„Risico van vernieuwing geringer dan van een te behoudende koers" Mr. Aalberse vraagt loyale steun aan partijbesluiten 1 NSR: Computer bevestigt resultaat steekproef Keet Mr. Beernink hecht waarde aan inspraak van de raad Agenda voor Haarlem en de IJmond CatiftnUa soep.die is pas lekker! en teken van veiligheid VAN WIJK RADICALE VOORMAN BOGAERS OP PARTIJRAAD KVP: Daling studietoelagen Student lag dood in lift Vrijspraak voor hoofdagenten - bij burgemeestersbenoemingen - Antwoord op vraag over Maastricht WIE WAT ZATERDAG 9 DECEMBER 1967 2 z Mat begin „Een gegeven „Discussie voortzetten" „Niet veranderen" U vindt het duidelijk omschreven In WAAR'1968 DAGELIJKS VERKRIJGBAAR AAN ONZE BUREAUS O mkopings-kwestie N.V. AUTOMOBIELBEDRIJF OVERVEEN TELEFOON 11926 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Se (Van onze parlementaire redacteur) ARNHEM „De K.V.P. is niet te redden door de uitspraak te doen, dat in de huidige tijd partijvorming op christelijke grondslag gewenst is. Als daar niet bij komt, dat die grond slag inhoudt een radicaal, een conse quent, vooruitstrevend beleid, con creet uitgewerkt, dan zult u de greep op de sterk afbrokkelende parij niet terug krijgen." Met deze woorden riep drs. P. C. W. M. Bogaers, voorman van de christen-ra dicalen, gisteravond in een gloedvol be toog de partijraad van de K.V.P. op, zijn voorstellen voor een hervorming van deze partij in radicale zin te steunen. Een door hem ingediende resolutie verdedigend zei de oud-minister: „Wij kunnen het ons niet meer veroorloven weer opnieuw ach ter de feiten aan te lopen, maar dienen een poging te doen die feiten vóór te zijn. Zo niet dan moet er rekening mee wor den gehouden dat de kiezers het op nog duidelijker wijze zullen zeggen". Drs. Bogaers hield de partijraad voor, dat het antwoord van de kiezer op de huidige onduidelijke middenkoers vol doende spreekt uit het forse zetelverlies in de Tweede Kamer. Hij noemde 't risico van een partij vernieuwing veel minder groot dan het risico van een te behouden de koers. Om de huidige politieke malaise weg te nemen, vond hij het noodzakelijk dat een vooruitstrevend beleid wordt ge voerd en dat de kiezer meer inspraak krijgt in de wijze waarop het land wordt geregeerd. „Voor een consequent vooruitstrevende politiek is het niet voldoende een goed program te ontwerpen", aldus drs. Bo gaers. „Politiek is niet alleen een kwestie van woorden, maar ook van daden. Daar hoort dus bij de wil om zo'n programma zo goed mogelijk uit te voeren en dat kan, wil men een meerderheid krijgen, alleen met anderen. Maar dan is de consequentie daarvan dat men dan ook bewust naar die anderen op zoek durft te gaan". Alleen op basis van een dergelijk sa menwerkingsverband kan men volgens drs. Bogaers komen tot een zo groot mo gelijke duidelijkheid voor de kiezer en tot een zo rechtstreeks mogelijke invloed van die kiezer op de wijze waarop het land wordt geregeerd. „Op deze wijze", zei hij, „rekent men af met de huidige prak tijk bij kabinetsformaties, die bij de bur ger afkeer, zo niet walging oproept". De bijeenkomst van de partijraad begon gisteravond in een matte sfeer. Partijvoor zitter mr. P. J. M. Aalberse riep in te genwoordigheid van premier De Jong, mi nisters en staatsraden, op om te discus sies binnen de K.V.P. thans te beëindi gen, de koers te bepalen en zich loyaal achter de besluiten van de partijraad te plaatsen. „Mocht de partijraad zich ach ter de resolutie van het partijbestuur stel len, dan is er nog maar één stroming en dat is de K.V.P.", riep mr. Aalberse uit. Hij noemde de christelijk ge-inspireerde volkspartij het streven dat reeds in het program '67 is neergelegd. Steun voor de resolutie van het partijbestuur betekent volgens hem, dat voor de huidige tijd de christelijke grondslag voor partijvorming wordt aanvaard en bevestigd. Van grote betekenis is voorts dat de partijraad zich dan eveneens stelt achter het streven naar verdere samenwerking tussen de drie christen-democratische partijen. Ook vice-voorzitter drs. G. J. M. Hor- bach die de resolutie aan het partijbe stuur verdedigde, vroeg de partijraad een duidelijke en weloverwogen beslissing te nemen. „Het is de hoogste tijd dat men in dit land weet, waar men met de K.V.P. aan toe is", zei hij. De heer Horbach vond dat het recht op partijvorming evenzeer geldt voor de christelijke visie als voor de socialistische of de liberale visie op mens en samenleving. De christen-demo cratische partij, die doelbewust moet stre ven naar het waarmaken van de evange lische boodschap, dient volgens hem een open karakter te hebben en door haar pro gram ook aantrekkingskracht uit te oefe nen op hen, die thans niet tot een politieke partij behoren of elders onderdak hebben gevonden. Drs.Horbach zei, dat een grote christe lijke volkspartij met een consequent voor uitstrevend programma een gegeven zal zijn in de Nederlandse politiek, waar nie mand om heen kan. Hij herinnerde er aan dat ook de K.V.P. op het stuk van de progressieve politiek herhaaldelijk als trekpaard heeft móeten fungeren, ook voor de socialisten. „Tweëentwintig jaar rege ringsbeleid, met en zonder socialisten, is er het bewijs van dat de katholieken, ge organiseerd in één sterke, hechte partij, een bijdrage hebben kunnen leveren aan een hervorming van de maatschappij, waarvan men vijftig jaar geleden nog slechts een schimmige voorstelling kon hebben". Dr. S. W. Couwenberg, voorzitter van het Democratisch Centrum en voorman van de stroming die de K.V.P. wil om vormen tot 'n algemene volkspartij kwam in het geweer tegen de oproep van mr. Aalberse om de discussies te staken. „Ze zijn nauwelijks van de grond", riep hij uit. Hij becritiseerde voorts de stroming die naar een christen-democratische partij wil. Er is geen verschil tussen een alge meen christelijke en een algemeen men selijke basis voor partijvorming", zei hij. „Laten we ophouden met politieke gods diensttwisten en streven1 naar samen werking met partijen, die ook nationale politieke vernieuwingen willen". Prof. Van der Grinten, voorstander van een duurzame samenwerking van de K.V.P. met de P.v.d.A., was de enige die de nogal saaie vergadering een paar keer aan het lachen wist te brengen. Dat was in het deel van zijn betoog, waarin hij uiteen zette dat er geen reden is om de K.V.P. te veranderen. „Toen de Quay pre mier was, hadden we vijftig zetels in de Kamer", zei hij Met een gebaar in de richting van de minister-president, die op een van de voorste rijen zat, voegde hij eraan toe: „Als De Jong het vier jaar uithoudt, hebben we weer vijftig zetels". De wat pompeuze zaal daverde van het lachen. „Het hangt helemaal af van de man die het brengt", aldus prof Van der Grinten. De Nijmeegse hoogleraar bestreed de plannen voor een algemeen christelijke volkspartij. „Zo'n partij zal onze aanhang ernstig aantasten", waarschuwde hij. „Ne derland kent geen algemeen christelijke bevolkingsgroep, maar kent wel een rooms katholieke bevolkingsgroep, met bijbeho rende maatschappelijke organisaties. En daarin wortelt de K.V.P.". Voor een mon- DEN HAAG. Een door het ministe rie van Onderwijs en Wetenschappen in gesteld onderzoek met behulp van een computer heeft uitgewezen, dat de ge middelde studietoelage ten opzichte van vorig jaar met een bedrag van ongeveer 300 is gedaald, zo deelt de Nederlandse Studentenraad in een communiqué mee. Dit cijfer bevestigt het resultaat van een door de NSR in september van dit jaar gehouden steekproef. Het computeronderzoek wijst uit, dat de gemiddelde studietoelage voor de ouderejaars-bursaal in het studiejaar 1967-1968 ƒ2473 bedraagt. In 1966-1967 was dit gemiddelde 2724. De achteruit gang bedraagt volgens de computer dus 251. De werkelijke achteruitgang is echter groter dan uit deze cijfers blijkt. Dit komt omdat in het onderzoek de bursa len die vorig jaar nog een kleine toelage kregen en dit jaar niets meer ontvangen, niet zijn opgenomen. Het bestuur van de NSR heeft inmid dels bij de minister aangedrongen op het spoedig treffen van maatregelen om deze daling ongedaan te maken. Volgens de NSR moet de oorzaak van de opgetreden daling het gebruik van de belasting tabel 1968 worden weggenomen door een herberekening van alle studietoelagen met behulp van belastingtabel 1967. De NSR heeft de Tweede Kamer ver zocht, tijdens de behandeling van de on derwijsbegroting, volgende week dinsdag, op deze zaak in te gaan. Zullen we het dan toch maar op een akkoordje gooien?" Drs. Bogaers (l.) in gesprek met drs. Schmelzer tij dens de vergadering van de KVP- partijraad. ster-coalitie, zoals drs. Bogaers voorstel de, bleek prof. Van der Grinten niets te voelen. Hij pleitte voor vaste samenwer king met de socialisten, omdat die steeds blijk hebben gegeven van nuchterheid en werkelijkheidszin in de politiek. Prof. Van der Grinten kreeg overigens een even obli gaat applausje als de rest van de inlei ders. (Van onze correspondent) WAGENINGEN. Tijdens een diner in de rooms-katholieke studentensociëteit in Wageningen overleed donderdagavond de 25-jarige in Wageningen wonende student A. L. J. van Roosmalen. De jongeman was afkomstig uit Wieringerwerf. De student was met de lift naar de kelder van het gebouw gegaan om een vat bier te halen. Toen hij na een kwar tier nog niet terug was, ging een van zijn mede-studenten kijken waar hij bleef. Hij vond zijn vriend ineen gezakt naast het vat Het slachtoffer lag in de lift, doch had deze niet meer in werking kunnen stellen. De doodsoorzaak is nog niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. rouw gestikt. De 54-jarige weduwe A. Swart in Amsterdam is in haar woning door verstikking om gekomen. Zij werd dood aangetroffen naast een brandend ohekacheltje, waarboven was hing te drogen. Ook de geyser in de keuken brandde. ADVERTENTIE Metro in Rotterdam De nieuwe Schoolbenamingen Het cabaret in Nederland hit r.ituwe. 288 ptgini's tellende pocket jaarboek - tijk geïllustreerd kin kleuren ADVERTENTIE (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Een chauffeur van een Oisterwijkse aannemer heeft pas na kilometers rijden gemerkt dat de schaftkeet, die hij naar het Noordbra bantse Berkel moest brengen, was ver anderd in een smeulende hoop as. In de keet stond een brandende oliekachel die onderweg was omgevallen en brand had veroorzaakt. De chauffeur merkte hiervan niets; tegeliggers op de glad de Tilburgse weg, die de brandende la ding wél zagen, probeerden tevergeefs de man op het gevaar achter zijn rug te attenderen. Ze kregen slechts een vriendelijke groet van de chauffeur, die dacht dat zij hem toezwaaiden. Bij het opdraaien van een weg merkte de man uiteindelijk wat er zich had af gespeeld. De inmiddels gealarmeerde Oisterwijkse brandweer kwam voor niets; de keet was met de laadbak ge lijk gemaakt. DEN HAAG Twee hoofdagenten van de Haagse politie, die hebben terechtge staan omdat zij giften zouden hebben aan genomen en in ruil daarvoor parkeerbon nen zouden hebben geseponeerd, zijn door het Haagse gerechtshof vrijgesproken. De twee politiemannen verklaarden veertien dagen geleden tijdens de zitting, dat zij bij een winkelier elektrische apparaten kochten met grote korting (soms wel 25 percent). De bedrijfsleider van de zaak vertelde toen, dat beide hoofdagenten geregeld langs kwamen om de „oogst" aan par keerbonnen binnen te halen. De twee be drijfsauto's overtraden namelijk zeer dik wijls het wachtverbod in de straat. De agenten verklaarden tijdens de zitting dat zij het optreden van het „plakdetache- ment" in deze straat onredelijk vonden. De bedrijfsleider had gezegd dat de hoge korting niets bijzonders is. Bij zijn zaak kan iedere handige koper ver bene den de aangegeven prijs elektrische arti kelen krijgen. Dit laatste argument liet het Hof zwaar wegen. Kamp Amersfoort. De Tweede Kamerle den M. W. Schakel en T. Waltburg beiden A.R. hebben premier De Jong verzocht te onderzoeken of op het ter rein van het voormalige concentratie kamp Amersfoort een nationaal verzets museum kan worden gesticht. Pornografie. De Haagse politie heeft bij een instrumentenmaker pornografische films, dia's, foto's, boeken, tijdschriften en stencils in beslag genomen. De han delswaarde bedraagt ongeveer 50000. Het materiaal was eigendom van een boekhandelaar. De instrumentenmaker en zijn vrouw en de handelaar werden gearresteerd. Gelukstelegrammen. Tot en met 6 ja nuari kunnen via Scheveningen Radio gelukstelegrammen met vaste tekst ge zonden worden aan opvarenden van sche pen van de Koninklijke Marine, die zich buiten Nederland bevinden. Zij kunnen op alle postkantoren worden aangebo- de. Voor de inhoud heeft men de keu ze uit vaste teksten. Zwendel van 45.000. De Bussumse poli tie heeft twee mannen uit Naarden aan gehouden die worden verdacht van zwendel voor ƒ45.000. Zij kochten en verkochten goederen. Zij betaalden ech ter nooit hun leveranciers. Dijkratten. Het Tweede Kamerlid ir. S. r A. Postumus (P.v.d.A.) heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat ge vraagd of er sprake is van een on rustbarende toeneming van dijkratten in het zuidwesten van Nederland en of deze dieren een gevaar vormen voor de dijken. Nieuw Kamerlid benoemd. In de vaca ture van mr. W. E. Siegmann, lid van de Eerste Kamer voor de K.V.P., is benoemd door hef Centraal Stembureau tot nieuw Kamerlid drs. H. B. P. A. Letschert, burgemeester van Uithoorn. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in het belastingrecht aan de Nederlandse Eco- nomische Hogeschool in Rotterdam is I benoemd prof. drs. A. L. Brok thans buitengwoon hoogleraar in de accoun tancy in Groningen en hoofdaccountant bij de Rijksaccountantsdienst in Rotter- dam. DEN HAAG. De gang van zaken rond om de benoeming van mr. A. Baeten tot burgemeester van Maastricht doet, naar het oordeel van minister Beernink, niet af aan de waarde van hetgeen hij in de toelichting op zijn begroting over burge meestersbenoemingen heeft gezegd, nl, dat kennisneming van het oordeel van de gemeenteraad of de wethouders omtrent de eisen die aan de te benoemen kan didaat moeten worden gesteld, in veel ge vallen van grote betekenis kan zijn. Uit dien hoofde acht hij het van be lang dat de raad desgevraagd de gele genheid krijgt zijn gevoelens aan de Com missaris der Koningin ook mondeling ken baar te maken. Minister Beernink zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Ka merlid mej. mr. A. M. Goudsmit (D'66), die meende dat bij de benoeming van mr. Baeten aan het oordeel van de gemeen teraad was voorbijgegaan. In een gesprek van de fractievoorzit ters en een delegatie van wethouders van ADVERTENTIE MERCEDES-BENZ Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „Vanavond im proviseren wij" van Luigi Pirandello. Regie: Elise Hoomans. Maandag 20 u.: Nederlandse Comedie met „De Trap" van Charles Dyer. Regie: Fons Rade makers. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het Haarlems Jeugd Orkest o.l.v. André Kaart. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Bloot? Sla dood!", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „How to kill a lady", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Liefdesspel", 18 j; Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Arizona Colt", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De Indiaanse vrouwenroof", 18 j. Zondag 11 u.: „Canada, het land van de zwarte beren", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Het complot der gewel denaars", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Dar ling", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Maar niet met mijn vrouw!", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Miguel wordt een man", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Zondag 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Tropische be geerte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: ,,'n Miljoen aan de lijn", 14 j. Zondag 11 u.: „Das drei Maderl- haus", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waarondèr Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 janu ari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel- ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schil derijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Helenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van grafiek van Montijn en beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11- 17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werken van Agnes Rademakers. Da gelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Tot en met 9 december. Libra (Waagtaveerne, hoek Spaarne- Damstraat): Expositie van werk van Mies Deinum en Freek Souwer. Geopend van 13-17 u. Tot 21 december. Hofje van Staats (Jansweg 39): Expo sitie van portretten en reisschetsen van Geertruid VerdeniusMeuringe Reijn- ders. Dagelijks van 9-17 uur. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ans Wortel. Dagelijks van 12-17 u. Vrijdags van 20-22 u. en op zondag van 14-17 uur. Tot 27 december. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van geborduurde com posities van Cécile Dreesmann. Dagelijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot en met 2 januari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag 20 u.: Optreden van Wannes van de Velde. Hildebrandzaal (Smedestraat), zondag 20 u.: Dansavond m.m.v. het „XYZ Combo". Stadhuis Haarlem, maandag 14 en 20 u.: Gemeenteraadsvergadering (begroting) Brinkmann (Grote Markt), maandag 20 u.: Lezing door drs. H. F. Veldkamp over „Wat doet men toch eigenlijk op een rijksherbarium". (Nat. Hist. Ver.). MoM ZATERDAG 9 DECEMBER. City, 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 20 u.: „De wraak van El Tigro". ZONDAG 10 DECEMBER City, 14.30 u.: „Dreigende trommen"; 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 15 u.: „De lotgevallen van Spanky"; 20 u.: „De wraak van El Tigro". Feiison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Tentoonstelling van werken van acht beeldende kunstenaars uit de omge ving van Velsen MAANDAG 11 DECEMBER City, 20 u.: „Irma la Douce". Feiison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Tentoonstelling van werken van acht beeldende kunstenaars uit de omge ving van Velsen Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 9 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fantómas contra Scotland Yard"; 23.30 u.: „Striptaese". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Goud fort op Caribo". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie van Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZONDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Mannen van staal"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Fantó mas contra Scotland Yard". Luxor Theater, 14.15 u.: „Dodende ogen in Ceylon"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Goud fort op Caribo". MAANDAG 11 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „My fair lady". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De val slaat dicht". Stadskantoor, Kennedyplein 1, exposi tie van wandkleden en keramiek, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Maastricht met de Commissaris van de Koningin in Limburg voor de benoeming hebben de voorzitters van de fracties in de raad verklaard, 't noodzakelijk te ach ten dat de nieuwe burgemeester goede bestuurskwaliteiten heeft en dat het ac cent wat kennis en belangstelling betreft, in de economische sfeer zou liggen. Twee fractievoorzitters uitten na het be kendmaken van de benoeming van mr. Baeten hun teleurstelling over 't resultaat van de inspraak, een ander sprak van een gelukkige keuze en een vierde zag geen reden voor teleurstelling, aldus mr. Beernink. Bij de benoeming van mr. Baeten is „uiteraard" aan de beschouwingen van de fractievoorzitters en de delegatie van de wethouders omtrent de economische kwa liteiten van de te benoemen kandidaat alle aandacht gegeven. Doch ook het al gemene bestuurlijk aspect en nog andere eisen waaraan de burgemeester van Maastricht naar het oordeel van de Com missaris van de Koningin en de minister van Binnenlandse Zaken moet voldoen, moesten in de overwegingen worden be trokken, aldus mr .Beernink. ^WWVWWUVWWWWVWWWVWWWWWWWMWVWVW WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum 1X0 .5 ffi temperaturen •O-M Bo d .5 Q 3 binnen- en buitenland SS BB O -<«< C r* Den Helder hagelbui nw 5 2 6 Ypenburg zw. bew. w 3 0 6 Vlissingen onbewolkt zw 3 -1 0 Eelde hagelbui zw 3 0 1 De Bilt zw. bew. zw 3 -1 8 Twente sneeuwbui zw 2 -2 0.6 1 Eindhoven onbewolkt zw 0 -4 Z.-Limburg zw. bew. zzw -0 -5 0 Helsinki sneeuw wnw -11 -16 0.2 Stockholm licht bew windst. -5 -16 0.4 Oslo onbewolkt windst. -5 -11 0 Kopenhagen onbewolkt ono -1 -5 0 Aberdeen sneeuw wnw -0 -3 0.4 Londen zw. bew. windst. -1 -7 3 Amsterdam hagelbui wzw 3 -1 26 Brussel geh. bew. zzw 1 -4 0 Luxemburg geh. bew. z -2 -5 0 Parijs onbewolkt zo 4 -4 0 Bordeaux zw. bew. zw -0 -2 2 Grenoble onbewolkt windst. 2 -5 0.5 Nice zw. bew. n 11 0 0 Berlijn sneeuw w 0 -3 1 Frankfort zw. bew. zzw 1 -6 0 München zw. bew. zw -3 -9 0 Zürich mist n -2 -14 0 Genève zw. bew. windst. 1 -13 0 Locarno onbewolkt O 7 -6 0 Wenen zw. bew. wnw 2 -3 0 Innsbruck zw. bew. windst. 2 -10 0 Belgrado geh. bew. nno 3 -0 6 Athene half bew. zzw 16 O O i Rome zw. bew. O 12 2 Barcelona onbewolkt w 7 3 6 Madrid onbewolkt wnw 4 -2 0 Mallorca half bew. n 12 6 3 Lissabon onbewolkt n 12 7 0 Zondag 10 december Zon op 8.36 uur; onder 16.29 uur. Maan op 13.49 uur; onder 1.29 uur. Maandag 11 december Zon op 8.37 uur; onder 16.29 uur. Maan op 13.59 uur; onder 2.39 uur. Maanstanden Volle maan 17 december 0.21 uur. Laatste kwartier 24 december 11.48 uur. Nieuwe maan 31 december 4.38 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 9 december Hoog water 9.41 uur en 22.14 uur. Laag water 5.06 uur en 17.32 uur. Zondag 10 december Hoog water 10.47 uur en 23.21 uur. Laag water 6.09 uur en 18.37 uur. Maandag 11 december Hoog water 11.51 uur en uur. Laag water 7.17 uur en 19.42 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2