Motie-Aarden kansloos geacht „Aanvaard ook bij ongelijk beslissing van partijraad" bondig^ Postbestelling wordt gestroomlijnd GROEN Co Burgemeester vraagt ontslag Tweede Kamer stemt maandag Kerstboom op de Dam Gieten blijft in functie en Hoofdpijn? Bouwconflict Vinkeveen KVP-radicaal wil geld van Defensie besteden aan ontwikkelingshulp Open brief aan KVP-radicalen Man omgekomen door gladheid Pleidooi voor wijziging van het kiesrecht KVP-jongeren WETSWIJZIGING OP KOMST Kuststreek vorstvrij (ikeruritlèUieUrvU. VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 19 STALEN REKKEN De Doorman" blijft Loodsgeld omhoog UetofaoM* qt> Dank zij zijn wetenschap pelijke samenstelling bevat 'ASPRO' alles wat nodig is om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. bei Kort nieuws Haarlem Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels l elsen-IJmuiden Beverwijk Concentratie WEERRAPPORTEN II (Van onze correspondent) DEN HAAG. De burgemeester van Vinkeveen, de heer A. C. Blom, heeft de commissaris der koningin en de minister van Binnenlandse Zaken medegedeeld, dat hij ontslag heeft aangevraagd uit zijn func tie. De burgemeester is tot deze beslis sing gekomen na enkele gesprekken met minister Beernink. De heer Blom neemt zijn ontslag in verband met de ge ruchtmakende affaire over het bouwbeleid in zijn gemeente en het gerechtelijk on derzoek naar „verschrijvingen" in de ge meenterekeningen. De burgemeester was de laatste maan den het middelpunt van een conflict over het bouwbeleid in zijn gemeente. Hij werd ervan beschuldigd bouwvergunningen te hebben afgegeven voor projecten, welke verre uitgingen boven de grens van 10.000 gulden, tot welk bedrag burgemeesters zonder toestemming van hogerhand bouw vergunningen mogen verstrekken. Dit leidde ertoe dat de minister van Volkshuis- versting aan Vinkeveen de bevoegdheid, om zelfstandig bouwvergunningen af te ge ven, ontnam. De gemeente-architect, de heer P. R. Jellema, werd door de raad ontslagen. De raad verleende wethouder J. J. Turken burg ontslag. Het gesprek tussen minister Beernink en de burgemeester heeft tot resultaat gehad dat deze laatste zelf zijn ontslag heeft aangeboden. De minister van Justitie heeft beslist dat er geen termen aanwezig zijn de heer Blom gerechtelijk te vervolgen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De radicale K.V.P.'er drs. J. M. Aarden heeft gisteravond bi; de behandeling van de Defensiebegro ting in de Tweede Kamer een motie in gediend, waarin wordt gevraagd de de fensieuitgaven met 38 miljoen gulden te verminderen ten behoeve van de ontwik kelingshulp, waarvoor hij 45 miljoen gul den meer wil uitgeven dan de regering heeft voorgesteld. De motie mede onder tekend door de K.V.P.'ers mr. H. W. van Doorn, mej. A. A. M. Kessel en drs P. J Jansen werd door minister Den Toom van Defensie ontraden. „Verdere bezuinigin gen zijn onmogelijk als men de noodzake lijke defensietaken wil handhaven", zei hij. De motie werd door de rest van de KVP- fractie niet gesteund. Ook de woord voerders van de V.V.D, de A.R.P. en de C.H.U. wezen de motie af, welke daar door kansloos werd De heer Aarden kreeg wel de steun van de PvdA, D'66, PSP en C.P.N. De stemming is uitgesteld tot maandag. Dan wordt ook beslist over een motie van de heer Wieldraaijer (P.v.d.A.) waarin een vakantietoeslag voor dienst plichtigen wordt gevraagd. Drs. Aarden vond dat er best 38 mil joen op de defensieuitgaven is te besnoei en als er wat meer efficiency wordt be tracht. Zijn fractievoorzitter, drs. Schmel- zer citerend, zei de K.V.P.-radicaal „dat men voor een waarlijk vooruitstrevend beleid de moed moet kunnen opbrengen traditonele uitgaven critisch te bekijken en op hun actuele waarde te toetsen". Bij de verdeling van de middelen is de defensie volgens drs. Aarden steeds in een bevoorrechte positie geweest. Minis ter Den Toom bestreed dat. „Vooral de Amerikaanse hulp heeft onze defensie weer op de been gebracht", zei hij. Ver dere vermindering van de uitgaven tast essentiële taken aan en heeft tot gevolg dat ons land niet aan zijn NAVO-ver DEN HAAG. In een open brief aan de partijraad van de KVP, welke vandaag en morgen vergadert, hebben twee Twee de Kamerleden, mr. K. van Rijckevorsel en W. J. Andriessen, een dringend beroep gedaan op actiegroepen of stromingen in de KVP die in deze bijeenkomst van de partijraad niet of niet geheel in het gelijk zouden worden gesteld, meerderheidsbe slissingen van het college te aanvaarden. „Door het aanvaarden van dergelijke be slissingen als een nieuw en opbouwend begin van werkzaamheden binnen de eigen volkspartij kan het vele dat ons als christenen bindt en wat het algemeen welzijn eist beter en eerder worden be reikt, aldus de briefschrijvers. In deze brief betuigen zij hun instem ming met het streven naar vernieuwing en verbetering van het Nederlandse par lementair-democratische bestel en met het in verband daarmee door de KVP inge stelde zelfonderzoek waaromtrent de partijraad thans beslissingen zal nemen. Zij maken zich echter zorgen over uitin gen en gedragingen van bepaalde actie groepen of stromingen in KVP-kring, als deze het karakter van een dreiging en de wil tot overheersing zouden inhouden. „Wij zijn er thans meer dan ooit ten diepste van overtuigd, zo gaat de brief voort, dat een bevredigende oplossing van bepaalde staatkundige, sociaal-economi sche en financiële vraagstukken niet zal kunnen geschieden door partijvorming op de grondslag van maatschappelijke be langentegenstellingen, welke er ofwel in wezen niet zijn ofwel naar christelijke ADVERTENTIE 200x90x30 N.V. VERMIFA. Westerhoutpark14 ZATERDAGS GEOPEND Tel. 023-15947 beginselen en inzichten niet moeten en niet mogen zijn. De KVP heeft steeds de volledige de mocratische vrijheid gelaten aan haar le den om afwijkende opvattingen in de Staten-generaal tot uiting te brengen in de vanzelfsprekende vooronderstelling, dat deze leden geen acties beoogden of in feite uitvoerden, welke een bedreiging konden vormen tegen het voortbestaan van de partij". Dr briefschrijvers vragen daarom de actie-groepen of stromingen in de KVP, welke in de vergadering van de partij raad niet of niet geheel in het gelijk zou den worden gesteld, dringend „om in ra dicaal-christelijke zin en tevens geleid door verstandelijk politiek inzicht, vooral ook gelet op de ontwikkelingen en standpunten in andere politieke partijen meerderheidsbeslissingen te aanvaar den als een nieuw en opbouwend begin van werkzaamheid binnen de K.V.P. „om daardoor beter en eerder te kunnen be reiken en verwezenlijken het vele dat ons als cristenen bindt en wat het alge meen welzijn eist". plichtingen kan voldoen, aldus de minis ter. Ook een motie van de heer Wierda (P.v.d.A.) over het afkappen van bepaal de defensietaken wees de minister af. Hij vond een snelle afvoering van het vlieg kampschip „Karei Doorman" en de krui ser „De Ruyter" niet verantwoord. De „Karei Doorman" moet nog tot man" is mede op verzoek van de Verenig de Staten gehandhaafd en in Canada en Australië worden soortgelijke zustersche pen thans nog gemoderniseerd om tot 1980 in de vaart te kunnen blijven. De kruiser „De Ruyter", thans 15 jaar in ge bruik, vond de minister nog lang niet verouderd. De minister keerde zich ook tegen de door de heer Wierda voorgestelde in krimping van het eerste legerkorps. Hij noemde het Nederlandse systeem, waar bij deels met een parate en deels met een mobilisabele brigade wordt gewerkt, een reële oorlogsorganisatie voor vredestijd. De Kamer kreeg te horen dat de loods gelden, waarover de marine zeggenschap heeft, per 1 januari met 15 percent wor den verhoogd. De minister zei voorts, te streven naar een verzachting van de eis. dat men 3 jaar als vrijwilliger in de ont wikkelingslanden moet hebben gewerkt om voor vrijstelling van militaire dienst plicht in aanmerking te komen. Hij wilde echter voorkomen dat de ontwikkelings hulp wordt aangegrepen om de militaire dienst te ontlopen. BEILEN. Door de gladheid op de weg tussen Assen, Beilen en Hoogeveen is de 31-jarige chauffeur S. E. Kuiper uit Hoogeveen om het leven gekomen. Hij bestuurde een vrachtwagen welke van achteren werd aangereden door een andere vrachtauto. Deze laatste wagen had door het gladde wegdek niet genoeg vaart kunnen verminderen. Beide wagens kantelden. BEMMEL. In Doornenburg, gemeente Bemmel, is de 28-jarige mevrouw W H. M. Hermsen-Rensen uit Doornenburg omgekomen. Zij reed frontaal tegen een apto uit de tegenovergestelde richting. Haar auto was wegens de gladheid plot seling gaan slippen. HEERENVEEN. Bij een botsing tussen een tankauto en een personenwagen is de chauffeur van de personenwagen, de 53-jarige A. Visser uit'Wolvega ver ongelukt. De man had vermoedelijk willen inhalen. Zijn auto werd in de flank aangereden. DEDEMSVAART. In Dedemsvaart is de 12-jarige Cootje Snoejer omgekomen toen het meisje een straat overstak. Zij werd door een auto aangereden. LOBITH. De 20-jarige heer Koerntjes uit Spijk is overleden nadat hij met zijn bromfiets was gevallen. DRACHTEN. De 2-jarige Juliette von Lützow uit Drachten verongelukte toen haar vader, bij wie ze in de auto zat, tegen een boom botste. De heer Lützow en een lifter, die het kind op schoot had, werden ernstig gewond. BROEK IN WATERLAND. Op de weg tussen Monnikendam en Amsterdam is de 44-jarige Z. Keyser uit Hippolytus- hoef omgekomen toen hij bij een in haalmanoeuvre tegen een tegemoetko mende auto botste. Drie andere inzit tenden van de wagen werden min of meer ernstig gewond. Sinds gistermiddag branden voor het paleis op de Dam weer de licht jes van de kerstboom, die Amster dam ook dit jaar weer van Noor wegen cadeau kreeg. De eerste sneeuw in de hoofdstad verhoogde de sfeer nog. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Centrum vooiS Staatskundige Vorming, het wetenschap pelijk instituut van de K.V.P., pleit voor een reeks veranderingen van het kies recht, waarbij de Grondwet ongemoeid gelaten kan worden. Het stelt invoering van een districtenstelsel voor met behoud van het stelsel van evenredige vertegen woordiging. De achttien kieskringen kun nen echter niet in een districtenstelsel worden gebruikt, omdat o.a. het inwoner tal te veel verschilt. Voorts zou een moge lijkheid moeten komen voor lijstverbin- dingen tussen verschillende partijen, waarbij de samenwerking in alle distric ten verplicht zou moeten zijn. In het rapport wordt gepleit voor afschaffing van de opkomstplicht. Instelling van een „kiesdrempel", om kleine partijen te ver hinderen in het parlement te komen, wordt afgewezen. De politieke menings vormen zou er door worden geblokkeerd en de vitaliteit van de democratie zou er ernstig door worden geschaad, aldus het rapport. Later zullen standpunten worden bepaald over de vraag of een minister Kamerlid kan zijn, over verbetering van de uitrusting van het parlement en over de positie van de premier. Eén lid van de commissie, mr. K. van Rijckevorsel, is het niet eens met de voor stellen met betrekking tot het districten stelsel en de lijstverbindingen. Hij vreest dat die plannen een verkapte „kiesdrem pel" zullen inhouden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Harry Gielen, voor zitter van de KVP-jongeren, die het af gelopen weekeinde door zijn mede-be stuursleden is geschorst, blijft in functie. Het driemanschap dat de KVP heeft aan gewezen om het geschil bij te leggen, is er in geslaagd de partijen te verzoenen. Het meningsverschil was ontstaan door dat de heer Gielen op de partijraad van de KVP, welke vandaag in Arnhem be gint, de KVP-jeugd niet als radicaal wilde presenteren, omdat een flinke meerder heid niet achter de radicalen staat. Een van de vice-voorzitters, Antoine Jacobs zal het meerderheidsstandpunt op de partijraad naar voren brengen en de heer Gielen het minderheidsstandpunt. De vergadering van de KVP-jongeren, waarin het beleid van de heer Gielen wordt veroordeeld, wordt reeds volgende week gehouden. Jeugdbende. De politie in Utrecht heeft acht jongens aangehouden die overval len pleegden op eenmanszaken. Twee jongens gingen een winkel binnen, één sloot de tussendeur af zodat de winke lier zijn zaak niet kon binnenkomen, waarna de ander de kassa leeghaalde. De knapen braken ook in in scholen en huizen, plunderden en probeerden hand tasjes van vrouwen te roven. ADVERTENTIE Reserveert nü voor de Kerstdagen Kerstdiner - dansant (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De postbestelling is, volgens PTT, te arbeidsintensief. De tijd welke de bestellers in villawijken en het platteland besteden aan het aflopen van toegangswegen naar boerderijen, oprijla nen en het opendoen van hekjes en door lopen van voortuintjes is te groot. Ook kost het huis aan huis bestellen in flat gebouwen te veel tijd. Alle flatgebouwen moeten zijn voorzien van brievenbussen bij de ingang. De bewoners van een eind van de straat afgelegen woning zullen aan de weg een brievenbus moeten plaat sen. Dit zei gisteravond in Amsterdam de hoofdinspecteur van de PTT, de heer B T. Harmse. Bewoners van dergelijke voor de post moeilijk bereikbare wonin gen moeten er rekening mee houden dat de post straks niet meer tot aan de deur komt. In 1968 verwacht de PTT een wetsontwerp van de minister van Ver keer en Waterstaat dat haar, na goed ADVERTENTIE Zeshonderd poezen. Zaterdag en zondag zijn in de Beurs in Amsterdam 600 kat ten te zien op de jaarlijkse tentoonstel ling van „Felikat", onder meer enige Rex-katten met kort krulhaar en een „mini' -panter, dochter van een Soeda- nese steppekat en een wilde kater uit Artis. Zij is even groot als een huiskat, maar heeft de gang en de roep van de wilde soortgenoten behouden. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: optre den van het Nationale Ballet. Zaterdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Vanavond improviseren wij", van Luigi Pirandello. Regie: Elise Hoomans. Concertgebouw, zaterdag 20.15 u.: con cert door het Haarlems Jeugd Orkest o.l.v. André Kaart. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Bloot? Sla dood!!", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „How to kill a lady", 14 j. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: Liefdesspel", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Arizona Colt", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „De Indiaanse vrou- wenroof", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het complot der geweldenaars", 14 j. Vandaag en zater dag 23.30 u.: „Darling", 18 j. Minerva, vandaag geen voorstelling. Za terdag 20.15 u.: „Maar niet met mijn vrouw", 14 j. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tropische be geerte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een miljoen aan de lijn", .14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. ensitie van portretten en reisschetsen op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 janu ari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel- ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schil derijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Helenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht)Expositie van grafiek van Montijn en beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11- 17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. Libra (Waagtaveerne, hoek Spaarne- Damstraat): Expositie van werk van Mies Deinum en Freek Souwer. Geopend van 13-17 u. Van 9 tot 21 december. Opening: vandaag om 20.15 uur. Hofje van Staats (Jansweg 39): Expo- Geertruid VerdeniusMeuringe Reijn- ders. Dagelijks van 9-17 uur. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ans Wortel. Dagelijks van 12-17 u. Vrijdags van 20-22 u. en op zondag van 14-17 uur. Tot 27 december. Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van schilderijen van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 7 januari. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feest dagen gesloten. Tot 20 december. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaalse- weg 58): Expositie van geborduurde com posities van Cécile Dreesmann. Dagelijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Van 9 december tot en met 2 januari. Duysterghast (Zandvoort)Expositie van gouaches, etsen en litho's van Huber- tus van der Vloot. Op zaterdag en zondag van 14-16 uur. Tot en met 17 december. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag 20 u.: „Hootenanny-avond". Za terdag 20 u.: optreden van Wannes van de Velde. ADVERTENTIE VRIJDAG 8 DECEMBER. City, 20 u.: „Irma la Douce". ZATERDAG 9 DECEMBER. City, 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 20 u.: „De wraak van El Tigro". lelison, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling van werken, vervaardigt door acht beel dende kunstenaars uit de omgeving van Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 8 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Fan- tómas contra Scotland Yard". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Goud fort op Caribo". Galerie Boumans, Breestraat 112, Expo sitie van Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Expositie van wandkleden en keramiek, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. ZATERDAG 9 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Fan- tömas contra Scotland Yard; 23.30 uur: „Striptease". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Goud fort op Caribo". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie Paul Citroen: schilderijen, tekenin gen en gouaches, geopend van 9-12.30 u. en 13.30-18 u. keuring van de Tweede Kamer, in staat stelt maatregelen in deze te nemen. De mechanisatie van de postbehande- ling maken voorts beperking van het for maat en de aard van de verpakking noodzakelijk. Ook zullen bepaalde voor waarden gesteld moeten worden ten aan zien van de adressering. Hierbij wordt gedacht aan het vermelden van bepaalde nummers, die automatisch lezen van adressen vergemakkelijken. Deze maatregelen zijn, aldus de heer Harmse, nodig om de interne organisatie van de PTT te verbeteren. Zij zullen ge paard gaan aan een meer aan de behoef te van de gebruikers aangepast dienstbe toon, zoals de openstelling van postkan toren op vrijdagavonden, welke sinds 1 december op 220 plaatsen een feit is. De PTT beproeft thans de concentratie van de expeditie en de bestelling. Het aantal kantoren van waaruit post wordt opgehaald en post gesorteerd wordt in de toekomst van 1400 ingekrompen tot ongeveer 250. Dit zal niet leiden tot ont slagen. Het is de bedoeling het aantal punten, waar het publiek geldzaken kan regelen en postzegels kan lopen, uit te breiden, zo zegt de heer Harmse. Deze maand voert de PTT de actie „Post tijdig". In verband met de kerst en nieuwjaarsdrukte wijzen de posterijen het publiek erop dat het tijdig wegstu ren van gelegenheidspost van het grootste belang is om er zeker van te zijn dat de post op tijd wordt bezorgd. iMIIIWIIIIIIMWWi»eee««««««Mp|VyMWW|nnntlwnft)|<uut| WWWWMWUiAMieeee«w.«««....VinnwwtftntMWnj) Het KNMI deelt mee: Terwijl boven het oostelijke deel van de Noordzee de luchtdruk laag bleef, handhaafde zich ten westen van de Britse eilanden een gebied van hoge luchtdruk. Bij deze luchtdrukverdeling bleef de wind in onze omgeving noordwestelijk en dre ven boven de Noordzee gevormde buien landinwaarts. In Zuid-Nederland brach ten deze meer dan 10 cm. sneeuw. In de polaire lucht daalde vannacht de tem peratuur in het binnenland plaatselijk tot drie graden onder nul. Er komt niet veel verandering in het weertype, zodat op enkele buien moet worden gerekend. Tijdens opklaringen zal het de komende nacht en ochtend in ons land met uitzondering van de kustgebie den weer licht gaan vriezen. In het bin nenland kan ook op enkele plaatsen ma tige vorst voorkomen. Overdag lopen de temperaturen op tot even boven het vries punt. Maximum- en minimum. temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg licht bew. sneeuwbui onbewolkt sneeuwbui hagelbui sneeuwbui sneeuwbui geh. bew. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen half bew Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen half bew. Innsbruck licht bew. Belgrado half bew. Athene licht bew. Barcelona zw. bew. Madrid mist Mallorca zw. bew. Lissabon onbewolkt Zon op 8.35 uur; Maan op 13.40 uur; sneeuw sneeuw zw. bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt half bew. onbewolkt geh. bew. sneeuw half bew. geh. bew. half bew. licht bew. zw. bew. sneeuw - j d a S ,d 38 Si 83 nw 5 2 3 nw 5 1 19 wnw 4 1 0.1 wnw 3 0 16 w 3 0 4 w 2 0 5 wnw 2 -1 7 wzw 1 -3 15 no -6 -12 2 nnw -2 -5 1 wnw -4 -6 0 n -0 -2 3 v nw -1 -4 0.3 z 3 -4 0 wnw 3 -0 3 w 2 -4 0 w 0 -6 1 w 4 -3 0 wnw 7 2 1 windst. 7 -2 2 windst. 17 6 0 nw 3 -1 1 zzw 3 -2 0.1 w 0 -5 1 w 1 -5 0.6 zzw 4 -3 2 windst. 10 -4 0 w 5 -1 0 O 3 -5 0.1 ono 4 -2 3 wzw 21 17 0 13 7 0.3 windst. 6 2 0 ono 17 6 0 n 14 9 0 december onder 16.29 uur. onder 0.17 uur. Maanstanden Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 8 december 18.57 uur. 17 december 0.21 uur. 24 december 11.48 uur. 31 december 4.38 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 8 december Hoog water 8.41 uur en 21.10 uur. Laag water 4.07 uur en 16.36 uur. Zaterdag 9 december Hoog water 9.41 uur en 22.14 uur. Laag water 5.06 uur en 17.32 uur. Het hoog 10 tot 15 en laag water te min. vroeger dan Zandvoort is te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2