Tweede Kamer komt op voor studenten en leraren Minister wil resultaat van overleg afwachten „Bij kernoorlog blijft van Nederland niets over" Arrestant legt bekentenis af en bondig Tandverzorging is zeer slecht Agenda voor Haarlem en de IJmond Studenten demonstreerden op Binnenhof COGNAC JOSEPH GUY D'66 dient een initiatiefwet in O. Boetes (PSP) tegen Senaat Laat Pensioenfonds naar Enschede komen Prof. Smith in Groningen: RAPPORT OVER TOESTAND IN NEDERLAND Senaat achter de hogere OB Veel bewolking WOENSDAG 13 DECEMBER 196 7 T«JS ^3.20 be^es Voor tussentijdse verkiezingen in Groningen Tegenstemmers als protest Motie in raad: F v i* i Amsterdaad: 110.430 handtekeningen Ziekte Moord A vereest KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" »si Haarlem Irelsen-IJmuiden Beverwijk Acht inbrekers ingerekend li (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Veringa van On derwijs en Wetenschappen gaat met de Nederlandse Studentenraad onderzoeken waar de knelpunten zitten in de nieuwe studietoelageregeling. De studentenraad heeft uitgerekend dat die regeling gemid deld 300 gulden lager uitkomt dan de be staande. De minister wil, voor hij maat regelen gaat nemen, eerst precies uitzoe ken waar de verschillen zitten. Bij de behandeling van de Onderwijs begroting bleek de Tweede Kamer het er over eens, dat er wat aan die verlaging moet worden gedaan. De minister wilde evenwel geen toezeggingen doen, ook niet nadat de heer Van der Lek (P.S.P.) een motie had ingediend, waarin gevraagd wordt maatregelen te treffen op basis van een gemiddelde van 300 gulden. De motie werd gesteund door D'66, maar werd aan gehouden tot de Kamer nadere gegevens krijgt. Dat zal gebeuren bij de behandeling van het wetsontwerp waarin de verhoging van het inschrijfgeld wordt geregeld. De Kamer kan dan meteen over het exa mengeld spreken. De gehele Kamer stond ook als één man voor de leraren in de bres. Van alle zijden werd de minister herinnerd aan zijn woorden, dat er bij de invoering van de Mammoetwet niet aan de verkre gen rechten van de leraren zal worden getornd. Dat dat toch zal gebeuren en dat zij in hun salaris of in hun loopbaan nadeel van de Mammoetwet zouden on dervinden betwistte de minister. Hij wilde echter niet vooruitlopen op de resultaten van het Georganiseerd Overleg. Op 1 ja- ADVERTENTIE MSTIIXERIE JOSEPH GVf la Mfnlrio JARNAC COGNAC PRODUIT DE FRANCL. rvPer (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Mej. mr. A. M. Goud- ■mit van D'66 heeft bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp ingediend voor het houden van tussentijdse verkiezingen in de nieuwe gemeente Groningen, welke gevormd zal worden als de annexatie van Hoogkerk en Noorddijk waarmee de Tweede Kamer akkoord is gegaan, ook door de Eerste Kamer wordt goedge keurd. In het annexatie wetsontwerp is geen artikel opgenomen dat in tussentijdse verkiezingen voorziet. Mej. Goudsmit «chrijft in een toelichting op haar wets ontwerp dat het een eis van goede de mocratie is dat volksvertegenwoordigers, die beslissingen over en namens een aan tal burgers nemen, zo veel mogelijk door al die burgers gekozen zijn. Het is de eerste keer dat D'66 een ini tiatiefwet indient. Als het initiatiewetje «nel door de Tweede Kamer wordt aan vaard, zal mej Goudsmit het wetsont werp, dat de uitbreiding van Groningen regelt, samen met minister Beernink in da Eerste Kamer moeten verdedigen. nuari zal hij gaan praten met de lera renorganisaties over de voorstellen tot her ziening va nde lerarenopleiding, welke grote opschudding in onderwijskringen hebben veroorzaakt. De minister zei positief te staan tegen- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Senator O. Boetes (P.S.P.) heeft in de Eerste Kamer uit protest tegen het bestaan van die ka mer gestemd tegen de begrotingen van een aantal Hoge Colleges van Staat voor 1968, waaronder die voor de senaat zelf. De heer Boetes vond de Eerste Kamer in haar tegenwoordige vorm geen juist en slagvaardig college van staat. Hij wil er een Kamer van Revisie van maken. Hij keerde zich ook tegen de Raad van State, welke hij „een ondemocratisch overblijfsel uit de regententijd" noemde, en tegen de Kanselarij der Nederlandse Orden. „De voogdijverenigingen komen precies het halve miljoen tekort dat de ze kanselarij jaarlijks nodig heeft voor onzinnige ridderorden", zei hij. Als re publikein had hij ook tegen de naam ka binet der koningin grote bezwaren. Senator Algra (A.R.P.) betwistte de heer Boetes het recht tegen de begro tingen te stemmen. De Eerste Kamer en de Raad van State zijn colleges wel ke in de grondwet verankerd zijn en een Kamerlid is gehouden de Grondwet te handhaven en te eerbiedigen volgens de eed of de belofte welke hij bij zijn in stallatie heeft afgelegd, aldus de heer Algra. (Van onze correspondent) ENSCHEDE. De gemeenteraad van Enschede heeft eenstemmig een motie aangenomen, waarin de regering ge vraagd wordt het Algemeen Burgelij k Pensioenfonds niet naar Heerlen, maar naar Enschede te verplaatsen. In Ensche de bouwt dit fonds reeds een groot ge bouw, een industrieel centrum, waarvan de kosten tussen de 32 en 35 miljoen lig gen, dat volgens de raad waarschijnlijk moeilijk verhuurbaar zal zijn. Enschedé vindt het een onbegrijpelijke zaak dat het Pensioenfonds in Enschede een duur gebouw in aanbouw heeft en in Heer len zou moeten gaan bouwen. ROTTERDAM In een ziekenhuis in Rot terdam is de 61-jarige inkoper M. Levie overleden aan de verwondingen die hij twee maanden geleden opliep bij een ernstig auto-ongeluk op de snelweg in de buurt van het Duitse plaatsje Kamen. over het voorstel van de heer Schuring (C.H.U.) promotie mogelijk te maken op basis van wetenschappelijke artikelen. Terwijl de Kamer de minister welwil lend tegemoet trad, stond er op het koude Binnenhof een grote schare mensen te demonstreren. Namens de studentenvak beweging en studentenverenigingen uit Amsterdam en Nijmegen werd de Kamer een petitie aangeboden, waarin een reeks van maatregelen, welke minister Veringa wil nemen, van de hand wordt gewezen. Het gaat daarbij om de voorgenomen ver hoging van het inschrijf- en examengeld bij het wetenschappelijk onderwijs, het kleutergeld, het cursusgeld voor het be roepsonderwijs, de beperkte invoering van de Mammoetwet en de verlaging van de studietoelage met gemiddeld 300 gul den, allemaal onderwerpen waarover al in de vaste onderwijscommissie moties en amendementen zijn ingediend. Deze kregen daar zonder uitzondering een ne gatief advies, zodat zij weinig kans heb ben als zij met de Onderwijsbegroting in stemming komen. „Amsterdaad"de werkgroep welke actie voert voor het behoud' van de sfeer en de allure van Amsterdams binnenstad, heeft burgemeester Samkalden een adres aangeboden met 110.430 handtekeningen van mensen die bezorgd zijn over wat er in het oude centrum van de hoofd stad gebeurt. Zij willen maatregelen opdat aldus het adres in de oude stad ontsporingen zoals de universiteitsbibliotheek, de Neder - landsche Bank of het hankplan in de Vijzelstraat niet meer kunnen voorkomen. (Van onze correspondent) GRONINGEN In de Groningse uni versiteit is onder zeer grote belangstelling een openbaar debat over de B.B. gevoerd tussen generaal-majoor E. R. d'Engel- bronner, chef staf voor de civiele verde diging, en prof. dr. Ph. Smith, voorzitter van het Nederlandse Pugwashcomité en hoogleraar in de experimentele natuur kunde. Het debat was georganiseerd door de Studentenvakbeweging. „Prof. Smith is een stoorzender. Hij be rokkent schade aan de B.B. en aan het moreel van de mensen", riep de heer d'Engelbronner tegen de hoogleraar. Prof Smith heeft namelijk in een televisieuit zending de B.B. een machteloos apparaat tijdens een nucleaire oorlog genoemd. De hoogleraar hekelde de regering, welke in 1961 een brochure uitgaf, over een kernoorlog. Hij zëi dat hierin op een misleidende wijze pver de geyolg,en van een kernoorlog werd'gespróken. „Dal'is een immorele voorlichting". Het Pugwash comité heeft in een andere brochure de regeringsvoorlichting afgekeurd. „Dit gepraat over bescherming bij een atoomoorlog is een ziekte, een beroeps blindheid", aldus prof. Smith. Hij vond dat de film „The war game" een zachte voorstelling van zaken geeft. „De minister-president heeft destijds gezegd dat dat het onwaarschijnlijk is dat Nederland tijdens een oorlog in één keer wordt verwoest. Het is haast zeker dat van Nederland weinig zal overblijven. Er wordt naar een vo^edige chaos gestreefd. De B.B. kan geen bescherming bieden". Volgens prof. Smith is de enige be scherming een politieke welke tot vrede leidt. Generaal-majoor d'Engelbronner was het met de hoogleraar eens dat een kern oorlog verschrikkelijk is. Maar volgens hem is de wederzijdse afschrikking zo groot, dat het niet is te verwachten dat een kernoorlog wordt ontketend. De B.B.-brochure van 1961 wordt, zo zei hij, nader bezien. De generaal vond het absurd te beweren dat praten over ci viele bescherming propaganda voor de oor log is. (Van onze correspondent) ZWOLLE De moord in Avereest op de 15-jarige Neltje de Haan is opgelost. De 37-jarige textiel-arbeider uit Dedems- vaart, die in verband met de moord deze week werd gearresteerd, heeft bekend. Tijdens het eerste verhoor had de ver dachte aanvankelijk ontkend ook maar iets met de dood van het meisje te doen te hebben. Gisteravond legde hij, hoewel hij op dat moment niet werd ondervraagd, een bekentenis af. Nauwelijks vijf minuten na de moord ging de man bij zijn moeder op bezoek. Uiterlijk was er niets bijzonders aan hem te bespeuren. Het motief van zijn daad staat nog niet vast. Met een metselsteen heeft hij op 23 november het meisje, dat leerlinge van een huishoudschool was, in een bietenveldje de schédel ingeslagen. De fabrieksarbeider was in 1947 als jon gen betrokken bij een brandstichting in een boerderij. Daarvoor heeft hij in de Rekkense inrichtingen gezeten. De ver dachte, die is getrouwd en drie kinderen heeft, lijdt aan toevallen. Artis-tekort. Artis heeft over 1965 en 1966 respectievelijk 1.266.473 en 304.597 tekort. B. en W. van Amsterdam stellen de gemeenteraad voor het subsidie aan de stichting over deze twee jaren op deze bedragen vast te stellen. De tekor ten zijn veroorzaakt door de stijging van de personeelskosten, het niet verle nen door het rijk van verwachte sub sidies ten bedrage van 50.000 voor 1965 en 60.000 voor 1966, en van bij dragen van de universiteit van Amster dam, welke voor beide jaren ƒ20.000 lager waren dan geraamd was. Rode Kruis helpt. Het Nederlandse Rode Kruis verzendt deze week een partij van ruim 5700 kartons baby- en kinder- voeding ter waarde van ƒ50.000, naar het Nabije Oosten, bestemd voor da vluchtelingen op de westelijke oever van de Jordaan. Voor de slachtoffers van de overstroming in het Algerijnse departement Constantine worden ruim 1200 kartons kindervoeding ter waarde van 6000, naar Algiers verscheept. Met f 120.000 er vandoor. De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden geëist tegen een 25- jarige kassier uit Den Haag, wegens ver duistering van 120.000 ten nadele van zijn werkgever, een bankbedrijf in Schie dam. De kassier ging met het geld op stap. Maanden later werd hij .in Spanje gearresteerd. Hij veroorzaakte daér een verkeersongeluk en de politie ontdekte toen dat hij door Interpol werd gezocht. Van het geld was nog 70.000 over. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. DEN HAAG. Nederland is in tandheel kundig opzicht een achtergebleven gebied. Dit staat in het verslag van de genees kundig hoofdinspecteur van de volksge zondheid. De tandartsenpdichtheid is in Nedei-land bijzonder laag, vergeleken bij andere Europese landen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Eerste Kamer is gisteren met moeite meegegaan met de forse verhoging van de omzetbelasting op bromfietsen, bier, wijn, frisdranken, cho colade en suikerwerken, waartoe de Twee de Kamer op 14 november voor volgend jaar plotseling op voorstel van minister Witteveen besloot. De sprong naar 14 percent, die een prijsstijging van 4 per cent voor deze goederen tot gevolg krijgt, was bedoeld om ruimte te scheppen voor een verzachting van de voorgestelde fis cale aftrekregeling voor ziektekosten, die de Tweede Kamer prefereerde. Aanvan kelijk was een verhoging van 10 tot 12 percent voorgesteld. Veel praktijken zijn, vooral in het zie kenfonds overbelast en de werktijden te lang. Door de overbelasting ontstaat haast-werk, waardoor de kwaliteit van het werk minder dreigt te worden. Hierdoor ontstaat de neiging de ziekenfondspraktijk te beperken of af te stoten. In zeer vele delen van het land zijn duizenden verze kerden die de tandheelkundige hulp, waar op zij krachtens hun verzekering recht hebben, niet krijgen. In het verslag staat voorts dat ten spoedigste een nieuwe faculteit voor tandartsen moet worden geopend. Al leen de universiteiten in Utrecht en Gro ningen leveren tot nu toe tandartsen af. Het tandbederf in het algemeen vraagt grote aandacht. Om tandbederf te voorko men wordt gepleit voor fluoridering van het drinkwater. Deze ondervindt nog door onkunde, vooroordelen en gebrek aan fi nanciën grote moeilijkheden. Ook zijn er volgens het rapport veel te weinig schooltandartsen. Zo is het in 163 gemeenten niet mogelijk een georgani seerde tanheelkundige verzorging van de schoolgaande jeugd op te richten. Deze ge meenten omvatten bijna de helft (46 per cent) van de scholieren in ons land. Minervatheater (Heemstede), vandaag 20.15 u.: Toneelgroep '66 met ,,'n Moord- generale", blijspel van Henk Voges. (Heemsteedse Kunstkring). Stadsschouwburg, donderdag, 20 u.: Haarlems Toneelensemble met „De man, de vrouw en de moord" van André Rous- sin. Regie H. J. v. Leeuwen. Frans Halsmuseum, vandaag, 19 u.: Concert door de pianist Sas Bunge. Concertgebouw, donderdag, 20 u.: Or gelconcert door stadsorganist Albert de Klerk. M.m.v. Henri Gouder de Beaure gard (hobo). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Bloot? Sla dood!", 14 j. Van donderdag af, 14, 19 en 21.15 u.: „Khartoum", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „How to kill a lady", 14 j. Van donderdag af 20 u.: „De grote ontsnapping", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Arizona Colt", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Operatie Lotusbloem", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het complot der geweldenaars", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Geld ligt voor het grijpen", 14 j. Minerva, vandaag en donderdag: geen voorstelling. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „Dokter Zjivago", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tropische begeerte", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Baai der begeerte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,'n Miljoen aan de lijn", 14 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Stimulantia", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 janu ari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel- ling t.g.v. de zevenstigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schil derijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van grafiek van Montijn en Beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11- 17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. Libra (Waagtaveerne, hoek Spaarne- Damstraat)Expositie van werk van Mies Deinum en Freek Souwer. Geopend van 13-17 u. Van 9 tot 21 december. Hofje van Staats (Jansweg 39): Expo sitie van portretten en reisschetsen van Gertruid VerdeniusMeuringe Reijn- ders. Dagelijks van 9-17 uur. Op zondag gesloten. Tot 15 december. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ans Wortel. Dagelijks van 12-17 u. Vrijdags van 20-22 u. en op zondag van 14-17 uur. Tot 27 december. Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van schilderijen van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 7 januari. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 uur. Op zon- en feest dagen gesloten. Tot 20 december. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 58): Expositie van geborduurde composities van Cécile Dreesmann. Dage lijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot en met 2 januari. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van gouaches, etsen en litho's van Huber- tus van der Vloot. Op zaterdag en zondag van 14-16 uur. Tot en met 17 december. DIVERSEN Raadhuis Lisse, vandaag, 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Waalse Kerk (Begijnhof), vandaag, 19.30 u.: Gelegenheid tot zingen en spelen van oude kerstmuziek. Wilhelminakerk (Gedempte Oude Gracht), vandaag, 20 u.: Kerstconcert door het Haarlems Christelijk Mannen koor. M.m.v. Dirk Janszoon Zwart (orgel) en Gerard Droog (bariton). Raadhuis Hoofddorp, donderdag 9 u.: Gemeenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem, donderdag 14 en 20 u.: Gemeenteraadsvergadering (begro ting). Raadhuis Halfweg, donderdag, 15.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, donderdag, 19 u.: Gemeenteraadsvergadering begroting Raadhuis Hillegom, donderdag, 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 13 DECEMBER City, 20 u.: „Irma la douche". DONDERDAG 14 DECEMBER City, 20 u.: „De lift naar het schavot". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Expositie van werken van 8 beeldende kunstenaars uit de omgeving van Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 13 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „My fair Lady" (laatste avond). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De val slaat dicht". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie van Paul Citroen, schilderijen, te keningen en gouaches; geopend van 9- 12.30 uur en 13.30-18 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1, Expositie wandkleden en keramiek, ge opend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. DONDERDAG 14 DECEMBER Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Dr..Fu Manchu". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie van Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 1: Expositie wandkleden en keramiek, ge opend van 9-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. (Laatste dag). (Van onze correspondent) AMSTERDAM De politie heeft acht mannen aangehouden die de laatste tijd tal van inbraken en diefstallen hebben gepleegd. Drie van hen hebben reeds 32 inbraken bekend. Een van de arrestanten werd bij de Coentunnel door vijf politieauto's klem gereden. In zijn auto lag een pistool schietklaar. Hij wordt verdacht van een inbraak in een broodfabriek in Diemen. AWWWWWWVWWWWWWVWWWWVWWWWWVWWWWVVWVV MWIAKIWWWWWWWWKWWIIAIWWWWWWWUWW Het KNMI deelt mee: Om een gebied van hoge luchtdruk ten zuidwesten van Ierland trekken storingen over IJsland naar Scandinavië en ver der naar centraal Europa. Hierdoor handhaaft zich boven de Noordzee een westelijke stroming, waar mee oceaanlucht naar ons land wordt gevoerd. De zachte lucht zal geleidelijk verder West-Europa binnendringen, zodat de temperaturen ook in het oosten van ons land geleidelijk hoger worden. In het algemeen wordt er veel bewolking ver wacht, maar regen van betekenis zal er niet uit vallen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- c temperaturen g -g g binnen- en buitenland 5 "fi Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Zon op 8.40 uur; onder 16.28 Maan op 14.39 uur; onder 6.15 d 3 C-M cS motregen nnw 8 6 1 geh. bew. nnw 6 6 2 motregen nnw 4 4 2 motregen nnw 1 1 2 mist nw 1 0 2 motregen windst. -0 -1 2 motregen nw -0 -0 0.4 motregen zw -1 -2 2 onbewolkt nnw -11 -22 0 zw. bew. windst. -12 -13 0 sneeuw nno -8 0.1 geh. bew. nnw 2 1 0.4 regen nw 9 4 0.1 zw. bew. w 7 5 0 zw. bew. nnw 2 5 2 mist wnw -1 -1 2 ijzel wzw -5 -5 3 motregen windst. -0 -0 2 ijzel windst. -2 -2 0.1 geh. bew. windst. -6 -6 0 onbewolkt n 14 5 0 ijsregen w -4 -4 0.6 ijzel zzw -5 -5 0.1 geh. bew. zzw -5 -9 0 geh. bew. ozo -6 -7 0 zw. bew. n -4 -7 0 onbewolkt ozo 2 -9 0 half bew. nw -3 -10 0 onbewolkt windst. -4 -13 0 geh. bew. wnw 2 -4 12 zw bew. z 21 17 0 licht bew. nno 13 6 8 onbewolkt nnw 9 -1 0 zw. bew. windst. 5 -7 0 licht bew. ono 10 3 1 onbewolkt n 12 3 0 Donderdag 14 december uur. uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 17 december 0.21 uur. 24 december 11.48 uur. 31 december 4.38 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 13 december Hoog water 1.20 uur en 13.41 uur. Laag water 9.17 uur en 21.29 uur. Donderdag 14 december Hoog water 2.04 uur en 14.16 uur. Laag water 10.03 uur en 22.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2