒ56,5 miljoen uiteindelijk ƒ68,5 miljoen zullen bedragen. De verwachting is dat Amsterdam in 1967 190 miljoen kubieke meter aardgas ver bruikt. Dit cijfer groeit in 1968 vermoe delijk aan tot 290 miljoen. •N'-" S V Stadsschouwburg, woensdag, 20 u.: To- nelgroep Studio met „De architect en de keizer van Assyrië", van Fernando Arra- bal. Regie: Krijn ter Braak. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 19 u. en woensdag ook 21.15 u.: „De Anti-Gang Brigade", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Hartentroef in Tokio", 14 jaar. Lido, 14 en 19 u.: „Fotomodellen voor Marokko", 14 j. Luxor, 14 en 19 u.: „De vrouw en het moederschap", 18 j. Minerva, vandaag geen voorstelling Woensdag, 14.30 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l.; 20 u.: „The bridge on the river Kwai", 14 j. Rembrandt, vandaag 14 en woensdag ook 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Roxy, vandaag 14.30 en 19 u. en woens dag ook 21.15 u.: „Tropische begeerte" 18 j. Studio, 14.15 en 19 u.: „Een maagd voor de prins", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 janu- ari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schil derijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Helenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht)Expositie van grafiek van Monpijn en beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11- 17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Tot en met 9 december. Hofje van Staats (Jansweg 39): Expo sitie van portretten en reisschetsen van Geertruid Verdenius-Meuringe Reijn- ders. Dagelijks van 9-17 u. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ans Wortel. Dagelijks van 12-17 u. Vrijdags van 20-22 u. en op zondag van 14-17 uur. Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van graficus Rob Clous. Zondags van 14-17 u. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953 Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. Tot 20 december. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van gouaches, etsen en litho's van Huber- tus va nder Vloot. Op zaterdag en zondag van 14-16 uur. Tot en met 17 december. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, woensdag, 14 en 20 u.: Gemeenteraadsvergadering (Begro ting). DINSDAG 5 DECEMBER In verband met Sinterklaas geen film voorstellingen in de bioscopen. WOENSDAG 6 DECEMBER Heden geen filmvoorstellingen in de bio scopen. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie van werken van acht beeldende kunstenaars uit de omgeving van Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „My fair lady". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mondo Bizarro". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Expositie wandkleden en l*eramiek; ge opend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 144, Ex positie schilderijen, etsen en gouaches van Paul Citroen, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Het KNMI deelt mee: In de afgelopen 24 uur kwamen be langrijke wijzigingen in de luchtdrukver deling tot stand. Een in activiteit toege nomen lagedrukgebied voor de Noorse kust en verdere drukstij gingen boven Groenland gaven aanleiding tot een fikse kou-uitval in het zeegebied rond IJsland en Schotland. Zo kwam dinsdagamorgen op IJsland 5 tot 10 graden vorst voor. De begrenzing van de koude lucht had toen Noord-Ierland en midden-Denemar- ken bereikt. De lucht was bij haar tocht over water 5 tot 6 graden warmer ge worden. Verwacht mag worden, dat de invloedssfeer van genoemd lagedrukge bied zich naar het zuidoosten uitbreidt en dat de koudere lucht met af en toe stormachtige winden in het komende et maal ons gehele land zal overspoelen. Hierin kunnen buien ontstaan die plaat selijk in de vorm van hagel zullen vallen. WEERRAPPORTEN Maximum- Den Helder Ypenburg Viissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon en minimum- c sn c -ö d a BB buitenland M <u BB geh. bew. W 8 8 0 geh. bew. W 9 7 0 geh. bew. wzw 8 6 0 geh. bew. w 9 6 0.1 geh, bew. wzw 9 3 0 motregen wzw 8 5 0.3 geh. bew. w 8 3 0 motregen wzw 6 3 0.1 sneeuw z -4 -5 4 licht bew. w 4 1 1 onbewolkt wnw 5 1 0 regen w 8 5 1 regenbui nw 14 5 0.1 zw. bew; w 8 2 0 geh. b^w. w 8 6 0 geh. béw. w 7 2 0 geh. bew. wzw 4 3 0 zw. bew. wzw 5 3 0 geh. bew. windst. 8 3 0 geh. bew no 5 1 0 onbewolkt n 17 8 0 regen w 7 4 0.1 zw. bew. zw 8 2 0 zw. bew. w 3 1 0.3 mist zo 3 -3 0 onbewolkt w 6 -4 0 onbewojkt windst. 21 -0 0 zw. bew. wnw 6 4 0.4 mist verand. 6 -3 0.4 onbewolkt w 7 0 0.2 onbewolkt nno 15 6 0 onbewolkt nw 13 7 0 onbewolkt nnw 14 0 0 onbewolkt O 18 5 0 onbewolkt ono 7 0 Woensdag 6 december Zon op 8.31 uur; onder 16.30 uur. Maan op 13.01 uur; onder 21.43 uur. Maanstanden Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 8 december 18.57 uur. 17 december 0.21 uur. 24 december 11.48 uur. 31 december 4.38 uur. Hoog en laag water»in iJmuiden Dinsdag 5 december Hoog water 5.59 uur en 18.19 uur. Laag water 1.41 uur en 14.05 uur. Woensdag 6 december Hoog water 6.51 uur en 19.15 uur. Laag water 2.29 uur en 14.53 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2