u Hans Vultink na nederlagen tegen Tini Wijnen en Van Nijnatten uitgeschakeld voor titel 11/2 Ruim verschil tussen Real Madrid en SVE RINI WACHTMANS „Ik vind er niks aan aan een zesdaagse" GROTEN DOEN RUSTIG AAN Belangrijke krachtmeting van Telstar tegen sterk NEC Den Hertog in kernploeg voor Mexico Donner speelde remise in Palma Haarlem ontmoet koploper Vitesse Amateurvoetbal afgelast Drie gewonden bij ijshockeywedstrijd De opstellingen Blokkeer greep zege op Orawi Voetballers bijna gestikt Deelnemers aan strijd om de schaatstitel Hans Eysvogel met Anton in actie JO DE ROO: Het geld is mooi meegepakt ZATERDAG 9 DECEMBER 196? Verkeerde data voor zesdaagse Rotterdam Henstra bedankt als vice-voorzitter KNHB Microkorf balcompetitie Artiestenwerk Jongeren-zesdaagse Hans Rombouts De Nederlandse basketbalkampioen SVE is kansloos ten onder gegaan tegen Real Madrid. Hier is de Ame rikaan Miles Aiken van Real in de aanval. De Utrechters hadden slechts het toekijken zoals Fred de Nijs (rechts). UTRECHT. SVE heeft vrijdagavond de eerste wedstrijd uit het toernooi om de Europese basketbalbeker voor lands kampioenen tegen Real Madrid in de Utrechtse Beatrixhal met 66-90 verloren. Voor 1300 toeschouwers had Real, dat tenminste een klasse sterker was, bij de rust een voorsprong van 45-29. PALMA. De leider in het schaak toernooi in Palma, de Deen Larsen, speel de gisteren in de tiende ronde remise tegen de Rus Smyslov. De Nederlander Donner bereikte remise tegen de Joego slaaf Ivkov. Larsen heeft thans 8% punt, Smyslov (tweede) heeft 7 punten, Don ner 4Vi. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM. De organisatoren van een zesdaagse in Rotterdam, S. Waarden burg en Ch. Ruys, hebben zich verkeken op de aangevraagde data (van 7 tot 13 februari). Op 10 februari is er namelijk in Antwerpen een wedstrijdavond met alle baancracks (o.a. Post), zodat dezen niet zouden kunnen starten in Rotterdam. Bovendien gaan verscheidene wegrenners (de Willem Il-groepering) al 3 februari naar trainingskampen aan het Gardameer en Zuid-Spanje. HAARUEM/IJMOND Twee vrij be langrijke wedstrijden staan dit weekeinde in Haarlem en omstreken op het pro gramma. Als het weer tenminste een beetje mee werkt. Telstar speelt voor de tweede achtereenvolgende maal op het vertrouwde Schoonenberg. Als tegenstan der fungeert het opvallend goed in de ere-divisie debuterende NEC. In Nijme gen moesten de Velsenaren met 2-0 de winst uit handen geven. Nu heeft Telstar de puntjes broodnodig. Dat geldt ook voor Haarlem, wil het nog een belangrijke rol in de eerste divisie blijven spelen, nu koploper Vitesse de gast is. RCH speelt een uitwedstrijd tegen HVC en EDO gaat op bezoek bij het hooggeplaatste De Graafschap. NEC komt naar Velsen met dezelfde op stelling als de afgelopen weken: De Bree; Donners, Koning, Merkx en Mellaart; Werts en Bonnen; Geutjes, Venneker, van Reeken en Weber. Duizend jonge toeschouwers krijgen zon dagmiddag voor Telstar-NEC toeters in handen gedrukt om toch vooral maar veel lawaai te maken tijdens het duel. In de Telstar ploeg ontbreken morgen Boe- kestein en Van Wijk. Zij zijn vervangen door André, weer hersteld dus, en de jonge Manders. André keerde terug in de laatste vier, Geestman staat weer in de middelste (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM. Nederlands jong ste prof Rini Wagtmans, gisteravond om 21.15 uur met z(jn (oude) ploeg maat Ron Baensch even met één ron de alleen aan de leiding, wond er uitrustend in de kabine geen doekjes om„ik vind er niks aan aan zo'n zesdaagse. Ik ga veel liever de weg op. Het is hier zo klein, zo benauwd. Die overgang van mij maar de profsector is eigenlijk wel wat al te onverwacht gekomen. Ik moet me helemaal omschakelen. Tot nu toe gaat het best in deze zesdaagse, maar ik denk zo, dat de groten nog niet echt hard gefietst hebben. En als dat gebeurt, zie ik er wel tegenop. (Te recht zoals later op de avond bleek). Maar ja. ik moest de beslissing wel nemen. De kans was te best. En ik twee en Manders is opgesteld in de voor hoede, maar zal zich tijdens de wedstrij hoede, maar zal zich tijdens de wedstrijd ongetwijfeld ook voornamelijk met mid denveldbezetting bezig houden. Voor Haarlem is het een geduchte te genvaller dat rechtsbuiten Hoeben in de wedstrijd tegen Vitesse niet van de partij zal zijn. De Haarlemmer liep donderdag tijdens de training een achillespeeshles- sure op, die zich nogal ernstig laat aan zien. Tonnie Smit neemt nu zijn plaats in. Ook Vitesse ondanks de nederlaag van afgelopen zondag nog vrij stevig aan de leiding in de eerste divisieheeft zijn team gewijzigd. De jonge Lucassen bezet de rechtsbuitenplaats bestemd voor de Duitse aanwinst Neumann in plaats van de gepasseerde Van de Kerkhof. In de voorhoede van de Arnhemmers vindt men ook de topscorer in de eerste divisie Verhagen en de snelle Vleeming. Vitesse: Van der Zwaard; Eichlesheim, Van Ingen, Huiberts en Schoorl; Zweers en Hofs; Lu cassen, De Vries, Verhagen en Vleeming. RCH heeft noodgedwongen de voor hoede moeten wijzigen. De Goede onder ging gisteren een neusoperatie en is er tegen HVC dus niet bij. De aan het begin van dit seizoen van Telstar overgenomen Galis krijgt nu weer een kans. EDO heeft in de wedstrijd tegen SC Drente terecht geen reden gezien de opstelling te wijzi gen. De Graafschap, geleid door ex-JOS oefenmeester Zonderland uit Haarlem, speelt zelfs al 12 wedstrijden met het zelfde elftal. Pe plo*g uit Doetinchem had een voorspoedige competitiestart en heeft (Van onze sportredactie) HAARLEM. De KNVB heeft nog geen beslissing genomen over het al dan niet afgelasten van het programma be taald voetbal voor zondag. Haarlem en PSV zijn overeengekomen indien het programma betaald voetbal af gelast wordt en het veld van Haarlem het toch zou toestaan, morgenmiddag te gen elkaar te spelen. Het amateurvoetbal voor zondag, zowel voor de afdelingen als voor de districten, is afgelast. AMSTELVEEN. Er zal dit weekein de niet gehockeyd worden. De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond heeft namelijk alle wedstrijden, die waren vastgesteld voor vandaag en morgen in verband met de slechte gesteldheid van de terreinn, afgelast. TILBURG. Tijdens de ijshockey-ont- moeting tussen TYSC Tilburg en het Schotse Mohawks moesten drie personen naar het ziekenhuis om behandeld te wor den voor hoofdwonden. In de eerste pe riode sloeg de Schot Hughes de Tilburger Henk Brand tegen het hoofd. De wond, die Brand daarbij opliep werd in het zie kenhuis gehecht. Later verliet na harde charges ook Hughes zelf met een bloe dende hoofdwond het strijdtoneel. De Canadese scheidsrechter Tarnowski, die speciaal in ons land verblijft om Neder landse scheidsrechters op te leiden werd in de pauze na de eerste speelperiode door een fles getroffen, die een verhitte toeschouwer naar hem gooide. Ook Tar nowski moest voor de daarbij opgelopen verwondingen behandeld worden en was niet in staat de wedstrijd uit te fluiten. De ontmoeting die overigens alleen in de eerste speelperiode een bikkelhard ka rakter droeg, leverde een 8-3 overwin ning op voor de Schotten. De tussenstan den waren: 2-1, 1-3 en 0-4. Ruim 800 toe schouwers woonden de wedstrijd bij. Telstar (thuis tegen NEC): Van der Meeren; Bakker, André, Van Althoff, Van Essen; Geestman en Van Egmond, Jonker, Bond, Manders en Clement. Haarlem (thuis tegen Vitesse): Boom gaard; Wentink, Koster, Peters en Meyer; Peijs en Kruyer; T. Smit, De Wolf, Couperus en Van Haaren. RCH (uit tegen HVC): Bes; Croes, Oldenziel, Koning en Honout; Fransz en Van Doesselaar; Seegers, Galis, Maslo en Meyer. EDO (uit tegen De Graafschap): Ama- ma; Van der Zon; Disselköter, Breeu- wer en Mul; Van der Putten en C. Koene; Hendriks, Bosdijk, J. Koene en Van Seggelen. daaraan ook de hoge plaats op de rang lijst te danken. Alleen de laatste weken ging het niet zo best. Aan vier wedstrij den hield men maar twee punten over. De Graafschap: Hentenaar; Vondeling, Nieuwenhuis, Van Londen en Koenders; Barteling en Jansen; Overgoor, Hartjes, Hiddink en Müllers. TENNIS. Het Amerikaanse damesten- nisteam heeft in Adelaide de tweedaagse wedstrijd tegen Australië met 5-1 gewon nen. Het enige punt van de „Aussies" kwam op naam van Kerry Melville. (Van onze correspondent) KERKRADE. Hans Vultink, een van de favorieten voor het Nederlands kam pioenschap ankerkader 71/2 is uitgescha keld. Twee achtereenvolgende nederlagen, resp. tegen Wijnen en Van Nijnatten duwden de hotelier terug naar de rijen der kanslozen. Een sensationeel resultaat. Al zal hij zelf dan wellicht niet geheel ze ker zijn geweest van een kampioenschap in deze spelsoort, dat hij op deze manier zou worden weggespeeld had hij echter nooit verwacht. Bart van Nijnatten heeft de positie van Vultink voorlopig overgenomen. Achter Scholte prijkt de Steenbergenaar thans op de tweede plaats. Henk Scholte had gis teren reden tot lachen. Eerst schakelde hij Van Leur in zes beurten uit, daarna kreeg Sundquest geen schijn van kans (vijf beurten, series van 111 en 174). Me de door deze resultaten schroefde de Eind- hovenaar zijn algemeen moyenne op naar 44.57, hetgeen aanzienlijk meer is dan het door Wijnen vorig jaar gevestigde Neder landse record (40.38). DEN HAAG. Voor de competitie van de Nevobo werd gisteravond in de ere divisie heren de ontmoeting tussen Blok keer en Orawi gespeeld. De landskampi oenen wonnen deze strijd met 3-1. De setstanden waren 15-3, 5-15, 15-9, 15-8. De titelhouder ligt momenteel in derde positie. Zijn algemeen gemiddelde is lager dan dat van Scholte. De man uit Oss speelde niet constant. Zijn partij tegen Vultink vorig jaar de finale blonk uit door rustig bekeken spel. Vooral de sterk gespeelde serie van 204 de hoog ste van het toernooi trok de aandacht. Maar 's avonds had dezelfde Wijnen alle geluk van de wereld, dat Van Leur op het beslissende ogenblik faalde. De plaatsge noot van Wijnen strandde negen caram boles voor de eindstreep. Wijnen greep toen zijn kans en stootte ineens van 261 naar 300 door. CAMPO LIGURE (It.). Elf spelers van 'n amateur-voetbalelftal zijn gisteren ternauwernood aan verstikking ontsnapt in een met gas gevulde doucheruimte in Campo Ligure. Doktoren in het plaatselijk ziekenhuis hebben de spelers behandeld die in een vroeg stadium van verstikking verkeer den. Na negen uur werden negen van hen uit het ziekenhuis ontslagen De twee anderen zullen nog verder behandeld worden. De trainer, Giulio Leoncini, zei dat hij bezorgd begon te worden toen zijn spe lers zo lang in de douche-ruimte bleven. Hij ging er heen en zag alle jongens roer loos op de grond liggen. Op de tweede dag hebben de cracks dus orde op zaken gesteld. Scholte, Van Nijnatten, Wijnen en De Kleine, die nut tige overwinningen op resp. Sundquest en Roodenburg behaalde, gaan verder uit maken wie zich met de lauwerkrans mag taoien, Vultink, Van Leur, Roodenburg en Sundquest strijden om de resterende plaatsen. Sundquest 126 17 32 7.58 De Kleine 300 17 83 17.64 Van Nijnatten 300 7 109 42.85 Roodenburg 26 7 13 3.71 Vultink 120 10 42 12.00 Wijnen 300 10 204 30.00 Van Leur 139 6 29 23.16 Scholte 300 6 152 50.00 Van Leur 291 10 110 29.10 Wijnen 300 10 78 30.00 Roodenburg 187 9 59 20.77 De Kleine 300 9 104 33.33 Van Nijnatten 300 12 84 25.00 Vultink 105 12 51 8.75 De stand na de tweede dag luidt matchp. h. serie alg. gem. 1 Scholte 6 174 44.57 2 Van Nijnatten 6 109 28.50 3 Wijnen 6 204 27.92 4 De Kleine 6 104 21.96 5 Van Leur 2 110 19.86 6 Vultink 2 78 16.16 7 Roodenburg 2 62 15.23 8 Sundquest 2 78 11.46 AMSTERDAM. De KNSB heeft de namen van de dames en heren bekend ge maakt, die 16 en 17 december zullen deel nemen aan de Nederlandse schaatskam pioenschappen. De dames, die in Heerenveen uitkomen, zijn: Ingrid Blaauw (Zaandam), Marije Boekema (Deventer), Elly van de Brom (Amsterdam), Willy Burgmeijer (Nieuw- veen), Rieneke Demming (Ter Wolde), Akkel Falkena (Woudsend), Beppie Geijs- sen (Amsterdam), Carry Geijssen (Am sterdam), Jannie Goorman (Nijverdal), Stien Kaiser (Delft), Tine Kroone (Ne- derhorst den Berg), Nel Post (Olst), Doe tie Schilstra (IJlst), Ans Schut (Apel doorn), Rinske Seinstra fWarga), Boukje Spoor (Garijp), Truus Veldhof (Alber- gen) en Elly Vermeulen, (Amsterdam). Reserve: Nel Lamers (Deventer). De heren, die in Amsterdam uitkomen, zijn: Van Ammers (Amsterdam), Bazen (Zevenhuizen), Beets (Amsterdam), Van den Berg (Worden), Beukers (Bergen), Bols (Hoogeveen), Borgers Apeldoorn), Van Dijk (Ruigahuizen), Eriks (St. Maar ten), Hekman (Balkbrug), Hoekstra (Heereveen), Jorritsma (Rotterdam), Krook (Loosdrecht), Kuipers (Norg), Van Leeningen (Zutfen), LiebrechtS (Vlaar- dingen), Meijer (Katwoude), Nottet (Loosduinen), Van Os (Waarder), Schenk (Amsterdam), Stekelenburg (Loosdrecht), Verheijen (Deventer), Verkerk (Putters- hoek), De Vries (Ruinerwold), Waanders (Twello) en Te Winkel (Brummen). (Van onze sportredactie) HAARLEM. De vice-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond, de heer S. Henstra, zal op de ko mende jaarvergadering afscheid nemen als bestuurslid De heer Henstra bedankt om „persoonlijke redenen". Ook de heer Boer, lid van het bondsbestuur, zal zijn functie ter beschikking stellen. HAARLEM. In de eerste klasse microkorfbal van de K.N.K.B. wordt dinsdagavond van 20.15-21.20 uur in de Kennemer Sporthal de ,wedstrijd Ooster kwartier Allen Weerbaar gespeeld. Het overige programma luidt als volgt: 20.15-21.- uur Parkwijk 2 IJmondia 2, 21.20-22.- uur Haarlem 4 Neptunus 3, 21.20-22.- uur Neptunus 2 O'kwartier 3, 22.00-22.40 uur Aurora 4 Watervliet 2, 22.00-22.40 uur N. Flora 2 Oosthoek l! (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM. Jan Wagenaar Jr. kan zondag middag in Hilversum met Duchesse Mac ziin suceessenreeks voortzetten. De ruim 3800 meter lange afstand in de Allround Stayers-prijs is voor haar eerder een voordeel dan een nadeel. De niet minder sterke maar minder snelle Zilver Kid kan de tweede plaats bezetten Na zijn overweldigende resultaten in dit seizoen wordt de nationale kampioen Anfon ingezet in een internationaal amateursnummer, waardoor deze crack zijn vertrouwde stuurman Joop Ham moet missen en als „vreemde vogel" achter zich kcijët de Haarlemse tandarts-televisie-commen tator Hans Eysvogel. Afgewacht dient te worden hoe Anton op dit changement zal reageren en of amateur Eysvogel in staat is dezelfde vlijm scherpe eindsprint uit de benen van Anton te halen. De tips: Hilversum, zondag 10 december: 1. Roggeveen-prijs: 1. Esmeraldine H: 2. Faola Hollandla; 3. Firestone. Outsider: Etty Hollandia. 2. Willem Bontekoe-prijs: 1. Gonny; 2. Galan- this; 3. Goeam. Outsider: Gravin Rita W. 3. Planclus-prijs: 1. Dorita H; 2. Flamingo Six: 3. FUntstone. Outsider: Dores. 4 Willem Barendsz-prijs, le afd.: 1. Dave Fez; 2. Zilvertip; 3. Carla van IJmuiden. Outsider: Buick Magowan. 5. Allround Stayers-prijs: 1. Duchesse Mac; 2 Zilver Kid: 3. Alchimist. Outsider: Brun Beer. 6. Olivier van Noort-prijs. le afd.: 1. Draisine; 2. Ever Queen: 3. Avyola Again L. Outsider: Benny Hollandia 7 Willem Barendsz-prijs: 2e afd.: 1. Anton; 2. Barbarossa W.: 3. Blauwe Reiger S Outsider: Double K. 8 Abel Tasman-prijs: 1. Fitis S; 2. Eraldo Con Dios: 3. Francina. Outsider: Eddy Signal. 9. Olivier van Noortprijs, 2 afd.: 1 Donna Fez: 2. Bram Williams; 3. Beautiful Star Out sider: Bento van Eiberhof. 10 Compagnie-prijs: 1. Keuze W. C. Strboper (Estella, Egena)2. Edelman AL; 3. Ferdinandus R. Outsider: Ferdinand Mac. leer natuurlijk wel een heleboel hier. Ik zie nu nog geen brood in zesdaag- se-rennen. Over een jaar of vjjf mis schien, dan ben ik vijfentwintig. Dan heb ik, hoop ik, wat naam gemaakt op de weg. Maar luister eens, als ik hier merk dat het niet goed gaat, stop ik er mee. want ik wil geen deuk krij gen voor mijn carrière op de weg in het komende seizoen". Ook de Roo is geen echte zesdaagse man: „het geld is mooi meegepakt in een zesdaagse, als er toch niets anders te doen is. Ik heb er nu een stuk of achttien gereden. Mijn beste prestaties? Twee keer vierde, een keer met Darrigade - Raynal in Antwerpen en een keer met Severijns, vorig jaar hier in Amsterdam". De Roo verwacht ook nu weer zo rond de vierde plaats te eindigen. Een 3e zit er ook nog wel in dachten we, want Pfenninger rijdt goed en De Roo kan aardig meekomen zoals ook gisteravond weer bleek. Over de ruzie tussen zijn overwachte ploegmaat Pfenninger en Peter Post wil De Roo niets zeggen (het tweetal werd trouwens gis termiddag om even voor vijf, vlak voor de neutralisatie, naast elkaar fietsend en pra tend waargenomen): „ik heb daar niets mee te maken. Wat Pfenninger betreft: ik rijd nu wel een stuk gemakkelijker met zo'n zesdaagse rot. Dat scheelt wel even tjes. Dat is maar goed ook, want in de zesdaagse van Gent heb ik mijn zitvlak flink beschadigd. Dat is nog niet helemaal over". De Roo vindt het op dit baantje van 145 meter echt artiestenwerk. „Daar moet je je weg ziente vinden. Die jachten zijn niet eenvoudig, geloof me. Als je doodop zit begint je stuur te slingeren en slaat de vermoeidheid bij wijze van spre ken in je zadel. Maar daar heb ik nu maar weinig last van". Inmiddels wordt achter de schermen (of reusachtige zeil doeken) al druk getimmerd aan de nieu we formaties rond Post en Pfenninger. Manager Fons Versnick heeft aan „Bre men" voorgesteld dezelfde koppels als „Keulen" aan te houden: Post - Sercu en Pfenninger - Bugdahl. Post ging niet akkoord met een koppeling aan de Duit ser Schulze, zoals eerst was voorgesteld. Schulze rijdt niet hard genoeg, volgens Post. Hard gereden werd er gisteravond aan zienlijk meer dan op de eerste avond. Maar zoals de meesten wel erkenden: het grote werk moet nog beginnen. Voorlopig mogen de kleinere ploegen 's middags in de „patatten-jachten" de achterstand wat inlopen.' In de dernyreeks voor kleinere ploegen won Duijndam 's middags van Verschueren. En voor de insiders bete kent dat wel iets. Geen wonder dat Leo Duijndam als toekomstige partner van Post word getipt, (als de jonge prof een jaar ervaring heeft opgedaan). Duijndam doet het uitstekend met de Italiaan Beg- hetto. Ook in de uursjachten zoals gis teravond, toen de 7000 toeschouwers vol enthousiasme zagen, dat Post - Altig na aantrekkelijke strijd de winst grepen met een ronde voorsprong op Lykke - Eugen, Pfenninger - De Roo en Renz - De Loof. Voor ploegen als Wagtmans - Baensch (zo goed begonnen), Schuuring - Vianen en Nijdam - Zoet werd het een marteling. Zij stonden na dit geweld resp. op 18, 33 en 36 ronden. In de jongeren-zesdaagse hebben de we reldkampioenen Piet de Wit - Gerd Bon- gers de leiding genomen. Op de eerste dag verspeelden ze de leiding door een foutieve aflossing, maar nu maakten ze de fout goed. Ze wonnen de rit van gisteravond en voeren nu samen met de Belgen Ser- ruys en Peelman het veld aan. Voor de Groot en Minneboo ging het te hard. Ze moesten de strijd staken. De achterstand was zoiets van 33 ronden. Het werd vooral Minneboo te veel Het klassement van de jeugdzesdaagse na twee dagen: 1. De Wit/Bongers 26; 2. Serruys/Peelman 22; op één ronde: 3. Clausmeyer/Bautz (Dts) 16; 4. Michiels (B)/Kipping (Nëd.L 9; op vier ronden 5. H. Jansen/Van Midden 6; op zes ron den: 6. Webb/v. d. Ruit 8; op zeven ron den: 7. Niemeyer/Groenewegen 11; 8. Pennings/Loevesijn 2; op acht ronden: 9. Nieuwkamp/Stam 10; op 28 ronden: 10. Jan Janssen/Koopman. De stand bij de neutralisatie om vijf uur was: 1. Post-Altig (Ned/Dld) 82 pnt.; 2. Renz-Deloof (Dld/Belg) 54 pnt.; 3. Lykke-Eugen (Den.) 18 pnt.; op 1 ronde: 4. De Roo-Pfenninger (Ned./Zwit.) 60 pnt.; op 2 ronden: 5. Janssen-Koel (Ned.) 60 pnt.; op 3 ronden: 6. Duyndam-Be- ghetto (Ned/It.) 64 pnt.; op 5 ronden: 7. Fore-Verschüren (Belg.) 25 pnt.; op 8 ronden: 8. Karstens-Severeyns (Ned./ Belg) 29 pnt.; op 15 ronden: 9. Wagtmans- Baensch (Ned./Aus) 24 pnt.; op 30 ron den: 10. Schuuring-Vianen (Ned.) 69 pnt.; op 33 ronden: 11. Zoet-Nijdam (Ned.) 65 pnt. Bij het begin van de tweede nacht van de wielerzesdaagse van Münster lagen vier koppels in dezelfde ronde op kop. Van der Lans bezette met de Zwitser Louis Pfenninger de negende plaats met twee ronden achterstand. De stand luidde vrijdagavond vroeg: 1. Kemper/Oldenburg (W. Did.) 100 pnt.; 2. Boelke'Grossimlinghaut (W. Did.) 41 pnt.); 3. Bugdahl/Sercu (W. Dld/Belg) 38 pnt.; 4. Schulze/Junkermann (W. Did.) 19 (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Bondscoach Joop Mid- delink heeft gisteren vijf renners aange wezen voor de kernploeg amateurs, die het komende wieierseizoen zal uitkomen in de strijd om de wereldkampioenschap pen en Olympische kampioenschappen. Bij het vijftal is ook Den Hertog, die vanaf 1 januari van zijn arts weer mag fietsen. Het vijftal wordt gevormd door Den Hertog, Leen de Groot, René Pijnen, Ger Harings en Joop Zoetemelk. Voor de Spelen in Mexico' zal men 8 renners afvaardigen, die zullen deelnemen aan de ploegentijdrit (4 man) en het wegkampioenschap. Middelink gaat voor zijn kernploeg, die in de loop van het seizoen wordt uitgebreid, een „werk schema" uitdokteren. Hij gaat voorts con tact opnemen met de ploegleiders van de geselecteerde renners. i

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11