Berend Bommelin Beverwijk; Arie Bombariein IJmuiden Prijzen waren deze week matig op bloemenveiling I V HOOGOVENS IJMUIDEN Veelkleurige vogelpracht onder de Petruskerk i Een machinestikker greep en kreeg de kans bij Hoogovens ONDERWIJZERS OP DE PLANKEN Uitzondering voor narcis Wilt u eenzelfde kans krijgen als die machinestikker? HOOGOVENS IJMUIDEN ;vr 6 TEL. 15000 ZATERDAG 9 DECEMBER 1967 •i Bouw uw toekomst op staal -- -> - 'V Vijftien jaar lang was Roel Wenning machinestikker in de schoenenindustrie. Ruim 12 jaar bij dezelfde baas in Haarlem. De zaak werd verplaatst naar Klazienaveen en daar ging mevrouw Wenning liever niet naar toe. Wenning ging toen in Amsterdam werken, ook als machinestikker. Dat beviel niet zo best. Het werd toen uitkijken naar iets anders, In een advertentie las ik dat er bij Hoogovens werk voor me was. Op een voorlichtingsavond kwam ik wat meer aan de weet en toen solliciteerde ik. Niet als machinestikker, dat was er niet bij. Ik begon als algemeen bedrijfsman. Dat viel niet mee. De eerste tijd had ik het moeilijk. Maar m'n werk deed ik goed en dat zien ze dan bij Hoogovens. Na algemeen bedrijfsman, aflosser, stapelaar, inzetter - de laatste drie functies bij de elektrolytische vertinningsbaan - ben ik nu schaarman bij diezelfde af deling. Een snelle promotie, ik heb me wel lekker kunnen redden. Ik zit in een fijne ploeg, geschikte jongens. En als er wat is dan kun je daar over met je baas gaan praten. Dat kan bij Hoogovens. Bouw uw toekomst op staal TAXI 1 DAG en NACHT! Rijnstraat 91 - IJmuiden -I- TAXI 3000 TEL. 23000 ADVERTENTIE BEVERWIJK/HEEMSKERK Met Matien de Groot als regisseur heeft een groot aantal leerkrachten van het open baar onderwijs in Beverwijk en Heems kerk donderdag en vrijdag, zowel des middags als des avonds een serie bijzon der grappige vertoningen gegeven van Kasper W. Afmans sprookjesspel „Be rend Bommel". Men verkeerde daarbij in de plezierige omstandigheid telkens voor een volle zaal te mogen spelen. Deze voorstellingen werden door de vereniging „Volksonderwijs" ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest recpectievelijk ver zorgd in het Marquette theater in Heems kerk en het Kennemer theater in Bever wijk. Voor dit sprookjesspel heeft de schrij ver een aardige intrige bedacht over een straatarme poppenkastspeler, wiens pop pen in zijn droom tot leven gekomen. De artiest wordt dan zelf tot koning gepro- motiveerd. Het wordt Berend echter al spoedig duidelijk dat het leven van een regerend vorst minder prettige kanten heeft dan hij steeds heeft verondersteld. Als koning krijgt hij dan ook met bedui dend meer zorgen te kampen dan een be rooid artiest zou kunnen vermoeden, zo dat het voor Berend een enorme opluch ting betekent, door zijn ontwaken weer tot de werkelijkheid te mogen terugke ren. En wanneer hij dan tevens door een waarlijk vorstelijke gift van alle zor gen wordt bevrijd, is het leven voor hem voortaan alleen nog maar vreugde en zon neschijn. Deze vrolijke geschiedenis werd door de spelers vlot en vindingrijk op de planken gebracht, vooral omdat de regisseur de hem geboden kansen voor het realiseren van talrijke fleurige tafereeltjes aller minst heeft verwaarloosd. Mede door het fraaie decor en de kleurrijke kostuums werd het dan ook telkens een vrolijk en aantrekkelijk schouwspel, dat door het overwegend jeugdige publiek geregeld op zijn juiste waarde is geschat. Getuige de vele enthousiaste blijken van medeleven en het stormachtige applaus. Het programma voor deze voorstellin gen bevatte geen spelersnamen, zodat de prestaties van de optredenden slechts als Een fleurig tafereeltjje uit „Arie Bombari". ensemble kunnen worden beoordeeld. Wel nu, over het geheel werd er vlot en met overgave geacteerd, waarbij nog diverse grappige typeringen konden worden opge merkt. Vandaar dat de spelende onder wijzers en onderwijzeressen op enige ge slaagde vertoningen kunnen terugzien, welke ook door de ouderen onder de aan- schouwers bijzonder werden gewaardeerd. In Velsen hebben de onderwijzers en onderwijzeressen zich evenmin on betuigd gelaten, door in de Stads schouwburg opnieuw voor ruim vier entwintighonderd leerlingen van alle plaatselijke scholen zes opvoeringen te geven van Bert Pijpers' sprookjes- verhaal „Arie Bombarie". Deze voor stellingen werden tevens bezocht door ongeveer achttienhonderd va ders en moeders, onder wie een niet gering aantal dat vroeger als kind de onderwijzerstoneelvereniging „Ken- nemerland" zelf reeds met plezier aan het werk had gezien. Zij het dan ook met hun eigen „meesters en juffrou wen" als acteurs en actrices. Bij de laatste opvoering van deze serie, wa ren vrijdagavond ook wethouder H. de Boer en zijn echtgenote aanwezig. „Aire Bombarie" werd een jaar of zes geleden ook al eens door dit ensemble ter gelegenheid van dc Sint Nicolaas feesten gespeeld en hoewel de jeugd dus inmid dels via de televisie nog met vele andere vormen van amusement heeft kennis ge maakt, bleek dit sprookjesspel nog niets van z'n aantrekkingskracht te hebben ver loren. Voor een belangrijk deel is dit on getwijfeld te danken geweest aan de ver nuftige en bijzonder fleurig uitgevoerde decors van Peter Warmerdam, waar het publiek zich waarlijk de ogen weer op uit gekeken heeft. Telkens wanner er door het omslaan van een blad uit het enorme sprookjesboek in enkele sekonden een nieuw changement was uitgevoerd, klon ken er in de zaal dan ook luide kreten van oprechte bewondering. Wat de prestaties der spelers betreft, maakt de grote rolbezetting met achttien namen een individuele bespreking vrijwel onmogelijk. In het kort zij dan opge merkt dat auteur-regisseur Bert Pijpers de spelers weer talrijke geestige typetjes liet creëren van wie de grappige Knak- kerling tot Hoogstraten van B. Vallenduuk als de beste kan worden aangemerkt. Dit dwaze schout je zou ongetwijfeld direct in een kluchtige Molière-vertoning kunnen worden ondergebracht. Ook mejuffrouw Stam speelde een levendige schoenmakers knecht, met Jac. Haleber als zijn (haar) als zijn kolderieke patroon. Voorts za gen wij een statige tovenares van mejuf frouw A. Visser, welke bewoners van het sprookjesland allen door meer of minder geslaagde uitbeeldingen werden omgeven. Doch in hun totaliteit was het weer jeugd toneel van de eerste orde, waarmee aldus telkens een groot en verdiend succes werd behaald. Jan van Dam ADVERTENTIE U zit misschien met hetzelfde probleem als indertijd die machinestikker: Zekerheid voor de toekomst, promotiekansen in werk dat u ligt, goed loon. Hoogovens biedt mensen, die echt willen, veel goede kansen in veel soorten werk en uitzicht op een zékere toekomst. Vul onderstaande bon in en stuur hem (in gesloten envelop) aan: Personeelsvoorziening „Buitenhof", Hoogovens IJmuiden. Ik stel prijs op meer informaties over tewerkstelling bij uw bedrijf Haam: Voornaam: Geb. datum: Adres: Woonplaats: Huidig beroep: «HtmiMtHMWIWWWWtMWMIWWWttMtWmsm HF 1141 Handtekening: Gehuwd /Ongehuwd (Van een bijzondere medewerker) BEVERWIJK De prijzen aan de bloemenveiling stonden deze week niet in het teken van het gouden feest der veiling. De handel had een matig verloop, waarbij in het midden der week de prij zen nog het best waren. Bovendien liep de aansluiting van de bolbloemen met die van de chrysanten mis. De chrysanten raken namelijk op en de bolbloemen laten te lang op zich wachten. Het enige wat aardig liep waren de narcissen. Hier van werden een paar flinke partijen aan gevoerd. De Yellow Sun kwam tot 1,55 per bos en soorten als Helios en Early Glorie lagen rond de 1,25 per bos. Hyacinten gingen er in het midden der week vlot uit met prijzen tot 68 cent per stuk. Later liepen de noteringen hiervan echter terug. Irissen zijn zo goed als ge ruimd. Voor de laatste partijtjes werd rond de twee gulden per bos betaald. Fresit gaat nu in grotere partijtjes aan de markt komen. Toch gingen deze bloe men steeds vlot weg van 50 tot 155 cent per bosje. Nerine werd goedkoper. Er gin gen nog wel eens een partijtje voor een behoorlijke prijs (tot 80 cent per stuk dan) maar de meeste soorten kwamen niet hoger dan 60 cent per stuk. Rozen Gerbera's waren er weinig, al naar ge- gingen nog vrij vlot weg, waarbij de prij zen tussen de 15 en 65 cent per stuk lagen. A'f-fl,V J.ie- cfö; j- V lang van kwaliteit werd er van 20 tot 65 cent per stuk betaald. Anjers kwamen in het begin der week tot goed 20 cent pér stuk. Maar later had men de handen vol aan prijzen die van 12 tot 20 cent per stuk noteerden. De grote aanvoer van de Zuid- europese landen op de Westeuropese markt beïnvloedt momenteel sterk de prij zen van de Hollandse anjers. De prijzen van potplanten waren goed te noemen, maar overdreven duur was het hier ook niet. ADVERTENTIE 13.000 (Van een medewerker) IJMUIDEN Onder de Petruskerk, in de fraaie recreatieruimte, is het in deze dagen een gefluit en gekwinkeleer van jewelste! Het zijn geluiden de vooral de leden van de Vereniging „Vogelvrienden" uit IJmuiden en talloze andere liefheb bers van tropische en siervogels als mu ziek in de oren klinken. Voor de tweede maal in haar vier jarig bestaan houdt deze actieve club een tentoonstelling, waarop men vogels ziet die verbluffende staaltjes van eigen kweekkunst zijn. De kooien staan op overzichtelijke wij ze soort voor soort opgesteld, terwijl -V- o-' alle aanwezige vogels op een duidelijke manier in een catalogus zijn onderge bracht. Het bestuur van de vereniging „Vo gelvrienden" staat volgaarne open voor critiek van de bezoekers: „Want wij be staan nog maar enkele jaren en hebben de wijsheid niet in pacht!", aldus een bestuurslid. Evenals vorig jaar heeft het aantal kleurkanaries weer de overhand op de tentoonstelling; vorig jaar waren het er honderd, ditmaal het dubbele aantal. Dat het verre van gemakkelijk is om hier uit een selectie te maken voor de prij zen, mag wel blijken uit het feit dat er alleen al ruim zestig erkende kleuren zijn; een moeilijke taak dus voor de beide keurmeesters, die voor deze ten toonstelling helemaal uit Maastricht en Tilburg moesten komen. Op de prijzentafel prijkte een groot aantal bekers en andere prijzen, zoals een schilderij, medailles en zelfs een vogelapotheekje. De schenkers zijn on der meer de gemeenten Beverwijk en Heemskerk, alsmede een lange lijst van middenstanders uit Velsen. De vereni ging is ook erg in haar schik met een beker die beschikbaar gesteld is door de bevriende vogelvereniging „Fauna Fe- lisena". De vereniging „Vogelvrienden" hoopt het volgend jaar haar eerste lustrum te vieren met een gewestelijke tentoonstel ling, waarbij dan vogels uit geheel Noord-Holland vertegenwoordigd zullen zijn. Voorlopig is zij tevreden dat deze clubtentoonstelling een groot succes is. ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 Garage: Scheldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 6