Burgerschapskunde in schriftelijke lessen Herkomst de „Jozina wapens van onbekend draijer elna Agenda voor Haarlem en de IJmond ENGEL B, en W.van Rotterdam willen niet-verplichte koopavond lllaranka UÊeubelen Nieuw recept! Eet eens voor de afwisseling VISPANEES 400 GRAM 2,15 m Cursus begint volgend jaar Verlamde vrouw is na 21 jaar weer gaan lopen J.O.V.D. ontstemd na verwerping motie-Aarden MINISTER BAKKER: Filtn over het Rode Kruis Man ontkent moord Minister komt met Sportnota „Heren Aarden en Boersma zijn lafaards" Dooi zet door Prinses Beatrix zal metro openen KEUKENMIJMERINGEN No. 16 DINSDAG 12 DECEMBER 196 7 2 BOOMKWEKERIJ In Avereest met tegenzin Volgend jaar wijziging van de toto? Drs. Gruyters (D'66): Hotel in de as gelegd NAAIMACHINES Grote Houtstraat 181 Haarlem LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Dié zijn lekker! Flinke stukken zeeverse kabeljauw met een krokant paneerlaagje, volgens een nieuw recept. Iglo maakt ze! Dus: géén graatjes, géén baklucht, in een wip klaar. Onvoorstelbaar lekker! Vis gauw zo'n pak uit de diepvries. Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk sS .r'«* - MUMWMUWWMMWUWWMMMIMWMIUMMMAMIUIMWyWMMMII DEN HAAG. Een van de zeer weinige nieuwe posten, welke het kabinet voor 1968 toestond is die van f 50.000 op de begroting van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk voor een schriftelijke cursus burger schapskunde. Deze opent de mo gelijkheid de kennis te verwerven, welke men als staatsburger nodig heeft. De eerste les wordt 2 januari verzonden De veertig schriftelijke lessen in tien maanden geven een inzicht in het huidige staatkundige bestel met de daarin optredende vernieuwings verschijnselen. Tijdens de cursus ont- Er wordt druk proefgereden met de Rotterdamse metro. Prinses Beatrix zal op 9 februari de officiële ope ning verrichten. Er zijn voor die dag 1800 gasten uit binnen- en buitenland uitgenodigd om de eer ste officiële rit mee te maken. De volgende dag zal de metro voor het publiek gaan rijden. Dan vervallen vrijwel alle tram- en busverbin dingen tussen het noordelijke en het zuidelijke stadsdeel, liet gemeente bestuur stelt alle Rotterdammers in staat gratis met de metro kennis te maken. Aan alle gezinshoofden en alleenstaanden boven de 18 jaar zullen twee metrokaartjes worden gestuurd, maar gehoopt wordt dat niet alle Rotterdammers die eerste dag van het aanbod gebruik zullen maken, want het gaat om 560.000 kaartjes en op zo'n toeloop is het metronet niet berekend. Een groot vuurwerk, kermisattracties, exposi ties en het verschijnen van een grammofoonplaat en een boek over de metro zullen de ingebruikstelling extra reliëf geven. (Van noze correspondent) EINDHOVEN In Geldrop (N.B.) is de 36-jarige mej. Annie van 't Hof, die na een ernstige val 21 jaar geleden niet meer kon lopen, in het Geldropse zieken huis uit een rolstoel opgestaan. Zij was op 15-jarige leeftijd gevallen, waarna zich verlammingsverschijnselen hadden voorgedaan. Geneeskundige be handeling had geen succes totdat een nieuwe huisarts zich in Geldrop vestigde, dr. J. Peters. Hij constateerde reacties in de verlamde spieren van de vrouw en liet haar opnemen in het ziekenhuis in Geldrop. waar de zenuwarts dr. Houben haar behandelde Haar herstel is thans zover gevorderd dat zij uit haar rolstoel kan op staan en weer kan lopen. AMSTERDAM. Het hoofdbestuur van de jongeren-organisatie Vrijheid en De mocratie heeft een communiqué verstrekt waarin het zijn teleurstelling en veront rusting uitspreekt over het verwerpen in de Tweede Kamer van de motie-Aarden tot verlaging der Defensieuitgaven met 38 miljoen en verhoging van de ontwik kelingshulp met dit bedrag. Het JOVD- hoofdbestuur zegt dat de hoge prioriteit die de regering en de politieke parijen aan de ontwikkelingshulp zeggen te geven „een loze term" is. „Opnieuw is het de defensie die hoger genoteerd staat". De JOVD dringt er opnieuw bij de regering en het parlement op aan eindelijk werke lijk een begin te maken met een snelle verhoging van de ontwikkelingshulp. De motie-Aarden werd in de Tweede Kamer verworpen met 73 tegen 52 stem men. Tevoren was ook de motie-Wierda (PvdA) afgewezen, waarin werd gevraagd een aantal defensietaken af te kappen, waardoor 80 miljoen bespaard zou kun nen worden. Ondermeer was voorgesteld het eerste legerkorps te beperken tot vier divisies en de „Karei Doorman" en de kruiser „De Ruijter" uit de vaart te ne men. Bij de motie-Wierda kreeg de PvdA «lechts de steun van PSP en CPN. Ook een motie van de heer Wieldraaijer (PvdA) waarin een vakantietoeslag voor dienstplichtigen werd gevraagd, werd ver worpen. Hier voegde zich D'66 bij de voorstemmers. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De regering beschikt niet over concrete informaties over wa pentransporten die met Nederlandse sche pen plaatshebben. Met name kan geen controle worden uitgeoefend op het ver voer van wapens met Nederlandse sche pen tussen niet-Nederlandse havens. Al dus minister Bakker van Verkeer en Wa terstaat in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Posthumus (P.v.d.A.). Wanneer zich in enig gebied omstan digheden voordoen zoals bijvoorbeeld in het geval van Nigeria welke leiden tot de sluiting van vaarwegen of bepaalde havens stelt de regering de redersge meenschap daarvan in kennis. Ook nu was dit gebeurd namelijk op 23 juni door het directoraal-generaal van de scheep vaart. Omtrent de herkomst van de wapens waarvan de verscheping door het Neder landse vrachtschip „Jozina" werd ver zorgd staan de regering geen gegevens ter beschikking doch vast staat dat zij ADVERTENTIE Laatst was ik bij mijn vriend de tand arts en na een partijtje boren, stopte hij een rol watten in mijn mond en met een „Nu moet je even 5 minuten je kiezen op elkaar houden!", zette hij mij in het kamertje van de assistente. Ik kreeg volop gelegenheid het arme kind aan het werk te zien. Later zei ik tegen hem„Je apparatuur is ge weldig, maar de rest is een puinhoop; je moet dat kind een moderne keuken geven!". Nu stond mijn vriend met open mond. Het werd natuurlijk een echte moderne HOUTWERF-KEUKEN, geheel aangepast aan de eisen van zijn praktijk, en de assistente Zö vindt ze het. Voor echte goede fijne Houtwerf- Keukens zie de showroom aan de Kampersingel 22 - Tel. 0 23-11932. ADVERTENTIE ALLE SOORTEN BOMEN herenweg 103^ heemstede m. 86455 KERSTBOMEN ook met kluit niet uit Nederland afkomstig waren. De lading was naar later is gebleken be stemd voor lossing in Calabar in de Oost provincie van Nigeria. De bewindsman wijst erop dat de uit voer van wapens vanuit Nederland strikt gebonden is aan een vergunning. Op haar verzoek zal voortaan ook de federatie van werknemersorganisaties in de zeevaart met sluiting van vaarwegen of havens op de hoogte worden gesteld. De regering vertrouwt erop dat deze maatregelen moeilijkheden, zoals deze zich met de „Jozina" hebben voorge daan, voortaan kunnen worden vermeden AMSTERDAM De herdenking van het 100-jarig bestaan van het Rode Kruis dit jaar wordt afgesloten met het uitbren gen van de film „Rood kruis op wit veld" De jonge Nederlandse cineast Rolf Orthel tekende voor deze film welke tot stand kwam met medewerking van het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk en het Comité van oud medewerkers van het Nederlandse Rode Kruis. Bert Haanstra trad op als adviseur en Jan Roelands verzorgde de tekst. Het bestuur van het Rode Kruis gaf Orthel de vrije hand om de gedachte en doelstellingen van het Rode Kruis weer te geven. Hij gebruikte daarvoor foto's en films. Het maatschappelijke werk van de ze organisatie krijgt een ruime plaats in deze 32 minuten durende film. vangen de deelnemers ook een exemplaar van de grondwet en een verklaring van de rechten van de mens. De deelneming aan de cursus moet bij gebrek aan financiën be perkt blijven tot 2.000 cursisten. De prijs van de gehele cursus inclusief correctiewerk en verzending is f 25. Wie de cursus heeft voltooid, ont vangt hiervan een soort getuigschrift. Slaat de cursus aan dan kunnen vol gend jaar hieraan 5.000 en het derde jaar 10.000 personen deelnemen. De cursus is geïntroduceerd door de Stichting ter bevordering van de organisatie van cursussen op het ge bied van de burgerschapskunde. De stichting werd opgericht na een en quête onder politieke partijen, vak verenigingen en enkele sociale or ganisaties. De geënquêteerde organi saties waren ook bereid op enigerlei wijze hun medewerking te geven aan de initiatiefnemers. Aan de cursus werd rijkssubsidie verleend opdat ook veel jeugdigen hem kunnen volgen. Hij is samengesteld door medewer kers van universiteiten, enige leden van de Tweede Kamer, en een jpur- nalist. De leiding ervan heeft prof. Kuiper. MIMWIMUUUMMMyiMUyWMfWWWUWWWyMfWMMIMIMUyWMI (Van onze correspondent) AVEREEST. Verdacht van moord op de 15-jarige Neltje de Haan in de buurtschap Oosterhuis in de Overijsselse gemeente Avereest heeft de rijkspolitie een 37-jarige arbeider uit Dedemsvaart gearresteerd. De man omkent iets met de moord uitstaande te hebben. Rechercheurs zijn nu bezig met het controleren van het alibi dat de man heeft opgegeven voor de avond van 23 november. Een aantal aanwijzingen, verkregen bij het buurtonderzoek in Oosterhuis, hebben de verdenking op hem doen vallen. De politie kan echter niet met zekerheid zeggen dat hij de dader is. De verdachte, die getrouwd is en drie kinderen heeft, is geboren in de buurt van Oosterhuis. Hij verhuisde later naar Dedemsvaart, maar is ook nu nog een goede bekende in de kleine gemeenschap waar bijna drie weken geleden in een bietenveld de moord werd gepleegd. De man kent de ouders van het slachtoffer bijzonder goéd. Hij kwam ook nog vaak bij de boer waar Neltje de Haan op de avond van 23 november voor het laatst is gezien toen zij er een melkmonster kwam nemen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Klompé, van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft de Tweede Kamer toegezegd in een sportnota haar visie op de toe komst van de Nederlandse sport te zul len geven. De Kamer had vrijwel una niem om een dergelijke nota gevraagd. .Met verdriet in het hart zal ik proberen een discussiestuk op te stellen, waarin de grote lijnen worden aangegeven", zei de minister met nauw verholen tegenzin. De gen minister deed nog meer toezeggin- In de loop van het komende jaar zal het beloofde wetsvoorstel om de Sporttoto te veranderen bij de Tweede Kamer worden ingediend. Over een paar weken zal er een bro chure verschijnen over de sociale kant van de krotopruiming. Er zal dit jaar worden begonnen met de grondaankopen voor de recreatie gebieden Spaarnwoude en Midden- Delfland. Daarvoor is ruim acht mil joen gulden uitgetrokken, waarvan éénderde ten laste van het departe ment van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening komt. De jeugdherbergen krijgen 300 mil joen gulden welke de heer Kieft (AR) in een motie had gevraagd. Het gaat hierbij niet om een bedrag ineens, dat alleen voor het komende jaar zou gel den. Staatssecretaris Van der Poel be loofde na aandrang van de PvdA, VVD en KVP het subsidie-percentage aan de Nederlandse Jeugdherbergcentrale overeenkomstig het bedrag van de motie te verhogen. (Van onze correspondent) VELP. Op een politiek forum van de Partij van de Arbeid in Velp, waarin ook drs. Aarden (K.V.P.), drs. Boersma (A.R.P.) en mr. Van Lier (P.v.d.A.) zit ting hadden is drs. Gruyters van D'66 fel van leer getrokken tegen de christen-ra dicalen in K.V.P., A.R.P. en C.H.U. Drs. Gruyters noemde de christen-radicalen Aarden en Boersma lafaards en hij wei gerde, toen een van de aanwezigen hem daarom vroeg, het woord lafaard terug te nemen. „Ze hebben ons maand-in, maand-uit een rad voor ogen gedraaid met hun par tijraad, en als er dan niets uitkomt en ze treden niet uit, dan houd ik hen voor lafaards. Ik wens dat die mensen einde lijk eens de organisatorische consequen ties van hun denken trekken." Hij ging nog verder: „Ik verdenk deze heren ervan dat ze bang zijn dat ze bij de eerstvolgende verkiezingen op de politieke mestvaalt terecht zullen komen". APELDOORN. In Apeldoorn heeft een felle brand het hotel en de manege „De Sprengenhorst" in de as gelegd. De paarden konden in veiligheid worden ge bracht. De brand is vermoedelijk ont staan door oververhitting van een kachel. ADVERTENTIE ROTTERDAM. B. en W. van Rotter dam hebben de raad voorgesteld om ge durende één jaar een proef te nemen met ADVERTENTIE ADVERTENTIE KSLOVKSRANEES Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: Haar lemse Toneel Club met „Roofvogels" van Lillian Hellman. Regie: Wim Paauw. Minerva Theater (Heemstede), woens dag, 20.15 u.: Toneelgroep '66 met ,,'n Moordgenerale", blijspel van Henk Voges. (Heemsteedse Kunstkring). Frans Halsmuseum, woensdag, 19 u.: Concert door de pianist Sas Bunge. Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Der de A-Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Pol Mule. Solist: Bernard Kruysen (bariton). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 19 en 21.15 u.: „Bloot? Sladood!", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „How to kill a lady", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Arizona Colt", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het complot der geweldenaars", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Maar niet met mijn vrouw", 14 j. Woensdag geen voorstsel- ling- Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zji- vago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tropische begeerte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,'n Miljoen aan de lijn", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 janu ari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel- ling t.g.v. de zevenstigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schil derijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht)Expositie van grafiek van Montijn en Beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11- 17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. Libra (Waagtaveerne, hoek Spaarne- Damstraat): Expositie van werk van Mies Deinum en Freek Souwer. Geopend van 13-17 u. Van 9 tot 21 december. Hofje van Staats (Jansweg 39): Expo sitie van portretten en reisschetsen van Gertruid VerdeniusMeuringe Reijn- ders. Dagelijks van 9-17 uur. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ans Wortel. Dagelijks van 12-17 u. Vrijdags van 20-22 u. en op zondag van 14-17 uur. Tot 27 december. Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van schilderijen van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 7 januari. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feest dagen gesloten. Tot 20 december. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 58)Expositie van geborduurde composities van Cécile Dreesmann. Dage lijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot en met 2 januari. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van gouaches, etsen en litho's van Huber- tus van der Vloot. Op zaterdag en zondag van 14-16 uur. Tot en met 17 december. DIVERSEN Krelagehuis (Leidsevaart 8), vandaag, 19.30 u.: Gelegenheid tot maken van kerststukjes o.l.v. Dick Schuyt. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u. en eventueel ook 20 u.: Gemeenteraadsver gadering (Begroting). Raadhuis Lisse, woensdag. 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), woensdag, 14.30 u.: „Het Onder- wateravontuur". Wilhelminakerk (Ged. Oude Gracht), woensdag 20 uur: kerstconcert door het Haarlems Chr. Mannenkoor, m.m.v. Dirk Janszoon Zwart (orgel) en Gerard Droog (bariton). Waalse Kerk (Begijnhof), woensdag 19.30 u.: Gelegenheid tot zingen en spelen van oude kerstmuziek. DINSDAG 12 DECEMBER City, 20 u.: „Elsa, dochter der natuur", filmserie Velser Kunstkring. WOENSDAG 13 DECEMBER City, 20 u.„Irma la Douee". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie van werken van acht beeldende kunstenaars uit de om geving van Velsen. Pieter Vermeulenmuscum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. een niet verplichte wekelijkse koopavond op vrijdagavond. De winkels mogen dan tot halftien open zijn. Dit voorstel van B. en W. staat lijnrecht tegenover de op vattingen van de Kamer van Koophandel voor Rotterdam en werknemersorganisa ties in deze stad. B. en W. verwachten van een koop avond een verlevendiging van de stad, veel gemak voor alleenstaande werkne mers en gehuwde werkende vrouwen en voor hen die in het weekeinde de stad uit willen trekken. Verder kan de drukte op zaterdag in de winkels wat afnemen. De Kamer van Koophandel heeft als argumenten tegen de koopavond naar voren gebracht het personeelsprobleem en hogere exploitatie kosten. Van werknemerszijde bestaat be zwaar tegen onder meer verlenging van de arbeidstijd, het nog onaantrekkelij ker worden van het beroep van winkel bediende en de late terugkeer naar huis, welke onder meer onverantwoord wordt geacht voor jeugdig vrouwelijk personeel. \AAAHAAAAAAAAAAAAAA/WWWIAWAIW\AAAAAWAAA/\HAAA Het K.N.M.I. deelt mee: Een storing trok de afgelopen nacht langs de kust van Noorwegen naar Dene marken. Het warmtefront ervan bereikte vanochtend onze kust en verplaatst zich geleidelijk verder in zuidelijke richting. Hierbij wordt minder koude lucht aan gevoerd. Bij IJsland is een nieuwe sto ring aangekomen, die boven de Noordzee een westelijke stroming tot stand brengt. De aanvoer van zachtere lucht blijft hier door voortgaan, zodat aan dt vorstperiode voorlopig een eind is gekomen. Vannacht kan de temperatuur echter in het oosten en noordoosten van ons land tijdelijk tijdens opklaringen en windstilte dalen tot om het vriespunt, waarbij mist ge vormd kan worden. Morgen zal de tem peratuur stijgen tot enkele graden boven nul. Plaatselijk kan er regen of motregen vallen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland DINSDAG 12 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „My fair lady". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De val slaat dicht". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie van Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1: Expositie wandkleden en keramiek, ge opend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. WOENSDAG 13 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „My fair lady". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De val slaat dicht". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie van Paul Citroen, schilderijen, te keningen en gouaches; geopend van 9- 12.30 uur en 13.30-18 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Expositie wandkleden en keramiek, ge opend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Lifnburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Müncheh Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Home Barcelona Madrid Mallorca Lissabon motregen ij zei i j zei ij zei ij zei sneeuw geh. bew. geh. bew. geh. bew. sneeuw geh. bew. sneeuw zw. bew. motregen ^eh. bew geh. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbew zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. onbew. licht bew. sneeuw regen regen onbew. licht bew. (0 T3 Q. d 3 win' rich max tem c c V 3 Cm wzw 5 4 6 zw -1 -1 0.4 zw -2 -2 4 zw -4 -4 1 wnw -3 -4 1 zzw -7 -5 0.2 zzw -4 -5 0 z -3 -6 0 nno -8 -14 0.1 windstil -8 -14 0.1 n -7 -7 6 zw 0 0 0.4 wnw 6 6 1 w 1 3 5 zw -2 -2 1 zzw -5 0 zo -3 -9 0 o -2 -7 0 nno 1 -7 0 nnw -4 -5 0.1 n 8 4 0 zzw -4 -9 0 windstil -4 -6 0.3 zzo -6 -8 1 no -6 -7 1 n -4 -6 0.2 windstil -1 -10 1 n -2 -6 2 windstil -4 -11 0 w 2 -2 7 zo 19 12 0.1 no 13 8 25 nnw 4 -2 0 nno 5 4 1 Woensdag 13 december Zon op 8.39 uur; onder 16.28 uur. Maan op 14.20 uur; onder 5.01 uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 17 december 0.21 uur. 24 december 11.48 uur. 31 december 4.38 uur. Hoog en laag wa^er in IJmuiden Dinsdag 12 december Hoog water 0.24 uur en 12.50 uur. Laag water 8.24 uur en 20.40 uur. Woensdag 13 december Hoog water 1.20 uur en 13.41 uur. Laag water 9.17 uur en 21.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2